BUITENL. BERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 26 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT ONGELUKKEN AUTOBUS RIJDT IN EEN RIVIER. 6 dootlen; 4 zwaargewonden. Gistermorgen om 8 uur heeft een ernstig autobus-ongeluk plaats gehad. De autobus, waarin 16 personen, die van een partijtje huiswaarts keerden,reed op een glooienden weg, die op de rivier Brahe uitliep. Door de gladheid van den weg kon de chauffeur den wagen niet meer tot stil stand brengen, zoodat deze in de rivier stortte. Zes passagiers vonden den dood en vier anderen werden zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. EXPRESSE-TREIN SPRINGT UIT DE RAILS. Zateldag sprong bij Cakdale (Tennessee) een expresse trein uit de rails, waarbij een dokter, een machinist en vier passagiers het leven verloren. De meeste der gedoode personen waren zoo zwaar verminkt, dat identificatie niet mogelijk was. Tien taken personen werden gewond. Het blijkt dat de locomotief en negen wa gens in een bocht uit. de rails liepen en te pletter stootten tegen een rotswand naast het spoor. Een huiptrein met dokters en verpleeg sters is naar het to one el vaar de ramp ge zonden. NEGEN VISSCHERS OMGEKOMEN. Uit Vigo wordt gemeld: Het visschersvaartuig „Abo" is in een he- vigen storm nabij de kust volkomen ver nield. Talrijke visschers woonden op een afstand de srV' ir euk bij, maor de zee was zoo woest, dat zij geen hulp konden bieden. Negen visschers kwamen om het leven. Groote brand in gevangenis van Alabama. Uit Montgomer.%. (Alabama) wordt ge meld: In de staatsgevangenis te Wetump- ka is een geheele vleugel door brand ver nield. De 500 gevangen, die hier waren op gesloten, werden in veiligheid gebracht; geen hunner deed pogingen om te ont snappen. Brand in een bioscoop te Toulouse. Aan het einde van de voorstelling brak Vrijdag brand uit in de cabine van een bioscoop-theater te Toulouse. Gelukkig hadden de bezoekers de zaal bijna allen verlaten, zoodat geen persoonlijke onge vallen plaats had-den. De operateur kreeg lichte brandwonden. Er werd echter wel groote materiee'.e schade aangericht; dr:e nog nieuwe sprekende films werden ver nietigd. De schade wordt op een millioen francs geraamd. De griep-epidemie. De griepepidemie heeft zich in Spanje opnieuw uitgebreid. Te Saragossa zijn ver scheiden duizenden zieken. Te Cordova zijn de ziekenhuizen overvuld. Te Biba-lo zijn vele zieken in de civiele garde. Een aantal postkantoren moesten sluiten wegens de ziekte Van het personeel. Men berekent, dat ongeveer 40 pCt. van de geheele bevolking ziek is. Door den Amerikaanschen gezondheids dienst is medegedeeld, dat volgens rappor ten over de week, eindigend 17 Januari, meer dan 19.000 gevallen -van griep in de Ver. Staten zijn geconstateerd. Volgens een bericht uit Tokio, heerscht in Japan de griep in herige mak. Volgens een verklaring van de genee-s- heeren moet de griep sedert 10 jaar niet zoo ernstig zijn opgetreden In Tokio zijn den la ais ten tijd 60 perso nen per dag aan de griep overleden. Drama in een Hoenderpark. Op het menu der Amerikaanen speelt de kip een groote rol. In het gezin ran een Ca- liforn'isch echtpaar heeft zij echter een aJ te overheersehende plaats bij den dagelijk- schen maaltijd gekregen. Dit echtpaar be zat een groot, hoenderpark, dat ciroa 250 kippen telde. Bij het voederen der dieren had echter de eigenares, mrs. Swing haar briljanten ring laten vallen, die iu het voe der terecht kwam en onvindbaar was. De verdenking viel nu op de kippen, van wie er een het kleinood stellig had doorgeslikt. En daar het bezit van den ring het echt paar boven alles ging, werd een verwoede strijd aangebonden met de kippen. Het eene hoen na het andere werd ter dood veroor deeld enna dagen raai spanning bleek de maag van de 196e den ring te bevatten. Thans deed zich echter de kwestie voor wat niet de 196 geslaohte kippen te doen. Er bleef geen andere uitweg over dan iede- ren dag de kip op tafel te brengen- De heer en mevrouw Swing gedroegen zich dapper, maar ten slotte moesten zij het opgeven en constateeren, dat zij geen kippevleescli meer konden zien. En wat ergers is. zij wil len ook geen levende hoenders meer zien en hebben hun park verkocht. Inbraak bij Dr. Eckener. Vrijdagavond is ter Friedrichshafen inge broken in de villa van den „Graf Zeppelin"- comniand-ant Dr. Eckener die op het oogen- bdik in het buitenland vertoeft. De inbrekers hadden het voornamelijk voorzien op de zilverkast en roofden der tien dozijn lepels, vorken en andere zilve ren gebruiksvoorwerpen van diversen aard n 24 afzonderlijke stukken groot zilver- eik. De waarde van het gestolene bedraagt in tal ongeveer 1500 mark. v'an de daders ontbreeikt elk spoor. 5-jarige door schrik kaalhoofdig. Eenigen tijd geleden speelde de 5-jarige Henry Mapes uit Washington met een ter rier op straat. Het kind had heel veel pret, totdat de hond plotseling uit speelsch- heid naar den neus van den kleinen Henry hapte. Ofschoon de jongen heelemaal niet. ge kwetst was, schrok het ventje toch zóó, dat hij een luiden gil gaf en bevend en doods bleek naar zijn moeder hep. Mevr. Ma-pes bracht het kind direct naar bed. Toen zij haar ITenry geruststellend over het hoofd streek, hield zij tot haar groot en schrik heete bosjes haren in de hand. Er was nauwelijks een uur verloopen of de jongen was heelemaal kaal. Een medisch onderzoek wees uit, dat men hier te doen had met een bijzonder zeld zame nerveuse storting, waarbij de haar wortels blij'kbaar absoluut gedood waren. Het staat nog te bezien of deze vroegtij dige kaalhoofdigheid te genezen zal zijn. Dubbeldam A. Snel van Leiden J. P. v. Dam en gezin van Haarlemmermeer C-hr. Schotten van Oberhausen (Dl W. Broker van Eindhoven W. Verburg en gezin van Boskoop N. S. van Buk- kum van Spijkenissc Wilh. Versteogh wed. J. W. Thuse van Rotterdam G van Egmond en gezin van Utrecht. Vertrokken: J. Renzen naar Maas sluis Alida M. C. v. d. Sj|eeg naai Aalsmeer Kindexen Schram naar Nij megen Kinderen van Hoorn naar Veld hoven R. W. Ver kade naar Ermelo A. M. v. d. Leek uaar Den Haag Tr. M. Mijs naar Wageningen W. W. Wil lemsen naar Putten A. A. v. Dijken naar Den Haag W. van de Pol idom Petr. Bernard naar Leiden A. Boek hout en gezin naar Boskoop Adr. C. M. de Groot naar Leiden A. Turken- burg en gezin naar Bussum J. C. v. d. Sloot naar Delft. AARLANDERVEEN. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter: de burgemeester. De voorz. opent de vergadziing met gebed. Nog geen slechte tijden. De voorz. houdt daarop een korte nieuw jaarsrede, waarbij hij o.m. een terugblik werpt op het afgeloopen jaar. Spr. wijst met een enkel woord op den algeTeenen econo- mischen toestand betreurt liet, dat ook Noordwijkerhout daaronder 'ijdt, doch con stateert met voldoening, dat men hier niet kan spreken van slechte tijden, maar alleen van mindere welvaart. Spreker hoopt, dat de algemeene depressie spoedig moge eindigen, opdat we spoedig de welvaart, die wij ge woon zijn en die wij slechts noode missen, zullen terugkrijgen. Spr. memoreert enkele besluiten in het af geloopen jaar genomen. specaal den bouw van het nieuwe Raadhuis, da' een sieraad vormt voor het dorp en de bewondering af dwingt van landgenoot en buitenlander. De bevolking nam toe van 6143 tot 6250 zielen. Er werden 31 bouwvergunningen verleend voor het bouwen van woningen en 14 voor bollenschuren. Spreker wenscht den raadsleden van harte een gelukkig en zalig nieuwjaar. Een zelfde wensch richt spreker tot de bevolking van Noordwijkerhout, wier vertegenwoordigers hier in den Raad zetelen. Een bijzonder woord van welkom richt de voorz, tot den heer van Parera. die na een afwezigheid van een half jaar wegens ziekte, thans weer present is. Sprekei is verheugd den heer van Parera weder hier te zien en hoopt dat het herstel spoedig volkomen zal zijn. De heer L. M. v. Noort da.ikt als oudste raadslid voor de vriendelijke woorden en wenscht den voorz. namens den Raad gaarne alle goeds voor 1930. De secretaris leest daarop de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd wor den gearresteerd. De heer L. M. van Noort brengt als rap porteur van de Commissie tot onderzoek der rekening verslag uit. In het rapport worden verschillende op merkingen gemaakt die door den voorz. uit voerig worden beantwoord. De rekening van het grondbedrijf over 1929 ex- de gemeenterekening-dienst 1929 worden daarna vastgesteld. De gemeenlerekening sluit wat den gewo nen dienst aangaat met een triaal aan in komsten van 206 293.10 en ïitg 1S7 431 50 alzoo met een batig saldo van 18 861 60. Aan A. v. d. Tang en A. Mieias wordt een tegemoetkoming van f 0.75 per week verleend in de onkosten verbonden aan het zenden hunner kinderen naar de christelijke U.L.O. school te No:rdwijk a. Zee. Eenzelfde tege moetkoming wordt verleend aai. J. Padding, J W. Th. van de Water en R. W sseraa. Op het verzoek van de wed Koster te Noordwijk om van het gemeeenlelijk grond bedrijf een perceeltje grond groot plm. 36 M2. te mogen koopen, ontspint zich een scherpe discussie tusschen den voorz. en den heer A. M. van Noort. De heer A. H. v. Noort doet een voorstel om de overdracht voor de wed. Koster ge heel kosteloos te doen en de registratiekos ten voor rekening der gemeend te nemen. Dit voorstel wordt vervolgens verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zender hoofdelijke stemming aangenomen. Aan P v. d. Klugt en 6 anderen wordt een stukje grond verkocht, gelagen achter de door hen bewoonde perceelen vooi den prijs van 2.50 per M2. Aan J. Bouwmeester Hzn. wordt een perceel grond verkocht aan de Julianastraat voor den 'oouw van twee woningen voor den prijs van f 3 per M2. Aan E. J Hogervorst wordt onder bepaal de voorwaarden vergunning verieend lot het leggen van vaste spoorrails over den Buurt weg. Overdracht van wegen. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten, inzake de overname van den Wasse- naarschen weg, de Beek laan an een gedeelte van den Regenvlietweg. Aan de wenschen van Ged. Staten zal worden tegemoet gekomen. Echter zal de overdracht eerst geschieden met ingang van 1 Juni 1931 daar volgens mededeeling van den voorz. in deze wegen over dien tijd nog werkzaamheden zullen moeten gebeuren, en men het niet wenschelijk acht daarin door de Provincie te worden bemoeiliikt. Het voorstel van B. en W. tot verharding van de Julianastraat, een gedeelte van den Koninginneweg en een gedeel'e van den Re genvlietweg wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Overeenkomstig het verlangen van Ged. Staten worden in de schoolgeidverordening enkele wijzigingen aangebracht. De verbinding DorpLeids». he Vaart. Ingekomen is een adres van M Koudijs e.a. houdende verzoek om een verbindingsweg tusschen de Leidsche Vaart en bet Dorp. Tevens is ingekomen een sch rijven van den heer S Bouwmeester, waarbij deze als zijn oordeel uitspreekt dat de verbinding moet worden gezocht in de verbreeding en verbe tering van den betsaanden weg van Schip- persloot tot de Leidsche Vaart. contrdle commissie bevestigde deze cijfers De voorzitter bracht een woord van dank aan de bestuursleden en de commissi vooi hun volbrachte werkzaamheden. Tot le den der commissie tot het nazien der re keningen voor het volgend jaar werdei benoemd, de heeren W. E. Louwers en L. van Veen Pzn. en tot plaatsvervangers de heeren M. van Gorsel en J. Fase, welke zich bereid verklaarden hun benoeming te aanvaarden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met meerderheid van stemmen de aftredende heeren A. van der Lelie, N. G. Stokman en A. Hoogendoorn, herkozen. In do vacature Pk. Rademaker, werd ge- De voorz. zegt, dat B. en W. althans in meerderheid bereid zijn om den weg, loo- pende van Schippersloot naar de Leidsche Vaart voor rekening der gemeente in orde te brengen en te onderhouden, mits de weg op een behoorlijke breedte komt cn de daarvoor benoodigde grond kosteloos aan de gemeente in eigendom wordt afgestaan. Als de gemeente dat doet, dan toont zij zeer tegemoetkomend, veel tegemoetkomend- der dan de gemeente gewoonlijk pleegt te zijn. Doch dit is speciaal met bet oog op de bewoners van de Leidsche Vaart. Voor aankoop dezer gronden voelen B. en W. niets, evenmin voor een extra-belasting op de belendende eigenaren. De heer L. M. v. Noort zou een commissie uit den Raad wenschen, anders komen wij niet verder. De voorz. zou niet weten, waarvoor een commissie noodig is. De heer Geerlings vindt dat er een com missie moet komen uit belangnebbenden. De voorz. zegt, dat als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, de cjmmissie weet op welke basis zij moet trachten overeen stemming te krijgen. Spr. zal thans het voorstel van B. en W. in stemming brengen, over het voorstel van den heer L. M. v. Noort kan aanstonds nog worden gestemd. De heer L. M. v. Noort vraagt hoe breed de weg moet zijn. 't Is beter, dat dit te voren vast staat. De voorz. zegt 6 M. uit het water. Weth. Warmerdam zegt dat hij de minder heid van het college van B. en W. vormt. Spr. is van oordeel, dat de be'endende eige naren eerst den weg behoorlijk verhard moe ten opleveren, vooraleer de gemeente hem overneemt. Toen de wegen in den Zilterpol- der werden overgenomen, moest de eigenaar de wegen ook behoorlijk verhard opleveren en bovendien een belangrijk bedrag storten. De heer W. Th. Langeveld wijs* er op, dat de personen, waarover het hier gaat, dit be drag ook hebben gestort als ïugezetenen van den Hoogenveenschenpolder. Weth. Warmerdam zegt, thans met het voorstel van de meerderheid van B. en W. accoord te kunnen gaan. Dit voorstel wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. •De heer L. M. van Noort trekt zijn voor stel om een commissie te benoemen in, nadat de voorz. heeft toegezegd, de belanghebben den persoonlijk te zullen oproepen en de vergadering te presideeren. Met het Pensioenfonds voor koloniale Landsdienaren te 's Hage zal een geldleening groot 50 000 worden aangegaan, tegen een rente van 4% pci. a pari, af te lossen in 50 jaren, dit ter voorziening in den woningbouw De voorz. zegt, dat het Rijk 4% pet. a pari vraagt en dat men dus io deze manier voordeeliger uit is. Aan de orde is de salarieering van het po litiepersoneel, waaromtrent B. en W. een ver ordening aanbieden. Bij de salarieering der agenten merkt de heer A. M. v. Noort op, dat 'lij bet aanvang- salaris niet voldoende vindt. De voorz. zegt, dat in een vor'ge vergade ring de Raad van oordeel was, dit het sala ris van den chef-agent te hoog was. Nu komt er een opmerking, dat het aanvangsalaris voor de agenten te laag is. Er is hier geen vaste lijn te onderkennen. De heer A. M. v. Noort zegt, dat het in de vorige vergadering met de salarieering van den chef niet zoo zou zijn geloopen, als B en W. niet zoo plotseling met een voor stel waren gekomen, doch tevorei den Raad een van hun voornemen op de toogte hadden gebracht. De voorz. zegt, dat, als men straks in ge heime zitting deze zaak nog eens omstandig wil bespreken, hij daar vréde mede heeft. Dienovereenkomstig wordt beslc-ten. Vastgesteld wo dt een verordening op de heffing van besmettelijke ziekte gelden. De heer van der Klauw vraagt of de ver ordening geldt voor alle besmetuJijke ziekten De voorz. antwoordt, dat de koeten slechts op de gemeente komen, indien de burgemees ter bepaalde maatregelen gelast Dit is in de gevallen van diptheritis, welke wij gehad hebben, niet gebeurd, behoudens enkele ont- mettingen. Komen de ziekenfondsen in geldelijke moeilijkheden, dan is de ge-neeente bereid de helpende hand te bieden, doch zij moe ten eerst hunne verplichtingen nakomen. De werkverschaffing. Bij de rondvraag bespreekt de heer Pas- schier de werkverschaffing. Sp* is van oor deel, dat er niet goed en niet economisch wordt gewerkt. Er moet meer leiding en toe zicht zijn. De heer Langeveld betreurt het, dat de ge meenteopzichter zelf een zaak heeft en dus niet altijd disponibel is. De voorz. zal de klacht van den heer Pas- schier onderzoeken. Spr. geeft den heer Langeveld toe, dat een gemeenteopzichter zonder eigen zaak aanbe veling verdient, doch de toestand is hier zoo geroeid en waar de betreffende titularis uit stekend zijn best doet, vinden B- en W. het oogenblik nog niet gekomen, om daarin ver andering te brengen. Daarna wordt de openbare veigadering ge sloten. kozen de heer L. C. van Vliet. De contri butie werd opnieuw vastgesteld op 1 per lid. Vervolgens werden enkele ondorgeschikte zaken, benoemingen, salarissen etc. bij ha merslag van den voorzitter opnieuw be krachtigd. Bij de rondvraag informeerde di heer P. van Vliet of het niet mogelijk is om in plaats van Maandag des Donderdags- avonds veiling te houden. De voorzitter antwoordt, dat Maanda.g voor de veiling de geschikste dag is, met het oog op de kooplui die de veiling bezoeken. Hierna s-luit de voorzitter, met een woord van dank voor de betoonde belangstelling, de verga dering. Inkrimping van bet werk in Noord- Fransche mijnen. In verband met de slechte afzetmoge lijkheden wordt het werk in de kolenmij nen van Noord-Frankrijk ingekrompen. De mijneigenaars hebben hiertoe besloten om massa-ontslag te voorkomen. Verplaatsing der criminaliteit, in de V. S. Te Los Angeles neemt de misdadigheid den laatsten tijd met onrustbarende snel heid toe. zonder dat. de politie, die op zulk een engrosbedrijf volstrekt, niet was voor bereid. voorloopig reoht weet, hoe zich te weer stellen. In de maand December alleen werden er 750 inbraken, 394 roofovervallen en 27 moorden of moordaanslagen geoleegd. Een soortgelijke toeneming der crimina liteit,'zij het in wat minden groeten om vang. wordt trouwens in het geheele Wes ten der Vercenigde Staten geconstateerd. Blijkbaar is dit een gevolg van de omstan digheid, dat langzamerhand, ondanks alle sensaitiebcriehten, het misdadigerswezen, dat in de groote steden van het Oosten des lands, nu reeds zoo la.nge jaren welig tiert-, niet meer zoo onbezorgd ka.n gedijen als voorheen en de heeren bendried-en hun ge-luk zoo zoetjesaan wat meer in Weste lijke. contreien gaan bproeven. Dat neemt ec-hter niet weg, dat ook in het Oosten de misdadigheid zich nog a-'tijd in slijgend-e richting cweegt, al is de toe neming niet zoo opvallend als in het Wes ten. Te New York bedroeg het aantal in 1930 gepleegde moorden 401, tegen 346 in 1929. Het mee ren d eel dezer moorden sproot voort uit de bende-oorlogen en den drank- smokkel. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot H. Wagenaar, leerling der Handelsavond school slaagde voor het Mercui*ius- examen Nederl handelscorrespondentie. Nachtveiligheidsdienst. Met ingang van heden werd alhier opgericht een particuliere naehtveiligheidsdienst. Inenting. Woensdag 28 Januari a.s. zal in onze gemeente wederom de gele genheid zijn opengesteld voor kostelooze inenting en herinenting en wel: voor de ingezetenen van het dorp Aarlander- veen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts. des v.m. 9 uur. Idem van de lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam in het Raad huis in de Raadhuisstraat des n.m. 2 uur. Idem van de Lage Zijde en wel van de Westzijde vaa de Aarbrug met- inbe grip van de Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Wou- brugge ten huize van den heer W. van Wermeskerken arts, alhier des n.m. 2 Idem van de Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan cle- Hot'brug in het Huis der Gemeente in de Julianastraat des n.m. 2 uur. Idem van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot de grensscheiding van Ha- zerswoude in het Huis der Gemeente in de Julianastraat des v.m. 9 uur. Wij herinneren er aan dat het zeer gewenscht is dat bij de aanmelding de trouwboekjes der ouders of de geboorte bewijzen der kinderen worden medege bracht. Geboren: Simon z. van H. Meijers en G. Star Jacob Willem z. van W. D. v. cl. Stoel en N. Vroede Cornelis z. van J. v. d. Vlies en C. Ramp Jo hannes Cornelis z. van *J. C. Heemrood en H. v. d. Velde Adriana d. van A. C. Koetziei's cn L. de Jong Dirkje d. van K. P. Kleijn en D. Zaal Pieter z. van A. Uithol en J. J. de Jong Hen- drikus Johannes z. van P. J. Capteyn en J. A. v. d. Tol Johanna d. van D. H. Göbel en J. M. Ooms Agatha Jenny d. van J. B. Snel en M. G. v. Zuidam. Gehuwd: J. Verhagen 22 j. en H. van den Hoek 20 j. Overleden: C. J. van Leeuwen 55 j., echtg. van S. Voorhoeve J. van Grieken 88 j., wed. van J. J. Koeleman Paulus den Hertog 73 j., echtg. van A. Groen Cornelis Ipenburg 73 j., echtg. van G. v. Reenen (overt, te Lei den). Gevestigd: D. Rijvers en gezin van Rietveld F. Rijfers idem L. J. M. Niel van Maastricht W. van Mau- rik van Tiel Klara vna Wijk en gezin wed. W. M. Jongenburger van Wormcr B. de Bruin van Worbrugge M. Bro ker echtg. van P. van Ettinger van Bos koop Kinderen Drost van Moordrecht G. Boer wed. van P. Maasdam van Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier zijn jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Jam mer, dat de opkomst niel groot was voor 't afwerken van de overvolle agenda. De pre sident, de heer M. Heiman, opend.- de ver gadering met den chr. groet en uitte zijn spijt, dat op deze jaarvergadering wegens ongesteldheid niet aanwezig konden zijn de geest. adv. en ook niet cle le penning meester, de heer J. Keizer. Na een harte lijk welkom tot de aanwezigen, werd het Bondslied gezongen. De notulen van den secretaris werden onveranderd onder dank geteekend. De secretaris bracht vervolgens zijn jaarverslag uit over de werkzaamheden in het afgeloopen jaar t.w. uitvoering, deel neming kalhedraal.'eest te Haarlem, mee ting te Bodegraven, St. Nicolaasfeest voor de kinderen, tombola enz. Voorts noemt spr. de gehouden bestuurs- en ledenverga deringen, cursusavonden, oprichting propa- gandaclub „Petrus en Paulus'' en tot slot nog, na de viering van het 12 1/2 jarig bestaan, een ledentoename van 16 perso nen. Dan wordt het jaarverslag van den pen ningmeester uitgebracht met aan inkom sten ƒ303.10 en uitgaven 338.59, alzoo een nadeelig saldo van 35.81. Eigenlijk zou de vereeniging dit jaar niet een na deelig saldo gemaakt hebben, daar p.l.m. 50 was overgeboekt aan de tooneelver eeniging „Vriendenkring", onderafdeeling van den Bond, welke die bedrag voorheen boekte bij den penningmeester van den bond. De penningmeester der begrafenis- vereeniging „St. Tobias" biacht eveneens verslag uit over ziin financieel beheer, dit me' een balig saldo van 17.50. Dan nog werd eenzelfde verslag uitgebracht over „Hulp in Nood", dit ook met een batig sal do van 19.21. De begrooting over 1931 wordt dan voorgelezen deze wordt onge wijzigd goedgekeurd. De iboeken, welke werden ingezien door de heeren G. van Veen en A. Honout, werden in goede orde onderteekend. en schrijven is ingekomen van een Rustoord te Apeldoorn voor hulp behoevende ouden van,dagen. Dit adres blijft te bekomen bij den secretaris. Aan gaande het lezen van het Verbondsblad wordt door 't bestuur voorgesteld bij ieder gezin, waar een lid is, die courant gratis te bezorgen. Daar deze kosten voor de kas wat zwaar worden geacht, zal men twee maal per jaar een tombola houden met de hoop, dat daardoor die onkosten zullen be streden worden. De heer N. Groen in 't Woud zal voorloopig die courant gratis be zorgen, alsook verslag geven der vergade ringen enz. in deze afdeeling. Ook wordt de mededeeling gedaan, dat op 12 Febr. a.s. de districtsbestuurder, de heer Stein- metz, een lezing zal komen houden. Ook zal dan de gratis tombola worden gehou den, waarna de tombola ten bate van de „Volkskrant". Het bestuur zal de neringdoenden af gaan om voot de gratis-rombola een prijs(je) te 'vragen. Ook zullen misschien wel eenige dames bereid zijn, gratis voor dit mooie doel een of ander handwerkje te vervaardigen. Dan werd de vergadering bekend gemaakt de periodiek aftredende bestuursleden; dit zijn M. Heiman, voorz., J. Keizer, penningm., Jac. Aartman. 2e se cretaris, en D. Verhage, comm., die zich al len wederom herkiesbaar stelden. Men kan bij hét bestuur nieuwe candi- daten inleveren tot 1 Febr.. Van de rond vraag werd geen gebruik gemaakt. Dan bedankte de voorzitter allen, die in 't af geloopen jaar tot den bloei van den bond hebben meegewerkt, de bestuursleden voor hun prompt financieel beheer en de com missie voor 't nazien der boeken. Spr. ver trouwde, dat allen met denzelfden ijver zullen voortwerken. Hierna sluiting met gebed. „Hulp in Nood" bracht op 80 cent. Mond. en Klauwzeer. Alhier is weder om een geval van mond- en klauwzeer ge constatcerd, cn wel onder de veestapel van den veehouder, den heer H. Coxs. HAZERSWOUDE. Eierenveiling. Donderdagavond hield de (H)azerwoudsche (E)ieren (V)eiling haar jaarvergadering in café Natzijl, bij gewoond door 22 ledc-n. De voorzitter, de heer J. Noordam, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer N. G. Stokman de notulen las, welke onver anderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris noteerden wij de navolgende bijzonderheden: de ver- eeniging telt 182 leden. In 1930 werden ter veiling aangevoerd 580.157 kippen eieren, 33000 eendeneieren en 483 stuks pluimvee. De grootste aanvoer geschiedde op 14 April met 23473 en de kleinste aan voer op 3 Nov. met 3021 stuks. De hoogste prijs werd betaald den 3en Nov. nl. f 11.75 en de laagste prijs den 3en Maart nl. 4.25 per ,100 stuks. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer J. Raaphorst noteerden wij een ontvangst van 1614.30 en een uit gaaf van 1451.81, alzoo sluitend met een batig saldo van 162.49. De financieele

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10