IEDEREEN WEET NIET IEDEREEN WEET WAALS Verhsuwings - Uitverkoop 2.26 KOOPT NU m HET IS UW ÏOGROEEL DINSCAG J.: ia3i DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 STADSNIEUWS DE GEMEENTERAAD vergadert op Maandag 12 Januari 1931, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: le. Voorstel om het door de heeren Mr. H M. A. Coebergh, Ir. P. Hoogenboom, Mr. H. A. Sijpkens, Dr. J. C. M. Timmer mans en Prof. Dr. A. W. Byvanck inge diend ontslag als leden der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, te aanvaarden. 2e. Praeadvics op het verzoek van Mej. J. Ephraïm, om ontslag als onderwijzeres aan de school Haverslraat A. 3e. Benoeming van een lid der Commis sie voor den Markt- en Havendienst (vaca- ture-G. de Meij.) 4e. Benoeming van vijf leden der Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. 5e. Benoeming van een onderwijzer aan de Meisjesschool voor U. L. 0„ aan de Bree- straat. 6e. Benoeming van een onderwijzer aan de school Ha verstraat A. 7e. Voorste! in zake de verpachting van het vischrecht in de Haarlemmertrekvaart aan den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken. 8e. Voorstel om de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" te macn- tigen tot verkoop van een microscoopje aan Dr. C. A. Crommelin, ten behoeve van het in te richten Ned. Historisch Natuurweten schappelijk Museum te Leiden. 9e. Voorstel tot verkoop aan A. van Kla veren Sr. van: a. de woning niet pakhuis, luin en erf onder Leiderdorp, Sectie A No. 3768; b. het strookje grond gelegen nan-t het sub a genoemd perceel Sectie A No. 3815. 10. Praeadvies op be» verzoek /an de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, om beschikbaarsie-iing vain gelden voor het inrichten var. de speelplaats bij de scnnol aan de Pasteers' raat tot ei rein voor ii- cham»i'.jke cetpr.mg lie. I'taeadvies rp het verzoek van de Eerste Leidschc Schoolvereenniging, om be schikbaarstelling van gelden voor de aan schaffing van leermiddelen ten ben >eve van de ac'iool N nor. einde No. 1. 12e. Voorstel in zake de opheffing van de openbare la gei e scholen aan de Dui ven bode straat A en aan de Vrouwenkerk steeg B. 13e. Praeadvie op het verzoek van de V°>r- eeniging tot bevordering van de vakoplei ding voor handswerklieden in Nederland, om een bijdrage te verleenen in de kosten van een te houden nationaal congres ter behandeling van vakopleidingsvraagstuk ken. 14e. Verordening, betreffende het verlee nen vau ontslag aan de vrouwelijke leer krachten verbonden aan het gymnasium, de beide hoogere burgerscholen, de kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen en de aan die kweekschool verbonden afzonderlijke cursussen, de bewaarscholen, het vervolgonderwijs en het onderwijs aan spraakgebrekkigen, wegens het aangaan van een huwelijk. 15e. Voortzetting van de behandeling van het voorstel tot toekenning van een jaarlijksche subsidie aan de N.V. Leidsche Auto-boxen-Garage, ten behoeve van den localen i^utobusdienst „Stadsverkeer" en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingstaat, dienst 1930 16e. Praedvies op het beroepschrift van C. C. van den Bosch, tegen de afwijzende beschikking van Burg. en Weth.s. op zijn verzoek om vergunning tot den bouw van twee woonhuizen en een fabrieksgebouw op een terrein nabij den Zoeterwoudschen- Singel, Sectie M, No. 1162. 17e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van de C-obetstraat tusschen Fruinstraat en Hoo- gen Rijndijk en van de verlengde Kern straat, 18e. Voorstel in zake het aan de N. V. Textielfabriek voorh. Gebr. van Wijk en Co. verleenen van vergunning tot het ma ken van een verbindingsbrug over de 3e Groenesteeg, tusschen hare perceelen aan de Vestestraat en de Heerengracht eener- zijds en het perceel Groenesteeg No. 55 anderzijds. COMMISSIE MIDDELBAAR ONDERWIJS. De opvolgers van degenen, die bedankt hebben. Bij het om praeadvies in handen van B. en W. gesteld schrijven van 18 September j.L verzoeken vijf leden van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, t.w. de heeren mr. H. M. A. Coebergh, ir. P. Hoogenboom, mr. H. A. Sypkens, dr. J. C. M. Timmermans en prof. dr. A. W. Bij- vanck hen uit die functie te ontslaan. Aangezien gebleken is, dat het besluit van de 5 leden onherroepelijk is, geven B. en W. den Raad in overweging: lo. het door de heeren mr. H. M. A. Coe bergh, ir. P. Hoogenboom, mr. H. A. Syp kens, dr. J. 0. M. Timmermans en prof. dr. A. W. Bijvanck ingediende ontslag als le den van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs te aanvaarden, onder dankbetuiging voor de door hen a!s zoodanig bewezen diensten; 2o. over te gaan tot de benoeming van vijf nieuwe leden dier Commissie, waartoe zij de volgende aanbevelingen doen: a. Vacature mr. H. M. A. Coebergh: 1. prof. dr. W. H. Keesom, 2. ir. F. H. E. Gul jé; b. Vacature ir. P. Hoogenboom: 1. mevr. G. S. M. Roessingh-Everts, 2. mevr. M. J. J. i. Krantz-Methorst; c. Vacature mr. H. A. Sypkens: 1. prof. dr. J. de Zwaan, 2. A. Couvée; d. Vacature dr. J. C. M. Timmer mans: 1. M. G. Bon, 2. B. Moolenburgh e. Vacature prof. dr. A. W. Bijvanck: 1. M. G. Verweij, 2. D. Bosma. (Wij herinneren er aan, dat indertijd door de leden van bovengenoemde Commissie ntslag is ingediend, omdat niet een van de door hen voorgedragen candidaten, maar de heer van Es door den Baad is be- dat de UiTVERKOQP-BOM weer over Leiden is losgebarsten. voor welke lage prijzen WAALS thans verkoopt. Leest en onthoudt daarom het onderstaande: Slaapkamer- en Keukenspiegels vanaf 25 cent 26 ct. per Slaapkamer-Matten 140 x 180 c.M. 52 cent p. El I4V2 ct. 377e ct. p. Geschilderde Ledikanten 2-persoons 4.60 Eiken Kapstokken met Spiegel 3,75 Sterke Stoelen met 9 sporten licht en donker 2.70 Loopers voortrap pen en gangen Geel Katoen Mans- hemden Zachte moo e ge bleekte Luiers 24 cent Flanellen Dames- Nachthemd UB Kapoktijk per el 120 cM breed Keukentafels zeer solide 2.85 Waschtafels in P.P. en Eiken 4.25 Chinamat 90 cM. breed Cocosloopers 50 cM. breed Spiraal Matrassen met volle garantie 2 persoons 7.00 Beuken Kinderloop rekken 6.90 Piqué Bedspreien 1.75 Molton Dekens flinke maat 56 cent Rookstoel met kus sens compleet 89.75 Groote Huiskamer tafels 90.75 Eiken dressoir met Spieqel 25.75 Stoelen met leeren zitting prima 3.75 Glazen Saionlampen compleet Eiken Voetbankjes met pluche 4.90 80 cent Karpetten 3x4 el zeer sterk Zware Pluchette 125 cM. breed Prima Pluche Tafel- kleeden 38 cent 7.90 84 ct. per el 7.00 Heerenflanellen met dubbele borst Heeren Hoeden prima vilt 6Sv2 ct. 95 cent 8.75 Manchester Werk broeken Z ij d e n Shantung 90 cM. breed Belgische Linnen Lakens met ajour cent 98 cent Dames en Heeren Pyama's 1.95 Dames Flanellen mooie afwerking 69 ci. Mooie Handschoe nen met kapje 49 cent Jaeger Tricot Onderjurken 45 cent 'V V'v:'7' ff noemd geworden in plaats van den heer Reimerineer, die niet herkiesbaar was. De Raad had daarbij de bedoeling de Com missie meer een afspiegeling te doen zijn van de verschillende geestesstroominger- in den Raad). Ontslag. B. en W. stellen voor, aan mej. J Ephraïm op haar verzoek eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van on derwijzeres aan de o. 1. school aan de Haverstraat A. Verkoop. B. en W. geven den Raad in overweging te besluiten tot den verkoop aan A. vau Klaveren Sr. te Lcidërdorp voor den prijs van 7000.van de fitterswomng enz. on der die gemeente. Uitbreiding van een school. Bij een om praeadvies in handen van B. en W. gesteld adres, d.d. 5 November j.L, verzoekt het bestuur van de Vereeni- ging voor Christelijk Onderwijs alhier gel den beschikbaar te stellen voor het inrich ten van de speelplaats bij de school voor gewoon lager onderwijs aan de Pasteur straat tot terrein voor lichamelijke oefe ning, waarvan de kosten zijn geraamd op 2500.—. L. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. Aanschaffen leermiddelen. Het bestuur van de Eerste Leidschc Sohoolvereeniging verzoekt bij een, om praeadvies in handen van B. en W. ge steld adres d.d. 24 November j.L de be- noodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken (750 gld.) voor het aanschaf fen van leermiddelen ten behoeve van zijne school voor gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 1. B. en W. stellen voor, de gevraagde medewerking te verleenen. OPHEFFING OPENBARE SCHOLEN. Bij Raadsbesluiten van 13 Augustus 1923 en 28 October 1929 werden resp. de open bare lagere scholen aan de Duivenbode- straat A en Vrouwenkerksteeg B, voor ge leidelijke opheffing aangewezen. De school Duiven bodestraat A, die op 13 Augustus 1928 nog 109 leerlingen telde, heeft thans 46 leerlingen; aan de school Vrouwenkerksleeg B, die inmiddels naar het gebouw van de Leerschool aan de Oude Vest is overgebracht, daalde sinds 28 October 1929 het aantal leerlingen van 105 tot 62. Na de bovenbedoelde besluiten werden tot die scholen geen leerlingen toegelaten, die nog geen lager onderwijs hadden geno ten, zoodat aan geen van beide scholen een eerste en een tweede klasse verbon den is. Verschillende redenen maken het naar de meening van B. en W., gewenscht. niet ver der voort te gaan met de geleidelijke op heffing, doch over te gaan tot algeheele opheffing van beide scholen. In de eerste plaats de omstandigheid, dat aan beide scholen de betrekking van hoofd der school vacant is. Worden de scholen niet binnen afzienbaren tijd op geheven, dan zal voor elke school een hoofd moeten worden benoemd. Evenwei is aan die benoeming gezien het verloop van het aantel leerlingen het volstrekt niet denkbeeldige bezwaar verbonden, dat de nieuwe hoofden over betrekkelijk korten tijd op wachtgeld zouden moeten worden gesteld. Aangezien beide scholen nog slechts een gering aantel leerlingen tellen en die leer lingen allen pl.m. 8 jaar cp ouder zijn, zoo dat overplaatsing naar een andere school niet zulke groote bezwaren meebrengt, be staat er volgens B. en W. tegen algeheele opheffing geen bedenking. Opheffing van de school Duivenbode- straat A is bovendien, gewenscht, omdat alsdan de school aan de Heerenstraat naar een beter gebouw kan overgaan. Tot dien overgang werd op 13 Augustus 1928 reeds door den Raad besloten. Vermits het schooljaar van de school aan de Duivenbodestraat A loopt van Maart tot Maart en er toch nog eenige tijd verloopt voor de opheffing haar beslag kan verkrijgen, zouden. B. en W. die opheffing op 1 Maart 1931 willen doen ingaan, üp dat tijdstip zal de school nog slechts 3 klassen hebben met, naar raming, in totaal 33 leerlingen. De leerlingen van de tegen woordige 6e klasse kunnen dan tot het einde van het schooljaar de school blijven bezoeken. Bovendien zal er du.n gelegenheid be staan, om een behoorlijke scheiding aan te brengen tusschen de in het gebouw aan do Duivenbodestraat te vestigen oplei- dingsschool voor U. L. O. aan de Heeren straat en de reeds in het gebouw gevestig de O. L. School B en kan verder onder oogen worden gezien de vraag, of er tweede speelplaats bij het gebouw kan worden ver kregen. Urgenter is de opheffing van de school Vrouwenkerksteeg B, die ondergebracht is in het gebouw Oude Vest-Caeciliastraat, waarin tevens de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar is gehuisvest. De bij B. en W. bestaande plannen tot verbouwing van dat schoolgebouw beoogen het gebouw, dat verschillende gebreken heeft, weder aan redelijke eischen te doen beantwoorden en zijn er op gebaseerd, dat de school Vrouwekerksteeg B het gebouw zal verla ten. Zoolang dat niet het geval is, zullen die plannen niet «tot uitvoering kunnen Ko men. Aangezien spoedige verbetering van het gebouw gewenscht is, verdient het der halve aanbeveling de school Vrouwenkerk steeg B zoodra mogelijk op te heffen. Een proef-indeeling van de thans nog deze school bezoekende leerlingen heeft uitgewezen, dat alle leerlingen zonder veel bezwaar, over de overige scholen van de zelfde soort kunnen worden verdeeld en dat vorming van parallelklassen daarvan niet het gevolg zal zijn. Het door de opheffing van de beide scho len vrijkomende personeel kan naar andere scholen worden overgeplaatst, zoodat dus op wachtgeld stelling kan worden verme den. De Plaatselijke Schoolcommissie kan zich met de voorgenomen opheffing van de ge noemde scholen vereenigen. Zij geeft ech ter in overweging de 5e en de 6e klasse van de school aan de Vrouwenkerksteeg B, die thans gecombineerd zijn, te zamen en in haar geheel naar éér school van de zelfde soort over te brengen en die klas sen dan nog eenigen tijd in het huidige verband onderwijs te doen ontvangen. Met de Commissie voor het Onderwijs zijn B. en W. van gevoelen, dat zoowel in het belang van de leerlingen van die ge combineerde klassen alsook om financieole redenen, het advies van de Plaatselijke Schoolcommissie, voorzoover het betreft de 5e en de 6e klasse van de school Vrou wenkerksteeg B, niet moet worden ge volgd. Congres vakopleiding. Bij een aan B. en W. ingezonden adres verzoekt het hoofdbestuur van de Ver- eeniging tot bevordering van de vakoplei ding voor handwerkslieden in Nederland, gevestigd te Amsterdam, eene bijdrage uit de gemeentekas te willen verleenen in de kosten van een in Juli 1931 te 's-Graven- hage te houden nationaal congres ter he- hanJeling van vakopleidingsvraagstukken. De Commissie voor het Onderwijs is van gevoelen dat kennisneming van de zaken, die op dat congres zullen worden behan deld voor onze gemeente wel van belang kan zijn. De Commissie is dan ook van meening, dat eenige financieele steun gemotiveerd is en geeft in overweging eene bijdrage van 25.te verleenen. Met het advies van .de Commissie kuu- nen B. en W. zich wel vereenigen. Ontslag gehuwde vrouwelijke leerkrachten. In de verordening van den 20en Septem ber 1917, laatstelijk gewijzigd bij de ver- ordëning van 11 Juli 1921, regelende den rechtstoestand van de ambtenaren der ge meente Leiden, komt o.m. de bepaling voor, dat aan vrouwelijke ambtenaren eervol ontslag uit hare betrekking verleen 1 wordt met ingang van den dag waarop zij in het huwelijk treden. In aansluiting daarop is, toen de L. O.- Wet 1920 daartoe de gelegenheid bood, een dergelijke bepaling vastgesteld voor de onderwijzeressen verbonden aan de openbaxe scholen voor gewoon lager-, uit gebreid lager- en buitengewoon lager on derwijs. B. en W. achten het gewenscht, dat ten aanzien van die catagoriën van vrouwelijk onderwijzend personeel, in dienst van de gemeente, voor wie een dergelijke Depaling nog niet bestaat, t.w. de vrouwelijke leer krachten verbonden aan het gymnasium, de beide hoogere burgerscholen, de kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen en de aan die kweekschool verbondon afzonderlijke cursussen, de bewaarscholen, het vervolgonderwijs en bet onderwijs aan spraakgebrekkigen, een gelijk voorschrift wordt vastgesteld als dat, hetwelk geldt voor de vrouwelijke ambtenaren bedoeld in de hierboven aangehaalde verordening regelende den rechtstoestand van de ambte naren der gemeente Leiden. B. en W. bieden daarom den Raad een desbetreffende verordening aan. Onderwijs-benoemingen. In verband met het aan de vakonder wijzeres in handelskennis aan de Meisjes school voor U.L.O. verleend eervol ont slag, komt het B. en W. gewenscht voor, aan die school een leerkracht te verbinden, die niet uitsluitend bevoegd is, om onder wijs in handelskennis te geven, doch tevens de bevoegdheid bezit, om ook in andere vakken les te geven. Voor benoeming va-n zoodanige leer kracht bieden B. en W. den Raad de vol gende voordracht aanlo. P. van Dam, onderwijzer te Eindhoven; 2o. W. Hooge- veen, hoofd der school te Hollum (Ame land); 3o. L. M. de Graaf, onderwijzer te Amsterdam. Ter voorziening in de vacature, welke zal ontstaan aan de o. 1. school aan de Haverstraat A na het verleenen van het door mej. J. Ephraïm gevraagd ontslag, bieden B. en W. de navolgende voordracht aan voor de benoeming van een onderwij zer aan genoemde school: lo. C. de Boer, onderwijzer te Assen; 2o. F. K. Lingsma, onderwijzer te Medemblik; 3o. J. Wolfslag, onderwijzer te Lekkerkerk. Verbod bebouwing. De heer C. C. van den Bosch, alhier, ver zocht B. en Wv vergunning tot het bouwen van twee woonhuizen en een fabrieksge bouw op een terrein, gelegen nabij den Zoeterwoudschen Singel, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie M, no. 1162. De bebouwing was nagenoeg geheel ont worpen op grond, welke bij het goedgekeurd uitbreidingsplan voor den aanleg van een straat is bestemd, zoodat het bouwplan van het overeenkomstig prtikel 31 der Wo ningwet goedgekeurd uitbreidingsplan af week. Op grond van artikel 5, 2e alinea, dier wet moest de bouwvergunning derhal ve worden geweigerd. Thans vraagt appellant den Raad de Avenda Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken: G. H Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Driessum, Mare 76, tel. 406. door B. en W. overeenkomstig het gevoelen van de Commissie van Fabricage gewei gerde bouwvergunning te verleenen, of wel den grond van hem aan te koopen, over eenkomstig de bedoeling van het Konink lijk Besluit van 17 December 1908. Omtrent dit tweeledig verzoek zij het ons vergund, aldus B. en W. u te verwijzen naar ons praeadvies van 18 November 1929 betreffende een soortgelijk vèrzoek van appellant, ondef mededeeling: lo. dat appellant's verzoek om bouwver gunning, met het oog op het bepaalde bij artikel 5 2e alinea, der Woningwet niet voor inwilliging vatbaar is en 2o. dat nopens het verzoek om tot aan koop van den grond over te gaan, geen om standigheden bekend zijn, welke aanleiding zouden kunnen geven, om af. te wijken van het door te dien aanzien ingenomen stand punt bij Raadsbesluit van 25 Novembm 1929 tot afwijzende beschikking op appel lant's bovenbedoeld, soortgelijk verzoek. Ten slotte merken B. en W. nog op, dat het in het adres aangehaald Koninklijk Be sluit, hetwelk betrekking heeft op een bouwverbod in den zin van .artikel 30 der Woningwet, hier als niet ter zake die nende buiten beschouwing kan worden gelaten. VERBETERING COBETSTRAAT. In verband met de stichting van een electrisch onderstetion op een terrein aan de Cobetstraat en in verband met de ge bleken behoefte aan bouwrijpen grond m deze omgeving is het wenschelijk over te gaan tot den aanleg van het gedeelte van de Cobetstraat tusschen Fruinstraat en Hoogen Rijndijk ter volle breedte (12 Me ter) en van de verlengde Kernstraat langs de Zuidzijde van het terrein van ge noemd onderstation, ter breedte van 10 Meter. Gedacht zijn aan weerszijden van deze straatgedeelten trottoirs van 1.95 M., ter wijl de rijwegen een breedte zullen krij gen van 8.10 M. voor wat de Cobetstraat en van 6.10 M. voor wat de Kemstraac betreft, welke breedten naar de meening van B. en W. voldoende zijn. De voor den aanleg noodige grond is reeds eigendojn van de gemeente op een smal strootje bij den Hoogen Rijndijk na, omtrent de vooi- dracht waarvan de onderhandelingen nog niet zijn beëindigd. Aangezien de straat- aanleg thans urgent is te achten, ware daarmede echter niet langer te wachten; de aanleg van het gedeelte Cobetstraat on middellijk nabij den Hoogen Rijndijk kan zonder bezwaar voorloopig worden be perkt tot hetgeen thans eigendom van de gemeente is. De kosten van den aanleg worden ge raamd op pl.m. 23.000.— voor de Cobet straat en op pl.m. 5200.voor de Kern straat. Luchtbrug 3de Groenesteeg. De N.V. Textielfabriek v/h. Gebr. van Wijk en Co. heeft tot B. en W. het verzoek gericht te bevorderen, dat de Raad- haar vergunning verleent tot het maken van een luchtbrug over de 3e Groenesteeg. Het is de bedoeling een van de buitenlucht af gesloten verbinding tot stand te brengen tusschen de aan weerszijden van de 3e Groenesteeg gelegen gebouwen der N.V. aan de Vestestraat en aan de Heeren gracht. De brug zal een inwendige breedte verkrijgen van 2 M. en een inwendige hoog te van 2.50 M., terwijl haar onderkant ge legen zal zijn op een hoogte van 9.50 M. boven de openbare straat. In verband met een en ander zijn B. on W. van gevoelen, dat hoewel een lucht brug in het algemeen het aesthetisch aan zien van de omgeving niet verhoogt de bezwaren ertegen in het onderhavige geval niet van dien aard zijn, dat de gevraagde vergunning zou moeten worden geweigerd: de omwonenden zullen geen noemensvvaar- den hinder van de aanwezigheid van de brug ondervinden, terwijl voor de N.V. ge wichtige bedrijfsbelangen aan het hebben van deze brug zijn verbonden, waarmede naar het inzicht van B. en W. de gemeen te ernstig rekening heeft te houden. Onder opmerking dat voor de brug, welke een lengte van 7.25 M. zal verkrijgen, een recognitie van in totaal 80.verschul digd zal zijn, geven B. en W. in overweging de vergunning te verleenen onder bepaal de nader omschreven voorwaarden. Verpachting vischrecht. Den 31sten December j.l. is geëindigd de pacht van het vischrecht in de Haarlem mertrekvaart vanaf Leiden (Trekvaarl- brug) tot aan den limietpaal op Halfweg, aan den Delfweg onder de gemeente Noord- wijkerhout, welke pacht voor een jaarlijk- schen prijs van 275.werd opgedragen aan den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken. De Bond is bereid de pacht weder voor den tijd van 5 jaren te verlengen, doch het is gewenscht gebleken het gedeelte vanaf de Warmonder Lee tot aan het Leidscho Tolhek, alsmede het in de geëindigde paenfcuvereenkomst omschreven gedeelte van het Poelmeer, voorloopig buiten de verhuring te houden. Voor het aldus in op pervlakte verkleinde vischwater wil de Bond een naar evenredigheid bepaalden prijs van 225.— betelen, met dien ver stande dat, zoodra mogelijk de aangege ven gedeelten a-lsnog in de pacht zullen worden opgenomen tegen een verhoogmg van de pachtsom tot 275.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2