MAANDAG 26 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 SPARTA—FEIJENOORD 1—0. Een middelmatige wedstrijd. Er bestond begrijpelijkerwijze voor do returnwedstrijd tusschen berde Rotter- damsche kampioenscandidaten bijzonder groote belangstelling en zoo was dan het Sparta-stódion gisteren "tverkocht, het- L wil zeggen, dat ruim 30.000 toe- sohouwere aanwezig waren. Over den wedstrijd zelf zal wel me- jnand erg enthousiast zijn, schrijft de „Mndmrg.", want het was een a-ddelma- tige vertooning en vooral aan de zijde van Eeijenoord werden de zaken nog al kalm opgenomen. Men kon dan ook geen „ogenblik den indruk krijgen, dat hier - hot werk waren, voor twee ploegen aan wie dê uitslag van zooveel beteekenis was 0c voorhoede van Feijenoord was er hopeloos uit, alleen Hendriks op den rechtervleugel speelde zijn gewone spel en was eigenlijk de eemge gevaarlijke man in deze voorhoede. In Feijenoord's middenlime speelde de jongste Paauwe lang met zijn gewone spel hetgeen evenwel niet wegneemt, dat hij toch nog ruim voldoende was. Zujn broer, die het anders tegen hem moet at- leggen, was heel wat beter en heeft heel wat aanvallen van de Spartanen onscha delijk gemaakt. Van Heel speelde zijn gewone rustige en kalme spel en de Spartanen die hij tegenover zich had, hadden niet veel bij hem in te brenggen. 1 De verdediging van Feijenoord was goed als altijd. Van Dijke, die zich niet snel genoeg meer kan verplaatsen, is toch door zijn oordeelkundig opstellen en- zijn robust optreden, nog niet gemakkelijk te vervangen. Van Male heeft het niet bij zonder moeilijk gehad, aan het eemge doelpunt had hij geen schuld. Bij Sparta viel in de eerste plaats de verdediging op. Het schijnt wel, dat deze beide achterspelen juist in de wedstrij den tegen Feijenoord het best op dreef zijn. Zij lieten de voorhoede-spelers van Feijenoord geen oogenblik vrij spel, waar door wel eenigszins te verklaren is, dat aan deze zijde geen doelpunten geno teerd werden. In de middenlinie was Van den Berg de beste; hij heeft zoowel aanvallend a-ls I verdedigend goed werk gedaan. Van dei Eerden en Wilson besteedden meer aan dacht aan de verdediging dan aan den aanval. Het zijn beide nuttige spelers, die zich niet gemakkelijk laten passee- ren. De voorhpede was veel vlugger en over het algemeen ook gevaarlijker dan die van Feijenoord en kreeg bovendien meei vrij spel. De vleugelspeler?- waren zeer handig, doch het binnentrio was niet erg op schot. Door deze overwinning van bparta staan beide ploegen nu in puntenaantal gelijk. Scheidsrechter Mutters leidde den wed strijd op de hem eigen wijze. Over het verloop van den strijd het volgende: Na eenige gevaarlijke aanvallen van Feijenoord, onderneemt Sparta een goede attaque, doch De Jong mist de fraaie kans. Aan den anderen kant plaatst Van Heel uit een vrijen schop het leder goed voor den doelmond, doch het schot van Hendriks gaat juist over. Feijenoord is in deze periode een tikje sterker, doch de aanvallen van Sparta zijn ook niet on gevaarlijk en vragen de grootste aan dacht van Van Dijke c.s. In de voorhoede van Feijenoord wil het niet erg vlotten. Een doelpunt van Formenooy wordt dan wegens buitenspel geannuleerd. Even daarna krijgt Sparta een vrijen schop te nemen, dien Van den Berg over schiet. Bij een hoekschop op het doel van Feijen oord, zweeft de bal eenigen tijd voor den doelmond, waar Formenooy een eind aan maakt door het leder naast het doel te plaatsen. Het is tot nog toe een slappe vertooning en men krijgt geenszins den. indruk, dat hier twee kampioensploegen aan het werk zijn. De voórhoede van Feijenoord staat nog al eens buitenspel. Even voor de rust kopt Viergever den 'bal uit een voorzet van De Jong in de richting van het doel. doch het schot is te zacht en Van Male heeft er geen moei te mee. De rust komt met blanken stand In de tweede helft blijken de ploegen wat beter te zullen aanpakken; de strijd is nu ook iets sneller. Feijenoord is het meest- in den aanval in deze periode, doch van Zwieteren en Van der Geest zitten er telkens goed tusschen. Bij een aanval van Sparta schiet Viergever bui ten bereik van Van Male tegen den paal, Avaarna het leder wordt weggewerkt. Sparta werkt nu ook wat los en de strijd krijgt een verdeeld karakter. Een schit terende kans verknoeit Viergever, al6 hij vlak a-oor het doel den bal mist. Sparta is- nu eenigen tijd gevaarlijk in den aan val en de verdediging van Feijenoord krijgt handen vol werk, doch het loopt goed voor hen af. Na eenige vergeefsche aanvallen van Feijenoord komt dan de voorhoede van Sparta weer in actie, en nadat er eerst tegen den paal is gescho ten, vangt- De Jong den bal op om hem onhoudbaar langs Van Male te plaatseri (10). Feijenooi'd wijzigt nu haar opstel ling en Van Heel verhuist naar de voor- heode. Feijenoord is nu weer iets- ster ker, doch de Spartanen verdedigen hard nekkig en er is A'oor Groenendijk c.s. geen doorkomen aan. HERACLES—PEC 2—7. Een desillusie. Zoo is de groote strijd voor de Almeloërs op een desillusie uitgeloopen. Met niet min der dan 72 werden de Heracliden door de P.E.C.'ers verslagen, een uitslag die wel wat te geflatteerd voor de Zwollenaren is, hoewel de overwinning volkomen verdiend is. De Almeloërs hebben in dezen wedstrijd him spel veel te kort gehouden, waarbij nog een andeer factor kwam, de P.E.C.'ers vochten tenminste A7oor de overwinning, terwijl de Heracliden lang niet met zulk een bezieling speelden. Zoodoende kwain het dat de mindere voetbalcapaciteiten, kon zegevieren over het meer verzorgde en tactische spel der Almeloërs, die trouwens in dezen wedstrijd ook niet gelukkig wa ren. De toekenning n.l. door den scheids rechter van het derde doelpunt aan de P. E.C.'ers was o.i. een absolute vergissing, waarover hieronder meer. Een tactische fout bij de Almeloërs was weer het veel te ver opdringen der achterspelers. Dit was bij de P.E.C.'ers heel anders Admiraal en De Groot waren niet voor het doel weg 'e slaan en ze hebben daardoor heel wat aan vallen der Heracliden onschadelijk ge maakt. De middenlinie der Heracliden was stukken beter dan die der Zwollenaren. In tegenstelling met andere wedstrijden, was de Heracles-\'oorhoede nu echter het zwak ke deel der ploeg. Door het hard vechtende P.E.C. werd haar bijna geen kans gelaten haar spel goed te ontplooien, waardoor ze telkens iets te laat en voor dfcel zoo goed als gevaarloos waren. Wat de wedstrijd be treft. Heracles is volledig, terwijl P.E.C. van den Gronde mist. De Bont staat dus weer onder de lat. Het begin kenmerkt zich door een zenuAvachtig getrap, doch allengs kemt er meer teekening in het spel. Het spel der Heracliden, hoewel technisch be ter, moet het telkens tegen de hard wer kende P.E.C.'ers afleggen, die met hun ge- vaarlijkke vlugge doorbraak spoedig suc ces hebben, als bij elkaar niet begrijpen van Schlosser en Kolde wijn, de Bruyn hot leer vrij krijgt en het hard in de touwen jaagt. De Heracliden probeeren het dan met enkele verre schoten, waarmee men echter bij De Bont niet moet aankomen. Spoedig heeft P.E.C. nogmaals succes en is de stand -dan 20 voor P.E.C. De He racliden doen dan hardnekkige pogingen om den achterstand .in te halen. Enkele schoten gaan dan juist over, terwijl een schot van Schipper Jr. dat tegen de lat komt, beter lot verdiend had. Na de rust welke met 20 voor P.E.C. is ingegaan, openen zich direct gunstige perspectieve voor de Heracliden. Vrij spoe dig is de stand 21 als een voorzet van rechts in het doel geloopen wordt. EA'en daarna denken we dat de stand reeds ge lijk is, doch Schipper Jr. schiet juist naast. Dan komt echter net keerpunt van dezen wedstrijd. Bij een P.E.C.-aanval komt de bal tegen den paal en springt van den zij kant weer in het veld terug. Scheidsrecn- ter De Wolf kent echter een doelpunt toe (31). Dit schijnt de Heracliden dusdanig te ontmoedigen, dat ze een oogenblik ie kluts kwijt raken en geheel gedemoraliseerd zijn. De P.E.C.'ers weten hiervan onmid dellijk te profiteeren door den stand op 41 te brengen en als dan ook Koldewyn het veld moet verlaten waarvoor Letteboer inA'alt, is het geheel mis. Ook een omzet ting van het elftal heeft geen succes. P.E C. Aveet den stand tot 71 op te voeren. Alleen tegen het einde komt Heracles er weer iets beter, in, waarA'an nog een doelpunt het gevolg is. Even daarna is het echter tijd en heeft P.E.C. hoewel een verdiende, toch a'eel te groote overwinning behaald-. „Mndmrg." KORFBAL NEUEiaLANDSCHE korfbalbond. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. HerculesSwift 25Westerkwartier Olympia 2—3. Eerste klasse Z.-H. VitesseDKC 71; VeloxOns Eiber nest 03. Derde klasse F. EmmaHKV II 03. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse B. HKCDOS 01BigtersbeekOns Clubje 60. Vitesse—D.K.C. 7—1. Vitesse is den laatsten tijd goed op dreef. Gisteren werd weer met mooie cij fers gewonnen, al kan niet ontkend wor den, dat de uitslag u.en tikje geflatteerd was. Een of twee puntjes meer hadden de gasten wel verdiend. Ondanks den sterken wind was voor de rust de stand al 6—1. In de tweede helft werd de mand slechts een maal gevonden. Vitesse kwam op met vijf dames. d.K.C. liet uitvallen. Bovendien hadden d-e Blauw-witten een invaller, die echter voldoende Avas ingespeeld, om den uitslag daaronder met te doen lijden. V itesse begint met wind mee en s>peelt met drie in den aanv; 1. Spoedig zorgt Van Beeck met een mooi schot achter den paal voor de leiding. Dadelijk daarna maakt Huizinga met ©en onderhandsch schot ge lijk. Niet lang duurt het dan of Ter Poorten schiet van verre zuiver in, waarna mej. Ensink bijna onmiddellijk het derde doel punt zet-, wanneer de D.K.C.-ver-dediging geheel de kluts kwijt is. Na wisselen maakt mej. Backer er 41 van. Dan is de punten- regen a-oor eenigen tijd over. Voor rust scoren dan De Jong en later Van Beeck nog. Na de thee gaat het in de Vitesse- aanA'al minder vlot. Het spel der D.K.C.- verdediging daartegenover wordt sommige momenten wat te forsch met tot gevolg een strafschot voor de Leidenaars, dat echter gemist wordt. Na een half uur levert Van Beeck een prac-htschot: 71. De Delftsche aanval, die nu en dan aan het woord komt, leA*ert goed samenspel, maar het doelen blijft zonder succes. Bij de Leidenaars schept Ter Poorten zich nog verscheidene kansen, maar kan het ook niet tot doel punten brengen, zoodat dan zonder ver dere verandering in stand het einde wordt aangekondigd. HOCKEY WEDSTRIJD TUSSCHEN A-B PROEFELFTALLEN. Voor de samenstelling van een Neder- landsch elftal, dat Zondag a.s. te Mühlheim a d. Ruhr den strijd tegen West-Duitschland zal aanbinden, vond gistermiddag op Hout- rust te Den Haag een wedstrijd plaats tus schen een A en een B elftal. De opstelling was als volgt: A elftal: Hardebeck De Waal A. Tresling v. d. Haagen v. d. Rovaert van Lierop Gunning Kist Hubrecht De Geer Hooft O Maas v. d. Haar Visser 't Hooft Dupons Jannink Lob Brandt Ankerman J. Tresling Toussaint De Jong B elftal. A. begon met een krachtigen wind in den rug, doch moest zich spoedig tct verdedigen bepalen, waarbij A. Tresling zich van een uitstekende zijde deed kennen De voorhoede van B, krachtig gesteund dooi de midden linie, vormt een prachtig gehsj Met Dupon aan het hoofd ging de rechterwang Visser t HooftMaas bij herhaling tot den aanval over en reeds kort na het begin scoorde Vis ser 't Hooft met een tam schot, dat door Hardebeck onvoldoende werd gekeerd. Nauwelijks was het spel begonnen, of Du- pon bracht, na een soloren, de» stand op 2-0. De druk op het A-doel hield aan en binnen een kwartier bracht Visser 't Hooft den stand op 30, Het B-elftal, dat aanvankelijk geen geheel vormde, kwam er geleidelijk beter in. De Geer en Kist werkten hard en na mooi open samenspel werd de Jong overrompeld (31). Dit viel bij B niet in go«.de aarde. Een algemeene aanval stelde Maas in de gelegen heid den stand op 41 te brengen, waar mede de rust intrad. De tweede helft bracht een inzinking bij het B elftal, waartegenoVer A v.«ch herstelde. Herhaalde aanvallen der be.de voorhoe den strandden op de hechte verdedigingen, waarbij in het bizonder A. Tresling in het A-elftal zich onderscheidde. In tegenstelling met de eerste helft stond de wedstrijd op middelmatig peil, waarbij Visser 't Hooft in de laatste minuten den stand voor B op 51 bracht, waarmede het einde kwam. Na de rust wisselde van de Rovaert van het A-elftal en Brandt van het B-elftal van plaats. NEDERLAND B.—W. DUITSCHLAND. Na afloop van den proefwedslrijd te Den Haag, is het B-elftal, dat Zondag 1 Februari a.s. te Mühlheim tegen het West-Duitsche elftal uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: De Jong (B'oemendaalj Achter: J. D. Tresling (H.O C.) en Tous saint (Deventer). Midden: Ankerman Jr. (H.D.M.), Brandt (M.H.C.) en Lob (HDM,). Voor: Gunning (Bloemendaal'l, De Geer (H. D. M.), Kist (Haagsch Lvceum Club) Visser 't Hooft (M H.C.) en »'?n der Haai (haagsch Lyceum Club). ATHLETIEK KON. NED. ATHLETIEK UNIE. De Jaarvergadering. In het Jaarbeursgebomv te Utrecht heeft gisteren de jaarlijksche algemeene verga dering van de K.N.A.U. plaats gehad on der voorzitterschap van den heer J. Moor man uit den Haag. In zijn openingsAvoord Avees de voorzitter erop, dat de vorige jaarvergadering gehouden Averd onder zekere depressie. De buitenwereld schudde toen het hoofd over ue Unie. In een jaar fcijds is veel veranderd en verbeterd, niet het minst door het succes van onze athlcten in binnen- en buitenland, aldus spr. Spr. wees in di£ verband op de 3 recordverbe'e- ringen. Kon er vorig jaar gesproken worden van een zinkend schip, thans is die toe stand gewijzigd, zelfs viel den K.N.A.U. de van Kuyll-beker ten deel voor de presta ties van mej. Gisolf en W. Peters. Ook uit de buitenwereld- keerde de sympathie weer wat, wat o.m. mocht blijken uit een schen king van de Z.P.C. 750.tot \'orming van een reservefonds. Aan de dames, die in Praag de Hollandsche kleuren verdedig den werd een blijvende herinnering aan geboden, terwijl spr. mededeelde, dat aan de vereeniging Haarlem de Thomsonbeker werd toegeAvezen. Daarna Averd met waar- deerende woorden het verscheiden van Frits Bührmann en Reuser van Alphen her dacht. Nadat de jaarverslagen waren goed gekeurd leidde de voorzitter de besprekin gen omtrent de reorganisatie-voorstellen in. Hij wees er daarbij op, dat men nauwelijks van reorganisatie kan spreken. Het zijn slechts voorstellen, waarover in gezamen lijk overleg beslist zal worden en waaron der de kwestie der proefleden de voor naamste is. Toen 3 jaar geleden het proef- lidmaatschap werd ingesteld door de A. V lag daaraan de bedoeling ten grondslag om niet specifieke athletiekclubs in de geli genheid te stellen de at-hletiek door hun leden in K.N.A.U.-verband te doen be oefenen. De termijn van twee jaar, waarna dio clubs zich voor het gewone lidmaatschip moesten aanmelden verstreek, zonder dat zulks geschiedde. Er is iets te zeggen om dit instituut radicaal af te schaffen, doch anderzijds is het cok a'erklaarkaar, dat op het behoud wordt prijsgesteld. Het bestuu is na de bondenvergadering van oordeel, dat het proeflidmaat-schap behouden kan blijven, mits dan ook die proeftijd van 2 jaar in acht genomen wordt. Slechts in uitzonderlijke gevallen zou daarvan kunnen worden afgeAveken, ter beoordeeling het bestuur. Door deze mededeelingen kwam het radicale voorstel van de Reorga nisatiecommissie tot opheffing der proef leden en promotie dier clubs tot gewone leden te vervallen. Na een uitvoerige bespreking- werd na repliek van den voorzitter en nadat dn heer Strengholt namens de reorganisatie commissie de voorstellen had toegelicht, werd ten slotte z. h. s. het bestuursvoorstel aangenomen, waarbij de verzekering werd gegeven, dat niet dan in de uiterste geval len van den proeftijd zou worden afgewe- ken. Besloten werd voort-s de afdracht door de K.N.A.U. met 10 pet. zou worden ver minderd, welke 10 pet. zoo mogelijk gestort zullen worden in een wedstrijdfonds. Een voorstel om het aantal bestuursleden van 9 tot 7 terug te brengen werd aangenomen. De voorstellen van de Technische Com missie waren in de gehouden bondstechni- sche vergadering gecombineerd met de in gediende voorstellen door Haarlem. Daar uit bleek, dat de klasse-indeeling gewijzigd is geworden. In plaats van vier zullen er voortaan drie klassen bestaan A, B en O. (Nieuwelingen). Promotie geschiedt in de.n vervolge niet meer volgens ranglijst-, doch individueel bij het bereiken van door de T. C. te stellen prestaties. Voor de dames zijn twee klassen vastgesteld. Nadat de begrooting voor liet komende jaar sluitend op een bedrag acl 7000.— was vastgesteld, hadden de verkiezingen voor bestuur en commissies plaats. De leden van alle com missies werden bij acclamatie herkozen. De technische Commissie bestaat uit le volgende leden: H. Vuyk, voorzitter, E. H. Huizinga, secretaris, G. van 't Clooster, J. van der Lee, G. W. Westerveld. De recordcommissie is als volgt samen gesteld: C. F. Kellenbach, voorzitter; J. B. Wesseling, secretaris; G. J. M. Büff, H. F. Hartog, D. M. J. Hendriks. Het Dagelijksch Bestuur bestaande uit de heeren J. Moorman (voorzitter), A. Pij per (secr.-penningmeester) en A. J. G. Strengholt (2e voorzitter) werd eveneens herkozen. De heer Bibbeis verklaarde zich niot hc. kiesbaar Voorts worden herkozen le heeren E. H. Huizinga, F. B. van der Ven, J. D. de Jong en G. W. Westerveld, zoo dat de heer J. B. Wesseling niet in het ba- stuur terugkomt. De vergadering werd bijgewoond door den heer M. F. Graafland, inspecteur L. O. WIELRENNEN PIET MOESKOPS WEER THUIS. „Big Pete" i.s terugZaterdagmiddag is hij te Den Haag aan heit. H.S.M. station uit Parijs aangek-omen en be- grijpelijkerwijize was d-i;t voor veile Avieler- spo-rb!lefhebbers een reden tot \"erheuging. Zee-t tegen den zin van heit „sl-ach toffer", waren er toch nog een aa-intad vrienden en bekenden, om hem welkom te hee-ten in het vaderland, na het herstel van zijn*zeer ernstige ziekte. Wij voor ons, die door de familie Som- melinik waren geiaiviiteend oan even „mee te kome-n", zijn er van overtuigd, dat-, al heeft Piet. een knauw gehad, hij voor de Avieler- sport niet verloren is. Zelfs tegen z'n moeder, die hevig ontdaan was van het Aveerzien, was een van de eer ste opmerkingen: „de sport, heeft me ge red", en diait is ook zoo. Si echts een lichaam, getramd als het- zij-ne, gespeend van a-loo- hol en nicotine, en all die slechte dingen, die een sportsman nu eenmaal moét laten a'aren, heeft kunnen doorstaan, wat „Big Pete" heeft ondervonden. Hij behoeft thans nog slechts een peri ode van volkomen rust, in een kalme, ge zonde omgeving (en waar zou hij die bet kunnen vi-nden da-n in Loosdoiinen), om weer geheel normaal te worden. Dat is ten slot te siechts een kwestie van een zeer korten tijd. Er is echter een vraag, die zich aan ieder opdringt: „Zai Piet nog Aveer kun nen rijden?" en dan is o. i. het antwoord: „Ja." Het feit, dat hij voor Mei een contract geteekend heeft, is hiervoor niet doorslag- geA-end. Er zijn andere factoren. Afgescheiden van de mogelijkheid, dat hij over een maand of vier wee-r zal kunnen rijden, waaraan wij voor ons avóI geloovcn, is er nóg de vraag, op welk plan staat hij bij zijn weder-verschijnen? Ons antwoord daarop is: „Op het eer ste!" Wij hebben even met hem gepraat, ev-en in z'n oogen gelezen, toen, zooals niet anders kon, het, gesprek kwam op de ge liefde sport. En die oogen (oh, wat ligt er areel besloten in renners-oogen), die behoef- d engeen nadere uitlegging; het antwoord was: „Ja!" Piet is, ondanks het gebeurde, de sport trouw geblevenwe zijn er van overtuigd, dat hij over een week of Ava-t Aveer op een race-fiets zit, en ondanks z'n 38 ja,ion, gc- looven we, dat de verloren krach ten met zijn kennis, zijn techniek en t-ra-ct,iele, in e-en minimum van tijd teruggekeerd zullen zijn. De beste wensch, dien we hem op 't oogen blik kunnen geA-en, is: ..Tot ziens in Kopen hagen bij de wereldkampioenschappen 1931". Wij voor ons zijn er van overtuigd, dat hij er zijn zal. Laten we hopen, dat hij die overtuiging zelf ook heeft „Vad." Wielerbaan te Gent. Tijdens de 100 K.M. koppelrit, die Za terdagavond op de Gentsche winterbaan gereden Averd eindigde het Hollandsche koppel J. van KempenPijnenburg op de vijfde plaats met acht ronden achterstand. Eerste werden Debruycker-Billet met 1 p. De verdere uitslag luidt: Op drie ron den: Van HeeselBuysse 8 p.; op 5 ron den: Meuleman—Declerq met 3 p.; op 7 ronden ClapdprpDeproofe met 0 p.; op acht ronden: J. van KempenPijnenburg met 12 punten. ALS DE SPORTREDACTEUR DEN MUZIEKCRITICUS VERVANGT. In een Duitsch weekblad, aldus ichreef onlangs het „Vad." vonden wij een niet onvermakelijk muziekverslag in sport- itijl, dat w'ij hier laten volgen: De dag van gisteren stond in het tee- ken van een zeer groote muzikale sport gebeurtenis, aangezien de alom bekende en beroomde .vertegenwoordigende ploeg van ons Piiilharmonisch Orkest, welke haar beste combinatie vertoonde, door het op voeren van de boste muziek een hernieuAvd bewijs a-an haar kunnen gaf. De volledige muzikale sportgemeente a-an onze stad was in grooten getale aanwezig en men merkte vele kostbare toiletten op. Nadat het begin signaal had geklonken trad de dirigent Friodrich Strauch in den ring onder stormachtigen bijval. Deze lei der van onze ploeg heeft door zijn sympa thiek optreden als harten veroverd. Reeds in het eerste nummer, de Ouverture Eg- ïnont van Beethoven, wist hij een grooten •oorsprong te veroveren; hij sloeg de maat van zijn leven. In het geheelc verloop van den wedstrijd toonde hij een onberispelijk beenenwerk, dook zeer verdienstelijk en redde herhaaldelijk in de moeilijkste oogenblikken. Een waardig vertegemvoor- diger van het oude speltype. Opmerkelijk as vooral zijn zekere behandeling van het dirigeerstokje waardoor hij zijn ploeg steeds weer opnieuw tot den aanval wist te bewegen onophoudelijk drong de ploeg op, een speltrant- welke het verdiende re sultaat opleverde. In de daarop volgende symphonie van Haydn traden weldra de violen wat meer op den voorgrond. Zij toonden zich van pri ma- klasse, leidden herhaaldelijk den aan val en toen de eerste helft verstreken was, hadden zij zich van een bijna niet meer in te halen voorsprong weten verzekeren. Maar na de thee waren de bordjes verhan gen; het koper kreeg de mooiste kansen, vooral door het in werking stellen van zijn gevaarlijke linksche en de enorme reach van de bazuinen. Zij Avisten van lieverlede hun verdedigende taak om te zetten in een aanvallendehun snelheid in den aanval Avas zoo groot, dat de violen zich slechts op verdedigen konden toeleggen. Onder den machtigen steun van de pauken wisten zij tegen het eind van het spel den tegenstan der volkomen te overrompelen. Een vcr- diend resultaat, van een grootsehen kamp, dat door de menigte met donderend applaus werd begroet- De Petruschkamuziek van Strawinsky vermocht daarna niet meer de volledige aandacht te trekken, daar de violen te sterk gehandicapt Avarendaardoor werd de race een gemakkelijke buit voor de zich in grooten vorm bevindende trompetten en slagwerk. Een deel van het publiek pro testeerde. In 't geheel genomen was het echter een welgeslaagde avond, waarvoor den organisators een woord van dank niet mag worden onthouden. Alle deelnemers moesten met den onvermoeiden Friedrich Strauch aan den kop ettelijke eere-ronden maken. Leidsche Ren- en Toeristvereeniging „Swift". Gistermorgen was het weer eens een van die aangename wedstrijden die er in lan gen tijd niet zijn geweest. De A-klassers reden een Avodstrijd over 2 K.B. waarbij elke renner voor de twee de rit moest venvisselen van rol, en de tij den over de twee ritten bij elkaar Averden geteld, \vaarA*an de uitslag is geworden: 1. W. Granfmans 1 m. 40 s.; 2. Severijnen 1 m. 49 3/5 s.3. J. Verschoor 1 m. 49 4/5 s. P. v. d. Pluym 1 m. 55l s. De B-klassers en Junioren reden een zelfde wedstrijd over 1 K.M. met als uit slag: 1. J. v. Es 54 4/5 s.; 2. A. v. d. Poel 55 1/5 s; C. Keyzcr en C. Paals 64 4/5 s.; A. List 65 2/5 s.R. Riethoven 66 1/5 s. W. Severiju heeft na beëindiging der wedstrijden een aanval gedaan op het half uurrecord op de hometrainers, en wist dit te brengen op 51 K.M. 200 M. Dinsdagavond zullen W. Graafmans en Th. Rurzer een repetitie-wedstrijd over 2 K.M. rijden, terwijl D. Ramp, A. List, H. a'. Es, R. Riethoven, E. Sla-dek, J. v. d. Poel, C. Paats, P. v. d. Pluym, J. Verschoor en J. Riethoven een wedstrijd zullen rijden oa-er 1 K.M.dit als voorproef van den wed strijd op de uitvoering van a.s. Zaterdag. Aanvang der wedstrijden van morgeu- avond 2.30 uur. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden te Alphen a. d. Rijn. In het café Dn Prins van Oranje te Al phen aan den Rijn hield de aldaar geves tigde biljartclub A. D. O. nederlaagwed strijden om een grooten wisselbeker. De uitslag tusschen A. D. O. (Alphen) en D. E. S. (Haarlem) is: carb. brt. h.s. geni. D. A. de Foeljaeger 200 24 38 8.33 (D. E. S.) R. A. A. Bijleveld 110 23 23 6.08 (A. D. O.). P. A. Huijboom A. van Rijsdam J. F. Nobels L. Slootjes J. de Ronde C. Randeraat 164 41 23 4. 200 41 17 4.37 150 20 38 7.50 74 19 16 3.89 130 44 16 3.40 123 43 17 2.86 Totaal uitslag: D. E. S. 664 cor. en A. D. O. 537 carb.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7