UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN ANDAG 19 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER J^ANDËRa/^, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in'den morgen van. 19 Januari 1931, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.1 te la Coruna. Laagste barometerst.: 74S.0 te Ingö en Memel Verwachting tot den avond van 20 Jan.: Krachtige tot matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Betrokken of zwaar bewolkt met hagelbuitjes of regen. Moge lijk tijdelijk opklarend. Iets zachter vooral des nachts. LUCHTTEMPERATUUR: 7.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 4.48 uur tot 7.33 gr. C. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend, van 9—12 uur, van 2—4 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt. bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. EEN LEGER OP SCHAATSEN, In verschillende Noordelijke landen heeft men legerafdeelingen, die met schaatsen zijn uitgerust, dcch daar de natuurlijke ge stelheid meestal zoodanig is, dat men zich slechts over korten afstand op deze wijze kan voortbewegen, is de getalsterkte dezer afdeel in gen in verhouding tot die geheele legermacht gering. Er is echter één land, dat hier een uitzondering op maakt- n.l. Finland. Finland is het- land der meerein. Het totale aantal bedraagt, onge veer 4S.000, en deze zijn allen door rivieren en kanalen onderling verbonden, zoodat over het gehéele land een schitterend net van verkeerswegen wordt gevormd, dat ge durende ongeveer 8 maanden van het jaar bevroren is met een dikke laag ijs. Finland is een waar Paradijs voor •schaatsenrijders Toen, na den wereldoorlog, de Finsche re publiek ontstond, hadden de Finnen lan gen tijd te lijden van de invallen der Sov- jet-Rusische legers, die ook deze 4 1/2 mil- lioen inwoners gaarne in hun statenbond hadden opgenomen. Doch de Finnen wis ten hun vrijheid te handhaven en nadat zij hun land van de bolsjewiki hadden bevrijd, hebben zij hun leger georganiseerd op een wijze, welke in het bijzonder den eerbied af dwong van hun oostelijke naburen, de Rus sen, die hierin een groote hinderpaal za gen, om dat land nog ooit to kunnen bin nendringen. De Finnen zijn niet oorlogs zuchtig, doch zij wenscken, dat geen an der zich met hun aangelegenheden bemoeit, en hiervoor was het noodig over een goed uitgerust leger te kunnen beschikken. Het Finsche leger is een leger op schaatsen en daar de Russische soldaat niet kan schaat senrijden, vormt deze „mobiele" macht een uitstekend wapen tegen de eventueels in vallen der oostelijke buren. Men leert den Finschen soldaat schieten, terwijl hij zich met een snelheid van 3035 k.m. per uur over het ijs voortbeweegt, en in vaardig heid doet hij niet onder voor een soldaat uit een willekeurig ander leger. De Finnen tra-nsporteeren. ook hun machinegeweren over het ijs, en zelfs kleine kanonnen wor den op sleden meegevoerd. In mobilisatie tijd kunnen 400.000 man onder de wapenen worden gebracht en gedurende de laatst gehóuden manoevres wa-ren er 45.000 deel nemers. Zoo maken zij gebruik van de ver dedigingsmiddelen, welke de natuurlijke ge steldheid van het land hun biedt, en krui- nen op deze wijze hun vrijheid ten koste van zoovele offers verkregen handhaven. HILLEGOM. Hofleverancier. H. M. de Koningin heeft aan de N.V. van der Schoot's Bloem- bollenhandel en kweekerij alliter vergun ning verleend tot het voeren ran het Ko ninklijk Wapen met den titel van Hofleve rancier. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Aantal Inwoners op 1 Januari 1930. 2634 mannen, 2655 vrou wen. Totaal 5289. Vermeerdering door ge boorte 60 m., 62 vr., totaal 122. Vermeerde ring door vestiging 393 m., 382 vr., totaal 774. Geheele vermeerdering 453 m., 443 vr., totaal 896. Vermindering door sterfte 22 m., 17 vr., totaal 39, door vertrek 335 m., 311 vr. totaal 646. Geheele vermindering 357 m. 328 vr., totaal 685blijft een vermeerdering van 96 m., 115 vr. totaal 211. Aantat Inwoners op 31 December 1930 2730 m., 2770 vr., totaal 5500. Aantal voltrokken huwelijken 38. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Na e©n langdurige .geheime ziitiiug komt de midda.g7itit.ing in behandeling de ge in e-en'tebegrooting. De heer Alkemade opent de algemeene 'beschouwingen De geldmiddelen in de toe komst. Spa*, kan zich geheel aansluiten bij he.t voorwoord in de begrootiing gegeven dat wij voorzichtig moeten zijn met het vo-rmen van oaiize conclusies ten opzichte vain de overschotten van vorige dienstjaren, met andere woorden van het zoogenaamde: Re servefonds. Een meevaller van 30.000. welke meer' ontvangen is dan geraamd op de plaatselijke inkomstenbelasting is voor de toekomst verkeken, wamt de plaatselij ke inkomstenbelasting is opgeheven m.a.w. of a»l personen met groote inkomens zich in onze Gemeente vestigen, zall op onze Gem.-inkomsten niet meer denzelfden in vloed hebben als voorheen. Onze uitgaven en de aflossingen en renten van leeningen zullen zeker vermeerderen, terwijl onze na tuurlijke inkomsten mede door heffing der Hoofdei. Omslag zullen 'verminderen daar mi. een bedrag van nog geen 5.50 per in woner, dat onze gemeente uit het Nieuwe Gemeentefonds is toebedeeld voor onze ge meente in de toekomst te weinig zal blij ken om onze verdwenen hoofd ©lij ken om lag te com penseeren, te meer waar in dat bedrag per inwoner ook nog begrepen is een bedrag van naar spr. meent 1.50 per inwoner, wat wij vroeger toch al per inwo ner van heit Rijk ontvingen, zoocLat wij in werkelijkheid slechts 4per inwoner krijgen. Of dit bedrag voldoende zal zijn om met de andere aangenomen belastingen ons budget sluitend te maken zonder het opleggen van nog verdere nieuwe lasten aan onze inwoners zal moeten worden af gewacht, omdat w ij dat thans nog niet kun nen beo orde eienEr wordt nu wel ge schermd met een reserve van 250.000. die de Gemeente heeft, maar deze reserve is voor spr. alléén op papier voorhanden, daar deze reeds geheel is uitgegeven voor doeleinden waarvoor geleend mag worden, dus nija.w. als wij onze reserve willen vrij maken dan moet de schuld verhoogd wor den. Dc totale som die voor buitengewone werken is uitgegeven, is volgens mededee- Hing 400.000, zoodat niet alleen het be drag van de reserve daarin reedis geheel is verwerkt, maar nog 150.000 daarboven. De totale schuld van onze gemeente wel ke per 1 Jan. 1931, volgens opgave 1.877.000 bedroeg is dus in werkelijkheid 2.277.000, welke in de toekomst een veel grooter bedrag aan rente en aflossing van de toekomstig© begroetingen aal vragen dan thans het. geval is; m. i. gaat de schul denlast te snel omhoog. Spr. voor zich kent derhalve aan die re serve van 250.000 maar een betrekkelijke waarde toe, want als wij die reserve aan d© eene zijd© willen losmaken, dan moeten wij de schuld aan de andere zijde vernoo- gen. Spr. zou het meer op rpijs stellen als in de toekomst Qventueele overschotten van vorig dienstjaren afzonderlijk werden be legd, zoo noodig voor speciale gemeente- doeleinden, zoodat wij deze kunnen vrij maken zonder de schuld te verih'obgen. Spr. juicht natuurlijk de reserve van 250.000 in zooverre toe, en z.i. moet thans daar mede gewerkt worden in het zedelijk en lichamelijk belang van onze inwoners. Op dit gebied is er zeker in onze Gemeente nog iets te doen, medio in het belang van de Volksgezondheid. Spr. zal zeker daartoe gaarne medewerken. Verschillende wenschen. De heer Ivrau zegt, dat een begroeting niet deugt, wanneer er zulke belangrijke overschotten zijn, als bij deze het geval is. Of de belastingen zijn dan te hoog, of er. 'wordt te weinig uitgegeven aaai zaken, die toch noodzakelijk zijn. Hij wijst in dit ver band op de volkshuisvesting: een 50 a 60.000 van de groote reserve zou hieraan besteed kunnen worden, evenals aan de stichting van een badinrichting; voorts noemt hij heit geneeskundig schooi toezicht do Liichemelijk© verzorging van de jeugd en een goede straatverlichting. Aan al deze zaken wordt door B. en W. geen of onvol doende aandacht besteed. Een vergelijking met andere gemeenten toont aan, dat Noordwijk in meerderé opzichten verre ten achter is. Talrijke door spr. genoemde cij fers wijzen aan, dat de gemeente te weinig uitgeeft. Waar blijven de sociale en hygi ënische maatregelen van B. en W. 1 Spr. stelt voor ten spoedigste een com missie te benoemen, teneinde plannen over voornoemde onder werpen bij den Raad in te dienen. De werkverschaffing. De heer Meijer wil een ailgemeene be schouwing houden, die vooral zal gaan over het beleid va.n B. en W. ten opzichte van het behartigen van de belangen vau een zeer groote groep van ingezetenen, n.l. de arbeiders; over leveranties door ingeze tenen aan de Gemeente; over de z.i. minder juiste wijze waarop aan den Raad voor steden worden gedaan en over de geringe bezetting van R.K. hoofd-arabtenaren in verhouding tot het aantal R.K. ingezete nen. In het afgeloopen dienstjaar is een nieuw werkl'tedenweglememt tot stand gekomen en tegenover een vraag om bij het- aanstel len van meerdere arbeidskrachten in vas ten dienst, personen in, een door den Raad vast te stellen, loongroepen in te doelen cn dit te doen in overleg met de betrokken organisaties, stonden B. en W. afwijzend. In de Vergadering van 16 Mei, is aange nomen alle daarvoor eenigszins in aanmer king komende werken te doen uitvoeren in hef tijdvak 1 Nov..—31 Mei, met behulp van werkloozen. Deze te doen aanwijzen door de Commissie voor de werkverschaffing. In November bij het bouwrijp-maken van bet terrein van Vesta, waren dertien werk loozen, die aan den arbeid waren, niet aan gewezen door de Commissie voor de werk verschaffing. Het wil spr. voorkomen, dat B. en W. ten opzichte ran dit raadsbesluit niet juist gehandeld hebben. Bij de behanddeing van den verbouw van de Gas fabriek werd ter sprake gebracht een afzonderlijk gebouwtje op het terrein van de fabriek te zetten als schaftgelogen- heid voor de arbeiders. Dit kon geen instemming vinden bij B. en W-, niettegenstaande reeds jaren lang het geasbedrijf groote winsten heeft ge maakt. Ook de aanstelling van een nachtwaker, is niet geschied met sympathie van B. en W. Ten slotte is Spr. na ihet doorlezen van de notulen nog steeds van oordeel dat B. en W. niet dien ijver en toewijding aan den dag hebben gelegd, die redelijker wijze had mogen worden verwacht om al het. mogelij ke te doen om de ellendige gevolgen van werkloosheid zooveel mogelijk te voorko men of althans te verminderen wat z.i. niet alleen een groot belang is voor de werkloozen zelf, doch ook voor een groot deel van den neringdoenden Middenstand. Vervolgens heeft Spr. met genoegen in het rapport van de Commissie van de reke ning en begroeting gelezen, dat zij niet de zekerheid heeft, dat alles wat eenigs- zin.s mogelijk is ran ingezetenen wordt be trokken, en dat er meer aandacht moet worden gewijd dat zooveel mogelijk inge zetenen daarvan profiteeren. Spr. wil gaarne aannemen, dat B. en W. het bij deze erkenning niet zullen laiten, d'ocih de daad bij het woord voegen. Gaarne zou spr. daarom zien, dat B. en W. de diensten en bedrijven controleerden; dois ook de bedragen onder 50. Een school, die tweemaal te duur geraamd was. In de Jainmari-vergade ring werd een voorstal ran B. en W. aangenomen cm de beide bestaande operub. scholen op te hef fen en één nieuwe f© stichten, tuissehen de beide dorpen. In de Ma art-vergadering is gekozen de Commissie voor buitengewone werken, ter wijl er al reedis ©enige jaren bestaat de commissie voor toezicht op het Lager On derwijs. Nu is blijkbaar door B. en W. aan den Gemeente Architect opdracht gegeven een plan voor genoemde school te cxntwerpen. Dit plan is aan den Raad voorgelegd na een lange zitting en zonder d'ait het op de Agenda stond aangegeven. Gelukkig is op dat oogenblik de zaak uitgesteld. Achteraf bleek, dat dit plan ge raamd was op 126.000. Toen dit pla-n gereed was, is het advies gevraagd van de Commissie v. toezicht op het Lager Onderwijs, of de nieuwe school een vijf-, dan wel een zes-klassige school zou moeben worden. Dit laatste nu lijkt mij al heel zonderling, eerst een volledig plan ontwerpen en dan vragen of er vijf of zes klassen moeten zijn. Dit zeer kostbare plan is ons dus aan geboden geweest, zonder dat èn de Co\n- missiie van toezicht op het Lager Ouderwijs èn de Commissie van Buitengewone Wer ken, die reeds was benoemd, over dit plan zijn gekend.. Was dit wel gebeurd, dan zou den er hoogstwaarschijnlijk geen 700. volgens de regeling van uitgaven althans noodeloos zijn uitgegeven. Zooals de School nu wordt gebouwd, zijn de kosten geraamd op rond 62000.een besparing dus van meer dan 50.000. In de vergadering van 21 Aug. werd een voorstel tot verbouwing van de bestaande Openbare School tot school voor Nijver- hiedeonderwijs aanhangig gemaakt, zonder dat B. en W. nog een bestemming wisten aan te geven voor de overige twee lokalen; terwijl in de verga dering van 9 October •ons wordlt voorgesteld de onderwijzers woning te verhuren, alweer zonder dat we weten welke bestemming aan twee lokalen zal worden gegeven. Besloten wordt dit punt op te schorten tot de volgende vergadering en ddn'menk je er niets meer ran. Het kan m.i, niet ontkend worden, dat deze voorstellen zeer onvoorbereid in de vergaderingen van dien Raad werden ge bracht, met als gevolg, dat althans waf. de Openbare School betreft: tienduizenden zouden zijn uitgegeven wat niet. noodig was, terwijl wat de Teekensohool betreft, spr. de zaak niet wil vooruitloopcn, wat betreft de financieele zijde van dit voorstel, toch meent spr. wel te mogen opmerken dat de verbouwing van d'ie school juiisit door het onvolledig© worstel ran B. en W. is opge houden. Verder wil spr. vertrouwen, dat wanneer in de toekomst weer voorsteken van eenig belang worden gedaan, eerst advies van personen of commissies ytot oordeelen over de onderwerpelijke zaak bevoegd, zullen worden ingewonnen door B. cn W. Ten slotte wil spr. in deze odgemeene be schouwing eens even wijzen op het feit, dat we in onze gemeente ze-s hoofd-a<mbten«ren tellen, waarvan er slechts één Katholiek is. De voorzitter zegt niet in slaat te zijn, onmiddellijk onvoorbereid een antwoord te geven op de vragen van de heeren Alke made, Krau cn Meyer. Hij stelt voor de voorstellen en beschouwingen van de 2 laatste heeren in handen te steJilen van B. en W. om advies. Komt aan de orde hoofdstuk uitga.ven begroeting 1931. Bij de post presentiegelden wordt beslo ten minstens éénmaal per week te verga deren op een Donderdag of Vrijdag. De heer Lieffcrink brengt B. en W. lof toe voor de verhoogi-ng van den post „re clame". Bij hoofdstuk III, openbare veiligheid, zegt de heer Braun dat het eindcijfer hier van, 35.343.86, hem zeer hoog voorkomt-. Hij noemt eenige cijfers cn vergelijkt die met Katwijk 41.800), Noordwijk 10.000 inwoners. Katwijk 15.000 inwoner-». >Spr. komt tot de conclusie, d'at de kosten te Kat wijk belangrijk lager zijn. Ook maakt spr. vergelijkingen met Beverwijk en Hiüegom, die eveneens ten nadeele vain Noordwijk zijn. Heit Noordwijksche corps kost z.i. te veel. Hij stelt daarom voor geen nieuwe gelden en geen nieuw personeel meer aan te stellen. De heer v. d- Niet is het niet geheel met. den heer Braun eens, doch verzoekt wel herziening der salarissen. De voorzitter zegt, dat men zeer voor zichtig moet zijn vergelijkingen te treffen met andere gemeenten. Katwijk bezat als badplaats een geheel ander karakter; niet voor niets is indertijd de instelling van een commissariaat toegestaan. Noordwijk stelt totaal andere eiscben. De heer Braun is het hiermee eens. Weth. v. d. Wiel zegt, d'at. er reeds veel personeel noodig is voor het Lange veld. De heer Liefferimk verklaart, dat de Noordwijkers zeer zeker waar voor hun geld hebben, wat dc politie betreft. De bositen kunnen niet lager zijn. Over het algemeen blijken de leden, evenals de voor zitter bet hiermede eens. Bij hoofdst. IV (volkshuisvesing) wordt, door diverse leden aangedrongen op verbe tering der Volkshuisvesting. Bij de bespreking der diverse hoofdstuk ken werden de voorstellen van de Raads commissie over het algemeen aangenomen; besloten wordt o.a. tot opheffing in de toekomst van dé genreenteiijtke ptantsoen- kweekerij. Voorts tot doortrekking van den Noord'-Roulerard van Schoolstraat tot aan Oraujeweg. Aan het verifica-tiebureau van Ned. Gemeenten zal opgedragen worden de administratie van den dienst van open bare werken in te richten. Een en ander ging met uitvoerige be sprekingen gepaard, die echter niet van ■ingrijpende aard waren. De begrooting van inkomsten en uitga ve m werd tenslotte goedgekeurd. Te onge veer half negen sloot de voorzitter de ver gadering. BOSKOOP. Vereen, v. Boschculturen. De voor zitter, de heer M. J. Rosbergen, opent de vergadering en spreekt over de algemeen hcerschende malaise en de maatregelen, door enkele landen genomen, waardoor aan de boomkweekerij en handel groot nadeel wordt toegebracht. Spreker wekt de leden der vereeniging op om 't hunne er toe bij tedragen om den toestand te verbeteren en is dankbaar voor wat de handelsorgani saties reeds deden en nog doen. Daarna heeft voorlezing der notulen plaats. Bij de bespreking der binnen- en buiten- landsche lectuur wordt voorgesteld „La vie k la campagne" af te schaffen cn te nemen „La Revue horticole suisse", waar toe wordt besloten. De voorzitter deelt vervolgens mee, dat 2 commissies zijn ingesteld tot zuivere be naming van Azalea's cn dwergsparren. Bij de rondvraag wekt de neer v. Straa- ten v. Nes de leden op om bijzondere en mooie exemplaren te bewaren voor de Ten toonstelling in 1934; ook wil hij 't 75-jarig bestaan der vereeniging herdenken. Daarna hield de heer Zwartendijk een causerie over: „bespuiting met carboli- neum"; van de gelegenheid óm hieromtrent vragen te stellen werd druk gebruik ge maakt. Daarna had sluiting plaats. Geboren: Annie, d. van Wengerden en E. v. Ree. Ivlazina, d. van G. Appel «n L. A. Oosterwijk. Clazina Jacoba, d. van A. J. Bakhuizen en W. Kersbergen. Ondertrouwd: M. v. d. Willik en N. Tol. J. de Groote en J. N. v. Helden. Getrouwd: P. Vis 24 j- en L. J. v. d. Willik 22 j. Overleden: M. J. Baars, echtgenoot© van D. v. Veen 51 j. J. v. Hevelingen 49 j. M. Boer, echtgenoote van N. Mesman 81 j. I. P. Nieuwsted, wed. van H. Jon kers 79 j. J. Verkade, wed. van A. v. Tol, 75 j. P. Hunink 41 j. ZEVENHOVEN. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding van het afzetten en opmaken van het sliethout in polder Zevenhoven was laagste inschrijver C. de Groot voor 133. Aan wien het is gegund. Z0ETERW0UDE. Werkloosheid. Gedurende de afgeloo pen week stonden bij het correspondenschap der arbeidsbemiddeling 32 nieuw werkzoe kenden ingeschreven. Bij de gemeentelijke werkverschaffing werden geplaatst 21 per sonen, terwijl op het einde der week weer 46 personen als werkzoekend stonden inge schreven. Roodvonk. Bij B. te Geflderswoude is een geval van roodvonk geconstateerd. LAATSTE BERICHTEN Schip aan den grond. Uit Bruinisse wordt ons gemeld: Hedenmorgen is ter hoogte van Batten- oord een sleepschip aan den grond gevaren en doormidden gebroken. De bemanning kon zich in de eigen sleepboot redden. Het bergingsbedrijf van Hoogenboelen te We- meldingen is uitgevaren om schfp en lading te bergen. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ongenoode gasten een bezoek ge bracht aaai <lc kleermakerij van den heer J. S'luzewsiki, Heerengraoht 443 te Amster dam. De straatdeur is vermoedelijk met een va'lsche sleutel opengemaakt. In verschil lende vertrekken is een bezoek gebracht. Als buit is meegenomen een heeren bont jas ter waarde van 3000, benevens de kas bevattende 50.aan klein geld. 14 gou den tientjes, benovens cenig Duits oh cn Fra-nsch geld. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Niet afgekeurd voor volwassenen. Begrafenis Baron van Voorst tot Voorst. Z. K. H. de Prins zal persoonlijk tegen woordig zijn bij de begrafenis van den ge neraal baron van Voorst tot Voorst, Woens dag a.s. te Vilsteren. H. M. de Koningin heeft den luite nant-generaal jhr. Wittert, adjudant in bui tengewonen dienst van H. M., opgedragen Haar te vertegenwoordigen bij de begra fenis van luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst. De opvolger van Baron van Voorst tot Voorst. Als opvolger van bet overleden Eerste» Kamerlid J- J. G. baron van Voorst tot Voorst wijst de lijst betreffende de verkie zingen, waarbij den laatsten keer zijn man daat is vernieuwd, aan het Tweede Kamer lid ir. L. J. M. Feber en na dezen den oe> r F. L, D. Nivard, wethouder van Rotterdam. ROTTERDAM, 19 Jan. Vee. Aan voer: 394 vette runderen, 215 vette kal veren, 746 schapen of lammeren, 1141 varkens. Koeien le kw. 4850, 2e k\v. 43 45, 3e kw. 3135, kalveren le kw. S085, 2e kw. 65—70, 3e kw. 47.5—52.5, schapen le kw. 46, 2e kw. 40, 3e kw. 29—3"». lam meren 2228, varkens lc kw. 21.5, 2e kw. 21. AMSTERDAM, 19 Jan. Vee. Aan voer 526 vette koeien le kw. 981.06, 2e kw. 81—96, 3e lew. 72—82, mindere soor ten 7080, 80 melk- en kalfkoeien 360 380 ,57 vette kalveren 2o kw. 82PO, 3e kw. 72S0, 14 nuchtere kalveren 12 20, 3 schapen, 820 varkens, vleeschvarkens (90—110 K.G.) 55—56, zware 54—55, vette 52—53, 171 paarden 100—230. B0SK0K0P, 19 Jan. „De Boskooosche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Columbia 1.30—1.50, Butterfly 0.70- 1.40, Wilh. Kordcs 1.101.60, liosalan- rex 0.500.80. Mgr. Noaeh f 0.50; diver dia 0.70—1.40, Kilham 0.50— OM, Flo- sen: Anjers- 0.50—0.70 Seringen 0.50— 0.70, Prunus triloba 0.401.00. «N iet-Officieel) 45Se STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag II Januari 1931. 5e Klasse, le Lijst. HOOÜE PRIJZEN. 5130. 13619. 14073. 16875 elk 1000. 50 400. 7039. 10797 elk 200. I960, 9959. 14232. 15113. 16410, 174S3. 13841. 20137, 20621 elk 100. Prijzen vau f 70 61 09 279 764 804 830 962 964 905 1342 1434 1098 1740 1836 1881 1961 1981 2214 2325 2377 2416 2419 2434 2440 24 IS 2469 2982 3024 3057 3036 3256 3549 3034 3038 3S90 3956 4095 4209 4494 4592 40 11 4765 5030 50.16 5ti86 5213 5354 5394 54') I 5654 5710 5717 5771 5S3I 5838 hi»IO 0041 6191 6361 6569 6578 6812 7066 7125 72.'7 7494 7500 7540 7548 7038 7727 774 3 7S3 3 7994 8413 8497 8599 8797 8933 89.34 9.318 9331 9339 9444 9658 9673 991.3 9931 9999 10397 10428 10655 10720 10964 10999 11015 11289 11425 11682 11738 11751 11757 11997 12013 12044 12076 12217 12230 12286 12596 12751 12976 13004 13007 13054 13147 13313 13361 13371 13511 135.36 13709 13899 139.50 14022 14207 I44SC» 14907 15015 15036 15263 15286 15306 15386 15750 15798 15893 16023 16166 16201 1626? 16350 16422 16637 16770 16849 16964 16994 17086 17309 17314 17760 18311 18574 18S21 18835 1S918 19001 19019 19195 19.390 191S.5 195?.5 20016 20024 20166 20167 20258 20391 20476 20490 20582 20991 Nieten. 52 20.3 235 299 369 465 512 554 573 023 661 670 693 737 742 762 794 871 875 881 8S7 927 995 1017 1024 1092 liy5 Ï2U3 1261 1301 1330 1339 1345 1349 1360 1391 1395 1512 lötU 1685 1700 1708 1711 1757 1845 I860 1892 1922 2U30 2044 2065 2111 2203 2229 2300 2339 2551 2406 2435 2436 2111 2453 2530 259S 2686 2759 2805 2815 2850 2895 3038 3102 3125 3131 3137 3 l'»f» 3259 3297 3320 3412 3482 3513 3561 3604 3621 3632 3669 3678 3711 3783 3784 3966 4019 4054 4114 4329 4348 4408 4438 44S4 4501 4D?9 4541 4654 467 7 4695 4761 4773 4837 4952 4967 5009 5128 5143 5145 5167 5207 5266 5297 5332 53ö5 5367 5.-'74 541 1 5470 5502 5526 5561 5631 5677 5713 5741 5748 5773 5844 5851 5870 5932 5946 5998 6063 6084 6102 6111 6131 6136 6111 62«-3 6206 6339 6412 6426 6455 64SO 6481 6524 6551 6552 6745 6770 6806 6837 6841 6899 6950 7034 7093 7115 7143 7182 7190 7206 7275 7287 7289 7296 7309 7311 7336 7399 7464 7468 7480 7486 7490 7556 7591 7615 7634 7732 7766 7774 7776 7832 7".5,S 8042 8072 8076 8082 8106 8127 8129 Mv» 8300 S30I 8359 8420 S49S 8512 85.?2 8601 8604 S609 8622 8646 8649 8689 8796 8843 3>'J2 8972 9014 9034 9065 9154 9173 9342 9308 9361 9424 9463 9466 9474 9483 9628 9639 9663 9805 9868 9950 9960 10016 10"62 10114 10190 40196 10246 10249 10284 10313 10313.3 10416 10450 10462 10602 10628 10635 10708 10786 10789 10808 10826 10898 11025 11043 11201 11237 11239 11379 11386 11484 11485 11541 11548 11556 11574 11583 11623 11627 11672 11675 11759 118'6 II838 11811 11862 11871 11910 11978 12015 12050 12156 12137 12227 12235 12236 12266 12311 12313 12131 12451 12506 12547 12568 12592 12610 12705 127'.5 12781 12865 1288.3 12891 12944 12957 120 .3 12065 1.3109 13148 13176 13212 13218 13254 13 HM 1.3334 13.352 13355 13360 13449 13585 1 3669 136O0 1.3740 13756 1.3760 13763 1.3812 .1-1071 1-JI75 1J 11 i.nn<* 14410 144.35 144.38 14548 14549 14659 14674 14700 14710 14748 14768 14770 14782 14816 14828 14335 14851 14891 14927 14931 14955 14992 15066 15119 15156 15170 15193 15201 15203 152.37 15293 15201 15360 15361 15404 15407 15414 15495 15512 1.5=5 24 155S7 15558 15568 15605 J5732 15828 15856 15866 I5S91 15894 15908 15916 15934 15935 15069 K.iiOO 160.38 16065 16089 16105 16119 16138 16208 16274 16.317 16.341 16347 16387 16489 16533 165.91 16651 167.32 16733 16763 16809 16821 16850 16886 16911 16984 16997 17069 17077 17151 17184 17211 17214 17220 17275 17279 17303 17.371 17417 17489 17490 17496 17503 17635 1764? 17670 17877 17902 17912 17920 17924 17980 17995 18094 18098 18144 18156 18185 18176 18200 18209 18288 18454 IS-'SO 18 P I .564 18580 18775 18967 18987 19120 19320 19377 !'Mv3 19427 19432 19492 19513 19570 19624 196-10 19692 19742 19793 1970S 1QS0.3 19812 lOS?' 10008 199.3X 19970 20001 20086 20229 202.33 20250 2f?77 20'0/ 20329 20.371 2037'» 20451 20'58 20557 20570 2' 20714 20753 20761 20763 20777 20789 20793 20S58 20954 20972

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3