KINADRUPPELS NED. OOST-iNDIE KERKNIEUWS UIT DE PERS DIN-DAG 27 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ERNSTIG SPOORWEGONGELUK TE GRONINGEN. Levensgevaarlijk mishandeld. Zondagavond had te Venio aan de Ha- venkcde een ernstige vechtpartij plaats, waarbij den melkknecht S. v. d. Z. een die pe messteek in lie. onderlyt werd toege- braoht. De getroffene werd in zorgwekken- den toestand naar het R K. Ziekenhuis ve erd. De politie is den dadei ep het spoor. Dronkerranswaanzin. Reeds geruimen tijd bestond er een ge spannen verhouding tusschen den 37-jari- gen A. 8. en den 25-jarige J. 8., beiden be woners van den Noord-Binnensingel te Groningen. Zondag is het tot een uitbarsting geko men. A. 8. had geruimen tijd in een caté vertoefd en was daar blijkbaar een beetje te veel getracteeid. Toen hij opgewonden thuis kwam aam hij een aardappelmesje en ging daarmee naar het huis van zijn vijand. Hij belde aan en J. 8., die zelf open deed, ziende dat A. erg opgewonden was trachtte hem te kalnieeren. Vóór hij echter veel kon zeggen had zijn aanvaller hem reeds een steek met het nies vlak onder liet hait toegebracht. Zooals bij het onderzoek van den politiedokter is gebleken, is het mes op een rib afgestuit, waardoor de verwon ding niet levens-gevaarlijk is geworden. De aanvaller was na den steek te hebben toe gebracht nog lang niet bedaard, integen deel, hij ging als een woesteling te keet, beet, in het mes, vloog op het kippenhok van zijn buurman af en trok er met zijn tar dea een lat af. Daarna sloeg hij een ruit m en ging daarop zijn eigen huis weer binnen en ditmaal met een bijl terug te komen waarmee hij zijn slachtoffer ging bedrei gen. Vóór hij echter meer kon uitrichten, heeft de politie hem weten in te rekenen. Een aanklacht wegens poging tot dood slag is tegen hem ingediend. ZIJ PASTE NIET IN HET LEDIKANT. In p aats van een grooter bed nam men toen.... een kleinere onderwijzeres. 't Gebeurde in een van onze plattelands gemeenten in GeJdeii'and, waar de school zonder onderwijzeres was. B. en W. velg- den den gewonen weg en pdaateten een ad vertentie in de ..Vacature", teneinde be- trekkmgzoekende jonge dames uit te noo- digen tot sollicitatie. De toe-eg gelakte volkomen. De s-oMicd- ta.ties stroomden bunnen en de vroede va deren konden beginnen met de sclioone, doch verantwoordelijke taak, het kaf van het koren te scheiden. Wat ze mei groote nauwgezetheid ei volgens eer en geweten, deden. Als resultaat van een grondige ver gelijkende studie der handschriften, werden drie dames uitgenoodigd zich op zekeren datum aan de Openbare L. S. te vervoegen ten einde proeven van haar bekwaamheid af te leggen. Aldus geschiedde. Op den vastgestelden datum arriveerden de uitverkoren dames min of meer zenuw a tig en gaven ten aan- schouwe van B. en W. plus den voüedigen raad en last not least het schoolhoofd, „proefles". D.w.z. zij lieten bij die gelegen heid zien, hoe zij niet gewoon waren les te geven. De jury beraadslaagde lang en rijpelijk, om ten slotte te besluiten conform het advies van het schoolhoofd de voor dracht op te maken. Tot hier tce was de gang va-n zaken nor maal, ja alledaagsch. Maar hetgeen vo'g- <le is een staaltje van hoogere politiek, dat de vroedschap van dit bevoorrechte dorp hoog verheft boven welk ander bestuursli chaam ook. De fortuinlijke onderwijzeres die ale No. 1 op de voordracht geplaatst was en dus, och arme, reeds zeker va-n haar benoeming meende te zijn, trok er op uit om een kosthuis te zoeken. Volgens de aan wijzingen van het schoolhoofd, kwam ze terecht bij.... laten we hem Jansen noe men. Jansen, niet rijk met aardsch bezit geze gend zijrde, ontving de nieuwe commensale alllervoorkomendst. Hij toonde haar zit- en slaapkamer, welke beide naar omstandig heden in orde werden bevonden. Doch Jansen had bij dit bezoek een ont dekking gedaan, die hem de schrik om het hart deed silaan. Toen hij n.l. de onderwij zeres in het slaapkamertje had zien staan, had hij tot zijn ontsteltenis geconstateerd, dat de afmetingen van het aanwezige bed niet. in overeenstemming waren met d'ie van zijn huurster, die nogal forsch van lichaams bouw genoemd kon worden. En, zich voor de waarschijnlijkheid ge plaatst ziende een nieuw ledikant te moe ten aanschaffen, klaagde hij zijn nood bij vrienden en buren over deze onvoorziene en z. i. onnoodige uitgaaf. Het gerucht van deze op handen zijnde fincr.riee e strop" in het gezin Jansen kwam ook den raadsleden ter oore «n zij, medelijdend en menschhevend van gemoed, waren het er over eens, dat deze „krach" vermeden d'ien.ie te worden! De eenvoudige lezer waarschijnlijk niet ingewijd in de onnaspeurlijke kronkelwegen van het be'eiJ eens r-uree" e'-est:--- s, zou nu allicht veronderstellen, dat vrienden en magen den heer Jansen als bewijs van sym- pa'hie een nieuw ledikant aanboden Verre van dat Nu komt het bewijs van diepzinnig ver nuft. De heeren gemeenteraadsleden, uitgaan de van de rede veering, dat het aanschaffen van een nieuw bed veel, en het benoemen van een andere onderwijzeres geen geld kost stemden in de vergadering eensge zind op.... No. 2, een candidate van meer bes p en afmetingen, die dus wel „pas sen" zou. Waarmee dus gezegd is. dat er voor het verkrijgen van een betrekking op het plat teland méér noodig is dan vakkennis. Zou het geen aanbeveling verdienen om voor onderwijzeressen, in plaats va-n de „slanke ijn" de „korte lijn" te gaan propageeren? BOTSING TUSSCHEN PERSONEN- EN GOEDERENTREIN. Drie dooclen, verscheidene gewonden. Gisteravond om zeven uur is de perso nerurein uit Nieuweschans bij het binnen komen op het staiion te Groningen in bot sing gekomen met een goederentrein. De bo:sing was zóó hevig, dat verschillende raensciien in den personentrein werden ge dood of gewond. Voorloopig meldt men drie dooden, twee zwaar en zes lichtge wonden. Verschillende reizigers moesten worden uitgezaagd, doordat de wagons gedeelte lijk in elkander waren gedrukt. De bot sing geschiedde op het em lacement, 151. ine'er voor het station. De oorzaak moe. worden- gezocht in de eerste plaats in een verkeerden wisselstand en in de tweede plaats doordat een verkeerd .signaal op vei lig was gezet. Nadere bijzonderheden. Omtrent het vreeselijk spoorwegongo luk, dat op het emplacement te Gronin gen heeft plaats gehad, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden. Een rangeerder van baanvak zeven reed tegen zeven uur door een onveilig signaal en kwam met een paar wagons op baan vak No. 6 terecht, waardoor de wissel werd verschoven. Toen kwam uit Nieuweschans de hein binnen van 7 09 en door den verkeerden wissels an is deze trein op de verdee rails gere 'en en aan het einde '-an hel tweede perron van hel hoofdsts ion in l.ot sing gekomen met een zich aldaar bevin denden goederentrein. De botsing was zeer hevig. Verschillende wagens werden uit de rails gelicht, twee van de wagons een eind medegesleurd en tegen den goederenwage- gedrukt, welke omsloeg. In den personentrei bevonden rich ver schillende passagiers, die allen aan het achterste gedeelte den ticin litrenden on te zien wat er gebeurd was Het beeld dat de voorste wagen vertoon de was ontzettend. Hieruit haalde n:en en moert men ge deel lelijk ook zagen, de ijken van drie reizigers en vi f ge ->>- e*1 c'i allen zware kwetsuren hebben opgeloopen. De namen der drie dooden. De namen der drie slachtoifers zijn: de heeren Bollegraaf, wonende te Amster dam; Diddens, voorira'i >?t«r van de Martinikerk, wonende te Groningen en van der Veen, aannemer, wonende aan hel Zuiderdiep te Groningen. De heeren be vonden zich in een compartiment der der de klasse. Onmiddellijk waren politie en brandweer ter plaatse, terwijl ook het Parket zich op het oogenblik van het verzenden van dit bericht nog op het terrein van de ramp bevond. BUITErlL. BERICHTEN ONGELUKKEN SPAANSCHE SCHEPEN DOOR ONTPLOFFING VERNIELD. Der'.ien dooden. Nabij Alicante heeft gisteren een ont zettend drama plaats gehad, njeldt de „Times". Een klein kustschip, de „Lezo", uit San Sebastian, kreeg een lek en twee visschersschepen hielpen de bemanning de boot op het. strand te zetten. Bij het lossen van een hoeveelheid carbid, welke deel uitmaakte van de lading, had een geweldige onptlof.'ing plaats, die de „Le zo" en de twee visschersschepen geheel vernielde. Zes leden der bemanning van de „Lezo" en zeven vissehers werden ge dood, terwijl vier vissehers ernstig ge wond werden. SPAANSCH VISSCH ERSVAARTUIG VERGAAN. De negen opvarenden omgekomen. Het visschersvaartuig „Abo" dat nabij de kust door een hevigen storm is over vallen, heeft schipbreuk geleden. Talrijke vissehers sloegen het vergaan van het vaartuig gade. doch de woeste zee maak te het onmogelijk hulp te veiloenen. De uit negen koppen bestaande bemanning kwam om het leven. Prinses Beatrice breekt haar arm. Prinses Beatrice, de tanto van den Engelschen koning en moeder van de ko ningin van Spanje, heeft tengevolge van een ongeval, dat zij in haar verblijf plaats Kensington Palace had, haar lin- ker-onderarm gebroken, doordat zij in een der kamers van haar paleis uitgleed. In October van het vorige jaar liep' de piinses, die 74 jaren is, ook reeds ten gevolge van een val in Appleby Hall op het eiland Wight een verwonding op. Operazanger aan een beroerte overleden. De Keulsche operazanger Eranz Lind lar, die gisteravond moest optredan in Puccini s Turandot- werd tijdens de voor stelling onwel, zoodat hij slechts met moeite gedurende het. eerste bedrijf kon blijven doors clen. Hij b'gaf zich met zijn vrouw naar huis, waar hij korten tijd later een beroerte kreeg en overle den is. Op het viaduct, een van de drukste ver keerswegen van Groningen, vc zamelden zich den geheelen avond honderden men- schen, die van daar uit op het in de diep te liggende rangeerterrein een overzicht hadden vtfn de ramp, welke daar had plaats gegrepen. Het opruimingswerk begonnen. Men is onmiddellijk begonnen met de wa gons weer overeind te zetten, omdat het baanvak in de richtingen Assen en Nieuwe schans hierJoor werd versperd. Do snelheid van den binnenkomenden trein was op het oogenblik Jer botsing neg vrij groot. Er ontstond zulk een geweldige druk, ge paard gaande met een hevigen mal, dat de gehcele postwagen over den eersten wagen werd heengeschoven. Deze was daardoor bijna geheel versplinterd, \lleen ie eene zijkant bleef op zijn plaats. In de postwa gen was geen personeel aanwezig. De wa gen kwam onde.s-te boven aan den kant te iiggen. De houten splinters van den uit !0 rails gelichten wagon lagen overal ver spreid. Op het lawaai kwam spoedig per soneel aangerend, zoodat ree Is om half acht met het opruimingswerk kon wordei begonnen. De trein die om halt acht uit Groningen moest veitiekken kon met afreizen en ze 'fs om negen uur kon nog niet woiden gezegd wanneer deze trein zou kunnen vertrekken. Sedert December 1913, toen de ontzetten de spoorwegcatastrophe bij BeiIen plaats had is het Noorden van ons land niet meer door 'n spoorwegongeluk, als gisteravond te Groningen heeft plaats gehad, getrof fen. De gewonden konden dadelijk na het on geluk behandeld worden en zijn naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. De namen der gewonden. Nader vernemen wij nog: De groote Jumbo-machine, waartegen de personentrein is opgeloopen, deed diensi, om enkele wagons weg te halen. Deze ma chine werd bediend door personeel uit Zwolle. De machine ,an den Dei sonentre'n is ge oopen op de machine van den goede rentrein. Door den schok is de bagagewagen van den personentrein geschoven over den eersten personenwagon van dezen trein. Dit was een compartiment der tweede kbsse. Doordat de personenwagen totaal is ver woest, zijn alle passagiers, die hierin geze ten waren, gewond. De namen der gewonden zijn de heeren: R. Morees, inspecteur van een levensverze keringsmaatschappij te Groningen, die een beenbreuk bekwam, de beer Muskens uit Rotterdam, J. R. Kamphuis te Groningen, de heer Th. Vcrlaan, directeur van le Stoomtrammnitsrhappij te Winschoten en R. Kley te Groningen. Bovendien w erd da hoofdconducteur van den personentrein, He heer Meyer uit Leeuwarden, ernstig ge kwetst. Felle brand in Columbia. Naar gemeld wordt, heeft te Buena ventura. in den Zuid-Amerikaanschen staat Columbia, een geweldige brand het grootste gedeelte van de zakenwijk verwoest. Verscheiden bankgebouwen en het kantoor der douane werden in de asch gelegd. Het blusschingswerk werd door den storm en het gebrek aan water ten zeer ste belemmerd. Tot dusverre zijn er vijf dooden geborgen. Een modern sprookje. In een tearoom aan het Londensche strand weid een kellnerin aan de tele foon geroepen. Toen zij terugkwam, barstte zij in snikken uit en was geheel in de war. Zij had namelijk telefonisch de mededeeling ontvangen, dat haar echtgenoot, met wien zij in 1922 te Du- b'in op 20-jarigen leeftijd was getrouwd, (de man was 16 jaar ouder) en 'die later naar Australië en vandaar naar Canada vertrokken was, vand tar naar Engeland was teruggekeerd in verband met een erfeniszaak en dat hij nu, door het over lijden van een familielid te Ajaccio op Corsica, niet alleen in het bezit was ge komen van een groot vermogen, maar bovendien pair van Engeland war gewor den, zoodat het jeugdige kellnerinnetje van het strand plotseling Lady Langford was geworden. Toen de man in Engeland aankwam, was hij nog maar in het bezit van 3 pond sterling en hij had de reis van Canada naar Europa als hofmeester aan boord van een stoomschip moeten doen. 60 Turksche samenzweerders ter dood voroordeeld Uit Angora wordt gemeld dat in liet proces tegen de samenzweerders van Me- nemen voor den krijgsraad tegen 6o be klaagden de doodstraf en tegen 43 ge vangenisstraffen zrn gecischt. Voor 5 vrouwelijke beklaagden werd vrijspraak verlangd. Roofmoord te Dortmund. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd te Dortmund op een 40-jarigen zakenman met name Spiess een roof moord gepleegd. Spiess had op zich re- nomen voor den winkel van zijn zuster te zorgen gedurende den Zondag, wel'en zij bij haar man in een naburige plaats doo; bracht Toen zij grilcmorgen den wnikel betrad, vond zij tot haar ontstel teris het lichaam van haar broer me' een mes in den rug. De ni ord moet Za- lerd gavund ge 'eegd zijn M-m vrr ed' Jat keepers, die ook na het s'uiten de zaak nog toegang ko 1 len k'^en tot dei winkel, de misdaad hebben begaan. Dr H.MANNING'S EETLUSl-OPWtKKtND 1.30 p. fl. Moord voorgewend om gratis te kunnen reizen. Gisterochtend verscheen een zekere Herbert Koning uit Oharlottenburg bij de politie te Hamburg, welke hij de ver rassende mededeeling deed, dat hij de moordei.aar was van den bioscoopdirec teur Schmoller te Neukölln. Nadat men oorspronkelijk, ook al door het omstan dige verhaal, dat de pseudo-moord aar van zijn daad deed er zeker van was den schuldige te hebben gevonden, bleek ver der dat de zelfbeschuldiging was ve.zon nen. Koning, die eenigen tijd geleden uit Berlijn naar Hamburg was vertrokken, had hier uit de dagbladen kennis geno men van den moord, uit de diverse de tails zijn verhaal gebrouwen, en, klaar blijkelijk in de hoop gratis naar Berlijn terug te worden gebracht, was hij naar de politie gestapt, waar hij de ser.satio- nee'e onthulling bracht, die geen onthul ling bleek te zijn. MAD. SYLVIA ORAKELT V/EER. Ondanks haar échec in Zaandam. Madame Sylvia, die men zich nog wel zal herinneren van haar mislua.e schatgra- verij in Zaandam, ontsluiert, niet ont moedigd door haar mislukte profetie, nog steeds de toekomst. In hotel Adlon te Berlijn heelt zij bij de fi\e o'clock tea een select gezelschap rond zich verzameld en het orakel laten spreken. l)e Hongaarsc.ie gravin wijJde aller eerst .aar aandacht aan hel land, dat haai gastvrijheid bood. Duitschland gaat een ernstiger tijd te ge iet, de reeds verleden jaar voorspel de dictatuur wordt ingesteld en eerst na ee i moeilijk ie doorworstelen periode zal een verbetering intreden, zoociat men den moed niet moet laten zinken en de hoop niet mag opgeven. Veel erger heeft madame Sylvia in haar trance de toekomst van Rusland gezien De Sovjets zullen aansturen op een nieu wen oorlog, -lie echter hoofdzakelijk bui ten het 'Overice Europa om zal gaan. De grootste ere 'stander der Sovjets groeit op in he: hart van het eigen volk, aldus de helderziende. Polen zal zich niet houden aan de ver dragen met Duitschland, Turkije en Grie kenland gevolgd door Egypte zullen de aandacht der wereld trekken. „Ik hoor het gebulder der kanonnen in het Oosten. Als redder van Europa zal Amerika op treden, doch vooraf zal men zich ten oor log uitrusten en plo seling daarmede op houden. Tusschen Duitschland en Italië zal een toenadering tot stand komen. In het Westen van Azië, aldus het ora keiwoord, ontstaan nieuwe koloniën en uit die gebieden zullen vreugdevolle verras singen komen. Het „Berl. Tageblat" eindigt zijn ver slag van de séance, met dc geruststellende mededeeling, dat de aanwezigen, ondanks het vele onheilspellende, rustig voortgingen mei het slurpen van hun thee en het op knabbelen der bijbehoorende koekjes. SLACHTOFFERS VAN AARDBEVING IN TEGAL. Blijkens mededeeling van het departe ment van Koloniën heeft de gouverneur van Mi Iden Java omtrent de aardbeving in Tegal den gouverneur-generaal als volgt nader geseind: Het aantal behandelde gewonden ten gevolge van de aardbeving is gestegen tot 85, van wie 42 naar de ziekenhuizen te 81a- wi en Tegal zijn doorgezonden. Het aantal dooden bedraagt thans 22. Op het passar- terrein Pangebatan is een bivak ingericht, waarin reeds S00 dakloozen opgenomen zijn, wien vaii bestuurswege voedsel word verstrekt. Daarvoor is onder nadere oed keuring 1000 beschikbaar gesteld. De diensten der woningverbetering en van pestbestrijding zullen de schade op nemen. In den nacht van 20 en 21 Januari j.l. zijn te Boemiajoe nog drie lichte na bevingen waargenomendeze hebben :ch ter geen schade aangericht. Tandjong Poera overstroomd. Aneta seint uit Medan: Door het ge lijktijdig bandjirren van de Wampoe en de Batang Seringan is Tandjong Poera grootendeels overstroomd waarbij de stand van het water op de wegen once veer een halve, meter is, terwijl talrijke kleine handelaren zeer ernstige schade leden door bedeif van groote hoeveelhe den suiker en rijst. Het verkeer op het spoorwegtraject Stabat—Kwala Bingel is vermoedelijk heden hersteld. Bron van Christelijken Geest. Het wekelijksch missaal Bron van Chris telijken Geest, dat reeds in de diocesen Utrecht en Haarlem wordt verspreid, zal met Septuagesima ook voor de bisdommen Roermond en VHeitogenbosch en met den eersten Zondag van Quadragesima voor het bisdom B eda verschijnen De aanbevelingen van H.H. D.D. H.R. dan aartsbisschop en deri bisschop vin Haarlem zijn gevolgd door nieuwe aanbe velingen van H.H. D.D. H.H. Mgr. L. HENRI POLAK WIL NIET NAAR RUSLAND. In het Volk schrijft Henri Po'ak, de oud-voerzitter van de S. D. A. P.: Onze goede vriend Nathans hseft ons uitgenoodigd met hem naar Rusland te gaan, om eens te kijken hoe het daa-r nu toch eigenlijk is gesteld en reeds heeft iemand in de krant gevraagd, hoeveel zulk een snoepreisje hem zou kunnen k'«fen. Mij boezemt dat geen belang in. Al zou ik eeld toe krijgen, ik ging er niet heen. Ten eerste omdat het mallig heid is, zich te verbeelden, dat men in een paar weken ook maar iets van be- teekenis zou kunnen te weten komen rmt-ent de toestanden op vederlei ce- bied in een reusachtig land van welks taal men tittel nooh jota kent en waar het overigens niet zou baten als men haar wèl kende, omdat toch niemand iets zou durven zeggen, dat den heerschers onwelgevallig- zou kunnen zijn. Ten twee de, omdat ik er geen zin in zou hebben mij te laten bedotten door veitooningen van allerlei fraais, dat vermoedelijk ten gerieve v^n buitenlandsche bezoekers gesticht werd en in stand gehouden wordt. Ten derde, omdat ik bitter weinig opgewektheid gevoel tot een bezoek aan een land, door een tyran en zijn satel lieten geregeerd, waar alle vrijheid ge dood is. waar niemand vrijelijk zich mag uiten, waar alle bladen regeeringsorga- nen zijn. waar geen oppositie wordt ge duld, waar men omringd is door spion nen, waar geen mensch veilig is voor zijn medeburger, waar een gruwelijke in stelling als de Gepoe sluipt en moordt naar willekeur, waar de rechtspraak co- medie-vertooning en propaganda-middel is, waar men mijn partijgenooten ver volgt. verbant, kerkert, martelt en ver moordt, waar hun, die den dictator niet naar de oogen zien, de keuze wordt ge laten tusschen laffe, natuurlijk volkoman onoprechte erkenning van fouten of langzamen of onmiddellijken dood. Neen, ik ga niet met Nathans mee. Oók niet, omdat ik het geheel oneens ben met de stelling, waarmede hij zijne uitnoodiging inleidt, deze namelijk, dat mrt het s'agen of falen (van „wat in Sovjet-Rusland gebeurt") het lot van de ge'neele arbeidersbeweging ten nauwste verbonden" is tenzij hij bedoelt, dat met het falen deze beweging gediend zou zijn, hetgeen Nathans echter stellig niet bedoelt. Naar mijn meening heeft het Russische communisme, en hetgeen er de uitwassen van zijn in andere lan den, aan de arbeidersbeweging onnoeme lijk nadeel berokkend, nadeel van aller lei aard en in allerlei vormen. De reis is bovendien overbodig. Want wij weten wel, wat Nathans na zijn te rugkeer zal te vertellen hebben. Het staat te lezen in de rapporten van al de uit half-communislen bestaande groenen arbeiders en intellectueclen, die sinds 1919 zich in Rrsland met genoegen heb ben laten verlakken. De vrager naar de reiskosten kan zich de uitgave dan ook besnaren. Met een paar gulden voor aan schaffing van een dier boeken is hij klaar. Schrijnen en Mgr. A. Diepen, zoodat dit misboek zich wel mag verheugen in de bevordering van allerhoogste zijde. Aanne mende dat een missaal het voortreffelijkste van alle kerkboeken is, omdat het bevat den kostbaren schat van gebe len door de H. Kerk zelf saamgesteld, is de practische samenstelling van het wekelijksche misboek je, dat de geloovigen in staat, stelt zonder verwijzingen of opzoeken de H. Mis te vol gen, precies zooa-ls de priester aan het al taar bidt, wel zeer geëigend dezen schat aan de geloovigen mede te deelen. 't Is dan ook verblijdend, dat reeds in een groot aantal parochiën de verspreiding is ter hand genomen. Pater Th. van den Boogert S. J. f In den nacht van Zondag op Maandag is in het Mariapaviljoen te Amsterdam in den ouderdom van 54 jaren overleden de zeereerw. Pater Th. v. d. Boogert S. J., leeraar aan het St. Ignatiuscollege aldaar. Pater v. d. Boogert werd in 1876 te Vlaardingen geboren. In 1898 trad hij na voorafgaande studiën in de sociëteit van Jesus. Zijn gansche vordere leven is hij bij het onderwij's werkzaam geweest. Tij delijk heeft hij als leeraar in het Latijn en Grieksch gestaan aan het Canisius- collrge te Nijmegen, daarna, ongeveer 15 jaar geleden, werd hij naar Amster dam geroepen om op te treden als leer aar in de oude talen aan het St. Igna- tiuscorege. Daarnaast vervulde hij aan dit college de taak van administrateur en hij had als zoodanig het beheer'over de geldzaken. Ik geloof, dat u te weinig ijzorgcli.i'te in het lichaam hebt. Wat is uw ber'.*pt Degenslikker, dekter.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6