LUCHTVAART VRAGENBUS UIT DE OMGEVING Z J 3 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 ZWEMMEN Miss Gleitze zwemt wereldrecord. De Engelsche zwemster Miss Gleitze, die o.m. het Kanaal is overgezwommen en de Straat van Gibraltar, heeft thans een nieuw wereldrecord gevestigd. Te Wel lington in Nieuw-Zeeland n.l. zwom zij 42 uur 30 minuten achter elkaar en vestigde hiermede een nieuw wereldrecord in het duurz wemmen. SCHAKEN HET T0URN00I TE HASTINGS. Capablanca door Sultan Khan geslagen. (Van onzen bijzonderen verslaggever). De sensatie van de derde ronde, was de nederlaag van Capablanca tegen Sultan Khan. In een onregelmatig geopende par tij, bezette de ex-weieldkampioen het veld e4 te vroeg met een paard, verzwakte zich daarna nog met f5 en moest later nog een dubbelpion in koop nemen. De Indiër manoeuvreerde zeer omzichtig en fijn, Ca- pa in een zetdwangstelling, rukte aan bei de vleugels op met zijn pionnen en drong ten slot e met zijn toren de vijandelijke ste.ling binnen, waarna het pleit spoedig beslecht was. De wijze waarop Sultan Khan, zijn ge weldige tegenstander overwon, is ken schetsend voor de moderne la veeringsstra tegie. Euwe, nam voor zijn nederlaag in de vorige ronde wraak door Yates te ver elaan. De partij was een CaroKann-ope- ning, waarin Euwe zwart had. Yales had een gevaarlijke koningsaanval te verduren; beide spelprs waren in groote tijdnood, hetgeen wit noodlottig werd. Hij overzag derrdoor een remise-kans en verloor. Colle schijnt slecht op dreef te zijn. Hij verloor nu zijn derde partij en wel tegen Thomas. De laatste won een stuk tegen de kwaliteit, waardoor de winst nog slechts een kwestie van techniek werd. Winter s eelde reise met Miohell, even als Miss Menchik met Tylor. In het reserve meestertouruooi verloor No eboom van Alexander en Jackson van Flohr. De vierde ronde. De belangrijkste partij uit de vierde ron de wps die van F.uwe tegen Capablanca. Eeide s eVrs durfden echter niet veel te rishec^en zoodat de toeschouwers welke op een „fighting game'' gehoopt hadden, werden te'eurgeste'd. Reeds na een paar uur s elen werd de partij remise gegeven. Sultan Khan echter, ze'te zijn serie ove winningen voort, dcor Sir Thomas te ve-slaan. Hierdoor staat hij nu reeds an derhalf punt voor bij Capablanca, zoodat de eerste prijs hem mauwelijk meer kan on tgaan. Colle. de overwinnaar van het toumooa te Scarbourough heeft in deze ronde nu eens niet verloren, zij het dan ook dat hij te-Ten Winter slechts remise wist te be reiken. Miss Menchik s-telde teleur door te-en Michel] te verliezen. Yates bracht zi;n eerste winstpunt, door Tylor te ver slaan. De stand in dit tournooi luidt als volgt: Sultan Khan 4; Capa-blahoa, Euwe, Michel 2 5; Miss Menchik, Sir Thomas 2; Winter en Yates 1.5; Tylor 1; Colle 0.5 p. Reserve-meester tournooi. In zijn partij met Norman, toonde No- teboom weer zijn bekende spitsvondigheid door zijn tegenstander in een verloren eindspel te manoeuvreeren. Door dit winstpunt schoof de Hollander zich naar de derde plaats. Koltanowski won va<n Jackson en Flohr van Alexander. De stand in deze groep luidt: Flohr 3.5, ReUstab 3.5, Noteboom 2.5, Alexander en Koltanowski 2, Broadbent 2, Norman, Jackson, Baratz 1.5; Illingworth 0 punten. Vijfde ronde. De uitslag van de vijfde ronde luidt: Eerste afdeeling. Euwe slaat Tylor. Capablanca remise met Thomas. Yates verliest van Michell. Mej. Menchik verliest van Colle. Winter staat het best in zijn afgebro ken partij tegen Sultan Khan, Tweede afdeeling. Alexander slaat ReUstab. Norman slaat Broadbent. Flohr slaat Noteboom. Illingworth verliest van Koltanowski. Jackson remise met Baratz. Afgebroken partij: Rellstab Illingworth.' Amy Johnson. Het Wolffbureau seint ons uit Keulen d.d. 2 dezei De Engelsche vliegster Amy Johnson is heden om 14.35 uur van Luik komend op het vliegveld te Keulen geland. Wegens het slechte weer zal miss Johnson eerst morgen vroeg haar tocht naar Peking over BerlijnWarschau vervolgen. Vraag: Ik ben 20 jaar en ben Oct. j.l. precies 2 dagen in militairen dienst ge weest en ben toen afgekeurd. Heeft mijn broer, die 1 jaar jonger is, nu vrijstelling egens broederdienst? Antwoord: U hadt minstens 30 dagen iienst -moeten zijn. De Raad dezer gemeente hield een open- bar vergadering onder voorzitterschap van den heer Alb. Oudshoorn, weth. loco-burgera. De burgemeester was door ongesteldheid ver hinderd. Secretaris de heer H. L. v. Delft. Nadat de voorz. de bijeenkomst op de ge- biuikelijke wijze had geopend, sprak hij er zijn spijt over uit, dat de burgemeester door ongesteldheid verhinderd was deze laatste raadsvergadering in het jaar 1930 te leiden, doch spreker sprak de hoop uit, dat een spoe dig herstel zou volgen en hij wedeMn de gele genheid zou zijn de eerste vergadering in 1931 te leiden. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging zonder op of aanmer kingen vastgesteld. Ingekomen stukken. De voorz. deelde mede dat sinds de vorige bijeen komst de navolgende stukken waren binnen gekomen: Diverse door H.H. Gedeputeerde Staten goedgekeurde comptabilileitsbesluiten bene vens een door dit college goedgekeurd besluit betreffende aan de gemeente gedane schen kingen voor het nieuwe Raadhuis. Een schrij ven namens de groep Nederland van het Al gemeen Nederlandsch Verbond met betrekking tot het vaststellen eener verordening tot hef fing van een belasting op openbare aankon digingen in verband met het toenemende euvel in aankondigingen vreemde woorden te bezi gen of deze geheel in vreemde taal te stellen. B en W stellen voor deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen waartoe wordt beslo ten. Schrijven van H. H. Gedeputeerde Staten houdende eenige bemerkingen van administra tieven aard tegen de ingediende begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1931. Wordt besloten de begrooting conform het verlangen van RH. Gedeputeerde Staten te wijzigen. Daarna wordt mededeeling gedaan van het proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger, waar bij alles in de b" !e orde werd bevonden. Nog was ingekomen een schrijven van den heer A. F. Koks en anderen, houdende ver zoek het besluit genomen in de vorige verga dering om in het gedeelte van de Dorpsstraat vanaf het Postkantoor tot hotel „De Zon" aan één zijde een trottoir te leggen, te wijzigen in dier voege dat in genoemd gedeelte aan weers zijden der straat een trottoir wordt aange bracht. De voorz stelt voor hieromtrent in deze vergadering niet te beslissen met het oog op de afwezigheid van den burgemeester, doch zegt toe, hoewel het vorige besluit niet on doordacht is genomen, het adres in de ver- gadeering van B. en W nader te zullen be spreken om dan daarop in de volgende ver gadering terug te komen. Spieker voor zich blijft de meening toegedaan dat twee trottoirs in dat gedeelte de veiligheid van het verkeer daar ter plaatse niet ten goede zou komen. Met hel voorstel van den voorz. wordt door de leden accoord gegaan. Aan de orde komt: Aankoop grond en obsta kels voor wegverbreeding langs den Heeren- weg. De voorz. deelt mede dat het hier betreft ven strook grond eigendom van: mej. de wed. v d. HorstZwetsloot, idem der familie Ma- chen, den heer N. A. H. Kieken en van liet R.K. Seminarie, benevens enkele daar staande boomen. Door de wed. v. d. Horst wordt aan de gemeente afgestaan ongèveer 40 M2, grond onder beding dat op kosten van de gemeente het hekje zal worden verplaatst en een be hoorlijke afscheiding met een ligustrum-haag, benevens een kleine tegemoetkoming. Waar de kosten van hekverplaatsing ongeveer J 56 kosten benevns de kosten der te planten haag stellen B. en W. voor bovendien voor de af te stane grond een vergoeding toe te kennen van f 80. Hierover ontspon zich een discussie waaraan door alle leden werd deelgenomen, in hoofdzaak over den prijs, berekend per M2. welken prijs sommige leden te hoog voorkwam Ce heer Bakker zegt, dat, waar het hier be treft afstand van grond voor wegverbreeding en hij bemerkt dat iedereen zonder uitzonde ring hieraan medewerkt, past zijn inziens meer een woord van hulde en lof te brengen niet alleen aan het College vaD B. en W voor hunne bemoeiingen, doch ook aan hen die op een zoo coulante wijze voor wegverbreeding van hun eigendommen afstaan. De voorz, dankt den heer Bakker voor deze woorden. Het voorstel van B. en W. om aan de wed. v. d. Horst benevens de kosten van terreinaf scheiding een bedrag van 80 toe te kennen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Wat betreft de afstand van grond door de fa milie Machen en den heer Kieken, zoomede 't R.K. Seminarie, zulks geschiedt om niet, alleen voor de kosten van het maken der afscheidin gen, zijnde bij de familie Machen en Kieken aebteruitbrenging en herstelling van het hek op steenen of betonnen voeting en bij het Se minarie, dat eveneens een groot gedeelte ter rein afstaat, voor de kosten van afscheiding met harmonica-gaas. Nog deelt de voorz. me de, dat de president van het R.K Seminarie bereid is drie iepenboomen, staande nabij het nieuw te plaatsen hek gratis aan de gemeente af te staan, onder voorwaarde, dat deze wor den gerooid voor rekening der gemeente, waarbij de boomen het eigendom worden der gemeente, doch het tophout voor het Semi narie. Wethouder Zwetsloot antwoord hierop dat het drie goede iepenboomen zijn, zoodat er nog wel een voordeeltje voor de gemeente aanzit. Op voorstel des voorz. wordt besloten op het aanbod van den President van 't R.K. Seminarie dankbaar in te gaan. Aan de orde komt: Vaststelling eener ver ordening op de heffing en invordering van ter- reingelden. B. en W. stellen voor onder den naam van terreingeld een belasting te heffen voor het in gebruik nemen door of voor cir cussen en dergelijke inrichting van het par keerterrein, om eventueele ontvangsten te de zer zake te kunnen verantwoorden, mede in verband met een te dezer zake gevoerde cor respondentie met H. H. Gedeputeerde Staten. De door B. en W. ontworpen verordening op de heffing en invordering wordt ongewijzigd vastgesteld. Punt 4 der agenda houdende verzoek van J Kroon om vergunning tot den bouw van een schuurtje op zijn bollenland gelegen tusschen den overweg der Nederlandsche Spoorwegen VAN WARMOND en het Warmonderhek wordt op voorstel des Voorzitters van de agenda afgevoerd en aan gehouden tot een volgende vergadering. Verder komt in behandeling punt 5 der agen da: „tijdelijke voorziening van den ambtenaar belast met de werkloosheid-aangelegenheden. De voorz. zegt, dat de gemeente-opzichter, die met deze werkzaamheden belast is, het zeer druk krijgt met de vernieuwing der Dorps straat en daarmede verband houdende verdere werkzaamheden en dus geen tijd heeft zich met de werkloosheid-aangelegenheden gedu rende dien tijd te moeien, zoodat B. en W.- oorstellen deze werkzaamheden tijdelijk op te dragen aan den heer J. H. Haverkort, en hem hiervoor een wekelijksche vergoeding toe te kennen van 12. Evenwel zij hierbij uit drukkelijk opgemerkt, dat deze aanstelling slechts is gedurende den druksten tijd der nieuwe bestratingswerken, zoodat zoodra de heer de Vrooraen eenigszins kan, hem deze werken weder zullen worden opgedragen en de heer Haverkort hiervan ontlast zal wor den. De heer Onderwater vindt het beter, dat de regeling dezer werkzaamheden in één hand blijven, waarop de voorz. antwoord, dat de heer Haverkort moet regelen met den ge meente-opzichter in overleg met den voorman der werklieden. De heer Bakker vindt de re geling zooals door B. en W. voorgesteld, de beste oplossing, temeer waar het slechts een kwestie is van hoogstens drie maanden. De heer Wilbrink vraagt of de heer Haverkort wel de man is die dit doen kan voorman Moerkerk is zijn inziens meer de praktische man en vraagt of het misschien niet beter is een tijdelijk opzichter over de straatwerken aan te stellen, waarop de voorz. antwoord dat B. en W. er op staan, dat de gemeente opzichter zich uitsluitend met de bestratings werkzaamheden bemoeit, te meer, waar stee nen, trottoirbanden en buizen door de ge meente zelf worden aangekocht hetgeen veel tijd en moeite van den opzichter zal vragen, zoodat hij daarnaast niet de zorg voor het werk der werkloozen op zich kan nemen. De heer van Moorsel vraagt of aan den voorman Moerkerk geen gratificatie kan worden gege ven voor zijn verantwoqordelijkheid en dit in mindering te brengen op de toe te kennen vergoeding aan den heer Haverkort. Ook zijn inziens is Moerkerk meer de praktische man. Weth Zwetsloot vindt voor de bewering van den heer van Moorsel zeer weinig grond. Moerkerk draagt als voorman steeds verant- antwoording en heeft daarvoor al hooger loon dan de andere gemeentewerklieden. Spreker is bang voor het toekennen van gratificatiën, men weet wel in dergelijke gevallen waarme de men begint maar niet waar het einde is. De voorz. verdedigt nogmaals het voorstel van B en W. als zijnde de beste en meest voor- deelige oplossing. Nadat hierover door alle leden nog hef woord gevoerd was, brengt de voorz het voorstel van B. en W, in stemming dat daar op met algemeene stemmen wordt aangenomen Bij punt 6 der agenda worden de aftreden de leden der Commissie tot wering van school verzuim, zoomede die der plaatselijke school commissie en der schattingscommissie, met al gemeene stemmen herbenoemd. In verband met de kosten inzake genoemde wegverbreeding worden B. en W. gemachtigd de noodige comptabiliteitsbesluiten te nemen Bij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer Bakker wanneer met de werkzaam heden betreffende de bestrating der Dorps straat en Baan zal begonnen worden, waarop de voorz. antwoord: vermoedelijk Maandag. De heer Onderwater vraagt of het niet wenschelijk zou zijn een scheiding te maken achter de woningen op Warmunda met het oog op de sloot die thans weer schoon is en het feit, dat de eene buur vaak het vuil ach ter een ander zijn woning in de sloot werpt. De voorz. voelt veel voor het betoog van den heer Onderwater en zegt overweging toe. Ook vraagt de heer Onderwater of B. en W, niet spoedig met een verordening kunnen komen regelende de ziekenhuisverpleging omdat de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden, vastgesteld in de vorige verga dering. slechts betrekking heeft op de kosten welke de gemeente verschuldigd is aan den Ontsmettingsdienst. De voorz. zegt spoedig een dergelijke verordening toe. De heer van Moorsel informeert naar een schoeiing, welke gemaakt wordt bij den heer Oudshoorn, waarop de voorz. antwoordt, dat hieromtrent zal gehandeld worden conform de bestaande voorschriften. Ook deelt de voorz, mede dat met betrekking tot af te stane grond dit te zijner tijd in orde zal ko men, terwijl ook door den heer Vermaat, die op het perceel nabij de jachthaven Cieco een schuitenbergplaats gebouwd heeft, op 6 Meter uit het hart van den weg op eerste aanvraag van B. en W. over zijn geheele breedte den grond ter diepte van 2 Meter zal afstaan, en de schutting op het terrein zal worden ach teruit gezet. De heer Wilbrink wijst op het huisje staande aan den voet van den Warmon- derdam, waar de goot loshangt en gevaar voor de veiligheid oplevert. De voorz. zegt de eige naar tot verbetering te zullen gelasten. De heer van Schie informeert naar het schoolter rein bij de R.K. School, dat thans in een mod derpoel herschapen is, hetgeen ook zeer na- deelig is voor de prachtige boomen daar ter plaatse. De voorz. antwoordt dat omtrent het herstellen van dit plein meeningsverschil be stond tusschen schoolbestuur en B. en W. daaromtrent advies bij den Inspecteur van het Lager Onderwijs is ingewonnen. Zoodra dit advies zal zijn ontvangen zullen B. en W. deze aangelegenheid ten spoedigste onder het oog zien. Nog deelt de voorz. mede, dat vol gens mededeeling van den Secretaris dezen morgen antwoord van den Inspecteur is bin nengekomen, zoodat B. en W. in hun eerste volgende vergadering dit zullen behandelen en dus in een volgende raadsvergadering met een definitief voorstel zullen komen. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorz. de vergadering, na eerst alle leden en hunne gezinnen een gelukkig nieuwjaar te hebben toegewenscht en na nogmaals de hoop te hebben uitgesproken, dat de voorz. spoe- •dig moge herstellen om de eerst-volgende ver gadering te kunnen leiden. LISSE. Uitvoering. Met een kort woord mo gen we er nog even aan herinneren dat a.s. Maandagavond het Frits Bouwmees ter-Ensemble alhier in t' Bondsgebouw op treedt ten bate van Herw. Levenskracht met „De Licht Last", spel uit de arbei derswereld in vier bedrijven van Kees Spie- rings. Wie van het mooie spel van Bouw- meesier wil genieten, zal goed doen zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien om teleurstelling te voorkomen. Verleden jaar immers, toen Bouwmeester hier voor „H. L." optrad met „Branding" moesten velen, welke hadden gewacht met het koopen van een plaatsbewijs tot aan den avond der uit voering, worden teleurgesteld aangezien de 450 plaatsen totaal waren uitverkocht. Het is bekend, dat Katholiek Lisse Bteeds bereid is het werk van Herw. Levenskracht te steunen dat strekt hun tot eerWelnu, door het bezoeken van deze uitvoering paart men het nuttige aan het aangename. Immers men steunt H. L. en geniet daar door van mooi tooneelspel OUDEWETERING. Het laatste bad. Men moet het jaar niet prijzen, voor het ten einde is. Op Oudejaarsavond wilde de heer M. alhier zich per rijwiel naar zijn familie begeven ten einde aldaar eenige dagen door te brengen. Hij had achter op zijn rijwiel een groote koffer met lijfkleeren voor hem en zijn gezinsleden en aan zijn stuur een doosje, waarin een kleine hond moest wor den vervoerd. Nauwelijks was de heer M. echter op zijn rijwiel gezeten of het doosje raakte bekneld tusschen zijn beenen en het stuur, met het gevolg, dat hij pardoes de Wetering inreed en kopje onder dui kelde. Door de heeren Hulsbos en J. Ves seur werd hij spoedig weer op het droge gebracht 't Rijwiel en het doosje met 't hondje waren in de diepte verdwenen. Doch ook dit kon spoedig naar boven worden ge haald en het kleine beestje bleek gelukkig nog in leven te zijn. WARMOND. SPOEDEISCHENDE GEMEENTE- RAADSV ERG ADER ING. De gemeenteiaad dezer gemeente is in spoeaeischencle vergadering bijeengeroe pen op Maanuag 5 Januari a.s., des mor gens te 10 uur, ter bespreking van de ver betering van de Dorpsstraat. Tuonueiconc-ours R. K. Voiksbor.d. Aangezien üe besaue teujke ziekte de dipliieiitis alhier zoo goed als gc.»euen kan vvoioeii bescnouwu is üoor uen Bur gemeester \e,.oi ge0ekea de aangeaonaig- ue tooneen.eastriju a.e ïeeas lil novem ber jf. nad moete.i be0.nnen aan te van gen en wei op 4 Januari a.s. Natuurujs ueeit deze oinstandigneid veie moeiJijkue- den met zich meegebracht, en was een omzetting van data noodzakelijk geworuen zoodat he^ geval zich nu voordoet dat de veieemgingeu die a.s neg 5 en 6 op de lijst stonden op oen ee.steu wedsti ij da vond zul.en opt.eden en wei de e.ee.uging uit 1U'ommen ie en die uit Voorhout. Den zen avond zul.en uitkomen Maassluis en Bos koop terwijl daarop volgen Puimeiend en Leiuen. Lisse en Biompwijk sluiten dan de rij van oeeinen ers. Hoewel de wedstrijd- avonden door bovengenoemde omstandig heden nu elkander een wejnig vlug zullen opvoigen, veitrouwi het Bestuur van den li. K. Volksbond dat de inwoners van Warmond en omgeving zich daardoor niet zuilen laten aisennkken. Een toor.eehved- stnjd is buitengewoon af wisse.end daar elke wedstrijdavond nieuwe vereeuigingen en nieuwe stukken met zich brengt. Het Haagsche s>mphome-orkest zal voor keu rige muziek zorgen. Schaak- en Uarr.club. Het aantal ver- eenigingen in onze gemeente is weer met een vermeerderd nl. een Bchaak- en Dam club. Hei aantal leden, dat zich reeds op gegeven heeft, kan bevredigend worden, genoemd, ofschoon, daar er vele Schaak- en Damrliefhebber8 in onze gemeente zijn, het aantal nog veel grooter had kunnen zijn. De eerste speelavond werd vastgesteld op Woensdag 7 Januari te half a*ht in hotel „Stad Rome", waar dan ook tevens gelegenheid zal zijn kennis met de vereeni ging te maken. Het voorloopig bestuur werd aldus sa mengesteld: Voorzitter: M. D. Bergman, secretaris: N. Immerzeel, penningmeester Q. Onderwater. Vindt je de eenzaamheid in de cel niet het verschrikkelijkste van het gevan genisleven? Ja, dat daoht ik vroeger ook. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Cursus Electriciteitsleer zaal 2, 8 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Bestuur R. K. Bouwvakarbei ders, zitting van 78 uur. Kantoor boven. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Coöperatie „Eendracht". 8 uur, Boudsge- bouw, Steenschuur 15. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterdag s e tbank 7—8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Sparen voor de Reiskas van 78 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Brandstoffencommissie houdt zitting van 7—8 uur in het kantoor. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging \e doen in- s ven R. K. Jonge.ingen vanaf 17 jaar lederen lllen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van bet Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.— tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas, welke wordt waar genomen door de hee.en Leo Bayer en C. van Gerle. Van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur 8.15 uur kegelclub „Alle Negen". 8 30 uur mcandelijksch atie.ie^ing vcor de Zelateurs van het St. Pe rus Liefde- we.k. Geen enkele zelateur mag ontbre ken, tevens inlevering der hoekjes. 8.30 uur Esperanto-cuisus op de boven zaal. D.ncdag 8.30 uur verplichte maandver gadering afd. Gehuwde Gezellen. Woansdag 8.30 uur Maandvergadering Raad van Eestuur. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebas ian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Van 89 uu»- in de Bestuurskamer zit ting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Telefoon 1168. Vrijdag. Sjmphome Frans Schweitzer re Pi tie m 8.30 uur Van 8—10 uur turnclub Oranje-Zwari lokaal Pieterskerkhof. Allen op tijd aan. ezig. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Zaterdag b: eenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub de Poedelaars. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en dona'.eurs der Vereeniging. ic en Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: De jaarboekjes zijn te verkrijgen bij den huismeester. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaaisjongens in het Gebouw der St. Joseph s-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887—September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van 89 uur. Zondag van 1 tot 1.30 uur bibliotheek, half 5 Conferentie, 5 uur contributiebeta- len, spaarkas en ontspanning. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoor9teeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend lederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morgens. R K REIDANSCl UB „UTILE DIIICP. Maandagavond half negen repetitie (Mare). Nieuwe leden kunnen zich aanmel den Oude Vest 101. R. K. DAMES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt: Adspiranten: 5.30—6.30 uur groep I 6.457.45 groep II. 89 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden N. Rijn 32.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14