SPOOR's MOSTERD NED. OOST-INDIE KERKNIEUWS Financiën en Economie VRAGENBUS DONDERDAG 29 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Een onwaar gerucht. Gistermorgen gewerd ons uit Limburg het bericht, dat de mijn „Laura" te Eijgels- hoven gisternacht plotseling onder water zou zijn geloopcn, tengevolge van het ge bruik van een te groote hoeveelheid dyna miet bij het schieten. Daardoor was een groote massa water onder den grond vrij gekomen en de mijn ingeloopen, terwijl ten gevolge van de geweldige luchtdruk bij de ontploffing ook de porapinstallatie defect was geraakt. Zoodoende kon het overtolli ge water niet uit de mijn worden opgezo gen en liep deze onder. Onmiddellijk waren de verschillen pos ten in de mijn gewaarscln n hebben de arbeiders de mijn verlate aalf van de 265 waren echter achterg. ven en men vreesde, dat zij door het water waren op gesloten, al had men alle hoop hen te kun nen redden. Het werk in de mijn zou waarschijnlijk de geheele week moeten stilliggen. De „Msb." heeft zich in verband met dit bericht, terstond gewend tot de mijnauto- riteiten. Daar vernam het blad, dat van al het bovenstaande niets maar dan ook niets waar was. Het eemge wat op de mijnen was voor gevallen, was een kleine bedrijfsstoornis," en ook dit niet op de „Laura", doch op de „Emma" In Treebeek. Daar is n.l. een electriciteitskabel door geslagen, ten gevolge waarvan Zuid-Lim burg omstreeks zes uur een kwartier lang van licht is verstoken geweest. Inbreker die brandalarm maakte. In den nacht van 30 November op 1 De cember werd <.'*e Nijmeegsche brandweer te lefonisch via de politie gewaarschuwd, dat er een hevig uitslaajiidie brand was uitgebro ken in de ma ga. zijnen der firma Vroom en Dreesonann aan de Groote Markt en Schei- dema-kersgas te Nijmegen. Politie en brand weer trokken onmiddellijk uit met groot ge rij, de directies van Vroom en Dreesmaarn werden opgeroepen. Toen men op de markt aankwam, bleek er noch in den winkel noch in de magazij nen ook maar het geringste spoor ran brand te bespeuren. Ja in de étalages was een imitatie brandweer met reclamepoppen in brand weert enue in actie. Politie, brandweer en directie waren bij den neus genomen en veel onkosten voor niets gemaakt. Te vergeef seh zocht de politie naar den maker van dit raisohe brandalarm. Tot hij nu dezer dagen heel overwacht gesnapt werd onder inbrekers die maanden achter een Nijmegen onveilig maakten. Bij het ver hoor van eenige inbrekers in het huis van bewaring te Arnhem, door den Nijmeeg- sc-hen rechercheur Vennmdnk, bekende een der drie arrestanten de man te zijn, die in den nacht van 31 November op 1 December valsch brandalarm gemaakt had. Zij had den met hun drieën ingebroken in de cho coladefabriek der firma van den Dungen aan de Groen est ra at te Nijmegen. Ze hadden kasten en laden opengehaald, doch slechts weinig buit kunnen maken. Uit baloorig- heid heeft toen een van hen de politie op gebeld en gewaarschuwd, diat er bij de fir ma Vroom Dreesman een groote brand was uitgebroken. Geheime branderij ontdekt. Gistermiddag hebben ambtenaren van de accijnzen te Voorburg een inval gedaan in een perceel aan de Veldzichtkade te Voorburg, alwaar een geheime branderij gevestigd was. Een volledige inrichting met alle werktuigen is in beslag genomen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN NIEUWE LAWINE-ONGELUKKEN. Dertien Alpenjagers verongelukt. In de Italiaansche Alpen bij Bardonee- chia is een afdeeling Italiaansche Alpenja gers, bestaande uit 13 man, die op zoek was naar een sedert enkele dagen vermis te compagnie Alpenjagers, door een lawi ne overvallen en bedolven.' De manschap pen zijn alle om het leven gekomen. De lij ken van een kapitein en 2 soldaten zijn reeds geborgen. Groep arbeiders overvallen. Uit Chambèry wordt gemeld: Een groep arbeiders, die zich op weg hadden bege ven om bij Ugines een groot aantal arbei ders, die op afgelegen plekken voor de elestrische fabrieken van Ugines werk zaamheden verrichten, van levensmiddelen te voorzien, is door een lawine overvallen. De transportkabel brak en drie arbeiders werden meegesleurd. Twee hunner moes ten met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden gebracht, terwijl naai den derde nog gezocht wordt. Van de red dingsbrigade die vertrokken is, heeft men rtog geen bericht ontvangen. Gedurende drie dagen heeft in dit gebied een hevige sneeuwstorm gewoed. Sedert Zaterdag is er geen enkele verbinding meer met Bonncval en Bessans. VADER EN ZES KINDEREN OMGEKOMEN. Bij een brand, waardoor een boerderij te Williamsport (Pennsylvanië) in de asch werd gelegd, zijn van het gezin de vader en zes kinderen in de vlammen omgeko men. De moeder en twee kinderen konden worden gered. SPOORWEGBOTSING IN RUSLAND. Twee dooden, verscheiden zwaar gewonden. Op den Siberischen spoorweg heeft nabij het station Myssowaja een botsing tus- schen een posttrein en een goederentrein plaats gehad. Zeven wagons en beide locomotieven werden vernield. Twee personen werden gedood 'en verscheidene ernstig gewond. HOOG WATER IN BELG IE. Uit Namen en Luik wordt was van Maas en zijrivieren gemeld. De Sambre en de Üurthe zijn buiten de oevers getreden. Bij Luik staan eenige landerijen blank. Uit het geheele land wordt regen en sneeuw gemeld. Er wordt verdere was verwacht. Koude in het Noorden. In de laatste dagen der vorige week heevschtc in Noord-Zweden een hevige kou de. Te Nattavaara in Lapland is een vorst van 44 graden geconstateerd. Asele, Vil- helmina en enkele andere plaatsen hadden een temperatuur van 43 graden onder nul. In de wintersportplaatsen Are en Storlien vroor het meer dan dertig graden. In Noir- land zijn vele telefoonleidingen gebroken zoodat tal van plaatsen geheel geisoleerd waren. De spoorwegen hebben weinig stag natie ondervonden. Verscheiden havens in het Noorden van de Botnische Golf zijn dichtgevroren. Men hoopt met behulp van den staatsijsbreker de havens van Gavle, Sundsvall en Harnö- sand open te houden. DE TREINAANSLAG IN FRANKRIJK. Het nadere onderzoek naar de oorzaak van het spoorwegongeluk bij Moutiers heeft, volgens een bericht uit Bordeaux, aangetoond, dat men werkelijk met een misdadigen aanslag heeft te doen. De rails waren over een afstand van 10 dwarslig gers losgeschroefd' en ook de verbindings stukken waren verwijderd. De daders, die nog onbekend zijn, heb ben de werktuigen, waarvan zij zich be dienden, waarschijnlijk op het station van Moutiers gestolen. Het verkeer over de lijn moest worden gestaakt, totdat de noodige herstellingen zullen zijn verricht. De Parijsche correspondent van de „Msbd." schrijft nog: De sneltrein no. 24 ParijsBordeaux die gisterochtend vroeg dicht bij Angoulème derailleerde, is door de buiiengewone koel bloedigheid van den machinist aan een ware catastrophe ontkomen. Toen de machinist n.l. voelde, dat de weg bezweek, heeft hij langzaam weten te remmen, waardoor de trein niet ineenge drongen werd. en binnen de 150 meter tot staan kwam, zij 't dan ook buiten de rails. De machine, tender, bagage- en postwagens helden wel zeer over en hadden de tele graafpalen langs den weg weggemaaid, doch alleen een enkele personenwagen was omgeworpen. Daar de reizigers sliepen, werd slechts een enkele vrouw gewond, die zich in een couloir bevond. De machinist kon tevens het naastgele gen spoor op onveilig zetten, waardoor de naderende sneltrein, die van Bordeaux kwam, tijdig kon stoppen op 500 Meter van de plaats des önheils. Het spoorwegpersoneel uit Angoulème, spoedig ter plaatse, was zeer onder den in druk van het feit, dat het ongeluk zich voordeed op de zelfde plaats, waar twee jaar geleden ook een groote ontsporing plaats greep, die aan kwaadaardigheid was te wijten en nam dus den toestand terdege op. De conclusies zijn bekend. Er is niets anders dan moedwil in het spel geweest. De losgemaakte rail was die van den buitenkant van een lichten buiging in den weg, zoodat het passeeren van een zwaren trein nodzakelijk de losgeschroefde rail moest, doen wegglijden. Dit is dan ook ge schied en eenmaal uit het spoor geloopen, heeft de zware trein over grooten afstand den weg volkomen vernield. Een zeer streng onderzoek is ingesteld naar deze sabotagedaad. Diefstal in de Sing Sing. De Sing Sing-gevangenis te New-York is in opschudding tengevolge van de ont dekking, dat in de brandkast van den gou verneur der gevangenis is ingebroken, waarschijnlijk door een der gevangenen, die na zich van 250 dollar te hebben meester gemaakt, weer onopgemerkt naar zijn cel moet zijn teruggekeerd. Men heeft in alle cellen een streng on derzoek ingesteld, echter niets gevonden. Oude zonderlinge overleden. Eenige weken geleden overleed in haar villatje in de Londensche voorstad Clap- ham een 84 jaar oude ongehuwde dame, Mary E. Allanson geheeten. Sinds 36 jaar woonde zij in haar huisje met een vriendin, doch overigens wist niemand iets van haar. Personeel hielden de twee oude mensch- jes er niet op na wèl schenen zij een vast inkomen te hebben, maar veel kou dit on getwijfeld niet zijn, want steeds liepen zij in dezelfde afgedragen kleeren, nooit maak ten zij van een tram of bus, laa.t staan van een auto, gebruik. Kortom, zij schenen maar net rond te kunnen komen. Thans blijkt miss Mary E. Allanson een ter een kapitaal van 4.906.512 te hebben nagelaten. Aan haar vriendin heeft zij de villa en ƒ25.000 vermaakt. Het restant valt aan een groot aantal neefjes en nichtjes toe. Opstand in Amerikaansche gevangenis. In de strafgevangenis te Annendale, (staat New Jersey) zijn gisteravond 100 ge detineerden in opstand gekomen. Er out stond een verwoed gevecht met de cipiers, in het verloop waarvan negen gevangenen werden gewond. Zeven gedetineerden slaag den er in zich uit de voeten te maken. De bouw van een millioenenstad. Er is een nieuw plam ontworpen in Amerika om in eens met den bouw te beginnen van een nieuwe stad voor 5 millioen menschen. De „Meadiaw Reclamation Commission" in den staat New Yesey is een vurig voorstan der ran het sensationeele pliam waarvoor 200 milllioen dollar gevraagd wordt oim met de voorbereidende werkzaamheden te kun nen beginnen. Meer dan drie maanden lang hebben de ingenieurs der commissie het terrein bestudeerd waar de nieuwe stad gebouwd zal worden en men was eenparig van oordeel dat er haast geen geschikter terrein te vinden was voor den bouw van een industrie^ centrum dan de Baokens- aok-vlakte die nu een absoluut waardeloos terrein is. Het tnansport-vraagstuk wordt op ideale wijze opgelost door de Hackensack- rivier die in de Newarkbaar uitmondt. Se nator Wolber, de voorzitter van genoemde commissie heeft dezer dagen een lezing over dit onderwerp gehouden voor een vergade ring van industrieelen, waarin hij duidelijk uiteenzette dat de uitvoering van het plan een nieuwe periode van welvaart zou be- t eek enen. Verschillende van de grootste ind ustrieel e ondernemingen hadden hem reeds toezegging gedaan, dat zij op de nieuwe terreinen hun onderneming zo-uden vestigen, waardoor de stad levensvatbaar heid zou krijgen. Senator Wolber deelde verder mede dat men het plan berekend had voor eenv stad van vijf millioen inwo ners. In ieder geval zouden er in deze nieu we industriestad reeds binnen korten tijd 500.000 mensehen wonen, en de uitbreiding zal i.n zoo'n snel tempo geschieden, dat het de groei van alle andere Amerikaansche steden in de schaduw zal stellen. De Ame rikaansche bladen wijden lange artikelen aan dit grootsche plan, en er is bijna geen enkele tegenstander die de opwerping maakt dat door den bouw van deze indu striestad de overproductie nog zal vermeer deren. Algemeen wordt den indruk er op gelegd, dat een gunstig gelegen industie- centum de koopkracht zal verhoogen. In Amerika heerscht ondanks de malaise toch nog een economisch optimisme. Ook in de zen slechten tijd maakt men in Amerika plannen waar men in Europa den spot mee drijft. Het is zeer goed mogelijk dat het gou vernement van New Yersey de benoodigde 20 millioen Dollar beschikbaar zal stellen. De huldiging van een missionaris op het Kapitool te Washington. In Washington is men bezig voorberei dende maatregelen te treffen voor de hul diging van de nagedachtenis van een groot Katholiek missionaris die een der pionnaers geweest is van de Christelijke beschaving in de Vereenigde Staten, Pater Junipena Seri-a. In de eerste dagen ran Februari zal zijn standbeeld geplaatst worden in de beelden galerij van diegenen die zich verdién st el ijk hebben gemaakt voor het Amerikaansche volk. Deze beelden staan in het Kapitool, het nationale monument van de- hoofdstad. Pater Serra was een Oarnelaet die in de 18e eeuw een missiepost stichtte in Zuid- Californië in de buurt van Monferez. Deze priester heeft zich zoo verdienstelijk ge maakt voor het volk dat de faam van zijn Apostolistischen ijver thans na twee eeu wen nog "voortleeft in die streek. Het beeld van Pater Serra heeft een hoogte van 2 M. 40 cM. WINDHOOS OP DE HELLING VAN DEN SLAMAT. TWintig huizen vernield. De „Locomotief" meldt uit Semarang, dat een windhoos twintig huizen vernielde op de helling van den Slamat, an het hotel Toewol, het herstellingsoord voor Tegal, is een deel van het dak weggeslingerd. Aan andere Europeesche huizen werd aanmer kelijke schade toegebracht. Vele boomen zijn ontworteld, de telefoonverbindingen werden verstoord. De Missies der Witte Paters van Lavigerie. Statistiek, 1 Juli 192030 Juni 1930, der werkzaamheden door de Witte Paters van Kardinaal Lavigerie in de Missie-gebieden van Noord-Afrika, Sahara, Soudan en Equa- toriaal-Afrika. Missie-posten 1929: 176; 1930: 186. Doopsels van volwassenen, van kinderen uit Christen ouders, van personen in ge vaar van sterven 1929: 72.582; 1930: 83.000. Biechten 1929: 2.357.791; 1930: 2.590.094 Communiën 1929: 7.356.160; 1930: 8.089.647. Huwelijken 1929: 6575; 1930: 7244. Missionarissen Priesters 1929: 517, 1930: 538. Broeders 1929: 129; 1930: 138. Witte Zusters 1929: 411; 1930: 441. Inlandsche Priesters 1929: 70; 1930: 79. Inlandsche Zusters 1929: 234; 1930: 287. Catechisten en onderwijzers 1929: 5155; 1930: 5536. Christenen 1929: 557.944; 1930: 605.488. Catechumenen 1929: 234.747; 1930: 223.433. Schoolleerlingen jongens en meisjes 1929: 196.362; 1930: 215.436. Aan zieken hulp verleend 19291930: 2.434.247. In de verzorging of hulpverleening aan zieken, zoo ook in het onderwijzen en vor men der jeugd komt het grootste gedeelte der werkzaamheden toe aan de Witte Zus ters. Dank aan God voor Zijn overvloedigen zegen; dank aan de gebeden en bijstand der geloovigen. God loone het honderdvou dig. 144. „Als het ooit eens mocht gebeuren En ik krijg een héél millioen, Dan zal ik bepaald niet weten Wat ik met het geld moet doen." Zoo dichtte ongeveer, eenige weken gele den Martin Berden van De Tijd en Amstel- bode. „Mijn goede dichter, dacht ik, is nu in al die jaren uw oog nooit gevallen op de we- kelijksche ontboezeming van Pater Lief hebber uit Hoorn? „Mijn goede dichter, uw eenige excuus is, dat kunstenaars spreekwoordelijk niet met geld weten om te gaan. „Dan zal ik bepaald niet weten.... „Beste, goede dichter Martin van de da- gehjksche Prikkeldraadjes, ge hebt mij wel een prikkel gegeven, maar de draad waart ge schandalig kwijt." Per saldo, resto of zoo iets zeggen, ge loof ik, de bankiers, scheelt dat mogelijk al weer een millioen voor dit Missiehuis. Ik zeg: al weer, omdatNu ja, u zult ook wel gelezen hebben van dit Juffrouw, die een half millioen naliet voor de opspo- rin, overbrenging en voeding van ver dwaalde poesen. Iedere kat die dakloos gevonden wordt, moet gratis verzorgd wor den een belooning voor ieder dierlievend mensch, die een verdoolde kat naar het te huis brengt. Het resultaat was dat het plan van de juffrouw in plaats van poesenbescherming poesenvervolging werd en menige poes werd aan de liefelijke zorgen van goede menschen ontrukt terwille van de beloo ning. Ik houd ook veel van poesen, ik heb er zelfs een van karton op mijn kamer. Maar, sjonge, een half millioen. En dan die onvergetelijke millioen van Martin Ber denik wordt er wee van. Er zijn wel eens menschen die ook niet goed weten wat ze nu met hun geld zullen doen of wat er later mee gebeuren zal. Zij hebben geen bijzondere voorkeur, niemand of niets waarvoor zij zich speciaal inte resseeren. Laten dezulken aan Hoorn den ken. Als zij mij even schrijven, kom ik zelf wel inlichtingen geven. FATHER LEFEBER, Directeur. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, Postrek. 120937. Het cijfer boven mijn stukjes geeft het aantal weldoeners(sters) aan die ineens of bij gedeelten 100 geschonken hebben in de laatste 5 jaar. „DE NIEUWE BOERHAAVE". Plannen om een vereeniging op te richten. De commissie, benoemd op de vergade ring van de Nieuwe Boerhaave" op 12 No vember 1930, tot onderzoek van de inwen dige verhoudingen, die in de „Nieuwe Boer haave" hebben bestaan, wier taak bij het kort daarop plaats hebbende faillissement van de „Nieuwe Boerhaave" door curato ren werd overgenomen, heeft het haar plicht geacht, daar zij de eenige nog over blijvende vertegenwoordigster van de ver zekerden is, hun gelegenheid te geven met elkander te beraadslagen, naar aanleiding van het verzoek van curatoren van de „Nieuwe Boerhaave" tot storting, voorloo- nig van een dubbele jaarpremie, waarbij curatoren zich dus blijkbaar op het stand punt plaatsen dat bijstorting vanwege de verzekerden door hen kan worden ver langd. Daarom r'oept zij alle polishouders van de „Nieuwe Boerhaave" tot een samen komst te Den Haag in Restaurant Spren- ger, Groenmarkt 29, aldaar, op Maandag 2 Februari te 7.30 n.m. Daar de taak der commissie niet verder kan strekken dan tot het samenbrengen der verzekerden, zullen de belangen van de verzekerden verder moeten behartigd worden door een, op de vergadering op te richten „Vereeniging van polishouders van de „Nieuwe Boerhaave". Deze vereeniging kan dan de gelegenheid openstellen, voor deze verzekerden, die dat willen, aan een actie van vewreer tegen het verzoek van curatoren deel te nemen. Tot de vergadering worden toegelaten alle verzekerden van de „Nieuwe Boer haave" tegen vertoon van polis. Zij, die niet ter vergadering kunnen ko men en toch als lid. tot de vereeniging tue willen treden, kunnen eén formulier aan vragen bij C. Houpt, Ver hulststraat 65, Den Haag of mr. R. van Genechten, Mo- reelsepark 6, Utrecht. Een waarschuwing. De secretaris van de Algem. Commissie ter behartiging van de belangen der ver zekerden bij de verzekeringsmaatschappij „De Nieuwe Boerhaave" deelt mede, dac, blijkens talrijke door hen ontvangen brie ven, vele verzekerden meenen, dat, wan neer op hun polis is vermeld, dat art. 22 en 23 van het reglement niet van toepas sing zijn, zij niet voor den omslag in het tekort der gefailleerde Maatschappij aan sprakelijk kunnen worden gesteld. Deze meening berust op een misverstand van de opvatting van Curatoren. Deze be roepen zich tot staving hunner vorderingen op artikel 47 van het reglement, dat naar hun inzien los staat van artikel 22. Zij zullen dus ook hen op wier polis artikel 22 is uitgesloten, tot betaling aanspreken. Curatoren hebben dit standpunt uiteenge zet in een conferentie met mr. André de Leeuw, voorzitter van de Algemeene Com missie, op 15 Januari j.l. gehouden. Hoewel de Algemeene Commissie hét met deze zienswijze van Curatoren niet eens is, verzocht zij ons om te waarschu wen, dat men door zijn onjuist inzicht in de bedoelingen van Curatoren groote kans loopt plotseling door een dagvaarding te worden verrast. Het is duidelijk, dat in de procedure, door de Algemeene Commissie voor al haar deelnemers te voeren, de uit sluiting van artikel 22, dat ongeveer voor 95 pCt. der polissen niet van toepassing is, een der verweermiddelen zal zijn. De Algemeene Commissie meent goed te doen om in aansluiting hiermede nog eens te vermelden, dat, om deel te nemen aan de actie der commissie, met 3 pCt. van het bedrag, dat Curatoren van ieder eischen (de dubbele jaarpremie) moet storten bij den penningmeester C. W. Jacobson, Wete ringschans 251, Amsterdam, postrekening 80722, en de polis moet opzenden aan den. secretaris mr. H.Boekei, Keizeersgracht 330, Amsterdam. Curatoren hpbben in bovengemelde con ferentie toegezegd, dat zij hen, die zich bij de Algemeene Commissie aansluiten voor- loopig niet afzonderlijk in rechten zullen aanspreken, hetgeen definitief zal worden, indien de Commissie voldoende gelden voor een procedure, uitsluitend voor haar deelnemers te voeren, bijeen zal hebben. Indien de aansluiting bij de Algemeene Commissie, zoo deelt ons nog de secre taris mede, nog eenigen ijd in dezelfde mate blijft aanhouden als in de afgelco- pen week, zal het vereischte bedrag reeds spoedig bijeen zijn. N.V. Verzekering-Maatschappij „St. Petrus". De Directie van bovengenoemde Maat schappij bericht ons, dat tot Adjunct-Di recteuren der Maatschappij zijn aangesteld de heeren J. W. Smit en mr. E. F. R. Smit. Vraag. A. v. D. te B. inzake ongevallen verzekering. Antwoord. U hebt alle instanties van hooger beroep doorloopen. U kunt zich nog tot den Minister van Arbeid wenden, doch, near wij vreezen, bestaat er weinig hoop op succes. Vraag: J. D. te Leiden in zake finan- c-ieele moeilijkheden. Antwoord: Schrijft u eens aan de Eerw. Overste en' zet uw moeilijke positie uiteen. Wellicht is er iets aan te doen. Vraag: Ik wilde U eens vragen of het spaarfonds van Bodemcultuur nog uitkeert en over de aansprakelijkheid van het bestuur. Antwoord: Wellicht volgt nog een uitkeering; hetgeen tijdig bekend zal worden gemaakt. De kwestie van de aan sprakelijkheid van het bestuur is evenmin uitgemaakt. Vraag: Maanden geleden stond "in de Leidsche Courant, dat de laatste uit keering van 10 pet. zou plaats hebben van de Hanzebank. Geldt dit ook voor de Spaarbank Antwoord Voor zoover wij weten, ja. Vraag: De schoorsteen van mijn buurman staat op omvallen. Hij hangt over naar mijn huis. De huiseigenaar heeft niet veel zin om hem te laten maken. Als hij nu omvalt wie moet dan de schade lijden. Waar moet ik mij vervoegen om het om vallen te voorkomen? Antwoord De huiseigenaar van de vallende schoorsteen is aansprakelijk voor de aangerichte schade. Wend u eens tot het bureau van Bouw- en Woningtoe zicht. Vraag: Ik ben bij mijn patroon voor vast tot Mei, maar nu ben ik twee en halve dag ziek geweest. Is mijn patroon ver plicht om ze door te betalen? Antwoord Ja. Vraag Wij hebben op de kamer twee jongelui met volledig pension, die altijd de eerste van de maand betaalden. Nu heb ben 8 Januari jl. de heeren opgezegd tegen 1 Februari. Moet ik daar nu maar genoe gen mee nemen, of kan jk van.h,un ieder nog ene maand kamerhuur vergen. Antwoord: Ook onder-huurders moeten een opzegtermijn in acht nemen, welke zonder nadere afspraak geregeld wordt door het plaatselijk gebruik. Wij meenen, dat dit gebruik een volle maand als opzegtermijn aanwijst, en wel tegen den eersten' dag van. iedere maand. U hebt dus o.i. recht op een maand kamer huur. Vraag: Betreffende den R. K. Bond van „Groote"-schrijvers. Antwoord Wij verwijzen naar de krant van Vrijdag 23 Januari, waarin wij in de „Vragenbus" opnamen het volgend adres van bovengenoemden bond, welk adres ons door een abonné werd toegezon clen, St. Catharinastraat 32, Eindhoven dus niet: Eendrachtstraat 93, Rotterdam Dat St. Genesius de patroonheilige is var de steno-typisten, is wel mogelijk. Bij in formatie konden wij niet achterhalen ol er afbeeldingen en medailles van dier heilige in den handel zijn? Waarschijn lijk niet! Informeert U eens bij een zaak in religieuse artikelen. nnA'c geraspte pUUr ozwitserèche Kaas

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10