Om Honderd Duizend Dollar! DINSDAG 20 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S Vrouw vermist. Te Uitdam (gemeente Broek in Water land) is Zaterdagavond om half zes de 33-jarige vrouw van den vissoher G. S. uit haar woning naar een boerderij ge gaan om melk te halen. Zij is daar echter niet geweest en se dert spoorloos verdwenen. Vermoedelijk is haar een ongelijk overkomen. De mogelijkheid bestaat, dat zij door een stormvlaag van den dijk in de Zui derzee is gewaaid. RIVIERDOORBRAAK TE RAAMSDONK. Zestig woningen geïsoleerd. Men seint uit Raam sdonksveer aan de „Volkskr.": De storm, die de laatste dagen met on genadige felle kracht over de uitgestrekte polders gierde en het water hoog opstuw de tegen de dijken, is niet gaan liggen zonder een ernstige verwoesting achter te laten. Het naburige Raamsdonk-dorp is daar van het slachtoffer geworden. Het dorp is getroffen door een watersnoodramp, die in omvang en gevolgen zeker zoo erg is als de overströoming in 1916. Zaterdagavond ongeveer half acht uur is er een groot gat geslagen in den rivier dijk van de Donge. Het water stroomde met kracht naar binnen, lie-o tenslotte over de dijken heen, waardoor binnen een half uur de geheele Zuidpolder één woeste zee was. Na een half. uur had het water reeds de Lange Broekstraat bereikt en vond hier een verderen uitweg naar de hooge pol ders. Het gevaar werd nu dreigend. De vloed bleef aanhouden, overstroom de de buitenwegen en stortte zich ten slotte met kracht door het dorp. De Havenstraat Kerkstraat e. a. straten staan nu geheel onder water. De angstige bewoners werden zoo snel door het water overvallen, dat zij het ge vaar niet konden overzien. Evenals bij den watersnood in 1916 werd om tien uur de noodklok geluid. De landbouwers slaagden er nog in het vee in veiligheid te brengen en moesten zelf naar den zolder vluchten. Meer dan zestig woningen staan in het water en zijn geisoleerd. Er is bevel gegeven om de woningen met den meesten spoed te ontruimen. De R. K. kerk in het water. Het water heeft in den nacht ook de R. K. Kerk van Raamsdonk-dorp bereikt. De geheele omgeving staat nu blank. Het is niet mogelijk om het kerkgebouw te be reiken zonder vlotten of een boot. De H. Diensten konden gisteren niet doorgaan. De verbinding tusschen Raamsdonksveer en het dorp is totaal verbroken. De spoorlijn in gevaar? Men meldt ons nader, dat ook de spoor lijn ZwaluweDen Bosch niet geheel bui ten gevaar ligt voor het opstuwende Wa ter. Er wordt voortdurend langs de lijn gewaakt. De treinen komen met eenige vertraging binnen. Een schip vaart vast in den dijk. Wij vernemen nog het volgende: Een schip, dat de Donge afvoer werd door de krachtige zuiging van den door braak aangetrokken en liep tenslotte vast in het gat van den dijk. Gistermiddag was het schip nog niet los. Door dezen toestand wordt het dempingswerk zeer bemoeilijkt. j r is een versterkte politiemacht geko men. Onder leiding van burgemeester Moons nemen de bewoners deel aan het werk om de dijken te versterken en het gat in de Donge te dichten. BRANDEN. Kwaadwilligheid te Middelburg? Zondagavond om ongeveer 7 uur werd brand ontdekt in het perceel Noordpoort straat te Middelburg waar beneden de kruidenierswinkel van den heer A. W. Dert is gevestigd. Het personeel van het tegenovergelegen gasthuis, legde de slan gen, die aldaar op de waterleiding gereed staan uit en begon met het blussohnigs- werk. De brandweer was spoedig metr veel materiaal ter plaatse, waardoor het vuur kon worden beperkt tot een berg plaats, waar de brand moet zijn begon nen en tot de keuken. Er werd veel wa terschade aangericht. De autospuit, die de gemeente van de burgerij heeft gekregen na den grooten brand op 7 December 1929, weigerde toen er water zou worden gegeven de dienst en moest naar de garage worden terug gesleept. De oorzaak van den brand is onbekend. Niettemin heeft het voorloo- pig onderzoek de politie aanleiding gege ven den winkelier aan te houden. Brand ïe Rotterdam. Gisternacht om goed half vier is te Rotterdam brand ontdekt in het dans instituut annex feestlokaal van H. Bron, beheerder J. H. Brox, wonende aan de De la Reystraat, welk lokaal is gevestigd in de panden 14 en 16 aan de Persoonsstraat te Rotterdam. Zondagavond is in de zaal een concert geweest, met na afloop bal en vermoedelijk heeft een der bezoekers een brandende sigaret achteloos weggeworpen waardoor de brand dan zou zijn ontstaan. Het vuur woedde het hevigst achter, de coulissen. Deze zijn dan ook geheel ver brand. Ook het tooneel is in vlammen op gegaan. De parketvloer heeft veel water schade gekregen, evenals de inventaris. De brandweer heeft, om zich toegang te ver schaffen, een deur moeten openbreken. Onder Eemnes. Gistermorgen ontstond brand in een boerderij, bewoond door de gezinnen J. N. en W. B. aan den Wakkerendijk te Eem nes. De boerderij brandde tot den grond toe af. Het gelukte de bewoners het vee uit de reeds brandende stal te halen. Ver zekering dekt slechts een klein deel der sohade. De oorzaak van den brand is- on bekend. Groote fabrieksbrand te Venlo. Twee fabrieken geheel afge brand. Gisteravond 7 uur werd een hevige brand ontdekt boven in hef groote fa briekspand van den heer E. Nettesheim in de v. Heutszstraat te Venlo, waarvan een gedeelte wa-s verhuurd aan den heer Amboon, die daarin een matrassenmakerij en stoffeerderij met trijpafdeeling in be drijf had. De onmiddellijk gewaarschuwde brandweer was spoedig met de motorspuit ter plaatse en tastte het vuur met 5 slangen aan. Door het droge materiaal in de bovenafdeeling gevoed, ontstond veel rook en hitte, zoodat de brandweer de Magyrusladder moest requireeren. lntus- schen had het vuur zich uitgebreid en stond weldra ook de er naast liggende fabriek van speelgoederen van den heer van Keeken in volle vlam. Ook hier werd door de groote voorraden houtwol en verder droog materiaal voor vulling de brand zeer aangewakkerd. De politie moest de straat afzetten voor de saam- gestroomde menigte. De enorme hoeveel heden water beletten, dat de olie- en vetfabriek met opslaggplaats voor ter pentijn van den heer Bohmen door het vuur werd aangetast. Beide fabrieken hadden houten daken met asfalt bedekking, hetgeen den brand in den aanvang zeer bevorderde en brand den tot den grond uit. Naar de oorzaak wordt door de politie een onderzoek in gesteld. De schade beloopt in de duizen den en wordt door verzekering gedekt. Om half tien was men den brand meester doch voor den geheelen nacht werd een wacht ingesteld. UIT DE RADIO-WERELT Programma's van Woensdag 21 Januari. Huizen, 298 M. Uitsl. N CR V-uitzending. 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgenconcert. 10,3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmonium-bespeling M. F. Jurjaanz. Mej. A. Geest (sopraan). 12.0012.30 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert. J. Richeters (viool). P. de Vries (fluit) en mej. E. Sandow (harmo nium en piano). 2.002.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Lezen van christel. lectuur. 3.004.30 Concert mevr. Cantevan Ame- rongen (sopraan). J. Keessen (viool). A. Ade- ma (piano). 4.304.45 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.00 H. Pilon: „De stikstofmeststoffen" 7.007.30 Gramofoonpl. 7.308.00 Dr. G. Esselink: „Ons bestaan een worsteling om het leven" (VII). 8.009.00 Concert. Chr. Harmonievereen. „Sursum Corda", Vlaardingen, o. 1. v. A. J. de Maare. 9.009.30 J. C. v. d. Does: .Johan Luyken, zijn leven en zijn werk". 9.3011.00 Concert. Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Sions" Lofzang", o. 1. v. G. ter Braake. c.a. 10.15 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend VARA.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.25 Orgelspel Johan Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.30 P. J. Kers: „Onze Keuken". 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Causerie Dr. K. W. Arntzenius. 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.30 Concert. VARA.-septet o. 1. v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 2.15 Vrouwenuurtje. 3.05 Gramofoonpl. 3.10. Cooperatie-kwartiertje. 3.25 Gramofoonpl. 3.30 „Maak het zelf" door C. Schaake-Ver- kozen. 4.20 Piano-recital: Annie de Ridder. 4.55 Kinderuurtje. 6.05 Concert VARA Mandoline-Ensemble 0 1. v. Joh. B. Kok. 6.30 Mandolinecursus IX door Joh. B. Kok 7.00 Radio-Volks-Universiteit. 7.30 Politieberichten. 8.00 Gramofoonpl. 8.15 Uitz. uit Apeldoorn: VARA-orkest o-I. v H de Groot, J. W. Lebon (toespraak). 9.20 Opvoer. „Het verleden spreekt", dra- mat toóneelspel van Herb. Scheffler, bewerkt door Mart. Beversluis. Groot Volkstooneel o. 1 v. H Bouber, W. v. Capellen en G. Groene- veld. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonpl. INBRAKEN. Inbraak te Eindhoven. De brandkast meegenomen. Maandagnacht hebben vermoedelijk twee inbrekers zich toegang verschaft tot den winkel van de „Hema" aan de Rechtéstraat te Eindhoven. Zij zijn binnengedrongen in het kantoor, alwaar zij er in slaagden de brandkast mede te nemen. Deze bevatte een bedrag van circa 2200. In den winkel stalen zij slechts eenige heeren-mode-artikelen. Zij moeten hierbij zeer listig te werk zijn gegaan, daar, in weerwil van een uitgebreid onderzoek, de politie nog geen spoor der daders heeft kunnen vinden. Brutale diefstal te Spaubeek. Bij de familie V. te Spaubeek heeft Zondagmorgen, terwijl de familie naar de kerk was, een brutale diefstal plaats ge had. Mej. V. was alleen thuis. Terwijl zij bezig was in den stal de koeien te mel ken, hoorde zij den hond hevig blaffen. Zij ging derhalve naar binnen om te zien wat er gaande was. Zij zag tot haar ver bazing een vreemden man, die zeide haar Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. I.20—2.^0 Concert. I. Geddes (alt), G. Adams (tenor). 2.45 Uitz. voor scholen. 3.50 Concert. Orkest, A. Voorsanger (viool). 5.05 Orgelspel door K. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Zang door S. York Bowen en S. Austin. 7.20 Lezingen. 8.20 Concert. Orkest, Wanda Landew€- ka (spinet). 9.25 Berichten. 9.40 Vervolg concert. 10.25 Lezing en Berichten. 10.45 Concert. Kwintet. H. Henschel, (mezzo-sopraan). II.2512.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofocnplaten. 10.35—11.15 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert. Orkest en sopraan. 4.205.20 Orkestconcert. 7.057.30 Orkestconcert. 7.35 Orkestconcert. Daarna tot 8.20 Orkestconcert. Daarna Berichten en tot 11.20 Dansmuziek. 11.20—12.50 Orkestconcert m. m. van so listen, oa. „Ba-stien et Bastienne", zang spel van W. A. Mozart. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 5.00 Vervolg concert. 6.50 Trio-conoerl. 8.20 Her-uitzending van een concert uit Londen. Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Orkestconcert. 2.504.50 Orkestconcert en voordracht. 7.501.20 Dansmuziek. Diverse dansor- kesten. Z e e s e n, 1635 M. 6.4011.20 Voordrachten. Berichten. 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.501.20 Gramofoonplaten. 1.203.20 Lezingen, lessen. 3.204.50 Orkestcor.cort. 4.507.20 Voordrachten. 7.20 Zangspel: Das Erwachen des Lö- wen", Joh. Brandl. 8.50 Oude Dansmuziek. 9.401.50 Nieuwe Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 6.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert. Orkest en soliste. te zullen dooden indien zij niet onmiddel lijk wees waar het geld was geborgen. Mej. V., geheel overstuur wees de brand kast; de indringer opende die en nam het geldkistje, dat ƒ260 inhield, mede. De dief nam hierop de vlucht. De politie doet onderzoek. De inbraken in en om Nijmegen. Na de inbraak te Wychen werden door de Wychensohe politie en de recherche van Nijmegen drie personen aangehouden, die bij hun pogingen tot inbraak in de VVyohensche Zuivelfabriek op heeterdaad werden betrapt. Bij nader onderzoek is nu ook gebleken, dat de drie daders, waar onder zekere H. uit Nijmegen eveneens betrokken waren bij inbraken, waardoor Nijmegen den laatsten tijd onveilig werd gemaakt.. Bij fouilleering werd op een der daders een bos sleutels gevonden, welke afkom stig waren van het R. K. Parochiaal Arm bestuur, in welks gebouw, op den Dodden- daal, eenige weken geleden tot tweemaal toe is- ingebroken en waarbij de inbrekers te vergeefs getracht hebben de brandkast te forceeren. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Doodelijk verkeersongeval. Gisteravond tegen 8 uur is een tot nu toe onbekend persoon te Amsterdam op de ^assaukade bij het Frederik Hendrik plantsoen aangereden door een auto van den Stadsreinigingsdienst, een z.g. asfalt- wagen. De auto kwam van de brug voor het Marnixplein en reed in de richting van de Rotterdammerbrug. De aangere- dene kwam op zijn fiets van de Raam poort en reed in de richting van de Nas- saustraat. Op de tramrails slipte hij. met het gevolg dat hij kwam te vallen en met zijn hoofd terecht kwma onder het linkerachterwiel van de auto. Het hoofd werd nagenoeg geheel verbrijzeld, zoodat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Per auto van den G. G. en G. D. is het lijk naar het Wilbelmina-gasthui? vervoerd. Man onder den trein gedood. Door den trein die hier gisteravond om 11 uur 8 naar Rotterdam vertrok, is even voorbij het seinhuis bij de Vaillantlaan le Den Haag een ongeveer 40-jarige man overreden, die blijkbaar op de spoorbaan liep. Er is daar ter plaatse geen overweg. Het slachtoffer, wiens identiteit nog niet was vastgesteld, werd geheel doormid den gereden en moet op slag dood ge weest zijn. De politie heeft het lijk in beslag geno men. Het treinverkeer ondervond eenige vertraging. Ernstig ongeluk aan de Amstelbrouwerij. Gistermiddag is een ernstig ongeluk gebeurd aan de verbouwing van de Am stelbrouwerij aan de Mauritskade te Am sterdam. Balken werden daar van de derde naar de tweede verdieping neerge laten. Bij het laten vieren schijnt een van deze balken uit den strop te zijn ge schoten. Hij kwam terecht op een werk man, die gelijkstraats werkte. In bewus- teloozen toestand is de getroffene naar het ünze Lieve Vrouwenziekenhuis ge bracht, alwaar hij aan de gevolgen is overleden. Doodelijke val van een dak. Gistermiddag was de schilder R. H. uit Utrecht op den Zijlweg te Haarlem op het dak van een der hooge perceelen bezig een ruit in te zetten. Hij verloor daarbij zijn evenwicht en viel met het hoofd naar be neden op het dak van een bijgebouwtje. Toegeschoten personen konden slechts den •dood constateeren. Op zee verdronken. Bij binnenkomst van de IJmuider stoom trawler „Emerald", meldde de schipper, dat de gehuwde matroos Gelok uit Pernis op de Noordzee overboord is geslagen en verdronken. Matroos op een stoonitreiler krankzinnig geworden. Op de terugreis van Grimsby is op den IJmuider stoomtreiler „Zaanstoom IV" een matroos, die zich reeds eenigen tijd onwel gevoelde, plotseling krankzinnig geworden. Men wist den man, die zijn collega's met een mes bedreigde, in de hut van den schipper op te sluiten, waar hij raasde en tierde en alles aan gruizels sloeg. Bij aankomst te IJmuiden is de onge lukkige onder geneeskundige behandeling gesteld. FEUILLETON Uit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 3) Toen ging Dave Henderson, lenig en ge- ruischloos in zijn bewegingen als een kat met zijn schoenen onder den eenen en zijn zwarte taseh onder den anderen arm weer naar de gang. De auto, die buiten bleef staan, was een zwijgende getuige van zijn aanwezigheid op zijn kamer. Als hij straks... over een uur.... terug was, zou hij tegen Tooger zeggen, dat hij naar het station ging. Het was een prachtig alibi, er kon geen speld tusschen 1 Hij sloop langs den muur, bereikte de achterdeur, opende deze omzichtig zonder geluid te maken en stapte in de schuur die aan het huis grensde. Hier besteed de hij. verscheiden minuten aan een zorg vuldig onderzoek van de ouden duiventil. Hij had te voren nooit bijzondere belang stelling gekoesterd voor juffrouw Tooler'c afgedankt duiven-verblijfmaar n u steld hij er buitengewoon veel belang in. Er was een klein raampje in de schuur dat hem juist genoeg licht verschafte om te kunnen zien. Het was lang geleden dat juffrouw Too- ler duiven had gehouden, maar de oude dui ventil was altijd in het schuurtje blijven staan; vlakbij de deur die in de steeg op zij van het huis uitkwam. Het was geen bij- j zonder bouwkundig kunstwerk die duiven- til: een platte plank, rechtopstaande wan den, een dak er op en een deurtje er in. Dave kon juist bij het deurtje komen en hij opende het onderzoekend. Ja, dat kon uit stekend dienen Hij kon er altijd gemakke lijk bij, zoowel door het huis heen, als van de steeg uit en het lang-vergoten toe- vluchtoord van "juffrouw Tooler's lang-ge- storven duiven was wel eer voorwerp, dat het allerlaatst verdenking zou opwekken, vooral wanneer hijzelf, zooals zijn voorne men was, aan niemand aanleiding tot eeni gen argwaan zou geven Hij trok zijn schoenen weer aan; open de de deur in den achterwand van de schuur, stapte de steeg in en een moment later liep hij met snelle passen door een zijstraat in de richting die hem van Too ler's huis wegvoerde. Het huis van Martin K. Tydeman lag op den heuvel. Dave Henderson Lachte weer grimmig-overraoedig toen hij voelde hoe licht als 'n veertje de leege tasch was die hij in zijn hand hield. Zij zou niet zoo licht en zoo leeg zijn op den terugweg.... als hij geen pech had I Hij trok den rand van zijn slappen hoed iets verder over de oogen. Een man die een handtasch droeg was niets opvallends.maar hij wilde toch liever vermijden dat iemand hem zou herkennen. De tasch zelf was 'n noodzake lijk attribuut op deze tocht: het geld zou waarschijnlijk wel in afgetelde en in kruisband gestoken pakjes bankpapier van de bank zijn gekomen en als hij daar zijn zakken mee zou volproppenneen, dat zou in de gaten loopen. Het was ook moge lijk dat de bank al het geld bij elkaar in een verzegeld pakket had gedaan en dau móest dat pakket ook een beetje uit het gezicht gehouden worden! Hij trok den rand van zijn hoéd nog een beetje meer naar beneden en koos zijn weg zooveel mogelijk door stille straten. Na twintig minuten had hij de fraaie laan be reikt waar het huis van den millionair stond. Hij begon nu langzaam en bedaard te loopeneen nonchalante slentergang was het waarmee hij zijn weg vervolgde. Het was een stille, deftige, mooie villa- buurt waar hij nup liep, geen winkels of werkplaatsen waren er en de meeste hui zen stonden in flinke tuinen. De weg naar het huis van Tydeman voer de door een korte oprijlaan, aan weerskan- en geflankeerd door een hooge, dikke heg. Dave Henderson knikte glimlachend. Hij had deze oprijlaan wel een dozijn keeren voor zich gezien op zijn wilden rit van Stockton hierheen en in het bijzonder was het de heg geweest, die zijn gedachten had bezig gehouden. Het was buitengewoon at tent van Martin K. Tydeman Esquire, dat hij voor iets dergelijks gezorgd hadAls een man maar voldoende gebukt liep, was er niemand, of hij moest bepaald op schild wacht staan, die hem verhinderen kon om de venster van de studeerkamer aan de achterzijde van het huis aangezien te berei ken. Dave was nu vlak bij den ingang van de oprijlaan en keek behoedzaam beide zijden van den weg af. Op dat oogenblik was er niemand in de stille la-an te bekennen en met haastigen stap opzij slipte hij van den weg onder de dekking van de heg. Hij liep nu snel in gebukte houding voorwaarts. Het was 't werk van een paar seconden op het punt waar de oprijlaan zich splitste en ronddom het huis boog, schoot hij pijlsnel naar den zijmuur van de villa en hurkte, gespannen luisterend on der het venster van de studeerkamer. Een minuut ging voorbijnog een geen geluid Voorzichtig richtte bij zich op terwijl hij zich zoo dicht mogelijk tegen den muur drukte en zorg droeg om terzijde van het venster te blijven. De vensterbank bevond zich zoowat tér hoogte van zijn schouders, en voetje voor voetje naderbij sluipend, slaagde hij er in een blik in de kamer te werpen. Voorzoover hij kon zien, want de overgordijnen waren halfdicht ge trokken, was de kamer leeg. Dat was het speculatieve element, waarvan hij bij zijn berekeningen was uitgegaan. Als Ty deman niet van den gewonen regel af week en waarom zou hij 1 zat hij nu aan het diner. En de eetkamer lag aan den anderen kant van het huisNiemand in de villa, noch van de huisgenooten, noch iemand van het personeel had ip dit uur iets in de bibliotheek te maken. Had er er iets te makenMaar sloot dat ook abso luut de mogelijkheid uit dat er iemand kwam. Er kwam een uitdagende uitdruk king in Dave's oogen en met een onver schilligen ruk haalde hij de schouders op. Dat was nu eeuma-al de kwade kans... een loterij bleef het ten slotte - Zijn vingers tastten naar het schuifraam en onderzocht het rustig. Er was geen be weging in te krijgen Of en zoo ja, waar het vastgezet was, wist hij natuurlijk niet de geringe druk die hij van buiten a-f er on kon uitoefenen was in elk geval niet voldoende om het omhoog te schuiven. Nu kwam de beitel, dien hij had meege nomen uit de gereedschapskist van de auto te pas! Hij moest opschieten; het was nog 1 licht en elke minuut, dat hij treuzelde ver hoogde het gevaar, dat hij gesnapt werd. De scherpe kant van den beitel werd tus schen den onderkant van het raam en de vensterbank gestoken en met het blad werd het venster een paar centimeter opgescho ven. Het venster was niet van binnen gesloten het had alleen maar wat geklemdNu duwde Dave zijn vingers in de opening en gemakkelijk en geluidloos gleed het raam naar boven. Met een lichten, luchtigen sprong wipte hij over de vensterbankhij kwam met een plof op het dikke vloertapijt terecht en stond onbeweeglijk, verborgen in een van de zware gordijnen. De kamer was inderdaad leeg. Terwijl hij door de opening van het gordijn gluurde, kon Dave zien dat de deur die naar de gang voerde, gesloten was. Van den anderen kant van het groote huis, kwam, gedempt go- lach, stemmengemurmel, ondefinieerbare ge luiden. De gesloten, wilskrachtige dunne lippen van den indringer krulden evende kust was veiligde goden schenen hem gunstig te zijn. De faipilie zat aan het di nerzooals hij verwacht had. Onhoorbaar bewogen Daves lichte voet stappen over het mollige tapijt, terwijl hij de kamer doorliep. Nu was hij bij het groote schrijfbureau dat ongeveer in het midden van de kamer stond. Dat was de meest- schijnlijke, om zoo te zeggen de natuurlijke plaats om het geld te bewaren. En als het hier niet was weer dat fatalistisch schouderophalen wel, dan zou hij verder zoekenboven in Tydeman's slaapkamer als het noodig was of waar dan ook Eén ding was zeker, nu hij het spelletje begonnen was, zou hij het niet opgeven; hij zou het geld te pakken krijgen of zij zou den hèm te pakken krijgen.. Hij zou win nen of verliezen! Winst of verlies tot nog toe was immers alles in zijn leven een gokje geweest! (Wordt vervolgd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5