FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING Agenda DONDERDAG 15 JANUARI 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 SPOORWEGEN EN LANDBOUW- CRISIS. Comrr.issie van Onderzoek benoemd. De vorige week maakten wij er melding van dat de Minister van Waterstaat voor nemens was een onderzoek te doen instel len naar de huidige goederentarieven der Ned. Spoorwegen, meer in het bijzonder naar die voor den uitvoer van land- en tuinbouwproducten. Deze commissie is thans benoemd. De taak, die haar is opgedragen, is als volgt omschreven: Een onderzoek in te stellen naar de vraag a. of en ia hoever het peil van de ta rieven der Ned. Spoorwegen voor uitvoer van land- en tuinbouwproducten, ook in vergelijking met de tarieven van landen, waarmede Nederland, wat' dien uitvoer betreft, moet concurreeren, gerechtvaar digd is, dan wel verlaging behoeft; b. of en in hoever ook overigens het spoorwegbeleid hier te lande ten aanzien van de go'bderentarieven wordt en moet worden beheerscht door commorcieele en fi- nancieele overwegingen, dan wel behoort te zijn gegrond op economische overwegin gen van anderen aard. Vrijdagmorgen, te 11 uur zal de com missie door Minister Reymer worden ge- installeerd. BENZINEPOMPEN VAN DE SHELL EN DE N. A. B. I. M. Strijd om kleuren. De Koninklijke Shell-groep heeft over heel de wereld als handels-kleur gekozen het geel met roode emblemen. Er zijn echter enkele maatschappijen, welke hier van trachten te profiteeren, door aan hun pompen eveneens een gele kleur met roo de emblemen te geven. De Shell-directie besloot ten krachtigste tegen deze h.i. misleidende reclame op te treden. Een dezer maatschappijen wa-s de N. A. B. 1. M. die op verschillende punten in Don Haag geel geschilderde benzine pompen heeft geplaatst en ook een in diezelfde kleur geschilderde tankauto door de stad doet rijden. De B. 1. M. (Bataafsche Import Maat schappij), het verkoopkantoor der She 1-1- producten in ons land, stelde een ge rechtelijke actie in tegen de N. A. B. I. M-, waarbij zij vorderde: le. dat de auto's en de pompen in een andere kleur zouden worden geschilderd dan geel,, zoo dat verwarring met Shell-pompen uitge sloten is en 2e. verwijdering van de let ters B. i. M. uit den handelsnaam N. A. B. 1. M. Op B Januari heeft de president van de Haagsohe Rechtbank in kort geding in deze zaak uitspraak gedaan en aan de li. 1. M. haar vordering toegewezen. De directeur der N. A B. I. M. werd veroordeeld om binnen acht dagen na dagteekening van het vonnis (5 Januari) alle auto s en pompen te doen oveischil- deren in een andere kleur en zijn han delsnaam te wijzigen. Dit vonnis was uitvoerbaar bij voor raad, zoo noodig met behulp van .dev sterken arm. De B. 1. M. had de gegeven acht dagen afgewacht, maar toen er Dinsdag nog niets veranderd was en de gele pompen nog rustig op verschillende plaatsen in de stad stonden, besloot zij zelf de zaak ter hand te nemen en het vonnis ten uit voer te brengen. De N. A. B. I. M. had waarschijniijk cemg vermoeden van dit plan en Dins dagavond werd in allerijl een der tank auto's oranje gesohilderd en één der pom pen, welke aan den Rijswijkschen weg staan. Voor het overige was echter alles bij het oude gebleven. Gisterochtend besloot de B. I. M. in te grijpen en de chef van het Haagsche bij kantoor, de heer Drenth, vervoegde zich met eenige schilders van de Bataafsche aan het huisje van de N. A. B. I. M. en gaf opdracht wat geel was aan het huisje benevens de gele benzine-pomp o-ver te schilderen. De schilders begonnen direct met dit werk, waarin zij zich door niets lieten storen, ook niet door het krachtige pro test van den directeur der N. A. B. I. M. Deze kon de Shell-mens-chen niet verhin deren het plan uit te voeren, daar de heer Drenth hem het vonnis „uitvoerbaar bij voorraad, zoo noodig met behulp van den sterken arm" voor hield. De directeur bepaalde zich dan ook tot een krachtig protest, wat nog krachtiger werd, toen hij zag, dat de Shell-sohildeis over de mooie gele pomp een donker bruine verf smeerden en ook de deur en kozijnen van het huisje in deze cfiocola- deaieur schildeiden. Er hielp echter niets aan en binnen een kwartier was er geen geel meer te zien, en de Shell-pomp, welke in de on middellijke nabijheid staat, kon zioh thans- verheugen in een ongestoorde al leen-heerschappij, tenminste wat de gele kleur betieft. Vervolgens ging de heer Drentih met zijn helpers uaar de andere pompen, wel ke eveneens met de ohocolade-kleur over dekt werden. Op vier-en-zeventig-jarigen leeftijd is ovorleaen de heer J. C. van Eek, sings 1898 burgemeester van Beteren. In de plaats van den heer T. J. Twijn- stra, is als voorzitter van de Ka mer van Koophandel voor Utrecht met 24 van de 26 si emnien de heer F. H. Fentener van Vlissingen be- DE BETEEKEN 1S DER STATENVERKIEZINGEN Nu in deze dagen de kiezers zich opma ken om de vereischt-e candidaten te stel len voor de Prov. Staten, blijkt nog maar al te dikwijls dat de beteekenis dezer ver kiezingen wordt onderschat. Men ziet nog al te veel in dit provin ciaal colege, een parlementje, dat zich on ledig heeft te houden met allerlei a-poli tieke wegen- en waterschapskwesties, schrijft de „Residentiebode". Ofschoon ook de beteekenis daarvan niet uit het oog mag worden verloren, zou men zich toch aan een ernstig misverstand schuldig maken, indien men meende dat de behartiging van deze belangen de eenige taak was voor de Statenleden. Ja, zegt men dan, eens in de zes jaar kie zen ze ook nog de Eerste Kamerleden, maar, aangezien ook hier de evenredige vertegen woordiging is ingevoerd, komt het hier ook niet meer op één zetel zoo zeer aan. Maar ook deze gedachtengang berust op een cardinale vergissing. De Staten, welke wij binnen enkele we ken in Zuid-Holland kiezen, zullen zioh het volgend jaar onledig moeten houden met hét kiezen van Eerste Kamerleden. De provincie Zuid-Holland vormt hier voor een aparte groep, n.l. groep IV, welke niet minder dan 12 Eerste Kamerleden kiest van de 50. Voor Zuid-Holland zitten n.l. in de Eer ste Kamer 2 Katholieken, Dhn. v. Voorst tot Voorst en Steger; 2 Anti-Revolutioo- nairen, Dhn. Anema en Briët; 2 Christelijk- Hi'storischin, Dhn. de Gijselaar en v. d. Hoeven; 3 Sociaal-Democraten, Dhn. de Zeeuw, Ossendorp en Danz; 2 Vrijheidsbon den, Dhn. Rink en Koster en 1 Vrijz.Dem., Dk. Slingenberg. De Staten van Zuid-Holland tellen 82 le den, waarvan 16 R.-K.; 13 A.-R., 10 C.-H., 4 Kerstianen en 2 Lin""beekiainen en linke 21 S.D.A.P., 10 Vrijheidsbond ere, 3 Vrijz.-Dem., 2 Communisten en 1 Plattelander. Dus 45 rechts en 37 links. Maar bij verkiezing van Gedeputeerden kan men de Kerstianen en Lkrbeekianen niet meete'len en tellen dus de Staten maar 39 rechtsche leden. Bij links kan men de Comunisten niet mee tellen, zoodat men dan 35 stemmen van links heeft. Heel groot is dus de rechtsche meerder heid in de Staten niet en er zal dit maal ook hard gewerkt moeten worden om deze rechtsche meerderheid te handhaven. Op de eerste plaats natuurlijk voor de Eerste Kamerverkiezingen van het volgend jaar. Wel hebben we hier niet- meer het meerderheidstelsel, maar elke stem heeft bij het huidige kiesstelsel groote waarde. Bij de verkiezingen in '26 brachten de rechtsche partijen uit 43 stemmen en kre gen daarvoor 6 Kamerleden. De 3 partijen van links brachten maar 34 stemmen en kre.gen ook 6 Kamerleden. Daar blijkt dus wel uit, dat het s'e'sel niet precies evenredig werkt, maar ook, dat met een kleine gunstige wijziging in de Staten verhoudingen een betrekkelijk gun stige uitkomst voor de Eerste Kamer in 193-2 kan verkregen worden. Maar ook van groot belang is het behoud van de rechtsche meerderheid voor de sa menstelling van het college van Ged. Sta ten. Geheel vrijwillig hebben de Staten hier een soort evenredige vertegenwoordiging toegeoast. Zoo is er een Liberaal en een Soc.-Dem gedeputeerde, terwijl ook de voor zitter liberaal georiënteerd is. Daarnaast zijn er twee Kat-h. gedeputeer den, één Anti-Rev. en één Christ.-Hist., dus vier rechts te^cn drie links. Wanneer we nu weten dat in het admini stratief recht het college van Ged. Staten een zeeT groote bevoegdheid heeft en dan ligt het- voor de hand van hoe groote be teekenis het behoud van een rechts college van Ged. Staten is. De taak van Ged. Staten beperkt zich allerminst tot dijken, polders, waterwegen, enz. Integendeel zij houden roezicht op de gemeentefinanciën, bezoldiging gemeente- personeel, Woningbouw, Arm- en Krankzin nigwezen, School-art sendienst, Drankwet, Plaatselijke Strafverordeningen, Bioscoop wet, enz. En vooral niet te vergeten de Onder wijszaken. Hier vooral hebben Ged. Sta-ten een be langrijke taak, omdat zij bij de uitvoering van de Lager Onderwijswet het eerste scheidsgerecht vormen tusschen de School besturen en de Gemeentebesturen. Ge pleegd onrecht, te"?r"ver het biizcnder on derwijs door vrijzinnige gemeentebesturen begaan, kunnen zij herstellen. In de praktijk is het reeds herhaalde lijk voorgekomen da-t link&che gemeentebe sturen zich trachten te onttrekken aan vol ledige toepassing van de L. O.-wet en steeds konden dan Ged. Staten ingrijpen. Het is dan ook een publiek geheim dat de Anti-Rev onderwijssoecialiteit Dh. Heu- kels buitengewoon verdienstelijk werk doet en zijn kiezen tot Statenlid door de Anti- Revolutionnairen een zeer gelukkige is ge weest. En juist, waar er op dit oogenblik een strooming is om de uitvoering van oe L.O.- onderwij-swet aan de gemeenten te ontne men, omdat deze als bestuurders van de openb. school veel te veel partij en dikwijls rechter in eigen zaak zijn, en op te dragen aan Ged. Staten, is het van het allergroot ste belang, dat ook wij. Katholieken, zor gen dat wij onder de te kiezen Statenleden personen vinden die op dit gebied door hun groote kennis belangrijk werk kunnen doen voor de Katholieke zaak. Bij het kiezen van Ka-th. vertegenwoordi gers mogen vooral deze algemeene Katho lieke belangen, welke voor onze jeugd van zoo groot belang zijn, zeker niet buiten de sfeer van onze belangstelling liggen. Al hebben wij op dit oogenblik twee uit stekende vertegenwoordigers in het college van Ged. Staten, welke niemand daar gaar ne zou willen missen, toch moeten wij bij het kiezen van Statenleden zorgen, dat wij enkele uitstekende krachten hebben, die, wanneer dit noodig mocht blijken, in deze be'angrijke bestuursfuncties op waardige wijze de Katholieke belangen kunnen be hartigen. Uitgesproken: A. Aarts, koopman in groenten, Haarlemmermeer Vijfhuizen Kruis weg 1141. Cur. jhr. mr. L. U. Rengers Hora Siccama, Haarlem. J. H. v. d. Lans-, Hoofddorp, Spie- ningerweg 843. Cur. mr. jhr. L. U. Ren gers Hora Siccama, Haarlem. J. Stas8e,bloemistkneobt, Haarlem mermeer, Nieuw Vennep, IJweg 1660, vroeger Noordwijkerhout. Cur. mr. Ren gers Hora Siccama, Haarlem. Opgeheven: J. Wilhelmus, H i 11 e g o m. LISSE. Kruisverbond. Gisteravond hield het Kruisverbond ,>St. Jan de Dooper" in sa menwerking met de Maria-vereeniging, een vergadering in een der zalen van het pa tronaatsgebouw met een tamelijk goede opkomst. De voorzitter opende met gebed de vergadering en heette allen welkom. Hij wenschte alle aanwezigen een zalig en gelukkig nieuwjaar en hij hoopte, dat het voor de vereeniging een vruchtbaar jaar moge zijn. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Op de subsidie-aanvrage bij den Z. H. B. C. is afwijzend beschikt, zoo bleek uit de ingekomen stukken. Nog was een schrijven ingekomen van het H. B. in zake een actie tegen het Al coholisme onder den L. T. B. Een derge lijk schrijven was ook verzonden aan de zen Bond. Vervolgens is aan de orde de viering van het 25-jarig bestaan. De voor zitter deelde mede, dat des Zaterdagsna middags 7 Februari een auto met luidspre kers door het dorp zal rijden als rijdend Drankweermuseum. Eveneens zal er in het Patronaatsgebouw een Drankweerten- toonstelling gehouden worden, terwijl er des avonds een film zal worden afgedraaid Des Zondagsavonds, 8 Februari, zal een feestvergadering gehoudeD worden met de medewerking van Johan Schmidt en Tula de Vista. Voor dien avond zullen en kele introducties worden uitgereikt. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten- Comité „Lisse Vooruit". Gisteravond kwam het Comité Lisse Vooruit" bijeen in de af mijn-zaal der Coöp. Veilings ver., voor dit doel welwillend afgestaan. Doel dezer bijeenkomst betrof het al of niet or- ganiseeren van een winkelbeurs-tentoon- stelhng. De Voorzitter van het Comité, de heer F. C. J. v. d. Eerden, opende deze veigadering met een woord van welkom tot bestuur en belanghebbenden. De be langstelling voor deze besprekingen was verrassend, waarvoor de Voorz. zijn op rechte dank betuigde. De Voorz. besprak vervolgens het doel oni wederom in 1931 een Winkelbeurs te organiseeren, na voor af een bespreking gehouden te hebben met de beide plaatselijke Middenstands vereen. De opzet is dan wederom om stands te verhuren per M2. ad f 2.50. Bij eventuee- len winst zal een gedeelte daarvan wor den terugbetaald. Fabrikanten betalen als vanzelf een veel hooger bedrag. Toezegging is gedaan van de plaatselijke Ver. voor Bloembollencultuur om tevens een Bloe mententoonstelling te organiseeren. De datum is reeds bekend nl. van 12 tot,21 Februari a.s.; Zondags gesloten. Het doel weten wij allen, nl. het publiek te toonen, wat bij de plaatselijke middenstand alzoo verkrijgbaar is. Voorts werd het woord gegeven aan de vergadering, om haar gevoelens te uiten, omtrent de to houden Winkelbeurs. De heer B. G. van Stijn verzocht het Comité om rekening te houden met die stands, welke kraohtinstallatie noodig hebben, om deze zoo dicht mogelijk bij het schakel bord te plaatsen. Voorts vraagt spreker, hoe het zit met het tekort van de laatst gehouden winkelbeurs. De Voorz. zegt, dat dit met deze Beurs zal verrekend worden. Mocht deze Ten toonstelling wederom een nadeelig saldo boeken, dan worden deze lasten weder om gedragen door beide plaatselijke Mid denstandsver. De Voorzitter deelde mede, dat bij eventueele winst 50 pet. uitgekeerd zal worden aan de standhouders, welke lid zijn van de Middenstandsver. De heer Geerde-s vraagt, of het mogelijk is dat de leden van de Middenstandsver. een door- loopende vrijkaart ontvangen. De Voorz. zegt, dat dit reeds besloten is. De heer Meijer vraagt, of een standhouder ver plicht is vooraf op te geven, wat hij ten toon zal stellen. De Voorz. zegt dat dit noodzakelijk is voor het te maken pro gram. De heer Geerdes vroeg of de sluitings tijd reeds bepaald is. De voorz. zegt, dat iederen avond om tien uur gesloten wordt. Tevens heeft de Voorzitter aan het Ge meentebestuur voorgesteld zitting te ne men in het eere-comité. De heer Meiier vraa.gt wat de entreeprijs bedraagt. De Voorz. zegt, dat deze zal bedragen 0.25. De heer Meijer vindt een prijs van f 0.20 hoog genoeg, vooral gezien de groote werk loosheid. De Voorzitter zegt, dat de Bloe mententoonstelling voor ditzelfde geld toe gang verschaft, dus m. a. w. krijgt men dubbele waar voor zijn geld. De heer Groe- newegen vraagt, over hoeveel meter de Bloemententoonstelling beschikt. De Voorz. zegt, dat deze zoo'n groote ruimte niet zal beslaan; het doel is om alles in één gebouw te houden. De heer Meijer, gaf het Bestuur in overweging geen filmavon den meer te organiseeren tijdens de Beurs. De Voorz. zegt dat dit de laatste keer niet meer is voorgekomen. De heer Bruijnen 'zou gaarne een overzicht willen zien van de aantal opgegeveD meters, om alzoo tot de conclusie te komen of er animo voor is. Staande de vergadering gaven verschil lenden zich op voor een te plaatsen stand. Het gebouw beslaat een oppervlakte van ongeveer 1500 M2., waarvan een derde af gaat voor de paden. Tijdens de vergade ring werd ruim 500 M. verhuurd inclusief de groote fabrikanten. De Voorz. zegt dat tot Maandagavond gelegenheid bestaat zich op te geven voor stands. De Voorz. dankt de vergadering voor het vertrouwen in het Comité gesteld om wederom een tentoonstelling te orga niseeren. De Voorz. zegt, dat Maandag 10 Febr. met bouwen begonnen kan worden Na nog eenige besprekingen van diversen aard, werd deze bijeenkomst met een woord van dank door den Voorz. gesloten. LEIMUIDEN. Revue. Maandag voerde 't Hillegom- sche Revuegezelschap in de zaal van den heer J. Sneeboer de revue op „Mag ik As jeblieft", in 12 acten of 2 bedrijven. De hoofdpersonen waren Jan Schrama en Je roen Schrama, de muziek van Ko van der vliet; décor P. Geljon; regie Henk. De aanvang was bepaald op half acht, doch volgens gewoonte verscheen 't gros van het publiek om 8 uur, maar toen liep de zaal bok achtereenvolgens prop vol. Even over achten ging 't scherm op en ver- schen>en ten tooneele Droppie en Proppie, die een reis naar Koning maan zouden be ginnen. De eerste acte de Maan was be gonnen. De opvoering hiervan was schitte rend. Achtereenvolgens kwamen nu de acte's Rusland naar de Maan, Bollenver- zenders (bollenzwendelaa'rs) naar de Maan, de Schatgravers van Zaandam, Vliegkunst, Het Paleis van de Maan, die allen flink van stapel liepen en 't publiek deden genieten. Tusschen elke twee acten kwamen Droppie en Proppie voor 't scherm en deden door hun geestige zetten hun grimassen en voordrachten de toehoor ders schaterlachen. Onderandere kwam nog eens de inbraak in de pastorie te L. en 't verdere verloop en de verschillende afstraf fingen van 't Raadslid v. T. als satire ten proppe. Een oorverdoovend applaus toonde hoe dit in den smaak viel. Hierna was 20 minuten pauze. Na de pauze werd vertoond de verschij ning van de Nederlandsche Radiovereeni- gingen op 't tooneel n.l. de K. R. O., de A. V. R. O., de V. P. R. O., de N. C. R. V. en de V. A. R. A. De costumeering, 't decor en de verlich ting was in één woord schitterend en ver schillende toeschouwers hadden zooiets nog nooit gezien. Daarna kregen we te zien, hoe in verschillende plaatsen de ouden van dagen een dag in 't jaar gezamenlijk uitgingen en hoe jammer 't was, dat op Leimuiden ook niet zoo'n vereeniging be stond. Op 't tooneel verscheen nu een auto met ouden van dagen. Vervolgens zongen Droppie en Proppie een liedje op Rijnzaterwoude wat zeer in den smaak viel. De heer Schrama bedankte nu alle aan wezigen en hiermee was de zoo schitteren de revue ten einde. Iedereen had genoten en werkelijk al mocht er dan wat aan te merken vallen op den zang, de opvoering zelf was in orde en 't was werkelijk de moeite en de kosten waard ze bij te wonen. Bij voldoende mede werking bestaat het plan bij den heer Schrama ze in dezelfde zaal in dit seizoen nog eens op te voeren. Na 't einde der revue begon een geani meerd bal, geleid door den heer Jeroen Schrama, dat nog een geruimen tijd de bee- nen in beweging hield. Kiesver. LeimuidenRijnsaterwoude. Vrijdagavond 16 Jan. a.s. 's avonds 7 uur zal in 't café van den heer J. de Prie een ledenvergadering gehouden worden, tot 't stellen van candidaten voor de Provinciale Staten. Na afloop van deze vergadering, leden vergadering van 't Genootschap de Stille Omgang. Filmavond. Op Maandag 19 Jan. a.s., 's avonds half acht zal in de zaal van „Het Wapen van Leimuiden" door Alfilmin Haarlem een filmavond gegeven worden. 1. Een verjongingskuur, in de hoofdrol Jimmy Adams. 2. Mijn Neef uit Canada, in de hoofdrol de bekende komiek Zigoto. De films worden muzikaal geïllustreerd door middel van een geluidsinstallatie. Tijdens de pauze zal populaire muziek worden ge maakt o.a. een potpourrie van liedjes uit den goeuen ouden tijd en Hallo! Hallo 1930. (Dajos Béla en zijn orkest). Alles bij elkaar genomen belooft het een schitteren de avond te worden, daar 't programma een speciaal vastenavondprogramma is. ZEGWAART. Aanrijding. Een autobus van de „Ci- tos" reed op de Dorpsstraat voor het per ceel van den heer O. een paal gedeeltelijk stuk. Daarna moest een melkkar van den slijter H. het ontgelden, die werd vernield. Een onderzoek heeft uitgemaakt, dat de chauffeur schuld treft. Loop der bevolking De 'oop der be volking over 1930 in deze gemeente was als volgt: bevolking op 31 December ^929: 1293 mannen en 1233 vrouwen, totaal 2526 personen. Er werden geboren 33 m. en 5 vr., totaal 88. Totaal ge vestigden 170 m. en 160 vr., totaal 330. Totale vermeerdering 203 m. en 215 vr, totaal 418 personen. Er overle den 11 m. en 9 vr., totaal 20 personen. Er vertrokken 138 m. en 132 vr, totaal 270 personen. Totale vermindering 149 m. en 141 vr. totaal 290 personeneen vermeerde ring alzoo van 54 m. en "4 vr., totaal 128 personen. Op 31 December 1930 bestond de bevolking uit 134" mannei, en 1307 vrou wen, totaal 2654 personen Er werden in 1930 22 huwelijken vol "wekken. Z0ETERMEER. Botsing. Op den Voorweg kwamen een viuihtauto en een luxe-auto met el kaar in botsing. Eerstgenoemd voertuig verliet ret erf van den landbouwer V. toen laatstgenoemde auto op die hoogte moest Gemeentelijke Aankondigingen RAADSCOMMISSIE. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de Gemeen;eraad in zijne vergadering van 12 Januari jl. heeft benoemd tot lid van de Commissie voor den Markt- en Havendienst, den heer J. L. de Waal. Leiden, 15 Januari 1931. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN AFSLUITING MEDUSASTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Medusastraat vanaf Vrijdag 16 Januari a.s. tot nadere aankondiging, in verband met het uitvoeren van bestratings- en rio- leeringswerken, voor het verkeer met rij en voortuigen zal zijn afgesloten. Leiden, 15 Januari 1931. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN" Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Donderdag, R. K. Vrouwenbond, leden vergadering, Kleine Stadszaal te 8 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Jos. Gezel- lenver., 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag IS Jan. a.s. waargeno men door apotheek C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. passeeren. Het ge mlg was een beschadiging aan de personenauto Aangifte werd ge daan bij de politie, die van het voorgeval lene p'oces-ve-l.aal opmaakfe. ZOETERMEER ZEGWAAdT. Ziekenhuishulp. De vereeniging „Zie kenbuishulp" nl'iier, hou-n Maandagavond 7 uur, 19 Jan. a.s., in hei Spaarbankgebouw een algemeene vergadering. De agenda luidt als volgt: Opening, notulen, ingeko men stukken en mcdedeelingen, jaarver slag van den secre oris en penningmeester, rapport- van de commissie van toezicht, verkiezing van twee bestuursleden (aftre dend en herkiesbaar zijn de heeren J. Ak kerman en H. Nieuw enhuysen), verkiezing van een commissie van toezicht, vaststel ling van de contributie voor 1931, rond vraag en sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Feestavond D. 0. S. Wederom zal D. O. S. volgende week haar jaarlijksohe uitvoering geven en wel Woensdag 21 en Donderdag 22 Januari. Er zijn weer twee mooie stukken in studie genomen en evenals- vorig jaar on der leiding van W. v. Ruiten. Dit alleen zegt reeds genoeg. We hopen dat het weer een paar ge zellige avonaen zullen zijn en tevens een groote propaganda voor de R. K. Sport in de Venen. Geef u nog vóór de uitvoering als lid of donateur op en u is dan zeker een plaatsje te hebben. U steunt tegelijk uw plaatselijke sportvereeniging, die toch zeer zeker in de Veen vt-el reden van be staan heeft. No-g zij vermeld, dat voor auteurs recht 15 ct. aan de zaal wordt geheven. VOORSCHOTEN. Auto-geslipt. Hedenmorgen omstreeks kwart voor twaalf is op den straatweg al hier de auto, bestuurd door C. B. uit Zoc- terwoude, bij 't uitwijken voor een fietsrij der, die links reed, geslipt en terecht geko men tegen het hek voor de woning van ds. H. De bestuurder moest door toesnel lende personen uit zijn netelige positie worden bevrijd, maar bleek gelukkig geen ernstig letsel te hebben opgeloopen. Dooi de politie werd van een en ander proces verbaal opgemaakt. C. van Meurs. f In den ouderdom van 76 jaar is alhier overleden de heer C. van Meurs, die meer dan 40 jaar gemeenteveld wachter was en als zoodanig bij velen hie en in de omgeving bekend was. DE KWAKEL. Auto-brand. Dinsdag geraakte door onbekende oorzaak de vrachtauto van den heer L. alhier in brand. De auto was onder gebracht in een schuur waar ook de ben zine geborgen stond. Door het koelbloedig optreden van den heer B., den knecht van L„ die de brandende wagen naar buiten reed, werd een groote brand voorkomen. De jas van B. is verbrand. Verzekerink dekt de schade. Hulde aan B. Tentoonstelling. De naai-vereeniging onderafd. van de Maria-Congregatie, zal a.s. Zondag na de hoogmis tot één uur en na 't Lof tot 4 uur in een lokaliteit der R.-K. school een tentoonstelling houden van de door haar gemaakte ondergoederen ten bate van de armen dezer parochie. Aan deze tentoonstelling zullen attracties ver bonden worden welke baten komen ten goede van de kas om dit jaar het begon nen werk op grooter schaal voort te zet ten. Alle parochianen helpen een handje, brengen een klein offertje om dit zoo nuttige werk te steunen. Komt dus en helpt mee

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2