WAALS WAALS UIT DE OMGEVING ledereen weet Met iedereen roest HAARL.STRAAT 130-132-134-136 i ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS Agenda DINSDAG 20 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TER AAR. WAAR DE STEUN BEHOEVENDEN STEUN VINDEN. Bespreking in de R.K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond hield de R.K. Kies ver. haar ledenvergadering in het Café van den heer Verhoef te Papeveer. De voorz. de heer W. Togni, openit de ver gadering met den Chr. Groet, lieefc allen van harte welkom, in bijzonder den Pastoor en den Kapelaan en uit zijn tevredenheid over de flinke opkomst ondanks het barre weer. Vervolgens zegt spr. daar we voor twee belan.grijk- verkiezingen staan, is zeker eens noodig dat we voeling houden met elkaar, om zooveel mogelijk allen aan te sporen. De secr. de heer H. Ma.rk.man, leest de notulen va.n de vorige vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Ais mededeelingen zijn er, dat de twee adressen van de Kiesver. naar onze fraotie, geheel in vervulling zijn gegaan, nJ. het aanbrengen van een paar lichtpunten op het kerkpad bij de planken en het verlich ten van de Hoeksehe Aar. De voorz. brengt dan ook een woord van dank aan de frac tie, die aanwezig is, 3 leden met de le wet houder. Als naar gewoonte, werden we onthaald op een keurig jaarverslag van den Secreta ris, waaruit wij opvingen dat er 678 leden zijn. Voorts dat een bestuurslid Mej. Olas. Versluis de Gemeente gaat verlaten. De voorzitter sprak een dankwoord aan het vertrekkend- bestuurslid voor haar werk zaamheden. De penningmeester de heer Joh. Pieter- se, bracht verslag uit over het financieele gedeelte. De ontvangsten zijn 294.42, de uitgaven 90.78, waaruit een batig saldo vloeit van 203.64. De heeren Corn. Kroft en N. Booger- vorst, die als verificateurs fungeerden, rap porteerden dat de boeken en bescheiden in den juisten vorm zijn. De Voorz. dankte den secr. en den pen ningmeester beiden voor hun werk, wat zij met de meeste activiteit en accuratesse ver vuld hebben. De aftredende bestuursleden de heeren H. Markman en Alb. Vork, werden herko zen. Voor de vacature van Mej. Versluis en L. Bos land waren geen ea-ndidaten en werd deze verkiezing uitgesteld tot een volgende vergadering. De Voorz. neemt de gelegenheid te baat om L. Bosland te danken, voor alwa-t hij als Bestuurslid voor de ver. met veel sym pathie heeft, gedaan. Als Candida ten voor de Prov. Stoten werden gesteld de heeren: 1. van Eisenne. 2. Dr. Hoffman. 3. P. de Jong. 4. Veelen- turg en 5. C. P. J. Paardekoper. Tot afge vaardigde voor de vergadering te Leiden werd benoemd de heer W Togni en voor Gouda de heer H. Markman. Nu komt aan de orde de Rondvraag. Deze werd besteed aan zeer actueele onderwer pen, die bij een ieder zeer veel belangstel ling hadden. De bes e kin-gen werden geopend d oor de Voorz., die vern-omen had dat bij de Chr. Herv. School te Aardam, langer vacantie gegeven werd aan de leerlingen van de 7e klas in de zomermaanden, dia ar dit van groot belang is hier ter plaatse, voor de drukte in de zomermaanden met den Tuin bouw. De heer J. A. Koele-man, die in de School commissie zit, gaf hieromtrent nadere in- Liciitingen. Spr. zegt, dat er in een jaar 12 weken vacantie gegeven mogen worden, en hiervan de school te Aardam gebruik van heeft gemaakt, alleen met het 7e leerjaar. De andere scholen hebben dit met gedaan, daar ook voor al de schoolopziener dit ont raden heeft. De vergadering zou toch wel er voor zijn, om de kinde-ren van de 7e klasse in de zo mermaand-en langer vacantie te geven, voor al men nu in dezen crisistijd onnoodige kos ten zooveel mogelijk wil besparen. Er weid besloten langs de officiee.'e weg een schrijven te richt-en aan het R.K. Schoolbestuur, banger vacantia t.e geven in de drukke maanden van het Tuinbouw bedrijf. De heer A. P. Tfijtewaal kwam op tegen de besprekingen, die gevoerd zijn in de Tweede Kamer tegen vrouwenarbeid en ar beid van jeugdige perso-nen in het Land- en Tuinbouwbedrijf. Alhier in Ter Aar, vindt spr. ia die arbeid toch niet zoo zwaar en heeft men altijd reikhal-zend uitgezien, wan neer men kinderen van school heeft, om te helpen verdienen. Spr. is niet voor wat de heer Loerakker gesproken heeft in deze zaak. De Voorz. zegt, dat de beperking voor vrouwenarbeid, in hoofdzaak wel gedaan is voor de groot e fabriekoentra, voor zede lijk verval van deze personen. En daar de Staatspartij het al reeds op haar program heeft staan, heeft het geen zin meer, om een schrijven te zenden. Dan komt het urgente vraagstuk over steun aan de arme Tuinders aan de orde. Een ieder was er van overtuigd, dat het zaak was, dit vraagstuk nog eens terdege onder de oogen te zien. Dit werd ook ge daan. De discussies werden zeer lang ge- rokt, die verliepen in een aangename geest. Allen was het bekend, dat er hier tor plaatse een crisiscommissie in het leven ge roepen is, waar men binnen enkele dagen wei meer te hooren zal krijgen. Maar hier mede zijn op het moment de arme tuinders niet mee gebaat. Door enkele leden werden feiten aange toond, die helaas to betreuren zijn. Men was ervan overtuigd, dat het een slechte toestand was, maar zooals er feiten werden aangetoond, liad bijna wel niemand ver wacht» De voorz., die bepaald wel deze bespre kingen verwacht had, kwam dan ook met eenige middelen naar voren, die een zeer goeden indruk maakten bij de aanwezigen Hoe is cr kans om a-rrae tuinders te hel pen met geld? Volgens de Voorz. is er kans op oplossing, dat de merschen die in ïoo'n toestand verkeeren, eerst gaan naar de Gemeente, en deze verwijst ze naar hun Armbestuur. Als deze dan niet meer geld kan geven, dan kan er geconfereerd wor den met de Gemeente en het Armbestuur, wat dan wel succes zou opleveren. Weth. v. d. Hoorn, die ook zeer goed met den toestand op de hoogte is, vond dit nog niet zoo kwaad. Maar zegt spr. er is nog niemand bij de Gemeente aan wezen klop pen voor steun, dat spr. wel kan begrijpen, daar dit voor zulke personen een zware gang is, want bij zulke ritenschen heerscht er stille armoe. De heer Post, die ook pleitte voor steun, en directe steun, zou willen voorstellen, dat zulke arme tuinders zich vervoegen bij de hoofden van de veilingen. Spr. vermoedt, dat zij dit eerder zullen doen dan bij de Ge meente en dan kunnen de hoofden van de veilingen conference's beleggen met B. en W. Dit voorstel was nog niet zoo kwaad en werd ook aangenomen. Resumeerende werd er besloten, dat Tuinders die in zoon benarde positie ver keeren zich melden bij de veilingen en deze overleggen met B. en W. Het Ka-th. Armbestuur confereert met B. en W. en hiervan hopen we goede resulta ten. De voorz. hoopt, dat onze fraotie zal me dewerken aan deze taak van Christelijke liefde, waarvan zij ook later de vruchten mogen plukken. Dat deze besprekin gen veel tijd in beslag namen behoeft geen betoog; het was een punt van groot be lang. De heer Post bespreekt de kwestie van het samenvoegen van de functies van Bur gemeester en Secretaris. Wanneer in ver loop van eenige jaren onze Secr. bedankt, dat dan een Secretaris benoemd wordt voor een jaar. Dan kan later als er een burge meester benoemd wordt, deze tevens Secr. kon zijn. Dit zal zeker belangrijke financd- eele voordee'.en met zich brengen, die wij moeten aannemen in deze crisistijd. De Voorz. en eveneens de fractie zal hieraan terdege hun aandacht schen-ken. Als sl-ot werd de slechte toestand va.n het Kerkpad besproken, maa.r daar er binnen korten tijd de waterleiding gelegd moet worden, is het wel een beetje overbodig hieraan extra kosten te besteden. Volgens de besprekingen bestaat er gelegenheid dat de Gemeente dit pad overneemt van de Kerk. Een schrijven zal gericht worden vanuit het Kerkbestuur aan de Raad, waarin do motieven vermeld zullen worden, waarom de kerk er afstand van wil doen, dat het toch ook op slot een gemeentebelang is. Verder werden nog enkele huishoudelijke puntjes besproken, waarna de voorz. den Pastoor en den Kapelaan en den dokter dankte voor him belangstelling dezen a-vond getoond en dankte de leden voor hun aangenaam en zakelijke afhande'en van de Agenda, deelde nog mede dat 25 Jan. de stemming zal plaats hebben voor de groslijst» Spr. hoopt dat alle leden trouw hun plicht zullen vervullen. H00GMADE. Winkelstand. De heer J. P. v. d. Voorn, onze bakker bekend om zijn krente- katers en tulbanden, weet zich steeds aan den tijd aan te passen en heeft nu zijn zoon speciaal onderwijs daartoe heeft genoten, naast zijn broodbakkerij een koek en banket bakkerij in werking gesteld. De winkel heeft daardoor een heele verande ring moeten ondergaan, waarvan door den heer J. Jansen het metselwerk, door G. J. Verbij de betimmering, door A. C. Decker het electrisch licht, door F. Otto de pas sende kleuren schilderwerk en door de heeren GroenewegenCouvé het graniet voor de vloeren is geleverd. De winkel heeft door deze verandering een modern aanzien gekregen. Verlokkelijke gebakken, heerlijke chocolade en suikerwerken zijn uitgestald. Bloemenmanden en bouquetten, die door belangstellenden gezonden waren, ver hoogden het fraaie aanzien en menigeen zal in dezen vastenavond tijd nog eens extra kunnen smullen, nu alles zoo versch te ver krijgen is. VOORSCHOTEN. Begrafenis C. van Meurs. Gistermiddag is de heer C. van Meurs, die veertig jaar lang als gemeente-veldwachter en gemeen tebode de gemeente heeft gediend onder groote deelneming ten grave gebracht. De begrafenis had plaats op het kerkhof der Ned Herv. Gemeente alhier. Aan het Raadhuis sloten zich bij den stoet aan het college van B. en \V. en het personeel in dienst der gemeente en vele Rijksveldwach ters en de politie dezer gemeente. Nadat ds. H. Fortgens aan dp groeve een toe spraak had gehouden wijzende op de ver gankelijkheid dezer aarde, herdacht de heer E. Vernède, burgemeester, den afge storvene als een plichtgetrouw dienaar der gemeenschap. Een zoon van den overlede ne dankte allen voor de betoonde belang stelling. Hanze. Gisteravond vergaderde de R.-K. middenslandsvereeniging „De Hanze" in het R.-K. Vereenigingsgebouw onder lei ding van den heer P. van der Werf, die de vergadering opende met den christelijken groet en een woord van welkom tot de aanwezigen. De secretaris, de heer J. van der Peet, las het jaarverslag memoreeren- de de verschillende gebeurtenissen van het afgeloopen jaar. De penningmeester, de heer W. Meyer, bracht verslag uit over de financiën. De inkomsten bedroegen over 1930 ƒ208 en de uitgaven ƒ200.25; de re kening sloot met een batig saldo, van vo rige jaren mede, groot 123.99. De contri butie voor 1931 werd vastgesteld op 8. De voorzitter, de heer P. van der Werf, deelde de vergadering mede, dat hij als voorzitter niet meer in aanmerking wensch- te te komen, doch bereid was de functie van secretaris op zich te nemen, daar de tegenwoordige functionaris, de heer J. van der Peet, niet meer als bestuurslid in aan merking wenschte te komen. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren P. van der miiiiuimiiiHM'imMimiiiimiiimim £3 Gemeentelijke Aankondigingen dat de goedkoopere kwaliteiten thans tegen reclame prijzen warden aangeboden. dat bij ons juist de betere kwaliteiten in verhouding het meest in prijs zijn verlaagd. Laat U onderstaande artikelen eens voorleggen en overtuigt U. 431 Prima GRAS LINNEN voor lakens, extra breed, voorheen &f cent, thans 58 Ct. GEBORDUUR DE LAKENS. groote 2-persoons maat, voorheen thans 2.25 WOLLEN GE BREIDE DAMES ONDERJURKEN voorheen thans 2.80 GRASLINNEN HEEREN HEMDEN met ronde pas, voor heen XS thans 1.45 GEKLEURDE DAMES KOUSEN zuiver wol voorheen thans 1.27 Yi FANSCH KEPERFLANEL voorheen XS cent thans 27^ SATIN JAPON- SCHORTEN voorheen thans 2.45 BEDSPREIEN zware zijde maat 180-220 voorheen thans 7.75 WOLLEN DEKEN Leidsch fabrik. moderne dessins groote maat voorheen. thans 10.75 MATRASSTEL 3 deelig met linnen damast compleet voor heen thans 44.25 GEZONDHEIDS MATRAS met 15 jaar sohr. garantie, 2 pers-, voorheen thans 14.25 DIVANS groote maat geheel veerend mod. bekleeding voorheen thans 14.50 THEEMEUBELS groote maat rondom glas pracht afwerking voorheen thans 22.75 SALONGARNITUUR met coromandel 2 fauteuils en 4 stoelen, moquet te bskleeding voorheen thans 65.00 DRESSOIRS moderne uitv. zeer solide voorheen 5 thans 42.00 EIKEN R00KST0EL compleet met pluche kussens voorheen thans 25.75 hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a-. de N.V. Leidsche Broodfabriek en rechtverkrijgen den tot het oprichten va.n een brood-, koek en banketbakkerij in het perceel Mare No. 1, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A No. 556; b. J. P. Jansen en rechte verkrijgenden tot het oprichten van een smederij in het perceel Langegracht No. 113, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 1778. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 20 Januari 1931. Koonf bij WAALS, liet is Uw vooriüeel! iilllllllillllllilllillllllllillllllllllllllllllliltlUllllllllllillilliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllt Werf en J. Meester, en tot voorzitter de heer G. Schrama. Uitgeloot werden de aan- deelen No. 7 en 18, welke inwisselbaar zijn bij den penningmeester, den heer W. Meyer. Aan het einde der vergadering sprak de zeereerw. heer P. Meyer, geest, adv. der afdeeling, de vergadering toe, zijn dank betuigende aan den oud-voorzitter voor datgene wat door hem in het belang der vereeniging was verricht en tevens uitte de eerw. adv. den wensch, dat ook de Hanze in het vervolg op een nader te be palen datum een Algemeene Heilige Com munie zal houden. De oud-voorzitter sprak een woord van dank voor de waardeeren- de woorden tot hem gericht en sloot deze goedbezochte vergadering met den chr. groet. Het auto-ongeluk. Het bericht over het omslaan van een auto op den Leid- schen weg, hetwelk geplaatst werd in het nummer van gisteren, is niet van onzen correspondent afkomstig. LEIDEN. doctoraal-exa-men geneeskunde de hee ren J. H. Teeuwen (Leiden), W. F. H. Br unit de Rochebrune (Leiden) en J. J. Gelderblom (Nieuwdorp (Z.) en mejuffrouw Z. S. G. Casimir (den Haag); doctoraal-examen Indisch recht de hee ren A. de Man (Delft) en A. J. van Kestc- ren (den Haag). PROF. DR. G. J. HEERING. Voorgedragen voor den Nobelprijs voor den vrede. Men meldt ons, dat het bestuur van de Nooit-Meer-Oorlog-Federatie op voorstel van het bestuurslid ds. J. B. Th. Hugen- holtz, die als lid van den Raad van het Intern. Vredes-Bureau te Genève bevoegd is, ieder jaar een candidaat voor den No belprijs voor clen Vrede aan het Nobel Co mité van het Noorsche parlement op te ge ven, ds. H. gemachtigd heeft, prof. dr. G. J. Heering, schrijver van het ook in het Duitsch en het Engelsch verschenen werk „De Zondeval 'van bet Christendom", als candidaat voor deze Nobelprijs voor te dragen. Het afscheid van den heer van Spall. In het bericht over de afscheidsreceptie van den heer Ch. van Spall stond in ons nummer van gisteren de datum gedeelte lijk verkeerd. Deze afscheidsreceptie zal worden gehouden op Dinsdag 27 Januari, des middags van 45 uur in Maison Bruyns. Gift voor de werkloozen. De Burgemeester erkent langs dezen weg met dankbaarheid de ontvangst van een anonieme gift van 200.— ten bate van werkloozen. Daaraan is in overleg met de bij de Steun- verleening betrokken autoriteiten een be stemming gegeven. De wethouders Reimeringer, Tepe en Gosl inga zijn in verband met de vergade ring va-n den gemeenteraad verhinderd Woensdagmiddag een spreekuur to houden. HUMOR EN RECHTSLEVEN. Voordracht mr. H. F. A. Donders. Op uitnoodiging van de R. K. Stu&enten- vereeniging „Sanctus Augustinus" heeft mr. H. F. A. Donders, gisteravond een voor dracht gehouden over „Humor en Rechts leven". Spr. stelt voorop geen zwaarwichtige inleiding te zullen houden over het wezen van de humor. Hij wil daaronder alles be grijpen wat kan inwerken op het lachgragc gedeelte van het menschelijk karakter, als spot, satyre, kwinkslag enz. De meest aantrekkelijke voorwerpen voor de spot zijn steeds geweest de politiek, het ambt van den dokter en dat van den rechts geleerde. Spr. gaat dan uitvo-erig na waarom de rechtsgeleerdheid steeds zoo'n gewild ob ject is geweest om de pijlen van spot en humor daarop af te schieten. De diepste oorzaak is gelegen m het weinig humoristisch probleem van de ver houding tusschen het geldende en het zich steeds nieuw vormende reoht. Het stre ven van den rechtsgeleerde om eene be slissing te verkrijgen die beantwoordt aan het hoogste recht op dat oogenblik, welke beslissing aan de hand van de dan bestaan de wettekst vaak het hoogste onrecht schijnt, wordt doorgaans beschouwd en be jegend als een slechte poging om het zwarte wit te praten of het kromme recht te bui gen. Dit laatste is dan ook ©en thema waarop door de humor al eeuwen lang is voortgeborduurd, hetgeen aan de hand van voorbeelden wordt aangetoond. Een tweede oorzaak is gelegen in de men- schelijke gedragingen van sommige rechts geleerden die niet stroken met de hoog heid die terecht aan het ambt wordt too- gekend. Daarbij wordt echter te veel ver- getsn, dat e$n persoonlijke misdraging niet aan den geheelen stand mag worden tenïaste gelegd en dat ook een rechtsge leerde maar een menseh is, behept met alle menschelijke hoedanigheden. Begrijpelijk mag liet verder genoemd wor den dat in het bijzonder die zaken als doelwit van de spot gekozen worden, die het meest geëivend zijn openlijk tot het groote publiek te spreken als het pleite» de reohter ter terechtzitting, de confra- terneele omgang tusohen de leden der ad vocatuur enz. Wat zich minder ostentatief afspeelt wordt in den regel stilzwijgend voorbij gegaan, terwül dit toch vaak voor het rechtsleven van het grootste belang is. Over alle genoemde punten wei 't spr. dan verder uit aan de hand van hetgeen in binnen- en buitenland in den loop der jaren hierover alzoo gesproken, geschre ven en geteekend is. Daarbij wijst hij erop. dat de humor met betrekking tot de ad vocatuur in den regel veel scherper en pijnlijker is dan die met betrekking tot de rechterlijke macht, hetgeen verklaard moet worden uit het. verschil in positie die beide ambten in het rechtsleven innemen De Fransche humor is daarenboven meer alge- meener, de Engelsche meer persoonlijker Zoowel voor zoover de rechterlijke macht als wat de advocatuur betreft, gaat spr. dan tenslotte nog na wat de humor haar zooal incidenteel ten laste legt. Dat dit alles niet steeds toepasselijk is op toestanden en opvattingen hier te ande toont spr. ten slotte aan, aan de hand van verschillende rechterliike uitspraken, waar van de samenstellers bink hebben gegeven in ruime mate ontvankelijk te zijn voor een gezonde zin voor humor. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Jos. Gezel- lenver., 8.15 uur. Dinsdag. Lourdesfilm, Stadsgehoorzaal, 8 u. Woensdag. Leidsche Kunstkring voor Al len, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag. Werkmans Wilskracht, Stads gehoorzaal, 8 uur. Donderdag. Ontspanningsavond „De Han ze", In den Vergulden Turk, 8.30 uur. Donderdag. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Huize Maria, Pieterskerkkoorsteeg, 8.15 uur. Lustrumprogramma P. K. Woensdag. Triduum voor de leden Kapel St. Elisabethgesticht, 8.45 uur. Donderdag. Triduum voor de leden. Kapel St. Elisabethgesticht, 8.45 uur. Vrijdag. Triduum voor de leden. Kapel St. Elisabthgesticht. 8.45 uur. Zaterdag. Kindermatinée, Kleine Stads- zaaJ, 2.30 uur. Zondag. H. Mis Kapel St. Elisabethge sticht, 9 uur. Receptie Eigen Huis, 3 uur; Gezellig samenzijn, Eigen Huis, 8 uur. Maandag. Reünie voor leden en oud leden Eigen Huis, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Jan. a.s. waargeno men door apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. Bezoek Zuid-Afrikaansche studenten. Gisteren heeft een aantal dames en hee ren studenten uit Zuid-Afrika hun aange kondigd bezoek aan onze stad gebracht. Des ochtends en des middags werd een be zoek gebracht aan verschillende- beziens waardigheden der stad. De dames-studenten waren daarna bij het diner de gasten van de V.V.S.L., terwijl de heeren op de sociëteit Minerva dineerden, als gasten van het L.S.C. Te kwa.rt| over acht werd het gezelschap in de Senaatskamer der Universiteit op ecnigszins officieele wijze ontvangen dooi den rector magnificus, in tegenwoordigheid van een aantal professoren. Prof. dr. J. Ph. Vogel sprak de gasten een welkomstwoord toe en zeide, dat het hem een genoegen deed zulks te kunnen doen in de eigen landstaal, wijl de gasten van denzelfden stam waren als wij, Hol landers. Spr. gaf dan in korte trekken weer geschiedenis van de Senaatskamer, waarin liet oog het meest en het eerst get 1 off en wordt door de imposante rij van portret ten, waarvan hij enkele bijzonderheden vertelde, alsmede van de hoogleeraren, die zij voorstellen. Vervolgens sprak prof. Colenbrander, die een en ander mededeelde over de relaties van Nederland met Zuid-Afrika, om ver volgens te wijzen op het internationaal ka rakter der Leidsche Universiteit en te m«- moreeren de aantallen Zuid-Afrikaansche studenten, die in den loop der jaren hiei gestudeerd hebben. Spr. voegde daaraan den wensch toe, dat ook in de toekomst vele Zuid-Afrikaanl!ers zich getrokken mo gen gevoelen hier komen studeeven en zoo mogelijk den doktorsbul te halen. Zij. die komen, kunnen verzekerd zijn van allci warme belangstelling. Tenslotte voerde nog het woord de heer Sandrock, bestuurslid van de afd. Lcide» der Zuid-Afrikaansche Ver., die in korte trekken schetste wat de Leidsche uuiversi teifc aan den student biedt. Hierop dankte de leider van het gezel schap voor de hartelijke ontvangst en uitte de hoop, dat zoo er hier Afrikaanders zul len komen studeeren er niet alleen doctora ten mogen behaald worden, maar dat er ook van tenminste een hunner te eenigf-r tijd eens een portret een der wanden var de Senaatskamer moge sieren. Nadat vervolgens aan de gasten een kop je thee was aangeboden, begaven zij zich, onder geleide van prof. dr. W. de Sitter, naar de Sterrewacht, alwaar met veel be langstelling v\ erd kennis genomen van deze prachtige inrichting. Gis-tenniddag te half vijf werd in de omgeving van het Klooster een optocht ge formeerd van een aantal werkloozen zon der toestemming van de politie. De L too- gers werden daarop uiteengejaagd. Even later ontmoette de po'libie in de v. d. Werff- sitraab een nieuwe groep betoogers onder leiding van v. d. Lube. Dezen weigerden uiteen te gaan en het kwam tot een botsing, dde zich op de Vc-lmolengracht en de Oude Vest voortzette. Zekere H. T. de G., die zich daarbij tegen de politie verzette, werd gearresteerd en naa-r het po'liitie-posühuis aan het Havenplein overgebracht. Daarna 1 keerde de rust weer terug.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2