DINSDAG 20 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De Raad dezer gemeente kwam Maandag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester J. Schokking. Afwezig de heer dr Eijkelenboom. De Voorz. opende de vergadering met gebed en spreekt hierna de nieuwjaarsrede uit, die door den heer Meerburg beantwoord werd De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen is een voorstel tot het sluiten van een overeenkomst met betrekking tot het leggen van electrische kabels in Domeingron den. B. en W. worden gemachtigd de over eenkomst te sluiten. Geen steunverleening, wel werkverschaffing. Praeadvies op het verzoek van den Christ. Besturenbond inzake werkverschaffing en steunverleening aan de uitgetrokkenen uit de werkloozenkassen en aan degenen, die nog geen rechthebbende uit bedoelde kassen zijn Het college van B en W. is van meening dat zij zich met het oog op de s'echte arbeids markt en de ongunstige conjunctuur, beijveren moeten 't uitvoeren van openbare werken zoo veel mogelijk op ruime schaal en in vlugger tempo, dan anders het geval zou zijn, te be vorderen. B. en W zijn zich te zeer bewust van de kwade gevolgen, die werkeloosheid met zich brengt, om niet alle krachten in te spannen tot een verruiming van de werkgele genheid, waar die maar mogelijk is. In dit verband herinneren B en W. er aan, dat zij in de laatstgehouden vergadering wer den gemachtigd tot het uitdiepen van den Rijn wat uitsluitend een zoodanige verruiming voor de Katwijksche werkloozen ten doel had. Zoodra andere maatschappeliike nuttige ar beid daarvoor maar eenigszins in aanmerking komt, hopen B. en W. eenzelfde gedragslijn te volgen en verzoeken den Raad derhalve ten deze voor diligent te mogen worden gehouden. Tot de tweede maatregel, uitkeering van steun aan de uitgetrokkenen uit de werkloozen kassen en aan degenen, die nog geen rechtheb benden uit deze kassen zijn, kunnen B. en W. hunne medewerking niet verleenen. Hoezeer overtuigd van de plicht, die de overheid heeft te vervullen jegens hen, die door de ontwrich ting van het bedrijfsleven met werkloosheid zijn getroffen, meenen B. en W. die het beste na te komen, door op een doelbewuste werk verschaffing en -verruiming het oog te hou den. Aan het invoeren van een steunregeling ten behoeve van de werkloozen, zijn volgens B. en W. zoowel uit een economisch als so ciaal oogpunt overwegende bezwaren vèrbon- den. In verband hiermede komt het B. en W. voor, dat moet worden volstaan met het zoo veel mogelijk bevorderen van werkverschaffing zoodat zij den Raad voorstellen niet over te gaan tot het in het leven roepen van een steunregeling. De heer v .d Zwan merkt op, dat zeker tot veler tevredenheid door de gemeente werk is verschaft. Doch evengoed zijn er verschillende, die meerdere weken werkloos zijn en dan on geveer per week 8 steun trokken. Kan men ze daarna als ze uitgetrokken zijn, aan hun lot overlaten? Daar ook de regeering steun in uitzicht heeft gesteld, vraagt spr of er in deze ook hier nog niet iets kan worden gedaan. De heer Guyt vraagt of het officieel juist is, dat de Rijn machinaal zal worden uitgebag gerd. Evenals de heer v. d. Zwan, vraagt spr. of er van de steunregeling vati het Rijk iets te verwachten is. De heeren v. d. Zwan, Guyt en v. d. Bent zeggen zich niet geheel met de begrooting te kunnen vereenigen. De Voorz. wijst erop, dat een steunregeling niet zoo eenvoudig is. Voor zoover zulks mo gelijk is, wordt er werk verschaft. De heer v. Tongeren zegt dankbaar te zijn voor het antwoord van B. en W. en verwacht dat als het werkelijk noodig zijn mocht, dit college zal doen wat noodig is. Wat de vraag van den heer Guyt aangaat, betreffende het uitdiepen van den Rijn, zegt de Voorz,, dat geen aannemer hiervoor heeft ingeschreven om zulks met de hand te doen. Op heden wordt bij Openb. Werken uitgerekend, wat dit werk in eigen beheer zal kosten. Is het verschil niet te groot, dan zal zulks met de hand gebeuren door Katwijksche arbeiders. Wethouder van Duyn zegt het in deze niet geheel met B. en W. eens te zijn. De crisis is thans grooter als toen B. en W enkele weken geleden het besluit namen. De bollenprijzen zijn ook verlaagd, waardoor da kweekers niet meer laten doen dan noodzakelijk is. Na lange discussies en nadat de Voorz. het praeadvies van B. en W. voldoende heeft toegelicht en toezegging gedaan heeft dat B. en W. hun volle aandacht aan deze zaak te zullen wijden, wordt het voorstel om geen steunverleening in te stellen, zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De heer v. d. Zwan behoudt zich het recht voor bij de be handeling der begrooting, hoofdstuk onder steuning, hierop nog terug te komen. Geen verlaging van de pacht. Praeadvies op twee adressen, van Gijsbert van Dyn en drie anderen en van A. van Duyn en zes anderen, allen teelders uit deze ge meente, welke adressen de strekking hebben aan de onderteekenaars daarvan een vermin dering van de pachtsom van het door hen van de gemeente gepachte perceel land over 1930 toe te staan. B. en W. zijn van meening, dat er verschillende omstandigheden zijn die er voor pleiten afwijzend op het verzoek te be schikken. Met inwilliging van de verzoeken toch, zou een onbillijkheid worden begaan te genover de pachters niet alleen die de ver schuldigde pachtsom reeds hebben voldaan, doch ook tegenover hen, die voor het bewuste land een mindere huur geboden hebben dan waarvoor de onderhavige pachter het heeft verkregen. De heer Grimbergen zegt er voor te zijn om niet aan het verzoek te voldoen, doch gezien de z.g. crisistijd het huurcontract te annulee- ren en de grond opnieuw te verhuren. De Voorz. merkt op dat zulks toch ook niet gaat. Hoe zou 't gegaan zijn als de grond in waarde was gestegen. Men moet toch meer beseffen, dat men bij huur verantwoordelijk is. Men weet toch dat men de risico heeft te dragen. Men biedt bij verhuringen maar tegen elkaar op Na nog enkele opmerkingen wordt het ver zoek door den Raad afgewezen. Benoeming leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim te Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee. Uit vijf dubbeltallen worden voor Katwijk aan den Rijn gekozen de heeren J Hueting D van Riessen, Jac. Meijer. Joh. Korpelshoek en P. H. Castenmiller, allen al tredend. Uit vijf dubbeltallen voor Katwijk aan Zee worden gekozen de heeren: W. v. d. Akker, J. Hoistrust, J J. Kraal, C. A. Kruyt, en D. Par- lev'ie* Dz. allen aftredend. Voorstellen tot verkoop van grond. De heer J. Schaap vraagt in koop te mogen hebben een perceel grond gelegen aan de Duinstraat, groot plm. 320 M2. Koopprijs 4 p. M2. Wordt toegestaan. J. Houwaard vraagt een perceel grond aan de Waal Malefijtstraat groot pl.m. 430 M2. koopprijs 4.50 per M2. Toegestaan. Voorstel tot ruiling van grond. De heer B. van Rijn, Elleboogsteeg, beeft bericht dat hij bereid is met de gemeente een grondriuüng aan te gaan en wel twee hem in eigendom t>e behoorende gedeelten aan de Elleboogsteeg, terwijl een ander perceel aan dezelfde steeg aan hem door de gemeente in eigendom kan worden overgedragen. Op deze wijze wordt op weinig kostbare wijze een belangrijke ver betering van de Elleboogsteeg verkregen. B en W. stellen den Raad voor met B. van Rijn een overeenkomst van ruil aan te gaan Z. h. st. goedgekeurd. Geen wachtlokaal voor de politie. Voorstel tot verhuur van een gemeenlewo- uing. De burgemeester heeft al meerdere ma- .en de aandacht van het college van B. en W gevraagd voor den ongewenschten toestand, dat de politie te Katwijk a. d. Rijn de be schikking mist over een wachtlokaal De poii- tie moet steeds gebruik maken van de bode kamer in het gemeentehuis. Zoodoende be schikt de politie niet over genoegzame vrij heid. Thans doet zich een mooie gelegenheid voor om hierin verandering te brengen. Het is de gemeente n.l. niet mogen gelukken de gerueentewoning, 't laatst bewoond door den heer v. Veen, opnieuw te verhuren. Het ge bouw dreigt zoodoende een renteloos bezit vr-or de gemeente te worden. Met het oog h-.erop zijn B. en W. op de gedachte gekomen het huis te verhuren aan den agent J. Janse voor 500 per jaar, onder de verplichting, dat hij één, of zoo noodig ,twee vertrekken ter be- schikking stelt ten behoeve van den po'itie- dienst, waarvoor hem dan een vergoeding van 300 per jaar zou kunnen wordeD gegegen, zoodat hij slechts 200 huur behoeft te beta len en aan het gebouw een productieve be stemming wordt gegeven. Dr. Hueting zegt dat dit verzoek zijn in stemming niet kan hebben. Het huis is er hee- lemaal niet geschikt voor en daar komt bij de vraag, wie de verlichting betaalt, de verwar ming, installatie, enz. Zelfs na een zeer uitvoerige verdediging door den Voorz. kan het voorstel van B en W. s!echts in de oogen van drie leden genade vin den. Het wordt verworpen met 311 stemmen Vóór stemden de heeren J, v. Duyn, J. Dub beldam en L. v, d. Zwan. Voorstel tot verhuur van land aan Adr. Du- rieux, Veereinde 7a. Het betreft een stukje grond gelegen aan den Callaoweg, grenzende aan het terrein der R. K. Kerk, voorheen ver huurd aan C. v. Beelen. De daarop staande broeikast is door Durieux overgenomen. De huur bedraagt 12 per jaar, dezelfde prijs als v. B. betaalde. Het perceellje is groot 26 x 15 M. Besloten volgens voorstel van B. en W De hooge havengelden. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van havenge'd. In vergelijking met andere gemeenten is het havengeld zeer hoog. In IJmuiden b.v. wordt in het geheel geen havengeld geheven, terwijl Amsterdam slechts dan een matig recht heft, indien de loggers anders dan voor reparatie in de haven gemeerd zijn. Waar het lipglaals- nemen van loggerschepen voor het verrichten van herstellinsgwerkzaamheden in deze ge meente zooveel mogelijk bevorderd moet wor den, dienen ook geen belemmeringen in den vorm van havengelden in den weg te worden gelegd. Mitsdien stellen B. en W. voor in de verordening te bepalen, dat voor de eerste twee maanden geen havengeld verschuldigd zal zijn, en voor den verderen lijd een heffing zal worden toegepast van 2 ct. per M3. en per maand. De heer Grimbergen vraagt over mogelijke vrijstelling van havengeld aan bet veilingter rein, hetgeen volgens den Voorz, een privilege zou zijn, dat niet toegestaan kan worden. Over het artikel waarin, het bedrag van havengeld wordt genoemd, vraagt de heer R. Ouwehand het woord, die dan uitvoerig betoogt, dat z.i. een vrijstelling van loggers voor de eerste twee maanden niet billijk is. Meerdere per sonen vragen hierover het woord en alle spre kers blijken het met den heer R. Ouwehand eens te zijn. De reeders moeten er wat voor over hebben, dat hun schepen in Katwijk kun nen komen. Het bespaart hen het gaan en komen van hun werkvolk naar en van IJmui den. De kosten hiervan komen toch ook voor de reeders. Het voorstel van den heer Ouwe hand wordt met 113 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Meerburg, J. v. Duyn en J. Dubbeldam. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden, krachtens art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 Het betreft het verzoek van het R.K. School bestuur te Katwijk aan den Rijn om gelden te mogen ontvangen voor de aanschaffing van meubelen, leer- en hulpmiddelen, ten behoeve van de ingebruikneming van het vierde lokaal der R.K. School. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel tot het weder inhuren van de brug wachterswoning aan den Noordwijkerweg. Met het oog op de overname door de Provincie van den Noordwijkerweg, komt het B. en W. ge- wenscht voor de overeenkomst tot huur van genoemde woning, die op 31 Dec. 1.1., was af- geloopen, slechts voor een jaar aan te gaan. Rijnland heeft daartegen geen bezwaar. De Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen Oneigening van gronden in 7 Zuiderkwartier. Voorstel tot vaststelling van «en voorloopig plan tot onteigening van gronden in het Zui derkwartier. Er is nog steeds behoefte aan de noodige bouwgrond en begrijpelijk valt het eerst het oog dan op de Domeingronden ten Zuiden van het Zuiderkwartier Onderhande lingen zijn reeds gevoerd met den ontvanger der Registratie en Domeinen over 14 H.A. grond. Echter is het niet buitengesloten, dat de vereischte goedkeuring van den wetgever met betrekking tot dien aankoop niet gemak kelijk verkregen zal worden. Om dit te voor komen achten B. en W. het wenschelijk, ge bruik te maken van de bevoegdheid om over eenkomstig het bepaalde bij de wet, bij ver eenvoudigde procedure onteigening van den desbetreffenden grond te vragen. Dan kan, zonder voorafgaande verklariug bij de wet, dat het algemeen nut de onteigening vordert, in het belang der volkshuisvesting onteigening plaats vinden dier gronden. B en W. vragen den Raad dit plan goed te keuren. Aldus wordt besloten. De gemeenterekening 1929 en de rekenin gen der bedrijven worden z. h. st. vastgesteld. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning, aanwijzende de stemlokalen in de ge meente. Het aantal stemlokalen was voorheen 6, dient met 4 te worden uitgebreid. Hiermede gaat de Raad geheel accoord. Voorstel inzake regeling van het verkeer in de Nieuwsteeg te Katwijk aan Zee en de Louwestraat. Ingevolge de besprekingen in vo rige vergadering hierover stellen B. en W. thans voor: 1. het gedeelte van de Louwestraat tusschen de Elleboogsteeg en de Weeshuis- straat, te sluiten voor het verkeer met motor rijtuigen op meer dan twee wielen, in de richting v. Wassenaarkade; 2. de Nieuwsteeg te Katwijk aan Zee te sluiten voor het ver keer met motorrijtuigen op meer dan twee wie len in de beide richtingen. Er blijkt ten op zichte van dit punt verschil van meening te bestaan als gevolg van een misverstand, ont staan in de vorige raadszitting Bescheiden uit de vorige zitting verschaffen t*et noodige licht en nadat weer enkele opmerkingen over het wel en niet wenschelijke van de voorgestel de regeling gemaakt zijn, wordt het voorstel tenslotte aangenomen. Intusschen is het bijna een uur geworden en houdt men een korte pauze om dan met frisschen moed de vergadering voort te zetten en de diverse begrootingen in behandeling te nemen. (Wordt vervolgd). Dienstplicht Ingeschreven zijn voor den dienstplicht, dienst 1932, 176 personen. Hierbij zijn 80 aanvragen voor vrijstelling wegens broederdienst. DE KWAKEL. Tentoonstelling. De Maria-Congrega- tie, afd. Naaikrans hield Zondag j.l. een tentoonstelling van haar gemaakte goede ren ten bate van de armen. De zeereerw heer Pastoor J. J. G. Hafkenscheidt open de na de Hoogmis met een passend woord Om 4 uur werd ze gesloten door het hoofd der school, den heer P. J. Graven. Hij ont vouwde alle raadsels en loterijtjes. Velen werden gelukkig gemaakt. Maar de gelukkigste was de naaikrans. Zij had een netto-winst van om de twee honderd gulden 200.—). De armen krijgcu deze week de jurken, enz. thuisgezondon. TER AAR. St. Josephs-Gezellen. De wekeiijksche vergadering van de St. Josephs Gezellen zal deze week gehouden worden Donder dagavond. Alle leden worden er nog eens aan herinnerd, om zooveel mogelijk naar deze vergaderingen toe te komen. Toont een trouw lid te zijn van uw vereeniging, komt daarom ter vergadering. Wij moeten niet dat „nu-en-dan" systeem volgen, neen, wanneer er bijeenkomsten zijn, was dan ook presnet. WASSENAAR. Postduivententoonstelling. Zaterdag avond 8 uur werd in de zaal van café Flora aan den Oostdorperweg door den Voorzit ter, den heer W. Florusse, in tegenwoordig heid van de inzenders, begunstigers en verdere genoodigden de eerste door de postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" alhier, georganiseerde tentoon stelling geopend. Spr. bracht een woord van dank en lof aan den heer J. P. van Sitteren uit Dert Haag, die als keurmeester deze zeer moei lijke taak geheel belangeloos op zich heeft genomen. Volgens diens oordeel is de kwaliteit der ingezonden vogels buitengewoon goed. Door hem werden dan ook vele prijzen toegekend, doch bij vele diertjes bleek de conditie, waarin deze verkeerden, wel eens iets te wenschen over te laten. Verder doet de voorzitter uitslag van de navolgende bekroningen Klasse I, oude doffers bevlogen 500 K.M. en meer: le prijs K. Scheffer, 2e prijs J. P. Brederode, 3e prijs J. H. Groeneveld. Kla-sse II, oude duiven, bevlogen 500 K.M. en meer: le en 2e prijs J. H. Groe neveld, 3e prijs H. C. Donders, Z.E.V. J. H. Groeneveld. Klasse III, oude doffers, onbevlogen: le prijs C. Versteeg Jr., 2e prijs K. Sohef- fer, 3e prijs J. P. Brederode; Z.E.V. H. E. Gordijn; E.V. A. Groeneveld. Klasse IV: oude duiven, onbevlogen: le prijs J. H. Groeneveld; 2e prijs A. Groene veld; Z.E.V. idem; E.V. J. H. Groeneveld. Klasse V, bevlogen doffers, jong, 250 K.M. en meer: le en 2e prijs C. Versteeg Jr.; 3e prijs H. C. Donders; Z.E.V. C. Versteeg Jr.; E.V. J. H. Groeneveld. Klasse VI bevlogen duiven 250 K.M. en meer: le prijs H. C. Donders; 2e en 3e prijs C. Versteeg Jr.; 4e, 5e en Z.E.V. J. H. Groeneveld. Klasse VII onbevlogen doffers, jong, le prijs C. Versteeg Jr.; 2e prijs J. P. Brede rode; Z.E.V, C. Versteeg Jr. Kla-sse VIII, onbevlogen duiven jong: GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Zaterdagmorgen kwam spoodeischend wij herinneren ons niet, dat dit ooit hier voorkwam de Raad in openbare verga dering bijeen. Afwezig de heer Verhage. De voorzitter opende met het gebruike lijke gebed en zei al dadelijk, dat het twee de punt van de agenda de vleeschkeu- ringsdicnst, de oorzaak was van den spoed alsmede van den ongewoncn dag. Het waarom zou daarbij wel blijken. De verfraaiing van tie Stationslaan. Als mededeeling werd fcusschengeschoven een daags te voren ontvangen rapport van den gemeente-opzichter over de beplan ting van den oostelijken berm van de1 Sta tionslaan, zooals in de vorige vergadering gevraagd was. Men had iets moois gevraagd, elzenhout zooals op den westelijken berm, is maar elzenhout. De opzichter had iets moois be dacht, natuurlijk, dat moest hij, maar iets moois, gepaard aan grooter kosten, en daarvoor was de stemming niet rijp. Do opzichter stelde voor aan den voet ter beschutting van den wind een door gaande rij berken of desnoods elzen le planten, Daarvóór op een afstand van 10 Meter, telkens ter lengte ook van 10 M. in ronde vormen een bosschage van sier heesters, waarbij op sommige plaatsen eenige ruimte, om daarvoor, nadat alles flink was opgegroeid, een zitbank to plaat- sen. Als heestors waren gedacht een ver scheidenheid van vorm, kleur en soort met bloeiende en in afwisseling ook riekende struiken. Een prachtig idee, dat bij de meesten in den geest viel, doch de prijs was blijkbaar een minder bevallig staartje. De aankoop voor ongeveer 15 perken van 30 stuks of ongeveer 40 heesters zou ongeveer f 175 kosten. De voorz. wilde den arbeid van do begrooting schrappen, omdat werkloozen dit konden doen, zoo niet dan zou voor spitten, bemesten en beplanten, mede voor de aanschaffing van de 1100 planten berk of els, nog 585 noodig zijn. - Een ruwe beplanting met elzen raamde de opzichter op 100. Geen der leden durfde blijkbaar het mooie, maar dure plan verdedigen, iot het goedkoope kon men echter evenmin nog besluiten, waarom wethouder Augustinus wijselijké maar voorsteld er eerst nog eens over te slapen, waartoe ook besloten werd. Misschiep hoopt men wel, dat een of andere natuurliefhebber eens in de beurs v, il tas ten of er zich voor wil spannen, dat het geld er komt. Het electrciteitsbedrijf. Hot eerste punt van de agenda was een splinternieuwe beheersverordening voor het electi-icteitsbedrijf, gevolg van de ge meenschappelijke electricteilsregeling in Juni van het vorig jaar tot stand geko men. Veel ging hier niet over, alleen de heer Splinter maakte zich ongerust over arl. 20, waarin bepaald is, dat de winst van het bedrijf jaarlijks aan de gemeente moet worden uitgekeerd, doch waarvan steeds ten minste 50 pet. weder aan het bedrijf moet worden teruggegeven ter vorming of aanvulling van een reserve ten behoeve van het bedrijf. De heer Splinter is een bekend tegen stander van wat overal gebeurt, om een deel der winst in de gemeentekas te doen vloeien en vroeg en verkreeg daarom de toezegging, dat maar niet zonder toestem ming van den raad minder dan 100 pet. aan het bedrijf werd teruggegeven. De vleeschkeuring. Toen kwam het befaamde punt aan de orde, dat reeds zooveel stof opjoeg, de vleeschkeuring. De kwestie is deze. De gemeenten Niouwkoop, Ter Aar en Kieuw- veen hebben van den aanvang af zich steeds, ofschoon geheel zelfstandig blijven de, bediend van hetzelfde keuringsoerso- neel. De Inspecteur van de vleeschkeu- ringsdienst heeft aangedrongen np een centrale regeling, waarbij één gemeente cn wel Nieuwveen centrum gemeente zou rijn. De Nieuwkoopsche Raad kon zich hier ten slotte mede vereenigen, doch dan moest niet Nieuwveen, dat het geringste aantal slachtingen had, centrumgemeente zijn, doch Nieuwkoop, dat van de drie gemeen ten verre aan den spits staat. De Inspec teur vroeg nu aan den Kroon toepassing van de wet, met het gevolg, dat bij Ko ninklijk Besluit van 20- November 1930 Nieuwveen als centrum-gemeente werd aangewezen en waarbij en passant ook Ze venhoven bij de regeling werd opgeno men. Op 19 December kwam een tweede Ko ninklijk Besluit uit, waarin bepaald werd, dat vóór 20 Januari een regeling moest zijn vastgesteld door de 4 gemeenteraden, gebeurde dit niet, dan zouden Gedeputeer de Staten hierin moeten voorzien. Dit be sluit bereikte de burgemeester eerst op 15 dezer, een abuis ter Provinciale Griffie werd gezegd, vandaar de eisch tot spoed. Voor het opmaken van deze regeling was een vergadering gehouden van de vier da- gelijksche besturen te Nieuwveen, waarbij ook de inspecteur en de Keuringsveearts aanwezig waren en dit ontwerp was het, dat de Raad thans te behandelen had. Het ontwerp zegt, dat de Raad van Nieuwveen het personeel benoemt, de in- structiën vaststelt, het salaris bepaalt, enz. Alleen wordt hiortoe vooraf overleg toege laten voor de dagolijksche besturen der vier gemeenten, doch meer ook niet en dit nu was in deze vergadering de steen des aanstoots, waar Nieuwkoop verreweg het grootste aantal keuringen heeft en ook naar die verhouding het aandeel in de koslen der salaricering zou hebben bij te dragen en ten slotte zou Nieuwveen in alles de on beperkte zeggenschap hebbenen men vreesde geen wantrouwen, doch men acht te dit in strijd met elk begrip van recht en billijkheid. Twee volle uren is hierover gediscus sieerd, soms fel en bitter. De voorzitter wilde maar toegeven, an ders, meende spreker, kon het nog wel er ger worden. Wethouder den Hartog wilde doen, wat Zevenhoven deed, om geen besluit te ne men en te trachten een ambtelijke keu ringsdienst te krijgen. De heer Breedijk wil dit ook, en aan God. Staten vragen alvorens zij de regeling vaststellen, gehoord te mogen worden. De heer Verhaar zegt, dat de Keurings- veearts dit alios op touw heeft gezet en inspectie en gemeenteraden overbluft, ook de heor Breedijk onderstreept dit. Nog nimmer was er oneenigheid met do drie gemeenten, noch met de electriciteit, noch met de waterleiding, doch met de vleesch keuring was nimmer overeenstemming te bereiken, waarvan de heer Karsemeijer de oorzaak is, zegt spreker. De dagelijksche besturen waren steeds inschikkelijk, doch voor de behandeling van dit ontwerp moest Nieuwkoop het stoeds geheel af leggen. De heer Mourits klaagt over het optre den van den hulpkeurmeester. Wethouder den Hartog zegt, dat reeds de tractepienten bekend zijn, waarop wordt aangestuurd n.l. ƒ2000 voor den keu ringsveearts en 2200 voor den hulpkeur meester. De heer Stam wil de regeling maar aan nemen, waarna toch nog gehoor gevraagd kan worden, wat ook do voorzitter wil. De heer Zwart zegt, dat de heer Karse meijer do schuldige genoemd wordt doch gelooft eerder, dat de heeren Breedijk en den Hartog de schuldigen zijn, die Karse meijer een hak hebben willen zetten, het geen van de zijde der aangevallenen een fel protest uitlokt. Ofschoon reeds herhaaldelijk op stem ming was aangedrongen, wordt men het ten slotte na veel en lang praten toch eens. Over de regeling wordt niet beslist, opge legd wordt zij toch, omdat Zevenhoven haar ook niet aannam, en gevraagd zal worden aan Ged. Staten alvorens dit te doen een commissie uit den Raad te willen horen. Gestemd wordt nu om hiervoor 3 leden aan te wijzen, waarvoor bij eerste stemming benoemd worden de heeren den Hartog, Breedijk en Splinter. Wordt nog goedgekeurd een wijziging van de begrooting. Zangconcours of kermis? Bij de rondvraag bracht de heer Stam nog een zwaar onderwerp ter tafel. Op tweeden Pinksterdag zal hier weder feest zijn, uitgaande van de Zangvereeniging zal een concours worden uitgeschreven met de gebruikelijke vermakelijkheden. De kermis is door den Raad afgeschaft, doch deze vermakelijkheden, welke in feite niet anders zouden zijn dan een kermis, worden, nog wel op een Zondag, jaar in jaar uit door den voorzitter toegelaten. De voorzitter zegt het recht hiertoe to hebben cn het is toch ook maar alleen in den namiddag. De heer Zwart zegt, dat de burgemeester bo ven de partijen staat en zijn oor te lui*- teren legt aan wat het groote publiek wenscht. En spreker meent dat deze volks stemming overduidelijk gebleken is, door dat iedereen aan het feest deelneemt. De heer Splinter is het grootendeels eens met den heer Stam en zegt, dat de af schaffing van de kermis daardoor een pas kwil is geworden. Het slot is, dat de heer SLam aan bur gemeester en Wethoudors vraagt te willen overwegen een voorstel om de politie-ver- ordening te willen wijzigen en wel om deze vermakelijkheden te verbieden, althans op Zondag, wat dan niet geldt voor het feest van dit jaar. De voorzitter zegt deze vraag in een vergadering van Burgemeester en Wethou ders te zullen voorleggen, waarop tob slui ting kan worden overgegaan. le prijs A. Groeneveld; 2e prijs C. Versteeg Jr.; Z.E.V. A. Groeneveld. Klasse IX Paren: le en 2e prijs C. Ver steeg Jr.; 3e prijs J. P. Brederode; 4e prijs H. E. Gordijn; 5e prijs H. E. Gordijn. Mooiste duif van de tentoonstelling: II. C. Donders. Mooiste doffer van de tentoonstelling: J. P. Brederode. Mooiste postduif van de geheele ten toonstelling: H. C. Donders en is hierme de tevens winnaar van de daarvoor uitge loofde zilveren beker. Des Zondags was de tentoonstelling eerst geopend voor het publiek. Den ge- heelen dag mocht deze eerste tentoon stelling zich in een bijzonder groot aantal bezoekers verheugen, zelfs uit de om liggende plaatsen was men gekomen. Na de sluiting had des avonds 9 uur dc prijsuitreiking plaats door den voorzitter voor ieder met een toepasselijk woord of kwinkslag vergezeld, waarna men nog ge zellig een poosje bijeen bleef om het bui tengewone succes nog eens onderling te versterkt. Ook voor de vereeniging zelve is deze tentoonstelling een groot succes geweest, de lijst met donateurs werd belangrijk uit gebreid terwijl binnenkort de gelederen met eenige werkende leden zullen worden verstrekt. ZOETERMEER-ZEGWAART. De Spaar- en Voorschotbank. Belang hebbenden verwijzen wc naar een adver tentie in dit blad van het bestuur van de Spaar- en Voorsohotbank alhier, waarin wordt bekend gemaakt dat houders van Spaarboekjes wordt verzocht deze zoo spoedig mogelijk tor bijschrijving van ren te aan te bieden. Zie de advertentie.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7