UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEr DINSDAG 27 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 HILLEGOM. Werkloozen. Bij de Arbeidsbemidde ling alhier stonden deze week ingeschre ven 197 land- en tuinbouwarbeiders, 15 bouwvakarbeiders, 2 kantoorbedienden cn 1 drukker, totaal 215 personen. Dit is 20 minder dan de vorige week. Vroeg voorjaar. Het vrijwel uitblijven van vorst hoeft zijn uitwerking op do bloembollen niet gemist. Men is daarom op meerdere tuinen genoodzaakt geweest het hyacinthendek te verdunnen: de bol len komen eruit! Zelfs zagen wij reeds Darwintulpen in een tuin op regel staan boven den grond. Het is wel vroeg. Consultatie-bureau voor Zuigelingen. Deze zoo nuttige instelling wordt Vrijdag a.s. officieel geopend. Wij vertrouwen dat velen vooral Moeders naar deze ope ning zullen gaan. Een practische wensen, opgekomen uit de arbeidersbevolking gaat hiermee in vervulling. De zittingen zullen des Maandags worden gehouden. De arts zal worden geassisteerd door de Eerw. Zuster Leonardine en door Zuster Ter horst. Wij vertrouwen op zeer groote be langstelling. Bouwen voor Copex. Het bouwen van kantoorlokalen, garages en bijkomen de werken aan de Nieuwe Haven voor rekening van de Coop. Vereeniging „Co pex"' onder de Architecten Barnhoorn en Van den Eerden is aan den aannemer Joh. Seijsener alhier als laagste inschrij ver thans gegund. LEIDSCHENDAM. Een protestvergadering. In verband met het onts.ag gegeven door het bestuur van de afd. van het Groene Kruis aan Zuster Faas, is een openbare protestverga dering belegd op Vrijdagavond 8 uur m café Bijleveld te Leidschendam, waar als sprekers zulen optreden mr. A. H. Tei legen uit d-en Haag, en rru\ E. L. G. den Dooren de Jong, Voorbuig, met het on derwerp: Maatregelen oid zuster Faas voor Leidschendam te behouden. LISSE. Voor de retraiten. Door de propagan disten van „De Jonge Wacht" werden Zon dag bij het uitgaan der H. Missen foto's verkocht van i.e in t.et patronaat gehoudeu retraite van de patronaatsjongen», waarvan de baten zullen strekken tot dekking der kosten van deze retraites. De jongens beurden nog ruim 70. Herplaatst wegens misstelling ter zet terij). NOOTDORP. D.1.0. Zondag speelde D.I.O. II op eigen terrein een competitiewedstrijd tegen „Hus" II uit den Haag. Deze wedstrijd werd gespeeld onder leiding van den heer H. de Bie. Te 2.15 uur werd begonnen. D.I.O. deed de aftrap. Aan beide zijden zien wij gevaarlijke aanvallen. D.I.O. had voor rust tegen den sterken wind te kam pen, maar toch was Let Haagsche doel dik wijls in gevaar. Toch wist „Hus'", na een half uur spelen, het eerste doelpunt te scoren (0—1) Nog voor d" rust ge'ukte het den Nootdorpers het spel gelijk te maken. Na de rust werd wederom flink aangepakr., terwijl D.I.O. nu met 'en wind meespelend den Haagschen keeper druk werk bezorgde, n:aar deze wist alle ballen uit zijn doel te houden. Als „Hus" zich nog eens loswerkt wordt het 12. Door beide partijen werd nog flink gewerkt, maar het einde kwam met 12 voor „Hus". D.I.O. I speelde met 9 rpelers ©en com petitiewedstrijd tegen „Hofstad" II ve 's Gravenhage. D.I.O. Dehaalde de overwin ning met 41. Biljartwedstrijden. De Biljartvereen. „Excelsior" alhier houdt ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan „nederlaag"-wed- strijden. Voor deze wedstrijden bestaat groote belangstelling. De wedstrijden zijn reeds in vollen gang en worden gespeeld in café „De Duif". De indeeling is als volgt: lste af deeling: L.U.T.O. I, Schoonoord I, Excelsior I, Haarlem, De Doelen l, Haarlem. 2de afdeeling: L.U.T.O. II, Bennebroek I, De Doelen II. 3de afdeeling: L.U.T.O. III, Bennebroek II, De D elen III, Vogelenzang I. 4de afdeeling: L.U.T.O. IV, Bennebrook III, Vogelenzang II, De Doelen IV. Geboren: Theodorus, z. van P. v. d. Helm en A. de Leur. O v e r 1 e d en: Erancisca de Bruyn 11 d. NOORDWUK. Fanfarecorps „Excelsior". Ons wak kere Fanfarecorps staat thans aan den vooravond van zijn 2e lustrum, een feit het welk zeker niei ongemerkt zal worden voorbijgegaan, daar ons corps in deze 10 jaren velen vrienden heeft verworven, hel welk wel bet beste uitkomt door het feit, dat deze week niet minder dan vier avonden een uitvoering gegeven moet vor der» om allen belangstellenden een gele genheid t© kunnen aanbieden. Deze belang stelling zijn zij dan ook ten volle waard, daar het corps zich in deze Jen jaren tot een flinke hoogte heeft weten op te wer ken en hun devies „Excelsior" alle eer heeft aangedaan. Door ernstige studie en volharden kan ons Katholiek corps er thans zijn en de goede grondslagen, ge legd door den hecren S. Hiep en G. Ver- Heij, zijn door den huidigen bekwamen di rect eu de heer Corn, de Haan uit Leiden op een voortreffelijke manier uitgebuit en het corps heeft onder diens leiding oen niveau bereikt, waarop de dirigent trotsch kan gaan en met den goeden wil der le den, waaraan wij intusschen niet twijfelen, verwachten wij in de toekomst on Ier .leze bekwame leiding een steeds toe lemende bloed van „Excelsior". De eerste uitvoe ring had Maandagavond plaats in de ge heel gevulde zaal van hei i deze avond werd geopendl door den weleerw. heer kap. G. Heemskerk, lie or) do eer ste plaats verwelkomde den hoogeenv. de ken en den oprichter van het -:orps rector Braakman en vervolgens de donateurs en kunstlievende leden. Hierna zag het korps met zijn b'inken- de en spiegelende instrumenten rich v.»or de taak ges'eld het volgende oroeramma af te werken: la Osman Pacha (marsch) van Stenebruggen 2. L'Aurora (ouverture) van A. Friebis3. Zitreunerliebe (Walzer) van F. Léhar4. La Mascotte (fantaisie) van d'Andran; 5. La Parure (ouverture) van J. Werkman; 6. Les Eglantines (fan taisie) van A. Villalonga 7. Die Lustige Witwe (fantaisie) van F. Léhar; 8. Go- Ahead (marsch) van L. do Moree. De inzet van dezen avond met de twee eerstgenoemde nummers verzekerde al di rect het succes, daar deze nummers met lof door het corps werden uitgevoerd, vooral wat betreft de ouverture „I/Aurora"; dat was we! het succesnummers van dezen avond, waarin de solo's zeer verdienstelijk werden vertoltk, en de bekwame leiding van den directeur tot uiting kwam. Met belangstelling werden ook ue volgende nummers aangehoord, welke op rustige en zekere manier werden uitgevoerd. Vermel- dins verdienen nog wel La Parure, Die Lustige Witwe en Go Ahead; al'een in Die Lustige Wtiwe kwam men in de over gangen iets te kort in het uithoudingsver mogen, doch de welbekende aria's in dit mooie stuk kwamen goed tot uiting. Het ge'-eel was zeer verdiensteli'k en wij verwachten hedenavond, Donderdag- en Vrijdagavond niet minder volle zalen. Na de pauze kwamen de corpsleden met een tweetal blijspelen op de planken „Het valsche Etiket" en „De Keizer komt" een tweetal kluchten waarom geschaterd is van het lachen en die den goeden indruk van' dezen avond zeker verhoogden. Nog sprak kap. Heemskerk eenige waar- deerende woorden tot den heer de Haan, het vertrouwen uitsprekend, dat het korps onder diens leiding zeker nog vele lauwe ren zal inoogsten. Z.eerw. bracht nog in herinnering het komende 2e lustrum, het welk op 14 en 17 Mei a.s. zal herdacht worden met het organiseeren van een mu ziekconcours. waarvoor bereids den R K. Bond van Muziekgezelschappen baar toe stemming heeft verleend. Gevestigd: J. H Erades van Leiden, Voorstraat 79. C. J. Schrander van Haar lem, Langeveld 29. A Tasbrioh van Ober- hauscn (Dl.), Zeestraat 6. H. J. G. Hol- stein van Rotterdam, Oude Zeeweg 32. Vertrokken. P. A. Enning, Kruis straat 70, Rotterdam. W. J. Kooimann D 94, IJselmondc. F. J. Bouma 89, Twij- zelerheide. J. A. v. Wouw Boschdijk 323, Eindhoven. Geboren: Clasina Thereaia Ma-gda- lena, d. v. J M. Caspers en A. M. E Th. .Ta co bi, Adrianus An toni us, z. v. L. W. v. de Zalm en J. A. Wetermgs. Leny Jenny, d. van J H. Lindeman en L. A. J. Oostho'fit. Louis Piet er Willem Theresia, z. van P. W. de Gooijer en B. E. Th. L. Janssen. Adrianus z. van S. Duindam en A. Krijgs man. Ondertrouwd: A. J. Beuk, 22 jaar en G. J. M. de Groot 22 jaar. A Keur, 49 jaar en C. v. d. Berg, wed. van S. Groe nenwoud, 40 jaar. Overleden: Gerardus Hc-manus Johannse Caspers, 1 dag. zoon van H. Cas pers en E. de Winter. Ma-rijtje v. Duin, 7 jaar. Johannes Wilhelmus Esbeukman, 72 jaar, wednr. van A. A. M. v. d. Valik. OEGSTGEEST. Opdracht. Door den architect Jacques van Velsen te Haarlem is namens het be stuur der R. K. Coöp. Woningbouwvereen. „Sint Jozef" G. A. te Haarlem opgedra gen aan fa. v. d. Velden en de Jong alhier .(niet de laagste inschrijver) het bouwen van 61 woningen voor groote gezinnen le Haarlem aan de Jan Gijzenvaart voor de som van 229.700. R1JPWETERING. Onderhoudsfonds. Het Onderhouds- fonds bij Ziekte of Ongeval heeft zijn jaar vergadering gehouden in 't café Rustoord. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. de Vette, bleek, dat het fonls op 1 Januari 1930 beschikte over een sal do van 1064.54, de bijkomende rente be droeg 42.04, de ontvangen contributie 231.58, de uitgaven aan ziekengelden, b j- denloon enz. bedragen 409.16, alzoo be schikte het fonds op 1 Januari 1931 over een saldo van 929.02, dus een achteruit gang van 135.54. Daar het fonds eenige wijziging heeft ondergaan door het op 1 Maart 1930 in werking treden der Ziekt wet, werden de leden er op attent gemaaH, dat zij, die in de termen der wet vallen en lid zijn, een aanvulling op hun loon krijgen. Deze bepa ling geldt van jaar tot jaar. In 't bestuur werd in de plaats van den heer C. Bout Cza. gekozen den heer P. Wortman. Daar het fonds 15 Januari 25 jaar bestond, werd dit ook nog herdacht door ee*» gezellig samen zijn. Nieuwe leden kunnen opgenomen wor den bij de bode J. Semp of bij het bestuur (secr. N. Koot). WASSENAAR. Annexatie-gevaar? Het bestuur van de Christelijk-Historische Kiesvereeniging te Wassenaar heeft zich schriftelijk tot alle te Wassenaar gevestigde kiesvereenigingen gewend met het verzoek een tweetal afge vaardigden uit het bestuur te zenden naar een samenkomst te houden op 4 Februari a.s. te 8 uur n.in. in hotel „Kasteel Oud- Wassenaar". Tevens wordt uitgenoodigd ie heer mr. J. Langhorst, voor zif ter van hot anti-annexalie-comité te Voorburg. De opzet van deze bijeenkomst zou zijn een anti-annexatiecomité op to richten, zooals tlians in Voorburg bestaat. Voorzitter Burg. W. Keijzer, Secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na een kleine opmerking van den heer Borst onveranderd worden goed gekeurd. Alvorens de agenda te behandelen, aldus de Voorz., wil ik U en de Uwen, de goede gewoonte getrouw, mijn bes-te wenschen voor 1931 aanbiedn en U danken voor den steun in het afgeloopen jaar ondervonden. Hij hoopt, dat het jaar 1931 voor alle inge zetenen een voorspoedig en gelukkig jaar moge zijn. Het jaar is weliswaar slecht be gonnen, docii wij moeten niet morren, doch vertrouwen stellen op God. Dal het de tuin ders en boeren en verder al'len goed moge gaan, ie zijn oprechte wensch. Ni-ei tegenstaande den crisis en malaise, is de Gemeente vooruitgegaan, alhoewel zeer langzaam. Wat de bevolking betreft, op 31 December 1929 bedroeg het zielental 3490 zielen en wel 1728 mannen en 1762 vrouwen. Geboren werden in 1930 62 m. en 50 vr. Er vestigden zich 235 m. en 247 vr., zooda-t de peheele vermeerdering bedroeg 594 zielen Er overleden 8 m. en 12 vr., er vertrokken 209 en 213 vr., zoodot de gehee- le vermindering bedroeg 442 zielen, de to tale vermeerdering bedroeg 594, zoodat de bevolking in 1930 in totaal vermeerderde met 152 zielen en wel 82 m. en 70 vr., zoodat op 31 Dec. 1930 het zielen-tal in totaal be droeg 3642 en wel 1810 m. en 1832 vrouwen. Betere financieele toestand. Dank zij de medewerking der Raadsle den is de financieele toestand aanmerke lijk verbeterd, de Gemeente is over de groots'e zorg heen en de rest zal wel vol gen. Hij bespreekt de vooruitgang der be drijven, de verbetering Dam-laan, de brand weer, de goede steunregeling der werkloo zen, de aansluiting bij de Drink waterlei ding. enz., wat alles dit jaar toch is ge schied. Er zullen echter den leden nog groot-ere plannen worden voorgelegd, waarvoor de Voorz. aller steun en medewerking vraagt. De wensch van den Voorzitter is de Ge meente tot zoo groot mogelijken bloei 'e brengen, waarvoor hij a-l'ler eendrachtige samenwerking vraagt. De heer Blonk dankt den Voorz. voor zijn wenschen en wens ebt hem wederkeeri-g al-Ie goeds en zegt toe, dat B. en W. op al ler medewerking kunnen rekenen. Naar aanleiding van het uitbreidingsplan, noodiet de Voorz. 'alle leden uit, deel te nemen aan een bespreking met Oed. Staten op Donderdag 5 Februari a.s. ter Provin ciale Griffie te Den Haag; hij hoopt, dat allen aan-wezig zijn. Ineekcwmen is een dankbetuiging van het- Haagsche Consultatiebureau voor T.B. C. voor de ontvangen subsidie. Goedkeuring Ged. Staten inzake verhoogin-g presentie geld Raadsleden van f 2.50 op 3Goed keuring van de Kroon betreffende opcen ten Vermogensbelasting, enz. F'ipoort Con trole Gemeente-rekening diens-t 1929, enz. enz., alle stukken worden voor kennisge ving a&ngneomcn. 3. Het voorstel tot aanvulling bouwver ordening wordt na een vraag va-n den heer Borst en na een duidelijke toelichting van den Voorzitter, z.h. s. goedgekeurd. 4. Het voorstel betreffende verzekering tegen verlies van geld en Geldswaardig pa pier wordt z.h.s. aangenomen. Inbraak. Door verbreking van een slot heeft men zich in den afgeloopen nacht toegang verschaft tot een loods, staande op een bouwwerk aan det Zijllaan van den aannemer S. alhier. Vermist wordt een groote hoeveelheid timmergereed schap. Aanbesteding. Door het Gemeente bestuur is aanbesteed het verbouwen van twee politie woningen aan de Raaphorst laan alhier. Ingeschreven word als volgt: J. H. Wijgh te Voorburg voor 8180.—, C. Dubbeld te Bergen voor 7993.D Hart to Wassenaar voor 6974.Van Helmond en Moermond te Wassenaar voor 6881.04; N.V. v. d. Wel en Bax te Wassenaar voor 6758.— Gebr. de Wit te Wassenaar voor 6666.G. van der Veen te 's-Gravenhage voor 6500.De gunning is aangehouden. NIEUWKOOP. Scheepsverkeer. In 1930 werden door de sluis te Slikkendam geschut 2891 sche pen en door de Ziendesluis 5983, waarvan 1904 ten behoeve va-n het vuil ver voer. De opbrengs-t der sluisrechten. welke ten goede komen aan den Polder Nieuwkoop en Noorden bedroeg te Slikkend ara 941.72 1/2 en aan de Ziendeehiis 1765.37 1/2, waarvan 404.26 van het vuil- v er voer. Hei verloop der drio laat-s-te jaren was aldus. Te Slikkendam in 192S: 324S schuttingen (Ziendes-üus afgesloten geweest), in 1929: 2768, in 1930: 2891, aan de Ziendcs-luis in 1928: 3864. in 1929: 4903, in 1930: 5983. De t-o-taalophrengst van de 2 sluizen was in 1928 f 2346.62 1/2,in 1929 2544.03, in 1930 2707.10. Pracht exemplaar. Door don vis-scher W. L. alhier werd in do vischzegen- een snoek gevangen van 20 pond. ZEVENHOVEN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Alhier had een propaganda-avond plaats van de Bijz. Vrijw. Landstoim te dezer plaatse. Door den voorzitten burgemeester Boxe, werd het samenzijn geopend. De heer T. F. M. Sohaepman. lid van de Tweede Kamer, hield een schitterende rede. De avond werd verder doorgebracht met zang, muziek en eenige films. VAN VEUR 5. Tot onderwijzeres aan de Gemeen schappelijke O.L. School t-e Vcur wordt met al gom ©ene stemmen benoemd Mej. Se ga ar, No. 1 der voordracht. Steun aan werkloozen. 6. Voorstel inzake steunregeling werk loozen. De heer Raaphorst zegt, dat het niet de bedoeling was van zijn schrijven, als zou het Armbestuur niet goed werken. Hij haait enkele voorbeelden aan en wij-st er op, dat het noodzakelijk is met het oog op den abnormalen toestand de werkloo zen, ook de niet georganiseerden zooveel mogelijk te steunen. Het hoofddoel zijner vraag was om zoo goed en zooveel mogelijk de groote heerschende armoede te lenigen. De Voorz. zegt er niet voor te zijn om ongeorganiseerden te steunen, a.'l zou de Gemeente dit mogen doen, daar iedereen tooh verplacht is zelf mede te werken en zich daarom meet organiseeren; z.i. moeten deze bij het Armbestuur zijn. Wat de crisis-werkeloozen betreft, deze zijn hier zi. niet, dit wil hij echter eerst onderzoeken. Wegens den abnormalen toestand ste!fl©n B. en W. voor deze tot 1 April 1931 2.50 toeslag te geven zonder eenige verdere ver plichting. B. en W. hebben alles terdege overwogen, doch vonden dit de beste op lossing. De Voorz. komt op tegen een gezegde in de Vergadering der Kiesvereeniging. als zou in Veur het geld over den balk gegooid zijn; hij noodigt dengenen, die iets derge lijks heeft beweerd, uit de rekening eens te komen nazien, dan zal hij overtuigd zijn, dat in Veur nimmer geld vergooid is. De heer Koning vindt het jammer, da-t de heer Raaphorst zonder eerst het- advies van het Arbêstuur in te winnen, zich tot B. en W. heeft gewend. Hij zet duidelijk uit een, dat het Armbestuur zelfs ongevraagd toeslag geeft, als zij zulks noodig achten en de men-schen zooveel mogelijk steunt. Hij vraagt-, waarom het niet aan het Armbe stuur is overgelaten den steun t-e regelen. Er worden hierover nog lange besprekin gen gehouden, waarna een voorstel va-n'den heer de Koning om met het- oog op den abnormalen toestand bot 1 Aprif! 1931 aan alle werkloozen 2.50 toeslag te geven, met a'gcmeene stemmen wordt aangenomen. Een vraag is ingekomen va-n den heer Borst, waarom de brug Kerksloot is afge sloten en wat B. en W. in deze denken te doen. De Voorz. antwoordt, dat deze l>rug is afgesloten, omdat- de brug levensgevaarlijk was. De Gemeente behoeft echter dere brug niet te onderhouden, doch deze moet wor den onderhonden door de aangelanden. Het plan van B. en W. is deze aangelan den zoo spoedig mogelijk in conferentie bij een te roepen om zoo te bewerken, dat zij in de kosten medebetalen en dat de Ge meente dan de verdere kosten betaalt en de brug in eigendom krij-gt. Do heer Borst zegt, dat bet daar een ooi- h oud-baren toestand is en den grooteten spoed noodzakelijk is. Na enkele besprekingen wordt aan B. en W. vo'macht verleend deze brug in orde t-e doen brengen en de zaak zoo spoedig mo gelijk af te handelen; de Gemeente zal, zoo noodig, in de koeten bijdragen, terwijl het de bedoeling is een flinke en stevige brug te doen legeen. Hierna sluiting. NOORDEN. Eon visscher die zichzelf ving. Toen Zaterdag de 25-jarige visscherszoon J. van der W. bezig was met het ophalen van den zegen schoot hij voorover in het warer om zelf in den vischzegen terecht te komen. Een snoek van dergelijk gewicht had de zegen nog nimmer opgeleverd. Collecte. De opbrengst van de col lecte, gehouden voor de missie van Ivavi- rone in Africa, na een liefdadigheidspre- dicatie van den zeereerw. heer N. Stam, Missionaris aldaar, bedroeg 256. Vorlof. Aan den zeereerw. heer F. Ko perdraad hier sedert ongeveer 18 jaren missionaris in het Bisdom Madras in En- gelsch-Indië, thans Pastoor te Perambo- re, is mede voor zijn gezondheid, een jaar verlof verleend. Op 21 April gaat zijneerw. scheep te Columbo om vervolgens in Na pels aan land te gaan en allereerst een hezoek te brengen aan Rome en zoo moge- liik op audiëntie te gaan bij Z.H. den Paus. On het eind van de maand Mei kan ZijnEerw. in Noorden worden verwacht. WOERDEN. Volksbond. Woensdag 28 Januari a.s. houdt de R. K. Volksbond een feest avond voor leden en huisgenooten. Mede werking verleenen de toone^lvereeniging „Utile Dulei", die een blijspel zal opvoe ren: „De Oceaanvlieger", de Mannen- zangvereeniping en het strijkje Aurora. Aanvang des avonds 7 uur in hot Pa tronaat. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 29 Januari a.s. des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling uitbreidingsplan en bouw- verbod. 3. Leggen kabels en buizen in Burg. Schalijstraat. 4. Bouw nieuwe co kesgaskamer. 5a. Benoeming lid plaatse lijke schoolcommissie. b. Idem lid scheidsgerecht. 6. Bedrijf?verordening. 7. Verkoop grond Steenkuilen. 8. Besluit artikel 11 ibis Gemeentewet. rekening- courant St. Willibrordus. 9. Regeling ver pleging lijders besmettelijke ziekten met Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht. 10. Openstelling Brecveld voor auto's. 11. In orcle maken woonwagen terrein. 12. Standplaats poffertjeskraa-m enz. 13. Rooien booraen Zandwijksingel. 14. Regeling bijbetrekkingen gemeente- personeel. 15. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening. 16, Wijziging begroo ting 1930. BODEGRAVEN. V. V. Bodegraven. De Bodegraven- reserves hebben het Zondag jl. in den thuiswedstrijd tegen Hermes-D. V. S.-re- serves niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, mot welk resultaat- -ij echter qua spelkwaliteit teu volle tevre den mogen zijn. Bodegraven won den to# en verkoos eerst het voordeel van den vijj sterken wind. Desniettemin was Hermes in het veld zeker niet de mindere en goed sluitend samenspel der gasten bezorgde de thuisclub menig benauwd oogenblik. Tooh laat ook Bodegraven zich niet onbe tuigd en spoedig mist de rechtsbinnen op onbegrijpelijke wijze een opgelegde kans. om de score te openen. Het spel golft zeer snel op cn neer, waarbij beide doelen beur telings in gevaar komen, doch eerst na een half uur spelen, gelukt het den mid denvoor der rood-zwarten, met een goed schot zijn club de leiding te nemen. Hier door aangemoedigd worden de aanvallen van Bodegraven thans talrijker, doch de voorhoede blijkt niet bij machte, van de haar geboden kansen te profiteeren en als de rust ingaat heeft de. thuisclub nog steeds eon I—0 voorsprong. Algemeen is de verwachting, dat de ge sten gesteund door den sterken wind in de tweede speet- helft zullen gaan zegevieren, vooral als bij een hunner goede aanvallen de Zeeuw leelijk misgrijpt en de linksbuiten hot leder maar voor het intrappon heeft. (1—I). Bodegraven denkt er echter anders over en haar spel tegen wind is inderdaad beter dan voor rust, hetgeen tenslotte met een doelpunt wordt beloond, als bij een hard schot het leder tegen de lat belandt en daarna in de touwen wordt gedepo neerd. (2—1). Een zuiver handsgeval van een H. D. V. S. speler binnen het- be ruchte gebied ontgaat den scheidsrechter, waardoor Bodegraven een verdiende straf schop wordt onthouden. Aan de overzijde gaat dan de voorhoede der gas!en op het Bod eg ra vend oei af en als de middenvoor de bal te pakken krijgt neemt hij het le der een eind onder den arm mede doch de heer Den Boon laat doorspelen en De Zeeuw wordt ten tweede male gepasseerd. (2—2). Hermes-D. V. S. komt dan nog even onstuimig opzetten en als bij eon ba rer aanvallen een speler wel wat al te hard op zij wordt gezet, laat de scheids rechter toch doorspelen, waardoor ook den gasten een penalty wordt onthouden. Geen van beide partijen weet het net meer te vinden en met 22 komt het ein de, van dezen door den heer Den Boon zeer zwak goleiden wedstrijd. St Joseph Gezellenver. Do St. Joseph- Gezellonver. heeft aan haar begunstigers een pleizierigen avond bereid. De aankleeding der zaal was, zooals de praeses het in zijn openingswoord zeide, niet meer zoo stijf; niet allen waren naast elkaar, maar clubsgewijze gezeten, wat veel gezelliger aandoet. Het blijspel „De universeele Erfgenaam" werd keurig gespeeld; zonder uitzondering hebben allen goed spel te zien gegeven; de rol van Kees Grooteboer gaf het leeu wendeel van de vroolijkheid; er is dan ook volop genoten en gelachen. Ook liet stukje na de pauze Samson en Moot" liad heel veel succes. K. S. A. Donderdagavond zal in het- patronaat een volkszangavond gegeven worden. HAZERSW0UDE. De bevolking. Loop der bevolking over het jaar 1930; do bevolking bedroeg per 1 Januari 1930 2284 m. en 2292 v-r. is 4576 zielen. Zij vermeerderden door: vestaging 118 m. cn 133 vr. is 251 zielen; geboorte a. i.n de gemeente 84 m. en 65 vr. is 149 zielen; b. buiten de gemeente 3 ra. en 3 vr. is 6 zie len. Totaal 205 m. en 201 vr. is 406 zielen. Zij verminderde door: vertrok 127 m. en 162 vr. is 2S9 zielen; overlijden: a. in de gemeente 18 m. en 17 vr. is 35 zielen; b. buiten de gemeente 2 m. cn 3 vr. is 5 zielen. Totaal: 147 m. cn 182 vr. is 329 zielen. Levenloos aangegeven: 3. 1 overledene niet tot de bevolking dezer gemeente behooren- de. Totaal vermeerdering: 58 m. cn 19 vr. is 77 zielen. Totaal bevolking op 31 Decem ber 1930: 2342 m. en 2311 it. is 4653 zielen. Z0ETERW0UDE. Onderwijszaken. Tot tijdelijk hoofd van de openbare lagere school op het Dorp alhier, alsmede tot tijdelijk hoofd van den vervolgcursus, is door B. en \V. benoemd de heer W. Krijnen, gep. hoofd eener school in Ned. Indië. Door het bestuur van de R. K. Meis jesschool in do Zuidbuurt is aan den Raad een verzoek ingediend om medewerking te verleenen tot het beschikboarstellen van een lokaal voor het geven van onder wijs in lichamelijke oefeningen aan die school. De voordracht voor hoofd der open bare lagere school alhier luidt als volgt: 1. J. van de Ruit, hoofd der o. 1. school te 's-G ra vein oer; 2. H. K. van Duivenvoorde, onderwijzer aan eene o.l. school te Oude water cn 3. J. W. lvenniphaas, hoofd «Ier o. 1. school te Drimmelen. De commissie tot woring van school verzuim heeft reep. gekozen tot haar voor zitter en secretaris de heeren J. Schouten en N. Roos. Keuring van waren. Gedurende het afgeloopen jaar werden door den keurings dienst van waren 62 winkels en 8 bakke rijen in deze gemeente geïnspecteerd. Er werden 2764 monsters genomen, waarvan er 137 ter plaatse en 2607 in het laborato rium werden onderzocht. Afgekeurd wer den; een keer tarwe en roggemeel; 1 boekweitmeel en gruten, 3 keer griesmeel 2 keer puddingmeel; 7 keer gedroogde vruchten; 1 keer erwten en boonen en 1 keer koffie-extract. Benzinepomp. Aan de Sinclair Pe troleum Company S. A. te Den Haag is vergunning verleend tot hot plaatsen van eene benzinepomp bij café den Hollander alhier.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7