De Man van Nergenshuizen DINSDAG 6 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDF BLAD - PAG. 5 BINNENLAND DE CRISIS. Schrijven van Z. D. H. Mgr. Schrijnen. In de Analecta voor het Bisdom Roer mond heeft Z. D. H. Mgr. L. J. A. H. Schrij nen, in verband met de heerschende crisis in verschillende bedrijven, dringen Wij er volgende schrijven gewend tot de R. K. Kerkbesturen, parochiale Armbesturen en andere aan het Bisdom rekenplichtige Be sturen: „Wegens den minder gunstigen toestand in vesrchillende bedrijven, dringen Wij er bij de Ons rekenplichtige besturen op aan: 1. goed gemotiveerde aanvragen om ver mindering van pacht over het loopende jaar in welwillende overweging te nemen Ecu vermindering van pacht van 10 tot 20 pet. zal bij aanvrage door bovenbedoelde be sturen op Onze goedkeuring kunnen reke nen. 2. de rekeningen van geleverde goederen en van verrichte werkzaamheden zop spoe dig mogelijk te betalen, ook wanneer het grootere firma's betreft. b. bij het doen van bestellingen of in- koopen, en bij het geven van opdrachten aan Nederlandsche industrieën, handelaren en neringdoenden, de voorkeur te geven. 4. werkzaamheden, die thans gevoeglijk kunnen geschieden, niet uit te stellen. 5. personen of weikvolk niet zondei nood zaak te ontslaan, maar het zoo lang mo gelijk in dienst te houden, ja zelfs, als het eenigszins mogelijk is, de werkgelegenheid te verruimen om werkloosheid te voorko- meu of te verminderen. Wij hopen, dat ook kloosters en andere katholieke instellingen met deze wenschen zullen rekening houden". BEROEPSINSTANTIE TEGEN RADIO- CENSUUR? Minister Reymer's antwoord aan ir. Albarda. Zooals men zich zal herinneren, heeft het Tweede-Kamerlid, ir. J. W. Albarda, den 4en December j.L de volgende schriftelijke vragen gericht tot den minister van Wa terstaat: ls spoedig de verwezenlijking te wachten van het denkbeeld, blijkens zijn verklarin gen van 23 en 30 October 1.1. door den mi nister in overweging genomen, om het be roep van de beslissingen van de Radio- Contrölecommissie te regelen en wel zoo danig, dat de eindbeslissing komt bij den minister van Waterstaat nadat deze zich door een daartoe in te stellen commissie van adviés heeft doen voorlichten? Ligt het in het voornemen te bepalen, dat in de gevallen, waarin het advies der in vorige vraag bedoelde commissie niet met algeraeene stemmen wordt vastgesteld, oo.'- de minderheid haar gevoelens aan den minister kan kenbaar maken? Op deze vragen heeft, minister Reymer thans het volgende geantwoord: De regeling van het beroep tegen beslui ten, genomen bij de uitvoering van de wet telijke voorschriften, betrekking hebbende op de inrichtingen bedoeld in artikel 3ter der Telegraaf- en Telefoonwet 1904, is in ontwerp gereed. Of daarin tevens een rege ling van het beroep van de beslissingen der radio-omroep-contrólecommissic, zal wor den opgenomen, heeft de minister nog in beraad, totdat hij zal hebben kunnen ken- nir nemen van de resultaten van het on derzoek, dat in het buitenland is ingesteld naar de regeling van de radio-omroep. Indien tot instelling van een beroep, als door den heer Albarda bedoeld, zal wor den besloten, zal 4e regeling zoodanig zijn, da.- de eindbeslissing bij den minister van Waterstaat zal berusten, nadat deze het advies zal hebben ingewonnen van een daar toe in te stellen radio-beroepscommissie. De minister verklaart zich verder gaar ne bereid te overwegen om in de geval len, waarin het advies der beroepsinstan tie niet met algemeene stemmen wordt vastgesteld, ook de minderheid gelegen heid te geven haar gevoelens kenbaar te maken. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van V eisen. 70) „Neen, neen", ï.-- .arde hij. „Ik heb hem gedood Toen haalde hij diep adem. „Luistert zei hij, „en getuigt, hetgeen ik u zeggen zal." Wij kwamen alle drie bij hem staan en de dokter haalde zijn noti tie): -c'J 3 en pctlcod te voorschijn en be gon alles op te schrijven, wat de man zei. Heb was moeilijk hem te volgen, Edel achtbare; hij sp.ak Engels i met een vreemd accent en maar zeer zacht fluis terend. De dokter schreef alles op en zal het u toonen, dooh het was, om zoo te zeggen precies, zooals ik gedacht had. Hij was er een van het complot uit San Luca hij heette Da Costa en had post gevat bij het huis in Park-Lane. Toen ik wegreed in de taxi, was hij mij gevolgd en had zich verdekt opgesteld, tot ik weg was. Toen was hij binnenge slopen, zonder dat iemand hem zag en had op de deur van mijnheer Northcote's ka mer geklopt. Ik veronderstel, dat deze heeft gedacht, dat ik terugkwam, want hij deed de deur open, waarop Da Costa naar binnen sprong en hem een messteek toebracht. Maar mijnheer Northcote was, zooals ik reeds heb gezegd, Edelachtbare, er de man niet naar, om zich zonder te VERV0ER VAN LAND- EN TUINBOUWPRODUCTEN. Minister Reyrrer's antwoord aan den heer Kampschöer. Op de vragen van den heer Kampschöei, betreffende het verstrekken van een opgave 1 van het bedrag, dat over 1929 door de No- 1 derlandsche Spoorwegen is ontvangen ter zake van het vervoer van Nederlandscho land- en tuinbouwproducten en betreffende verschil in tarieven voor hét vervoer van buitenlandsche en Nederlandsche land- en tuinbouwproducten, heeft minister Reymer geantwoord, dat de directie der Neder- landsche Spoorwegen de ontvangsten uit het vervoer van land- en tuinbouwproduc ten in het algemeen slechts ten koste van i veel tijd en moeite zou kunnen vaststellen. I Afzonderlijke beiekening daarnaast van de i opbrengst van het vervoer van Nederland sche land- en tuinbouwproducten zou ge heel ondoenlijk zijn, o.a. wegens het ver voer van' en naar de zeehavenstations, waar èn Nederlandsche èn van over zee aangevoerde land- en tuinbouwproducten het verkrijgen van een juist beeld omtrent beide ondercteelen van het vervoer onmo gelijk maken. De gevraagde gegevens kun nen in verband daarmede niet worden ver strekt. Ruw geschat kan echter de jaar- lijksche opbrengst van het vervoer van tuinbouwproducten (in ruimen zin) woi- den gesteld op ongeveer 8 millioen gulden. Voor het vervoer o.a. van buitenland- gche land- en tuinbouwproducten gelden de speciale tarieven No. 7 voor transiet verkeer van enkele Nederlandsche zeeha vens met en via Duitschland en No. 8 voor dergelijk vervoer met en over België. Die tarieven gelden voor doorvoer van goe deren vaif allerlei aard en beoogen slechts concun-entie met buitenlandsche havens mogelijk te maken. Indien die tarieven niet bestonden, zou den de producten over buitenlandsche ha vens worden vervoerd. Dergelijke overwegingen hebben ook ge leid tot het speciaal tarief No. 6 voor het vervoer bij wagenlading uitsluitend van Amsterdam en Rotterdam naar Maastricht en Venlo van met name genoemde vruchten, rie in eerstgenoemde havensteden van ovei zee zijn aangevoerd. HET MAAL- EN MENGGEBOD. Andere normen van steun aangegeven. De Nederlandsche Vereeniging van Fa brieksarbeiders, de Nederl. R. K. Fabrieks- arbeidersbond „St. Willibrordus' en de Ne derl. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders, hebben inzake het Maal- en Menggebod aan den minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw een adres gericht, waarin zij mededeelen, dat zij do bedoeling van dit wetsontwerp van harte toejuichen, omdat de toestand, waarin de aardappelmeelindustrie verkeert, steiui- verleening dringend noodig maakt. Zij merken echter op, dat de wet alleen die landbouwers wil steunen, die voor hun aardappelen, welke tot aardappelmeel zijn •verwerkt, een onvoldoenden prijs hebben gekregen. Volgens de door den Minister genoemde cijfers zal dat uitsluitend een bepaald deel landbouwers zijn en wel dat deel, hetwelk aangesloten is bij het Aard appelmeel-Verkoop-Bureau, terwijl daarvan buitengesloten zijn die, welke de coöpera tieve aardappelmeelfabrieken vormen, staande buiten genoemd bureau (Avébé) alsmede die, welke hun aardappelen gele verd hebben aan de particuliere aardap pelmeelfabrikanten. Daardoor wordt het deel, dat een slecht beleid heeft gevoerd, gesteund, terwijl het andere daarvan zal blijven verstoken. Dit achten adressanten in hooge mate onbillijk en zij verzoeken dan ook drin gend, andere normen te willen aanleggen, opdat althans alle fabrikanten en/of de leveranciers van de aardappelen door den beoogden steun kunnen worden geholpen. In hoeverre ook een deel van het meel is vastgehouden met het oogmerk, een hoogeren prijs te bedingen, terwijl daardoor gelegenheid is gegeven aan buitenlandsche fabrikanten, om hier en elders Nederland sche markten t«- veroveren, laten adres santen rusten, doch zij meenen wel vei genstand te bieden te laten afslachten. Hij viel op den grond, Edelachtbare, maar hij schijnt zich geschaamd te hebben, wan' toen Da Costa zich op hem wierp, om hem verder af te maken, trok hij een mes en stootte het in zijn zijde. Hoe lang zij gevochten hebben, wist Da Costa niet, maar toen zijn slachtoffer dood was, scheen hij er zelf niet veel beter aan toe te zijn. Hij strompelde weg, bijna niet we tende wat hem overkomen was en kwam ergens bij de rivier terecht. Daar had hij den man ontmoet, in wiens huis hij nu lag. Hij had hem verteld, dat hij in een straatgevecht, een messteek had opge daan en gaarne een onderdak wenschte. De man had hem gevraagd, of hij geld bij zich had en toen Da Costa hem een pond liet zien, had hij hem mede genomen naar Shad well en daar was hij sindsdien ge weest. Dat was de geheele geschiedenis, welke hij ons verhaalde. U zult het opge schreven vinden in het boekje van dpn dokter en onderteekend door Da Costa. Hij kon het juist nog doen voor hij buiten westen raakte." „En is U nu direct van Shadwell naar het gerechtshof gekomen vroeg de rech ter, toen Milford ophield, om het glas te ledigen. „Ja, Edelachtbare; de dokter zond mij uit, om een verpleegster te halen, die nu voor Da Costa zorgt en toen zijn wij on middellijk met 'n taxi hie ee cel omen." Er ontstond een oogenblik van stilte, terwijl de rechter eenige aanteekeningen maakte. Toen hij gereed was, zette hij zijn bril recht en keek op. „Ik maak mijn compliment voor de wijze waarop U de verklaring heeft afge legd, mijnheer Milford," sprak hij lang zaam. „Het blijkt, dat U steeds met moed plicht te zijn, daarop de aandacht te ves tigen. Wanneer het maar mogelijk zou zijn, het onverkochte kwantum aardappelmeel te gen een loonenden prijs, welke op 11 per 100 K.G. mag worden gesteld, over te ne men, dan zouden niet alleen de landbou wers afdoende zijn geholpen, omdat aan hen de geleverde aardappelen tegen een behoorlijken prijs zouden kunnen worden betaald, doch bovendien zou de aardappel meelindustrie daarmede in kooge mate zijn gebaat. Een crediet-verleening, welke op den duur daar dit middel niet zal helpen tot kwijtschelding der geleende bedra gen zal moeten leiden, zou dan achterwege kunnen blijven. Wellicht is het ook mogelijk om thans reecis aan buitenlandsche aardappelmecl- werkende industrieën, zoowel als aan bin- nenlandsche, welke thans b.v. andere grond stoffen verwerken, het aardappelmeel van de hand te doen. Adressanten verzoeken in den door hen aangegeven zin maatregelen te nemen. IN DE KLEED ING INDUSTRIE. Verlenging der bestaande overeenkomst. In een bespreking tuschen de dagelij k- sche besturen van de Moderne, R. K. en Christelijke bonden in de kleedingindustne ei de hoofdbesturen der werkgeversbon den, werd, volgens „Het Kleedingbedrijf' van werkgeverszijde toegezegd, dat de op neming van Alkmaar, Enschede en Eind hoven in een hoogere loonklasse onder oogen zal worden gezien. Ter zake van steun of pensionneering van oude kleerma kers zullen de begonnen besprekingen op een nader te bepalen tijdstip worden voort- gzet. Ten slotte vroeg de voorzitter van de conferentie, de heer W. Wes-sel Bzn„ van de gelegenheid dat men bijeen was, ge bruik te maken, of de' vakbonden voorne mens waren, de bestaande loonovereeu- komt op te zeggen. Bij de daarop volgende discussies over het loonvraagstuk betoogden de vertegen woordigers van de vakbonden, dat, gezien de loonen in andere bedrijven, de uurloo- nen der kleermakers te laag waren. Hoewel namens de werkgeversbonden door den heer Wessel werd betoogd, dat. een algemeene daling der productiekosten noodig is, werd toch erkend, dat een ver laging der loonen voor de kleermakerij geen voordeel zou brengen. Op de positieve vraag aan de hoofdbe sturen der vakbonden, of de overeenkom sten hunnerzijds zouden worden opgezegd, werd geantwoord, dat den afdeelingen was geadviseerd den hoofdbesturen volmacht te geven, den duur der Overeenkomsten met één jaar te verlengen. Namens de werkgevers werd medege deeld-, dat ook hunne hoofdbesturen dit ad vies aan de leden zouden geven. Arbeid in de Texti-ol en de Schoenen nijverheid. De minister van A., H. en N. heeft een nieuwe werktijdenregeling vastgesteld inge volge een verzoek van de Nederl. R. K. Vereen, van werkgevers in de textielnijver heid, den Nederl. R. K. textielarbeiders- bond „St. Lambertas", en den Algem. Ne derl Bond van textielarbeiders „De Een dracht". Deze regeling geldt voor het tijd vak van 1 Jan. j.l. tot en met 31 Dec. a.s. Voorts heeft de minister gunstig beschikt o een verzoek van de Vereen, van Tilbur*- sche fabrikanten en van den Nederl. R. K. textielarbeidersbond „St. Lambertus'- strekkende, dat in de textielfabrieken van werkgevers, aangesloten bij eerstgenoemdo vereeniging, arbeid mag worden verricht in afwijking van art. 24 der Arbeidswet 1919, gedurende 1931. Ook heeft de minis ter gunstig beschikt op een verzoek van de Federatie van Nederl. schoenfabrikan ten, den Nederl. R. K. fabrieksarbeiders- bond „St. Willibrordus", den Nederl. Bond van Chr. fabrieks-, haven- en transport arbeiders en de Nederl. Vereeniging van fabrieksarbeiders betreffende de arbeids tijden in 1931. en bescheidenheid in deze verbazingwek kende geschiedenis heeft gehandeld. Ik tvvij fel er niet aan, of de politieadvocaat zal U eenige vragen willen stellen, alvorens wij Dr. Robbins en Fat-her Merill zullen verzoeken hun getuigenis of te leggen; en inmiddels" hier wendde hij zich tot mijnheer Horsfall „mijnheer, wilt U wel zoo goed zijn deze papieren te onder zoeken?" Al zou ik willen, het zou mij niet moge lijk zijn van het volgende gedeelte der rechtszitting een getrouw verslag te geven. Gedurende het verhaal van Milford, was ik zoo onafgebroken in de geschiedenis ver diept, dat, toen hij had geëindigd, het mij geheel onverschilig liet, wat de anderen zouden zeggen. Ik weet alleen, dat ik met koortsachtig, ongeduld zat te luisteren, echter zonder aandacht. De verklaring van Milford had iedereen in de zaal ten volle overtuigd, dat mijn ontslag uit de plaats van bewaring slechts een kwestie van tijd was, dacht ik. Even zeker was ik er van, dat de vragen, welke de politieadvocaat zou stellen, slechts dienen moesten, om eenige ondergeschikte punten op te hel deren en niet om eenigen twijfel omtrent het verhaal van Milford uit te drukken. Wat de politie ook mocht denken van mijn gedrag en karakter, zij waren niet langer in den waan dat ik een moordenaar was; dat stond vast. Er was een andere zaak, die mijn ge dachten meer in beslag nam, dan de kwes tie van mijn invrijheidstelling. Sedert Gor don mij had toegefluisterd, dat noch Billy, noch Mercia in de zaal waren, vormde een onaangenaam angstig gevoel den onder grond van al mijn gedachten. Terwijl Mil ford zijn verklaring aflegde, was ik te ge spannen geweest, om aan iets anders te denken, doch nu de spanning was verbro UIT DE RAD 0 WëaELD Programmals voor Woensdag 7 Januari. Huizen, 298 M. TJitsl'. NCR V-uitzending. 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumbespeling. 12.0012.30 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert. 2.002.30 Gramofoonpl. 2.30—3.00 Lezen van Christ. Lectuur. 3.004.30 Concert. 4.304.45 Gramofoonpl. 4.455.00 Zenderverzorging. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00—6.30 H. Pilon: „De kalimeststoffen". 6.306.40 Koersen Vaz Dias. 6.40—7.05 Halfuurtje oor het Binnenvaarl- Ondorwijsfonds. 7.05—7.50 A. de Jong (Kristlik Selskip): „Forleme Skatten". 7.308.00 Dr. G. Esselink: „Ons bestaan een worsteling om het' leven (VI)". 8.0010.20 P. J. Colijn: „Als 't water dreigt". Daarna Concert St-afmuziek v. h. Zesde Reg. Inf. Breda. 10.20—10.30 Vaz Dias. 10.3011.30 Orgelconcert door George Stam. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VAR A-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.15 Orgelspel door Joh. Jong. 10.30 „Onze keuken" door P. J. Kers. 11.00 Radio-Volks Universiteit. Dr. A K. W. Arntzenius: Voeding en Voedings stoornissen bij het kleine kind. 11.30 Concert. VAR A-Septet. 11.55 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.20 „Maak het zelf-les. 4.30 Kindervertellingen. 5.30 Vraaghalfuurtje voor de kinderen. 6.15 Concert. VARA-Mandoline En semble. 6.50 Mandoline cursus door Joh. B. Kok. 7.20 Radio-Volks Universiteit. 7.45 Politieber. 8.00 Gramofoonpl. 8.05 Uitz. uit Arnhem. Het VARA-Orkest. Rede van A. de Vries. 9.15 „Tine Kipra's Echtscheiding" Too- neelspel in 5 bedrijven van Francois Pau wels en Herman Bouber. 10.30 Vervolg uitz. uit Arnhem. 11.00 Persber. 11.15 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. Boter voor leger en vloot. De Alg. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.) heeft aan den minitser van Defensie het ver zoek gericht, te willen bevorderen,- dat voortaan ten behoeve van leger en vloot boter in plaats van margarine worde ver strekt. VAN M'N BOEKENTAFEL Margaretha Sinclair-kalender. Uitgave „Ars Catholica". Bij de firma „Ars Catholica" is een kalen der voor dit jaar verschenen, die de reli- gieus-aesthetische waarde der uitgaven van deze firma nadrukkelijk bevestigt. Het is een Margaretha Sinclair-kalendc- die op een crèmekleurig met grijs en paars versierd schild een zeer mooie re productie te zien geeft van een door An- toon van Welie geschilderd portret van Margaretha Sinclair, wier zaligverklarings proces momenteel aanhangig is. Het is oen frissche schildering van van Welie, zonder zoetelijkheid of uitdrukking van dweperij. Een eenvoudig, frisoh gezicht en een heel even vriendelijke glimlach; de handen gevouwen tot een rozenkransgebed. Op ken, keerde al mijn angst en -org voor de veiligheid van Mercia mot dubbele kracht terug. Ik keek nog eens langzaam door de zaa-1 en nam gelaat na gelaat goed op. Al mijn kennissen zag ik, tot mijn kostjuffrouw, uit Chelsea toe. Ook Dr. Ritchie en den por tier uit Restaurant Milan; iedereen, die maar eenigszins een rol in het comediespel van Stuart Northcote had vervuld, was hierheen gekomen, om het laatste bedrijf te zien afspelen. Iedereen, op drie na. Niet alleen schitterden Mercia on Billy door hun afwezigheid, maar ik werd met een plot-se- lingen schok gewaar, dat Lord Sangatte er ook niet was. Deze ontdekking deed mij met een woest ongeduld naar het einde van de zit ting uitzien. Er was iets gaande, een on heil iets waarin Billy, Mercia en San gatte betrokken waren, dat voelde iken hier stond ik niets met zekerheid we tend en machteloos om iets te doen. Een plotselinge aandrang bestormde mij, om van mijn stoel op te springen en de deui uit te vliegen, maar gelukkig bleek mijn gezond verstand voldoende, om mij te weer houden. Ik begroef mijn handen in mijn zakken en met oogenschijnlijke kalmte luis terde ik naar den dokter en Father Me rill, toen zij de kille vragen van den rech ter beantwoordend, dezelfde feiten naar voren brachten, welke Milford te voren had medegedeeld. Hoe lang het verhoor duurde, kan ik niet zeggen. Het duurde eeuwen in mijn ver beelding, maar in werkelijkheid was het drie kwartier, nadat Milford met zijn ver klaring gereed was gekomen, dat de rechter voorover leunde en zich tot den politie advocaat wendde. Volhardt U nog in uw besluit, om aan te 12.20 Gramofoonpl. I.20 Orkestconcert. 2.20- 2.50 Concert. 3.50 Orkestconcert. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.2(5 Lezing en berichten. 7.00 Pianospel door F. Dawson. 7.207.40 Lezingen. 8.05 Orgelspel door Q. MacLean. 8.40 „The Key to the Situation" Spel van L. Sieveking. 9.20 Berichten en Lezing. 10.00 Kamermuziek door het Roth-Strijk- kwartet. Het Radio-Koor. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert. Orkest en solisten. 9.50 Fragmenten uit „Rigoletto" van Verdi. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.35 Gramofoonpl. 11.30Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.05 Concert. Orkest, koren en solisten. Daarna: Berichten en tot 11.20: Orkest concert. Kalundborg, 1153 M. 2.504.50 Orkestconcert en voordracht. 7.208.20 Concert. Orkest en vocale 90- liste. 8.509.10 Liederen-voordracht. 9.2510.15 Concert. Strijkkwartet. 10.1511.50 Dansmuziek. B r u 8 8 e 1, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.00 Vervolg Dansmuziek. 6.50 Concert door Omroeptrio. 8.35 Concert. Kath. Belgische Radio. Z e e s e n, 1635 M. 5.2010.20 Lezingen en Voordrachten. 10.20 Herdenkingsfeest uit deSingaka- demie. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Voordrachten en lezingen. 3.504.50 Orbestconcert. 4.507.25 Lessen en voordrachten. 7.40 Orkestconcert. 8.30 Hoorspel „Das Kingesandt", Paul Keiler. 9.10 Dansmuziek. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek den achtergrond is het beeld- zichtbaar van den kruisdragenden Christus. Het geheel is een staaltje van knappe typographische kunst. Men kan de afbeel ding ook los bestellen in verschillende ma ten, welke evenals de kalender bij de uit geefster en bij den R. K. Boekhandel ver krijgbaar zijn. Stem uit de radio. En we zullen nu over gaan tot de bereiding van een malsche biefstuk. dripgpn op preventieve hech'euis?" vroeg hij. Er volgde een oogenblik van spannende opwinding in de zaal, terwijl aan de groe ne tafel een gefluister onder de verantwoor delijke mannen hoorbaar werd. Eindelijk stond de advocaat op. „In naam der politie, Edelachtbare", antwoordde hij, ..ben ik bereid de aan klacht in te trekken." „Bravo", klonk een zilver stemgeluid ach ter in de zaal, dat ik meende te horken nen en onmiddellijk daarop volgde een koor van bijvalsbetuigingen, waarmede ten slotte de geheele zaal instemde. Ik veronderstel, dat de zenuwachtige spanning van het oogenblik verantwoorde lijk moet gesteld worden voor dit enthou siasme, want ik kan mij slechts voorstellen, dat ik een heldhaftig of sympathiek figuur sloeg. Hoe het ook zij, de rechter behield bij de uitbarsting zijn prijzenswaardigen ernst „Wilt U zoo goed zijn, U behoorlijk to gedragen. De rechtzaal is geen variété theater riep hij. Ik dacht bij mij zelf: „Zou zijn Edelacht hare dat meenen Toen het rumoer weer was bedaard, richtte de rechter zich tot den advocaat. „Ik zal deze verklaring bij de nolitie de poneeren", sprak hij, „en ik twijfel niet of mijnheer Horsfall zal wel bereid zijn, zijn medewerking te verleenen voor hetgeen verder moet gedaan worden. Inmiddels ge loof ik niet, dat het noodig is, de behande ling dezer zaak voort te zetten." Gordon stond onmiddellijk op. „Wijst U de aanklacht af, Edelacht bare De rechter maakte een buiging. „De aanklacht is ingetrokken,, mijnheer Gor don", sprak hij. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5