"""Abdijsiroop ZATERDAG 3 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien aagen. Brieven, vragen en mededeelmgen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Rijnsbuigerweg 20. Leiden; Zr. 1. van den Abeelen, Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest; Mevr. Fehmers—Boer Knottnerua, Warmonderweg 37 ZATERDAG 3 Januari. Octaafdag van St. Joannes-evangelist, Apostel, evangelist, profeet, maagd, martelaar, geen enkele glorie ontbreekt den H. Joannes. De Leer ling, om zijn engelachtige zuiverheid het meest door den Meester bemind, heeft door zijn innige omgang met Jezus een zeer groote kennis van de Goddelijke geheimen gekregen. Zijne Evangelie, meer dan een der anderen, ontvouwt ons de geheimvolle diepten van Jezus' Liefde voor ons en leert ons met nadruk, dat wij onze naasten moeten liefhebben met een broederlijke liefde, want daaraan zal men ons herken nen a.ls leerlingen van Christus. Staande onder het Kruis ontving hij als laatste liefdeblijk Maria als Moeder: Zoon ziedaar uw Moeder, Vrouwe, ziedaar uw zoon. Voor de Latijnsche Poort te Rome werd hij gemarteld, door in een vat kokende olie te worden geworpen. Maar door een wonder bleef hij ongedeerd (feestdag 6 Mei). Ver bannen naar het einland Patmos stierf hij meer dan 100 jaar oud. In zijn verbanning schreef hij zijn Openbaringen. VEEL HEIL EN ZEGEN! Aan onzen bond en aan elk lid afzoitder- lijk wordt, deze wensch van harte toege beden. We zijn weer een nieuw jaar begonnen en natuurlijk heeft ieder voor zich de besr.e voornemens gemaakt. En als we werkelijk willen, zullen we in veel opzichten ook z£- ker slagen. Maar we moeten „willen en we moeten werken. In de eerste plaats zal iedere vrouw pro- beeren wat zij voor haar gezin kan en moet zijn; maar daarnaast is toch ook 8nze boud onze R. K. Vrouwenbond, waar een R. K. vrouw een band moet voelen, op welke ver gaderingen zij graag komt, omdat haar daar verteld wordt, wat haar nuttig is, wat haar verheft, wat haar kracht en opge wektheid geeft voor haar leven. Waar zij komen kan met vragen en opmerkingen, opdat haar leven als katholieke vrouw rij ker wordt. Laat ieder dit jaar beginnen, met te ge voelen lid, daadwerkelijk lid, te zijn van on zen bond, opdat door onderling overleg en uitwisseling van gedachten onze bond den leden een ruggesteun voor 't leven wordt. Terugziende op het afgeloopen jaar mo gen wij, als redactie van deze rubriek, hier v el dank brengen aan allen, die ons in ons werk gesteund hebben en mogen verwach ten dit in het nieuwe jaar ook te blijven doen. Ook danken wij de redactie der Leidsche Courant voor de plaatsruimte ons steeds zoo welwillend afgestaan. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De cursus: „Verpleging in het Huisgezin" vangt 16 Januari a.s. aan. Kindermiddag. Deze middag zal gege ven worden in het gebouw „Concordia" aan de Steenstraat op Woensdag 7 Januari a.s. om 2 uur namiddag. Alleen de kinderen van 7 tot 14 jaar zullen worden toegelaten. De kaarten zijn verkrijgbaar op vertoon van lidmaatschapskaart tegen betaling van ƒ0.10 bij mevr. J. Witte-Hessels, Hooge- woerd 179, van 's morgén 9 tot 's middags 2 uur en bij mevr. N. van Zijp, Rijnsburger- weg 90 en, voorzoover nog beschikbaar op Woensdagmiddag aan de zaal. Voor groo- tere gezinnen en wegens bijzondere om standigheden kan reductie worden ver leend. Opgevoerd zal worden: Lentebloemen van Cafcka. van Rennes. In de pauze zal een kleine tractatie ge geven worden, terwijl verder een 300-tal prijsjes zulen worden uitgereikt. Hiervoor moeten de kinderen hun plaatsbewijzen goed bewaren. Afloop ongeveer half vijf. Jaarvergadering. De jaarlijksche alge- meene ledenvergadering zal gehouden wor den op Donderdag 15 Januari a.s. des avonds ten 8 u. 15 in de kleine Stadsgehoor zaal. Op deze vergadering zullen de jaar verslagen der afdeeling en der onderafdee- lingen uitgebracht worden. Op dezen avond zal verder optreden het duo Mank en van Oyen. Wij verwachten op deze belangrijke vergadering een trouwe opkomst der leden. Lidmaatschapskaart toonen De bruiloft van Kloris en Roosje. De op voering hiervan, voorafgegaan door „Lente bloemen", heeft op Donderdag 8 Januari a.s. des avonds ten 8 uur plaats in den Schouwburg. Is u allen reeds voorzien van een plaats? Haast u anders! Zij zijn voor een groot deel reeds uitverkocht. Prijzen: ƒ1.50, 1.25, ƒ1.00, ƒ0.75 en 0.50. De opbrengst is ten bate van het „Eigën-gebouw-fonds Kaarten verkrijgbaar bij mevr. van Zijp, Rijnsburgerweg 90 en bij mevr. Manders, Oegstgeesterlaan 12, tel. 292. Plaatsbespreking bij de firma van Zwicht, eestraat 126 vanaf Maandag 5 Januari, i uur voormiddag. Elk goed lid brengt minstens een nieuw lid aan! Zijt gij ook een goed lid? Het bestuur van de Missie-naaivereeni- ging St. Franciscus-Xaverius wensoht aan alle leden, donateurs, donatrices en alle belangstellenden in de missie-actie een Zalig Nieuwjaar. Dat 1931 voor allen een goed jaar moge zijn, in alle opzichten. De Kerstvacantie is weer voorbij en de werkende leden van St. Franciscus-Xave- rius gaan weer iederen week een paar uur tjes besteden om voor de Missie werkzaam te zijn. In het afgeloopen jaar is veel voor de Missie gemaakt en naar de plaats van be stemming verzonden; met onvermoeide ijver beginnen we weer om aan de verschil lende aanvragen te voldoen. Om u te doen zien koezeer ons werk door de misisonarissen gewaardeerd wordt volgt hier een brief, die we dezer dagen van Pa ter Vict. Kruitwagen ontvingen: Geacht Bestuur, Doordat ik eenige dagen afwezig wae, kon ik pas heden het pakket openen dat we van u mochten ontvangen, en ik kan u zeggen, het was waarlijk een „surprise". Wat zullen èn de zusters èn de kinderen staan zien, ja, hun oogen uitkijken, wan neer zij deze schoone kleederen zullen zien. En wat een pracht van kleuren! De zusters, die het zoo verbazend druk hebben met de kinderen, oude mannen, oude vrouwen en zieken, zoodat zij geoa voldoende tijd hebben, om kleeren te naaien voor de kinderen, zullen toch een kwartiertje moeben vergaderen, om te be raadslagen hoe zij zonder al te veel de af gunst bij de kinderen op te wekekn, deze mooie kleedjes zullen verdeelen, want het zullen wel belooningen moeben zijn voor degenen, welke het best opgepast hebben onder de kinderen van de H. Kindsheid. Ik kan daarom u en de dames uwer Kring niet genoeg bedanken voor het prachtige geschenk dat wij hebben mogen antvajige.a. Alle dames kunnen er van overtuigd zijn dat er uit de mond en het hart van die kin deren, een vurig, hartelijk gebed zal op gaan, voor de edele geefsters van zulk een heerlijk geschenk. Laat ik het u zeggen, de kleeding is bij de meisjes alles! En, ach, laten we aan die arme kinderen, die door hun ouders verschopt werden, dat zalig genot, het is ook al het eenigste wat zij hier hebben. Da-mes, laat ik u verzekeren, dat u ons een weldaad hebt bewezen door de zending van deze kleederen, waarvoor ik u allen nogmaals hartelijk dank zeg. Moge God het u vergelden, wat u voor onze goede kindertjes deed. Met de meest hoogachting, P. VICT. KRUITWAGEN O.F.M., Procurator v. d. Francisc. Missies. Doet deze brief u niet duidelijk zien, hoe prachtig het werk is dat onze vereeniging doet, hoe schitterend wij allen aan het Mis- siewerkdeelncmen. Daarom: dames die per week of om de veertien dagen een paar uur beschikbaar hebt, komt met ons medewerken: u zult er geen spijt van hebben en uw voldoening zal groot zijn. Vrijdag 9 Januari en voorts iederen week van 8 tot 10 uur in het Zitagebouw voor dames. Dinsdag 13 Januari en voorts om de veertien dagen voor de afdeeling „Jeugdclub". B. v. OERLE-SPIERENBURG, Secretaresse. WAT ZAL DE NAAM ZIJN: „MOEDERCURSUS" OF IETS ANDERS? Leiden is geen groote stad, de nieuwtjes gaan gauw rond en zoo was het ook niet moeilijk om hier en daar het gefluister over de a.s. Moedercursus op te vangen. Het heeft mij geamuseerd de verschillende op vattingen daarover te hooren. Spreken over de zorg voor een zuigeling, in gezonde en zieke dagen, datgene wat we dagelijks om ons heen zien en hooien, waarover we spre ken op theevisités, waarover we allen mee praten en waarin we o zoo graag raad ge ven en wat ons volwassen menschen dan blijkbaar niets hindert, dat schijnt som mige jonge meisjes onoverkomelijk wan neer het woord Moedercursus er boven ge plaatst wordt. Niet datgene wat daar verteld wordt is stuitend voor onze ooren, och neen, die kunnen veel verdragen, die hooren heden ten dage nog wel ander dingen, maar het idee dat iemand eenige conclusie zou kun nen trekken uit het feit, dat ©en jong meisje haar licht op ging steken op een Moeder cursus. Is het eigenlijk niet een klein beetje bekrompen, er een dergelijke opvatting op na te houden. We vinden het geen van al len erg, wanneer onze jonge meisjes medi cijnen gaan studeeren, dat hoort nu een maal bij de'tijd, maar dat al onze jonge meisjes, jonge vrouwen en a.s. Moeders, het meest voor de hand liggende en de volksgezondheid zoozeer dienende onder- IMTERPAROCH1EELE BALANS OVER 1930. God zegene het eerzame handwerk. Gelijk iedere zakenman op het einde van heb jaar het overzicht van het voorbije jaar beziet, zoo willen we voor de leden der Gezellenvereeniging een kort overzicht ge ven van het wel en wee der vereeniging. De algemeene indruk is goed er is hard gewerkt door besturen en leden, waardoor we qualitatief (en dat is hoofdzaak) alsook quantitatief vooruit zijn gegaan. Behalve de talrijke verbeteringen in ons Gezellen- huis, is ook de beleving van het Kolpings- program verbeterd en vooral is dit toe te schrijven aan de succesvolle maandverga deringen, wier groei en opkomst nog steeds voortduurt Ook de onderafdeelingen hebben hun best gedaan, wat dan ook tot versterking der vereeniging heeft geleid. Eerst valt te ver melden de oprichting van onze turnclub „Oranje Zwart", een jonge maar toch ook durvende club. Twee onderafdeelingen vier den hun eerste lustrum n.l. de Liedertafel „Sebastian Schaffer" en (met Kerstmis 1.1.) de Retraitenclub „St. Clemens Maria Hof- bauer". De tooneelclub handhaafde haar naam bij Vastenavond- en Stichtingsfeest, de andere onderafdeelingen hebben even eens „gewoekerd" met tijd en talenten. Wat de instellingen betreft, daarvan valt vooral te vermelden de reorganisatie van ons Ziekenfonds dat is een werk met zorgen geweest, maar nu het in orde is mogen we zeggen „tip-top". Spaarkas en bibliotheek stonden steeds meer in het teeken van be langstelling. En „last not least" ons Kem- permanfonds gewerd door de sèhouwburg- uitvoering een mooi saldo, terwijl de vrij willige bijdragen vermeerderden. Ten slotte rest ons nog de tweede Natio nale Gezellendag, waar Leiden met bijna 200 gezellen aan deelnam. Toen is de geestdrift losgeslagen, toen is Holland wakker ge schud om open oog te hebben voor ons modern, krachtig en hoogstaand program. Ja, het voorbije jaar laat een goede in druk na. Er is gewerkt en we hebben re sultaten gezien. Voor 1931 geldt: vooruit, trouw aan Kolping aan Kolping trouw SEVERUS. DE GEZELLENVEREENIGING ALS OPVOEDKUNDIG INSTITUUT. X. De derde soort van opvoeding is de cul- tureele; immers, de Gez. Ver. is een Gods dienstige, sociale en cultureele vereeniging. Dit derde punt van ons program luidt: „van het middelpunt van het beroep uit den en keling tot zijn persoonlijke ontwikkeling in den dienst van het volksgeheel opwek ken en den toegang tot de cultuurgemeen schap van het volk openen." Hier wordt gewaagd van een cultureele opvoeding, die èn de persoon èn het maat schappelijk geheel ten goede komt. Want de Gez. Ver. tracht te geven een algemee ne ontwikkeling, een vervolmaking van het evenbeeld Gods in den gezel, door hem deelachtig te maken aan de cultuurgoede ren van zijn volkook de vorming van het gemoedsleven, vriendschap, gezelligheid, muziek, zang, tooneel, sport, liefde voor de natuur enz. hangen daarmede samen. Deze algemeene ontwikkeling is noodig om de plaats, die den werkman in het openbare leven thans wordt geboden. Want de democratie is een feit, waarmee men rekening moet houden. Met een on- weerstaanbaren drang stuwen de lagere klassen hooger op en men mag daartegen over niet vijandig staan. Hét gaat er niet om aan één bepaalde, de arbeidende kla-s- se, de grootste machtsuitbreiding te geven, doch om den arbeider die plaats te doen innemen, welke overeenkomt met zijn per soonlijke waardigheid en zelfstandigheid In de politiek is deze democratie reeds be reikt en een democratiseering van het be-1 drijfsleven, maar vooral in Christelijken zin zal moeten volgen. Maar deze twee zijn niet voldoende. Op heel het brcede .jocialo ter rein zijn mannen noodig uit het arbeidende volk om in dezen tijd van democratie lei ding te geven Deze taak op sociaal terrein deel van de opvoeding, grondig willen lee- ren kennen, dat is toch eigenlijk niet netjes. Mag ik nu de jonge meisjes of jonge 1 vrouwen die bezwaren hebben eens een vriendelijk verzoek doen? Laat u inschrij- I ven voor den Moedercursus en vertel dm I eens na iedere les, of er dingen behandeld zijn die niet geschikt waren voor uw ooren 1 en wees dan zoo eerlijk het ook te vermel den als gij iets geleerd hebt, wat zoo zeer voor de hand lag, maar waaraan ge nooit gedacht had. Niet de groote gebeurtenis sen maken het leven moeilijk, maar de kleine dingen die zoo gemakkelijk uit den weg geruimd zouden kunnen worden, als iemand er ons maar opmerkzaam op zou willen maken. Laten we afspreken, voor. loopig geen naamsverandering. Voor be zwaren 'daaromtrent ben ik altijd te spre- I ken, W. de Zwijgerlaan 25, Oegstgeest. Zuster VAN DBN ABEELEN. moet vooral worden voorgehouden aan onze jongeren, die straks deze verantwoordelijk heid zullen moeten dragen. In die kringen moeten gekweekt worden denkers en wer kers, karakters en leiders En voor die op voeding is de Gez. Ver. het meest geschikt; zij is ook daarvoor het aangewezen insti tuut. Godsdienstig, sociaal en cultureel den arbeider hooger opvoeren en hem be rekend maken voor zijn moeilijken, doch ook mooien taak in dezen, onzen tijd, ziet- daar wat dor de Gez. Ver. als instituut van opvoeding wordt gedaan. En wat de grootste leiders op ons katholiek-sociaal terrein erkennen, maken we gaarne tot een zin, waarover wel eens wat beter nage dacht mag worden: „geen program van welke vereeniging ook, waar de godsdien stige, sociale en cultureele opvoeding, in Christelijken zin zóó is begrepen en zóó Jen jongeman wordt ingescherpt, als dat van de St. Josephs Gezellen-Ver.; geen vereeni ging is dan ook zoo geschikt de voormannen die uit het arbeidende volk noodig worden, te vormen en op te voeden, als deze." Moge ze daarin slage, voor Kerk en Maatschappij, voor volk en vaderland Hiermede zijn we gekomen aan het ein de van deze artikelen, die we meenden te mogen en te moeten schrijven, om allen, die het Kolpingswerk kenden meer waar deering bij te brengen. Dat het ook van belang is geweest voor senioren en com missarissen, voor bestuurders en leden, be twijfelen we niet. Zoo we ze hier hebben neergeschreven, zoo moeten onze opvattin gen zijn. Dat is eerst menschen veroveren in de vereeniging, en door de vereeniging de wereld herwinnen voor Christus. Mocht het toch geschieden, dat de Gez. Ver. de stormvaste karakters geeft, die de troepen zullen leiden voor de groote christelijk- so ciale beweging, zonder dewelke de wereld vertwijfelen moet. Voor ons allen, die staan rond St. Joseph's vaan gelde deze eene kreet: Vooruit, vooruit met GodI S. M. ONZE KERSTRETRAITE. Aan den voet der duinen, in het rustige dorp Noordwijkerhout 6taat het St. Cle- menshuis, waar de „uitverkorenen" hun re traite hebben gehouden, die, onder Gods zegen rijke vruchten zal afwerpen. Na den uittocht vanuit ons Gezellenhuis brachten trein en „beenenwagen'' ons ter bestemder plaatse en volgde, na de verwel koming door rector Huf, de kennismaking met den retraitenleider, pater L. Weve S.J. uit Münster in Westfalen (Duitschl.). En zoo begon al spoedig de retraite met het „Veni Creator" en de eerste predikatie. Ja, wat al te schrijven van hetgeen ons in die dager» is voorgehouden. Eerst werd voor ons den grondslag gelegd, dat we van God komen en naar Hem terug moeten en duidelijk ons geleerd, dat heel het Gods plan door alle tijden heen is: de zaligma king van Zijn redelijke schepselen. Van de gansche wereldgeschiedenis zou men den donkeren en den lichten kant kunnen be schrijven in twee boeken, vaarvan het eene moest heeten: „Verdwaald", het an dere: „Barmharftigheid". Vóór de mensch- wording van Gods Zoon zag God op de aarde neder en Hij, de Schepper, zag zijn schepelen vervallen in duivelsche afgode rij toen bood de Zoon zichzelf als Offer aan en door de medewerking van den H. Geest werd uit een reine Maagd de Zalig maker geboren. Want in dien nacht, toen Engelenstemmen de lucht boven Be'.hle- hem s velden met hun gezangen vulden, toen is het Woord vleesch geworden en Het heeft onder ons gewoond. En in die 33 jaren van Zijn leven heeft Hij ons willen geven een voorbeeld van de edelste levens- practijk en nog voordat Hij op den Calva- rietop aan den Vader zijn leven offorde, gaf Hij zich aan de menschheid tot ziole- spijs en offerkracht om allen te doen dee- len in wat Hij door den kruisdood aan al le menschen schonk en voor allen verdien de. En zoo is heb plicht voor iederen mensch, dankbaar voor de gave van ons H. Geloof, met Gods genade zijn ziel zalig te maken. Zie hier in enkele trekken weergegeven, wat ons is voorgehouden Dat in een echte stemming de Kerstnacht is gevierd, spreekt vanzelf. Ja, hier mogen we met recht, van „vieren" spreken- Te middernacht hoorden wij de drie H.H. Missen, waarvan de eer ste werd opgedragen voor praeses Kemper man z.g. Rector Huf heeft ons toen in een ontroerende predikatie het Kind in de kribbe doen zien als den brenger van waren Vrede, waarnaar ook thans de wereld nog hunkert. De sluitingsdag bracht ons in de heer lijkste stemming en dat de algemeene H. Communie hiervan de geestelijke apo theose was, zal wel niemand betwijfelen. In die feestelijke stemming hebben we ons toegewijd aan Maria, de Middelares van alle genaden, in die stemming begroetten we na het middagmaal onzen vice-praeses, die met de senioren ons kwam afhalen. Om I halfdrie volgde de slotpreek, waarvan ons zal bijblijven deze gedachte: Vormt U tot J mannen in de maatschappij, maar bovenal blijft kinderen van God. Hierna celebreerde kap. v. d. Ven het plechtig Lof en onze Kerstretraite was ten einde, j In de eetzaal kwamen we allen bijeen, waar eerst onze Gezellenvader, verheugd over deze eerste volle retraite allen geluk wenschte en heel bijzonder het bestuur der club, dat vijf jaar met ijver blieft gearbeid. Spr. verwachtte een heerlijk resultaat voor de gezellen individueel en voor de vereeni ging, trouw aan Kolping. Namens de leden werd door commissaris A. Vreeburg een woord van dank aan het bestuur gericht, vooral aan den penningmeester, wiens werk zulke 6choone resultaten gaf. De clubvoor zitter, Steph. Menken, bracht hierna dank voor de sympathieke woorden aan het be stuur gericht, bracht in dankbare woorden in herinnering hetgeen in deze dagen was genoten en dankte daarvoor heel bijzonder pater Weve en rector Huf en besloot met I de leden op te wekken in hun leven te la ten zien, wat onze Koningin geschreven 't Dreigend gevaar bij hoesten Hoesten is de grootste vijand der adem halingsorganen, omdat die daardoor zwaar der moeten werken. Slijm is de oorzaak van het hoesten. Abdijsiroop werkt tot in de uiterste hoekjes op de slljmhaardjes, die zich overal in Uw luchtwegen hebben gevormd, hetzij door ziektekiemen, hetzij door aangroeiing. Miilioenen kiemen broeien en kunnen oorzaak worden van borstkwalen. Abdijsiroop maakt de slijm los en neemt de oorzaak zachtjes weg, zonder de teere weefsels te beschadi gen. Daarom zoo geroemd bij t Hoest, Bronchitis, Kinkhoest, Influenza, Griep. „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 et). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop» heeft op den Christus van den Andes in het Vredespaleis le 's-Gravonhage. Christ avant tous Christus vóór 'alles. Pater Weve dankte voor de dankwoor den aan hem gegeven, maar bracht dien dank over aan God, van Wien alle goeds komt. Spr. huldigde hierna vicc-praesos v. d. Ven, want een goede praeses is de groot ste steun voor een vereeniging. Ten slotte sprak rector Huf nog een kort woord en legde er den nadruk op, dat op de St Jo- soph-Gezellen bijzonder wordt gelet en dat daarom ieder gezel een man moet zijn, waar Kerk en Maatschappij wat aan heb ben. Geen wonder, dat al die welgemeende woorden door' luid applaus werden onder streept. Hierna namen we afscheid van den Pater en den Rector en al sneeuwde het buiten uit de grauwe lucht, van binnen was het zonneschijn in ons hart, dat gelouterd en geheiligd is geworden en waarin ieder voor zich zijn plannen droeg. Maar allen waren 'én in deze gedachte, die moge zijn een wel gemeende wensch: God zegene onze voor voor tijd en eeuwigheid Studie- en Debatingclub S. Petrus Canisius. Op 8 Dec. 1.1. hield bovengenoemde club haar tweede bijeenkomst met als spreker Ferd. Hakkaart. Deze voerde ons naar de oude tijden der mythologie. Ter verontschuldiging dikwijls van eigen ondeugden maakten de menschen zich al lerlei goden en godinnen, die behalve met deugden ook dikwijls met vele ondeugden, gelijk de stervelingen, behept waren. Met voorbeelden liet spr zien, hoe deze godheden verdeeld kunnen worden in goede en kwade geesten en hoe de eersten, wan neer zij zich beleodigd dachten, dikwijls sa- manspanden met de laatsten om de men schen met hun wraak- te treffen. Hierop volgde een overzicht van de vor- schillende halfgoden, welke een meer on dergeschikte rol vervulden tegenover de opperste goden cn een en ander over de Grieksc'ne -mythologie besloot het gehel, dat aan het einde hartelijk werd beapplaudi- seerd. De 2e voorzitter dankte en hierna ont spon zich naar aanleiding van het gespro kene een drukke gedachtenwisseling. Na een rondvraag, waarbij enkele wenschen werden geuit in verband met eigen cluble ven werd dezen leerzamen avond te circa 10 uur gesloten. S. Petrus Liefdewerk. De zelatours van onze Missieclub het S. Petrus Liefdewerk worden nog eens extra uitgonoodigd toch te komen afrekenen Maandag a.s en de contributicboekjes ter inlevering mede te brengen. Do volgende week zal een eenvoudig verslag worden gepubliceerd. Voorloopig kunnen wij reeds mededeelen, dat de som van 250 gulden welke jaarlijks wordt afge dragen voor de studiekosten van onzen Priesterstudent in de missie Paolo Gjyni, dit jaar ruim is bijeengebracht. Zoo gaat ook dit werk in onze vereeni ging crescendo Cursussen. De cursussen Boekhouden en Esperanlo worden deze week na een korte Kerstva cantie hervat. De cursus Boekhouden Vrij- dagvond te half negen, de cursus Esperanto Maaudagavond op denzelfden tijd. Vastenavondfeest, Als datum voor ons jaarlijksche Vasten avondfeest is in de laatste commissarissen- vergadering vastgesteld Zondag 1 Febr. a.s. Jaarboekje 1931. Van het fleurige jaarboekje van het Cen traal Verband zijn tegen betaling van 25 cents nog altijd exemplaren verkrijgbaar

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7