STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda ZATERDAG 3 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 PROF. DR. TH. RUTTEN. De nieuwbenoemde buitengewoon Hoogleeraar aan de R. K. Universiteit. Omtrent den levensloop van dr. Th. Hut ten, die, zooals reeds gemeld, door het be stuur van de St. Radboud met ingang van 1 Februari a.s. benoemd is tot buiten gewoon hoogleeraar in de empirische en toegepaste zielkunde aan de R. K. Univer siteit te Nijmegen, kan hot volgende wor den medegedeeld: Dr. Rutten werd 15 September 1899 te Schinnen (L.) geboren. Hij studeerde aan het Gymnasium te Roermond, waarna hij zich te Utrecht wijdde aan de studie der Nederlandsche Letieren en empirische psy chologie. Hij volgde daar ook de colleges van de professoren De Vooys en Roels en verder van prof. dr. Beysens, Hernkamp, dr. Offermans, dr. Van Hamel, dr. Winkler en wijlen dr. Fransen en dr. Zwaardemaker. Hij promoveerde tot doctor in de Neder landsche Letteren aan de Universiteit van Leuven. Vervolgens was hij eenigen tijd leeraar in de letteren aan het St. Igna tius-College te Amsterdam en assistent aan het psychologisch laboratorium van prof. Roels. Hij promoveerde later tot doctor in de psychologie aan de Universiteit te Utrecht en doceerde aan de Leergangen te Tilburg, Utrecht en Roermond. Hij werd directeur van het Wetenschap pelijk Instituut voor Jeugdleiders te Til burg en werkte o.a. met dr. G. La-mers SJ. samen tot vorming van een instituut tot opleiding van katholieke leerkrachten voor het montessórie-onderwijs. Tevens werd dr. Rutten verbonden aan den cursus tot opleiding van leerkrachten voor buitengewoon onderwijs. Van zijn hand verschenen tal van we tenschappelijke geschriften, verhand hou dende met. zijn leervak. Hij gaf o.a. uit: „Beschouwingen over methodes van ondeizoek naar Gezic'ats- scherpte'; „Uver optische, illusie (gezichts bedrog)"; „Over de waarde van de psy chiater in de Opvoeding' „Onderzoeking over lidetische Verschijnselen". Als redacteur van het Tijdschrift /oor Zielkunde en Opvoedingsleer schreef hij tal van wetenschappelijke beschouwingen over verschenen vak- en leerboeken. Te Gorsvel is overleden prof. dr. ir. M. W. B eij c r i n c k, oud-hoogleeraar in de algemeene en toegepaste microbiologie aan de Technische Hoogeschool. Op 58-jarigen ouderdom is te 's-üra- venhage overleden de gep. generaal-majoor, inspecteur van den Mil. Geneesk. Dienst van het Ned. lnd. leger. A. H a s s k a r 1 iiedenbach. Voor de betrekking van hoofd der O. L. school te Dwarsgraeht (gemeente Giet hoorn) meldde zich, volgens het „Hbl. geen sollicitant aan, voor onderwij zeres aan die school maar één. Opgeheven zijn zes tollen bi] Bar- neveld en een tol op den grindweg Elburg— Epe. HET GOUDEN JUBILEUM VAN DEN HEER F. G. ROSIER. Een algemeene hulde. Een eenvoudige mededeeling aan het slot van het Btukje over den heer Rosier in ons Oudejaars-mmimer deelde mede, dat de heer Rosier i**dor, die hem wenschte te feliciteeren, daartoe gaarne gelegenheid gaf op Vrijdagmiddag in den Foyer der Stads gehoorzaal. Velen, zeer velen hebben de gelegenheid aangegrepen om den heer Rosier bij zijn zoldzaam jubileum in gemeentedienst ge luk te wenschen en alles tezamen werd hot een wanne hulde, getuigend van dankbaar heid en vriendschap jegens den heer Ro sier. Onder de talrijken, die in den keurig door bloemstukk >n opgesierden Foyer, hun gelukwenschen kwamen aanbieden merk ten we o.m. op: het voltallig college van B. van Strijen, alle hoofden van takken van en W., den gemeentesecretaris, uir. dr. C. E. dienst, van onderwijs, financiën, belastin gen, sociale zaken, gemeentewerken, bouw en woningtoezicht, stedelijke Werkinrich ting, Gem. Bank v. Leening, de adj.-direc- teur der Lichtfabrieken, Gem. Geneeskun dige dienst, Gem. Keuringsdienst, brand weer, openbaar slachthuis, markt- en ha vendienst, de adjunct-archivaris mr. dr. Verburgt, de commissaris van politie, de heer Meyer, oud-burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar en zijn echtgenoote, mr. P. E. Briët. lid der Eerste Kamer en advo caat der gemeente, de heer Bouma Nieu- wenhuis, oud-chef van de afd. financiën, do heer Spiesz, oud-inspecteur der belastin gen, de heer J. Baak Jzn., inspecteur bij het L. O. in de inspectie Leiden, dr. J. Schalkwijk, directeur van de Gem. H. B. S„ oud-wethouder J. Bots, prof. Heering, mr. v. d. Eist, overste v. Waveren, com mandant van het Kon. Mil. Invalidenhuis, ir. Modderman, adj.-dir. der N. Z. H. T. M., de heer Th. B. J. Wilmer, voorz. der R. K. raadsfractie en hoofdredacteur der Leidsche Courant, de heer de Reede, na men» de Chi. Hist, raadsfractie, verschil lende raadsleden, o.a. de Katholieke raads leden Bergen en Coster, de heer J. Henny, directeur Leidsch- Dagblad, en verder af gevaardigden van de Kamer v. Koophandel, van de Ver. Koninginnedag, van Litteris Sacrum, van de Ver. van Leidsche Indus- trieelen, de doktoren Veldhuyzen, Timmer mans en Boonacker, mr. Slagter, secretaris i Rijnland, de heer Ch. en J. van Spall, mr. E. Bolsius, notaris mr. J. A. Coebergh, verschillende hoofden van scholen, de heer W. Frentzen en de oud-gemeentebodon Brakel en Voorbij. De heer Rosier werd hier tevens officieel gehuldigd namens de gemeente door den burgemeester, mr. A. van de Sande Bak- huyzcn. Er waren, aldus de burgemeester, verschillende drijfveeren voor deze huldi ging, die krachtiger waren dan de tegenzin van den heer Rosier tegen deze huldiging. Spr. meende het beter daaraan geen weer stand te bieden, maar ook uit politioneel oogpunt bezien, vond spr. deze gang van zaken verstandiger. Nu verloopt alles hier rustig, zeide spr., maar er zou een oproer uitgebroken zijn, indien deze gelegenheid tot een huldi. ing niet was gegeven om te zeggen wat men wilde zeggen. Spr. wilde hier namens de gemeente spreken, omdat dit feest verre uitgaat bo ven het raadhuis. Leiden is den jubilaris veel dank verschuldigd, want zijn afdeeling is de hartader der gemeente-administratie, van het gemeente-leven. Spr. wees dan op het nauw contact, dut er bestaat tuschen den heer Rosier en do burgemeester eenerzijds en tusschen hern en het gemeentebestuur anderzijds. Als jong broekje gekomen in de gemeente-ad ministratie is de heer Rosier thans een persoonlijkheid, nu troont hij als leider, als vraagbaak, die voor velen een redder is in den nood. De heer Rosier is steeds een groote kracht geweest, een man van plichts besef en groot aanpassingsvermogen. De heer Rosier werd voor moeilijke opdrach ten naar den Haag gezonden en maar zelden bereikte hij geen gunstig resultaat. Wan neer er moeilijke brieven op te stellen waren, dan deed de heer Rosier het. Het is de gemeente daarom een behoefte haar erkentelijkheid daarvoor uit te spreken. Dan memoreerde spr. nog de bijzondevo verhouding, die er steeds bestond tusschen den heer Rosier en de burgemeesters per soonlijk en overhandigde hem tenslotte een gouden vulpenhouder als aandenken aan hetgeen hij voor de gemeente deed. Wefch. Aug. L. Reimeringer, sprekend Da- mens het college van B. en W. en den ge meentesecretaris, vraagt zich af wat zij zouden zijn zonder den heer Rosier. Spr. is dankbaar voor al hetgeen de heer Rosier steeds met opgewektheid voor hen heeft willen doen. Persoonlijk heeft spr. heel prettige herin neringen aan de jaren, die hij met den heer Rosier doorbracht en gaarne brengt hij hem namens B. en W. dank en hulde, terwijl hij tenslotte als herinnering een gouden vul potlood aanbood. De heer Rosier sprak hierna een woord van dank en zeide wel eenigszins af te moeten wijzen den grooten lof, die hem is toegezwaaid. Hij voelt zich thans wat klein tusschen al die menschen, maar niettemin is hij zeer dankbaar gestemd. Spr. schetste dan nog in korte trekken zijn verhouding tot de burgemeesters, die hij heeft meegemaakt en eindigde met een hartelijk woord van dank tot den heer Rei meringer. Hierna werden ververschingen rondge diend en nadat nog velen waren komen complimcnteeren was de plechtigheid ten einde. HULDIGING H. G. DE BOER. Op Woensdag 7 Januari a.s., des avonds te half acht, zal in hotel „Den Burcht" een feestvergadering plaats hebben ter gele genheid van het zilveren jubileum van den heer H. G. de Boer a-ls hoofd de R. K. School te Noordwijk- Deze feestvergadering is belegd door de besturen van de Federatie van Algemeene Discesane Vereenigingen van R. K. Bijz. Onderwijzers in Nederland, van de Sint- Augustinus-Vereeniging van R. K. Bijz. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem en de Afd. Leiden en Omstreken de? Sint- Aug. Vereeniging, van welke besturen de heer H. S. de Boer voorzitter is. DE NIEUWE GROOTE HAVENBRUG. Voor het verkeer geopend. De nieuwe groote Havenbrug is heden morgen te ongeveer 10 uur ook voor het rijverkeer opengesteld. Vanaf heden ban dus het geheele verkeer over de nieuwe brug plaats hebben. De openstelling ge schiedde zonder eenige officieele plechtig heid. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert Dinsdagmiddag a.s. 2.30 uur. De agenda vermeldt o.m.: Nieuwjaarsrede van den voorzitter. Verkiezing voorzitter en onder-voorzit ters. Verkiezing leden der vaste Commissie*. a. Commissie voor Vervoer, Post en Te legrafie. Aftredend zijn: W. van der Laan, L. C. Jongenburger, P. A. Wemink, H. van Zonneveld, C. C. J. Alkemade Sr., Jhr. C.' C. Roëll en N. C. F. van Ginkel. b. Commissie voor het Handelsregister. Aftredend zijn: C. G. J. Alkemade 8r., W. A. Wouterlood, P. J. van den Zanden, J. van der Steen, J. J. M. Meyers en F. Schmal. c. Commissie voor Handels- en Nijver heidsonderwijs. Aftredend zijn: J. Heringa, H. M. Simonis, P. A. Wemink en W. A. Wouterlood. d. Commissie voor Handelsbelangen. Af tredend zijn: J. van der Steen, P. J. van der Zanden, H. M. Simonis, D. Raaphorst Sr., B. J. Dijkdrent. e. Commissie voor het Verslag. Aftre dend zijn: D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., G. J. M. J. Molkenboer, Jhr. O. C. Röell en Mr. P. G. Knibbe. f. Commissie van Financiën. Aftredend zijn: D. ten Cate Brouwer, P. Boot Sr., G. J M. J. Molkenboer en Mr. P. G. Knibbe. g. Commissie inzake Uitbreidingsplan nen gemeente Leiden. Aftredend zijn: J. F. X. Sanders, Jhr. C. C. Röell, N. C. F. van Ginkel en G. J. M. J. Molkenboer. Rapport van den heer Dijkdrent terzake van de wachttijden op het Postkantoor te Katwijk aan Zee; Bespreking Districtsbe- langen. „Astrid" in den Leidschen Schouwburg. Om teleurstelling te voorkomen wil ik U allen nog eventjes er aan herinneren dat „Astrid" gespeeld wordt op 6 Januari a.s. Dus neemt uw kaarten bijtijd®. De kaar ten zijn verkrijgbaar bij den heer van Zwicht, Breestraat en kunnen bij hem ook besproken worden. Haast U, zoo U een mooie plaats wilt hebben. Wij verwachten dat het een prach tige en succesvolle avond zal worden met het bekende Nieuwe Vlaamsche Volkstoo- neel. Ziehier hoe dit aangrijpend stuk door de Nederlandsche critiek eenstemmig gun stig werd beoordeeld: Dirk Coster, de groote Nederland sche criticus schreeft over dit spel: „De nieuwe problemen, die de moderne ziel bewonen en folteren, zijn thans in dit drama tot machtige menschengestalten en hartstochtelijk-levende symbolen ont- waakt. Jan Engelman liet zich na de op voering als volgt uit: „Het stuk van Madeleine Böhslingk is een kunstwerk, dat ons ineens geloof zou doen krijgen in een nieuwe Nederlandsche tooneelschrijflamsL" „Er waren vooral in de laatste drie be drijven, vele oogenblikken, dat er een mys terie-vol licht op de planken werd ontsto ken en zulk een stemming herinnerden we ons nog slechts van de vertooningen, die Rooyaards destijds gaf van Paul Claudel's „L'Annonie faite Marie". In het bijzonder denken we aan het derde bedrijf en aan de onstuitbare macht, die Olaf daar, staan de onder zijn prachtig-gehangen zwaard, op Astrid gaat uitoefenen. En dan vooral •aan het wegloopen van Astrid met het zwaard, waarmee zij Olaf den viking wil laten dooden, en aan dat gansche slotbe drijf, waarin men het klaarspeelt tusschen de twee hoofdpersonen een acte lang een geweldige, sereene spanning vol te hou den. Wij hebben zoo wol voor het spel van Astrid (Trma de Veirman) als voor dat van Olaf (Staf Bruggen) veel bewondering." C. A. Schilp in het „Utrechtsch D a g b_l a d": „Irma de Veirman heeft in de drie laatste bedrijven haar Astrid- vertolking tot een erlel evenement ge maakt op ons tooneel. Wat in de eerste be drijven naar pretentie zweemde, raakte ge heel op den achtergrond en alles aan haar werd bezield, innerlijk, heilige ernst en eenvoud. In de schoone koelte en half- schemer van het laatste bedrijf beleefden we de magie van het tooneel, zooals we die slechts op zeldzame momenten erva ren „De Maasbod e": „De vertolking was in een woord subliem. De kleurige costu mes, de sobere decors en prachtige belich ting hebben er niet weinig toe bijgedra gen de stemming te verhoogen. Maar bo venal stond het spel, niet alleen van dat der hoofdpersonen, maar ook de minder op den voorgrond tredende rollen werden goed verzorgd, zoodat in den vollen zin van het woord van deze vodrstelling de zoo ver- eischte eenheid van stijl het kenmerk was. Naar wij hopen zal Utrecht een tweede maal in de gelegenheid worden gesteld met dit sterk en bezielend tooneelspel kennis te maken. Na ieder bedrijf weerklonk krachtig ap plaus. Onnoodig te zeggen, dat wij deze prachtige tooneeldaad bijzonder waardee- ren en gaarne van harte aanbevelen. L. v. d. B r o e k e in „De T ij d" „Prachtige momenten waren er zooals het tooneel van Olaf met den dief-uit-liefde van het zilveren Mariabeeldje, de liefdes scène van Olaf en Astrid, de vertwijfeling van Astrid bij haar laatste samenkomst met den blinden dichter-hoveling, haar angst bij zijn vermoording. Staf Bruggen gaf door zijn plastiek meermalen Tooropiaansche Christus-reminicenfcies". „Utroohtsche Con rant": „Staf Bruggen heeft den Christus-vorst, die door zuivere, onbaatzuchtige liefde loutering bracht aan haar die op leugen steunende in zijn leven was binnengedrongen en die door de uiting van haar schuldbesef en daardoor verdiende vergiffenis kwam tot beter inzicht van zichzelve. Staf Brug gen heeft deze prachtfiguur in al zijn diep te dictisch en plastisch voor ons neergezet en daarmee in samenspel met Irma de Veirman vele oogenblikken van schoon heids-ontvoering en de met spanning toe luisterende zaal gebracht." Er is maar één enkele voorstelling te Leiden. Bestelt nu onmiddellijk uwe kaarten bij den heer v. Zwicht. J. C. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 707. G. L v. d. Berg Adriani's Boekhandel. Leiden, Rapenburg No. 87. De vertooning der film: „De Hollanders in Lourdes in 1930" door de filmafdeeling der K.S.A., welke was vastgesteld op Dins dag 6. Januari a.s. in de Stadsgehoorzaal is eenigen tijd uitgesteld Do nadere datum zal ter gelegener tijd worden bekend gemaakt. ST. ANTONIUS-PATRONAAT. Hartebrug. Zondag te half elf repetitie tooneel, te half 5 Patronaat en 6 uur Congregatie. Maandag te 8 uur bijeenkomsi gezellen. Woensdag 8 uur generale repetitie. Donderdag 8—10 uur bijeenkomst Ge zellen. Zaterdag van 7—S bibliotheek, betaling der contributie, gelegenheid tot sparen on rettraitefonds. Tevens afhalen van pro gramma's voor den feestavond van Zondag 11 Januari. NOORDWIJK. Landarbeidersbond St. Hyacinthus. Onder goede opkomst vergaderde gisteren avond de Landarbeiders-vereeniging St. Hya cinthus in de groote zaal van het Juvenaats gebouw, met als hoofdpunten ter bespreking der agenda van den Bondsraad en het tewerk stellen der werkloozen. Vooral dit laatste punt maakte nogal wat tongen los en men was grootelijks ontevreden over de weinig activi teit van het gemeentebestuur in deze. De voorz., de heer Jac. Zwarts, opende met een welkom tot allen en wensebte de leden namens het Bestuur een Zalig Nieuwjaar. Ingekomen was een schrijven van het ge meentebestuur, waarin werd medegedeeld dat aan de uitgetrokken werkelooze arbeiders een Kerstgave zal worde vertrekt; deze toezeg ging was den voorzitter bitter tegengevallen om de bepaling, dat alleen' uitgetrokken ar beiders deze zouden genieten, daar spr. van gedachte was, dat ook de andere werkeloozen hiervoor in aanmerking zouden komen, rede nen waarom besloten was een adres tot den Raad te richten, onderteekend door de werke loozen om bedaelde Kerstgave aan alle werke looze gezinshoofden te verstrekken. Ook de Chr. en Alg. Bond zullen een dergelijk adres tot den Raad richten. Door den heer Smit werd medegedeeld, dat hij als voorz. van de propagandaclub bedankt om den laster, rond- gestroaid over hem en zijn broer, als zouden zij, niet werkeloos-zijnde, toch hebben laten stempelen. Spr. waarschuwde allen voor der gelijke valsche aanklachten, aangebracht door een lid bij den Arbeiderscorrespondent, dit buiten het Bestuur van den bond om. De voor zitter moest ook het gedrag van het bewuste lid laken, daar het toch op den weg ligt, dat bij gedachte aan fraude men eerst het bestuur moest waarschuwen. Het bestuur werd door de vergadering opgedragen een serieus onder zoek te doen instellen en zoo noodig dergelijke lasterpraatjes sterk tegen te gaan. De behandeling der agenda Bondsraad, te houden op 9 en 10 Januari aa. te Haarlem, leverde bij punt 6 en 7 eenige besprekingen. Eerstgenoemd punt, een voorstel van Oude- Tonge, om vrijstelling van contributie te ver krijgen, werd ondersteund in dier voege, dat dit zou zijn als men uitgetrokken was; het tweede een voorstel van Loosduinen, om het entreegeld voor het lidmaatschap te doen ver vallen, zal eveneens gesteund worden. Naast den voorz., die ambtshalve afgevaar digde is, werden nog gekozen de heeren N. Smit en J. Kaptein en als plaatsvervangers J. A. Caspers en W. Kortekaas. Thans was aan de orde de werkeloozen- bespreking. Met den gang van zaken, zooals thans, kan men niet accoord gaan. Reeds in Juli 1930, was de voorz. wezen spreken bij B. en W. over een groot karwei voor werkver ruiming, n.l. het afzanden van gronden van jhr. Gevers, doch B. en W. wenschlen dit werk niet ter hand te nemen, omdat zij beweerden genoeg werk hadden om alle werkeloozen te werk te steellen, gedurende dezen winter. De uitkomst dezer bewering is echter pover, daar tot nog toe slechts een enkele wordt te werk gesteld, niettegenstaande B. en W. een drie tal weken geleden nog beweerden dat binnen kort er geen enkele werkelooze meer zou zijn. Een en ander heeft ten zeerste de ontevreden heid opgewekt bij de werkeloozen. Het be stuur was van meening, deze ontvredenheid bij het gemeentebestuur kenbaar te maken, door een protestbijeenkomst van alle werke loozen. Deze meneing werd door de vergade ring ondersteund en werd besloten hedenmor gen (Zaterdag) te half elf op hel Lindenplein samen te komen en dan in ordelijke optocht naar het Raadhuis te trekken en aldaar een deputatie uit hun midden te zenden naar B. en W., om meerdere te werk stelling te be pleiten. De voorz. wees er met klem op, dat het protesteeren moest gaan op een waardige wijze en vertrouwde, dat allen de te geven wenken onvoorwaardelijk zouden opvolgen en geen enkele aanleiding zouden zoeken om de orde te verstoren. Spr. bracht in deze nog lof aan de vertegenwoordiger der arbeiders in den Raad, welke ten alle tijde voor hen in den bres springt, doch nogal eens de steun moet missen van degenen, van wie zulks wel ver wacht mocht worden. Bij de rondvraag kwamen nog enkele huis houdelijke besprekingen voor, waarna de voor zitter onder dank voor de ogede opkomst, deze zeer belangrijke vergadeering sloot met den. chr. groet. Kindertoeslag. Door het toeslagfonds van den Landarbeidersbond „St. Deus Dedit is in de afdeeling Noordwijk in de eerste uitkeering uitbetaald 488. NIEUWKOOP. Koperen feest. Op 5 Janua-ri a.s. zal de Pastoor dezer Parochie, de zeereerw. heer H. P. A. van Dijk, den dag herden ken, dat hij voor 12 1/2 jaar benoemd werd tot Pastoor en wel van de parochie van Wieringen. Ook de dienstboden E. M. B. H. van Dieren en G. M. Schoenmakers zullen alsdan 12 1/2 jaar bij Z.Eerw. in be trekking zijn gewee-st. Werkverschaffing. Het vraagstuk dei- werkverschaffing heeft wel de bijzondere zorg van ons gemeentebestuur. Vinden reeds 10 12 personen regelmatig werk in het Gemeentelijk Ontginningsbedrijf met een zeer goed loon, thans is door de Gemeente een complex rietland aange kocht van Jhr. J. A. Boreel de Maureg- nault. om dit in te brengen in het Ontgin ningsbedrijf en daar doorheen te laten maken een vaart met bet oogmerk metter tijd de Zuid- en Noordeinderplas recht streeks te verbinden, een zaak van het hoogste belang voor de vooruitgang van onze Gemeente. Hiervoor zal binnenkort een doorvaart met vaste brug in het Meije- pad worden gemaakt. Een 25-tal werklooze arbeiders konden hierdoor te werk gesteld worden, voorloo- pig voor slechts drie dagen per week. De Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a. A. J. Meys om vergunning tot het op richten van een smederij in het- perceel Doezastraat Nos. 33 en 35, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie E Nos. 1430, 1649 (gedeeltelijk) en 1650. b. A. Stoeke om vergunning tot het op richten van een wawcherij. strijkerij en ververij in het perceel Haagweg No. 11, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M, No. 3636. c. de N.V. Biscuitfabriek „Nutrix" om vergunning tot het oprichten van een fa briek voor het vervaardigen van biscuits, pepermunt, drops enz. in het perceel Hoo- gewoerd Nos. 24, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie D Nos. 1 en 1527. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bij1 agen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 17 Januari e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Yi Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door: dr. Bruining, Merz, Niemer en Starck. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdieost der apotheken wordt van Vrijdag 2 tot en met Zondag 4 Jan waargenomen dooi de apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. meeste arbeiders hebben zich tegen werk loosheid verzekerd en kunnen de overige 3 dagen in de week een uitkeering van de verzekering trekken. Z0ETERW0UDE. DORP. Kinderfeesten. De commissie, door de Par. Jeugdraad in het leven geroepen, tot het organkeeren van kinderfeest een is goed geslaagd met de eerste winterfeesten. De jongens en meisjes boven de tien jaar hadden in de kerst va cantie een feestmid dag. Voor deze grooteren werd het kerstspel „De Heilige Nacht" opgevoerd. Na deze opvoering werden de kinderen gul ont haald op chocolademelk, krentenbrood en kwatta. Het commissielid v. Rijt wist met een paar liedjes de kinderen leuk te ver werken en zeer voldaan ging deze groep naar uis toe. Gistermiddag was het de middag voor de kleuters en de kinderen benedeu tien jaar. Hierbij mochten ook de moeders of groote zusjes meekomen. De groote zaal was stampvol met kinderen en grooteren. Dit feest was bijna geheel verzorgd door de Biscuits Fabrieken van Sluis te Deventer. Het feest was in één woord door deze Firma keurig gearrangeerd. De heer lm mink liet bij den aanvang de kinderen leuke liedjes zingen en toen de goede stemming er in was kwam den biscuit lawine, als beiooning voor deze zang, deze kleinen driehonderd in getal tvaetee- ren. Hierna kwam Prof. Ben Ali-Libi de Hof-Goochelaar, die de kinderen heerlijk wist te vermaken. Bijzonder geschikt voor kinderen, was de commissie vol lof over dit goochelen. Hierna volgde het schenken van een .ge weldige plas chocolademelk en nog een tractatie. Daarna werden nog films ge draaid die een beeld gaven van de biscuit- f abri cage van Sluis en met een doos heer lijke cakes voor elk kind sing de kleinen en blije stemming naar huis. De Commissie heeft haar eerste werk goed tot stand gebracht. ZEVENHOVEN. De melkprijs. De prijs van zoete melk is heden verlaagd van 13 tot 12 ct. per liter, de karnemelk van 8 op 7 ct. per liter. De hooge Amstel. Bij hoogen vloed wanneer de Amstel buiten hare oevers treedt worden des nachts wachten uitgezet om te waken bij eventueele doorbraken ter geruststelling voor de Amstel-bewoners. O, neem me niet kwalijk, vader, ik dacht dat u sliep.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2