Om Honderd Duizend Dollar! DINSDAG 27 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN oLACHTOFFER VAN HET VERKEER. Door een auto overreden. Slachtoffer van zenuwachtig heid. Te Schermerhorn is Zondagmorgen de 42-jarige P. G. B. uit Allernaar, die zich per fiets naar Purmerend begaf, door een luxe aiuito overreden en gedood. Het ongeluk is veroorzaakt doordat de heer B., die een zenuwpatiënt was, op het laatste moment naar den linkerkant van den weg uitweek en voor den auto kwam te va-Wen. De ongeluibkige over.eed spoedig na het ongeval. Auto geslipt. De inzitten den ernstig gewond. Op den straatweg naar Almelo is gister morgen bij Co-imschate een aut-o geslipt en tegen een boom gereden. De wagen werd totaal vernield. De drie inzittenden, de heer en mevr. Smit-s uit Enschedé en de heer Bodife uit Modem-blik zijn ernstig gewond naar het ziekenhuis te Deventer gevoerd. Een meisje aangereden. Toen Zondagmiddag de heer G F., met zij-n auto over den Meerssenerweg te Maas tricht kwam gereden, stak plotseling het zevenjarig meisje H. J., den weg over. Met kracht remde de wagenbestuurder en tracht te een eene aanrijding te voorkomen, het geen echter niet gelukte. De kleine kreeg een beenfraotuur en eene hoofdwonde en moest naar Calvariënberg worden overge bracht door den G. G. D. De a-u to vloeg in een greppel langs den weg en sloeg over den kop. De best-uurder werd evenwel niet noemenswaard verwond. De wagen is ernstig beschadigd. Wielrijder te Heemstede aangereden. Maandagmiddag om een uur reed de drie-en-twintigjarige J. P. uit Groningen, tijdelijk verblijvende te Heemstede, op zijn fiets achter een auto op den Heerenweg aldaar. Hij wilde den weg oversteken, toen een auto uit de richting Den Haag naderde. De afstand was te kort voor den chauffeur om te stoppen, met het gevolg, dat P. door de auto werd gegrepen. Dr. Colenbrander was spoedig ter plaatse en constateerde hersenschudding, een been- en kaakfrac- tuur. Het slachtoffer werd naar de Maria- stichting vervoerd. Maandagavond was hij nog niet bij kennis. Zijn toestand is levens gevaarlijk. Aan de verwondingen overleden? De heer J. van Lavel Jr., die Zondag door de Zui der stoom tram te Dongen ts overreden, is gisteren aan de bekomen verwondingen overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wagen door den trein gegrepen. Uit Neede wordt aan de „Tel." gemeld: Terwijl de knecht van een molenaar de spoorlijn bij den Rietmolen mei paard on kar passeerde, zag hij den naderenden trein niet en werd het achterste gedeelte van zijn wagen doo de locon - t;er gegre pen en weggeslingerd. De voerman viel van den wagen en we-rd licht verwond. Het paard ging met het voorste deel van den wagen op hol en werd later gegrepen. Tragisch. Terwijl de gemeenteveldwachter, G. de Groot, te Bergambacht, een dronken per soon arresteerde, zakte hij na den beschon- kene te hebben beetgepakt ineen en bleef plotseling dood. SCHIPBREUK OP KAMPER ZAND. Oude vrouw uren in een storm in het water. Zaterdagnacht is de klipperaak „Risico schipper W. Spoelstra, geladen met hout, varende van Amsterdam raar Almelo, ten gevolge van den hevigen storm op het Kam per Zand (ten Z. van het Ksteldiep) geraakt en gezonken. Aan boord bevonden zich de schipper, zijn vrouw, zes kinderen en een oude moeder van 92 jaar, die allen tot over hun middel in het water stonden, tot zij Zondagmorgen door Elburger visschers werden gered. Het langdurige, koude bad schijnt, aldus de „Tel.'', geen nadeeligen invloed op de schipbreukelingen te hebben gehad. Schip en lading waren verzekerd. Het m.s. Rhea van de K.N.S.M. in gevaar. Bij de directie van de K.N.S.M. is bericht binnengekomen, da-t het m-s. Rhea van deze maatschappij, da-t zich op de thuisreis van West-Indië naar Amsterdam bevindt, mo tor-schade heefl opge'oopen, en 7 mijl ten Westen van Jeremie (Haiti) op circa 300 voet afstand van de rotsen verankerd ligt. De t-oestand is niet ongevaarlijk. Naa-r een Lloydsteleggram uit Port au Prince meldt, houden de ankers van de Rhea. De „Me-rope" is onderweg om het schip assistentie te verleenen en te trach ten het naar Kingston te brengen voor de noodige herstellingen. Vermist. Sedert Vrijda-g wordt t-e Weerl vermist de 16-jarige student J. Theunissen aldaar. Hij heeft met" zijn rijwiel de ouderlijke wo ning veria-ten. DE GRIEP. Vele gevallen te Kampen. Te Kampen komen onder de leerlingen en manschappen van de school voor Reser ve-officieren vele griepgevallen voor. De oefeningen op de Wezeperheide zijn ge sehorst, terwijl bij ongunstig weer niet wordt uitgerukt. Te Huizen. Te Huizen (N.-H.) zijn op aanraden dei- doktoren, alle scholen, de vijf Christelijke zoowel als de openbare, alsmede de bewaar scholen, voor den tijd van tien dagen ge sloten, opdat de griep-epidemie zich niet nog meer uitbreide. Percentsgewijze was het verzuim op de meest bevolkte scholen het grootst, op sommige waren zelfs 60 pro cent der leerlingen afwezig. Kwaadaardige gevallen komen nog maar zelden voor, doch griep-vrije gezinnen zijn er niet veel meer. BRANDEN. Drie branden op een dag. Gistermiddag brak te Borne branduit in het café Kernna aan den Hengelo6chen weg, waarvan de oorzaak onbekend was. Terwijl men bezig was dezen brand te blus- schen, werd uit een ander deel van het dorp brand gemeld. Deze brand was van ernsti ger aard. Vier woningen onder één dak brandden totaal uit. Gisteravond weid voor den derden keer brand gemeld op een hooizolder. Deze brand kon men echter spoedig blusschen. Twee huizen uitgebrand. De heer H. B. te Eindhoven die Zater dagavond te ongeveer half twaalf in zijn woning aan den Nieuwdijk 4, thuis kwam, bemerkte da-t e-r brand was uitgebroken. Hij waarschuwde onmiddelijk de buren, die op nr. 2 wonen en deze familie-, die reeds naa-r bed was, kon zich nog tijdig in veilig heid steken. Even daarna laaiden de vlam men uit beide huizen op en been de brand weer arriveerde, stond zij vrijwel machte loos. Slechts een gedeelte van de inboedels kon worden gered. Beide woningen brand den geheel uit. De schade wordt door ver zekering pp De oorzaak is onbekend. DIJK DOORGEBROKEN. Gisteravond te ongeveer kwart voor acht is ten noorden van de Roohelsche brug bij de gemeente Meyel de dijk uoo^ebro- ken. Het kanaal BeeringenNed-ervaart is leegigel-oopen. Ongelukken deden zich niet voor. Het water is voornamelijk naar Meyel gestroomd. Een aantal huizen kwam in het .water t-e staan, doch s echts twee wonin gen moesten worden verlaten. De oorzaak van de doorbraak, die overi gens geen ernstige gevolgen heeft gehad, kon gist era vond nog niet worden vast-ge- De scheepvaart op dit gedeelte van het kanaal staat geheel stil. WEER EEN 16JARIGE KANTOORBE DIENDE MET VEEL GELD. Hij weerde zich kranig. Zaterdag heeft in de Houttuin te Rotter dam eert brutale roofoverval plaats gehad. De 16-jarige J. v. E., die in dienst is bij de firma van R., was tegen 11 uur 's ochtends naar een bankinstelling geweest en kwam daarvan om 11 uur terug. Hij droeg een ac- tet-asch onder zijn arm, waarin ruim 2000 gulden geborgen waren. In de vestibule van het kantoor van de firma van R., dat aan de Houttuin gelegfen is, gekomen, werd hij plotseling door twee mannen overvallen, die hem enkele harde vuistslagen op het gezicht toebrachten, waardoor hij op den grond viel. Hij zag nog dat 'een derd-e man op straat op den uitkijk stond, terwijl een vier de de tochtdeur, die van de vestibule toe gang geeft tot de trap, vasthield. De jongen liet zic-h echter door de groote numerieke meerderheid ran zijn belagers niet intimideeren. Hij begon luddlkee-'s te schreeuwen en hield de tasch zoo stevig vast dat de laffe aanranders geen kans za gen. hem die te ontrukken, He-t geschreeuw had intussohen de aan dacht getrokken van het kantoorpersoneel va-n de firma van R. In allerijl kwamen een paar kant-oorbedienden naar ben-eden hol len en op hun komst namen de aanvallers de vlucht. Zij rerden de Hoi ttuin v t nr-r de Va-lkensteeg, vervolgens door de Goud- sche Wagenstraat en de Bredest.a-t ach tervolgd door enkele kantoorbedienden. Deze verzuimden echter de aandacht van het publiek op de vluchtelingen te trekken en daaraan is het ongetwijfeld te wij-ten, dat het laffe viertal door allerlei zijstraat jes een goed heenkomen zocht en er in slaagde te ontsnappen Met dat al is toch een vrij volledig sig nalement van hen bekend geworden en aan de hand da,arvan stelt de politie thans een uitgebreid onderzoek in. De kantoorbediende-1, door wiens kranig en kordaat optreden de overval mósfukit is, wist nog te vertellen dat twee van de aan randers hem bij de bank hebben op,ge wamt en vandaar naar het kantoor gevolgd zijn. INBRAAK MET BEDREIGING TE HEERLERHEIDE. Daders op de vlucht geslagen. Gistermorgen circa rijf uur is bij den 70- ja-rigen M. H. te Heerlerheide ingebroken. De dieven hebben het, gehee-le huis door zocht en alle kast-en leeggehaald. Zij vonden slechts enkele gouden si era-den en wat k'ein geld. Daarmede niet tevreden, zijn de on verlaten naar de slaapkamer gegaan waa<r mej. H. en haar 17-jarige dochter sliepen. Eén der mannen liet een scherp licht op de vrouwen schijnen, terwijl de a-n'er een revolver op haar had gericht en dreigde beiden te zullen doodschieten indien zij met on middel1'ijk de plaats wezen, waar het geld was. Het- meisje, dat herig geschrok ken was, bego-n te gillen. Een der inbrekers greep haar toen bij de keel en drukte haa-r in het kussen. De bejaarde heer H., die ziek was en in een aangrenzende kamer sliep, was door het geroep wakker gewor den. Hij wierp het raam van zijn slaapka mer open en riep om hulp. De dieven na men hierop de vlucht, een gouden ringetje en wat klein geld met zich medenemend. De recherche te Heelen leidt het onder zoek. „Tel." UIT DE RADIO-WERELT Programma's voor Woensdag 28 Januari. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV.-uitzending. 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Graraofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00—12.00 Concert. 12.00—12.30 Graraofoonpl. 12.302.00 Concert. 2.002.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Lezen van Chr. lectuur. 3.004.30 Concert. 4.304 45 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 H. Pilon; „Het ex-terieur van de melkkoe in verband met de innerlijke eigen schappen". 7.15' E. H. Timmermans: „Toewijding en ont spanning", 7.158.00 Gramofoonpl. 8.008.50 Concert. 8.509.20 Ds. L. D. Poot: „Holland op Zee". 9.2010 15 Vervolg concert. 10.15 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.15 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Gramofoonpl. 10.30 P. J. Kers: „Onze keuken". 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Radio Volksuniversiteit. 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Concert VARA-septet. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 S. de la Bella: „Vakbeweging en de Coö peratie" 3.35 Gramofoonpl. 3.40 Maak het zelf door C. SchaakeVerko zen. 4.30 Concert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 Mando'.inecursus Joh. B. Kok. 7.00 Prof. Dr. J. Jordani: „Hoe neemt het dier de werkelijkheid waar?" 7.30 Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 7.50 Uitzending voor de Nederl. Vereen, van Fabrieksarbeiders. 9.00 Uitz. uit Zaandam. Inbraak met brandstichting te Nuenen. Zondagavond omstreeks zeven uur heb ben in Nuenen ongewenschte gasten zich toegang verschaft tot de woning van den heer J. van der L., terwijl de bewoners afwezig waren. Een beirag van ongeveer 100 werd ontvreemd. Alvorens te vertrek ken, werd brand, gesticht op de eerste ver dieping, doch met brandblusch-apparaten kon het vuur door de buren in de kiem wor den gesmoord. De politie heeft van de daders tot dus verre nog geen spoor kunnen ontdekken. Inbreker aangehouden Op last van den commissaris van Pol tie is te Apeldoorn d-oor de recherche overge bracht naar Zutphen, teneinde ter beschik king gesteld te worden van den Officier van Justitie aldaar, de 21-jarige J. W. S., verdacht van diefstal met braak in de tex tielfabriek alhier in den nacht van 7 op 8 Januari j.l. Verdachre werd eenige dagen geleden door de Apeldoornsche recherche in een café te Deventer, waar hij den nacht had doorgebracht en waarheen zijn spoor ge volgd was, van zijn bed gelicht. Hij beken de aan de inbraak schuldig te zijn. Dood doordat hij voorwerpen had ingeslikt? Toen 15 dezer voor de Bredasche recht bank de zaak werd behandeld van de in den nacht van 23 op 24 October bij de fir- 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Grapiofoonpl. I.20 Orkestconcert. 2.20 Concert 2.45 Uitz. voor scholen. 3.50 Orkestconcert. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Recital door R. Murchie. 7.20 Lezingen. 8.20 Concert. 9.20 Berichten. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Lezing en Berichten. 10.50 Concert. Sextet. II,2512.20 Dansmuziek. ,,R a d i o Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofodnpl. 9.05 Concert. Orkest, piano en solisten. Langenberg, 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9,3511.15 Gramofoonpl. 11,30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.05 Orkestconcert. Intermezzo- Koorzang. Daarna: Berichten en tot 11.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 2.504.50 Orkestconcert en voordracht. 7.508.50 Orkestconcert. 8.509.15 Romancen. 9.55—10.20 Viool-soli. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.00 Concert. 6.50 Trio-concert. 8.35 Concert. Orkest en solisten. Zee sen, 1635 M. 5,4011.20 Voordrachten en lessen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.05 Gramofoonpl. 2.053.50 Lessen en lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.45 Voordrachten en lessen. 7.45 Cabaret „Tribune". Regie Hans Peter Schmiedel. 9.30 Berichten en daarna tot 11.50 dans muziek. ma Hoeckel te Tilburg gepleegde inbraak, waarbij een brandkast werd geforceerd en 300 gulden werd medegenomen, had een van de verdachten, de 30-jarige stoffeerder J. H. uit Rotterdam zich ziek gemeld. Hij vertelde den steel van een lepel ingeslikt te hebben, doch de rechtbank, die aan si mulatie dacht, liet hem toch verschijnen. Na afloop der zitting wist H. in het huis van bewaring nog een lepelsteel in te slik ken, benevens eenige metalen deelen van zijn kleeding, met het gevolg, dat hij m het ziekenhuis moest worden opgenomen. Daar heeft hij een operatie ondergaan en zijn de ingeslikte voorwerpen uit maag en ingewanden verwijderd. Zondagnacht is II. echter overleden. De officier van justitie had gevraagd oen onderzoek naar zijn geestvermogens te doen instellen. Daartoe had de rechtbank reeds bevel gegeven. Werkloozenrelletje te Dordrecht. Te Dordrecht is het gistermiddag tot een relletje gekomen. De werkloozen trokken in optocht door de stad en wilden den tuin van de villa van den burge meester binnendringen. Toen zij vernamen dat deze niet thuis was trokken zij naar het stadhuis, waar de burgemeester wei gerde een deputatie te ontvangen. Daarop verspreidde politie de demonstranten, waarbij gevoelige klappen werden uitge deeld. Een man, die een politieagent te lijf ging, werd gearresteerd. Tegen heden morgen werden nieuwe demonstraties angekondigd. FEUILLETON Uil het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 0) Het drong tot hem doorhij was in een ziekenhuisnatuurlijk. Er zat iemand op een stoel aan het voe teneind van zijn bedneen, het was geen verpleegster; het was een man. Het gezicht van den man was op het oogenblik afge wend, maar terwijl hij gespannen keek, kwam het Dave toch bekend voor. Hij opende zijn oogen wat wijder. Een lichte kreet ontsnapte hem, een schok voer door hem heen, zijn handen grepen zenuwachtig in de dekens. De man aan het voeteneinde draaide het hoofd om en keek naar den ziekeHet was Barjan. Inspecteur Joe Barjan, van de recherche uit San Francisco. En Barjan begon te spreken. Hallo Dave Hallo Joe Toen viel er weer een zwijgen. Maar de man aan het bed verbrak het spoedig. 'n Dubbeltje op zijn kant, DaveHet spijt me dat je er zoo beroerd aan toe bent Voel je je al wat beter? Een beetje, antwoordde Dave Hender son zwak. Het heeft geen haar gescheeld, jong, vervolgde de inspecteur. Het been was er gemeen aan toe en je had een harde koorts. Ze gaven geen cent voor je leven dien nacht toen ze je in den goederenwagen hebben gevonden Dave Henderson gaf geen antwoord. Er was nu geen deur meer die met alle ge weld gesloten moest worden en hij hoefde zich ook niet te bewegen.. tot Joe hier hem zou meenementerug naar Frisco. Zijn kracht was gebroken, er was geen ver zet meer, hij was te zwak. Ik heb hier een dag of twee, drie rondgehangen tot je uit het droomenland zou terugkeeren, begon de politieman weer en vriendelijk voegde hij er bij: Ik wou je wat vragen, DaTe. Vertel me uu eens eerlijk, jongen, waar heb je dat pakketje gelaten, toen je de leege tasch uit de auto smeet en onzen vriend Baldy een paar gebroken ribben hebt bezorgd? Dave Henderson glimlachte flauw. Hii was nog dood zwak en een poging tot spre ken kostte hem inspanning. Maar zijn hoofddoordat 't geen pijn meer deed.... was helder, zoo helder dat hij zich niet bij de eerste vraag de beste liet vangen. Het geld was nog in de tasch, ik heb het er niet uitgenomen. Probeer nu maar niet om me voor den gek te houden Er was een zweem van on geduld, van geprikkeldheid in de stem van den politieman, die hij trachtte bedwingen We weten alles, vervolgde hij, Runty Mott en Baldy Vickers hebben ons uitste kend ingelicht. Ik heb hun verhaal in een courant ge lezen, dus ik zou zeggen, je weet vat je weten wilWaarom val je mij dan lastig Dus, concludeerde Barjan, je bent niet van plan om te bekennen 1 Het is een aardig verhaal wat ze ver teld hebben antwoordde Dave, ik zou het zonde vinden om het effect te beder ven. Ze beweren dat ;ik het geld gestolen heb wel, als je deze heeren gelooven wilt.ga je gang Je doet onverstandig Dave, sprak de inspecteur overredend, je deed heusch beter met te vertellen waar je het geld gelaten hebthet loopt anders allemachtig beroerd met je af! Hoe beroerd Ik kan het je niet precies zeggen. Ik taxeer minstens vijf jaar. Vijf jaar! Hoe lang .was vijf jaar? Daves hoofd werd moe, net als zijd lichaam. Hij deed zijn uiterste best om helder te blijven denken, maar het kostte hem ontzettende moeite. Het was een lan ge weg van de plek waar Baldy Vickers zijn ribben had gebroken en waar hij, Dave, het laatst het geld zou hebben ge had, naar juffrouw Tooler's oude duiven til, waar het in werkelijkheid veilig en wel verborgen lag. 100.000 dollars in vijf jaar dat was 20.000 per jaar.een mooi jaar geld!Het was weer een dobbelspel. Vijf jaarmaar dan had hij het geld en.... kon hij afrekenen met Bookie Skar van. Het is een lange tijd om te wachten Onwillekeurig kwamen de woorden over zijn lippen. Maak je toch geen illusies, jongen, raadde de inspecteur gemoedelijk. Het is een helvijf jaar in de gevangenis. En als je denkt dat je daarna met den bui; kunt \\egkomen, zul je wel anders gewaar worden. Neem dat van mij aan. Ik dacht niet aan het geld. zei Dave langzaam. Hij sloot de oogen, het was als of de heele ziekenzaal om hem heen draai de. Vijf jaar en dan brak de dag van Bookie Skarvan aan. Zijn handen bewogen rusteloos over het dek. Een vrouwenstem brak de stilte... dat moest de verpleegster zijn, natuurlijk., hoe kwam anders een vrouwenstem hier Dat is uu allemaal goed en wel hoorde Dave de stem zeggen. U kunt duizendmaal inspecteur van politie zijn. maar u had absoluut geen recht om hem te ondervragen zonder verlof van den dok ter. Hii is nog veel te zwak om de minste opwinding te mogen hebben Toen dreef de stem weg in de ijlte. VIJF JAAR LATER. Gevangene No. 550. Verweg op de ijzeren galerij, klonken de voetstappen van de wacht met een metalig geluid. De oude Tony Lomazzi, die levens lang had. zal in de cel naastaan. Hij had zeker weer zijn vingers om do staven van de ijzeren deur geklemd; hij praatte, praat te aan een stuk door, steeds maar in zich zelf, Ze waren er allemaal aan gewend: het was een tweede natuur geworden, dat eeuwige gemompel. Soms, als de wacht langs kwam, kreeg hij een tik op zijn knok kels. dan verdween Tony weer en ging ge laten op zijn brits zitten. Dat ging zoo avond na avond, week na week, maand na maand, jaar na jaar. Dave Henderson legde het boek uit de geranvenisbibliotheek, waarin hij afwezig had zitten bladeren, naast zich op de brits neer. Hij was te onrustig om te gaan lezen. Hij zou die stamelende, fluisterende stem missen, of zou hot de oude man zelf zijn, die hij zou missen Morgen nog niet vol gende week zelfs nog niet er restten hem nog drie en-zestig dagen, maar wat bel eekenden die drie-en-zestig dagen, ver geleken bij de vijf jaar, die achter hem la gen Ja, hij zou Tony Lomazzi missen. Er was een zekere band gekomen tusschen den ouden man en hemzelfin het begin van zijn straftijd had hij met twee andere ge vangenen gevochten om oude Tony. Twee van hen moesten naar het ziekenhuis en Dave werd een tijdlang in de zwarte cel opgeborgen. Was het vijf jaar geleden dat hij in de rechtzaal gestaan had en zijn vonnis aan gehoord had? Tydeman was er ook ge weest Martin K. Tydeman, de eenige, wiens aanwezigheid hem een onbehagelijk gevoel gegeven had Tydeman was ook de eenige geweest, die hem vriendelijk be handeld had en het was het verzoek van den millionair geweest om verzachtende omstandigheden te laten gelden, dat ten gevolge had gehad dat de uitspraak vijf jaar geweest was en' niet tien, of vijftien of twintig of wat dat magere kleine man netje met zijn dunne, op elkaar geperste lippen en meedoogenloze stem het ge- eischt. En nu was Tydeman dood Dave had zijn prijs betaald Vijf jaar van zonlicht had hij gegeven om die hon derd duizend dollars te bezitten, vijf jaren, die hem slavernij en onderworpenheid ge leerd hadden.... en nog heel wat meer. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5