ST m NIEUWS Overzicht der Begrootingsdehatten Agenda ACADEMIENIEUWS VRAGENBUS DINSDAG 27 JANUARI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MR. M. SAVELBERG. t Vice pre'ident van den Hoogen Raad Te 's-Gravenhge is gistermorgen o erle- den uir. M. H. A. Savelberg, vice-presi- dent van den Hoogen Raad Ier Nederlan den. Mr. Sa vel berg werd in 1865 .p boren en promoveerde te Utrecht op IV December 1885. In October 1893 werd hii ornoemd tot ka' tonrechterplaatsvervanger te Maastricht in 1S98 tot recht er- plaatsvervanger aldaar. In 1907 volgde zijn benoeming rot rech'er in de rechtbank ie Maastrielv Sinds 7 Mei 1913 had hij zitting als raadsheer in den Hogen Raad der Nederlanden, van welk college hij met ingang van J Januari j.l. be noemd was tot vice president, Mr. Savelberg heeft een belangrijk deel van zijn vrijen tijd besteed aan le voort zetting en bewerking van het in afleverin gen verschijnende werk „De Nederiandsche Pasicrisie", d.i. een overzicht van de Ne deriandsche jurisprudentie en rechtslitera- tuui'. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Aan het begin van de zitting der straf kamer van den Hoogen Raad heeft de pre sident van deze zitting, mr. Taverne, eeni- ge woorden gesproken ter nagedachtenis van den overleden vice president. Het stoffelijk overschot van mr. M. H. A. Savelberg, vice president van den Hoo gen Raad, wordt Donderdag a.s. na een Requiemmis in de parochiekerk aan den Boschkant, te Den Haag, welke te half elf aanvangt, naar Heerlen overgebracht, waar de begrafenis Vrijdag plaats heeft. PREMIEBETALING INVALIDITEITS WET. Eenige wijziging in de bepalingen. Met ingang van 18 Januari 1391 is eenige wijziging gekomen in het koninklijk besiuil inzake de premiebetaling volgens de Inva liditeitswet. Voor de vrouwelijke arbeiders, werkzaam ten be oeve van het binden en linieeren van boeken en bij het vervaardigen van ca:Tonnages, zoolang zij den leeftijd van 18 jaar noc niet hebben bereikt, moet ge plakt worden niet 40 cent, maar 30 cent per week L-e be.taling, dat voor de vrouwelijke arbei Iers in deze branches van 18- en met 20 jarigen leeftijd 50 cent per week ge. l ikt moet worden, is tevens ervallen, zoodat nu ook voor haar geldt het tarief van 40 ce.it per week. De algemeene regeling blijft gelden, 'e wete.i, dat er geplakt moet woiden naar geslac t en leeftijd en wel ais volgt: Van 14 jaar t/m. 17 jaar, mannen 40 cl p. w., vrouwen 40 ct. p. w. Van IS jaar t/m. 20 jaar mannen 50 ct. p. w., vrouwen 40 at. p. w. Van 21 jaar en ouder raaniren .,0 ct. p. w vrouwen 50 ct. p. w. Hierop zijn eenige uitzonderingen, om trent welke de Raad van Arbeid raaine in lichtingen geeft. Uit den gemeenteraad van Voorburg. Naar wij vernemen heeft de heer A. M. van de Grien dt, de Katholieke wethouder van Voorburg, aan het bestuur van de Ka tholieke Kicsvéreeniging bericht gezonden, dat hij niet in de gelegenheid is een nieu we candidal uur aan te nemen. De heer van de Griendt was behoudens een kleine tusscbenperiode gedurende een 12 tal jaren wethouder en wist zich naast de achting van zijn eigen partij, ook groote waardeering van de zijde der andere par tijen te verwerven. In verband met het feit, dat de ge meente op 1 Januari 1931 een inwonerstal had van 19-130 zie'en zal het aantal leden van den gemeenteraad, na de a.s. verkie zing gebracht worden op 17. Dit beteekent, gerekend naar het thans bestaande aantal van 17 een vermeerdering van 4 leden. Door deze vermeerdering zal het aantal K t' olie' e Raadsle'en van 4 tot 5 worden ve enrderd, mogelijk zelfs tot 6, daar de Katholieken bij de verkiezing in 1927 het grootste overschot hadden. Te Aerdenhout is, voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden, over- Ie: en de heer A. H. H o 1 d e r t, stichter van de drukkerij Boldert in gebouw „Fe lix Mc itis" aan de Keizeisgracht te Am sterdam en van het dagblad „de Echo". Dit blad is later door „de Telegraaf" over genomen en na eenigen tijd opgeheven. ZMveren jubilea. Op 4 Februari hopen de agenten van po litie S. Verwer en J. de Haas den dag te he: denken, waarop zij voor 25 jaar in be trekking kwamen bij de gemeente. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n5222. Coöp. Groenten-, F: it- e i Bloemenveilingsvereeniging „Lei den en Omstreken" G A. Leiden, Zoeter woudsche weg 2 Uittr. Secr.-pennigm.: J. La man. Leiden Uittr. Comm. R. v. Toez.: J. Berk. ZncterwoiHe. N. Secr. M. Th. La ken, Leiden. Na Comm. R. v. Toez. C. de Koning, Lei terdorp. 1832. N. Crama Leiden. 3e Groenesteeg 58, vleeschhouwerij en spekslagerij. Uittr.: N Crama. T.eirlen. d d. 19 Jan. 1931. Wijz. hm delsn. thans: A. Crama. N.E.: A. Cra ma, Leiden. Door de poli:ie zijn aangehouden de zwervers J. D. en G. W. De eerste had nog 14 dagen hechtenis te goed, de tweede 20 da en. IN DEN LEIDSCHEN GEMEENTERAAD II. Lieflrke opmerkingen en interrupties. Over on bewezen beschuldigingen en vergeten verorVschul- digingen. Het spreekwoord: Wat gij niet wilt, dat u geschiedtDe propaganda der S. D. A. P. Wij hebben gisteren ons overzicht geëindigd met enkele minder lieflijke opmerkingen, wel ke eenige socialistische sprekers lanceerden aan het adres van de particuliere liefdadigheid. Men noemde dat „diaconie(hetgeen tegen woordig een scheldwoord schijnt te zijn) „be delpartijen", „bedeelingen dergelijke kleinee- rende uitdrukkingen meer. Van de zijde der S.D.A.P. wordt echter wel meer een zekere minachting aan den dag ge legd voor de overtuiging van anderen, welke des te meer opvallend is, omdat de sociaal democratische fractie uiterst gevoelig blijkt wanneer zij met gelijke munt betaald wordt. Wij hebben reeds lang den indruk gekregen, dat sommige socialistische sprekers voor zich zelf het recht opeischen, om onder het mom van critiek met steenen te werpen naar hun mede raadsleden en naar anderen, terwijl zij zich hoogelijk beleedigd achten, wanneer er slechts met de stok naar hen gewezen wordt. De begrootingsdehatten van verleden week hebben in dit opzicht verheffende lectuur opge leverd. Zoo komt het herhaaldelijk voor, dat iemand bij interruptie het woord „onzin of „nonsens" naar het hoofd geslingerd krijgt, een interrup tie waarop gewoonlijk niet aens meer gerea geerd wordt. Wat in een rustig betoog niet als beleedigend gevoeld wordt, kan als interruptie zeer onhebbelijk zijn. Een lid der S D.A.P. liet zich ontvallen: Laat hem maar kletsen! Die „hem" was de heer Parmenlier, die zich daarvoor zeer ge griefd gevoeld; van excuus was geen sprake. Den heer v. Es werd „beleefdelijk" toege voegd: Schoenmaker, blijf bij je leest. Waarbij het vooral gold: C'est le ton qui fait la musi- que. Herhaaldelijk wordt aan het college van B. en W. onwil verweten en zelf sabotage bij de uitvoering van verordeningen, hetgeen beschul digingen zijn. welke slechts in uiterste en dui delijk aanwijsbare gevallen behoorden te wor den geuit. B en W zijn er echter aan gewend geraakt: zij reageeren er niet eens meer op. Een beschuldigrng zonder reden en zonder excuus. Het toppunt werd echter Woensdagmiddag bereikt, toen de heer Schüller op de hem eigen toon den Katholieken wethouder van Onder wijs, mr Tepe verweet, dat hij nergens tijd voor had. doch er als de kippen bij was om geld te fournesren aan katholieke instellingen, die dan met gemeentegelden alles bestreden wat niet-katholiek was. Een botte beschuldi ging, welke van geen enkele argumentatie ver gezeld ging. Wethouder Tepe antwoordde op deze insinuatie zeer waardig, dat een derge lijke beschuldiging slechts dengene treft, die hem uit. Van eenig excuus was weer geen sprake, zelfs had de heer Schüller de.... (hoe zullen wij 't zeggen?) de moed om zonder blik ken of blozen de desbetreffende passage nog eens te herhalen en niet te >egrijoen, wat hij miszegd had. Mr. Tepe nam de verhoudingen in aanmerking en deed er verder het zwijgen aan toe. Doch hij had met recht kunnen eischen, dat hem dezelfde satisfactie geschonken werd als de socialistenleider de heer v. Eek voor zich opeischte, toen de heer Parmentier minder ge lukkig was in zijn woordkeuze en hem „op ruiing" verweet. „Opruiing". Nu moeten wij op den voorgrond stellen, dat de heer v. Eek voorzoover wij ons herinne ren zich nimmer aan opzettelijke belecdigin- gen schuldig maakt en wanneer hem iets mocht zijn ontvallen, dat onnoodig grievend klinkt, deze uitdrukking ridderlijk terugneemt. Hij is een te beschaafd man om onnoodig te kwetsen en er zijn overigens in de fractie der S.D.A.P. verscheidene leden, die ook hierin zijn „volge lingen" zijn. Vervolgens moeten wij ook consta- teeren, dat het volkomen begrijpelijk was, dat de heer v. Eek noch direct noch indirect ver antwoordelijk wenschte te worden gesteld voor de relletjes, welke waren voorgevallen. Speciaal de uitdrukking „opruiing" legde op den heer v Eek een blamage welke Mj van zich af wenschte te schuiven. Volgens het Wetboek van Strafrecht beteekent dat niets meer of min der dan aanzetten tot strafbare daden. De heer Parmentier gaf onmiddellijk toe, dat hij deze term niet in de juridische beteekenis had wil len gebruiken. Bovendien had hij den socialis ten leider niet direct van „opruiing" beschul digd, doch voorwaardelijk, n.l. als de heer v. Eek niet waar kon maken, dat de werkloosheid de schuld van B. en W. was en zulk een indruk had de rede van den heer v. Eek in de Gehoorzaal z.i. op de werkloozen-bijeenkomst gemaakt dan zou hij zulk aen optreden op ruiing kunnen noemen. Later kwam de heer Parmentier op deze uitlatingen terug en maakte hij het nog erger, door te verklaren, dat z.i. de relletjes der laatste dagen het gevolg waren van de actie van den heer v. Eek. Toen barstte de verontwaardiging los en de geheele socialisti sche fractie eischte luidkeels intrekking van deze beschuldiging en dreigde zelfs heen te gaan als dat niet spoedig gebeurde. Tenslotte werd een bevredigende oplossing bereikt. Wij ontkennen het recht der S D.A.P. op een dergelijke voldoening niet, doch begrijpen aan den anderen kant ook niet, waarom zij zelf er niet beter voor waken, om alles voor ande ren te vermijden, wat zij voor zich zeiven niet wenschen. Wij zijn er groot bij geworden. Er is de S.D.A.P., en speciaal haar leider, ook verweten, dat zij met haar voorstellen niet uitsluitend iets wil bereiken, doch daar naast er propaganda mee bedoelt voor haar eigen partij-belang Dat was geen losse bewe ring, niet een op niets gebaseerde insinuatie. Telkens toch komt de heer v. Eek, komt de SD.A.P. met voorstellen, waarvan ieder de on aanvaardbaarheid inziet, en die dan ook ieder jaar weer worden verworpen met alleen de stemmen der socialisten vóór. Bovendien is deze propaganda-tactiek van den heer v. Eek veroordeeld door zijn eigen partijgenooten, zooals Schaper in 1919 er Al- barda in 1920. Deze vooraanstaande sociaal-de mocraten wezen er toen op, dat het den heer v Eek leelijk zou opbreken, wanneer de S.D.A.P. eens mede zitting zal moeten nemen in het Leid- sche college van B. en W en dan niet zal kun nen beantwoorden aan de opgewekte verwach tingen. Waarop de heer v. Eek heeft geant woord: „Wij zijn er in Leiden toch maar groot bij geworden". Daar de S.D.A P. nog altijd voortgaat financieel en economisch onmogelijke voorstellen in te dienen, is de beschuldiging al leszins gegrond, dat zij hier te Leiden vaak meer 'et op het propagandistisch karakter van haar voorstellen dan op de uitvoerbaarheid van den inhoud. De heer v. Eek heeft dan ook niet ver klaard, dal hij sinds de jar'en 19191920 van tactiek is veranderd, terwijl de heer Verwey niet beter wist te zeggen, dan dat in iedere partij meeningsverschillen voorkomen en dat het niet fair was van de tegenpartij om daar naar te zoeken. Alsof het wèl fair is om zich groot te ma ken ten koste van de tegenpartij, welke mede de verantwoordelijkheid voor het stadsbestuur draagt, door het voor te stellen alsof alles wer kelijkheid zou worden, wat nu ven B. en W. wordt gevraagd, zoodra de S.D.A.P. het heft in handen zou krijgen. Het houden van openbare demonstraties waartoe de SD.A.P. z.g. gedwongen zou zijn door de houding der christelijke organisaties, die zich niet voor het karretje van de S.D.A.P. wilden laten spannen komt door dit alles wel in het juiste licht te staan. Hoe er gepraat werd. Tenslotte is 't niet onaardig het volgende over zichtje te lezen van de spreektijden bij de alge meene beschouwingen, verdeeld over de diver se fracties. De S.D.A.P. heeft het glansrijk gewonnen, zcoals men ziet: R.K.: 4 uur 1 min. (waaronder 1 wethouder); 7 leden, gem. 40 min. per lid. C.H.- 2 uur 57 min (waaronder 1 weth.): 7 leden. gem. 29 min. per lid. A.R.: 1 uur 55 min. (waaronder 1 weth.); 5 leden, gem. 29 min. per lid. V.B.: 1 uur 38 min. (waaronder 1 weth.); 3 leden, gem. 49 min. per lid. V.D.: 0 uur 8 min.; 1 lid. S.D.A.P.: 11 uur 40 min.; 10 leden, gem. 70 min. per lid. B. en W.: 4 uur 15 min.; 5 leden, gem. 53 m. per lid. H. G. Vereeniging van Zeeuwen. „Luctor et Errergo". Reeds vroeg iu den avond van Z?terdag j.l. deed hel wapperen der Zeeuwsche vlag van den gevel der „Harmonie" vermoeden, dat er wat bijzonders gaande was. En dit was ook inderdaad zoo. De vereeniging van Zeeuwen voor Leiden en Omstreken hield haar 1ste alcemeene jaarvergadering. Deze werd om half negen door den voorzitter, mr. W. Hugentholtz, met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen, geopend. In een kort speechje. hetwelk niet van humor ont bloot was. herinnerde hij met een enkel woord aan de oprichiing en liet het afge- loopen jaar de revue passeeren. De stem ming zat er al dadelijk in, zooals we dat trouwens op al onze Zeeuwsche avonden gewend zijn. I Het huishoudelijk gedeelte der agenda. o.a. vermeldende verkiezing van enkele I volgens reglement aflredende bestuursleden welke direct herkozen werden werd I vlot afgewerkt. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat de vereeniging, aanvankelijk opgericht met 62 leden, zich thans kan ver heugen in een ledental van 121. Na afloop van het officieelo gedeelte volgde nog eenige gezellige uurtje er werd o.a. een bazar gehouden van door leden zelf vervaardigde of voor dit doel gege ven voorwerpen.' Een ander lid maakte zich verdienstelijk door het vertoonen van lichtbeelden, Zeeland betreffende. Een gezellig dansje zetten ten slotte de kroon op dezen welgeslaagden, écht Zeeuw- schen avond. Moge het bovenstaande voor vele hier wonende Zeeuwen, die zich nog niet aansloten, een aansporing zijn, zich alsnog zoo spoedig mogelijk als lid te loen inschrijven. Gisternamiddag te ruim kwart over vijf is de 23 jarige mej. N. F. op den Rijns- burgerweg, toen zij wilde uitwijken voor een stilstaande auto, aangereden door een haar achterop rijdende auto, welke zij niet bemerkt had. Zij kwam te vallen en liep een vrij ernstige wonde op aan het hoofd en schaafwonden aan de beenen. Door den E. H. D. werd zij naar het St Elisabeth gesticht vervoerd. „DE GRAAL". Zaterdag, Zondag en Maandag hield „de Graal" voor de cers-e maal inschrijving voor adepirant-Giaalleden, en we kunnen we. zeggen: 't heeft er storm getoopen. Reeds vele meisjes gaven zich op, en in dc beide, juist gereed gekomen vertrekken, had men de handen meer dan vol met in lichtingen geven en inschrijven. En da.t was goed ook! Vod verwachting bekeken de nieuwe G ra al-léden 't gereed gekomen deel van het huis en luisterden met blij gespan nen aandacht naar al wat zij hoorden over de G raai-beweging en hare plannen. Ja, hier kon ieder meisje vinden wat zij zoekt, en kan zij leeren hoe zij zelve ook voor an deren iets be teekenen kan en moet in deze moeilijke tijden. Wel had men van alle zijden te kennen gegeven, dat, al waren de Amsterdamsche en RetteirJamsche Graalhuizen zoo bloei end, men 't zelfde niet in Leiden verwach ten kon. Leiden was zoo vooruitstrevend niet: d>aar zag men liever de kat eerst eens wat uit den boom. Maar, ook dank zij de medewerking der H.H. Geestelijken heb ben de inschrijvingen wél bewezen, dat jon ge meisjes overal hetzelfde zijn. Jonge meisjes uit alle standen bezochten reeds 't GraaJhuiis, en 't is zeker, dat 't bij dit eerste bezoek niet blijven zal. Toch zijn er nog velen, die er over den ken G ra al-lid te worden, doch zich nog niet lieten inschrijven. Daar nu, spoedig de ver schillende clubs gevormd zu'Jlen worden, is 't haar ten zee.ste aan f.c raden, niet lan ger meer te wachten, doch zich spoedig op te geven. H'ietce zal: Woensdagavond van 7S uur; Vrijdagavond van 7—8 uur nog ge'e- genlieid tot inschrijving zijn op 't Graal hu is, Hooi gracht 31. Moge er ook spoedig te Leiden een bloei ende frissohe Graalgeest zich al maar uit breiden to-t Gods meerde :e Eere en 't wel- HET LUSTRUM VAN P. K. Reunislerravond. Het bestuur en moderator van de K. J. M. V. St. Peter Kanis ontving gisteravond de oud-leden op het Eigen Huis. Ook de leden waren in grooten getale opgekomen om verschillende oud-bekenden weer eens de hand te drukken. De voorzitter, de heer H. Pierrot Jr., sprak alle aanwezigen in een hooggestemde feestrede toe, aan het slot den wensch uit sprekende, dat bij het volgende lustrum het aantal reünisten overstelpend groot moge zijn. Hierna werd door allen het reunisten- lied gezongen, waarna een heildronk werd ingesteld op den blij venden groei der ver eeniging. Vervolgens gaf de secretaris, de heer H. Engels, een historisch overzicht van het wel en wee der vereeniging over de afgeloo- pen jaren. Uitvoerig schetste bij het Hef en leed, dat P. K. in die jaren ondervonden heeft, terwijl hij aan het slot de wensch uit sprak, dat de groote opbloeid, die P. K. in het jaar 1930 heeft gekend, zich ook in het jaar 1931 mocht bestendigen. De heer Frans Schneiders voerde namens de reünisten nog het woord in een humoris tische toespraak. Na deze reunistische ontboezeming was het officeele gedeelte voorbij en bleef men nog eenigen tijd gezellig bij elkaar, allerlei herinneringen oprakend over „die goeie ouwe tijd." ST0MPWUK. R.-K. Sportver. A. V. V. Zondag 25 Januari speelden hei 2e, 3e en A en B.-elf- tal voor de competitie. A.V.V. 2 speelde thuis om 2 uur tegen Wilhelmus 4wegens ziekte beschikte A.V.V. niet over een sterk elftal, doch de invallers hebben hun best gedaan, en A.V.V., als het zwakke zusje betiteld, wist zoo waar voor rust een mooicn 31 voorsprong op Wilhelmus te. veroveren. Na de thee pakken de AVV'ers flink aan en weten hun voorsprong te ver- grooten, doch kort hierop verkleint Wilhel mus den achterstand en wordt het 42 voor A.V.V. Dan begaat een der Wilh.- spelers de fout, een der A.V.V. spelers zoo danig te bewerken, dat de scheidsrechter hem van 't terrein moet zenden, doch de overige Wilh. spelers nemen hiermede geen genoegen en staken den wedstrijd met als eindstand 42 voor A. V. V. A.V.V. 3 trok met eenige invallers naar V.A.P. 2 op Hoornpark. Beiae ploegen zijn aan elkaar gewaagd. V.A P. heeft vrij spoedig succes, als een der A.V.V.-spelers in eigen doel werkt. Niettegenstaande pakt A.V.V. goed aan, doch het lukt hen niet en gemakkelijke kansen worden gemist. Alvo rens gerust wordt heeft V.A.P. haar voor sprong weten te vergrooten 20. Na de thee geleek de wedstrijd meer oo korf balspel dan op voel ballen, daar de aangewezen scheidsrechter geen jota van het voetbalspel scheen machtig te zijn. Na dat door V. A. P. een 2- tal buitenspel- doel ounten gemaakt zijn, weet A. V. V. de eer te redden. Verschillende malen werd de bal door beide partijen v. d. grond ge raapt en dan wederom weg geschoten, het geen de scheidsrechter nogal kalm opnam, en, alsof er niets gebeurd was, liet hij door spelen. V.A.P. was evenwel niet de onge lukkigste in zijn beslissingen en trok zoo doende aan 't langste eind. Jammer, A.V.V.'ers, door een en ander zijn de kansen op een eventueel kampioen schap zoowat verkeken. A.V.V.a speelde op Gr. Floris terrein te gen Gr. Floris a. Niettegenstaande A. V. V. met 10 man speelt, gaan de ploegen goed tegen elkaar op, hetwelk zij dan ook ieder in een doelpunt voor de rust weten uit te drukken. Na c'e rust werken beide ploegen hard voor de winnende goal, doch deze blijft Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting Scheepvaartverkeer. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Hee- rsngracht op Vrijdag 30 Januari a.s. van des voormiddags 6 uur tot des namiddags 6 uur, in verband met het leggen van oen gaszinker, voor het scheepvaartverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STR1JEN, Secretaris. Leiden, 27 Januari 1931. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.30—8.30 uur. Dinsdag. Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman", Burchtzaal, 8 15 uur Woensdag Dioc. Ver. van R.-K Bijz. On derwijzers, „In den Vergulden Turk", 6,15 uur. Donderdag, ledenvergadering A. R. K. A., Den Burcht, 8 uur. Donderdag, 3-October-Vereeniging, café- rest. „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. Lustrurrprogramrr.a P. K. Woensdag. Schouwburgavond, Leidsche Schouwburg. Donderdag. Lustrumviering Foyer Stads gehoorzaal, 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 26 J a n. tot en met Zondag 1 Febr. a.s. waar genomen door apotheek: M. Bcekwijt, Visohmarlct 8, Telefoon 552. uit, en met 1—1 wordt geëindigd, wat de juiste verhouding weergaf. A.V.V.b speelde thuis tegen S.D C.b, ook hier een gelijk opgaande strijd, cn om beurten moeten de verdedigingen ingrijpen. Ten slotte weet de A.V.V. rechtshalf op grooten afstand te deolpunten, doch voor gerust wordt weet S. D. C. gelijk te ma- ken(l1). Na de rust geven beide ploe gen zich geheel, en na groote spanning weet de A.V.V.-midvoor even voor 't einde de winnende goal te maken. Mooi zoo jon gelui De leden worden er aan herinnerd, dat Vrijdag 30 Jan. a.s. des avonds 8 uur, een spelregel-lezing door de scheidsrechters- comm. v&n het district Den Haag zal wor den gehouden. Het bestuur vertrouwt dan ook, dat alle A.V.V.'ers op het aangege ven uur present zullen zijn, daar deze avond voor allen zijn nut zal hebben. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen geneeskunde de hee- renP. Lans (Leiden), J. W. Boehmer (Leiden) cum laude, R. Terwiel (Den Haag), en S. Heringa (Arnhem). Taalk. cand.-examen Indologie de heer E. Wittner (Haarlem). Vraag Kunt u mij ook zeggen of er in de omgeving van Hoogmade ook een agent is der Mij. van verzekering op het leven, gevestigd te Waalwijk, opgericht 8 Maart 1843. A ntwoord Wendt U direct tot ge noemde maatschappij. Zaken-adressen wor- door ons niet verstrekt. Vraag Is het juist dat in de Univer siteitskliniek te Utrecht men een nieuw gebit kan bekomen. Zoo ja, waar'en wan neer kan men zich daar aanabeVen? Antwoord: Dit is niet juist. Alleen on- of minvermogenden kunnen aldaar een volledig nieuw gebit krijgen voor 30. Vraag: Kunt u mij ook inlichtingen geven waar de Gemeentelijke Ba"k van Leening gevestigd is en omt-ent den tijd, dat het kantoor open is. Wan eer heef! er weer een verknoping plaats? Antwoord: De Gemeentelijke Bank van Leening is 'gevestigd te Leiden. Hoofd kantoor Pandenbelegging Nieuwsteeg 8. Geopend: Maandag van 8—2 en van 68 uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Za terdag van 93 uur en van 6—8 uur, Woensdag van 9—12 uur, Hulpkantoor A (Pandenbeleening) Langestraat 4a. Geopend: Maandag van 8—1 uur en van 58 uur, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag van 9—12 uur en van 58 uur, Donderdag van 912 uur. Pensioen-voorschotten en Geldleenin- gen: Nieuwsteeg 4. Geopend: Maandag, Dinsdag, Donder dag. Vrijdag en Zaterdag van 102 en van 6—8 uur, Woensdag van 1012 uur. De verkooping der beleende en niet-in- geloste panden heeft iedere drie maanden plaats en wordt aangekondigd met een advertentie in ons blad. Vraag: Wat is het ad-es van Prof. Dr. E. Carp en welke lijd is het spreek uur? Antwoord AdresLeidsche Straat weg 14, Oegstgeest; spreekuur 1—2 uur. Vraag Is het geoorloofd bij het Ne derlandsch pandoerspel, een Misère Om- verre Impérial af te roemen, bijv. met een driekaarL Het gaat om de kijkkaart. Er zijn twee spelers met een praatje en bei den willen zij de aai" hebben. A n t nimmer co

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2