UIT DE RIJNSTREEK ST00MVAARTEERICH1 EN TELEGRAlViMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 26 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Januari 1931, medegedeeid .door het Kon. Ned Meteor. Instituut te Ue Bildt: Hoogste barometerst.: 774.9 te La Coruna Laagste barometerst.: 741.3 te Röst. Verwachting tot den avond van 27 Jan.: Matige, tijdelijk -vellicht nog krachtige Westelijke tot Noorde.i.ike wind, gedeelte lijk bewolkt, enkele regen- of hagelbuien, iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR: 5.6 gr. Cv LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 5.01 uur tut Dinsdagmorgen 7.33 uur. EEN WELGESLAAGDE LUSTRUM VIERING. Het 20-jarig bestaan der afd. van den Textielarbeidersbond „St. Lambertus". Er zijn feestavonden, die „lukken", en andere waarvan men blij is, dat het einde is bereikt. Waaraan of aan wie dit ligt, is moeilijk te zeggen. Soms ligt de schuld bij de leiding, die niet weet wat een feestavond leiJen is, of bij de muziek, die jankt als geslagen poedels, of bij de humoristen die met hun humor een ieder uit zijn humeur brengen misschien soms ook door het totaal ontbreken van iedere belangstelling van autoriteiten en een enkele keer ook bij het publiek zelf. Maar gisteravond, toen de Textielarbei dersbond „St. Lambertus" zijn vierde lus trum in Leiden vierde, werkte alles mede, om de feestavond in „Concordia" te doen slagen. Dat het publiek in de goede stemming was. bemerk'e men al bij het binnenkomen; nog voor het eigenlijke feest begonnen was, heerschte er een vroolijk geroeze moes. Onder de gasten was de Deken, de hoogeerw. heer Homulle en het Hoofdbe stuurslid. de heer Nieuwenhuizen uit Utrecht. De muziek, gegeven door hel trio Gordijn, verdient in ieder opzicht een pluim, zoowel om de keuze der stukken als om de uitvoering er van. De humoristen Klaare en Flora hebben het publiek ter dege vermaakt en ten slotte: de leiding was in goede handen, wat onmiddellijk bleek, toen de voorzitter van het feestco mité, de heer H. J. v. d. Linden, het wel komstwoord snrak. Op de eerste plaats verwelkomde spr. den Deken en den heer Nieuwenhuizen. Voorts herinnerde spr. aan de dagen toen de afd. van den Textielarbeiders!-)-»" opgericht. Door drie mannen werd de eer ste stap daartoe gezet. Dat waren de hee- ren Gordijn, Kramp en Hillenaar, van wie de laatste overleden is. Zijn plaats in het bestuur werd ingenomen door den heer Bakker. De secretaris, de heer Koevoet, is sinds 17 jaar in die functie voor de ver- eeniring werkzaam. Aan al deze heeren bracht spr. dank, in 't bijzonder ook aan de echtgenoote. van den voorzitter, die zooveel voor de vereeniging had opgeof ferd. Aan haar werden onder daverend ap plaus bloemen aangeboden de jubileeren de voorzitter werd vereerd met een prach tige rookstoel, het jubileerend bestuurslid de heer Kramp met een rooktafel. De Deken nam nam het wooi'd, en zeide met groote vreugde dezen feestavond bij te wonen, omdat hij hiermede weer een blijk kon geven van zijn liefde voor het vereeni- gingsleven. Want als spr. ergens a fwezig mocht zijn, dan is 't omdat hij ergens an ders aanwezig moet zijn. De gave der bilo catie, om op twee plaatsen tegelijk te zijn heeft spr. niet ontvangen. Ook zeide spr. gekomen te zijn, om het bestuur geluk te wenschen, dat- gedurende twintig jaar de goede zaak heeft voorge staan. Er zijn zoovelen, die hun tijd niet begrijpen die doof zijn voor de verma ningen van Paus en Bisschoppen, maar wee degene, zeet de H. Schrift, die alleen staat, want als hij valt heeft hij niemand, die hem helnt oprijzen. De Deken hoopte ten slotte, dat, wan neer de vereeniging over vijf jaar haar zilveren feest viert, de organisatie in de breedte en diepte zal zijn uitgebouwd en nog vel_ meer leden zullen optrekken onder de banier van het Kruis. Want vergeet niet: daar is onze overwinning, daar is on ze zegepraal. De jubileerende voorzitter sprak nu een dankwoord aan allen, voor het. prachtige geschenk. Dank bracht spr. ook aan het Hoofdbestuur, dat de afd. steeds heeft gesteund, dank aan de geestelijk adviseurs, dank ook aan zijn éigen vrouw, die zoovele avonden alleen heeft moeten zitten. Willen de jongemannen goede vereenigingsmen- schen worden, dan hebben zij noodig een goede Rooinsche vrouw, die hen met raad cn daad bijstaat. De voorzitter hoopte, het zilveren jubileum van de afd. nog te kunnen meemaken, om dan met de grijze Simeon te kunnen zeggen: „Heer, laat nu uw dienaar in vrede gaan." Ook de heer Kramp bedankte de leden voor het schoone geschenk. Op beide jubilarissen werd een welge meend „Lang zullen ze leven" gezongen Hierna was het woord aan den geest. adv., kapelaan W. Hessing, die tusschen de blijdschap een enkel ernstig woordje wil de spreken. In h'et verleden heeft de Kath. Textielarbeidersbond een moeilijke tijd meegemaakt, zooals ieder, die principieel georganiseerd was. Maar de leden hebben geen geloof gehecht aan het oude liedje, dat „de priesters de bewakers zijn van de brandkast". Zij zijn trouw gebleven aan hun organisatie en daarom heeft men recht en reden om feest te vieren. Er is geen tijd, dat de kerkelijke overheid zooveel be langstelling toont voor de sociale beweging als heden. Juist op de voornaams!e posten worden die personen geplaatst, die de so ciale beweging zijn toegedaan, zooals de Bisschop van Haarlem en de kardinaal aartsbisschop van Parijs. Voor de toekomst moeten wij geen struisvogelpolitiek voeren. Wanneer wij even denken aan de 20 millioen werkloo- zen, dan moet er toch een oplossing komen, doch het is te hopen, dat deze oplossing er niet komt door de sikkel en de hamer: de sikkel die met het onkruid ook het goede koren afmaait en de hamer, die niet alleen de winkels en paleizen, maar ook de kruisbeelden kapot slaat. Spr. hoopt en ge looft niet aan die „ontploffing", maar dan zullen ook allen mede moeten werken aan de uitvoering van de encycliek „Rerum Novarum". Vele punten er van moeten nog verwezenlijkt worden en zullen ook verwe zenlijkt worden, indien ieder trouw blijft aan zijn organisatie. De rij van sprekers werd beslot-en door den heer Nieuwenhuizen, die de gelukwen- schen van het H.B. overbracht. Een bizon- der woord van gelukwensch uitte spr. tot de jubileerende bestuursleden. Zij zijn het, die gewerkt hebben in het belang van al len, omdat het werk in de sociale beweging de verheffing van den arbeidersstand ten doel heeft. Het zal in Mei a.s. 40 jaar geleden zijn, dat de Encycliek „Rerum Novarum" werd uitgevaardigd, omdat de Paus inzag, dat de toestand der arbeiders absoluut slecht was. En wat Leo XIII ons bij alle andere zaken leerde, is vooral dit: dab do arbei ders zich moeten vereenigen. Er rijn twee dingen, die spr. verwonderen, en dat is op de eerste plaats, dat zoovele arbeiders nog buiten de organisatie staan, en ten tweede, dat ondanks de bereikte resultaten zoovelen nog meenen, dat zij de organisatie niet. noodig hebben. Zij laten anderen de kastanjes uit het vuur halen, maar een of fertje er voor brengen.... neen, dat willen zij niet. Daarom is het wel eens goed te wijzen, wat in de laatste 35 jaren is be reikt, en dan wijst spr. op de verschillen de sociale wetten en op de erbarmelijko toestanden, die er vóórdien op arbeidsge bied heerschten. Doch voor de toekomst valt nog veel te doen. De ontwikkeling der arbeiders moet stevig worden voortgezet, opdat de jonge mannen van tegenwoordig straks de plaats van hun voorgangers in de besturen kun nen innemen. De jeugd begrijpt niet vol doende de ernst van den tijd. Men moet ook eens voor andere zaken iets over heb ben dan voor de sport; voor zaken, die van vee! meer belang zijn voor de toekomst. En als de jongeren het niet begrijpen, moeten de ouders hen tot hun plicht aan sporen. Ook richtte spr. zich tot de vrou wen, dat zij hun mannen tot een goed ver- eenigingsleven moet „aanporren". Van een stevige vereeniging hangt in dezen tijd veel af. Voor de fabrieken wordt gevraagd het bedrijfsradenstelsel, en wan neer straks de verschillende colleges ge kozen zullen worden, hangt het geheel ervan af, of de Kath. bond sterk is en een goede plaats in die colleges krijgt. Lat on wij daarom, besloot spr., onze organisatie innerlijk versterken en uitbouwen. Dan zuilen wij over eenige jaren weer een stap verder zijn in de emancipatie van den ar beidersstand Na deze reeks van toespraken, was den geheelen avond overgelaten aan het muzi kale trio Gordijn en aan de humoristen, en beiden hebben hun beste krachten ertoe bijgedragen om deze avond te maken tot wat hij behoorde te zijn: een echte feest avond. Namens de leden dank aan bestuur en feestcomité voor 't schoone feest! Een gehouden collecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht" bracht 11.26 op. HET LUSTRUM VAN P. K. Het programma van Zaterdag. Zaterdagmiddag om half drie werd in de receptie-kamers der Stadsgehoorzaal een kin derfeest gegeven voor de jongere huisgenoo- ten der P. K.-leden en donateurs. Tegen twee uur verdrong zich reeds een groote schaar ongeduldige kleinen bij den in gang aan de Aalmarkt. Ia het geheel hebben een honderdvijftigtal jeugdige bezoekers en bezoeksters genoten van hetgeen de heer B. Devilee te zien gaf door middel van een keurig gemonteerde poppenkast. Ook door zijn goocheltoeren wist de heer Devilee het enthousiaste volkje aan genaam bezig te houden. In de pauze had de commissie van orde, bij gestaan door een staf van charmante dames de handen vol om de versnaperingen uit te deelen, welwillend verstrekt waren door de fa. Kaspar Hiddink, alhier en de N.V. Sluis' Biskwiefabrieken te Deventer. Na afloop van dezen in alle opzichten ge slaagden middag gingen de jeugdige gasten van de K. J. M. V. St. Peter Kanis voldaan huiswaarts. Het programma van Zondag. De feestelijkheden begonnen Zondagmorgen met een plechtige gezongen H. Mis in de kapel van het St. Elizabeth Ziekenhuis, opgedragen door den weleerw. heer L. Gudde, moderator van de vereeniging. Omstreeks negen uur was de kapel geheel gevuld met P. K.-leden. In een korte toespraak richtte de modera tor nog eens een ernstig woord tot de leden over het nut van de veelvuldige H. Commu nie en spoorde de leden aan dezen morgen in het bizonder te bidden voor het heil van de K. J. M. V. St. Peter Kanis, opdat in de komende jaren Gods zegen op de vereeniging zal mogen blijven rusten. De Gregoriaansche Mis werd gezongen door het P. K. Klein Koor, terwijl de zeer- eerw. heer Rector Reijnen zoo welwillend was ook tijdens het triduum de orgel partij te verzorgen. Als cantor fungeerde de heer 'Jos. Genang, die zich op zeer verdien stelijke en welluidende wijze van zijn taak gekweten heeft. Vermelden wij nog, dat tijdens de algemee- ne H. Communie der leden, de heeren Alb. v. Cleef en Jos. Genang het Panis Angelicus van Cesar Franck. twee-stemmig ten ge- hoore brachten. Na de H. Mis vereenigden zich een zestig tal leden in het Eigen-Huis aan een gemeen schappelijk ontbijt, dat door Maison Bernsen op overvloedige wijze verzorgd was. Dat de hongerige P. K.-leden het was intusschen half elf geworden! zich dit ontbijt lieten smaken, behoeft geen betoog! Tusschen het nuttigen van het eerste en tweede cadetje, maakt de heer J. Aalders van de gelegenheid gebruik den moderator onder een lofluidende toespraak een kistje „feeststokken" te over handigen, welke spontane daad donderende toejuichingen aan de P. K.-keelen ontlokte. Des middags om drie uur recipieerde het Bestuur van de jubileerende K. J. M. V. St. Peter Kanis in het Eigen-Huis, waar velen van de gelegenheid gebruik maakten om de vereeniging met het vijfjarig bestaan te com plimenteeren. Wij merkten o.a. op de zeereerw. heeren pastoor Beukers en pastoor Vijverberg; de weleerw. zeergel. pater drs. B. de Goede O.F. M., directeur der R. K. H. B. S., de weleerw. heeren pater Mulder O.F.M., oud-moderator, pater Frigge O.F.M., pater Cyrillus van Bre da O.F.M. en pater P. J. Huihoven O.F.M., de heeren Th. Bergers en G. v. Deene, voor zitter en secretaris van De Hanze, de heer 'G. Molkenboer, vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel, de hoofdredacteur van de Leidsche Courant, de heeren E. J. Coster, lid van den Gemeenteraad, N. Vreeburg, secreta ris der Dioc. Ver. van R.K. Onderwijzers, en verschillende deputaties van Zustervereni gingen. De plaatselijke R.K. Sport- en Athle- tiek Ver. „Rood-Wit" was vertegenwoordigd door de heeren J. Witte, voorzitter en de heeren P. Verhoef en B. Molkenboer. Schriftelijke gelukwenschen waren binnen gekomen van den hoogeerw. heer deken Ho- mulle, de zeererw. heer pastoor Heiling, de weleerw. heer pater Jorna, de K. J. M. V. uit Den Haag en Heemstede, e.a., terwijl ver schillende ouders der leden, de leden zelf en oud-leden het bestuur feliciteerden met het eerste vijfjarige feest. Des avonds werd een feestelijke bijeen komst gehouden in net Eigen-Huis, die uit stekend slaagde. Na de inleidende toespraken van voorzit ter en moderator, werden de aanwezige leden door het lot aangewezen een feestrede in op- tima-forma af te steken. Dat deze geïmprovi seerde uitingen van welsprekendheid een uit bundige vroolijkheid veroorzaakten, behoeft geen betoog! Te ongeveer elf uur maakte de voorz. een einde aan de zeer geanimeerde bijeenkomst. Hedenavond om half negen wordt een reünie gehouden voor leden en oud-leden. Tenslotte willen wij nog even de aandacht vestigen op het Gedenkboek, dat bij gelegen heid van het eerste lustrum is uitgegeven, Dit Gedenkboek is tevens bedoeld als propa- ganda-geschrift om het doel van de K. J. M. V. St. Peter Kanis nog eens uiteen te zetten. Daar de programma's der feestelijkheden er cok in zijn opgenomen, zal het a.s. Woens dag tijdens de schouwburg-uitvoering ver kocht worden voor den luttelen prijs v, 0.25 Wij kunnen ieder de lezing van dit keu rige Gedenkboek, dat met verschillende foto's geillustreerd is, ten zeerste aanbevelen, voor al om de lezenswaardige artikelen, het nut van de katholieke jonge middenstandsorgani satie betreffende. Al degenen, die nog buiten deze zoo noodige organisatie staan, zij het dringend aanbevolen! H. E. BOSKOOP. Uitvoering. Woensdag a.s. zal de R. K. Harmonie „St. Cecilia" ©en muziekuit voering geven in het R. K. Veroeniginga- gebouw. Tet trio de Laat uit Tilburg zal op dezen avond, zijn medewerking verlee- nen. Het belooft wederom een mooien avond te zullen worden. Gemeente-secretaris. Naar wij verne men zal de nieuw-benoemde gemeente-se cretaris ,de heer mr. F. A. Hclmslrijd, 16 Maart in dienst treden. Woningbouw. De bouw van 15 wonin gen aan de Julianastraat voor de R. K. Woningbouwvereeniging „St. Joseph" is op gedragen aan den heer J. van Vliet, alhier, voor 'de som van 38.700. Die der 15 woningen aan de Juliana straat voor Patrimonium's Woningstichting is opgedragen aan de heeren M. Oppelaar en J. van der Wilden, alhier, voor de som van ƒ37.990. Gemeenteraad. Woensdag a.s. des avonds om zeven uur zal de raad dezer ge meente in openbare vergadering ten Ge meentehuize bijeenkomen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking voor stemming en rondvraag. 2. Vaststel ling van de notulen der vergaderingen van 2 en 23 December 1930. 3. Ingekomen stuk ken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van B en W. om te besluiten tot onderhandsche verhuring van de woning, plaatselijk ge merkt Kerkstaart No. 10. 6. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onbewoon baarverklaring van de percoelen Reyersr koop Nos. 114 en 116. 7. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot nadere vaststelling van de annuïteiten voor de in 1926 aan de diverse Woningbouwvereenigingen ver strekte voorschotten. 8. Aanbieding door B. en W. van voordrachten voor benoeming van twee leden van het Burgerlijk Arm bestuur. 9. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot vaststelling van de voorschot ten, over het jaar 1931 toe te kennen op de vergoeding, bedi Md in art. 101 dor Lager Onderwijswet 11i0, aan de besturen van bijzondere scholen vo<?r gewoon lager on derwijs. 10. Vooxs'lel van Burgemeester en Wethouders om te besluiten tot vaststel ling van de voroschotten, over hel jaar 1931 toe te kennen op de vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, aan de besturen van bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs. 11. Aanbieding van B. en VV. van de ingekomen vragen van besturen van bijz.»ydero scholen om toe kenning van de j-omecntelijiie vergoeding, bedoeld m art. lol der lAgèr Onderwijs wet 19-20 ovm bet dienstjaar IüTj. 12. Rond vraag. a3. Sluiitng. HAZERS'.VOUDE (Rijndijk). Tooneel. Naar we vernemen zal dc tooneelvereenig ig „St. Michael" haar 2cle uitvoering van dit seizoen geven op Maan dag 9, Dinsdag 10 cn Woensdag 11 Febr. Opgevoerd zal worden „De Vadervloek', tooneelspel in 3 bedrijven. Een zeer leer zaam stuk, dat de toehoorders zal boeien van het be ;in tot het einde. Daarna zal opgevoerd worden het kluchtspel „Gierige Thijs" en tot slot krijgen we nog te zien een voordracht door drie bekenden van de tooneel vereeniging. We zullen hopen, dat de vereeniging, evenals andere keeien, weer reuze-succes zal hebben. WOERDEN. Gemeenteraad. De heer W. Bakker, ldd van den Gemeenteraad alhier, gaat dei gemeente verlaten. ALs opvolger van den; heer W. Bakker, A. R,, staa», op de lijsuJ aangegeven de heer B. de Jong. BODEGRAVEN. Personalia. De heer E. E. Kruyger, ontvanger der Dir. belastingen en Ace., is- bij beschikking van den minister van financiën verplaatst naar kantoor Lek- kerkerk. Vrijspraak. De heer J. B., tegen wien procesverbaal was opgemaakt wegens vis- schen in den Rijn op Zondag, is vrijge sproken. KOUDEKERK. Ongeval. Vrijdagmiddag omstreeks schuit onder de brug bij den wagenma- half vier, had de 21-jarige schipper E. de Lange bij het voortduwen van zijn ker Zwartjes alhier het ongeluk daarbij uit te glijden, tengevolge waardoor hij zóó ernstig met zijn hoofd op do schuit kwam te vallen, dat hij bij den wagen maker Zuidwijk werd binnengebracht en geneeskundige hulp moest worden inge roepen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLD EN" BAltN E VELT (thuis, vertr. 23 Jan. van Singapore. PO KL AU LAUT vertr. 21 Jan. van Amsterdam naar Hamburg. TANIMBAR (tkuisr.) vertr. 24 Jan. van Genua. HOLL AND-AMER IK A-LIJN. BLOM M E R »S DIJ K, New Orleans naar Rotterdam, pass. 24 Jan. Scilly. GROOTENDIJX vertr. 24 Jan. van N.- Orleans naar Rotterdam. KINDERDIJK, VancouverRotterdam, arr. 21 Jan. te Portland. LOCHMONAR, Rott.-Vanc. arr. 22 Ja nuari te Swansea. NEBRASKA, Vano.-Rott. via Liverpool pass. 23 Jan. Port Lvnas. DOTTERDAM, Rott-N. York, pass. 23 Jan. Lizard. STATENDAM arr. 24 Jan. van West- Indië te New-York. HOLLAND—AUSTRAL!E-LIJN. ALMKERK arr. 23 Jan. van Newcastle (N. Z. W.) te .Sydney. AAGTEKERK (uitr.) vertr. 23 Jan. van Bombay. HOLLAND—BR ITS CH-IND IE-LI JN. HOOGKERK (uitr.) arr. 23 Jan. te Port Said. SCHIEKERK vertr. 24 Jan. van Ant werpen naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA AGOENG (tkuisr.) arr. 21 Jan. te Suez. SOEKABOEMI arr 24 Jan. van Rotter dam te Hamburg. TJERIMAI (thuisr) vertr. 23 Jan. nam. 8 uur van Marseille. K0NINKL. HOLLANDSCHE LLOYD. EIISENAC'H (uitr.) vertr. 22 Jan. van Lissabon. Aftreden van de Engelsche arbeiders- regeering? LONDEN 20 Jan. (V.D.) In de Engelsche pers en in regeeringskringen doen geruch ten de ronde, dat de regeering voornemens zon zijn, wanneer Woensdagavond a.s. de nieuwe vakverecnigingswet in tweede le zing verworpen zou worden, het Lagerhuis te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit to schrijven. De Arbeiderspartij beschikt over een meerderheid'van 26 stemmen over de Con servatieve Partij. Officieel hebben de li beralen besloten, zioh van stemming te onthouden, doch men verwacht algemeen dat een aantal liberalen, vermoedelijk tus schen de 10 en 15, eveneens tegen de re geering zal stemmen. Anderzijds bestaat de kans, dat een aantal liberalen, ondanks het door Lloyd George uitgegeven parool van stem-otnhouding vóór het regeerings- voorstel stemt. De regeering maakt zich dan ook geen illusies over het resultaat en neemt in elk geval reeds thans als vast aan, dat een eventueele overwinning slechts zou geschieden met een uiterst geringe meer derheid. ROTTERDAM, 26 Jan. Vee. Aanvoei 387 vete runderen, 276 vette kalveren, 68. schapen of lammeren, 1471 varkens. Kceiei 48—50. 42.5—45. 30—35, kalveren 80—85, 6: 70, 4055, schapen 3944, lammeren 2!— 27, varkens 22. Koeien trage handel, prijzer gehandhaafd, vette kalveren iets levendiger prijzen le en 2e gelijk, 3e soort hooger, scha pen en lammeren stroeve handel, prijzen la ger, varkens redelijke handel, prijzen van vn rige week werden gehandhaafd, zouters ta melijke handel, prijzen gelijk vorige week. AMSTERDAM, 26 Jan. Vee. Aanvoei 590 vete koeien, le kw. 961.03, 2e kw. 86 94. 3e kw. 7084; mindere soorten 6068 p K.G. slacht gewicht. 110 melk- en kalfkoeier 275375 per stuk. 99 vette kalveren le kw 8086, 2e kw. 7080 ct, per K.G. lev. gew 64 nuchtere kalveren 1218 per stuk. 90C varkens. Vleeschvarkens 90110 K.G.: 54 55; zware varkens 5253; vette varkens 52— 53; vette varkens 4951 p. K.G. si. gew. 18C paarden 100170 per stuk. Dr H MANNING'S EkB I Jk TANDPASTA PI I VM25&75cptube reinigt mond en tanden. NIET OFFICIEEL 455e STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag 26 Januari 1931 5e Klasse, Se Lijst ïloogo Prlizeiu 10946 100000 7582 2000 13343 ƒ1500 7663 17791 1000 2642 3645 5456 16701 17747 20790 400 4234 5217 107ÖO 15328 16355 ƒ200 1013 3190 4017 7201 9289 9725 10345 12381 12922 13521 13982 14576 15287 100 ^rijzen van f 70.— 135 276 291 348 382 440 631 750 796 841 948 961 1731 2198 2920 3432 4552 5508 6484 6795 7726 8079 9006 9720 1745 2327 2922 3436 46i»l 5558 1809 2344 3030 3441 4682 5606 1855 237.3 3063 3612 4947 5685 6723 1095 1921 2665 3231 3714 5195 58-19 6762 7323 7996 8710 96.33 1256 2081 2826 3236 3765 5196 6008 6782 7589 8049 8849 9703 691 67 9( 7670 8Ü57 8867 9710 6S45 6941 6953 7097 7707 7838 7884 7926 8122 8150 8206 82.34 9097 9259 9315 9560 9884 9SK.S J0069 10150 10153 10226 10424 10471 10732 10735 10767 10784 10822 10857 10878 10931 10944 10949 10983 11127 11138 11274 11364 11410 11482 11503 11558 11590 11665 11689 11885 11802 11896 12057 12093 12182 12191 12232 12.304 12341 12364 12420 12446 12490 12496 12553 12663 12775 12039 13003 13030 13166 13180 13544 13559 1379.3 13874 13875 13916 13981 14074 14286 14.317 1432.3' 14374 14415 14437 14511 14591 14784 14890 14959 1 15164 15295 15496 15503 15660 15677 15718 15744 j 15753 15814 16011 16032 16124 16204 16270 16321 16631 16737 16916 17024 1713.3 17359 17378 173891 17424 17468 17860 17905 17914 17928 17967 18190 20495 10679 10724 20762 20825 20947 20957 20970, 18377 15379 18498 18518 18748 18963 19101 1QI4I I 19265 19397 19509 19520 19942 19951 19992 202671 20495 20679 20724 20762 20S25 20947 20957 20970J Nieten: 258 323 326 360 374 1199 147! 1674 2019 2190 2540 2733 3059 3284 3373 3640 3994 4355 4667 4897 5194 5432 5686 5825 6056 6288 6487 6711 7096 7198 7361 7517 7810 8009 8197 8377 85 iS 8704 8998 9239 9533 9885 10063 10354 10531 10636 10869 11093 11331 11553 11821 12114 12342 12436 12672 13041 13164 13663 13938 14228 14533 HS92 15187 15456 15639 15889 16085 16161 16406 16682 16601 16928 17126 17588 17949 18192 18491 18633 18837 19049 19348 19495 19858 20098 ?02'9 -0449 20649 20822 V c 5701 1231 1482 1717 2028 2191 2541 2735 3132 3285 3390 3693 4091 4358 4668 4928 5211 5457 5694 5833 6058 6315 6521 6712 7130 7215 7377 7587 7811 8033 8212 8396 8705 9279 955b 9955 10082 10389 10544 10658 108S7 11139 11341 11557 11849 12129 12346 12544 127.39 13075 13221 13608 13043 14263 14562 14808 15210 15465 1.5672 1.5901 16095 16184 16439 510 899 1241 1508 1795 2064 2220 2576 2768 3173 3286 3402 3713 4124 4405 4711 4939 5257 5486 5701 5944 6124 6379 6613 6839 7149 7247 7382 7614 7813 8044 8290 8403 8631 8727 9022 9325 9574 9979 10089 10393 10565 10771 10948 11192 11381 11639 11852 12140 12360 12557 12777 13084 13*5 13795 13957 14279 14663 11902 15228 15483 15737 15976 16101 16213 16516 525 542 621 1343 1524 1707 2108 2119 2286 2291 2595 2611 2785 2832 3180 3181 3293 3311 3415 3421 3768 3870 4154 4181 4436 4483 4724 4759 4957 5040 5306 5336 5566 5607 5731 5756 5959 5960 61.32 8154 6386 6397 6014 663.3 6S04 6908 7150 7161 7263 7279 7435 7507 7665 7669 7821 7862 8096 8009 8304 8306 8427 8442 8640 8641 8747 87b4 9033 9037 9347 9418 9583 9712 9989 10020 10I4O 10167 10-153 10467 10581 10586 10779 10782 10979 11036 11 199 1122.3 11388 11424 11677 11718 118*7 11899 12156 12161 12361 12368 12=61 12565 12805 12809 130?6 1.3111 13548 1.358] 13821 13838 14079 14091 14332 14339 14665 14704 14936 15024 15252 15290 15591 15618 1579.3 15 15999 16016 16112 16113 16221 16224 16526 16584 1374 I6J7 1878 2153 2471 2678 2837 .3183 3337 3469 3879 4228 4518 4771 5074 5375 5669 5765 6025 6166 6430 6658 6970 7174 7284 7512 77 22 7S79 8146 8318 8504 8656 S781 9126 9422 9818 10025 10168 1048» 10593 10798 1106.3 11286 11470 11787 11987 121 os 12362 12604 129S0 13120 13593 13814 14) i:4 1446.3 11329 15102 15415 15',26 1581? 16035 16134 16.360 16639 1116 1462 1657 1934 2185 2536 2700 .3046 3260 3363 3545 3972 4289 4637 4673 5423 5676 5813 6051 0262 16710 16735 16940 16956 17179 17295 17595 17609 180O1 18024 1820.3 182-12 18499 18502 18672 18706 18864 18923 19098 19130 19.364 19434 19573 1962? 19874 198c-6 2010? 20129 20281 20256 20452 20498 20Ó58 20665 20324 20854 rhetering m/z 5707 16733 16872 16C97 16076 17021 17051 17.325 17394 17413 17772 17787 17311 1R0S3 18108 1 °!09 18307 18372 184' 6 18506 18556 18558 18715 13774 14799 1R9?7 18936 13937 19158 19.312 19.333 19448 19466 19471 19637 19679 19690 20031 20031 20090 20131 20144 20158 20.304 20319 20365 20". O 2051! -OfiH 20674 20695 29717 20*6- 20889 20077 5e Klasoc 4e Lijst 1014 1415 1648 1906 2168 2527 2684 2949 3199 .3351 .3523 3903 4257 45.39 4832 5193 5419 5671 576'J 6040 6243 6-133 6072 6693 7018 7069 7188 7195 7301 7350 7516 7709 7918 7992 8147 8182 8353 8364 8507 8510 8662 8680 8793 8962 9200 9206 9301 9516 9847 9850 10033 10049 10180 10308 10505 10511 106OU 10634 10813 10821 11080 11084 11293 11327 11480 11530 11796 11819 120-6 12099 12.312 12318 1 -.384 12424 12655 1209 l-os? 1.3002 13128 13138 1.3597 13654 1389-1 1,3937 14182 14209 14474 14499» 14874 148F7 15152 15159 15438 15446 156-8 15636 153-8 1585.3 16054 14066 161"2 16158 163«5 16400 16641 16665 16903 16905 17061 17066 17482 17539 17839 17909 18146 18160 18442 18463 18586 18597 18813 13822 1r992 19024 19341 193J6 19475 19430 19744 10811 -0094 20096 20161 20201 2° 100 20437 20415 20630 -0704 20799 20997 6ói in/r 671

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3