HARTOG'S NED. OOST-INDIE UIT DE OMGEVING TAMDHEELKUNOIGE INRICHTING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 3 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Onfortuinlijke dief te Barneveld. Toen do boorenarbeider J. W. te Zwar- tebroek, onder de gemeente Barneveld, Woensdagnacht even zijn woning verliet, zag hij een man, die haastig de vlucht nam. W. ging den vluchteling achtevna on gaf he*i, toen deze eon mes trok, zulk een slag op het hoofd, dat hij versuft scheen en bij den tweeden slag ter aarde stortte. Bij on derzoek bleek de vreemdeling een Span jaard to zijn, Pedro Carcia geheet en. Hij was in het bezit van aan den landbouwer B. behoorende kleodingstukken. De dief werd naar het politiebureau vervoerd, en zal voor den officier van justitie worden geleid. HET WEER IN 1930. En In December. Het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt deelt mede: Gemiddeld over de vijf hoofdstations wae in December de ochtendterapcratuur een halve graad te laag. Zij was in de eer ste en tweede decade resp. anderhalve graad en een halve graad te laag, in de derde een halve graad te hoog. De grootste afwijkingen kwamen voor op den vijfden en 3sten resp. zes en een halve graad beneden en vijf graden boven nor maal. De gemiddelde maximum-temperatuur was één graad beneden normaal, het ge middelde minimum ongeveer normaal. Het aantal dagen met een minimum-tem peratuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt achttien tegen veertien nor maal. De neerslag was over het geheele land beneden normaal; in het Zuid-Westen tien tot vijf-en-dertig pet. Te De Bilt werden een-en-veertig uren zonneschijn waargenomen tegen zeven-en- dertig normaal. Gemiddeld over het geheole jaar was de temperatuur 0.6 gr. Celcius te hoog, de grootste afwijkingen kwamen voor in Juni met 2.9 gr. boven en Februari met 0.9 gr. beneden normaal. Het aantal dagen met een maximum tem peratuur boven vijf-en-twin tig graden be droeg op de vijf hoofdstations zeventien tegen zestien normaal. De jaarsom van den eerslag was twintig pet. boven de normaal van 691 m.M. De grootste afwijkingen vertoonden November en Februari, met resj. 115 pet. boven en 58 pet. beneden normaal. Het aantal uren zonneschijn gemiddeld over de vijf hoofdstations, dat normaal 1461 bedraagt, was in het afgeloopen jaar 101 uur daarboven. De grootste afwijkingen kwamen voor in Juni en Mei resp. zeven-en-zestig uren bo ven en drie-en-dertig uren beneden nor maal. BUUENL. BERICHTEN ONGELUKKEN ONDERGANG VAN DE „TOREFJELI." BEVESTIGO. Alle opvarenden omgekomen. Bevestigd wordt, dat bet Noorsche stoomschip „Torefjell" met 24 menschen aanboord is vergaan. Aangenomen wordt, dat het schip Zaterdag j.l. ten gevolge van een ontploffing gezonken is. Uit aangedre ven wrakstukken is komen vast te staan, dat een ontploffing heeft plaats gehad. Men vermoedt, dat de bemanning in liet voorschip was en dat zij geen tijd had, zich aan dek te begeven, voordat het schip zonk. Verder neemt men aan, dat de ka pitein, de stuurman en hun vrouwen in den slaap ten gevolge van de ontploffing zijn gedood. Hevige ontploffing in badinrichting. Naar uit Lemberg wordt gemeld, heeft op Nieuwjaarsdag te Horedenka in een da- mesbadinrichting een hevige ontploffing plaats gehad. Ten gevolge van de sleebto constructie ontplofte een der ketels, juist op het moment, dat er zich 17 vrouwen in de badinrichting bevonden. Drie vrouwen en de stoker werden gedood en tien anderen, worden zwaar gewond, waarvan zes levens1- gevaarlijk. Zijn huishoudster bij vergissing doodgeschoten. In de veronderstelling, een inbreker voor zioh te hebben, heeft gisterochtend vroeg de pachter St-rassburgor te Biestern bij Lötzen zijn huishoudster doodgeschoten, 's Ochtends vroeg werd Strassburger wak ker door een verdacht geluid. In de veron derstelling, dat een inbreker zijn slag »loeg, nam hij zijn zaklantaarn en een re volver en begaf zich naar beneden. Toen hij daar iemand zag, die op de vraag „Wie is daar?" geen antwoord gaf, schoot Strass burger in het donker. Tot zijn grooten schrik bemerkte hij, dat hij zijn huishoud ster, juffrouw Drubba, had doodgeschoten. Aardbeving in Canada geregistreerd. Een aardbeving, die vier uur aanhield, werd te Ottawa, alsmede te Toronto, ge registreerd. Geschat wordt dat het cen trum zich op 2530 mijl afstand bevond. Hoogwater. Op Nieuwjaarsdag heeft de Moezel de hoogwatergrens overschreden en de rivier stijgt nog steeds met 3 c.M. per uur. Ook de verschillende bergrivieren in den ffel stijgen nog steeds, tengevolge van n sterken regenval der laatste dagen. Brand in Dagbladgebouw. De gebouwen van de „Baltimore Post'' te Baltimore staan in brand. Een persoon is in de vlammen omgeko men. Eenigen worden vermist, en men vreest, dat zij eveneens zijn verbrand. Een berucht „geveltoerist" gearresteerd. De recherohe is er in geslaagd in een pension te Berlijn een beruchten inbreker, den 32-jarigen gevetloerist Hecken, bijge naamd „Fassadenkarl" te arresteeren. Hecken wa6 eenigen tijd geleden uit het tuchthuis ontsnapt waarheen hij was ge bracht om tien jaar uit te zitten wegens talrijkè inbraken en diefstallen in villa's en hotels in binnen -en buitenland, waar bij hem in den loop der jaren voor hon derd duizenden aan juweelen enz. in han den gevallen moeten zijn. Den laatsben tijd leefde hij met een jong meisje, de dochter van een aanzienlijke fa milie uit Frankfurt, dat geheel onder zijn invloed was. Hecken stond aan het hoofd van een internationale bende, die haar hoofdkwartier had in Frankfort. Reeds zijn tien van zijn handlangers geknipt. Amerikaansche jongen ontvoerd en weer teruggebracht. De dertienjarige Adolphus Orthwein, een zoon van rijke ouders, is Woensdagmorgen door een met een revolver gewapenden ne ger ontvoerd in een dorp bij St. Louis. De jongen zou per auto naar de boerderij v?mi zijn grootvader worden gebracht, doch de wagen had het park, dat zijn woning om ringt, nog niet verlaten, toen een neger te voorschijn sprong en den chauffeur dwong hem zijn zitplaats af te staan. Eenige hon derden meters verder bracht de neger den jongen in een kleineren auto over. Des avonds evenwel is de luiaap weer bij zijn grootvader gebracht. Er behoefde geen losgeld betaald te worden, doch de bevrij ding geschiedde, nadat een groote beloo ning was uitgeloofd voor degenen, die inlichtingen over de ontvoering konden verschaffen. Aan de bevrijding was de voorwaarde verbonden, dat over de ont voering niet meer zou worden gesproken. De politie zet niettemin het onderzoek voort. Een gedenksteen voor Anita Garibaldi. De Italiaansche Regeering heeft het plan opgevat om op den 50en verjaardag van den dood van Garibaldi op 2 Juni 1932, naast het groote ruiterstandbeeld van Ga ribaldi op den Janiculus een monument voor zijn echtgenoote Anita op te richten, eveneens te paard. Koningin Helena van Ita lië zal op verzoek als beschermvrouwe op treden van het opriohtings-comité voor dit irionument. Op verschillende plaatsen in het buitenland heeft dit plan groote ver bazing gewekt, omdat men van meenning was, dat het standbeeld van Giuseppi Ga ribaldi op den Janiculus, dus vlak bij het Vaticaan, een overblijfsel was uit de peri ode van strijd tusschen den Italiaanschen Staat en den H. Stoel. Het blijkt nu ech ter, dat Garibaldi, niettegenstaande zijn houding tegenover den Kerkelijken Staat en zijn princiepen als vrijmetselaar, toch nog steeds als nationale held beschouwd wordt. Het oprichten van een monument voor Anita Garibaldi op Italiaansch gebied kan ook niet als een overtreding van arti kel 1 par. 2 van het Concordaat met 't. Vaticaan beschouwd worden. In bedoeld artikel garandeert de" Italiaansche regee ring met betrekking tot het geheiligd ka- rakrer van de Eeuwige Stad, van den Pau selijken Stoel, als middelpunt der Katho lieke wereld en einddoel der bedevaarten in Rome, alles te verhinderen, wat met dit karakter in strijd zou kunnen zijn. Onder de-ze bepaling zou veel eerder de hatelijke inscriptie vallen, die de vroegere anti-clericale gemeenteraad van Rome liet aanbrengen op het monument dat door Pius IX opgericht werd op het kerkhof te Verano tot nagedachtenis van de binnen- landscke soldaten, die gevallen waren in den strijd voor de onafhankelijkheid van den Kerkelijken Staat. Daar leest men nog altijd, dat een „verfoeilijke, autocratische regeering vreemde soldaten riep, om ze tegen de Italiaansche t roepen te laten vechten." Het is te hopen, dat deze gedenksteen uit een duistere periode van anti-clericale gezindheid zoo 6poedig mogelijk verdwijnt van het overigens zoo piëteitvolle kerkhof van Rome Herinnering aan de tragedie der „Lusitania". •Uit Husum (Sleeswijk-Holstein) wordt ge meld: Er is een flesch komen aandrijven, die blijkbaar afkomstig is van het stoom schip" „Lusitania", dat tijdens den oorlog getorpedeerd werd. De fleech, die geheel bedekt was met zeewier en schelpdieren, bevat de door tien passagiers onderteeken- de mededeeling, dat de „Lusitania" binnen tien minuten zou zinken. Daar deze bood schap als authentiek schijnt te worden beschouwd, is zij doorgezonden naar de Cunard Line. Een voordeelige lucifer. De Weensohe scheikundige dr. Ferdinand Ringer heeft een octrooi aangevraagd voor een ,eeuwigdurenden lucifer", die, ter grootte van een gewonen lucifer, de moge lijkheid biedt, ongeveer zeshonderd maal te worden aangestoken. De geheele lucifer is vervaardigd van hetzelfde chloride, dat den kop vormt van een Zweedsohen luci fer, doch dr. Ringer is erin geslaagd, bij deze chloride-massa een stof te mengen, die door stikstofontwikkeling tijdens het' branden het uitgaan vergemakkelijkt en bovendien verhindert, dat het lucifershout je bij een geringe warm te-ontwikkeling zelf iii brand geraakti AUTO TE WATER. Drie planters verdronken. Aneta seint uit Medan. Een auto, waar in gezeten waren de planters S. Sieber, Ro land Schiess en Robert Allan Douglas, al len werkzaam op de onderneming Si-Boe- lan van de Rubber-Mij. Si-Boelan te Me dan, geraakte in de rivier. Alle inzittenden verdronken. NA DE MERAPI-RAMP. Menschelijke gieren zwermen om de ge troffen streek. Aneta seint uit Magelang: Een betreurenswaardig verschijnsel is, dat het door de uitbarsting van den Me- rapi getroffen gebied fungeert als magneet voor het geboefte uit de geheele omgeving. Eergisteren werden veertien personen ge arresteerd, terwijl d© militairen allerwegen hinderlagen leggen om het gespuis in han den te krijgen. Het aantal militairen, mo menteel 5 compagnieën bedragend, zal in den loop van den volgende week vermoe delijk worden verminderd aangezien als dan met twee volstaan kan worden. De politiesterkte zal eveneens worden inge krompen, zoodat waarschijnlijk de uit Öen- garang afkomstige menschen zullen wor den teruggezonden. Het hoofd van den Pandhuisdiensi heeft toegezegd een hoeveelheid sarongs en baadjes gratis ter beschikking van de vluchtelingen te stellen. De Intendance voedt nog 8000 vluchte lingen, welk getal echter geleidelijk ver minderd KOKENDE BANDJIR IN HET M0EN- TILANSCHE. Bevolking vlucht in paniek. Aneta seint uit Sema-rang. Donderdag avond veroorzaakte gevaarlijke bandjirs van kali's in het Moentilansche een ware paniek in Moentilan, dat half werd ont ruimd door de bevolking, die naar Mage lang vluchtte. De oorzaak is. hoofdzake lijk gelegen in een geweldige stroomvor ming van de kali Blongkeng, die met ko kend water bandjirde, waardoor de brug over de kali Blongkeng te Moentilan vol komen in stroom verdween. Na een inge steld onderzoek bleek, dat een en ander geen gevaar opleverde, terwijl ook geener lei schade werd aangericht. In den loop van den nacht, keerden de vluchtelingen terug. ALKEMADE. Geboren: Maria Engelina d.. van C. W. Otte en J. M. Hoogenboom. Johanna Martina d. van M. van der Vlugt en A. Zoe tendaal. Ondertrouwd: Hendrikus Leonar- dus Huigsloot, jm. 25 j. en Antonia Ma ria Klein, jd. 24 j. Jacobus Franciscus Bielefeld jm. 25 j. en Hendrika Helena I'Ami jd. 23 j. Johannes Nicolaas Vol- water jm. 24 j. en Hendrika Anna Maria van Beek j.d. 22 j. Petrus Johannes Zwitsloot jm. 23 j. en Huberta Berg jd. 32 j. Simon Hoogenboom jm. 45 j. en Apo- lonia Maria Dobbe jd. 34 j. Overleden: Gerardus de Moree 85 j. Catharina Debora Rotteveel echtgen. van C. Jansen 58 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: Maria Bertha, d. van C. E. Nederveld en H. J. van Hulzen. Klaas, z. van K. Mantel en M. Baarsen. Albet- tje, d. van O. Vuijst en J. den Haan. Dieuwertje, d. van H. Wilner en A. Kool Gerardus Jacobus, z. van G. J. Poel geest en G. van Warmerdam. Cornclis, z. van J. F. van der Veek en J. van Diest Cornelia, d. van C. Weij en D, Bok horst. Willem, z. van W. Buis en N. Molenaar. Arie. z. van G. Boos en M. C. Jansen en J. M. Xijs. Ondertrouwd: P. J. Brederde 26 j. en A. M. van Loon 24 j. J. Wolfert 27 j. en G. Schalk 23 j. F. C. Westgeest 24 j. en J. van Veen 24 j. Overleden: Jan Overdorp 75 j., geh. met M. van Dreunen. Cornells Struik 80 geh. met B. van Vugt. Cornelis de Vries 69 j., geh. met K. Blob. Johannes Philippus 4 mnd., z. van C. L. Pijpers en C. M. Mesman. Neeltje Lallemann 89 j., wed. van W. van den Berg. Tobias Ge- lein 89 j., wednr. van A. Blokker. Trijn tje de Boer 73 j., wed. van G. Rooks. .Jan Heijstek 9 mnd., z. van P. Heijstek en T. van Vuren. Louis Berrevoets 36 j., geh. met A. C. Combee. Adriana Cor nelia van Splinter 67 j„ wed. van W. Bies heuvel. WASSENAAR. Geboren Johannes Antonius, zoon van H. M. H-opman en A. H. Guffens Petronella Agnita Martina Maria, dochter van P. A. Gerse en E. M. A. Lut Pieter- nella Neeltje, dochter van J. Kriege en G. Barnhoorn Maria Hendrfika Theodora dochter van A. C. Haasing en H. M. van Rijn Jacobus Petrus Jozef, zoon van J. P. van der Holst en J. M. de Zwart Hendrika Maria, dochter van J. Remmers- waal en 0. van Haastrecht. Ondertrouwd: G. A. Henkes en J. W. Heijns J. M. Nijskens en C. de Groot L. Th. G. Stijnman en E. W. Schneider. Gehuwd: J. A. de Goeijen en D. S. A. de Lange J. M. Smit en W. C. L. Voorduin. Overleden: N. de Bruijn, 51 jaar, echtgenoot van J. C. van V egt en. VOORSTRAAT 4 bij da Boulevard KATWIJK AAN ZEE Spreekuur Maandag en Woensdag van 10-3 Vrijdags geen spreekuur Kunsttanden f2.—. Pijnloos trekken inbe grepen. Onbreekbare gebitten met voort durende garantie. 459 HILLEG0M. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt Dinsdag 6 dezer te 1.45 uur een openbare vergadering. O.m. zal de be grooting worden behandeld. Raiffeisenbank. Dinsdag zal het nieu we gebouw der Raiffeisenbank gelegen aan de Weeresteinstraat in gebruik wor den genomen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Voor sommige soor ten is er een weinig meer vraag met iets beter prijzen. In het algemeen is de uit komst nog verre van winstgevend. Betaald werd per 100: Hyacinthen ƒ1314. Tulpen: Witte due Max ƒ1.101.3Ö, Dus de Berlin 1.10—1.40, Brilliant Star 1—1.10, Pro serpine 2.702.90, Le Matalas 3.10 3.40, King of the Yellow 4—4.10, Fred, Moore 2.60—2.70, per dozijn (zonder bol, bestemd voor export) Witte due Max 0.270.29, Brilliant Star ƒ0.240.30, Fred. Moore 0.65—0.75, Rose la Reine 0.470.53, King of the Yellow 0.600.65, William Copland 11.10. TER-AAR. Ontijdig ontploft. De traditie getrouw, was 't in den nacht van Woensdag op Don derdag weer gebulder van geweerschoten en knalbussen. Te Aardam had men een knal bus afgestoken. Na een tijdje wilde de heei' G. v. d. H. Azn. deze oppakken, doch eens klaps ontplofte de bus, en- kreeg H. de in houd in zijn gelaat. Spoedig was dr. Quar- tel ter plaatse en verleende de eerste hulp H. moest terstond overgebracht worden naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Geboren: Francisca d. van P. Wijfje en Schalkwijk. Johanna Maria dochter van J. v. d. Hoorn en Vermeulen. Overleden: A. van Hameren 80 j. wednr. van E. Pecht. Gevestigd: C. van Eyk van Bos kop. M. J. Breedveld van Alphen aan den Rijn. Vertr.okken: H. Rijnsburger naar Waddinxveen. M. Verkaik naar Lopik. Chr. Esveld naar Boskoop. H. J. den Hartog n. Alphen. G. Verboom naar Al phen. M. C: A. Omtzigt naar Wouw. ALPHEN AAN DEN RIJN. De groentenveilingen. Met ingang van a.s. week, zullen de groentenveilingen tijde lijk alleen op Vrijdag plaats hebben. Biljarten. Door de biljartclub A. D. O. gevestigd in café „de Prins van Oranje" te Alphen a. d. Rijn, zijn nederlaagwedstrij- den 3e klasse uitgeschreven, voor ieden aangesloten bij den Ned. Biljardbond, waarvoor zeer fraaie prijzen zijn uitgeloofd. Gevestigd: C. M. Vonk, Aarkade 30, van Zevenhoven. S. van Asselt, Vin- kebuurt 23, van Bodegraven. Kinderen Schram, Stationsstraat 22, van Echt (L.) W. M. van Stoffelen, Hortensiastarat 17, van Nieuwer Amstel. S. P. A. Ruiter. Steekterweg 90, van Bergen (N.-H.). H. Flentrop, Hooftstraat 325, van Halligen F. P. Voors, Raadhuisstraat '44, van Rot terdam. F. J. J. Kamp, Bruggesfcraat 6, van Nieuwveen. N. van den Bos, Steek terweg 128, van Koudekerk. O. J Vis ser, Hoogedijk 6, van Rijnsburg. T. G. de Bruin, Hoorn 43, van Woubrugge. G. Stouten, Trompstraat, van Leiden. Vertrokken: M. J. Breeveld, Dorps straat 84, naar Ter Aar. J. D. Eeren- berg, Martha-Stichting, naar Hilversum. T. de Vries, Gouwsluischeweg 61, naar Wymbritseradeel. J. M. Teunisso, Noord- einde 4, naar Nieuwkoop. D. Verwoerd, Jaagpad 5, naar Boskoop. A. N. Mole naar, C. de Vlamingstraat 4, naar Kame- rik. J. Molenaar, C. de Vlamingstraat 1, naar Katwijk. G. W. M. Heemskerk, Sta tionsstraat 4, naar Rotterdam. D, van Donk, Hooftstraat 65, naar Wassenaar. W. van Middelkoop, Heerenweg 15, naar Nieuwkoop. N. W. de Wit, Steektft'wcg 77, naar Nieuwkoop. A. Sloof, Raadhuis straat 81, naar Beverwijk. A. van Keeken, Lemzonlaan 4, naar Rotterdam. J. Vink, Hooftstraat 80, naar Boskoop. C. Boere, Nesse 10, naar Gouda. J. J. Overes, Pr. Hendrikstraat 106, naar Zwammerdam. - L. Posthumus, Gouwekade 17, naar Andijk. J. van der Velde, Gouwekade 21, naar Boskoop. A. van Egmond, Grijpestein- straat 30, naar Boskoop. BODEGRAVEN. Overzicht kaasmarkt 1930. In het af geloopen jaar werden op de wekelijksche markten alhier aangevoerd 15653 (15707) (w.o. 15233 (15135) partijen gestippelde kaas) wagens Goudsche kaas met 657217 (665202) stuks vertegenwoordigende een ge wicht van ongeveer 5914953 (5321616) K.G. In 1930 werden er 54 wagens met kaas min der aangevoerd dan in 1929. Tusschen haak jes het aantal in 1929. Voorts werden er ter markt gebracht 15 koeien en 480 lam meren. Het aantal uitstallingen bedroeg 7«4. Tentoonstelling B. P. K. V. Zaterdag middag word de tentoonstelling van de B. P. K. V. door den burgemeester geopend. In zijn openingswoord memoreerde hij de groote vlucht welke de kippen- en konijnen fokkerij heeft genomen en wenschte het bestuur veel succes met hun werk, bijzon der met deze tentoonstelling. Op de ten toonstelling waren zeer veel prachtexem plaren van hoenders en konijnen, voor de liefhebbers een lust om eens rond te gaan. Ook duiven waren in diverse soorten ruim vertegenwoordigd in zeer mooie exempla ren, benevens eenige ganzen en fazanten. De inzendingen maakten een zeer goe den indruk en bij de keuring is duidelijk merkbaar dat veel zorg wordt besteed aan verbeteringen der soorten. Ook exposeer den eenige handelaren in voeder, waarvan de firma van Niekerk met zijn bekend och tend voer wel de meeste aandacht trok. De tentoonstelling werd, zooals gewoonlijk, door een groot aantal belangstellenden be zocht. Slachthuis. In de maand November zijn in het gemeentelijk slachtuis geslacht: 90 koeien, 3 paarden, 89 varkens, 37 gras kalveren, 12 schapen en geiten en 631 nuch tere kalveren, terwijl voor export nog 20 nuchtere kalveren en 241 schapen werden geslacht. Gevonden. Een autoband, 1 schoffel, een eikenhout gordijnroede. Verloren. Een lage bruine heeren- sohoen en een belastingmerk. Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Theodorus Johannes z. van H. Th. van der Maat en J. O. de Groot. Gijsbertus Jacobus z. van G. Roos en A. de Lange. Wilhelmina Cornelia d. van M. "C. Veelenturf en G. M. Plomp. Hendrik z. van A. A. G. van der Nagel en van J. van den Ham. Overleden: Neeltje van der Linde 71 j. gehuwd met A. van der Brugge. Gevestigd: N. Zuidam, dienstbode, van Polsbroek. C. Rodenburg, zonder beroep, van Zwammerdam. J. Droog, en gezin, arbeider, van Barwoutswaarder. A. W Op 't Land, en gezin, schipper, van Zwammerdam. N. Versluis, dienstode, van Hogblokland. N. Slappendel, boe renknecht, van Zwammerdam. O de Wifc huishoudster, van Anna Paulowna. A. Doornik, slagersknecht, van Doetinchem. C. Oskam, bakkersknecht, van Benschop. N. Griffioen, dienstbode, van Alphen aan den Rijn. A van Woerekom, bak kersknecht, van Schiedam. -— G. Domburg, zonder beroep, van Zevenhoven. C. J. Disseldorp, tuinder van Waddinxveen. M. W. van Amstel, dienstbode, van Vrees- Vijk. Vertrokken: H. J. E. van Welsem, coupeuse, naar Deventer. A. G. Streng, slagersknecht, naar Alphen aan den Rijn. S. van Haselt, slagersknecht, naar Al phen aan den Rijn. M. M. van den Dool, dienstbode, naar Wassenaar. D. Poot, en gezin, loodaschbrander, naar Zwammer dam A. G. Veelenturf, zonder beroep, naar Loosduinen. A. Mulder, zonder be roep, naar Apeldoorn. J. Eising, dienst bode, naar Reilen. P. W. M. Hooglugt, winkelbediende naar Raalte B. van Beek, dienstbode, naar Nieuwerkerk a. d. IJssel. A. Wittebol, dienstbode, naar Waarder. G. A. Wijman, Boerenknecht naar Zegveld. J. van Duuven, arbeider, naar Rietveld. G. Wagensveld, dienst bode, naar Rietveld. Gerrit Koning, tuin- der, naar Barwoutswaarder. Florig Ko ning, tuinders naar Barwoutswaarder. NIEUWVEEN. Uitvoering Maria-Congregatie. Zondag 28 en Maandag 29 Dec. werd in de R. K school door de zangclub en de toonëelver- eeniging der Maria-Congregatie een uit voering gegeven voor de donateurs dezer Congregatie. Opgevoerd werd een missie- tooneelstukje, getiteld „Geld hebben en toch in den hemel komen", met muziek en zang en slot-apotheose; en een groot drama in 6 bedrijven, getiteld „De onschul dig veroordeelde", onder regie van den heer A. v. d. IJssel. Beide stukken werden uit stekend gespeeld en de zeer vele schoone passages maakten een diepen indruk op alle toeschouwers, die in groot getal aan wezig waren. De muziek en zang waren in bekwame handen; het geheele spel werd mot aandacht gevolgd, en men was telken? vol verbazing voor de prachtige tooneelen en tableaux en de schitterende verlichting welke men te zien kreeg. Het was duidelijk dat er veel zorg aan de uitvoering was be steed en er komt dan ook een woord van lof toe, zooals de zeereerw. heer Pastoor ook zeide aan al degenen die daartoe heb ben samengewerkt, in het bijzonder aa« dengene die de beschildering van de too- neeldoeken met vaardige hand heeft ver zorgd, en aan den regisseur, die tijd noch moeite heeft gespaard, om alles zoo voor treffelijk te regelen, en die met beperkte middelen zoo veel schoons hoeft tot stand gebracht. NOORDEN. Hoog bezoek. Woensdag bracht Mgr. Router, Bisschop van Nellore incognito 'n bezoek aan ons dorp ,welk bezoek behalve den zeereerw. heer Pastoor gold de Fa milie Koperdraad, wijl Mgr. tal van jaren met Pater F. Koperdraad in de Missie van Engelsch Indië heeft samengewerkt. L H. K. Vu,..„oond. Zondag a.s. viert de afdeeling van den R. K. Volks bond alhier haar tweede lust rum, In de vroegmis wordt dit lustrum kerkelijk ge vierd en dos avonds met een feestvergade ring in de St. Francrscusznal, waarbij het optreden van den Humorist Verkerk een gedeelte van het programma vormt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10