NED. OOST-INDIE SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN WOENSDAG 7 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Een Amerikaansche dwaasheid. Een rijk industrieel uit Birmingham (Ver. Staten), mr. Harwey G. Woodward, die enkele weken geleden is overleden, heeft bij testament bepaald, dat de grootsre helft van zijn vermogen n.l. 187.500.000 dol lar, besteed moet worden voor den bouw, inrichting en onderhoud van een school, waar geen godsdienstig onderricht gegeven raag worden, evenmin als les in vreemde talen. Bovendien mag er geen sport be oefend worden door de leerlingen, terwijl de examens zijn afgeschaft. Na 75 jaar zou deze proefneming ge staakt worden. Indien deze methode niet afdoende blijkt, dan moet de helft van het fonds geschon ken worden aan het Technologisch Insti tuut van Massachusetts en de andere helft moet verdeeld worden onder de oud-leer lingen, met uitzondering van diegenen, die in clen geestelijken stand zouden getreden zijn. Actrice wegens het bezit van narcotica gearresteerd. De filmster Alma Rubens is te San Diego (Californië) gearresteerd wegens het in haar bezit hebben van honderd grein van een verdoovend middel. De knecht van de actrice waarschuwde de politie, dat zijn meesters vreemde dingen deed. De politie stelde daarop een onderzoek in; zij deed huiszoeking in de kamer van een der voor naamste hotels, waar de actrice zich be vond, en vond het verdoovende middel in een harer avondjaponnen, waarin het in een zakje in de voering was vastgenaaid. In veiband met dit feit wordt eraan her innerd, dat de actrice eerst kort geleden ontslagen is uit het staatssanatorium, waar behandeld werd ten einde haar aan het gebruik van verdoovende middelen te ont- KONINGSTIJGER DOODT EEN JAGER. Roofdier door de veldpolitie neergelegd. Aneta seint uit Serang: De heer De Nijs Bik, administrateur van de onderneming „Tjikandi Ilir", die Zaterdagmorgen in de nabijheid van Madja op vogels jaagde, ver nam van de bevolking, dat een konings tijger zoo juist een inlander had verscheurd. De heer Bik ging aanstonds op zoek. Hij was nauwelijks in het begroeide terrein ge komen of hij werd van achteren d<«or den tijger besprongen. '.lij kreeg eeiri'klap met een klauw "an het rortdien op het achter hoofd, waardoor hij werd neergeslagen. De zwaargewonde word spoedig naai het hos pitaal te Tjikandi vervoerd, waar hij Zon dagmorgen is overleden. De k mingsrijger had van kop tot staart een lengte -an 2.50 M. en was 90 c.M. hoog. Het beest weid later door de veldpolitie neergeschoten. (Madja ligt aan den weg Rangkasbi- toeng—Batavia, op de grens der residen ties Bantam en Batavia, welke daar ge vormd wordt door de rivier Tjikandi). ATHLETIEK Dr. Peltzer naar de Olympische Spelen. De Duitsche wereldrecord-looper dr. Peltzer heeft meegedeeld dat hij zich voor bereiden wil om op de Olympische Spelen in 1932 te Los Angeles de 800 meter te loo- pen. Ook op de 400 meter wil hij zich trai nen. Hij hoopt niettegenstaande zijn leef tijd van 31 jaar ook het volgend jaar nog in goeden vorm te zijn. AUTOMOBILISME DE NIEUWE BLUE BIRD. De bekende Engelsche racer Ca.pt. Mal colm Campbell is voornemens de volgende maand een poging te doen om het wereld- snelheidsrecord te verbeteren. Dit staat thans op naam van Sir Henry S eg rave. De automobiel, die hij hiervoor zal gebruiken, is thans gereed gekomen. Deze wagen heet weer „Blue Bird", is voorzien van een Napier-motor met 12 cylinders, die 1400 paardenkracht ontwikkelt. De te bereiken snelheid wordt geschat op ten minste 120 yards per seconde of 250 mijl per uur, dus ongeveer 400 K.M. per uur. De motor, hoewel twee maal zoo sterk ale de locomotief van een expresstrein, is slechts vijf voet (1.52 meter) lang en drie voet (0.91 meter) breed. De wagen is zeer smal met diep inge bouwde pleats voor den bestuurder. Campbell zal 14 Januari uit Engeland naar Daytona Beaeh (Florida) vertrekken, waar de recordpoging zal plaats hebben. SCHERMEN Leidsche Politie Sportvereeniging. Morgen trekt de le equipe van de L. P. S. V. een wedstrijd op sabel tegen Alphen I voor de Leidsche schermcompetitie. Aan vang om 8 uur des avonds in de zaal van het polirie-bureau. BOKSEN BALBO'S VLIEGESKADER OVER DEN OCEAAN. Tien machines te Natal in Brazilië gedaald. Volgens berichten van United Press zijn tien der twaalf Italiaansche vliegtuigen van het eskader onder bevel van generaal Balbo gistermiddag om vier uur plaatse lijken tijd te Natal in Brazilië geland. Zij werden door een talrijke menigte, waaron der zich vele Italianen bevonden, geest driftig ontvangen. De tocht boven den Oceaan, een afstand van 3000 K.M., heeft derhalve 17 uur geduurd. De tien vliegtuigen werden om 2 uur 55 plaatselijken tijd (ongeveer 5 uur 40 Am- sterdamschen tijd) waargenomen boven het eiland Fernando de Noronha, vanwaar zij in de richting van het vasteland van Bra zilië verdwenen. Zij waren toen nog onge veer 400 K.M. van dit vasteland verwij derd. Daar omtrent de beide andere vliegtui gen, welke aan den tocht deelnamen, niets j bekend was, heeft de commandant van den kruiser „Marcello" draadloos gevraagd, of hij een onderzoek meest instellen. Inmid dels werd echter uit Natal (Brazilië) een bericht ontvangen, volgens hetwelk een der vliegtuigen wegens een defect aan de benzineleiding in volle zee had moeten da len nabij het eilandje Sao Paulo. De be manning, die ongedeerd bleef, werd aan boord van den kruiser gebracht en het vliegtuig op sleeptouw genomen door het stoomschip „Antonio Mosti", dat zich juist in de nabijheid bevond. Het andere vliegtuig is 's middags om 3 uur 25 plaatselijken tijd, dus een half uur na de eerste tien, Fernando de Noronha eveneens gepasseerd. Te Rome is het bericht betreffende de aankomst van het eskader met groot enthousiasme ontvangen. Sinds het ver trek uit Rio de Janeiro moeten nog 2350 K.M. worden gevlogen, hetgeen in twee etappes zal geschieden. ZWALUWEN—GRAZER A. K. 4—1. Een fraaie wedstrijd. Voor een nagenoeg uitverkocht V.U.C. terrein heeft het Zwaluwen-elftal een uit stekenden wedstrijd gespeeld tegen de Oostenrijksche Amateur-kampioen, Grazer A. K. Het elftal was als volgt samengesteld Van der Meulen, (H.F.C.); Diepenbeek (Ajax) en Bakker (V.O.C.); Gebrs. Pauwe, Feienoord) en Breitner (A.D.O.); Hen driks (Feijenoord), Volkers (Ajax), W. Tap (A.D.O.), v. d. Heijden (Wageningen) en v. Nellen (D.H.C.) De eerste helft kenmerkte zich door snel spel, waarbij partijen beurtelings in den aanval waren. Het schieten bij de Zwalu wen was beter, zoodat de Oostenrijksche doelman herhaaldelijk moest ingrijpen, ter wijl v. d. Meulen weinig - te doen kreeg, daar het Zwaluwen-backstel zeer trapvast was. Nadat Volkers een penalty gemist had, maakte van der Heijden even later op fraaie wijze het eerste doelpunt. Rust 10. De tweede helft begon met een krachti- gen druk op van der Meulen's doel. Na vijf minuten bracht van Nellen stand op 20, uit een voorzet van Hendriks. Het spel van W. Tap viel bijzonder op. Hij en de Gebr. Pauwe zorgden ervoor, dat de Oostenrijkers geen kans kregen om gevaarlijk te zijn. Na 20 minuten kopte van der Heijden het derde doelpunt over den uitgeloopen keeper. Na 35 min. wist de rechtsbinnen der gasten een verdiend tegenpunt te ma ken, terwijl kort voor het einde Volkers op handige wijze den stand op 4—1 bracht. Hoewel de gasten uitmuntten in baltech niek en positiespel, terwijl oo het kopwerk uitstekend was, werden zij vaak door de enthousiaste Zwaluwen finaal overspeeld. De Nederlanders kunnen op een zeer goe den wedstrijd terug zien. LAWN-TENNIS Den wereldkampioen Schmeling zijn ''"tel ontnomen. NEW YORK, 6 Januari V.D).Naar Naar gemeld wordt, heeft de New Yorksche I Bokscommissie aan Max Schmeling zijn ti tel van wereldkampioen ontnomen. De reden hiervan zou zijn, dat de manager van Max Schmeling Joe Jacobs weigerde een titel gevecht tegen Sharkey in Juni a.s. tusschen Schmeling en Sharkey aan te nemen zon der dat voorwedstrijden plaats vonden. i Camera moet betalen wegens contract breuk. De Italiaansche Boksbond heeft Came ra beboet tot een bedrag van 22.000 lires (ongeveer fl. 3000.in verband met con tractbreuk, daar hij in een exhibitionpartij zou uitkomen te Florence. Tegelijkertijd sloot de Boksbond Carnera uit voor wed strijden in die landen, aangesloten bij de I.B.U. (International Boxing Union). Car- nera's promotor Leon See ontving een waarschuwing in verband met contract breuk, door Caruera begaan. Camera had n.l. nadat hij uit de Vereenigde Staten was teruggekeerd, eenige contracten geteekend om op te treden in eenige exhibitionpar- tijen in diverse Italiaansche steden. Hij zou voor de laatste maal optreden te Florence, doch hij pleegde contractbreuk door onver wacht naar Barcelona te reizen in verband met een ontmoeting tegen Paolino. De or ganisatoren van de match te Florence lie ten het er niet bijzitten en protesteerden j bij den Italiaanschen Boksbond, met het genoemde gevolg. SCHAKEN HET T0URN00I TE HASTINGS. Wordt Max Euwe winnaar? Gisteren werd de achtste ronde gespeeld voor het schaaktournooi te Hastings. Dr. Max Euwe sloeg Sultan Kahn. Yates sloeg I Thomas, Winter sloeg Miss Menchick. j De partijen tusschen Tylot en Colle en voorts tusschen Capablanca en Michell werden remise. De stand na deze achtste ronde luidt: Max.Euwe 6 1/2 punt. 2. Ca pablanca 5 1/2 punt. 3. Sultan Kahn 5 pun ten en een afgebroken partij. Michell 4 p. Winter en Thomas ieder 3 1/2 punt. Yates 3 punten en een afgebroken partij. Miss i Menchick 3 punten. Colle en Tyler ieder I 2 1/2 punt. j In de reserve-afdeeling won Illingworth i van Alexander, terwijl Jackson remise J speelde tegen Broudbent. Uit het bovenstaande blijkt voldoende, j dat Euwe slechts remise behoeft te spelen J in zijn laatste partij om den eersten prijs i voor Capablanca te behalen. OM DEN DAVIS CUP. Voor de wedstrijden om den Davis Cup, waarvoor de inschrijving op 31 Januari siuit, hebben zich tot nu toe 19 naties aan gemeld en wel voor de Europeesche zone: Engeland, Griekenland, Zuid-Afrika, Mo naco, Italië, Oostenrijk, Zwitserland, Duitschland, Tsjecho-*Slowakije, Hongarije, Japan en Joego-SIavië. Yocr de Ameri kaansche zone: Argentinië, Chili, Brazilië, 'araguay, Uruguay, Canada cn de Ver. Staten. BILJARTEN Nederlaagwedstrijden Excelsior (Lisse). Maandagavond werd de eerste wedstrijd gespeeld in café „De Duif" voor de 2de afdeeling tusschen Excelsior II en LUTO II. Na een zeer spanneden strijd wist Ex celsior II met een gering verschil van 3 i carb. te winnen. I De uitslag is als volgt Pnt.Brt. b.s. gem. B. Duivenvoorden (Exc.) 125 29 19 4.31 A. v. Dijk (LUTO) 106 28 12 3.78 Th. Duivenvoorden 44 31 7 1.41 H. Slootbeek 125 31 13 4.03 J. Schilder 125 42 18 2.97 W. v. Gerven 80 41 9 1.95 G. Pater 125 54 14 2.31 A. H. Schrama 105 54 7 1.94 Totale uitslag Excelsior 419 carb., LUTO 416 carb. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De plv. Kantonrechter mr. Cosman deed uitspraak in de strafzaak tegen J. M. J. de Gr., L. J. v. N.. J. P. v. d-. Z. en C. A. K., allen te Warmond, die op 31 Dec. j.l. voor het Kantongerecht terecht stonden terzake, dat zij in den nacht van 18 op 19 November van het vorige jaar in een pol der onder die gemeente werden aange troffen met een roeiboot, waarin een zegen werd aangetroffen en een zak met visch, waaronder er zich eenige bevonden onder de bij de wet bepaalde afmetingen. Zij waren bovendien niet in het bezit van een akte of een vergunning en bevonden zien in een vischwater aan een ander toebehoo- rende dan aan de verdachten. Dc ambtenaar van het O. M. had des wege tegen ieder van hen een boete ge- eischt van 60.subsidiair 20 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen zegen. Zij werden ieder veroordeeld tot oen geldboete van 40 subsidiair 40 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen vischtuig. DE MOORD TE VALBURG. Een merkwaardig requisitoir. Voor de rechtbank te Arnhem heeft gisteren terecht gestaan de daglooner Th. J. P. B., thans gedetineerd, die op den 17en Juli van het vorige jaar een 8-jarig knaap je J. S. uit Valburg in de Betuwe, de keel had dichtgeknepen, den hals afgesneden en toen met het hoofd onder water gehouden. Geruiuien tijd was verdachte in observa tie in de psychopatenküniek te Utrecht. Bij de behandeling van de zaak werd o.a. als getuige gehoord dr. J. G. Schnitzer, psy chiater, die verdachte onderzocht. Zijn con clusie is, dat verdachte is een zwakzinnige en dat zijn plaatsing in een krankzinnigen gesticht noodzakelijk is. De subst. off. van justitie mr. Lasonder wees er in zijn requisitoir op, dat het hier betreft een moord om een ander misdrijf te bedekken. Het feit is zoo onmensche- lijk. dat men het zich haast niet kan in denken. Er treden op den voorgrond gevoelens van diepe deernis voor de ouders van dit veelbelovend knaapje. Daaraan wenschte spr. hier uiting te geven. Daarnaast staat een gevoel van afschuw, van heftige ver ontwaardiging, zelfs van haat tegen het in dividu, voor wien de zwaarste straf nog niet zwaar genoeg is. Eigenlijk zou een eisch tot levenslange gevangenisstraf voor de hand liggen om zulk een misdadiger voor goed uit de maatschappij te bannen en zulk een straf zou nog niet zwaar genoeg zijn. Onze strafwet laat dezen maatregel al leen toe voor misdadigers, die ten volle toerekenbaar kunnen worden geacht. Twee psychiaters hebben verdachte ontoereken baar verklaard. De wet laat evenwel de mogelijkheid open om een ontoerekenbaar geacht misdadiger ter beschikking van de Regeering te stellen. Verdachte heeft vroe ger al eens getracht om een kind te wur gen, doch dat is hem bijtijds verhinderd. Verdachte heeft de feiten bekend en dooi de gekregen verklaringen is er geen twij fel mogelijk. Het tenlaste gelegde is wettig en over tuigend bewezen, doch in verband met de ontoerekenbaarheid van verdachte kan geen veroordeeling volgen. De eisch luidde ontslag van rechtsver volging en plaatsing in een krankzinnigen gesticht voor den tijd van een jaar; waarna verdachte ter beschikking van de Regee ring zal worden gesteld. De verdediger mr. W. v. d. Waay, sloot zich aan bij het requisitoir van het O.M. Uitspraak 13 Januari. Haar man uit het raam geduwd? Gisteren heeft de Utrechtsche rechtbank uitspraak gedaan in de zaak van de echt- genoote, tegen wie ter zake van poging tot doodslag, op haar man gepleegd, drie jaar en zes maanden was geëischt. Volgens de dagvaarding zou verdachte, die met haar echtgenoot in de Valkstraat te Utrecht woont, haar man, die de ruiten voor haar waschte, uit het raam hebben ge worpen. De rechtbank heeft de zaak voor een nieuw onderzoek terugverwezen naar den rechter-commissaris. T^n de vrouw uit de verdachtenbank stapte, barstte zij plot seling in snikken uit en riep in de richting van de publieke tribune :„Huil jullie main- niet, vader en moeder, ik ben onschuldig „Tel." Overtreding van de Jachtwet. In hooger beroep heeft voor de Rotter- damsche Rechtbank terechtgestaan do 23- jarige landbouwer C. O., uit Bleiswijk, die door den kantonrechter te Gouda wegens overtreding van de Jachtwet was veroov- deeld tot 20 boete subs. 5 dagen hechte nis. Hij zou op 23 November 1929 in den polder Bleiswijk op perceelen grond in eigendom en in jachtrecht toebehoorende aan jhr. Beelaerts van Blokland en A. A. baron Sweerts de Landas Wyborgh en in jachtrecht, voor wat het eersto perceel be treft aan dr. J. Roodenhuis, gejaagd heb ben met een geladen jachtgeweer, waarmee hij in jagende houding dien grond afliep, zonder dat hij voorzien was van een jaclil- acte of een schriftelijk bewijs van den eige naar of jachtrechthebbende. De rijksveldwachter J. K. Tobi had met zijn collega C. M. v. d. Graaf op de loer gelegen achter een hek van de spoorbaan. Toen verdachte op 600 meter afstand was, hadden getuigen hem door een kijker ge zien en herkend. Later hebben zij hem nog op een afstand van 200 meter gezien. Toen bemerkte hij, dat hij werd bespion- neerd en zette hij het op een loopen. De getuigen hadden zich naar de boerderij van zijn broer begeven en hadden verdach te daar aangetroffen. Verdachte had toen de gele motorjas, die hij in het veld had gedragen reeds afgedaan en een blauwon kiel aangetrokken. Hij had ontkend met een geweer in het veld te zijn geweest. Maar getuigen wisten, dat twee bewoners van Bleiswijk den jager waren tegengeko- Getuige J. Switsar was een dezer bewo ners. Hij verklaarde, dat hij wel iemand was tegen gekomen met een jachtgeweei, maar hij beweerde, dat hij deze niet had herkend. Bij zijn verhoor was hij vrij aar zelend in zijn verklaringen, hetgeen den veldwachter Tobi de opmerking ontlokte, dat dit getuige niet kwalijk was te nemen. Hij durft de waarheid niet te zeggen, om dat ze hem bedreigd hebben. De toestand in Bleiswijk is zoo treurig, dat bij het con- stateeren van een jachtovertreding altijd naar een getuige woi-dt gezochtj want an ders worden de veldwachters voor leuge naar uitgemaakt. Getuige Tobi verklaarde, dat hij bij ge tuige op het veld was gekomen en hem had ondervraagd naar den man, die hem met het jachtgeweer was gepasseerd. Moet ik nu een buurman verraden? had getuige ge zegd. Getuige G. van Klaveren had ook den jager ontmoet. Hij had hem niet duidelijk kunnen herkennen, maar hij dacht wel, dat het verdachte was geweest. Gehoord werden eenige getuigen a dé charge. Een broer van verdachte verklaar de, dat verdachte den geheelen dag bij de dorschmachine had geholpen. Hij was geen oogenblik weggeweest. Een machinist van die dorschmachine verklaarde evenzoo cn een graanhandelaar was om 1 uur op het erf van verdachte's broör gekomen en had daar verdachte gezien. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en wel door de verklaring van do veldwachters, die bevestigd worden door die der twee andere getuigen a charge. Deze vei-klaringen kunnen door die van de getuigen k décharge niet ontzenuwd wor den. Voor de rechtbank in den Haag is verdachte van dezelfde overtreding vrij gesproken, maar tusschen beide zaken is verschil. Allereerst was de afstand waarop de veldwachters verdachte hebben gezien in de Haagsche zaak grooter, dan hier en daarbij ontbraken de beide getuigen, die hier de verklaringen van do veldwachters hebben bevestigd-. Het O.M. eischte be vestiging van het vonnis. De verdediger, mr. O. de Jong, wees op de verklaringen van de getuigen a décharge en meende hieruit te mogen concludeeren, dat het niet juist kan zijn, dab verdachte omstreeks 1 uur in het veld was geweest. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De president, mr. De Bie, wees den veld wachter Tobi 'op het wonderlijke, dat van eenzelfde overtreding twee processen-ver baal zijn opgemaakt, alleen omdat de over treding begaan is öp een perceel, dat in twee kantons is gelegen. Uitspraak 20 Januari. Een zevende rechter in de Utrechtsche Rechtbank. De Minister van Justitie brengt krach tens machtiging van H. M. de Koningin ter kennis van belanghebbenden, dat bij de Regeering het voornemen bestaat om bij de arrondissementsrechtbank te Utrecht een zevenden rechter te benoemen. In veiband daarmede worden sollicitan ten uitgenoodigd hun adressen in te zenden aan H. M. de Koningin. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Geslaagd zijn voor liet examen Machineschrijven, afgenomen door de Ver» v. Dir. v. Pontscholen: de dame.- J. Bloot, A. Gesink en de heer C. G. van den Berg, alhier (opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 14, Leiden). KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Josephgezellen-vereeniging. Gister avond hield de St. Josephgezellen-ver eeniging haar jaarfeest in het Parochie huis. De eerw. Praeses, pastoor Schiphorst, sprak het openingswoord. Zijneerw heette welkom de vele aanwezigen (de zaal 'was propvol) doch vooral de ouders der St. Jo- sephgezellen, en wenschte allen een ploi- ziengen avond. Dan werd opgevoerd het kluchtspel in 5 bedrijven „De strijd met den Draak". We kunnen zeggen dat net stuk „er in zat'. Alle.- Hep vlot cn de rollen waren in goede handen. Het moet voor den regisseiit, den lieer v <1. Marei, geen gemakkelijke taak geweest zijn een dergelijk stuk er in te krijgen, n ed% gezien dat er meerdere jon gelui bij waren, die voor het eerst voor het voetlicht traden. Van „plankenkoolts" was echter zeer weinig te bespeuren. Geen wonder dan ook dat na ieder bedrijf een daverend applaus losbrak. De pastoor dankte na afloop de St. Josephge/.ellen voor het gelxdene van dezen avond, een avond die voor allen voldoening geschonken heeft. De St. Josephgezellen mogen velen tot voorbeeld gesteld worden. Hei was intus- schen elf uur geworden. Dankbaar en vol daan ging men huiswaarts. De heer G. Cos- ter vulde de pauzen aan met pianomuziek. DE KAAG. Personalia. Mej. G. Schuilenburg, al hier, behaalde het diploma Steno-Typen in de Ned. taal, van de Ver. v. Dir. v. Pont- scholen. N00RDWIJK. Personalia. Het diploma Machine schrijven van de Ver. v. Dir. v. Pontscho len behaalden: mej. J. Plug en de heeren W. Haferkorn, L. Leenheer, alhier (leer lingen der Pontschool, Steenschuur 14, Lei den). NOOTDORP. Missie-naaikring. Zondag 11 en Dins dag 13 Jan. 1931 zal er in het Vereem- gings-gebouw aan den Veenweg een too- neeluitvoeriug worden gegeven, cn wel dooi de dames der Missie-naaikring. Opgevoerd zal worden „Het Nest ontvlucht", tooneel- spel in drie bedrijven, en na do pauze „Me vrouw Kwikstaart Albedil", oorspronkelijk komisch zangspel in twee bedrijven. Langen tijd hebben de jonge dames moeten leeren en repeteeren, om deze mooie cn moeilijke stukken ten uitvoer te brengen en lange tijd hebben zij ook reeds uitgezien naai de dagen, dat zij dit werk mogen volbren gen, om met de opbrengsten van deze avon den nieuwe materialen en manufacturen te koopen, om daarvan weer mooie kleeren te vervaardigen voor de Missie. Nu is die lang verwachte tijd nabij, en het is ook zeker, dat de dames, evenals het vorige jaar, met veel succes hun werk volbrengen. Gedurende deze avonden zullen ook ver lotingen worden gehouden, waarvan de op brengsten ook voor de Missie zijn. Laat dit mooie Missiewerk nu niet alleen aan de dames over, maar werkt allen mee tot wel slagen van deze avonden. Beide avonden moet de zaal tot in de uiterste hoeken ge vuld zijn. Kaarten kosten slechts 50 cent. U helpt er onze Missie-vriendinnen moe, en daarbij.... het zal u niet spijten. OEGSTGEEST. Harmonie „Triumph". In St. Willi- brord hield „Triumph" haar jaarvergade ring. Het ledental bedraagt thans 28, ter wijl de vereeniging zich in een stijgende be langstelling der parochianen mag verheu gen. Het aantal donateurs en kunstlieven de leden breidt zich nog steeds uit. Op voorstel van het bestuur werd besloten, dat de vereeniging zich zal opgeven als lid van den Z. H. Bond van Muziekgezel schappen. De contributie bedraagt 10 per jaar. Vanwege den Z.-H. Bond zal dit jaar een conoours worden gehouden te Noord wijk. Besloten wordt, dat de vereeniging, be houdens goedkeuring van den directeur, aan dit concours zal deolnemen. De penningmeester bracht het financieel rapport uit, waarbij een nadeelig saldo naar voren kwam. De oorzaak is hiervan ook dat alle vereemgingsschuld thans is afgelost. Het nadeelig saldo zal worden gedekt uit het batig saldo van het vorige jaar. Betreffende de viering van liet eerste lustrum werd medegedeeld, dat de uitvoe ring zal plaats hebben op Maandag 9 Fe bruari. Voor dezen avond is uitgenoodigd het tooneel-ensemble Joh. Smidt-de Vista. De voorzitter bracht vervolgens woorden van dank aan de loterijcommissie, die dooi hun werken het mogelijk hebben gemaakt, dat nieuwe instrumenten konden worden aangeschaft en de ouden hersteld. De aftredende bestuursleden werden hei- benoemd. Hierna sluiting. Wijkverdeeling veldwachters. Bij de aanstelling van den vierden veldwachter (Vos) heeft de Burgemeester, als hoofd der politie, de Gemeente verdeeld in vier wijken. Iedere veldwachter heeft nu ecu eigen wijk en zijn overigens in alvenu- dienst. ST0MPWIJK. Gehuwd: C. J. Lemmer- VEUR. Geboren: Jacobus Cornell-; Maria. van A. J. van Oosten en A. M. van li heemen. Cornelis Johannes, z. van V M. van Kampen en H. C. van Pelt. Al berta Catharina Wilhelmina, d. van B. G. Remmerswaal en C. J. Tetlero. Marti ans Franciscus Jacobus, z. van C. J. van Heiningen en M. P. v. d. Knaap. Dirk z. van W. van Dijk en M. Both. Overleden: Jozina Maria v I. K:.- 86 j.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7