Om Honderd Duizend Dollar! MAANDAG 26 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorongeluk. Gistermorgen heeft te Amersfoort een motorons-eluk plaats gehad. De lieer A. G. Schoonderbeek uit Laren (N.-H.), reed met vrije kalme gang op zijn motorrijwiel door de Zonnebloemstraat in het So es terkwar tier met den heer W. F. Wiithof, eveneens uit Laren op de duo. Plotseling kwam een 11-jarig meisje den openbaren speeltuin hollend uitloopen. De lieer S. kon niet meer voorkomen, dat liet kind door den motor werd gegrepen. De motorfiets sloeg over den kop, waardoor de berijders tegen de straat werden geslingerd. Het meisje, Hendrika Welnlér, brak een been. De hee- ren S. en W. kregen verwondingen aan armen en hoofd. De heer Schoonderbeek moest in hot St. Elisabethgasthnis worden opgenomen. Hij heeft o.a. het neusbeen ge broken. Dp heer Wijthof kon na verbonden te zijn naar Laren terugkeeren. Motorrijder bleef in jaszal van voetganger steken. Zondagmiddag begaf de lieer R. te Amersfoort zich per motor met zijspan naar Z.eist om een voetbalwedstrijd aldaar bij te wonen. Op de duozitting had plaats genomen zijn hospes D. en in de zijspan diens schoonvader, de 60-iarigo B. Ter hoogte van Soesterberg moest een woonwagen gepasseerd worden. Vermoe delijk hoeft d.e heer R. toen met de rechter- rem den voerman, die wat ver van den wagen afliep, in diens jaszak gegrepen. H^t gevolg -was, dat de motor met zijspan over den weg geslingerd .werd, waarbij de heer R. wonder boven wonder geen letsel kreeg. De voerman, B. en B. evenwel lagen bewus teloos op den straatweg. Zij weiden per ziekenauto uit Soest naar het Ziekenhuis ie Amersfoort vervoerd en daar verbonden. Ze zijn deerlijk gewond, doch niet levens gevaarlijk. De heer R. heeft blijkens het politie onderzoek geen schuld. NEDERLANDSCHE SLEEPBOOT GEZONKEN. De vier opvarenden waarschijnlijk verdronken.' De sleepboot Frans is in'den nacht van Vrijdag op Zaterdag op den Rijn ter hoogte van Xanten, waarschijnlijk ten ge volge van den storm, gezonken. De sleepboot was op weg met eenige sleepschepeu van Rotterdam naar Duisbuig. Tegen den avond is, zoo deelt men ons mede, de sleép in de buurt van Xanlon voor anker gegaan. Toen men den volgen den ochtend de reis wilc\e- vervolgen be merkte de schipper van het voorste slecp-r schip, de Constantino, geen spoor van do sleepboot. Bij nader onderzoek zag de schipper, dat op de plaats, waar de sleep- hoot voor anker was gegaan, een gedeelte van den mast en van den schoorsteen bo ven water uitstak. Van de opvarenden was geen spoor te ontdekken Zij zijn vermoe delijk verdronken. Hun namen zijn: B. Pors, kapitein; J. Avenue, machinist, P. J. van den Heuvel, stuurman en J. Schippers, Isoleer. Zij waren allen te Dordrecht woon achtig. De sleepboot Frans behoorde aan dn N.V. sleepdienst Secunda, directeur C. Ofcla, gevestigd te Dordrecht. HET ONGELUK OP HET STATION TE UITGEEST. Het slachtoffer overleden. Het 15-jarig meisje G. O., dat Vrijdag avond op het station te Uitgeest onder een naar Alkmaar vertrekkenden trein ge raakte, is aan de bekomen verwondingen in het Roode Kruisxiekenliuis te Beverwijk overleden. FEUILLETON Uit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 8) Drie dagen en vier nachten en.... was het niet zoo?, peinsde hij voort. Het kostte liera moeite om het zich precies te herin neren. Maar in elk geval moest er langza merhand een afstand van honderden mij len tusschen hem en San Francisco geko men zijn. Hij had in een hel geleefd deze paar etmalen, zijn weg zoekend, verborgen in een goederen wagen zooals nu, of zich schuil houdend in de bosschen en ergens waar hij \oldoende uit het gezicht kon blij ven. Maar de goederenwagens kwamon hoofdzakelijk in aanmerking voor 's nachts. Die vervloekte politie-plakkaten ook en dan die belooning! Iedereen maakte jacht op hem iedereen, twee duizend dollar was geen kleinigheid! Hoever Oostwaarts zou hij nog moeten trekken om niet meer overal een van die hatelijke biljetten op de stationsmuron te zien? Do vangarmen van de politie konden zich immers niet overal heen uitstrekken, ergens moest toch een grens zijnalle dingen hadden im mers een grens Door een hel was hij gegaan Deze heele streek was een hel. Hij had zelfs geen gele genheid gekregen om eten te koopen wat hij had gehad en dat was niet veel Rangeerder gedood. Zaterdag is te Baarn op het emplace ment van de Buurtspoorwegmaatschappij een droevig ongeluk gebeurd. De rangeer der G. v. K., die op de treeplank van deu rangeerenden trein stond, kwam met het. hoofd in aanraking met oen plank, die uit een der langs de lijn staande kolenlood- scn stak en wordt gebruikt als rijplank bij het lossen van cokes. Men had blijkbaar vergeten hem weg te halen. v. K. viel door den schok van do treeplank, bekwam ern stige verwondingen en bezweek weldra. Hij laat een vrouw niet eenige kinderen achter. Verdronken. Zaterdagmorgen is de 38-jarige schipper Adam Haas, van het schip „Maine" uit Hassmansheim (Baden, Duitschland), door <jlen storm in de Wemeldiugsche Vallei overboord geslagen en verdronken. Het lijk is nog" niet gevonden. Een flesch met chemicaliën gesprongen. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in het voorraadinagazijn van het labora torium der Mekog, de sbikstoffabricken der hoogovens te IJmuiden. Het vuur greep snel om zich heen door de houten stellin gen. De fabrieksbrandweer wist met twee stralen het vuur spoedig te bedwingen. De oorzaak van den brand is het springen van een flesch met chemicaliën. De arbeider K. N. V. uit Haarlem werd bewusteloos door den rook. Nadat hij buiten was ge bracht, kwam hij weer bij. De schade door den brand.- veroorzaakt is aanzienlijk, en wordt door verzekering gedekt. Van de tram gesprongen. Gistermiddag had te Dongen een ern stig ongeluk plaats. De heer J. van Ravel Jr. sprong van de nog in beweging zijnde stoomtram van de lijn DongenOoster hout. Hij kwam het beide beenen onder de tram terecht. Ernstig gewond werd hij hier onder vaandaan gehaald en in zorgwek kende n toestand naar het ziekenhuis over gebracht. Dokter iï. verleende de eerste hulp. DE DONGE DIJK BIJ RAAMSDONKS- VEER OPNIEUW DOORGEBROKEN. Uit Raamsdonksveer wordt ons gemeld: De dijk, die vorige week gedicht is, is met hoog tij Zaterdagavond to omstreeks half twaalf opnieuw doorgebroken. Het water stroomde met groote snelheid in de rich ting van Raamsdonk (dorp). De autoritei ten zijn reeds ter plaatse geweest. De be- noodigde schuiten met zand zijn aanwezig. Een 60-tal werkloozen uit Raamsdonk wei"- den aan het werk gezet om het gat te dich ten. Men hoopte voor het hoogwater van gisteravond den dijk te hebben hersteld. Indien men. hierin niet slaagde verwacht -me», dat de oversirooming zich zou uitbrei den. De omvang van de overstrooming is thans.niet zoo groot als een week geleden. De kerkdienst van gistermorgen kon ge woon-doorgang vinden. Enkele straten zijn ondergeloopen. Groote boerderij afgebrand. In de buurtschap Averlo is Zaterdag door tot nu toe onbekende oorzaak een omvangrijke boerderij, bewoond door den landbouwer J. van Mullera en eigendom van hel „Groote en Voorstengasthuis te Deventer, afgebrand. De veestapel kon geheel, de inboedel gedeeltelijk worden gered. Een belangrijke hoeveelheid land bouwwerktuigen, de geheele fouragevoor- raad en een groot gedeelte van den oogst mede verloren. De brand ontstond in den hooiberg. Verzekering dokt de schade. Autobus in brand. Een motor van een der autobussen ge raakte Zaterdagavond te Papendrecht in brand. De passagiers konden veilig de bus verlaten. Enkele personen liepen snijwon- den op. geweest had hij gestolen. Den tweeden keer dat hij geprobeerd had om voedsel te koopen was hij bijïla gesnapt. Het was den avond na zijn vlucht ge weest een kleine kruidenierswinkel de winkelier, eeu grove, zwaar gebouwde man had naar hem geloenseht en gegluurd neen, de 2000 dollar belooning had hij niet gehad, wel een stomp tegen zijn kaak die hem een poosje buiten gevecht stelde en Dave's aftocht dekte. Daarna had Dave het niet meer gewaagd om eten te koo pen. Het was dikwijls ook niet gemakkelijk geweest om aan een slok water te komen. Er waren niet overal vijvers en beken en meertjes, en iemand om een glas water vra gen durfde hij ook niet. Vanmiddag was hij langs een sloot gekomenhot water was modderig en drabbig geweestdaarna had hij niets meer te drinken gehad. Hij had zijn ziel en zijn zaligheid willen ge ven voor een paar druppels water dat dien avond in weligen overvloed uit de water tank op het station had gespoten toen hij in den goederenwagen gekropen was hij had den stoker achter op de tender de spuit zien hanteeeren en'bet water hoo- ren klateren op de kolen. Maar hoe had hij zich ku men vertoonen 1 En nu versmachtte hijmet perka menten lippen en een uitgedroogd verhe melte. Ik verga van de koorts, zei hij tegen zichzelf. Hij lag languit, ongemakkelijk op den harden vloer van den wagon, hij ging een beetje anders liggen en zijn stijfgcsloten, krukdroge lippen vertrokken in heftige pijn Hemel, wat brandden zijn oogen, wat gloeide zijn hoofd en wat hamerde en klop te het. Naar zijn been had hij vandaag niet gekeken het was gisteren erg genoeg POLITIE'AGENT SLAAGS. Hij schiet zijn tegenstander neer. Gisternacht geraakte bij een relletje to Ensohedé een politieagent slaags met oen zokeren B. Deze wist den agent zijn sabel te ontrukken om hem daarmee een wonde op 't gelaat toe to brengen. Do agent ge bruikte zijn revolver, waardoor de aanval ler levensgevaarlijk in de borst werd ge troffen. B. is naar het ziekenhuis vervoerd, üf hij nog leefde kon niet worden bevestigd. „Mndmrg." DE MOORDAANSLAG TE HAARLEM Gepleegd uit afkeer tegen de familie. Bij het verhoor to Woudrichem heeft dc dader van den moordaanslag op mej. GY. B. tc Haarlem een voovloopige bekentenis afgelegd. Hij had het meisje volgens zijn mededeelen gestoken, omdiat hij een afkeer tegen de familie koesterde. Zaterdagmorgen is hij naar Haarlem overgebracht. DE ROOFOVERVAL TE NIEUWE NIEDORP. Omtrent den roofoverval op den kassier van de Boerenleenbank te Nieuwe Nie- dorp, vernemen wij nader nog het volgende: Nadat do inbrekers zich verwijderd had den, kon de kassier naar buiten strompelen en de buren waarschuwen. Deze haalden hom een prop uit den uiond, waarbij bleek, dat. zijn valsche gebit mee naar binnen was geduwd, zoodat de oude man het zeer be nauwd had. Onmiddellijk werd de plaatselijke poli'ie gewaarschuwd, die een onderzoek instelde, waarbij bleek, dat de inbrekers met een auto te Nieuwe Niedorp zijn gekomen. Zij hebben hun auto op ongeveer vijfhonderd meter afstand van de kassierswoning neer- gozet en zijn toen door de tuinen der buren bij de serredeuren gekomen, die ze hebben open gebroken. Zij vonden den ouden man op bed liggen, knevelden hem met geïso leerd draad en gingen daarna naar de ■slaapkamers van de vrouw en do dochter. Ook deze beiden werden gebonden. Toen het den kassier was gelukt zich los te ma ken, werd hij weer gegrepen en opnieuw gekneveld. Er is hein toen ook een prop in den mond geduwd. Ook duwde men do dochter des huizes een prop in den mond. Onder bedreiging met een revolver ge lastte men den kassier, de sleutels van do Lips' brandkast te overhandigen, maar het gelukte den dieven niet, deze te openen, aangezien liet een "letterslot was. Daarna dwong men den ouden man, zelf de brand kast te openen, waaruit zij een bedrag van 10.000 a f 12.000 (niet ƒ210.000, zooals Za terdag verkeerd in ons blad werd gemeld) hebben gestolen. De politie te Amsterdam, Velzen, Alk maar, Hoorn on Schagen werd gewaar schuwd. Men heeft evenwel in den nacht geen auto kunnen aanhouden. Zaterdagochtend vroeg is een rechercheur der Amsterdamsche politie naar Nieuwo Niedorp gegaan on heeft daar vingeraf drukken genomen. Chauffeur ernstig gewond. Gisteravond werd door een aardappelen handelaar en diens knecht een auto ge huurd op het Kleine Gartraannplantsoen te Amsterdam. De beide heeren lieten zich naar een café op het Rembrandtplein rij den. Toen daar dc vracht van 1.80 zou worden afgerekend, vonden de huurders van de auto den prijs te hoog. Op voorstel van den chauffeur werd n&ar dc garage ge reden om daar de zaak te vereffenen. Ook hier werd geweigerd te betalen. De chauf feur drong aan om dan alleen de vracht te betalen, zonder fooi. Maar ook daar hadden de heeren geen ooren naar. Toen zij zonder te betalen zouden heengaan, hield de chauf feur den knecht, die op Kattenburg woont, vast. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de chauffeur een slag op het hoofcl kreeg en in elkaar zakte. Bewusteloos werd de man, die vermoedelijk een schedelbreuk heeft, opgenomen. Hij werd oor den G. D. naar het Wilhelminagaslhuis vervoerd. Zijn toe stand is zeer ernstig. De dader werd door de politie van het bureau Leidscheplein in arrest gesteld. geweest! Wat gaf het? Hij had het ver band toch niet kunnen ververschcn met het slijmerige, drabbige water dat hij ge dronken had. Het zou vanzelf wel beter gaan of slechter. Zijn koortsachtige gedachten hechtten zich weer aan den man wiens beeld hij al dio lange dagen en nachten niet was kwijt geweest, do man aan wien hij 't te danken had dat hij voortaan een vogelvrije was. Bookie Skarvan 1 Maar diens dag zou ko men evengoed als de dag dat hij het geld zou halen dat veilig in de oude duiven til verstopt Lag en waarvan niemand wist. Hij had in het huisje van een wissel wachter een krant gevondenBaldy Vickers en Runty Mott lagen met gebro ken ribben - in'eed hospitaal; hun trawan ten in de auto schonen er beter afgekomen te zijn. Zo hadden op hun manier de waar heid vertelt; althans over Dave; niet over hun zelfMaar uit dit krantenbericht had Dave ook begrepen dat de plaats waar het geld verstopt was onbekend was gebleven, ze waren overtuigd dat hij het pakket bankbiljetten bij zich had gestoken, even voor hij do tasoh uit de auto had ge gooid. Een schok van den goederenwagen in een bocht wierp hem van zijn ellebogen waarop hij -teundc, weer op zijn rug. Roo- de golven deinden voor zijn oogen op en neereen wee, misselijk gevoel drukte loodzwaar op zijn maag, doodzwak voelde hij zich.... doodstil lag hij.... het leok alsof hij geen kracht meer had om zich te bewegen zelfs dc pijn scheen af te stom pen door het gevoel van physieke onmacht dat over'heui was «ekomen. In zijn hoofd werd het vreemd licht. Opeens was er het schrille fluiten van de locomotief, het stooten en knarsen van el UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Dinsdag 27 Jan. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO.-uitzending. $.009.15 Gramofooupluten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje door Pa-s- toor Porquin. 12.001.30 Concert K. R. O.-trio o. 1. v» P. Lustenhouwer. I.30—2.00 Graraofoonplateu. 2.003.00 Vrouwen-uurtje. 3.003.30 Knipcursus. 5.006.30 Gramofoonplaten. 6.300.15 Verbonds kwartiert je. 6.457.15 Schriftverbeteringscursus. 7.157.45 G. Krekelberg: „Gaat de dorps cultuur ten gronde". 7.4510.45 Concert K. R. O.-orkost, o. 1. van Joh. Gerritsen. Solisten mevr. H. Lu- dolph Goysen (sopraan). F. Waterman (riool), Fr. Boshart (piano). Mozart-pro- gramaua. 9.00 Yaz Dias. 10.4512.00 Gramofconmuziek. Hilversum, 1875 M. Uitsl. A.V.R O.-uitzending. 8.009.50 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15—12.00 Concert A. V. R. O.-kwintet 0. 1. v. Fr. Lupgens. 12.30—2.00 Concert. Orkest Rembrandt- theater, Amsterdam, o. 1. van David Har togs. 2.002.30 Halfuur voor dc Vrouw. 3.004.00 Knipcursus. 4.305.30 Kinderuurlje. 5.306.00 Concert Yuschinsky-orkest o. 1. v. Max Tak. 6.006.30 J. M. van Bommel van Vloten: ,.Dc crisis der suikerbietenteelt". 6.307.00 Vervolg Tusebinski-concert. 7.00—7.30 Engelsche les Fred Frey. S.00S.30 Muziekhalfuurtje. 6.309.30 Concert Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 9.30—10.00 Lezing. 10.15- 11.00 Scala-theater Den Haag. Deel-uitzending der Revue „Goed Nieuws" II.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. OUenry. Dronken woestelingen. Twee broers, te Amsterdam, die gister avond zwaar onder don invloed van ster ken drank en in opgewonden toestand wa ren, zouden nog een bezoek brengen aan het café op den hoek van de Heisteeg en het Spui. Een van de twee begon legen den spiegelruit te schoppen. Do ruit brak niet. De man viel toen tegen de deur en zoo naar binne, waar hij liggen bleef. Men meende, dat hij bewusteloos was en begon pogingen in het werk tc stellen om hem bij te brengen. Op dat oogenblik kwam de tweede dronken broer binnen en niet be grijpende wat er aan de hand was, trok hij een mes om daarmede den kastelein tc lijf te gaan. Toen men hem dat wilde beietiuu, werd hij woest en greep een stoel, waar mede hij als een dolleman om zich heen sloeg. Voornamelijk het buffet moest het ontgelden, waar een ware verwoesting werd aangericht. De politie maakte een einde aan het kabaal en borg de gebroeders op in het bureau aan den Singel. Inbraak te Aalten. Voor de tweede maal in een paar weken tijds is Zaterdagnacht ingebroken in het gebouw der Coöp. Winkelvcreeniging de kaar rakende buffers, het gierend schuren van de remmen tegeu dc wielen, het schok kende, steigerende tot-stilstand-komcn van den trein Het drong in het eerste oogenblik niet tot Dave door wat er eigenlijk gebeurde.... maar ineens, met een desperate poging tot zelfbehoud, scharrelde hij overeind. De deur! De deur van den wagon! Hij moest, hij moest die deur sluiten. De trein stopte. Iemand zou naar binnen kunnen kijken; hij was te zwak om zich tc verzetten, te machteloos om op den loop te gaan.... hij moest de deur dicht doen. Hij kon niet op zijn becnen blijven slaan de wagoti schokte en schommelde te veel. Geen sterveling immers kon blij ven staan als zoo'n schuddende goederen wagen in groote kringen om hem heen draaide Hij liet zich op de knieën vallen zoo kon hij tenminste kruipen De deur! Do deur van den wagon Die moest dicht, dich, al moest hij er zich ook plat op zijn buik naar toe sleepen1 Hot was niet. ver naar de deureen paar dccimenter maar. Het was de pijn in zijn been die hem zoo zwak maakte maar hij kon er wel komen. Hij raakte zijn lippen aan met de tong.... ze smaakten naar bloed. Gek was dat! Nu kon hij dc deur aanraken, maar hij kon haar niet dichtschuiven, terwijl hij plat op den grond lag. Hij moest overeind komen... tenminste op zijn knieën. Hij streek met de hand over de oogen.... dc straal van liet maanlicht viel nog steeds naar binnen die straal moest, weg het moest pikzwart, worden hier in den wagen. Wat was dat opeens? Het werd zwart, ofschoon hij toch de deur niet had dichtgedaan, was he: eon wolk waarachter de maan schuil ging Dave had een gewaarwording alsof I.20 Orkcstconcorl. 2.20 Televisie. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkesteonccrt 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lézing en Nieuwsberichten. 7.00 Recital door R. Murchic. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Kwintet, A. Lkidell, alt. S.20 Lezing. 8.50 Piano-recital door Ernst Wolff. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Concert. 10.5012.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. S.20 Solisten-concert m. m. van orkest Langenberg. 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 10.4011.20 Muziekuitz. voor scholen. II.30 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkcslconcert. 4.20—5.20 Gramofoonplaten. 7.057.50 Gramofoonplaten. 7.50 Mozart-eoncert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestcor.cerl. 2.204.20 Concert. Orkest en zang. 7.20—8.50 „Er Sjaal Efter Doden", blij spel in 6 bedrijven van J. L. Heiberg. 9.05—'9.25 Piano-soli. 9.2510.20 Orkeslooncert. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel, 508,5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Viool-soli. 8.50 Zang. 9.05 Concert georganiseerd door de R. E. S. E. F. Z e e s e n, 1635 M. 5.10—11.30 Voordrachten en lessen. 11.5012.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.20—2.20 Gramofoonplaten. 2.203.50 Lessen en lezingen. 3.50J.50 Concert. 1.500.50 Voordrachten en lessen. 6.50 Mozart-conccrt. 8.05 Hoorspel „Dr. Mabtise'', naar Nor- bert Jacques door Hans Bodcustodt. 10.05 Concert. Eendracht te Aalten. Door oen gat in het dak te maken heeft, de dief zich toegana verschaft tot den zolder, is door uitbreken van een paar ruitjes van een deur in den winkel gekomen en heeft daar de toon banklade opengebroken en het kasgeld, on geveer vijftien gulden, gestolen. Go tracht is nog met een mes uit do bakkerij de deur naar het kantoor open te breken, doch di: is niet gelukt. Alles wijst er op, dat de dief zeer goed met de situatie op de hoog te moot zijn geweest. He, wat moet. dat beteeken en? Ik denk, dat meneer zijn voeten ook gepoetst wil hebben. zijn lichaam heen on weer zwaaide, of hij dc controle over zijn ledematen verloor," a'sof zijn knieën onder hem wegzakten en hij. met hei hoofd tegen den vloer van den wagon gedrukt wegzonk, steeds dieper weg zonk en alsof alles voortdurend maar zwar ter werd.... pikzwart.... inktzwart. Rust,'een geweldige gewaarwording van behaaglijkheid en gemak, een onbeschrijfe lijke sensatie van verlichting on zich-prct- tig-gevoelen, iets zachts en koestcreinls dat zijn lichaam droeg, zijn lichaam, dat bevrijd scheen te zijn van de folterende, on dragelijke, teisterende pijnon die hij uit gestaan had. Hij droomde, natuurlijk droomde hijHij durfde de oogen niet op slaan.... als hij dat deed zou do sclioone droom vervliegen en de pijn terugkomen Maar geleidelijk aan kroog hij de herin nering aan dc dingen weor terug. Iiij was flauw gevallen op den vloer van don gi»c- derenwagen. Maar dan moest hij uls eb- weerlicht zorgen, dat hij do deur dicln kroeg, wilde hij niet gesnapt worden! Mis schien kwam de pijn wel terug als hij be woog, hij zou al zijn kraohlen moeten in spannen om dit zalige gevoel van rust van zich af te schudden en hij was nog zoo moemaar er was geen keushol moest. Hij opende dc oogen. Na een moment begreep hij het.... hoe had hij ook kun nen denken dat hij nog op don vloer van den stumponden, schokkendcu wagen lag terwijl hij zich tegelijkertijd zoo onuitspre kelijk rustig vookle met al die zachte din gen om zijn lichaam. Hij lag in bed, in een helder wit bed, met heldere lakensen oin het b«*d stond een scherm. Om den hoek van het scherm kon hij andere bedden zien, ook witte bedden met heldere lakens. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9