5PORTen 6PEL X) DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 /Naamdag Jf0*5® Bijvoegsel MAANDAG 26 JANUARI 1931 VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht. Ondanks het sombere perspectief, dat de vorige week bood op een goeden voet bal-Zondag zijn toch nagenoeg alle wed strijden over de geheele linie doorgegaan en.... verrassingen bleven, natuurlijk ook thans weer niet uit. De twee leiders in de eerste klasse E handhaafden zich aan den kop door goede overwinningen al zijn de cijfers van de Delftenaars op de Beverwijksohe hek- kesluiters niet zoo groot. Mooi werk vernchite S. J. C. door G. D. A. in Loosduinen met niet minder dan 3—0 te slaan. Dat hadden de Noordwij- kers zelf ook niet kunnen droomen. Maar intussohen blijft S. J. 0. een mooie plaats op de ranglijst innemen. T. Y. B. B. stelde opnieuw teleur door zich nu door Graaf Willem te laten slaan. De Hagenaars verwijderen zich hoe lan ger hoe meer van de laatste plaats. Gelukkig slaagde ook Lisse er in eenig succes te behalen. Door een puntloos ge lijk spel tegen H. B. C. liepen de Lisse- naren weer een punt uit op D. E. M. en de kans om van de laatste plaats weg te blijven wordt bij de week grooter. De stand in deze klasse is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. H. L. 13 9 3 1 55—17 21 Leonidas 10 6 3 1 35—18 15 T. Y. B. B. 11 e 1 4 53—35 13 S. J. C. 12 6 1 5 39—40 13 H. B. C. 11 4 3 4 24—27 11 G. D. A. 10 3 3 4 16—21 9 Gr. Willem 10 4 1 5 22—30 9 D. O. N. K. 12 3 3 6 19—28 9 Lisse 12 3 1 8 17—54 7 D. E. M. 11 2 1 8 22—32 5 De Leidenaars maken op het oogenblik een crisis-periode door. We hadden Zater dag nogal de verwachting uitgesproken, dat het tegen Graaf Floris niet tot een zoo groot e nederlaag zou komen als den vori- gen keer, maar de rood-zwarten dachten er anders over en lieren het wederom 82 worden. Dat gaat den verkeerden kant uit; roodzwarten 1 Is daar nu niet een beetje meer vuur en geestdrift te verwek ken? De uitslagen. Eerste klasse A. MarsanaR. K. V. V. L. O1; O. V. C. Kimbria 42; ChèviemontCaesar 12 Valkenburg—Helios 32; V. V. H.Gre- venbicht 41; R. K. O. N. S.Sitt. Boys 1—2. Eerste klasse B. MuloWilhelmina L1; UnionR. K. T. V. V. 2—6; Venl. Boys—D. E. V. 6—2; GennepKolping 2—0. Eerste klasse C. N. E. O.V. D. Z. 21; Quick—Grol 62; S. D. O. U. C.P. H. 42; De Zweef Achilles 52. Eersteklass ee D. V. L C.-De Meer 4—1; E. M. M—S. D. O. 22; H. M. S.Limvio 21; K. K. A. V—V. V. Z. 0-3. Eerste klasse E. Lisse—H. B. C- 00; Leonidas-Donk 4—1; G. D. A.—S. J. C. 0—3; D. H. L.- D. E. M. 3—1; T. Y. B. B.—Gr. Willem 1—2. Tweede klasse O. LeidenGraaf Floris 2S. G. D. A. I—S. J. C. I 0—3. De grootste optimist had zich zulk een uitslag voor S. J. C. niet durven inden ken en voor velen heeft S. J. C. weer eens voor een verrassing gezorgd. Daar mede heeft zij nu wel voldoende aange toond, dat de reeds oudere eerste-klassers wel degelijk rekening moeten houden met deze nieuweling in haar midden. S. J. C. speelde in dezen wedstrijd over alle linies een klasse beter dan haar tegenstanders, die met hun peuterig spel onmogelijk op konden tegen het goede en vlugge open spel hunner gasten. Te even twee uur wordt door S. J. C. onder leiding van scheidsrechter Vianen, tegen den straffen wind, welke van doel tot doel stond, afgetrapt. De thuisclub neemt direct den bal over en met ver rassende snelheid zet hun rechtsbuiten \tóór, doch de linksbinnen kanjert juist naast. De uittrap tegen wind kwanl al niet ver en weer zweven de Loosduiners ge vaarlijk voor doel, waar zij echter telkens stuitten op een perfecte achterhoede. Na een korten druk weet S. J. C. zic-h los te werken en met lange centers worden de buitenspelers aan het werk gezet. De beide backs van G. D. A. waren echter hun plaats ook ten volle waard. Uit een goed afgewerkten aanval dachler wij S. .T. 0. te zien scoren, doch in vrije positie schoot Terhorst meters over. Dit bleek echter een kort uitstel te zijn, daar een goed aangegeven bal van den rechtsbui ten, door Terborst keurig wordt ingezon den (01), na 10 minuien spelens. Was de eerste indruk ten opzichte van den aan val van G. D. A. goed, thans was door het korte spel, hetwelk zij doorvoerden een geheele ommekeer gekomen. Alleen de rechtsbuiten maakte hierop een gun stige uitzondering. Deze speler werd ech ter door Kamp zorgvuldig bewaakt, waar door de gastheeren nagenoeg geen kans kregen een aanval goed af te werken en de S. J. C.-verdediging sleeds tijdig wist in te grijpen. De aanvallen van S. J. C. zijn stukken gevaarlijker en herhaaldelijk rennen de buitenspelers er door heen en door tijdig af te geven scheppen zij voor de Loosduiners meerdere critieke momen ten. Uit een dezer aanvallen weet Ruigrok met een prachtschot den voorsprong te vergrooten (02). Met zelfvertrouwen speelt S. J. C. nu een gelijk opgaand spel, waarbij zij 3teeds in den aanval ge vaarlijker blijft dan de gastheeren. Op het kantje af ontkomt het G. D. A.-doeJ voor rust nog tweemaal aan een doorbo ring. Na de thee hebben de S. J. C.'ers het voordeel van den wind en geen last meer van de zon. De aanvallen zijn thans legio, enkele corners leveren niets op, doch als het voor de derde maal corner is, zet Berg goed voor en wordt de bal door Terhorat keurig omgehaald en in den uitersten bo venhoek geplaatst (0—3). De thuisclub brengt enkele wijzigingen in de opstelling en begint meer en meer de buitenspel- taktiek door te voeren. Hierdoor valt er bij hen wel een kleine opleving te bespeu ren, doch zij komen in den regel niet veel verder dan de S. J. C.-halflinie. Het wei nige goede moet nog van den rechtsbui ten komen. Keeper Holst heeft dan ook weinig te verwerken gehad. G. D. A. kreeg voortdurend hardere no ten te kraken en wist in het resteerende gedeelte het doel schoon te houden. Hoe de gastheeren in het laatst zwoegden om een tegenpuntje, ook dit kwam niet en trad S. J. C met een verdiende 3—0 over winning uit het strijdperk. De leiding van scheidsrechter Vianen was streng en goed. LISSE I—H. B. C. I 0-0. Als om circa half drie de scheidsrechter tossen laat, verkiest Lisse met den van doel tot doel staanden vrij sterken wind in den rug te spelen en H. B. C. trapt af. Direct onderneemt H. B. C. een vinnige aanval, doch de achterhoede van Lisse re tourneert het leder en de middenlinie zet de voorhoede aan het werk, doch vindt Ko- bus op z'n post. Deze echter houdt haar spel te kort, waardoor de verdediging van H. B. C. steeds in kan grijpen. Een achterspeler van H. B. 0. maakt hands in het beruchte gebied en het gevolg is de witte stip. De linksbuiten van Lisse plaatst zich achter het leder doch zijn schot gaat naast Steeds weer komt de voorhoede van Lisse terug, doch de schutter ontbree&c en van den anderen kant zijn de aanval len van H. B. C. niet van gevaar ont bloot, dooh de links en rechtsbuiten van H. B. C. worden goed in bedwang gehou den, zoodat van hen gevaar uitgesloten is. Het middentrio kan het tegen de goed ingespeelde achterhoede van Lisse niet bolwerken, de tijd versirijkt meer en meer en als de scheidsrechter theedrinken blaast is de stand 00. Na de thee zijn we niet al te optimistisch gestemd, want nu krijgt H. B. C. den wind in den rug, doch zooals we dat n-eer van Lisse gezien hebben, ontplooien ze ook nu juist tegen wind hun beste spel. Een paar vinnige schoten op het Lisse-dcel, dooh Mens geext niet thuis. Hetzelfde wat voor de rust gebeurde bij H. B. 0. gebeurt nu bij Lisse, zoodat H. B. C. een penalty krijgt te ne men. Deze ondergaa. hetzelfde lot, daar Martin hoog overschiet. Direct daarop een aanval van Lisse, doch de paal brengt redding. We noteeren in deze periode van gelijk opgaand spel eenige corners doch tot doelpunten komt het niet. De strijd geeft ons den indruk dat Lisse nu sterkei is, doch twee voorzerien van links belan den voor open doel, doch de voorhoede van Lisse is absent. Nog een schot van den rechtsbuiten van Lisse voor open doe1, wat over gaat en de strijd is beslecht. Als de scheidsrechter, welke correct leidde, einde blaast, mag Lisse zoowel als H. B. C. met dezen uitslag tevreden zijn en zijn de puntjes eerlijk gedeeld. LEIDEN—GRAAF FLORIS 2-8. 't Was gisteren erg unheimisch op Hoe ve V eldheim. De wind loeide, 't was erg guur en noch voor toeschouwers noch voor spelers erg aanlokkelijk op het voetr balveld. Maar we zouden er vrede mee gehad hebben, indien we tenminste een aantrekkelijken wedstrijd hadden kunnen aanschouwen. Nu was zulks allerminst het geval, 't Is waar, het veld was nog niet je datMaar, dit in aanmerking genomen, was het spel toch verve beneden Federa tie-peil, zooals natuurlijk bij de Leidenaars De gasten hadden tenminste een mooie snelheid, die vooral opviel als men her zware terrein in aanmerking neemt. Bij de roodzwarten is het de laatste maanden eigenlijk het geheele seizoen docr, mis. Wel een groote "eleurstelling na den toch inderdaad vee'belovend en wedstrijd tegen Antwerpen! Er is thans geen spoor meer over van de mooie peis. ectieven, die de Leidsohe ploeg vóór den aanvang van het seizoen beloofde. De oorzaak ervan kennen de roodzwarten zelf voldoende. We «illen er daarbij nadrukkelijk op wijzen, dat het uitblijven van successen niet al- 'cen te wijten is aan onfortuin, zooals ve len meenen. Er moet meer geoefend wor den, om de ploeg weer in haar verband te brengen. Dan is alle Koop nog niet verlo ren en met wat goeden wil en vereende krachten is het dreigend degradatie-ge vaar misschien nog af te wenden. Indien de wedstrijd van gisteren dit althans ge leerd heeft^ dan is hij toch voor iets good I geweest. Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Aanvankelijk begonnen de Lei denaars niet slecht. Met den wind in den rug zaten zij veel voor het doel der gas- J ten en nadat eens een goede kans om te 1 scoren op onbegrijpelijke wijze teloor ging i wist F. Goddijn na 20 minuten spelen zijn club de leiding tc geven (10). Graaf Flo ris doet daarop enkele tegenaanvallen, maar de Leidsche verdediging weerstaat den druk. De rood-zwarte voorhoede loopt clan enkele malen in den buitenspelval, hetgeen eenigszms ontmoedigend werkt. Na een half uur volgt een plotselinge doorbraak der gasten en als Kraan aar zelt uit te loopen, scr.urt een der Hage naars den gelijkmaker (11). Hun aanval len houden daarop aan en nadat zij op dezelfde wijze als bij den gelijkmaker de leiding hebben veroverd (12), komt een minuut voor de rust het derde doelpunt (1-3). Na de hervatting is Graaf Floris dade lijk sterker en na 7 min. is het 14. Lei den ziet dan in, dat het misloopt en er volgen enkele fanatieke aanvallen, waaruit F. Goddijn ten slotte den achlerstand ver kleint (24). Wie gedacht had, dat dit een ommekeer zou teweegbrengen, kwam be drogen uit. De Leidsche ploeg vertoonde plotseling een geweldige inzinking, waar van vier doelpunten het gevolg waren. Toen vonden de Hagenaars het welletjes: zij hadden dezelfden stand bereikt als in den eersten wedstrijd, 't Was 82 ge worden voor de gasten en in dezen stand kwam geen verandering meer. R. K. S. V. „Leiden". De gedwongen langdurige rust heeft „Leiden" geen goed gedaan. Kwamen alle vier de elftallen in 't veld, alle vier verlo ren zij ook. 't Is jammer, maar er is niets aan. te doen, of wel, er is toch wel iets aan te doen en dat is meer enthousiasme in het spel. Als dat er wat meer in zat zou- oen zij meer succes hebben, want de spe lers op zich zelve zijn zoo kwaad niet. En dan komt er nog bij dat er nog altijd spe lers zijn die hun plicht vergeten en niet opkomen. Wanneer begrijpen zij toch eens dat hun plaats in 't elftal ook bezet moet zijn. DIOC. HA \RL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. OVV IVictrix I 1—6; Lisse II-DSS I 1—2; DOS IAlliance I n.g. Tweede klasse D. VVL ILenig en Snel II 40. Derde klasse E. Alliance I—SJC III 1-8. Derde klasse F. SNA TLeiden II 71BI. Zwart II Teylingen II 1—1; Alph. Boys I—SJC II, SJC n.o. Vierde klasse G. Leiden III—DOS II 0-7SJC IV-SNA II 0-1. Vijfde klasse D. OVV IIITeylingen III 04. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling A. SJC ILisse I 0—2; Teylingen IOVV I 1—4; VVB ILeiden I 3—0. Afdeeling B. Teylingen II-VVB II 1-1; SNA I- ASC I 3—1; VVL I—Meerbure I 2—0. R. K. S. V. „Teijlingen". Om 12.30 uur speelden de Teijlingen I Jun.O. V. V. I Jun. te Sassenheim. In een pittigen strijd wist O. V. V. de Teij- lingers er onder te houden met 4—0. Teijlingen II Jun.V. V. B. II Jun. bracht een gelijke pun ten verdeeling. De uitslag was 1—1. Een overwinning van V. V. B. II was verdiend geweest, daar zij werkelijk beter speelden, doch door het verwarrende spel werd een doelpunt tenslotte meer geluk dan wijsheid. Teijlingen III bracht het er beter af en kwam weer naar Sassenheim met een 40 overwinning. Zes wedstrijden zijn er nu gespeeld en alle gewonnen, wat een mooie prestatie is! Teijlingen II kon het tc Wassenaar met 10 man niet verdèr brengen dan 11. Zij kunnen tevreden zijn. In de laatste minuut kwam de gelijkmaker! O.V.V. I—Victrix I 1—6.' Als scheidsrechter Sehrama laat begin nen, is O.V.V. zonder Ton en v. d. Berg. Doch ook Victrix heeft een invaller. O.V.V. wint den toss en verkiest eerst met wind tegen te spelen. Victrix trapt af en stormt direct op het O.V.V.-doel af en de achtei - hoede moet al reeds direct alle zeilen bij zetten om onheil te voorkomen. O.V.V. komt zelden over de helft van het veld, hetgeen vooral te wijten is aan den sterken tegenwind. Als er ongeveor een kwartier gespeeld is, lost de linksbin nen van Victrix een onhoudbaar schot, dat doel treft (01). O.V.V. is geenszins ontmoedigd en trekt regelrecht op het Victrix-doel af, maar de keeper weet op het juiste moment te red den. Als Victi'ix dan weer gevaarlijk komt opzetten knalt de midvoor onhoudbaar in (02). Toch geven de O.V.V.-ers hot niet op en een fraai schot van v. Brugge wordt buiten bereik van den keeper tegen de deklat geschoten en ternauwernood weg gewerkt. Als de O.V.V.-backs elkaar ver keerd begrijpen, profiteert de midvoor van Victrix er handig van door den bal voor de derde maal in het doel te laten verdwij nen (03), terwijl hij even daarna het 4e doelpunt voor zijn rekening neemt (04). O.V.V. probeert alles wat zij kan en ver plaatst Let spel zooveel mogelijk, maar de wind maakt goede balcontrole absoluut on mogelijk. Met Victrix in den aanval breekt de rust aan. Na de rust is het juist andersom. O.V.V. bekogelt het Victrix-doel, maar de succes sen blijven uit. De geheele O.V.V.-ploeg zit op de Victrix-speelhelft, hetgeen hun nood lottig wordt, als de rechtsbinnen er pijl snel tusschen uit trekt en keurig voorzet, waar de mid-voor gereed staat om den bal fraai in te koppen (05). Toch blijft O.V.V. volhouden en eenige mooie schoten hadden beslist beter lot verdiend. Weer is O.V.V. te vèr opgedrongen hetgeen wederom ge straft wordt door een doelpunt (0—6). De O.V.V.-ers verdienen waarlijk lof voor hun taai volhouden, want er is aan de ploeg absoluut niet te merken, dat ze zoo'n grooten achterstand hebben verkregen. Wanneer de rechtsbuiten keurig voorzet, weet v. Noort nog de eer te redden (16). Eenige buitengewoon harde schoten van v. Brugge en v. Woerkom worden door den keeper even verdienstelijk gestopt. Lang zaam verstrijkt den tijd, O.V.V. blijft ster ker, maar gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat de eerste nederlaag op eigen terrein geboekt is. Victrix was een aangename tegenstander in wien wij giarne onze meerdere erken nen. Scheidsrechter Sehrama leidde, a's altijd, zeer verdienstelijk. Volgende week overdoen tegen D.S.S.- mannen en den moed niet laten zakken;- het beste paard struikelt wel eens. Op het Ajax-terrera te Amsterdam werd Zondag de belangrijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen AJAX EN Z. F. C. Het enthousiasme der supporters, als Ajax den gel ijkmaker scoort. Te Almelo werd gisteren de wedstrijd HERACLES—P. E. C. gespeeld. Een mooi spelmoment.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5