MAANDAG 19 JANUARI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 CEMEENTERAAD. De voorstellen-strocm houdt aan. 13ij den Raad der gemeente zijn in ver band met de behandeling der begrooting neg de volgende voorstellen ingekomen: De heer Schüller (S. D. A. P.) stelt voor te besluiten, dat de Commissie van Fabricage een onderzoek instelt naar den technische en administratieve samenstel ling van den dienst van Gemeente .verken en in hoeverre het mogelijk is dat door deze dienst diverse werken in eigen beheer kunnen worden uitgevoerd; en hare bevinding in een rapport aan den Raad voorlegt. Vervolgens noodigt. de heer S c h 11 e r R. en W. uit advies ir. te winnen van de Commissie van Overleg omtrent het tref fen van maatregelen, waardoor aan werk sters en schoolsohoonmaaksters in dienst der Gemeente of van bedrijf- en dienst hoofden, schoolhoofden^ concierge enz., dezelfde reohten worden verleend waarop zij ook aanspraak zouden hebben ge maakt zoo zij onder de bepaling der pen sioenwet 1922 vielen. Tenslotte stelt de heer S c h 11 e r voor alle bes tracings werken in eigen beheer te doen uitvoeren. De heer V e r w e ij (S. D. A. P.) stelt voor volgnummer 506 cl er uitgaven van de begrooting voor den dienst van het jaar 1931 te verhoogen met 1565.teneinde het weekloon der 5 suppoosten van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" te ver hoogen en nader vast te stellen overeen komstig het minimum-uurloon door de ge meente aan ongeschoolde werklieden be taald. De heer van Stralen heeft nog het volgende voorstel ingediend: De Read, van oordeel dat de aanleg van den Leidsohen Hout zooveel mogelijk moet dienstbaar gemaakt werden aan de be hoefte tot werkverruiming; dat de afwerking van het volledig plan voor dezen aanleg, waarin begrepen aan leg van snort- en speelvelden enz. daarom ten spoedigste ter hand genomen te wor den; besluit om ter bevordering van de te werkstelling van meerdere werklooze ar beiders een bijdrage uit de gemeentekas beschikbaar te stellen en daarvoor een memoriepost in de begrooting op te ne men. Mevr. Braggaarde Does en de lieer v. Stralen stellen den Raad voor te besluiten tot oprichting van een ge meente'ijk Tehuis voor Ouden van Dagen. Voorstellen inzake bestrijding werkloosheid Door liet katholieks Raadslid den heer M a n cl e r s zijn bij den Raad de volgende voorstellen ingediend: Je. De Raad noodige B. en W. uit te onderzoeken, op welke wijze het best de werkloosheid kan worden bestreden door eene reeds bestaande of eene te benoe men commissie op te dragen, elk jaar in de zomermaanden liet onderzoek daarnaar aan te vangen en in September en ver der, zooveel a!s noodig is, de maatregelen voor te stellen, welke bij eene eventueel te verwachten werkloosheid kunnen wor den genomen. 2e. De Raad noodige B. en W. uit voor dit jaar en nicer speciaal voor dezen win ter zoo spoedig mogelijk te komen mot voorstellen tot werkverruiming door ver vroegde uitvoering van in het gemeente belang noodige of wel nuttige werken en de kosten daarvan geheel of gedeeltelijk uit leening te dekken. 3e. De Raad noodige B. en W. hit de steunregeling zoodanig te herzien, dat ge heel of althans zooveel mogelijk voorko men wordt, dat door iemand, tengevolge van werkloosheid tegen zijn wil, gebrek geloden wordt. 4e. De Raad noodige B. en W. uit voorsteren te doen om te bevorderen dat woningen, gebouwd met gemeentelijken steen, Rijkssubsidie of ook op andere wij ze, op gemakkelijke voorwaarden ook voor de kleinere beurzen in eigendom kun nen worden verkregen. oü. De Raad noodige B. en W. uit: a. voorstellen te doen om bij werkloos heid ook thans zooveel mogelijk werken ter bestrijding der werkloosheid, alsmede sub. 2e bedoeld, te doen uitvoeren, en deze te deen uitvoeren in een koi teren dan den nnrma'en .arbeidsdag, opdat zooveel moge lijk werkloozen hierdoor te werk kunnen worden gesteld. b. order de oogen te zien, of met het zelfde deel als onder a. genoemd, ook bij groote werkloosheid de vaste gemeeniebe- drij\ mi nie! in aanmerking kunnen komen voor een verkorten arbeidstijd. c na te gaan, of eveneens met hetzelf de deel als onder a. genoemd, ook parti culiere bedriiven genegen zouden zijn een verkorten arbeidstijd toe te passen onder eventueel vanwege de gemeente te ver leden steun, en een voorstel omtrent de wijze van die steunverleening aan den Raad te doen. Ge. De Raad noodige B. en W. uit aan de Landsregeering onder aanvoering van de in dit schrijven vermelde motieven te verzoeken maatregelen te beramen om te geraken: a. tot een snoedige invoering van een Rijks-steunregeling voor werklooze arbei ders b. tot werkverruiming op die tijden, waarop werkloosheid optreedt of redelij kerwijze kan verwacht worden op te zullen ti e'en, en verschuiving van werk van de tijden van voldoende of overvloed van werk naar de tijden van gebrek aan werk, bijv. in den winter; c. tot eon wettelijke invoering van een verkorten arbeidstijd vooral in tijden van werkloosheid voor alle bedrijven, of wel, die, welke hiervoor op de eerste plaats in aarmerlring komen; d. tot een samenwerking met andere landen om gezamenlijk die maatregelen te treffen, welke tot eene bestrijding der werkloosheid en hare gevolgen het meest doelmatig kunnen zijn. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Het eerste lustrum. Voor het eerste lustrum van P. Iv., waar over wij reeds een uitvoerig bericht in ons blad publiceerden, is door de lustrumcom missie dier vereeniging een mooi program ma samengesteld. De feestweek zal op Woensdag 21 Ja nuari aanvangen met ©en triduum voor de leden door clen moderator, den weieerw. heer L. Gudde. Gedurende drie achtereenvolgende avon den zal het triduum gehouden worden in de kapel van het üt. Elisabetkgesticht, aan vang telkens 8 3/4 uur. Zaterdag 24 Januari zal des middags om half drie voor de kinderen-huisgenooten der leden en donateurs een kindermatinée gegeven woruen in clo kleine Stadsgehoor zaal. De kerkelijke viering voor de leden zal plaats hebben op Zondag 25 Januari met een H. Mis des morgens om 9 uur in de kapel van het St. Ehsabethgesticht, waar onder algemeen e H. Communie cn waarna gemeenschappelijk ontbijt in het Eigen Huis. Des middags 3 uur receptie in het Eigen Huis en des avonds gezellig samenzijn. Maandag 26 Januari Reünie in het Eigen Huis voor leden en oud-leden. Op Woensdag 28 Januari wordt een Schouwburgavond gegeven, waarbij zal worden opgevoerd, het blijspel „de firma Adam en Eva" en tenslotte op 29 Januari een Lustrum-bal in de foyer der Stadsge hoorzaal. Een programma dus, dat bij aldegenen, die zich voor P. K. inteiesseeren, zejeer in den smaak zal vallen. „STEUNCOMITÉ 1931". Vanmiddag om 3 uur was er ten Raad- huize een bijeenkomst georganiseerd om te komen tot oprichting van een „Steuncomité 1931", ten doel hebbende: Steun aan nood lijdenden, in verband met de thans heer- schende crisis". De bedoeling van de initiatief-nemers, mevr. Mandors-Vermeulen en mevr. Meyers- Gottschalk, was, om het comité uitsluitend uit dames te doen'bestaan en de geldmid delen te verzamelen door collecten, uit voeringen, enz. Mevr. S. A. W. van de Sonde Bakhuyzen- Gericke had zich bereid verklaard, eere voorzitster te zijn. ADRESSEN AAN DEN RAAD. Georganiseerd overleg. Aan den Raad der gemeente Leiden is volgend adres verzonden. Ondergel eekenden, handelende namens en in opdracht van de navolgende organi saties: den Algemeenen Ned. Chr. Ambte- naarsbond, de Alg. R.-K. Ambtenaarsver- eeniging, den Ned. Chr. Bond van Perso neel in Publieken Dienst, den Ned. R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus", verzoeken Uwen Raad, Burgemeester en Wethouders uit te noodigen a. zoo spoedig mogelijk wijziging te brengen in de werkwijze van de Commis- siën van Georganiseerd Overleg en van de z.g. Dienstcommissiën; b. in deze Commissiën spoedig te doen voorbereiden de regeling der rechtspositie van hel gemeentepersoneel, zooals dit door de Ambienarenwet 1929 wordt geëischt. e. eveneens zoo spoedig mogelijk het raPP°rt van de Commissie ad Hoe voor de wijziging der loon- en salarisregeling in het georganiseerd overleg te doen behan delen. 't Welk doende enz. De huurnivelleering. Aan den Raad is verder volgend adres verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden, A. J. Schone- veld en H. v. Donselaar, resp. Voorzitter en Secretaris van de Federatie van te Lei den en Omstreken gevestigde Woning bouwverenigingen, ten deze domicilie kie zende Marnixstraat 11 dat zij kennis genomen hebben van het voorstel van Burgemeester en Wethouders aan Uwen Raad inzake de huurverlaging van de relatieve hoogere huren dat de Federatie zich op het standpunt stelt, blijkens het ingezonden adres van 17 Januari 1930, dat de verkregen rente winst ten goede behoort te komen aan die blok ken, welke met 6 ct. voorschotten zijn ge bouwd dat de Federatie van oordeel is, dat de huurverlaging, welke met htc voorstel be reikt zou worden, nog onvoldoende is; dat waar zelfs de grafische voorstelling (gevoegd bij het ingekomen stuk No. .23) van betaalde huurprijzen en getaxeerde huurwaarden in relatieve cijfers nog be langrijke overschrijdingen aangeven van de getaxeerde huurwaarden. zij Uwen Raad verzoeken een verdere huurverlaging mogelijk te maken, door het nemen van de onderstaande maatregelen: le. door over te gaan tot een verdere conversie, n.l. van de verleende 5 pet. bouw- voorschotten 2e. door een jaarlijksche bijdrage van de gemeente aan het „Fonds voor huurver laging van met overheidssteun gebouwde arbeiderswoningen" 3e. door het mogelijk te maken, de Wo ningbouwverenigingen in de gelegenheid te stellen, in deze ook financieel mede te werken aan de fondsvorming voor huur verlaging van met overheidssteun gebouw de arbeiderswoningen. Zij verzoeken derhalve Uwen Raad als nog, in dezen geest een beslissing te ne- Hetwelk doende enz. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 5655. De Twentsche Bank N.V. (f.) Leiden. Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout en Sassenheim. Hoofdz. Amsterdam, Spuistraat 138-150. DE AFGETREDEN DIRECTEUR DER L. D. M. Afscheidsreceptie Charles van Spall. Door den Raad van Commissarissen der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij is wegens gezondheidsredenen aan den heer Charles van Spall, op zijn verzoek met in gang van 1 Januari j.l., eervol ontslag ver leend als Directeur dier Maatschappij, on der dankbetuiging voor de toewijding, waarmede hij de belangen der Vennoot schap gedurende een lange reeks van ja ren heeft behartigd. Op 1 Januari 1887 werd hij door de toen malige Directeuren, wijlen mr. W. van der Vliet en J. Ph. Bosch Reitz, aangesteld als Controleur-Administrateur. Na het verscheiden van beide Directeu ren, werd hij in het jaar 1902 in een alge meen e vergadering van aandeelhouders, met algemeene stemmen benoemd tot Di recteur, welke functie hij tot bovengenoem- den datum heeft vervuld, zoodat hij met voldoening kan terugzien op een dienst tijd van 44 jaren. Immers onder zijn leiding is het buizen net in onze Gemeente tot in de kleinste straatjes uitgebreid, waardoor algeheeie aansluiting der woningen mogelijk werd ge maakt. Eveneens geschiedde zulks in de Ge meenten Oegstgeest, Katwijk aan den Bijn en Katwijk aan Zee. Als een gevolg van het steeds grooter worden van het verzorgingsgebied waren uitbreidingen aan machinerieën, filterin richtingen en de watervangsn onder Kat wijk en Wassenaar, onvermijdelijk. Niettegenstaande zijn drukken werk kring, had hij steeds veel belangstelling voor overig maatschappelijk werk, waar door hij voor verschillende bestuursfuncties werd uitgenoodigd en waarop hij ook in deze met zeer veel genoegen kan terugzien. Tot zijn vroegere bestuursfuncties behoo- ren o.a.: voorzitter (thans eere-lid) van de Vere>eniging voor Waterleidingsbelangen in Nederland; voorzitter der Leidsche Ver eeniging van Industrieelen; lid van heb Centraal Bestuur van het Verbond van Nederlandsche Fabrikantenvereenigingen te 's-Gravenhagevoorzitter der Vereeni ging voor Vreemdelingen Verkeer alhier: voorzitter van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding, afd. Leiden; secretaris Leidsche IJsclub; voorzitter Leidsche Manege; bestuurslid van de Jacht haven Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportver- eeniging „de Kaag" te Warmond; voorzitter van den Nederlandschen Zwembond te Am sterdam; voorzitter (thans eere-lid) van de Leidsche Zwemclub; Commandant (thans eere-lid) en tevens oprichter van de Vaan del wacht der 3 Ocbober-Vereeniging, ter wijl hij thans nog Beschermheer is van de Turnclub „Aquaduct". Talrijke sportvereenigingen mochten zijn belangstelling en medewerking ondervinden. Vooral de Gymnastiek, als grondlegster van vele sporten, bevorderde hij zooveel mogelijk, o.a. door het organiseeren van kostelooze -cursussen op rhythmisch gebied voor'leiders en leidsters, waarvan thans de leden van vele vereeïiigingen den heilza- men invloed mogen ondervinden. Daar het den heer van Spall niet doen lijk is om afscheid te komen nemen van zijn vele vrienden en bekenden, die hij zich gemaakt heeft in zijn verschillende func ties, heeft hij geaneend hiertoe toch de ge legenheid te moeten geven door het hou den van een receptie op Donderdag 27 Ja nuari a.s. 's middags van 45 uur, in 'Mai-, son Bruijns, Rapenburg S, alhier. Ongetwijfeld zullen velen zich geroepen gevoelen, deze receptie te bezoeken. ELECTRISCH LASSCHEN VAN IJZER- CONSTRUCTIES. Op den tweeden avond van den cursus over electrisch lasschen van ijzerconstruc- tise was de Jacoba-zaal in Hotel „Den Burcht" wederom geheel gevuld met be langstellenden. Een uiteenzetting van de 'wijze, waarop geLasclite verbindingen nauw keurig berekend kunnen worden, vormde ditmaal de hoofdschotel van het causerie- menu, dat de heer ir. J. Schreuders, be- drijfsingenieur der N.V. Nederlandsche Electrolasch Mij. alhier zijn bezoekers voor zette. Aan de hand van enkele voorbeel den verduidelijkte spreker, hoe eenvoudig en gemakkelijk diverse laschnaden, qua lengte en dikte, te bepalen zijn en maakte in dit verband onderscheid tusschen stomp- lasschen, koplasscben en zijlasschen. Te vens werd een serie regels toegelicht, be trekking hebbende op het berekenen van laschconstructies. Als één van de vele voordeelen van de nieuwe werkwijze merk te spreker aan, een ten opzichte van klink- werlc gemakkelijker te bereiken sterkte overmaat in de verbindingen. Wat de breukzekerheid van de gelasckte aanslui ting betreft, deze moet steeds iets groo ter zijn da-n die van de onderling verbon den onderdeelen, met als gevolg, dat de ijzer constructie bij doorgevoerde belasting eerder zal bezwijken, dan de laschnaden. Vervolgens behandelde spreker het ont werpen van laschprojecten en het vervaar digen der werkteekeningen; opvallend is hierbij' de belangrijke besparing tegenover klinkweirk. Wat het ontwerpen betreft, kan men veelal met beduidend minder gewicht volstaan, zonder aan sterkte en stijfheid der constructie iets te kort te doen. In tweede instantie zijn de teekeningen, ondanks vol ledige aanduiding der laschnaden veel over zichtelijker en vergen minder teekenloon, dus minder kosten. Een ander voordeel van laschwerk noemde spreker het monoliethe karakter; desgewenscht kunen open naden tusschen de aansluitingen vermeden wor den. Dit beteeken t, dat roest vorming ver hinderd, en het verfonderhoud tot een mini mum beperkt wordt. Komend tot de uibvoering van lasch werk, merkte spr. oop dat het per soonlijk element in de nieuwe werkwijze niet in het minst verontrustend if, mits goede vaklieden, bewust van hunne ver antwoordelijke taak, het werk onder de gelijk toezicht tot stand brengen. Is men niet dagelijksoh in verkeersmiddelen af hankelijk van zijn medemenrchen. Zonder aarzelen geeft men hen vertrouwen en dit mag men aaan een serieuse nieuwe industrie niet onthouden. Natuurlijk is een geregelde controle noodig. De hier voor beschikbare middelen alsmede di verse overheidslaschvoorschriften kwa men hu ter sprake. Ten slotte werden een serie interesante foto' vertoond. Tot besluit wekte de voorzitter van den Bond van Technici een ieder op, ook den laatsten avond, gewijd aan vele reeds uitgevoerde werken, te bezoeken, en door aanwezigheid die belangstelling te too- nen, die het te behandelen onderwerp verdient. Tuiniers- en Bloerrdstenvereeniging „Door Eendracht Verbonden". In „Concordia" heeft Zaterdag de Tui niers- en Bloemist en vereeniging „Door Eendracht Verbonden" op gezellige wijze het. jaarfeest gevierd. De voorzitter der vereeniging, de heer M. Galjaard, verwelkomde de In1--"'-© feestgangers, in 't. bijzonder den voorzitter van de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, het bestuur van de Vereen, van oud-leer lingen, het bestuur van de Ziekenkas en de besturen van bevriende woningbouw-- vereenigingen. De vereeniging is thans 80 leden sterk, doch kan op de s' eun van donateurs goed gebruiken. Z*oovelen ziet spr. steeds op het jaarfeest, die geen lid of donateur zijn en toch op kosten van ongelijk het jaar feest komen meevieren; laten zij thans hun daadwerkelijke belangstelling toonen door lid of donateur te worden. Na de mededee- ling, dat de eere-voorzittcr, de heer Kriest, tot zijn soijt niet aanwezig kon zijn, ver klaarde de heer Galjaard het feest voor geo nend. De beide humoristen Kees Klaar© en Flora amuseerden de aanwezigen met leu ke liedjes en levensliedjes. Zij hadden een daverend applaus. Het muziekgezelschap „The Popular Jazz", onder leiding van den heer N. Dreef, luisterde het feest met vroolijke muziek op en zorgde na het slot der bijeen komst voor opgewekte dansmuziek. Geslaagd voor het Federatie-examen boekhouden enz. (Mercurius-dioloraa) de beeren A. Lens, Katwük aan Zee, B. Nap, E. v. d. Veen en J. Vijlbrief, leerlingen van den heer J. A. Jansen, alhier. Op de Oude Vest en in de Mauritsstraat zijn fie'tsen onbeheerd achtergebleven. In lichtingen zijn te bekomen bij de politie. MUZIEK. MUZIEK- EN ZANGUITVOERINGEN. 't Is al vrij laat, nu wij een aanvang maken met het neerschrijven van enkele indrukken, die wij heden (Zondag)avond ondergingen en die tot onzen spijt niet onverdeeld vleiend kunnen zijn. Heel den avond was het druk, roezemoezig en rookerig in de zaal, waarin het voortdu rend een komen en gaan was van concert bezoekers en bezoeksters. Het gezoem van stemmen hield geen oogenblik <-p. Geen gun stige omstandigheden om muziek (al is deze nog zoo eenvoudig en populair) ten gehoore te brengen. Geluisterd is er (behoudens enkele uitzondering) niet veel en toch bleek men wel te genieten, want er was applaus na elk num mer. Niet zoodra betrad kapelmeester Kroon de lessenaar of hij werd toegejuicht. Toch gelooven wij, dat „Perosi" last had van al die rusteloosheid in de zaal. want gelukkig waren ze niet. Afgewisseld door een zestal zang nummers werden uitgevoerd „I.ustrum-feest- marsch" van Kroon. „La Reconnaissance" van Benoodt; „Au golfe de Naples" van Larue en later op den avond „La dame au coeur d'or" van Gadenne. „Lodoiska" van Larox en „Im mer Vorwats" van Venzl. Er werd met toe wijding gespeeld en met veel ambitie, waarom wij, zoo er al een toontje rolde, geen zure ge zichten zullen zetten. Van snipperuurtjes moet de studie komen en de kunst „muziek" is zoo moelijk, schijnt zoo nabij, is zoo vèraf. De stemming voor het „gezellig samenzijn"' op dezen avond heeft „Perosi" er in gebracht. „Pulchri Studio", de trouwe medewerker op de avonden van „Perosi" zong onder leiding van haar koorleider, den heer van Niekerk, een „Ave Maria" van Vittoria (15401603), een werkje vol wijding en bekoorlijkheid, het Adventslied „Rorate Coeli" van Hubert Cuy- pers, waaraan hij zoo schoon het grego- riaansch ten grondslag legt; dan het drama tisch getinte „Tenebrae factae sunt" van Mi chael Haydn. Met klavierbegeleiding werd uitgevoerd „Zigeunerleben" van Schumann op Hollandschen tekst, een minder beteekenend wiegelied van Wierts, dat 't beste werd ge zongen en het bekende oud-Hollandsche Kerstlied, door Cuypers getoonzet, zoo klein tjes en fijntjes, zóó zonder eenig groot effect, maar veelzeggend door eenvoud. Wij hebben zangeressen en zangers beklaagd, die zingen moesten in een ruimte waarin men de rook wel snijden kon, en vinden het heel natuurlijk dat de toon niet groot was en de zuiverheid niet onberispelijk. Maar ook hierover geen booze gezichten, want er werd met animo ge werkt. In bonte afwissleing volgden de num mers elkander op, en na elk nummer laaide het applaus op. Succes was er dus ruim schoots. Nog nagenietend van de frissche marsch, die „Perosi" als knal-effect tot slot ten beste gaf, maakten de talrijke bezoekers zich op tot het bijwonen van het gezellig samenzijn als besluit van dezen avond. J. K. T00NEEL. Een-twee-drie. N.V. Ver. Rot- terdamsch Hofstandtooneel. Een-twee drie! Het is een goocheltoer, zelfs een dubbele goocheltoer. Want ofschoon het bovenstaand gezelschap slechts één spel had geannonceerd, goochelde het Zaterdagavond een-twee-drie een één-actertje ten tooneele, voorafgaande aan de aangekondigde één-acter. Deze laatste was de tweede goocheltoer, om dat de bankdirecteur Norrisson, gespeeld door Adolphe Engers, die in dit gezelschap een Gemeentelijke Aankondigingen UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen- ter algemeene kennis, dat op 26 Januari 1931, des middags te 12 uur in e?n der vertrekken van het. Gemeentehuis zal woeden overgegaan tot de uitiLotiiiig van 50 obligation ad 1.000.in de 4 1/2 geld'ce iling der gemeente Leiden van 1928, groot 2.000.000.-— HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gelet op het bepaalde bij de Wet van IS Juili 1930, Staatsblad Ne. 333; Brengen ten- kennis van belanghebben den le. dat de hóófden van binnen deze ge meente aanwezige inrichtingen, tot de op- ricihitiiiig of uitbreiding waarvan vóór 12 Fe bruari 1929 vergunning is verleend krach tens de Hinderwet of de vóór het inwerking treden dier wet geldende Koninklijke be sluiten, verplicht zijn de hun verleende ver gunning vóór 1 April 1931 aan het Gemeen tebestuur over te leggen; 2o. dat daarbij tevens moeten worden overgelegd alle daaraan gehechte stukken en alle besluiten, waarbij de vergunning is gewijzigd of waarbij ontheffing van voor waarden is toegstaan; 3o. dat bij niet inachtneming van het bovenstaande vóór 1 April 1931 de betrok ken inrichting, te rekenen van 1 Juli d.a.v. geacht zal worden zonder vergunning in werking te zijn en dat wijziging der ver gunning of ontheffing der voorwaarden niet is verleend. Van de overlegging der bovenbedoelde stukken zal door het Gemeentebestuur een verklaring worden afgegeven. Binnen één maand na de overlegging zullen zij tegen afgifte van een bewijs van ontvangst aan de belanghebbenden worden terugge geven. De inlevering dient te geschieden ten Gemeentehuize Rapenburg 12. Leiden, 17 Januari 1931. Burgemeester cn Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van A. van Tuijn om vergunning tot het uitbreiden van de ijsfabriek gelegen aan de Nieuwstraat op het perceel Kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I. No'. 2467. Gejet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; geven kennis aan liet publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de- Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is alsmede dat op Zaterdag 31 Januari e.k. des voorniiddags te halt elf uren in liet perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te breh'gen. Agenda LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Maandag. Jaarfeest R. K. Volksbond, Con cordia, 8 uur. Dinsdag. Lourdesfilm, Stadsgehoorzaal. 8 u. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Jos. Gezel- lenver., 8.15 uur. Donderdag. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Huize Maria, Pieterskerkkoorsteeg, 8.15 De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 J a n. a.s. waargeno men door apotheek P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. gastrol vervult, in een hand-omdraaien van een taxi-chauffeur een schoonzoon creeïrt, welke zelfs voor een Amerikaansche millio- nairsfamilie acceptabel is: Hij haalt hem van achter het stuur van zijn taxi vandaan, steekt hun in een compleet modern pak, laat den dekter komen voor een attest, dat hij oogen- blikkelijk om gezondheidsredenen ontslag moet nemen, laat hem adopteeren door een echten graaf, maakte hem president van weet ik-welke maatschappij en consul-generaal van het een of ander land, begiftigt hem met een chèqueboek, enz. enz. Kortom de taxi-chauf feur maakt in één uur tijds een carrière van je welste. Natuurlijk moet dit alles in een ra zend tempo worden gespeeld, en dat gebeurt dan ook. Jammer dat er in deze overigens aar dig gevonden en geestig in elkaar gezette één- acter situaties als doodgewoon worden aange duid, welke niet door den beugel kunnen. Beter in dit opzicht is het „voor-spel", geti teld „Souper", Hierin laat Molnar op gees tige wijze zien, hoe de vrienden, die een voor spoedig man met lauweren omkransen en met wierook huldigen, hem plotseling in den steek laten, zoodra er een vuiltje aan de lucht komt. Dit vuiltje bleek slechts een April grap, doch de bedriegelijke sluier, welke de inner lijke voosheid van dit soupertgezelschap be dekte, was verscheurd. Anton Roemer was de gastheer; ook hier speelde Adolphe Engers een gastrol. Spel en regie waren uitstekend. Ondertrouwd: P. M. de Jong jra 30 jaar en F. M. Duinkerke jd 23 jaar W. Bres jm 25 jaar en M. Mi eremiet, jd 24 jaar I. van der Veer jm 29 jaar en P. C den Hoed jd 27 jaar J. A. Verver jm 27 jaar en J. Kem jd 22 jaar A. J. W. v. d. Heuvel jm 28 jaar en G. Brinkhuis jd 21 jaar F. J. B. van Gerwcn jm 36 jaar en A. E. M. Westen jd 31 jaar P. de Jager jm. 29 jaar en J. W. Ruf jd 26 jaar P. D. van Zeist jm. 21 jaar en J. Tcgclaar jd. 17 jaar H. J. van der Hoeven jm 26 jaar en M. E. Dubbelaar jd 26 jaar J. Bodijn gesch. man 30 jaar en I. H. Hirsoh jd 26 jaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2