Gr. Jaarl. Gpriini HASSELMAN PANDER UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda STADSNIEUWS MEUBELEN-TAPIJTEN ZATERDAG 17 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BI AO rflu. 2 en uitspraak 15 subs. 5 d. met toewijzing van een civiele vordering van getuige M. ad J 22 60. Tenslotte kwam nog aan de orde een scheep- vaartovertr. tegen den schipper W. L. uit Waddinxveen die alhier in den avond van 1 Oct. j.l. met zijn motorboot met daar achter sleepende vlet in de Gouwe voor de gesloten spoorbrug moest wachten en toen te ver moest zijn doorgevaren, tengevolge waar door een aanvaring was veroorzaakt met een sleepboot met zich achlersleepende zandtrein van de Haagsche Zandexpl. Mij. Als getuigen werden gehoord de kapitein van bedoelde sleepboot en de brugwachter van de spoor brug der S. S. over de Gouwe W. E. v. L. Uit de verklaringen van getuigen achtte de ambte naar hel ten laste gelegde niet wettig en over tuigend bewezen, welke meening ook den kan tonrechter deelde .zoodat verdachte werd vrij gesproken. In de overige zaken werd verstek en aanhouding verleend. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Alphen a. d. Rijn. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat met kleine schommelingen. Den een-en dag is het weer even beter, terwijl het. den anderen dag weer traag gaat en lagere prijzen weer het gevolg zijn hiervan. Een reden om optimistisch te zijn, is er helaas nog niet. Betaald werd Vrijdag per dozijn: Sal va tor Rose 3438 cent. Due de Berlin 33—38 cent, Rose la Reine 4250 cent, Fred. Moore 3330 cent, Coürone d'or 54 60 cent. Pelikaan 4550 cent. Vermilion Brillant 40—45 cent, Gele Prins 5055 cent La Reine 30—1-2 cent, Prosperity 40—42 cent, Ibis 0005 cent. Prins van Oosten rijk 50—00 cent, Cramoisié Brillant 3540 cent. Witte Valk 5055 cent, Flamingo 55 00 cent. Rose Gris de lin 3640 cent, William Copland 4045 cent-, Victoir de Olivierre 58—05 cent, William Pitt 0.90 1.00. El Toreador met bol per 100 4.20 4.60, Hyacinthen per 100 7.508.40, Nor cissen Golden Spur 3.904.10 per 100. Zeer grooten aanvoer. ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto op een koppel schapbn gereden. Een vrachtauto, afkomstig uit Den Haag. bestuurd dour H. J. Bis gisterenmorgen in de vroegte in wijk Hoorn op een koppel schapen, gereden, behoorende aan den land bouwer v. V. De auto kwam op de berm van,den weg terecht en sloeg over den kop. Dp inzittenden kwamen c- -houdens en kele schrammen goed af. Een drietal scha pen werden ernstig verwond. Van de lading graniet werd heel wat beschadigd. Het verkeer werd door het ongeluk geruimen tijd belemmerd. Bekneld. Onze plaatsgenoot O. v. V., werkzaam aan den nieuwen gemeenteweg, raakte gisteren me| zijn voet tusscheri de rails bekneld, waardoor hij viel en een bloedende hoofdwonde bekwam. Op het politiebureau werd hem heelkundige hulp verleend. Duivententoonstelling. Door de post- duivenvereenigingen „De Gevleugelde Vrienden en „De Blauwband" werd giste renavond in hotel „A la Station" haar eer ste tentoonstelling geopend, uitsluitend al leen voor hare leden. Niettegenstaande kort geleden de Nationale postduiventen- toonstelling werd gehouden, bestond ook voor deze tentoonstelling weer vee lbelang- stelling. Het aantal inzendingen bedraagt ongeveer ISO stuks. Als keurmeester tra den op de heeren A. Alterhorst van Rotter dam en C. P. J. Boer uit Gouda, die over de kwaliteit en kwantiteit zeer tevreden wa ren. Wij troffen dan ook op deze tentoon stelling wederom bijzonder prachtige vo gels, vooral de z.g. Bordeaux-klassen (740) kan er zijn, wij denken hierbij w le in bij zonder aan de inzending kooinummer 12 van jhr. G. J. Stoop, welke met deze inzen ding benevens den len prijs in de klas niet minder dan 3 eere-prijzen behaalde. Ook kl.nr. 12, bl. duivinnen kooinr. 60 van den heer J. Vernes en ki. 24 kooinummer 123 jonge duivinnen bl. en bl.zwkr. 100 K.M. zijn praehtinzendingen, welke eveneens werden bekroond met een le en 3 eere-prij zen, terwijl de heer J. Vernes met nr. 60 bovendien winnaar werd van de zilveren wisselbeker. Voorts geven wij hier nog een beknopt overzicht van alleen de le prijzen. Bordeaux, le pr. jhr. G. J. Stoop. KI. 5. KI. 6. J. v. Capel, KI. 7. id. KI. 8. A. v. Elk KI. 9. J. Vernes. KI. 10. J. Roode. KI. 11 A. J. Lagerwey. KI. 12 J. Vernes. KI. 13 1G. Borgers. KI. 14 A. J. Lagerwey. KI. 15 L. van den Hoek. KI. 16 P. G G. Borgers. KI. 17 jhr. G. J. Stoop. KI. IS id. KI. 19 A. J. Lagerwey. KI. 20 J. de Joo,er. KI. 21 P. G. Borgers. KI. 22 A. de Hey. Ki. 23 Thomassen en van Donk. KI. 24 H. W. Martens. KI. 25 J. Rooda. KI. 26 C. v. Of- wegen. KL 27 C. v. Ofwegen. KI. 28 H. Bauer. KL 29 A. v. Eik. KL 30 ihr. G. J. Stoop. KL 31 J. Lenting. KL 32 H. Bauer. KL 33 A. v. Eik en KL 34 A. v. Eik. Gevonden voorwerpen. Een ruiten snijder, een auto-s-patbord, een werkjas, 1 kinderportemonnaie, een idem beslagen met goud. BODEGRAVEN. P. Suis-reciame. Gisteravond werd on der zeer groote belangstelling in hotel v. Rossum vertoond de reclame-film van P Sluis-och tend voeder. In verschillende acten werden getoond de fabriek, het fabriceeren, zuiveren en verpakken, alsook het hoenderpark. Voor de vele aanwezigen kippen- en vogellief hebbers een zeer leerzamen avond. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK De Raad dezer gemeente kwam gister- morgne in openbare vergadering bijeen* Afwezig weth. v. Eeden en de heer v. d. Meer. Nieuwjaarswensch. De burgemeester opende de vergadering met een korte rede, waarin hij een over zicht over het afgeloopen jaar schonk. In verband met den he er schenden crisistijd, wees spr. er op, dat de toestand der bloem bollencultuur te Noordwijk niet slecht te noemen ie, terwijl ook het badgasten bezoek slechts weinig minder was. De werkloos heid is geste.gen, maar zal tot een minimum beperkt worden. De bevolking vermeerder de met 350 zielen. Vervolgens werd gewe zen op eenige belangrijke besluiten van het afgeloopen jaar o.a. de opheffing der twee openbare scholen en de stichting vam één nieuwe, de eleotrificatie van het Lan- geveld enz. De voorzitter uitte zijn beste wenschen ter gelegenheid der jaarwisseling, waarvoor de heer Alkemade hem dank bracht. Over de kwestie van het plaatsen der hitten op het strand, waarover indertijd uitvoerig gesproken is, ontspon zich ook nu weer een langdurige en verwarde dis cussie. De zaak wordt nogmaals aangehou den. Volgen eenige meeledeelimgen die voor kennisgeving worden aangenomen. Ontvan gen is o.a. een schrijven van Commissaris Gooi, waarin hij verzoekt zijn vorig schrij ven als vervallen te willen beschouwen en waarin hij verklaart de opsporingsmidde len ter beschiking te stellen. De steunverleening voor werk- loozen. In gekomen is oen schrijven van den R.K, Volksbond betreffende het in werking bren gen van een steunregeling voor de werke- toozen, welk schrijven na eenige bespreking voor kennisgeving wordt aangew men mei de t)L7ftgging van B. en W dat zij *n over leg zullen treden met de organisaties. Benoemd wordt tot gemeentegeneesheer voor het jaar 1931 drs. P. Niekerk. Herkozen worden als leden van de oom missie voor buitengewone werken de hee ren Alkemade, (voorz.), Admiraal' en Krau. Herbenoemd worden tot leden van de commissie voor personeelsaangelegenheden de heeren Balkenende, v. d. Niet en Lieffe- rink. Tot voorzitter wordt herbenoemd wet houder v. Eeden. Bij aocl. worden herkozen de heeren v. d. Wiel (voorz.), de Groot, den Hollander, Commandeur en Duindam tot leden van de oommissie van toezicht op het correspon dentschap der arbeidsbemiddeliixgu Als gast huismeester voor Noordwijk wordit herkozen de heer C. v. d. Niet Dzm. De heeren Alkemade, H. den Boer, H. G. de Boer, Droogh, de Groot en .Sanders wor den herkozen als leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Voor aanschaffing van 2 archiefkasten was uitgetrokken een bedrag van 275. De Ver. van Nederl. Gemeten heeft een aankondiging gedaan ten bedrage van 254.Deze Ver. is in staat deze goed- koope aanbideing te doen, doordat zij tus- schenkomst verleent voor den aankoop van kasten voor meerdere gemeenten gezamen lijk. Verschillende leden vragen omtrent het wezen van de Ned. Vereen, van Neder- landschen Gemeenten en achten haar con currentie verkeerd tegenover de handela ren uit de eigen gemeente. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hij stelt voor de kas ten bij deze Ver. te koopen en later een principieele beslissing omtrent de aan te nemen houding tegenover deze vereen, vast te stellen. Goedgekeurd. Volgt het punt aankoop van een stuk grond vam de gemeente Amsterdam voor don prijs van 15 cent per M2. onder bepaal de voorwaaiden. Hierop zal het transfor- matersta t.ion in het Lange veld gebouwd worden. Goedgekeurd. Volgt voors'el inzake centra-Ie verwar ming der Openbare School. De heer Lief- ferink, spiekend namens de commissie van onderzoek, geeft in overweging, bij in de toekomst eventueel' nog voorkomende ge vallen, eerst een onderzoek in andere ge meenten in te stellen. De heer Braun ver klaart zich voor gasverwarming. De Com missie spreekt zich ook uit voor Gasver warming. B. en W. zullen indien de kosten niet te zeer uiteenloonen, beslissen tot aan leg ran gasverwarming. Komt in behandeling het beroep der N.V. Mij. „Erica", tegen afwijzende beschikking op verzoek om bouwvergunning. B. en W. stellen voor dit beroep ongegrond te ver klaren en in besloten vergadering daarom trent nog besprekingen te voeren. Eenige leden maken aanmerking op de late toe zending van het praeadvies van B. en W., waardoor 't niet mogelijk is, zich een juist oordeel te vormen. Conform voorstel B. en W. besloten. Het punt conversie geld'lee- ning weidt aangenomen. Hierna weidt de openbare vergadering geschorst ter behandeling van de begroo ting. BOSKOOP. D00DELIJK AUTO ONGELUK. Gisterochtend heeft een erusrig auto-on geluk plaats gehad. De 47-jatige bloemen handelaar Bos, zou met zijn zo> nper luxe auto naar de Aalsmeeis'he veiling gaan. Even buiten Boskoop op den Goudsc'nen Rijweg moest hij voor een molkwagen uit wijken de auto "s toe-» geslipt, tegen een boom terecht gekomen en vervolgens in een diepe smalle mol gevallen. Hij lag daarin met de wielen omh-joz. Onmiddellijk toe gesnelde hulp slaagde e in, de beide in zittenden uit hun ne'eiige positie te ver lossen. De heer Bos bleek echter inwendig gekneusd te zijn, en na enkele uren is bij aan de bekomen verwondingen overleden. Zijn zoon kwam met enkele lichte verwon dingen vrij. De overledene laat een vrouw en zes min derjarige kinderen na. NOORDEN. Verkooping. Bij de gehouden verkoo- ping van de hofstede van de geb^s. van Diemen, die geveild werd in 6 pereeelen, werden deze in bod gebracht op ƒ41.800. doch perceel 6, zijnde bietenland op ƒ3100. Afgemijnd op 100 door Jon. van Diemen. Het gebouw met perceel 1, 9 4 er 5 beeft de heer Bijen uit Wocrlrn voor de som van ƒ34.700, tor «vijl pciceel 3 door A. J. den Hartog in bod ic gebracht >p 4000 en zoo gebleven. Oe veiling geschiedde doqr notaris Minkema van Woerden Volksbond. Bij de genouden vergade ring van den R.-K. Volksbond, voorzitter P. de Jong, waren 21 porsonen aanwezig, mede ook de geestelijk adviseur. De voorz. opende de bijeenkomst met gebed sprak een woord van welkom en wenschte allen een zalig nieuwjaar, met de hoop en wensch, dat 1931 allen een jaar moge zijn van rijke inkomsten voor tijd en eeuwigheid. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van het Werkliedenverbond, hoe het staat voor de werkloozen mei de werkverschaffing, steun enz. bij de ge meente. Naar aanleiding van dit schrijven werd medegedeeld, dat reeds in Novem ber een request bij de gemeente was in gediend, om ook bij de begrooting een post uit te trekken voor steuu aan werkloozen en werd een schrijven van de gemeente voorgelezen, als antwoord op dit request, dat de werkloozen kunnen werken b«j de ge meente met het maken van een vaart of op bet Kerkpad, drie dagen per week; reeds ruim 20 man is aan den arbeid. Ook was er een schrijven ingekomen over de ziekenfondswet, maar aangezien er bier een ziekenhuisfonds bestaat, zal worden af gewacht totdat die wet tot stand is geko men. Bespreking contributie voor Rnomsch Noorden. Daar zal over gesproken wor den wanneer er een afgevaardigde in het comité is benoemd, die dan alles kan re gelen; de afgevaardigde zal in een vol gende vergadering worden benoemd. Van de Coöperatie was een prijslijst in gekomen voor boonen, erwten, capucijners enz., doch dit punt was vlug afgehande'd, daar er geen kooplust was. Nu volgde de rondvraag, waarvan door een paar leden gebruik werd gemaakt. Hierna sluiting met een woord van dana aan den geest. adv. en ledeu. De collecte „Hulp in Nood" bracht op 0.75. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. In de Donderdagavond gehouden raads vergadering is besloten, electrieteit voor verlichting te verschaffen aan de IJsclub alhier, die op een perceel iand een ijsbaan zal maken. Over een amendement om een stroom aldaar niet te leveren op Zondag, ten einde tegen te gaan, dat de baan ook des Zondagsavonds wordt gebruikt, staak ten de stemmen. Mededeeling is geschied van een vonnis van de rechtbank te Rotterdam, waarbij de gemeente voor hei gasoedrijt is veroor deeld tot betaling de vordering van curatoren in het faiilfsiemoni der weder keorige verzekering- of waarborgmaat schappij Eerste onderlinge ziekterisicobank te Rotterdam, groot f 75 en de kosten van de procedure. Overeenkomstig het advies van B. en W. is besloten, van hooger be roep af te zien. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Aanwezig zijn alle leden. Op de tribune: 9 belangstellenden. De voorzitter, Burgemeester Brug, opent half acht de vergadering op gebruikelijke wijze, heet alle leden op deze vergadering, die de eerste in 1931 is, welkom, en spreekt den wensch uit, dat 1931 voor alle leden in elk opzicht zeer voorspoedig moge zijn. De secretaris leest de notulen voor, wel ke worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ter be handeling van punt 4 der agencla, namelijk: een voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening, deze spoedeischcnde vergade ring is belegd. Ingekomen is: een schrijven, lat me vrouw A. J. E. J. Persant Snoep-van Bin nendijk de benoeming tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim, heeft aangenomen. Idem, dat de heer Blanken- stein de benoeming tot lid der commissie van toezicht op 't lager onderwijs heeft aangenomen. Hierna worden eenige wijzigingen van adoninistratieven aard in de begrooting 1931 aangebracht. Thans stelt de voorzitter voor, een kas- geldleening groot 50.000 tegen 2 3/4 pet. voorloopig voor 3 maanden bij de bank voor Nederlandsche Gemeenten aan te gaan. Dit voorste lwordt zonder eenige verdere bespreking aangenomen. Vervolgens wordt een ingekomen schrij ven van den secretaris van den Bond van Nederlandsche Christelijke Transportarbei ders, welke aandringt onder andere, op meerdere steunverleening voor georgani seerde werkloozen behandeld. De voorzit ter stelt voor, in dezen crisistijd van werk loosheid, die nog weken duren kan, de steunregeling door werkverschaffing in deze gemeente, ruimer op te vatten, door uitgetrokken georganiseerde werkloozen te laten werken bij de werkverschaffing voor 3 per dag, daarbij ƒ0.50 per kind bene den 15 jaar per week, met een toeslag van 1. Deze regeling geldt eveneens voor on georganiseerden, doch zonder toeslag van 1. De niet-uitgetrokken werkloozen zullen 2 dagen per week kunnen werken. Omtrent de verdere regeling inzake den Rijkstoeslag wordt nog geen definitief be sluit genomen, in een volgende vergadering zal hierover verder worden beslist. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik wordt gemaakt wordt de vergadering ge sloten, te acht uur. Orgelbouw. Het bestuur van de Stich ting „Amsterdamsch Conservatorium" heeft de levering van een 3-laviers-orgel met 3.) sprekende registers ten behoeve van het nieuwe gebouw aan de Bachstraat bij de Apollolaan, opgedragen aan de firma G. van Leeuwen alhier. WOERDEN. Woerdensche Bank. Naar wij verne men zal aan de a.s. Aandeelhoudersverga dering worden voorgesteld het dividend over 1930 te bepalen op 7 pet. Kiesvereeniging. Morgen (Zondag avond te 7 uur wordt een ledenvergadering gehouden van de R. K. Kiesvereeniging „Recht maakt macht", alhier, in Hotel Ruys. Als voornaamste punt op de agen da komt voor het candidaat stellen voor de Provinciale Staten. Jubileum. Bij zijn 40-jarig jubilé als cpperbrandmeester, is do heer N. Blok Donderdagmiddag in ,.De Dubbele Sleutel op ondubbelzinnige wijze gehuldigd door het brandweercorps. Er werden hartelijke woorden tot den jubilaris gericht, waarna prachtige cadeaux aangeboden werden. Ook Burgemeester en Wethouder1', verge zeld van den gemeentesecretaris, lrwaroen gelukwenschen, terwijl eerstgenoemde den jubilaris hartelijk dank bracht voor al ier- geen hij in zijn functie als opperbrnndmees- ter heeft gedaan. Op de receptie werd be langstelling getoond van velerlei zijde. I Tot opvolger van den heer Blok is be noemd de hee: J. W. Slager. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Zondag. Jaarfeest R. K. Volksbond, Con cordia, 8 uur. Zondag, Uitvoering Perosi en Pulchri Stu dio, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag. Jaarfeest R. K. Volksbond, Con cordia, 8 uur. Dinsdag. Lourdesfilm, Stadsgehoorzaal, 8 u. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Jos. Gezel len ver., 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Jasperse, Kors, Hovens Gréve en Seret. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei- apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Jan. a,s. waargeno men door apotheek C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon b23. AAN DE TELEFOON. HalloJa 1 Met Piet, o, bent u het Otto. Je gat toch zeker a.s. Zondag mee. Pul- ohri en Perosi geven een uitvoerinf. Zang en Muziek. O, Ja, en ook gezellig samen zijn. Kómt U! Nu ik ben present, en mijn meisje ook. Goed hoor, dan komen wij ook samen. Hallo! SCHAATSENRIJDEN THUNBERG WERELDKAMPIOEN OP DE 500 METER. Men meldt ons uit Engelberg: Bij de wedstrijden hardrijden op de 500 M. die hedenochend alhier, werden ge houden werd de Fin Thunberg eerste in 45.4 sec. Tweede werd de Hollander Hooftman in 48.4 sec. en derde Keetman eveneens uit Nederland in 49.4 sec, terwijl Jongert (Ne derland) zesde werd in 52.8 sec. PROF. DR. J. RAHDER. Zooals wij gisteren reeds in een deel onzer oplage berichtten is prof. dr. J. Rahder, hoogleevaar in het Sanskriet., de al- gemcene taalwetenschappen en de beginse len der vergelijkende Indo-germ a-a nsche taalwetenschap aan de Universiteit te Utrecht, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeeite aan de Rijksuniversiteit alhier, om onder wijs te geven in de Japansche taal en let terkunde. De nieuw benoemde hoogleeraar heeft in Utrecht gestudeerd onder leiding van prof Caland en is eenige jaren geleden te Utrecht gepromoveerd. Dadelijk na zijn promotie vertrok hij ter voltooiing van zijn studie, naar uct buiten land, aanvankelijk naar Brussel. In 1929 vertrok hij naar Japan om te Tokio een studie te maken van Boeddhistische ge schriften. Bij zijn terugkeer hier te lande werd hij aan de Utrechtsche Universiteit benoemd tot hoogleeraar als opvolger van prof Caland, welk ambt hij in April van het voric jaar aanvaardde. Prof. Rahder is eerst 30 jaar oud. Schenkingen aan 's Rijks Ethnographisch Museum. Op 15 dezer is voor notaris Volgraff, to 's Gravenhage een akte verleden, waarbij Harer Majesteit Gezant le Praag dr. Hen drik P. N M'dler aan den Staat der Ne derlanden ter plaatsing in het Rijksmu seum van ethnographie alhier heeft ge schonken een zeer lielangrijke collectie van ongeveer 500 ethnograpische voorwerpen uit het gebied tusschen de Zambesi en de Limpopo in Oost-Afrika, welke ongeveer vijftic jaar geleden door den schenker per soonlijk te dier plaatse is bijeengebracht. Aangezien de bevolking van die landstreek door Europeeschen invloed haar oorspron kelijk karakter sinsdien meer en meer ver loren heeft, is de verzameling thans van unieke waarde. Bij dezelfde gelegenheid heeft dr. Muller eene collectie zoölogische voorwerpen uit Afrika, ter plaatsing in het Rijksmuseum van natuurlijke historie alhier, ten geschen ke aangeboden. Aan den schenker, die zich het vruchtge bruik tijdens zijn leven heeft voorbehouden is de oprechte erkentelijkheid van de Re- geering betuigd. Alcoholisme en Armoede. Op uitnoodiging van den Armenraad te Leiden zal ds. S. R. Hermamdes, Ned. Herv. predikant te Valkenburg, Woensdag avond te 8 uur in liet Nutsgebouw een voordracht houden over: Alcoholisme en Armoede. LESQZN 393 19 Jan. 's m. 2 uur Roode propaganda. Door de besturen der Leidschc Be stuurdersbond en der S.D.A.P. is aan B. en W. verlof gevraagd tot het houden van een optocht op Dinsdagmiddag a.s. door dè stad o.a. langs het Steenschuur met de bedoeling om aldaar voor het Nut van 't Algemeen, waar dan just de gemeenteraad vergadert, stil te houden en een commis sie uit deze besturen in den gemeenteraad te doen ontvangen ter overhandiging van een adres. Wij volstaan nu met de vermelding van dit feit. En toch beweert de S. D. A. P. dat zij niet op propaganda uit is. Intusschen is dit verzoek natuurlijk niet ingewilligd. Handelsregister K. v. K. O p he f f i ng. Firma J. van der Kolk. Aljihen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 29, hoek Zaalbergstraat, handel in koloni ale waren, ba-bak, sigaren, sigaretten, enz. (winkel) J. J. va-n der Kolk, Alphen aan den Rijn. De nieuwe Lourdesfilm. Zooals reeds meegedeeld zal Dinsdag a.s. in de Stadsgehoorzaal worden vertoond de nieuwe Lourdesfilm „Hollanders in Lourdes en Lisieux". Deze prachtige documentaire film, wij schreven daarover reeds, zal natuurlijk vooral bij hen die een pelgrimstocht naar Lourdes maakten, de grootste belangstel ling hebben. Maar bovendien is men er nu in geslaagd het indrukwekkende van deze filmvertoo- ning nog te verhoogen door de medewer king van mevr. D. Kootde Graaf, die bij verschillende pakkende gedeelten met haar mooie, warme stem, passende liederen ten gehoore zal brengen. Vooral degenen, die reeds eenmaal in Lourdes waren, zullen door de juist inge stelde muziek zich weer geheel inleven in de stemmingen en gevoelens, die het ver blijf bij hen opwekte en voor hen, die nog niet in de gelegenheid waren een be- zeok aan Lourdes te brengen zal deze nieu we stemming en verheven sfeer een open baring zijn. Met medewerking van mej. Rurnpt (pia no) en mr. J. van der Oever (viool) zal ten gehoore worden gebracht: Tu Virginam corona en Ave Maria van Cherubini, La Procession van César Franck, Panis Ange- licus e.a. Wij twijfelen er niet aan of vele Katho lieken zullen deze gelegenheid om dat wonder van Lourdes zoo zuiver en natuur getrouw mogelijk te ondergaan, niet wil len laten voorbijgaan. Wij verwijzen ten slotte naar een ad vertentie in dit nummer. Mej. F. Rodermo-nd, alhier. - ede voor liet examen Boekhouden var er-1 de Vereaniging van Leeraren (leerling der I Ponitschool, Steenschuur 14).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2