verbouwings- UITVERKOOP WAALS WAALS STADSNIEUWS 149.00 KAARLSTfiAAT 130-132-134-130 Agenda ACADEMIENÏEUWS VRIJDAG 23 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 „DE GRAAL". Gelijk aan vele inwoners van Leiden reeds bekend is ons blad heeft hier al herhaalde malen zoowel korte berichten als uitgebreide artikelen over gepubliceerd zal „De Graal'', organisatie der R.-K. vrou jL'p'ijke jeugd, ook hier in Leiden spoedig ei^ clubhuis openen, zooals zij er le Am sterdam en le Rotterdam reeds verschil lenden heeft, die door honderden van jon ge meisjes druk bezocht worden. Men is al enkele weken druk bezig met het installeeren van dit nieuwe Graalhuis, gelegen op de Hooigracht No 31, in het midden der stad, door allen gemakkelijk te bereiken, en hoopt spoedig zoover klaar te zijn, dat het huis voor talrijke Katholie ke, Leidsche jonge meisjes kan opengesteld worden. Reeds zal gelegenheid zijn voor alle Ka tholieke meisjes ich' als aspirant-Graallid te laten inschrijven op: Zaterdagmiddag 24 Jan. van 23 uur. Zondagmiddag 25 Jan. van 23 uur. Maandagavond 26 Jan. van 78 uur. Aan het Graalhuis worden ook gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekt. DE HANZE. Rector R. Reijnen over Egyptische Kunst De afdeeling Leiden van de R.K. Midden- standvVereenijj.ng „De Hanze' hield gister avond in café restaurant „In den Vergulden Turk n ontwikkelingsavond, waarop de gees teliik adviseur Rector R. Reiinen, een te2ing met lichtbeelden hied over Egyptische kunst.. De bijeenkomst werd geopend door den voor zitter, den heer G. Molkenboer die de talrijke aanwezigen en speciaal Rector Reijnen verwel komde Aanstonds kreeg Rector Re'inen het woord, die direct aan de hand van lantaarnplaatjes begon met een verhandeling ever het Egyp tische schrift waarvoor de steen van Rosette door Champollion de eerste vondst van betee- kems was. Deze steen droeg inscripties in drie verschillende letterteekens, n.!. hieroglyphen. demotisch schrift en Grieksch. Vervolgens gaat spr. over tot een beschrijving van het oude Egypte, dat eerst uit twee rijken bestond, maar later een eenheid werd, waarvft.tr de teekenin- gen der koningskroon een bewijs zijn. Door dit land stroomt de Nij!, die als een godheid beschouwd werd en gepersonifieerd werd in diergoeftn met menschenkoppen Zoo bestaat v^naf plm. 3200 voor Christus de geheele ornamentuur uit diervormen, welke spr ten bewijze op verschillende gevonden ge- denksteenen liet zien. Hierna gaf spr. een overzicht der graven en de ontwikkeling daarvan tot pyramiden bij de F.gyptenaren. Eerst waren het de hurkgraven onder den grond. Langzamerhand kwam men tot graftomben boven den grond, de Mastaba s, die steeds pompeuzer werden en de U-vorm kregen met het portret van den doode op de middelste deur. Later kregen de Mastaba's verdiepingen, eerst nog trapvormig en bieruit ontstonden de pyramiden. Spr, laat verschillende van deze pyramiden zien als de Snefroepyramide, de trappenpyra- mide van Sakkara, de drie pyramiden van Gi- ze e.a. Na 2300 v. Chr. werden geen pyrami den meer gebouwd, maar warden de grafka mers uit vrees voor diefstal onder den grond aangebracht, o.a. m het dal der Koningen. Uitvoerig wordt dan door spr de dooden- cultus der Egyptenaren behandrld, de begrafe nis niet booten over de Nijl, de sarcophagen daarvoor gebruikt, het mummificeeren, de mondopening, het wegen der ziel door Osiris en de rust in het rijk van Osiris bij landbouw en veeteelt. Dit alles bewijzen de inscripties in de graf tomben en de vondsten zelf. Ook dieren werden gemummificeerd, zooals o a. de heilige stier Apis. In het tweede deel der lezing behandelde Rector Reijnen de gebouwen in 't algemeen en de doode stof uit de Egyptische oudheid. Eerst de obelisken, oorspronkelijk een sym bool van den Zonnegod. Larer kwamen er andere voorstellingen der godheid o.a. de sphinx, gehouwen uit een rots. Verder de la nen van ram-sphinxen ter vereering van Am nion-Ra, den Zonnegod. Vervolgens liet spr. tal van plaatjes zien betreffende de tempels o.a. met kaplteelen van Lotosbladeren, o.a. de ruinenternpel van Luxor en een reconstructie van een dar zalen van den tempel van Karnak. Hierbij gaf spr. de tegen stelling in tal van plaatjes tusschen de Egyp tische en Aziatische bouwwijze waarvan de eerste de horizontale lijn, de tweede de verti cale lijn naar het voornaamste deel der tempel volgt. Hierbij liet spr. zien het eiland Philae met de Isistempel, de rotstempels in Zuid- Egypte, de zingende zuilen van Memnon e.a. Tenslotte behandelde spr. het Babylonische spijkerschrift in gebakken klei al« de officieele taal van het oude Egypte en velschillende ge bruiksvoorwerpen uit het Oud Egyptisch tijd perk, om te eindigen met eentge gegevens uit 't leven van Tutankhamen, waarover verschil lende plaatjes werden vertoond. Na een hartelijk applaus bracht de heer G. Molkenboer namens alle aanwezigen dank aan Rector Reijnen voor diens interessante voordracht, vrucht van eigen studie, den Rec tor vooral dank brengend, dat hij deze voor dracht het eerst voor De Hanze had willen houden. Spr. herinnerde aan den avond van 12 Februari, waarop hij alle aanwezigen hoopte terug te zien in den (over der Stads gehoorzaal, Wat daar dan te doen zou zijn moest nog een verrassing blijven. Hierna arriveerde de band van P. K. de „Pekaneezen krasdie met vroolijke muziek wat vroolijke stemming bracht, zoodat de ver dere avond in gezellig samenzijn werd door gebracht. Wij blijven voortgaan iedereen in de gelegenheid te stellen om op basis der nieuwste dagnoteeringen der fabrieken, goede kwaliteiten te koopen tegen de allerlaagste prijzen. Ziet hieronder weer 16 artikelen die stuk voor stuk eene enorme prijsverlaging beteekenen Onze bekende Huishouddoeken zeer solide 84 cM. breed per el 39 cent Groote rood gebl. Keukendoeken kleui echt 70/70 cM 25 cent Graslinnen Lakens 2 persoons met ge borduurde stukken por stuk 2.00 Manchester Jongens Broeken geribt 98 ct., effen 1.80 kleine stijging p.m. Sportwol gemell., 90 grams knotten, 20 kleuren per knot 52 cent Dames Kousen zijde, zeer solide, groot kleurassorti- raent 6772 cent Leidsche wollen Dekens wit 2 persoons 5.75 3-deelig Damast Matrasstel schuin peluw en 2 kussens, compleet 33.00 Linnen Kasten massief eiken met glas en koper 33.75 Satinet Dekens effen kleuren prima vulling maat I55x 210 5.50 Laqué Slaapkamer geheel compleet met spiegelkast en waschkast 93.75 Eiken Theemeubel met geslepen glas 17.75 Echte Bouc Karpetten 200 x 300 cM. des sins 1931 21.40 Complete eiken Zitkamer Dressoir, Salontafel, Spiegel, 2 Fau teuils en 4 Stoelen compleet Moquette Ta.elkleeden zuiver wol, aparte dessins 9,50 Koopt bij WAALS, het is Uw voordeel! HET LUSTRUM VAN P. K. Triduum 2e dag. Gisteravond kwamen de leden der K. J. M. V. St. Peter Kanis voor de tweede maal bijeen in de Kapel van het St. Eliza- bethziekenhuis, waar de moderator, de weleerw. heer Gudde zijn tweede confe rentie hield. Ditmaal had de eerw. spreker als onder werp gekozen: De consequenties van onze keuze. Als punt van uitgang nam hij het verhaal van den Evangelist Marcus over den rijken jongeling, die aan Christus ge vraagd had, wat hij moest doen om zalig te worden. In het antwoord, dat Jezus hem gaf; Gij kent de geboden ligt de taak volledig uitgedrukt, die de volgelingen van Chris tus te vervullen hebben. Dat wij deze taak slechts naar behooreft kunnen volbrengen door een diep en overtuigd geloof, is van zelfsprekend. Waarom immers, zou men het zich zoo moeilijk maken, wanneer men niet ge looft? Wat beteekenen dan fatsoen, eer en plicht, indien deze begrippen niet hun volle beteekenis krijgen door het geloof in den Almachtigen God? Maar, wanneer wij onze keus bepaalt hebben, dan volgt daaruit ook de conse quentie, dat men God en de wereld niet tegelijk dienen kan. God nu, vraagt ons geen onmogelijke taak. Jezus heelt immers gezegd: Mijn juk is zoet en Mijn last is lieht. Vervolgens ging de eerw. spreker nog na <le consequenties, die onze keuze mede brengt ten opzichte van de onkuischheid, waaraan juist de ongeloovige wereld geen beteekenis hecht. Uitvoerig schetst hij de vernielende werking, die de onkuischheid aanricht in het gedaehtenleven van den mensch; in de lectuur en vooral ook in de hedendaagsohe vermakelijkheden. Juist bij dit laatste staat de eerw. spre ker nog even stil. omdat de genotzucht der moderne samenleving zoo'n groot ge vaar is voor de zuiverheid van de ziel. Dat de Kerk hierin niet alleen staat, bewijst hij door aanhalingen van leeken als Prof. Treub, Minister Donner e. a., waaruit blijkt, dat de sterk gereserveerde houding, die do Kerk in dit opzicht aan neemt, zeer zeker gerechtvaardigd is. Daarom is het noodig. indien wij een maal niet met leege handen voor den rechtvaardigen Rec-hter willen verschijnen, dat wij consequent de taak vervullen, die van ons als Katholiek gevraagd wordt. Laten wij daarom nog eens denken aan den rijken jongeling, die den goeden Mees ter vroeg, wat hij moest doen om het rijk der hemelen te verwerven. Als wij ondervonden hebben, dat de wil goed is, maar het vleesch zwak, laten wij dan ook om sterkte bidden. Hierdoor zal ons de kracht gegeven worden om eenmaal het eeuwig loon in den Hemel te verkrij gen. Met deze woorden eindigde de eerw. spreker zijn tweede conferentie. De gezangen weiden evenals de vorige maal uitgevoerd door het P. K. klein koor. Hedenavond is het de laatste avond van het triduum. Laten daarom alle leden van P. K. deze laatste conferentie van den moderator bijwonen. ELECTRISCH LASSCHEN VAN IJZER- CONSTRUCTIES. Derde lezing van Ir. J. Schreuders. De laatste lezing van de serie over boven staand onderwerp, welke Ir. J. Schreuders, bed rij fsi.nge meur der N.V. Ned. E'.ectro- La«ch Mij. alhier in Hotel „Den Burcht" Woensdag gehouden heeft, was hoofdzake lijke gewijd aan ddwersc reeds uiige roerde electrisch gelaschte constructiewerken. In het kort resumeerde spreker de tal rijke voordeden van het electrolasch.procé- dé en wees in dit verband 'op het minder materiaal verbruik, omdat nage'verzwak king vermeden en lichtere profielen geko zen kunnen worden, zender de constructie- sterkte te kort te doen. Bovendien zijn de verbindingen veelal eenvoudiger, daar schetspla ten meest al vermeden kunnen worden. Een ander voordeel noemde spre ker de grooie besparing aan teekenloon, omdat een ingewikkelde maat voering bij de nieuwe werkwijze overbodig is. Voorts vergt het procédé slechte eenvoudige voor bewerking, waardoor minder dure machi nes noodig zijn, dus minder vastgelegd ka pitaal, veel minder onderhoud en beduidend lagere afschrijvingskosten. Ook het sanien- ste.len en het lassohen der cOinstruetiedee- lcn geschiedt sneldit is een zeer belang rijke factor, die den kost-prijs van het af geleverd product gunstig beïnvloedt. Als één der secundaire voordeden noemde spreker de mogelijkheid om open naden te vermijden. Men kan de verbindingen waier- of luchtdicht uitvoeren door de aansluiting rondom te basschen. De constructie is dan homogeenin de verbindingen kan geen wa ter dringen. Dit beteckent: geen roestvor- ming en een aanzienlijk langere Levensduur ook bij minder verfonderhoud. Een volgend voordeel is de opmerkelijke stijfheid van electrisch geLascht constructiewerk, re ver klaren door de afwezigheid van eenige ruimte in de verbindingen. Tevens schept het e ectrciasch procédé de mogelijkheid om te construeeren volgens de nieuwe vor men, die uitmunten door strakheid en een voud en zich in dit opzicht schitterend aan passen bij de thans gehuldigde principes van moderne architectuur. Op veler ver zoek gaf spreker vervolgens een uiteenzet ting van de wijze waarop raillasohen met groote nauwkeurigheid berekend kunnen worden, zoowel qua dikte der voetplaat., alsmede qua lengte en afmeting der lasch- naden. Na een algemeene beschouwing over het uitvoeren van reparaties, werd overge gaan tot het projcoteeren van vele licht beelden, die opvielen door groote verschei denheid en een goeden indruk gaven van de vele mogelijkheden, die het e'.eeteolasch- procédè in de ijzer constructie biedt. In een slotwoord noodigde de voorzitter van den Ned. Bond van Technici, allen, die door aanwezigheid hun belangstelling had den doen blijken, uit, om de fabrieken deT N.V. Ned. Electrolasch Mij. op nader te be palen datum te bezoeken, teneinde zich per soonlijk een beeld te vormen van dezen nieuwen tak van metaalindustrie. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g en. 757. Goöp. Boerenleen bank, Noord.wijk, WiAhelminastraat 57. Over. Bestursl.: Th. J. van Went, Noord- wijk. N. Secr. v/ Best.: Th. G. van Went, Noord wijk. 2368. A. van der Graaf. Rijnsaterwoude 128, kruidenierswaren, boter en kaas. Uibtr. E.: A. van der Graaf, Rijnsaterwoude, dd. 1 Oct, 1930. Nieuwe inschrijving. 5665. K. W. v. Breda en Waasdorp. Sasgenheim, Gouverneurlaan 26, aannemersbedrijf. E.: K. W. van Breda, Sassenheim en J. Waas dorp, Sassenheim. DE A.S. SPORT-KERMIS. Nog ligt in ons geheugen de laatstgehou den R.-K. Sportweek, welke zoo'n goede propaganda is geweest vooi onze R.-K. Sport. Aan den eenen kant stemde het tot verheugenis, dat wij wederom leden-winst hadden, waar het toch in de eerste plaats om begonnen is, doch bij 't opmaken van de balans constateerden wij, dat ondanks onze verloting, de kosten lang niet gedekt waren zulks gedeeltelijk door het slechte weer hetwelk wij getroffen hebben, waar- door de entrées lager waren. iHerdoor is de kas der R.-K. Sport-com- missie achteruitgegaan hetgeen tot iederen prijs voorkomen moet worden met het oog op het bereiken van haar goede doel. I Nu heeft het kleine, doch kernachtige legertje van Sportpropagandisten wederom de wapenen omgord, om te trachten de commissie dichter bij haar doel te bren gen. Op 6, 0, 7 en 8 Februari organiseert zij een sport-kermis in de Stadsgehoorzaal en wat dit bet eekent weten vooral zij, die zulks al eens eerder deden. Wekenlang wordt er in de avonduren gewerkt om alles zoo goed mogelijk voor elkaar te krijgen en. het wordt goed, zoo goed als wij hier nog niet gezien hebben. Tenminsteals onze begunstigers van andere jaren ons ditmaal niet in den steek laten. Want voor een kermis van zoo'n omvang zijn er kolos saal veel artikelen noodig. Reeds hebben verschillende stadgenooten ons iets toege zonden, waarvoor onze hartelijke dank, doch de groote stroom moet nog beginnen. Wij hebben dezer dagen een circulaire rondgezonden, waarin op allen een drin gend beroep gedaan wordt, doch velen heb ben nog verzuimd de bijgevoegde kaart aan onzen secretaris ingevuld terug te zenden. Daarom gaan de sport-propagandisten wederom op huisbezoek en zullen u vragen om eenige van uwe artikelen voor ons goe de doel af te staan. Wij doen een dringend beroep om onze menschen niet met leege handen weg te zenden. Waardeert hun werk, hetwelk zij zoo belangloos doen, het is immers voor onze R.-K. jeugd, j In dezen tijd van opruiming enz. is er al tijd wat le vinden, hetwelk kan worden af gestaan. Wij weten heel goed, dat de tijden niet best zijn, doch dit geldt voor ons in dub bele mate. Toch zetten wij door, want wij weten, dat wij hierdoor toch weer iets zullen bereiken. Aan hen, die geen circu laire ontvangen hebben vragen wij om even den heer Bergers, Doezastraat 23, telefoon No. 686 op te bellen met verzoek om eenice artikelen te laten afhalen. Zij, die wel een circulaire ontvingen verzoe ken wij dringend de bi'cesloten kaart aan het secretariaat Hooge Rijndijk 41 terug te I zenden. Wij hopen, dat deze dringende oproep j niet tevergeefs is geweest en dat onze ijve rige soort-nropagandisten, wanneer zij zich een dezer dagen bij u vervoegen, door u al- I len bedacht zullen worden met zooveel ar- til e'en als u maar even voor ons goede doel zult kunnen missen. Bij voorbaat onzen harlelijken dank Het Bestuur der R.-K. Sport- propaganda-club. Opening nieuwe zaal „Zomerlust". Onze Sleutelstad is een nieuwe zaal rijker geworden, een concertzaal, een tooneelzaal, een vergaderzaal, een feestzaal, ja, men zou er misschien nog meer titels voor kun nen vinden. Café-restaurant „Zomerlust", drie jaren geleden reeds onder de bekwame leiding van mevr. de wed. W. Leliveld, nieuw le ven ingeblazen, is thans een fraaie, groote zaal rijker geworden. In den tuin ter rechterzijde van het pand is deze nieuwe zaal gebouwd zonder dat zulks vanaf de straat eigenlijk zicht baar was. Wij althans stonden wel wat ver baasd te kijken, toen wij daar zoo'n keurige nieuwe zaal vonden, waar we eigenlijk nog steeds een grooten tuin aanwezig dachten. Gisteravond is deze zaal in tegenwoor digheid van een groot aantal genoodigden, officieel in gebruik genomen. Zij maakte bij het binnenkomen een ietwat sprookjesach- tigen indruk, hetgeen teweeg ge bracht wordt door het rood en zwart van de muren en de fraaie velichting, welke in kostbare electrische kronen van glas in lood schuil gaat. De architect, de heer W. H. Haak Jr., heeft inderdaad eer van zijn werk en met hem mogen hier tevens wel de andere wer kers genoemd worden: de aannemers Th. de Ruiter en A. Beukering, de decorateur B. Harteveld, de stucadoors S. v. d. Wijn gaard en K. Crama, voorts de fa. Seist, die voor de lichtinstallatie zorgde, de fa. v. Buren uit Rotterdam, die de centrale ver warming aanlegde en de fa. Sonsbeek, die de sanitaire afdeeling in orde bracht. Het geheel maakt een keurigen indruk, maar daarbij moet vermeld, dat de zaal nog niet geheel gereed is. De laatste afwerking zal nog wel eenieèn tijd in beslag nemen en wanneer de decoratie voleind is zal het ge heel nog mooier zijn. Het is een ruime zaal, plaats biedend voor enkele honderden menschen, met een keurig tooneel, achterin een ingebouwd buffet en een uitstekend verzorgde sanitaire inrichting. De avond voor de genoodigden bood voor „elck wat wils". Daar was muziek en dans, daar waren voordrachten en liedjes, kortom een zeer gevarieerd programma, hoewel het „ons niet in alle opzichten bevredigde, 't Was al laat, toen de feestgangers huis waarts gingen I Wetenschappelijke voordrachten over het Katholicisme. Het comité ter bevordering der kennis van het Katholicisme te Leiden maakt be kend, dat wederom een serie wetenschap pelijke voordrachten zal worden gehouden, door Mr. E. van der Helm O.F.M., Direc teur van het Willbrordus-College te Ka>t- 1 wijk aan den Rijn. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene xennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. de Ru en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een wagenmakerij in het perceel Haven no. 17, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie C no. 96. A. VAN DE SANDE 5AKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Januari 1931. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Viucentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Dinsdag. Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepnian", Burchtzaal, 8.15 uur Lustrumprogramma P. K. Vrijdag. Triduum voor de leden. Kapel St. Elisabethgesticht, 8.30 uur. Zaterdag. Kindermatinée, Kleine Stads- zaal, 2.30 uur. Zondag. H. Mis Kapel St. Elisabethge- sticht, 9 uur. Receptie Eigen Huis, 3 uur; Gezellig samenzijn, Eigen Huis, 8 uur. Maandag. Reünie voor leden en oud leden Eigen Huis, 8.30 uur. Woensdag. Schouwburgavond, Leidsche Schouwburg. Donderdag. Lustrumviering Foyer Stads gehoorzaal, 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Jan. a.s. waargeno-* men door apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. LEIDEN. Geslaagd: Arte examen eerste gedeelte de heeren: O. v. d. Iiiel (Bussum); F. H. P. Hamer (Den Haag), M. v. Boxtel (Den Haag) en J. A. M. Kam-berg (Hendrik Ido Ambacht). Econ. ca-ndidaats-examen indologie de heer K. Bouma (La-re<n N.H.) Deze voordrachten worden gehouden in het Klein-Auditorium van het Academiege bouw, Rapenburg 73, Leiden op de navol gende dagen: 29 Jan. 1931 Het Katholieke Kerkbegrip; 12 Febr. 1931 De Rechtsmacht der Kerk; 26 Febr. 1931 De Kath. Zondagviering; 5 Maart Het. Vastengebod. De toegang is vrij. MUZIEK. „Werkrr.ans Wilskracht". Onder enorme belangstelling heeft in Gehoorzaal het concert plaats gehad van „Werkmans Wilskracht" dat voor de be kende Leidsche harmonie-kapel een avond van succes is geworden. Kapelmeester Dik had voor een goed programma gezorgd, waaronder verschillende maischen, een ar rangement van de „Ouverture Obéron" van Carl Mario von Weber, een fantaisie over de opera „La Fiile du régiment" van Doni zetti, arr. Dunkier, een „Valse militaire-van Ganne" en als no. 4 stond vermeld saxo phone octet van Ger. Dik, onderverdeeld in drie „Stiinmungsbilder": „Herfststem- ming', „Kerstavond" en „de eerste wande ling". Tot onzen spijt hebben wij dit num mer niet kunnen hooren. Op de eerste plaats hadden wij gaarne een compositie van de hand van den kapelmeester ge hoord, en tweedens wordt, in „Kestavond, een „waldhoornsolo" vermeld, door den heer Flippo uit te voeren, die wij buiten onze schuld hebben gemist. Wij kwamen net voor het eerste nummer na de pauze „Marche Hongroiso" van Ber lioz. Gaan wij een harmoniekapel hooren, dan spitsen wij ons op de marschen, die slaan altijd in, de klank-eenheid komt hier in zoo goed tot zijn recht vooral bij zoo n veelvuldige bezetting als van donkere bas sen, barytons en saxophones, de volzon- genheid. van clarinetten, het klaroenge luid van trombones en trompetten, uo klacht van de hobo, enz. In „Le Ch&let' van Wittmann hoorden wij een solo voor „Tuba" door den heer Plezier geblazen. Bravo, dat klonk mooi, een reden te meer, dat wij spijt hebben den waldhoorn niet een pluim op den hoed te mogen steken, want de kapelmeester zal wel met zorg kiezen wien hij voor de solopartijen neemt. In „La fille du régiment" viel er ook nogal wat aan obligaatpartijen te blazen en lang niet gemakkelijk ook, met al die varianten en figuurtjes. Maar 't ging vlot; er was gestu deerd. Elk der spelers was slagvaardig en het „Tutti" bleef in bezadigde volheid van klank. Kapelmeester Dik houdt de teugels stevig in handen. Hij musiceert met smaak en soepelheid, haalt 't mooie naar voren en al mag alles er nog niet wezen (wat ook niet behoeft). Wij hebben waardeering voor dit ensemble, voor de studie der fivrituren en vlugge passages en voor wat aan toou- geving en klank al is bereikt. Ga zoo voort. Beoefening van muziek (wij bedoelen het goed beoefenen van muziek), verzet de zor gen en stemt tevreden. In de zaal was het stil en er werd aandachtig geluisterd; al leen op het rookverbod werd niet veel ncht geslagen, 't Was een avond van veel suc ces en dankbaar applaus. Tot slot de fonkelende „marche des Gre nadiers" van Turgeot uit de film „Love Parade" en in opgewekte stemming toog men huiswaarts. J. Iv

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2