UIT DE RIJNSTREEK ACADEMÏENIEUWS STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN DONDERDAG 15 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Januari 1931, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.1 te la Coruna. Laagste .barometerst.: 748.0 te Ingö. Verwachting tot den avond van 16 «jan.: Matige tijdelijk afnemende wind uit Westelijke richtingen. Aanvankelijk zwaar bewolkt. Later weer betrokken met regen buien. Iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 5.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.43 uur tot Vrijdagmorgen 7.36 uur. TER AAR. DE ééNE VEILING EEN FEIT. Reeds 300 tuinders teekenden. Na de vergadering van Dinsdagmiddag is door de commissie tot oprichting der ééne Veiling voor Ter Aar en Omstreken gecirculeerd met lijsten om te trachten zooveel mogelijk leden te verwerven. Tot Woensdagavond hadden 300 tuinders het lidmaatschap geteekend, zoodat de tot standkoming een feit is. Er zal nog enkele dagen doorgewerkt worden om alsnog alle tuinders direct te lateD aansluiten. De vereeniging draagt de naam „Coöpe ratieve Centrale Tuinbouwveilingsvereeni- ging Ter Aar ete Omstreken G.A. Gemeentebelang. Maandagavond hield de vereeniging gemeentebelang haar leden-jaarvergadering in het café v. d. Akker te Aardarn. De voorz., de heer Jac. Visser, opende de vergadering met een woord van wel kom aan de aanwezigen. De seci1., de heer C. de Bruijn. las de notulen van de vorige vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Eveneens vergastte de secr. ons op een keurig mooi jaarverslag van al wat or dit jaar is gebeurd; het ledental is sta- tionnair gebleven. De penningmeester, de heer P. Tensen, ibracht verslag uit over het financieele •gedeelte; hoewel er dit jaar wegens de zoo het afgeloopen jaar is verhandeld; malaise geen contributie is geheven, kon de vereen, toch nog een voordeelig saldo boeken van 39.96. De verificacteurscommissie, bestaande uit-de heeren Joh. Kroon en A. de Leeuw rapporteerde dat de boeken en beschei den in den juisten vorm waren. De voorz. dankte secr. en penningm. voor hun mooie verslagen en hoopte dat zij dit nog vele jaren mogen doen, tot steun van de vereeniging. Als bestuurslid werd de heer L. P. Uijtewaal bij aacclamatie herkozen. Als mededeelingen bracht de voorz. te berde, wat in het bestuur ampel bespro ken ie n.l. om nu vooral in deze winter avonden de lampen des avonds langer te laten branden, met het. oog op vergade ringen en dergelijke. Spr. zou gaarne een verzoek willen richten aan den Raad. De heer v. Vliet zou eerst liever willen nagaan, dat, wanneer het lioht moet branden, dit ook gebeurt. Men ziet nu vaak dat de eene wijk 's avonds licht heeft en de ander niet. De voorz. antwoordt liièrop, dat wan neer zooiets voorvalt, men dit even be kend moet maken bij den monteur, Dan is dit euvel zoo verholpen. De heer P. Kroon dacht, wanneer men de verlichting een paar uren langer liet branden, dit een kosten zou geren van 120 per maand. Van deze cijfers schrok een ieder,, en •het werd dan ook al heel spoedig van de baan geschoven. Vóór de besprekingen verder gingen, mocht een ieder een gelagje nemen, dat ook gretig geaccepteerd werd. Vervolgens bracht de heer P. Kroon in het midden, dat er een request gezonden was, vanuit „Gemeentebelang" naar Ged. Staten 'over den slechten toestand van den Kerkweg. Waarom heeft het bestuur dit ook niet gedaan voor de Geerdijk, die minstens even slecht was. De voorz. antwoordt, dat er een „pa niekstemming" was. Om de haverklap hoorde men, dat er een auto te water was geraakt, de ander weer niet verder kon van de modder enz. Dit noopte hpt be stuur om er werk van te maken. Doch hierover werd geruimen tijd gedis cussieerd en na de gevoerde discussies werd besloten, dat eveneent een request zal gaan vanaf de Kerkweg, van de Geer dijk en van de Vier-Ambachtpolder naar Ged. Staten, om den slechten toestand van de wegen goed onder de oogen te zien. De heer J. de Bruijn vond ook het eind je weg bij Slof wel wat smal, vooral als men er in den avond voorbij wil. De voorz. van dien polder zou dit met zijn bestuur nader onder de oogen zien. Dan wordt de „bewuste weg" die naar het St. Phocasgebouw loopt in de be sprekingen gemengd. Een van de leden >as geschrokken, toen hij gelezen had dat de kosten voor de gemeente zullen vallen Hierover wilde hij gaarne eenige nadere vérklaring. De heer P. Kroon releveerde het ge- heele verloop; het Polderbestuur heeft daar de water keering laten verzwaren en daardoor is de weg zoo breed geworden dat er wel auto's ook over heen kunnen. Nu mogen B. en W. vergunning geven om auto's er over heen te laten rijden, in dien onderhoudsplichtigen daar geen be zwaar tegen hebben. Nu heeft een betrok ken eigenaar belemmering aangebracht, waardoor de politie procesverbaal heeft opgemaakt. Nu moet er uitgemaakt wor den wie of er veroordeeld wordt. Wordt de eigenaar niet veroordeeld dan heeft de gemeente nul op request, maar loopt ver der geen risico. Verder werden er nog enkele huishou delijke puntjes besproken, waarna de voorz. de leden dankte voor hun aange name medewerking en de vergadering sloot. HAZERSWOUDE (H. R.) UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR J. J. MES. Op dezen' droeven dag hebben de paro chianen van den Hooge Rijndijk een droe vige plechtigheid vervuld: hun priester en horder grafwaarts gebracht. De deelneming bij de uitvaart was overgroot; de geheeld parochie heeft getuige willen zijn van Pas toor Mès' uitvaart.en begrafenis. Gisteravond waren de Metten gezongen, waarbij agens was de zeereerw. heer J. C. F. Jansen, deken van Zoeterwoude, diaken Pater Meckina en subdiaken prof. J. J. Henneman. Als can teres fungeerden de weleerw. heeren N. Th. J. v. Schaik, kape laan te Oegstgeest en J. v. Dael, kapelaan te Zoeterwoude. Hedenmorgen bij de Lauden en de Plech tige H. Mis van Requiem was wederom agens de hoogeerw. heer deken Jansen, diaken de zeereerw. heer F. M. A. Lucas- sen, pastoor te den Haag, subdiaken de zeereerw. heer G. A. M. Waterreus, pastoor te Noordwijkerhout. Als cantores fungeerden de zeereerw. heeen P. M. de Vetten, pastoor te Oegst geest en pater D. Heggelruan, uit het kloos ter te Aalsmeer. In het priesterkoor hadden voorts plaats genomen de hoogeerw. heer J. M. Helle gers, deken van Alphen en de zeereerw. heeren A. J. J. Leusen, pastoor te Zoeter- meer, J. J. A. Krook, pastoor te Hillegom, B. v. Leeuwen, pastoor te Hillegom, F. C. v. Beukering, pastoor te Rotterdam, C. Floor, pastoor te Storapwijk, J. M. Keulers, pastoor te Hazerswoude-Groenendijk, M. J. J. Kammers, pastoor te Leidschendam, J. G. Onel, pastoor te Ttoelofarendsveen, W. F. Roozen, pastoor te Bovenkerk, J. Ruyter, pastoor te Hazerswoude (Dorp), T. L. Westgeest, rector „De Goede Her der", I. J. M. Meyer, pastoor te Leider dorp, J. v. Veen, pastoor te Weesp, P. Meyer, pastoor te Voorschoten, pater Kla verweiden, rector Ivruisheerenklooster, pa ter dr. v. Lieshout en G. W. v. Diest, ka pelaan te Amsterdam. In de kerk waren aanwezig de burge meester van Hazerswoude, de wethouders en de gemeente-secretaris. Na het Laatste Evangelie hield pastoor de Vetten uit Oegstgeest de lijkrede. De predikant had tot tekst gekozen Hebr. XIII, 7: Wees uw overheden indach tig, die het Woord Göds hebben verkon digd. De onverbiddelijke dood, aldus spr., heeft weer zijn slag geslagen. Als de moker van den slooper viel telkens op dezen tempel des H. Geestes 'n zware slag neder en ondanks de weerstand van het lichaam moest hij wel bezwijken. Treurige tonen uit den toren verkondigden, dat de herder ontslapen was. Zoo wij dan hier saamgekomen, om ver gaderd te zijn rondom hem, wiens welspre kend woord zoo dikwijls langs deze gewel ven heeft geklonken. Om het verlangen van den overledene te eerbiedigen, wilde de predikant niet de lof zeggen over de persoonlijkheid van den overleden herder, maar in een kort woord de parochianen opwekken, aan de nage dachtenis van de priesters de verschuldig de eerbied te toonen. Zou er een onder u kunnen zijn, die de nagedachtenis zou kunnen vergeten van hem, die met den apostel mocht uitroepen: „Ik ben met Christus aan het kruis gena geld". Zoovele verijdelde verwachtingen, zijn geknakte gezondheid, vormden de al sem in de bittere kelk -van zijn lijden. Wan kelend zaagt ge hem hier 's morgens de geestelijke Calvarieberg beklimmen om het kruisoffer op onbloedige wijze te vernieu wen. Hier werd hem geschonken balsem voor zoo vele harte'-wonden en de troost, die hij niet in staat was bij zijn parochianen zoeken. Degenen, die hij van zijn parochianen bereiken kon, heeft hij bezocht: de dooden op 't kerkhof. Spr. is er getuige van ge weest hoe dikwijls hij naar den dooden- akker ging; daar bezocht hij zijn parochia nen. Zoo aanstonds, wanneer zijn stoffelijk overschot grafwaarts wordt gedragen, zult gij het voetspoor volgen, dat hij dagelijks heeft afgelegd: wanneer gij datzelfde pad betreedt, zult gij in stilte des harten hoo- rij de stem van uw pastoor: ik heb u een voorbeeld gegeven het voorbeeld, dat gij uw dierbare afgestorvenen niet zult ver geten. Op verlangen van den doode wilde de predikant niet uitvoeriger spreken, maar onthoud dat voorbeeld van hem, dikwijls te bidden voor onze verwanten. Doch ver geet daarbij hen niet, die in priesterlijke zorg voor u hebben geleefd en gebeden. De absoute werd verricht door den zeer eerw. heer De Vetten, waarna de begrafe nis plaats had. Te water gereden, Gisteravond te 11 uur is het rijtuig van den veehandelaar G. alhier in de onmiddellijke nabijheid van den korenmolen te water geraakt. Men raakte het spoor bijstér door het verblin dend lioht van een motorfiets en de gladheid van den weg. Bestuurder en paard kwamen er nogal goed af. ALPHEN a. d. RIJN. Nieuw raadslid. In de vacature van lid van den gemeenteraad, ontstaan door het bedanken van den heer W. J. den Her tog, is thans voorzien doordat-, naar we ver nemen de heer W. A. Lam deze functie heeft aangenomen. Personalia. Onze plaatsgenoot W. S. van der Meent slaagde voor het examen „Liteh" Engelsch. Tegen een auto. Gisteren is in de Wil li e-lmimastraat een ongeveer 12 jarig doch tertje van S. al spelende tegen een auto geloopen. Het meisje bekwam een bloeden de hoofdwonde en moest onder geneeskun dige behandeling worden gesteld. Eervolle opdracht. Door B. en W. der gemeente Rotterdam is aan de firma Ges- man en Zoetemeijer opgedragen het afbou wen van het complex gebouwen voor de Rijksserum iinirich.uing op een terrein in Oud- Ma t h en ess e nabij de Barkasstraat voor de som van f 308.780, Uitvoering. Voor een geheel gevulde zaal van het Nu-tsgebouw gaf het jeugdda- meskoor van de Chr. Zang vereeniging „Ho sanna" Woensdagavond haar jaarlijksche uitvoering. De avoncl werd op gebruikelijke wijze geopend door den heer Goedhart. Over het geheel heeft genoemd koor de talrijke aanwezigen weer doen genieten ren een sc-hoonen zangavond. De verschillende niet allen uitvoerig weer te geven nummers wer den goed en zuiver uitgevoerd. Bijzonder vermelding verdienen evenwel de dames van Rijn en van Beek voor de door hen 2 uitgevoerde nummers „Avondliedje" en „Weest gegroet". Ook Mej. v. Gysel, die zich als alt soliste liet "hooren, ontving een zeer dankbaar applaus. Bovendien weiden verschillende nummers op het aanhoudend applaus herhaald, terwijl bovendien een ex tra nummer „Het voorjaar" ten gehoore werd gebracht. Aan het eind ren den avond was ds. J. de Bruin dan ook zeer zeker al ler tolk toen hij in zijn slotwoord woorden ren dank bracht en lof toezwaaide aan di rigent en koor, hierbij tevens een opwek kend woord sprekende voor de door groot Hosanna 11 Maart a.s. te geven jubileum- uitvoering. BOSKOOP. Kiesvereeniging. Nadat door den voor zitter, den heer Th. A. Houdijk, de vergade ring met den christelijkeu groet was ge opend, werden door den heer Boekraad, secretaris, de notulen gelezen, welke on ver anderd^ werden goedgekeurd. Alvorens gesproken Zal worden over de hoofdschotel van dezo vergadering, n.l. de candidaatsstelling voor de Provinciale Sta ten, wenscht de voorzitter verslag van de gadering, waarvoor de voorz. hem dankt, houden op 10 Jan. j.l. De heer Binken geeft dan een uitgebreid verslag van deze ver gadering, waarvoor de voorziter hem dankt. De voorzitter noemt daarna als candi- daten voor de groslijst: no. 1 Jonkh. v. Fi- senne, lid van Ged. St. en als no. 2 A. Brand Pzn. Do vergadering wordt nu de gelegenheid geboden om deze lijst eventueel aan te vul len. Men is van oordeel dat aanvulling niet moet geschieden. De voorzitter dringt er dan verder op aan zooveel mogelijk deel te nemen aan de stemming op 25 Jan., wanneer de omzetting van de groslijst in de officietjle lijst zal plaats hebben. Immers hoe meer stemmen, hoe grooter de kans van slagen, is om on zen candidaat, den heer Brandt verkozen te krijgen. De heer B. Liinnemann vraagt, wat de oorzaak kan zijn van 't zoo laat vergaderen van den Statenkieskring te Gouda. De voor zitter meent, dat de nieuwe secretaris niet tijdig z'n papieren had, en noemde verder de lakschheid in 't bestuur van den Sta tenkieskring te Gouda. Alvorens te spreken over do gemeente raadsverkiezing, en nadat de voorzitter mededeelt, dat door den heer F. Panne- backer bericht van verhindering is gezon den wegens ongesteldheid, wenscht dc voorzitter een ingekomen motie met be geleidend schrijven te behandelen en noo- digt den indiener dezer motie, den lieer Chr. v. Koppen, uit, mondeling zich nader te verklaren. Deze meent dan, dat de Kath., die niet meer dan critiek uitoefe nen, terwijl de A. R. arm in arm gaan met de liberalen, dit samengaan zullen betreu ren, want de gevolgen hebben we onlangs gezien bij de benoeming van oen nieuwe gemeentesecretaris, die partijloos is. Niemand heeft hier immers bij gewonnen. Spreker meent, dat, wanneer de Kath. en de A. R. hadden samengewerkt, een ander op diens plaats verschenen zou zijn. Spreker, die een stampvolle zaal verwacht had, meende, dat uit de vergadering een stem zou opgaan om die vereeniging te zoeekn. De voorzitter stelt dan de gelegenheid open om iets te zeggen aangaande leze motie. De vergad. meent, dat tegen de motie in zich niets is, maar dat ze practisch geeu resultaat zal hebben. Indertijd., voor 4 jaar, is poging tot samenwerking op 'n misluk king uitgeloopen. Toen werd 'onderteeke- ning van oen contract gevraagd, dat nooit of nimmer door Kath. zal onderteekend kunnen worden. De voorzitter zegt dan, dat terugneming dezer motie of 't laten berusten bij 't be stuur, het bestuur aangenaam zou zijn. De motie blijft daarna onder berusting van 't bestuur. Inmiddels deelt de voorzitter mede, dat hij zich voor de komende gemeente raadsverkiezing niet meer candidaat steil. De heer Brandt, lid van den Raad, be nut dan deze gelegenheid, hoewel hij 't feit, dat de heer Houdijk zich niet meer herkiesbaar stelt betreurt, om in harte lijk! bewoordingen hulde to brengen aan den heer Houdijk, die, zoolang hij in den Raad gezeten heeft, getoond heeft een goed kath. raadslid te zijn. Hoe ongaar ne de heer Brandt hem ook mist als me delid in den Raad, hoopt hij toch als vriend en raadgever hem aan zijn zijde te houden. De heer Houdijk dankte voor de ge sproken woorden en gaat daarna over tot de rondvraag, waarvan vluchtig nog ge bruikt wordt gemaakt, waarna de voor zitter met den christelijken groet om kwart voor 10 uur sluit. BODEGRAVEN. Personalia. Benoemd tot onderwijzer- os aan de R.K. Jongensschool Mej. W. Ag- terof, tot hedetn werkzaam aan de RJv. Meisjesschool te Leiden. Vrouwenbond. Door de tooneelafd. van den R.K. Vrouwenbond werd in het patro naat voor de leden en huisgenoot en opge voerd „De Tante uit Amerika" en als toegift „De wonderbare lijm". Beide stuk ken werden goed gespeeld. Jammer dat de zaal slechts voor ruim de helft bezet was. ZOETERWOUDE. Loop der bevolking. De bevolking de zer gemeente bedroeg op 1 Januari 1930 in totaal 3931 inwoners. Gedurende het jaar 1930 werden geboren 115 personen en over leden 34 personen. Overschot 81. Er vestig den zich 469 en vertrokken naar elders 404; overschot 65. Totaal aanital inwoners per 31 December 1930 4076. Roodvonk. Er i« wederom een geval van roodvonk geconstateerd; thans bij een meisje ren 4 1/2 jaar. Gunning. Door B. en W. is het maken van eene si tra al, ren eene schoeiing etc. voor eene som vail f 4555.gegund aan Jac. Hoogerbrug te Rotterdam, zijnde de laagste inschrijver. Brievenbus. Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen, dat binnenkort eene brievenbus zal geplaatst worden bij het kruispunt WeipoortschenwegKerkepad, zulks ten behoeve ren de bewoners der Wei- poort. Tot het instellen eener derde be steding kan niet worden overgegaan, om reden het aantal stukken hetwelk thans in twee bestellingen wordt meegenomen daar toe geen aanleiding geeft. In onderzoek ia nog of tegemoet gekomen kan worden om dc 2e bestelling in de Weipoort later te doen plaats vinden, terwijl tevens nog in onder zoek is of vestiging van een poststation ge wettigd is ZEVENHOVEN. Stand der bevolking. De stand der be volking was einde 1930 als volgt: 562 man nelijke, 529 vrouwelijke ingezetenen, teza men 1091 personen. In het afgeloopen jaar verlieten 91 personen do gemeente, n.l. 42 mannen en 49 vrouwen. Het aamita-1 sterf gevallen bedroeg 7 mannen en 3 vrouwen. Geboren werden er 35 kinderen, waarvan 14 van het mannelijk en 21 van het vrouwe lijk geslacht. 69 personen (27 m. en 11 vr.) vestigden zich in de gemeente. Dienstplicht. Voor de lichting 1932 hebben zich 11 jongelieden aangemeld. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen geneeskunde de da mes: J. H. Posthuma (Den Haag) en T. Monshouwer (Den Haag) en de heeren: O. V. L. de Roos (Voorburg), H. A. Moll (Am sterdam), R. M. Sastrawinangoen (Den Haag), II. Verbiest (Rotterdam), Th. F. A. A. van Stekelenburg (Den Haag), A. dc Ronde (Den Haag), C. M. J. C. Lagerwerff (Den Haag). W. A. J. M. Kortman •(Zoe terwoude), K. J. Troost (Naaldwijk) en J. Bijloos (Den Haag). ZUSTER MARIA JEANNE, t In den ouderdom van 38 jaar is in het St. Elisabethsziekenhuis alhier overleden de eerw. Zuster Maria Jeanne in de wereld mej. Cornelia Aartweg), geboortig uit Lisse. Zuster Jeanne was gedurende een tien tal jaren in het St. Elisabethsgesticht al hier werkzaam, eerst in de huishouding, later in dc ziekenverpleging, kinderafdee- UnR. De begrafenis zal morgen plaats hebben op de R.-K. Begraafplaats aan de Zijl poort. LAATSTE BERICHTEN INTERNATIONALE OPLICHTER AANGEHOUDEN. Hij kon van één bankbiljet er twee maken. Naar wij vernemen is to den Haag door do politie aangehouden e en31-jarige Pool zonder vaste woon- en verblijfplaats, wiens opsporing en aanhouding was verzocht door de centrale voor falsificatiën te Amsterdam in verband met een door hem gepleegde oplichting van 10.000. Omtrent deze zaak vernemen wij nader, dat de man, die als internationale oplich ter bekend staat, zich in Duitschland en ook in den Haag, en Amsterdam aan vreem de practijken heeft schuldig gemaakt. In Amsterdam had hij succes. Zijn manier van werken was, menschen op te zoeken en deze voor te spiegelen, dat hij met behulp van een copieer-pers, retorten en andere voorwerpen in staat was om bijv. van een bankbiljet van 10.er twee te maken. Velen gingen hierop niet in. Een gezel schap te Amsterdam echter maakte met hem de afspraak dat zij hem 10 biljetten van 1000.ter hand zouden stellen op voorwaarde, dat hij er 20.000 van zou ma ken. .Ten huize van een der leden van het gezelschap toog de man met zijn geheim zinnige instrumenten aan hot werk. Zoo moesten volgqns hein de 10 biljetten van 1000 onder druk in oen pers worden ge legd en daar 24 uur blijven liggen. Na ver loop van dezen tijd zou hij terugkeeren eii het. gezelschap het resultaat van zyn proef neming ter hand stellen. Niemand wan trouwde henij aangezien men vast geloofde dat de 10 biljetten onder de pers lagen. Toen de man echter nite terugkwam, ging met zelf eens poolshoogte nemen en ont dekte toen, dat in de pers in plaats van een bedrag vam 10.000, waardeloos pa pier was gedeponeerd. De bedrogenen dienden toen een klacht in bij de politie, dooli de vogel was inmiddels gevlogen. La ter is gebleken, di t hij naar Polen was ge gaan en daar er in dit land voor hem niets te verdienen viel, naar Nederland was te ruggekeerd, om daar opnieuw zijn slag te slaan. Zooals gemeld is hij toen te ten Haag gearresteerd. Hij za-1 ter beschikking van de Justitie worden gesteld. GOUDA, 15 Jan. Vee. Aanvoer 2589 st., waarvan 291 slachtvarkens, vette varkens 2223 cent, Londensche 2022 cent, zou ters 2222.5 cent, 1095 magere varkens 25—35, 1071 biggen 8—13, 11 runderen 275—400, 76 nuchtere kalveren 10—80, 30 schapen 2228, 15 bokken en geiten 26. Kaas. Aanvoer 120 partijen. Met rijksmork le kwal. 3841 cent, 2e kwal. 31—36 cent. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 194 partijen. Kippen eieren 5.256.75 en eendeneieren 6.25 6.50 per 100 stuks. Boter. 67 ponden: Goeboter 85—95 cent en Weiboter 7585 cent per pond. Handel vlug. ZOETERMEER—ZEGWAART, 14 Jan. E ierenveiling. Aangevoerd: 5000 stuks. Prijzen: kippeneieren 6.257.90 er. een deneieren 6.55 per 100 stuks. LEIDEN, 15 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 26, kroten 6 8, roodekool 414, savoyekool 5 10, groenekool 2—6, Pieterselie J 57, prei 1—1-4, selderie 13, kmolselderie 17, per 100 kg.: kroten 69, idem gekookt 1013, witloof 2530, boeren kool 9—14, uien 13, wortelen 10 14, spruiten I 814, spruiten II 15, aardappelen 25. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Jan. Groen tenveiling. Peon per 100 kg. 1.102.00, uien per 100 kg. f 1.201.90, gclckool per 100 7.20—10.10, roodekool per 100 9.00—18.20. Aanvoer: 270 kisten peen, 9000 kg. uien, 1850 gelekool, 2000 roode kool.. ZOETERWOUDE, 14 Jan. Veiling Zorg en Vlijt. Aangevoerd 1106 kippeneieren prijs 5.106.80, 36 eendeneieren 5.S0 6.40 per 100 stuks. 1 konijn 2.45. VEUR—LEIDSHENDAM, 14 Jan. Vrije veiling. Op de lieden gehouden vrije vei ling in café „Het Eiland" werden aange voerd: 13147 kippeneieren 6.00—7.45, 145 eendeneieren 6.00—8.00 per 100 stuks; 15 kippen 0.751.95, 31 konijnen 0.40— 2.85, 4 duiven 1650 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 14 Jan. Vrije velling. Prijzen: kippeneieren 6.607.20, kuiken- eieren 5.706.30 en eendeneieren 6.60 —6.80 per 100 stuks. KOUDEKERK, Rijndijk, 15 Jan. Eieren- veiling. Aanvoer 3116 stuks. Prijzen: kip- peneieren 5.807.00 en eenden-eieren 5.756.00 per 100 stuks; boter 6570 cent per pond, hanen 1.50 per stuk, Goud- sche kaas 4042 cent per pond. WLSbKLNO'i K KRING EN (AMSTERDAM) (Niet officieel^ Berlijn 59.061/,, Londen 12.0 65/a New York 2.489/lfi Parijs 0.743/^ Brusse 34.631/o '<vit*erland 4H.]Vj~2 Milaan 13.01 Mad.n 25.75 Oslo - 60,421/.. Kopenhagen 66.40 Stockholm 66.55 We-ne 34.971/., Praa; - 7.361/., Boedapest Prolongatie BEURSOVERZICHT. Orders waren er heden zoo goed als niet ter beurze, zoodat de markt geheel in han den van den beroepshandel was, die weder om a la baise georiënteerd is, nu de berich ten uit de V.S. weer veel somberder klin ken dan enkele weken geleden. Vooral wat wij omtrent do Olie-industrie lezen is alles behalve geschikt om kooplust te. verwek ken. Integendeel waren er heden eenige verkooporders aan de markt, waarvan de speculatie maar al te graag gebruik maak te om de koersen van de onderhavige fond sen naar bededen te forceeren. Kon. Olie moesten heden wederom 8 pCt. prijsgeven. De Amerikaansche oliesoorten liepen mce- rendeels terug. Voor Suikers was de stem ming veel verbeterd. H.V.A.'s haalden het gisteren geleden verlies weer in, al kon hel, hooge openingsniveau niet gehandhaafd blijven. De minder courante aandeelen wa ren ook iets hooger. De belangwekkende afdoeningen der Vispf waren oorzaak van deze gunstige tendenz. Inditstrieelen al gemeen zwakker. Philips, Unilevers, Aku's en Accoustieken moesten zich een min of meer belangrijke opoffering getroosten. Fordaandeelen bodem weerstand. Rubbers en Tabakken geheel op den achtergrond; beide soorten waren nauwelijks prijshou dend. Mijnwaarden en Scheepw. evenzeer op den achtergrond. Amerikanen buiten de belangstelling en eerder iets lager.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3