DINSDAG 6 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aanrijding met doodelijk gevolg. Gistermorgen, omstreeks 10 uur, is op de Laan van Meerdervoort, hoek Tasman straat, te 's-Gravenhage, de 65-jarige P. V. v. Z., van den Westduinweg, door een auto aangereden en gevallen. Vermoedelijk is de aanrijding geschied tengevolge van de onzekere wijze waarop de heer v. Z. eerst naar den eenen, toen naar len anderen kant uitweek. Hij werd oor den geneeskun digen dienst met een schedelbreuk opgeno men en naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd, waar hij spoedig na aan komst is overleden. Auto tegen boerenwagen. Een veehouder zwaar gewond. Te Heerenveen is gistermorgen de beer Topma aldaar met zijn auto tegen een boerenwagen gereden, bestaurd door den veehouder Hoeksma te Gaast. Deze word zoo zwaar gewond, dat hij direct naar bet ziekenhuis is overgebracht; het paard wai zoo gekwetst, dat het afgemaakt moest worden. Auto geslipt. Een dame zwaar gewond. Zaterdagavond tegen 11 uur slipte een auto op den Arnhemschen straatweg te Beekbergen ter hoogte van de veldwach terswoning, kwam op den berm van den weg terecht en sloeg daarna over den kop. Mevrouw Vrolijk werd zwaar gewond, o.a. bekwam zij een ernstige been- en hoofd wonde. Na door dokter Pont uit Beekber gen verbonden te zijn, werd zij naar Arn hem vervoerd. De andere inleenden kwa men er met den schrik en lichte verwon dingen af ook de chauffeur kreeg slechts eenige ontvellingen. De auto. eigendom van een garagehouder uit Oosterbeek, werd zwaar beschadigd. Aan de gevolgen overleden. Te Meijel is het zesjarig dochtertje van den 'landbouwer P. Cupers, dat Zaterdag dor een auto werd aangereden, aan de ge volgen dier aanrijding overleden. INCIDENT BIJ EEN BEGRAFENIS. Door het op hol slaan van paarden. Gistermorgen te half elf zijn op den Haarlemmerweg te Amsterdam, ter hoogte van de fabriek der firma Boldoot twee voor een lijkstoet gespannen paarden, die schrikten van door de tram gegeven signa len, op hol geslagen. Van de lijkwagen, die deel uitmaakte van een rouwstoet, welke op weg was naar de begraafplaats „Vredenhof" werden twee achterwielen afgerukt, met het gevolg, dat de kist met het stoffelijk overschot, dat zich daarin bevond, op den weg terecht kwam, zonder evenwel ernstig te worden beschadigd. Een en ander verwekte uiteraard een groote consternatie. De paarden konden eenige honderden meters verder tot staan worden gebracht. STUURLOOS OP DEN OCEAAN. Het s.s. Algarab te Rotterdam binnen gesleept. Zondagavond om 12 uur is in de Lek haven te Rotterdam het s.s. Algarab, dat stuurloos in den Golf van Biscaye heeft rondgedreven, binnengesleept door de sleepboot De Witte Zee. De eerste stuurman, de heer J. O. van Lieshout, deelde o.a. het volgende mede: Op 27 November was het s.s. uit Buenos- Ayres vertrokken met een lading stuk goed en eenige passagiers aan boord. De reis had een normaal verloop. In den Golf van Biscaye echter geraakte op 28 Decem ber de stuurinrichting defect. Het weer was buitengewoon stormachtig, zoodat het tel kens noodig was olie te storten. Nadat een scheepsraad was gehouden werd de reede- rij draadloos op de hoogte gesteld, waarna De Witte Zee, die te La Coruna lag, uit voer om de Algarab te zoeken. Dinsdag 30 Dec. kwam het in de nabijheid en slaagde er in ondanks het zware weer spoedig ver binding te krijgen. In zeer langzaam tempo is De Witte Zee toen met de Algorab op sleeptouw naar Rotterdam opgestoomd. Behalve het defect aan de stuurinrich ting heeft de Algarab eenige schade opge- loopen aan de deklasten, tengevolge van overslaande zeeën. Een noodlottig schot. Zaterdagmiddag was op het Nieuwe Gel- Jeloozepad te Haarlem een 13-jarige jon gen met een pijl en een boog aan het schie- en. Dnarbiï t f 'i-en O X in het linkeroog. Een dokter, die spoedig aan wezig was, verklaarde, dat de jongen het oog zal moeten missen. Mej. J. K. te Aalst (N.B.), die dezer da gen ernstige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. Wederom kinderverlamming te Gouda. Te Gouda is opnieuw een geval van kin derverlamming geconstateerd. WEDEROM HOOG WATER. De Maas overstroomt alle buurt- wegen en de dorpen aan den rechteroever. Onverwacht is het water der Maas bij Maastricht zeer snel gestegen. De stand was Zondagavond 3.65 M. nul of 45.66 M. -{- N.A.P. In vier en twintig uur werd een was ge noteerd van 32 c.M. Uit België seinde men voortdurende stij ging. De werken aan de nieuwe Maasbrug ondervonden wederom ernstige vertraging. Bij Heugem verlaat de rivier steeds hare bedding en begint land onder water te zet ten. Op meerdere plaatsen ondervindt men last van het opborrelend grondwater. Bij Roermond is de weg naar de Weerd Zonder ondergeloopen. Het verkeer heeft wederom per roeiboot plaats. Nagenoeg alle dorpen op den rechter- Maasoever krijgen last van het water. Ge deeltelijk zijn zij reeds overstroomd. De toestand van de Maas cri- tiek. De Beersche overlaat gaat weer werken. De toestand op de Maas wordt in wa terstaatskringen criiiek geacht. Voor Grave bereikte de rivier gistermorgen een stand van 10.42 boven N.A.P. (bij de stuw 10.36 M.), met een was in het afgeloopen etmaal van 28 c.M. Borgharen meldde een was van 53 cM. Zondag en ook nog gistermorgen heeft het sterk geregend, terwijl België nog was seinde. Onder die omstandigheden is het aan geen twijfel onderhevig, of de Beer sche overlaat komt voor de tweede maal in zes weken tijds in werking. Men wacht, dat dit Woensdag het geval zal zijn. Zooals bekend, begint de overlaat te wer ken bij een "stand van de Maas voor Grave van 10.80 boven N.A.P. De rivier steeg gis teren ruim een c.M. per uur. Uit Gennep en omgeving vernemen wij. dat ook de Niers reeds buiten haar oevers getreden is. Uitgestrekte landerijen zijn voor de vierde maal sinds October blank gezet. De veerdiensten Gennep-Oefelt en Boxmeer-Heyen zijn gestaakt. De snelle was duurt nog onverminderd voort. Roermond weer in 't water. Maas en Roer blijven wassen. De Maas is in de omgeving van Roer mond weer sinds Zaterdag zeer snel ge wassen. De rivier heeft den geheelen om trek der stad blank gezet, zoodat de bewo ners der Roermondsche Weerd en het Ha- tenboer zijn geisoleerd. Ook de stand plaats voor woonwagens is opnieuw door het water ingesloten, waardoor de men schen als op een eenbaam eiland wonen. De Roer is gelijkertijd overstroomd. schepen moeten thans de rivier opvaren en lossen op de Roerkade. Verschillende boo ten, die het niet raadzaam achtten met dezen waterstand te varen, zijn Roermond binnengeloopen. De veerdienst bij Gennep gestaakt. Tengevolge van den hoogen waterstand van de Maas is de veerdienst te Gennep gestaakt. Voor voetgangers en rijwielen is het verkeer opengesteld langs de spoor- brug. De verbinding tusschen Noord-Limburg en Noord-Brabant is thans alleen nog gelijk via het pont veer te Linden en Kat- wijk. De Waal zet een gedeelte der kade te Nijmegen onder water. De Waal voor Nijmegen is in de laatste dagen zóó sterk gewassen, dat 'het lage ge deelte van de kade weer onder wate: loopen is. De stand was gistermorgen 11.31 M. boven N.A.P., met den was in het afge loopen etma-al van 44 c.M. Van den Boven-Rijn wordt overal was gemeld. Ook de zijrivieren zijn nog was sende. Constanz meldde gistermorgen stil stand, waarom verwacht mag worden, dat onvoorziene omstandigheden voorbehouden de hoogwaterperiode niet van zeer langen duur zal zijn. Intusschen moet voor Nijmegen in de eerstkomende dagen nog sterke was ver wacht worden, terwijl het te voorzien dat de Waalkade zoo ver onder water komt, dat de lager gelegen huizen daar van overlast zullen ondervinden. Te Ruinen is de garage van den heer L. Duinkerken afgebrand. Ook verbrandden drie auto's een motorrijwiel en veel ban den. Alles was laag verzekerd. Zondagavond brak brand uit in eer garage van den heer van Hout te Eindho ven. De brandweer was spoedig ter plaat- doch kon niet verhinderen, dat vier luxe auto's een prooi der vlammen werden. De auto's waren verzekerd. De schade is groot. Landbouwschuur afgebrand. Zondagmiddag ontstond op de boerderij van de weduwe K. G. V. te Ouddorp brand, waardoor de schuur met inhoud groote hoeveelheid hooi en stroo vlammen opging. Het woonhuis kon behou den blijven. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Garagebranden. In een garage, toebehoorende aan den heer v. H. en gelegen aan de Frankrijk straat te Eindhoven, brak Zondagavond een zware brand uit. De garage was ver huurd aan den monteur G. Het vuur breid de zich steeds meer en meer uit, zoodat men de gestalde auto's niet meer naar bui tenkn rijden. Het gevolg was, dat de wa gens van de heeren J. en N., welke niet waren verzekerd, door 't vuur werden ver nield. Ook twee auto's van den monteur, die echter wel waren verzekerd, werden een prooi der vlammen. De gemeentelijk brandweer, die met de motorspuit aanw zig was, slaagde er ten slotte in het meester te worden. INBRAKEN. Inbraak te Amsterdam. Gisternacht hebben inbrekers hun slag geslagen op den N.Z. Voorburgwal 140 te Amsterdam. In dit gebouw, waar verschil lende firma's zijn gevestigd, hebben zij zich toegang verschaft door het Lipsslot van de deur door boring te forceeren. Op de eerste verdieping bij de N.Y. Han delmaatschappij voorheen I. de Levie is een groote voorraad goederen uit de stel lingen bijeengeraapt. Deze goederen zijn naar beneden gebracht aan den achterkant van het gebouw, waar een uitgang is. Voor zij deze goederen hebben opgeladen op een of ander voertuig, hebben zij nog de brandkast op de eerste verdieping open gemaakt. Deze kast, een verouderd type, met een sleutel opengesloten. De inhoud, in hoofdzaak bestaande uit boeken, is over den vloer geworpen. degenomen is de inhoud van de kleine kas, eenige vreemd geld en postzegels. Ook hebben de ongenoode bezoekers een bezoek gebracht aan het Advertentiebureau De Nederlandsche Post, op de tweede verdie ping. Daar is de muntmeter van den elec- tricteitsmeter gelicht. Om zich toegang tot deze verschillende kantoren te verschaf fen, hebben zij op de eerste verdieping een gat in het paneel gemaakt op de hoogte van het slot en door hun hand door dit gat te steken, het slot kunnen openen. Op de tweede verdieping hebben zij evenals bij de voordeur, een gaatje geboord en den schotel van het slot kunnen wegdrukken. De waarde, die bij de firma Levie werd gestolen bedraagt, naar schatting ƒ3000. De firma is verzekerd tegen inbraak. Door de politie is een onderzoek inge steld. Inbraak te Heerlen. Gisternacht is bij de firma De Gruijter, in grutterswaren aan het Emmaplein te Heerlen, ingebroken. De dieven hebben zich door opensluiting toegang tot het ma gazijn en kantoor verschaft. Daar dit pand niet bewoond wordt, hadden zij vrij spel. Op het kantoor werd alles nagezien en de brandkast geforceerd. Het gelakte den inbrekers deze brandkast te openen. Een bedrag van circa f 1200 werd ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek ip. Inbreker gearresteerd. Zaterdagavond laat, 'toen de landbou wer S., in Dorpsbuurt onder Winterswijk van een Nieuwjaars-visite thuiskwam, ontdekte hij dat er tijdens zijn afwezigheid bij hem was ingebroken en bleek uit een kast ruim f 200.— aan bankpapier te zijn ontvreemd, benevens een gouden tientje. In verband hiermede is dienzelfden nacht nog door de politie gearresteerd F. P., al hier. Een groot gedeelte van het ontvreem de geld werd door de politie ten huize 7an P. in een beerput van een W.C. geknoopt •en zakdoek, teruggevonden, terwijl P. de rest van het geld aan zijn verloofde had gegeven, die meende dat hij dit van de spaarbank had gehaald. Al het ge-stolen geld is in beslag genomen, terwijl de ver dachte ter beschikking van de Justitie te Zutfen is Dronken chauffeur veroorzaakt een verkeersstagnatie. Gisteravond heeft te Schouw op den Rijksweg Amsterdam—Alkmaar een ern stige verkeersstagnatie plaats gehad, ver oorzaakt door een dronken chauffeur, die met een ledige vrachtauto, waarmee hij op weg was naar Hoorn, door den afsluitboom van de geopende brug over de Broeker- waard, reed. De auto bleef nog juist boven het water hangen. Met behulp van een lier van een beurtvaartmotorboot, die de brug moest passeeren, werd de auto weer op den wal gebracht. De locomotief van een voor de brug wachtende tramtrein van de Noord-Hollandsche Tramwegmaatschappij, verleende hierbij assistentie door den geha- venden auto verder op den wal te sleepen. Het verkeer ondervond ongeveer 50 min. vertraging. De chauffeur is aangehouden. Onverbeterlijk. Te Harmeien (Utr.) is J. P. uit Haarlem, die pas uit de gevangenis was ontslagen na daar wegens inbraak 15 jaren te heb ben doorgebracht, op heeterdaad betrapt bij een inbraak ten huize van den heer D. Toen de familie hem overviel, had hij reeds 77 weggenomen en gaf dit terug, smee- kende hem niet aan de politie over te leve ren. De man is evenwel aan den gemeente veldwachter overgegeven. Een schat onder een matras. Door een 83 jarige vrouw is bij de Haar- lemsche politie aangifte gedaan dat tijdens haar afwezigheid uit haar woning ont vreemd zijn twee zakjes inhoudende 5000, welke ze onder een matras verborgen had. Afeem Vtyberf/ rWybert vervangt het gorgel drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN STALEN DAMWAND DOORGEBROKEN. Aan de Scheveningsche havens. Gistermiddag om 4 uur is over de volle lengte van ongeveer dertig meter de sta len damwand doorgebroken welke, rustend op een ouden kademuur, de scheiding vorm de tusschen de eerste en de tweede bin nenhaven te Scheveningen. Aan het weg nemen van deze verbinding is reeds eeni- gen tijd gewerkt en ook Maandag was men daarmede nog bezig. De aannemer De Vries uit Haarlem was al eens door den dienst van gemeentewerken gewaarschuwd, dat de werkwijze welke hij toepaste n.l. door het wegbreken van den kaaimuur, de dam wand tc veel aan fundeering zou verliezen. Echter heeft Gemeentewerken nimmer eenig voorschrift daaromtrent gegeven om dat de aannemer verantwoordelijk was voor het werk. Maandagmiddag nu is ach ter den damwand, waar een droge put was, een z.g. wel ontstaan. Het water is daai namelijk uit den grond gesijpeld, waarte ge:i de damwand niet bestand was. Deze 'e f" tc Hierdoor stroomde het water met groot ge weld de tweede haven binnen, die nu dus onder invloed van het getij staat. De directeur van Gemeentewerken, ir. v. d. Vegt en de adjunct-directeur, ir. Dek ker, brachten een bezoek aan het werk. Wat nu verd'er gebeuren moet, is n tuurlijk nog niet uitgemaakt. Er zullen ver schillende peilingen worden gedaan. Dc li/.eren platen moeten natuurlijk wegge haald worden en verder zou het de een digste oplossing zijn als door baggeren be werkt kon worden, dat de oude fundee ring zakt. Deze zit thans 4 M. onder A.P. DE MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM Toestand slachtoffer ernstig. De toestand van de 63-jarige mej. de Z. P., het slachtoffer van den moordaanslag in de Vinkenstraat te Rotterdam, is dusda nig verergerd, dat het ergste gevreesd wordt. DE PHILIPPIJNEN DOOR EEN TYPHOON GETEISTERD. Talrijke dooden. Naar verluidt moeten bij den jongsten typhoon, die het centrum van de Philippij- nen heeft geteisterd, minstens 82 personen gedood zijn. Er worden nog 50 personen vermist. Nog meer slachtoffers van sneeuwlawines. Twee Parijsche studenten zijn op d,e Co- letta-pas door een sneeuwlawine overval len. Een student kon zich redden, doch de andere kwam om het leven. Vier jongemannen, die eenige dagen ge leden waren vertrokken om den 2000 me ter hoogen Frettesberg te bestijgen, wer den sedert gisteren vermist. Men vreest, dat zij in een sneeuwlawine zijn omgeko men. Schip gezonken. Uit Colombo wordt gemeld: Aan boord van het gister naar don verren Oriënt ver trokken Noorsche stoomschip „Tricolor" had een explosie plaats. Het schip iB ge zonken. Vier man van de bemanning zou den verdronken zijn. Een pasagier wordt vermist-. HEVIGE SNEEUWSTORMEN BOVEN DENEMARKEN. Hevige sneeuwstormen, die sedert Zon dag boven Denemarken woeden en nog steeds aanhouden,-hebben groote verk>ers- storingen veroozaakt. Het telefonische en telegrafische verkeer is voor een groot gedeelte gestoord. Alle directe lijnen tusschen Kopenhagen en Jut land zijn onderbroken. Op het- eiland Seêland zijn vele auto's in de sneeuw blijven steken. Alle treinen hebben groote vertragingen. Aardverschuiving in het Saargebied. Te Beckingen in het Saargebied eeft een aardverscl" v: "bad, aar door een huis geheel verwoest werd. De helling van den berg, waarop het huis stond, was door 1 ~r,e e-p-s van den laatsten tijd geheel onderwoeld. De bewoners van het. huis hadden nog gelegen heid zich in 'veiligheid te brengen. Een dorp in gevaar. Gisterenmorgen werden de bewoners van het in 't Althmiihldal ge'egen Arnsberg op geschrikt door een donderend geluid. Ten gevolge van den hevigen regenval van de laatste dagen was een gedeelte van den muur van de oude burcht-mine, gelegen aan den rand van een 100 meter hooge Dolo mietenrots, losgeraakt en ongeveer 50 groo te steenen waren naar beneden gekomen. Boomen werden ontworteld en huizen beschadigd. Een boerderij werd gedeeltelijk vernield. Tot nog toe waren geen menschenlevens te betreuren, maar het gevaar, dat nog meer gesteente naar beneden komt, is groot. WILKIN'S NOORDPOOLTOCHT. Duikboot weldra gereed. Het verbouwen van de duikboot, welke Wilkins voor zijn Pooltocht zal gebruiken, komt midden Januari gereed, waarna een aanvang zal worden gemaakt met de proef tochten. In April zal de duikboot een be zoek brengen aan Londen. Het vaartuig wordt voorzien van een toren, welke zal dienen voor den tocht over den Atlanti- schen Oceaan. In Mei zal de duikboot in Noorwegen aankomen. Prof. Sverdrup is Groote voorraden graan v. and. Zaterdagavond is in het plaatsje Atzer- balig een groote brand uitgebroken, waar door groote vooraden 'graan werden ver nield. In totaal zijn, naar verluidt, -irge- veer 20.000 centenaars graan eri voor een waarde van ruim 75000 mark veevoeder ver loren gegaan. De totale schade wordt geschat op een kwart millioen mark. De oorzaak van den brand is onbekend. Relletjes bij een gevangenis te Madrid. Belga meldt uit Madrid, dat gistermid dag een groep spoorwegarbeiders aldaar getracht heeft op het reglementaire be zoekuur gezamenlijk een bezoek te bren gen aan de politieke gevangenen, die in een der gevangenissen zijn opgesloten. De regeering had de noodige maatregelen ge nomen om de orde te handhaven. Een afvaardiging van de arbeiders ver zocht den directeur der gevangenis vergun ning voor een collectief bezoek, wat de di recteur weigerde, terwijl hij hun wel ver lof gaf om afzonderlijk de gevangenen te bezoeken. De arbeiders stelden zich ter stond achter elkaar op, maar dc gevange nen, zoo bericht Belga, vreezend, dat de di recteur er toe zou kunnen komen voor het vervolg in het algemeen bezoeken te ver bieden, weigerden bezoek te ontvangen. Deze beslissing van de gedetineerden werd aan de sporwegarbeiders meegedeeld, die bgonnen te protesteeren. Zij werden echter zonder dat zich incidenten voordeden, door de politie uiteengedreven. Bedrog op groote schaal. Volgens een mededeeling van het poli- tiepresidium werden in den nacht van Za terdag op Zondag twee kooplieden te Dus- seldorf wegens bedrog op groote schaal ge arresteerd, n.l. Ernst Bergmann en zijn be drijfsleider, Harry Rottsiepen. Beiden hebben door hun toedoen ver schillende firma's aldaar en in het buiten land aanzienlijk benadeeld. Bergmann was eenige firmant van de exportfirma Bergman en. Co. Een tijd lang was hij onderdirecteur geweest van een veraekeeringsmaa/tschappij en hoeft zoo doende talrijke handelsrelaties die hij in die functie aanknoopte, benut voor zijn ex portbedrijf. Hij verzorgde den export van staalwa- ren uit Solingen en richtte o-a. te Buenos Aires een filiaal op. De credietwaardigheid van de firma Bergmann was indertijd bo ven iederen twijfel verheven. Eenigen tijd geleden echter staakte de firma haar beta lingen. Vastgesteld werd, dat de firma sinds 1928 niet meer geregeld boek gehouden heeft en volkomen valsche balansen heeft gepubliceerd. Bergmann heeft het onbegrensde cre diet, dat hij bij tal van banken en firma's genoot, benut, om verschillende personen voor zeer groote bedragen te benadeelen. Voor het jaar 1929 had hij drie verschil lende balansen opgemaakt, die voor drie verschillende banken bestem.! waren. In het geheel zou Bergmann de verschil lende firma's voor een millioen mark be nadeeld hebben. Uitbanners van hekser eesten. Uit Stade (Hannover) wordt gemeld: Men zal zich herinneren, dat in het jaar 1929 alhier een arbeidersechtpaar Steffens heksen wilde „uitbann^i". Te dien einde sloegen zij hun in wie zij heksengeesten vermoedden, in een vlaag van godsdienstwaanzin dood. De vrouw stierf kort. daarop in een krankzinnigenge sticht. Thans heeft zich weer een soortgelijk ge- val voorgedaan te Fredenbeck, district I Stade. Bij den brand aldaar vonden de land bouwer Heinrich HÖfb en diens volwassen zoon den dood. Achteraf hebben een boer en een koopman uit het plaatsje bekend, den brand te hebben gesticht, waarna zij beiden gearresteerd werden. De gearresteerde boer had, naar hij bij zijn verhoor verklaarde, met zijn vee niet veel geluk gehad en zigeuners hadden be weer;!. dat <le "ii. I'1 zijn nabijheid woonde een heks, zoo heette het. Beiden hebben toen besloten zich op deze heks te wreken. Zij ontkennen ech ter het plan te hebben gehad de vrouw te verbranden. Zij hadden ook niet gewild, dat er bij den brand twee menschen om het leven zouden komen. VRAGENBUS Vraag: Is het juist, dat 'n winkelier wetelijk verplicht is, om 'n artikel dat in een étalage geprijsd staat, tegen de daar- j op aangegeven prijs bij contante betaling I af te geven 1 Antwoord: Een wetsartikel, dat den winkelier daartoe met evenzoo veel woorden verplicht, bestaat niet, doch o.i. staat de verplichting daartoe, geha«pfiM op ons rec-hts-systeem, onomstoolelijk vast. Vraag: Heeft een curator in een fail lissement recht, om binnen 5 dagen, beta- i> uur« l'uvii daunuureu. uw. "itiux up w ,,j thans bezig met het gereedmaken van de hn-g te eischen van een schuld van jaa wetenschappelijke uitrusting der expedi- 1 oud? Er is in dien tijd hiervan nooit re- lie. Deze zal bij de aankomst op Spiteber- kenmg of wissel gepresenteerd, gen midden Juni aan boord worden geno- Antwoord: Wanneer de schuld op men. Het vertrek naar de Noordpool zal eischbaar is, heeft de curator het recht begin Juli plaats hebben. betaling te vorderen binnen een redelijken Tel termijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6