„PHILIP! 5 LAMP Vraagt niet EEK 1 1 A AAP' //K" vraagt een M i m 1 LMlYlr SpWï''' F* 1 A AA n, DINSDAG 20 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HET VROUWELIJKE RAADSLID. Over kinderen en ouden van dagen. Mevr. Braggaa r-d e D o e s merkt op, clat de heer v. Es er niets van weet. Wie het hardst schreeuwt lijdt niet het grootste gebrek, maar meent hij dan, dat de onder steunden geen gebrek lijden. De heer v. Es: Dat heb ik ook niet be weerd. Mevr. Braggaar-de Does: De heer Wilmer heeft gezegd, dat elders de S.D A. I\ meegewerkt heeft met de rechterzijde, doch heeft hij aangetoond, dat daar .de S.D.A.P. de meerderheid had De lieer Wilmer: Zij hebben meege werkt. Mevrouw Braggaar-e Does betuigt dan haar instemming met de voorstellen- Manders. Straks zal blijken, of de rechter zijde met hem meegaat. Verder bepleit spr. een verbetering van de opvoeding der kinderen in net H. Geest of Arme Wees- en Kinderhuis en de oprichting van een Te huis voor Ouden van Dagen. Wat dit laat ste botreft, meent spr., dat daaraan een grooto behoefte is en* zij geeft aan, hoe zulk een Tehuis h.i. moet zijn ingericht, waarbij zij als voorbeeld aanhaalt een dus danig Tehuis in den Haag. Wat betreft haar voorstel inzake de aan stelling van een vrouwelijke functionaris bij de politie, meent spr., dat B. en W. deze zaak niet ernstig opvatten. Zij hebben een clarne uit Leiden daartoe aangezocht, doch toen deze weigerde, hebben zij het bij die poging gelaten. In verscheidene plaatsen bestaan zulke vrouwelijke politie-ambtena- ren. Zijn hier de toestanden anders dan elders? Spr. gelooft van niet en haalt ver scheidene zaken aan, waaraan speciaal een vrouw haar werkzaamheid kan wijden. EEN CHRISTELIJK-HISTORISCHE Niet a! te voorzichtig zijn. De heer Wilbrink (C.H.) sluit zich aan bij de hulde aan B. en W. Zelfs de heer v. Stralen heeft erkend, dat belang rijke werken door B. en W. zijn uitgevoerd. Als wij ons bepalen tot het wensckelijke cn niet kijken naar de financiën, dan heeft de heer v. Stralen gelijk, als hij sneller op wil schieten. Maar het college van B. en W. draagt cle verantwoordelijkheid voor het financieel mogelijke. Vooral deze tijd dreigt financieel moeilijk te worden, maar •toch dringt spr. er op aan, dat B. en W. niet al te voorzichtig zullen zijn. Spr. heeft hiermede het veemarktplan op het oog. Dit plan zal in ruime mate bijdragen tot werkverruiming. Werkverruiming en werk verschaffing zijn goed, maar men mag van B. en W. niet het onmogelijke verlangen. Leiden verkeert in zeer bijzondere ongun stige omstandigheden. Spr. kan zich den tijd niet herinneren, dat de bouwvakarbei ders uit Leiden niet naar de omliggende plaatsen trokken. Hetzelfde geldt voor de metaalarbeiders. Voor hen was in Leiden geen werk te vinden. Daarom is het niet te verwonderen, dat in deze tijden het getai werkloozen in Leiden buitengewoon groot is. Spr. is echter overtuigd, dat B. en W. doen wat zij kunnen om de--werkloosheid' te bestrijden en hij is teleurgesteld door de, houding van hen, die het college telkens weer' in gebreke trachten te stellen. Er wordt door de Christelijke partijen gedaan wat gedaan kan worden. Spr. constateert, dat het Leidsche burgerlijke college van B. en W. vóór is op Amsterdam, waar de socialisten vertegenwoordigd zijn 111 beo college van B. en W. De S.D.A.P. heeft ver hooging van den stounnorm voorgesteld, doch spr. ontkent, dat zij dit doet ten bate van dc minst gesitueerden. Deze hebben er niets aan. De heer v. Stralen heeft nier- zijn toeslag op de kasuitkeeringen speciaal de bouwvakarbeiders op het" oog gehad. Doch deze hebben in gewone tijden een be voorrechte positie en het percentage dat- van de contributie aan de werkloosheidskas moet worden afgedragen is abnormaal laag. De strijdkas van den Modernen Bond is wel anderhalf millioen groot. Kan daarvan nies wat af voor de werklooze leden? Kunnen degenen, die een aanspraak maken op de gemeentekas, niet eens overwegen, wat zij zelf kunnen doen voor hun werkloozen? Vervolgens vraagt spr. of er geen indivi- dueele gevallen zijn, waarin van overheid wege moet worden voorzien? Z.i. heeft de overheid een helpende taak, doch de over heid heeft niet te zorgen, dat iedere werk looze een volkomen bevredigend inkomen geniet. Spr. gelooft niet, dat het kapitalisme de eenige schuldige is. Er zullen altijd toe standen zijn, waaraan fouten kleven. Enge land heeft een arbeidersregeering, doch dc werkloosheid is daar nog erger dan hier en dat ondanks de leuze, dat de arbeiders regeering het middel wist tegen de werk loosheid. Een beroep op de burgerij. Verleden jaar is besloten om de belastingfactor te verlagen, doch spr. doet een beroep op de S.D.A.P. om samen een comité samen te stellen, ten einde een be roep te doen op de burgerij om het be spaarde belastinggeld te offeren voor de nooden der werkloozen. Spr. meent, dat de gemeente met haar uitkeeringen niet verder kan gaan. Wij scheppen daardoor maat schappelijk ongewenschte toestanden. Omtrent de kwestie der levensmiddelen voorziening merkt spr. op, dat de keer v. Eek thans heeft aangetoond, dat de prij zen in Leiden ongeveer gelijk staan met die van Amsterdam. Spr. heeft de aardap pelen-prijzen gecontroleerd en is tot de conclusie gekomen, dat deze in Leiden goedkooper zijn dan in Amsterdam. Dat prij9regelend optreden in Amsterdam is in geen geval gunstig voor de consumenten, reden waarom spr. geen voorstander is van het voorstel-v. Eek. Omtrent de medezeggenschap sluit spv. rich aan bij den heer Wilmer. Tenslotte neent spr., dat mevr. Braggaar-de Does ich kleineerend heeft uitgelaten over het Minnehuis, waarmede hij het niet eens is en waartegen hij met kracht protesteert. 'r dan bespaart U meer op Uw Istroomreke- ning, dan U voor Uw jlamp betaalt. EEN KORT SLOTWOORD. De heer V erwey is het met den heer v. Es eens, dat men zijn naaste moet lief hebben als zich zelve. Dat is niet iets spe cifieks anti-revolutionair. Het betoog van den heer Wilmer achl spr. misleidend. De S.D.A.P. zou uit de werkloosheid politieke munt hebben wil len slaan. Dat is onjuist. Op het oogen- blik is dat werkloosheidsprobleem een voornaam onderdeel van het socialistische program. Wij meencn, dat de overheid hier een taak heeft en dringen daarom hier op aan. Wij komen voor ons beginsel op en als daar propaganda in zit. dan vindt spr. daarin niets minderwaardigs. Omtrent de positie der gemeente-ambte naren zegt spr., dat een herziening van de reglementen noodzakelijk is door de aan neming van de Ambtenarenwet. Daarom is het rationeel deze afzonderlijke reglcmen ten onder te brengen in één enkel regle ment voor het geheele gemeente-personeel. Spr. wil in deze aangelegenheid het Geor ganiseerd Overleg inschakelen. Spr. heeft voorgesteld den ambtenaren die dat wen- schen, de 1 Mei-dag vrij te geven. B. en W. voelen daar niets voor, doch de viering van dien dag beteebent voor de socialisti sche aanhangers,een feestdag, waaraan bij zóndere waarde wordt gehecht. Te ruim elf uur wordt de zitting thans geschorst tot Dinsdagmiddag 2 uur. Bloembollen-invoer in Amerika. In de pers doet een mode dee! Aug van de Xede-rl. Amerika arische Kamer van Koop handel de rondo, waarin verband gelegd wordt tusScken de aangekondigde conferen tie over dc quarantaine-maatregelen voor Narcissen en een actie van de Millers Na tional Federation, die zooals bekend, zich ongerust maakt over het Xederlandsche maal- en menggebod. In afwachting van de-ontvangst van-meer" preciess inlichtingen die wij over dit ver band trachten in te winnen, laten wij bo venstaande voorstelling van zaken geheel voor verantwoordelijkheid der genoemde Kamer van Koophandel, schrijft het Weekbi. v. BI. cultuur. Het persbericht spreekt ook van ..verblij dende aspecten", die uit liet. feit, dat een nieuwe conferentie gehouden wordt, zouden zijn af te leiden. Wij achten het vooralsnog zeer aan twij fel onderhevig,of zich hieruit werkelijk eenig gunstig vooruitzicht laat voorspel len, en wij zouden allen, die bij de Nareis- senteelt en -handel belang hebben, ernstig willen aanraden, zich van dergelijke, geheel in de lucht hangende beweringen niets aan te trekken. Eerst wanneer vaststaat welk besluAt door de Amerikaansche Regeering ten aanzien van den Narcisseninvoer wer kelijk genomen is, kan men beoordeelen welke maatregelen men als kweeker van of handelaar in Narcissen heeft te nemen. Trouwens, deze raad zal wel overbodig zijn, want deze belanghebbenden hebben zic-h zelf dikwijls moeten blij maken met een doode muscih, zelfs in gevallen, waarin er reden was voor optimistische verwach tingen, dat zij ook ditmaal de „verblijden de aspecten" met ge pasten argwaan zullen beschouwen. Hiertoe is te meer aanleiding, omdat uit een rede, die de heer Leo A. Strong, op volger van den heer Ma-rlatt, als hoofd van de planten quarantaine en controle-admini stratie den 19 December j.l. te Les Angelos gehouden heeft voor de 63e vergadering der Galifornische oofttelers en boeren, blijkt, dat hij ten aanzien van de quarantaine-po litiek precies hetzelfde standpunt inneemt als zijn voorganger en niets gevoelt voor cle zoo vaak reeds daartengen ingebrachte be zwaren. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Francïua Cornelia d. van H. P. Akerboom en Th. J van den Berk Theodora Johanna Theresia d. van G. nelis Hendricus z. van P. J. van Amster- Koek en Th M. van der Zwet Neeltje d. van P. Klomp en E. Horsman Cor- da-m en J. M. Rooijackers Cornells Adrianus z. van A. C. van der Wereld en J. M. van Klink. Gehuwd: Jacobus Francsicus Biele feld jm. 25 j. en Hendrika HelWia l'Ami jd. 23 j. Johannes Ni colaas Volvvater jm. 24 j. en Hendrika Maria Anna van Beek jd. 22 j. Overleden: Johanna Borst wed. J. van der Willik, 93 j. Martinus Dongel- mans 37 j. SASSENHEIM. Het Groene Kruis. Vrijdagavond kwam de afdeeling Sassenheim van het Groene Kruis onder voorzitterschap van Dr. P. Ie Grand in het Bruine Paard in a.l- geme-ene vergadering bijeen tot het behan delen van de jaarverslagen, de bespreking van de werkzaamheden en het nemen van een beslissing inzake de stichting ran een lighal bij het St. Bernardusgebouw en de serre bij het Protestantsehe wijkhuis ten behoeve van de T.B.C. bestrijding. Na behandeling van de ingekomen stuk ken werd bij monde van den penningmees ter, den heer van Breda, het- financiee'e j verslag uitgebracht-, waaruit bleek dat aan contributies is ontvangen een bedrag van 2"9.aan verschillende subsidie-s een bedrag van 396.terwijl na de verschil lende uit trav-en, waaronder het honorarium van Dr. Brero, de leidster van het consul tatiebureau een batig saldo kon worden vermeld van 1309 36, waarbij echter moet worden opgemerkt dat nog enkele uitgaven over het afgeloopen jaar te doen zijn. Uit het- overzichte'ijke en interessante jaarver slag van den secretaris stippen wij aan de verschillende werkzaamheden van Het 1 Greene Kruis, zooals het organise eren van de Bazar ten bate van de T.B.C. Co-mm., het doen houden van de moede-renrsus, waarbij als leidster ontra-cl rnej. Reitsma en die door vele moeders geregeld en met veel animo werd bezocht-. Ve-rder mag ook de nuttige instelling, het Consultatiebureau voor Zuigelingenvoeding zich in een immer groeiende populariteit en een sti'gend be zoek verheugen, wat de hier volgende cij fers overtuigend aankomen. (De ei'fers over 1929 zijn fcusschen haakjes vermeld). Er werden 89 (91) patiënten ingeschreven, ter wijl het geheele jaar door er 152 (123) in be handeling wanen. Tn 1930 werden 1130 oon- sullen gegeven, tegen 817 in 1929. Hierbij kan nog worden .opeemerkt dat de kinde ren. onder toezicht b'ij v-en tot zij den leef tijd van 1 jaar hebben bereikt. Door de zusters werden 57S (36S) huisbezoeken af gelegd. Van de 152 ingeschreven patenten waren 99 zuigelingen dieborstvoeding kre gen, 12 gemengde voeding en 41 geen borst voeding. Qok zij nóg als bijzonderheid ver meld dat er 'in hel- afgeloopen jaar 42 kin deren onder de 6 wéken óp het consultatie bureau werden gebracht, wat door de leid ster ten zeerste op prijs wordt gesteld daar het toezicht het béste kan worden uit ge oefend, wanneer zoo spoedig mogelijk met de consulten wo-rdit begennen. Dat het bu reau in een groc-te behoefte voorziet blijkt duidelijk uit het feit dat ook moeders van uit de OHikgrande-* gem eerten, Voorhout, Abbenes' en Warmond met hun zuigelingen ter zitting komen: In verband met dit- overzicht vermelden wij ook nog uit het verslag van den secr. over de Algem.' Verg. van de Afd. Zuid Holland dat onze Provincie, wat deze con- sultatieburea-ux betreft, bovenaan staat met 42 bureaux in totaal, terwijl geconsta teerd is dat dan ook in onze Prov. de zui gelingensterfte het laagste is. Een van de vóórnaamste en méést sym pathieke instellingen van Het Groene Kruis is voorts zonder twijfel de Commissie tot be strijding van de tuberculose. Deze Commis sie wordt gevormd door Voorzitter en Secr. van het Groene Kruis, den heer Bissohops namens de Sa-sse oh ei msch e Wijkverple ging, de heer van Wceren namens de Prot. Wijkvegp-leging en de beide zusters huisbe zoeksiers als a-dviseerende leden. Uit het jaarverslag van deze commissie, nitgebraeht door Pr. P. Ie Grand, bleek da-t in 1930 aan verpleeggel-d werd betaald een bedrag van 1186.75 over 676 verpleegdagen plus een bedrag aan salaris voor de huisbezoeksters. In totaal werden regelmatig 31 gezinnen bezocht, voor 37 patiënten. De ontvangsten van deze commissie werden gedee"'telijk verkregen door subsidie van het Rijk en van. de Landelijke en Prov. Ver. Het Groe ne Kruis- Daarna kwam het Bestuursvoorstel van het Groene Kruis ter sprake om ten behoe ve van deze T.B.C. Commissie over te gaan tot het huren van de serre bij het Prot. Wijkhuis, welke reeds eon half jaar door de T.B.C. Commissie is gehuurd en blijvend in hur kan worden verkregen. Ook zijn reeds onderhandelingen gevoerd met de beheer ders van het St. Ber nardusgebonw over deze aangelegenheid, waarbij evenwel de bouw van een serre niet mogelijk is en een lighal de aangewezen weg is- De reeds be staande 'serre bij het Prot. Wijkhuis is reeds door .de Prov. Staten goedgekeurd, zoodat de subsidie voor de huur kan wor den toegekend. Ook de plannen voor de lig hal zijn reeds in een zeer gevorderd stadi um, en het ontwerp doorvoor is ook van hoogerhand goedgekeurd. Overeengekomen is als huurprijs 10 pOt. van de bouwkosten, zijnde voor Be-ihesda f 400.jaarlijks en voor Huize St. Bernardus 700.waar voor van de Prov. resp. 200.en 230. subsidie zal worden genoten. Het verschil in percentage is oorzaak van e-en nieuwe regeling. Van de gemeente wordt reeds een subsidie genoten van 500.wat volgens meening van den heer Verkley na een des betreffend verzoek kan worden verhoogd, gezien het feit b.v. dat Hillegom voor het zelfde doel een subsidie verleent van 1587.en Lisse van 1100.Het Be- stursvoorstel om tot het huren van deze serre en lighal over te gaan, te samen plaats biedende aan 10 patiënten, wordt daarna met algemeene stemmen aangeno men, waarna de voorzitter Dr. P. Ie Grand opmerkt hiermede het streven ven vele ja ren na vele teleurstellingen en bezwaren bekroonde te zien. Het is voor hem een uur ran groote voldoening nu de bestrij ding van de Tuberculose in onze gemeente met zulke prachtmiddelen en op de best denkbare wijze kan worden voortgezet. Verschillende heeren brengen Dr. Ie Grand hulde voor hetgeen hiermede na het overwinnen van vele moeilijkheden door hem is tot stand gebracht. Ook de accurate secretaris de heer Slingerland deelt in deze hulde. Vcrschi'lende heeren merken nog op dat het thans de beste tijd is om nieuwe leden te werven en op voorstel van den heer van Niekerk aan de zusters van het Consultatiebureau van zuigelingen in over weging zal worden gegeven onder de be zoeksters propaganda te maken voor het lidmaatschap van het Groene Kruis. De heer Verkley vestigt er ten slotte nog de aandacht op dat het Greene Kruis ook wil voorzien in de behoeften van het misdeelde kind en een paar gevallen zullen de aan dacht van het Bestuur hebben. Verder kan ook nog worden vermeld dat er dit jaar waarschijnlijk weer een Moederoursus zal worden gehouden, terwijl ook het organi- seeren van een cursus voor eerste hulp bij ongelukken overwogen wordt. Alles bijeengenomen zal het ieder wel dui delijk zijn welk een nuttige en actieve Vereeniging onze gemeente in de afd. Sas sen heirn van het Groene Kruis bezit en te betruren is het dat zij niet altijd de be langstelling heeft die zij uit hoofde daar van verdient. Nadat de voorzitter nog had medege deeld da.t volgend jaar de vereen iring haar 25-jarig bestaan hoopt te herdenken werd deze geanimeede vergadering gesloten. WARMOND. Tconeelwedstrijd Volksbond. De R. K. Volksbond gaf haar tweede tooneel- wedstrijdavond in Hotel de Stad Rome. Te ruim acht uur opende de voorzitter der vereeniging de heer J. Hogenboom de bijeenkomst waarbij hij een woord van hartelijk welkom toeriep tot de juryleden, de leden van het eerecomité en den eerw. heer pastoor, geestelijk adviseur der ver eeniging. Mede, aldus spreker, breng ik een woord van hartelijken dank aan de firma Waals te Leiden, die gratis voor dezen wedstrijd de stoffeering heeft afge staan, hetgeen door het bestuur op zeer hoogen prijs gesteld wordt. Verder wensoh ik alle aanwezigen een gezelligen en ge- noegelijken avond. Hierna trad allereerst voor het voetlicht de tooneelvereeniging „Eensgezindheid" uit Maassluis met het tooneelspel in drie bedrijven getiteld „In do Branding". Wij zullen ons van een be spreking van dit stuk onthouden en dit overlaten aan de jury die te dezer zake volkomen voor haar taak berekend is-. Wel kunnen wij zeggen dat van de aan wezigen veel geduld werd vereisoht en zulke stukken rolvast en goed gespeeld moeten worden, willen zij effect sorteeren. De spelers hebben hun best gedaan en zeer zeker schuilen er goede krachten in die vereeniging. Na de pauze werd opge voerd een vroolijke een-acter getiteld „Onder de Parapluie", opgevoerd door de tooneelvereeniging ,.St. Genesius" te Bos koop. Dit genre stukken wil er bij het meerendeel van het publiek beter in. Het stuk werd vlot gespeeld en een en ander was goed verzorgd. De jury- zal te zijner tijd de fouten wel aanwijzen. Met het al was het weer een gezellige avond, die aangenaam en prettig afgewisseld werd door pittige muziek van het Haagsohe Symphonie-ensemble onder leiding van den heer G. N. J. v. d. Brink. Tot heden kan de R. K. Volksbond met voldoening op den door haar uitgeschreven wedstrijd terugzien. Uitvoering Fanfare. De uitvoering van Warmond's Fanfare, die haar 19de uitvoe ring heeft gegeven, is niet in Hotel „de Zon" gegeven, maar in Hotel „het Wapen van Warmond". UIT DE RIJNSTREEK BODEBRAVEN. R.K. Volksbond. Jaarvergadering van den R.K. Volksbond afdeeling Bodegraven en Zwammerdam in het Pa-tronaatsgebouw. De voorzitter, de heer S. Steenbergen, opent de vergadering en wemscht allen een Zalig Nieuwjaar, waarna bet bondslied werd gezongen. De notulen der vorige vergadering, voor gelezen door den Secretaris, den heer C. v. Wijle, werden na een kleine opmerking goedgekeurd. Het jaarverslag, dat daarna werd uiltgebracht-, gaf een prachtige uit eenzetting van wat in het afgeloopen jaar door den bond werd verricht. De pennning- meester, rekening en verantwoording doen de, gaf de volgende cijfers, ontvangsten 989.06. uitgaven S97.68, alzoo een ba-tg saldo van 91.38. Het saldo over 1929 be droeg 173.S7, dus in ka-s 267.23. De voor zitter dankte den Secr. en penn. voor de ver slagen. Vervolgens stelde de voorzitter voor het salaris van den penningmeester te brengen van 10 op 15.De heer Groep stelt voor dit t-e verhoogen tot 20. Bij 'stemming wordt het bestuursvoorstel aan genomen. Aan de leden wordt een traotatie aange boden. De buffetchef. de heer A. Rietveld brengt vervolgens vers-lag uit. Het b-uffet werkt met een tekort van 2.71. De voorzitter dankt hem voor zijn beheer. De heer A. Groep brengt verslag uit pver de Centrale Spaarkas „de Volks ban-k" en on-ze Levensverzekering „Concordia", waar op de voorzitter een keurig verslag uit brengt, als afgevaardigde naar de Centrale Raadvergadering t-e Rotterdam. Vervolgens wordt overgegaan tot be stuursverkiezing. Aftredend 2e voorzitter A. Groep, niet herkiesbaar. Als candidae-t zijn gesteld de heeren A. de Wit, D. Rocre, G. Stolwijk, J. ten Brink en J. Blom. De voorlezing van de presentielijst wij«t aan, dat 50 leden aanwezig zijn. De heer A. Groep dankt voor de aangename samen werking met de overige bestuursleden, in d-e afgeloopen periode. Het stembureau wordt gevormd d-oor de heeren W. Roos en N. Roodenburg. Uitgebracht werden op J. ten Brink 44, D. Boere 42, G. Stolwijk 30, A. de Wit 25 en J. Blom 3 stemmen, alzoo de drie eerste gekozen, die de benoeming aanvaarden. De voorzitter dankt de heèr A. Groep voor de werkzaamheden in het belang dei- bond verricht en n-oodigt de nieuwe be- stiuunsi'.edJsn uit aan d-e 'bestuiurstafed te komen zitten. Bij de bespreking over de feestviering ter gelegenheid van het 12 1/2 jarig bestaan der bonds wordt medegedeeld, dat de heer Kuijper de feestrede zal komen bou- d-n. De heer Groep stelt voor de overige re geling der feestviering aan het bestuur over te laten, wat algemeen wordt goedgekeurd. De heer Roos, het woord vragend, felici teert ook namens de leden de voorzitter met zijn voorgenomen huwelijk en wenscht hun vele gelukkige jaren toe. Ook brengt hij dank aan de Geestcl. Adviseur voor zijn medeleven met de bond. De heer A. Riet veld sitelt daarop voor, aan den voorzatter een cadeautje te geven. Voorgesteld wordt 10 uit de kas beschikbaar te stellen; de leden besloten een cadeau te schenken ter waarde van 20. De geestelijke adviseur, kapelaan v. Kes- sel, sprak daarna ook namen-s den pastoor de leden eenige hartelijke woorden toe. De voorzitter dankt hem voor alles wat hij voor den bond gedaan heeft. De heer Rei-n vraagt eenige inlichtigen aangaande bet kinderfeest met Kerstmis 1.1. gehouden, wat door den voorzitter wordt beantwoord. Vervolgens vraagt Bezuyen over het onderhoud van het patronaat en Walraven over d-e Encycliek „o-ver het Christelijk huwelijk". De G. A. antwoordt deze la-ter te zullen toelichten. De voorzitter dankt voor de aangename samenwerking en spoort de led-en aan, zoo veel moge-lijk de vergaderingen te bezoe ken en sluit de vergadering met den Ohr. groet. Vervolgens beveelt hij het busje Hulp in Nood aan. De opbrengst daarvan was 2.30. St. Lodewijk. Vrijdagavond hield de R.K. Dragersvereeniging haar jaarvergade ring in het patronaat. De voorzitter," de heer A. de Vos, opent met de Chr. groet de vergadering, heet al len welkom. Het dioet spr. genoegen, dat niettegenstaande het slechte weer nog zoo velen ter vergadering zijn gekomen. Het woord is aan d-en Secretaris, voor het voor lezen der notulen. Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd- De penningmeester doet daarna rekening en verantwoording der gelden, de inkom sten waren 347.89, do uitgaven 313.42, alzoo,een batig saldo van 34.47. Door Oor Koot en "Jan vf d." Heuvel werd de rekening als acooord onderteekend. Onder de 35 aanwezigen werden vervol gens 4 kistjes sigaren verloot. Bij de rondvraag bedankte de heer A. Veelenborf A-z. het bes-tuur voor den spoed, waarmede zij gezorgd heeft, dat een nieuwe baar, die aan al-le eischen voldoet, in ge bruik is k-unnen genomen worden. De Z. Eerw. heer Pastoor moedigt de le- dme aan met het werk voort te gaan, waar voor hun zeker het loon in den hemel wacht. De voorzitter sluit daarna de vergade ring, waarna a-Hen nog een paar uur gezel lig bijeen bleven. Gevonden voorwerpen. Een handlascn, een gymschoen en een veriastingmerk. Ver loren: een Gruno damesrijwiel. Inlichtin gen ter secretarie. Geboren: Jacoba Jansje, d. van P. Mook en C. P. van der Heijden. Maagje Maria, d. van J. Veerman en W. Kalis vaart. Gerrit, z. van G. van Dam en N. van Beek. Wilhelmina Margaretha Hen- "drika, d. van A. Wolswijk en W. A. M. van der Zon. Roelinda Johanna, d. van P. J. Vonk en C. Jaoobi. Ondertrouwd: S. J. Steenbergen 30 j. en H. J. Smits 24 j. Gevestigd: B. Bies van Lekkerkerk. J. J. van Fulpen van Reeuwijk. W. van Muijen van Woerden. Vertrokken: C. Jansen naar Voor burg. C. van Katwijk naar Heerlen. W. F. de Grauw en gezin naar Zwammer- De piano-stemmer: Hallo, wacht eens even. Deze noot klinkt valsch.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10