DE UITVERKOOP HIARTENS UIT DE OMGEVING Restanten, veisctioten en iets vuil porden artilelen BIJNA VOOR NIETS UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 2 JANUARI 1931 üE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE GEVOLGEN DER WERKLOOSHEID. Mgr. J. D. J. Aengenent voorzitter van een te Haarlem opgericht comité. In het comité tot bestrijding vin de gevolgen der werkloosheid te Haarlem hebben zitting genomen: Z. D. H. de Bis schop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aenge nent, voorzitter; prof. dr. A. A. Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, tweede voorzitter; voorts de heeren A. Mars, voorzitter van den Haarlemschen Bestuursdersbond, secretaris; jhr. J. O. Molerus, secretaris der Kamer van Koop handel, tweede secretaris; W. Korvinus, lid van den Voogdijraad, penningmeester; ds. M. G. Blaauw, predikant der Nederd. Herv. gemeente te Schoten; ir. W. T. Burgersdijk, directeur van de Noord-Zuid- Hollandsche Tram; J. P. H. Castricum, voorzitter van den R. K. Volksbond; £1. Everard, voorzitter van het Comité voor Katholieke actie; H. Krenken, president kerkvoogd der Ncderlandsch Hervormde Gemeente; W. J. B. van Liempt, lid van den gemeenteraad; E. Overbeek, voorzit ter van den Christelijken Bestuurders- bond; M. A. Reinalda, lid van den ge meenteraad; E. J. Stam, lid van den ge meenteraad en kanunnik L. A. A. M. Westerwoudt, plebaan van de kathedraal St. Bavo. Het ligt in de bedoeling van het comité in verband met de over eldigende afme tingen, welke de werkloosheid te Haar lem heeft aangenomen, de demoralisatie, welke daarvan een droevig gevolg kan zijn, zooveel mogelijk te voorkomen, o.a. door het scheppen van ontspanningsgele- genheden en daar waar het noodig is, fi- nancieele hulp te bieden. Arbeidsbemiddeling Hotel-, Café- en Restaurant-personeel. De Minister van Arbeid Handel en Nij verheid heeft in de commissie van advies voor de arbeidsbemiddeling voor het ho tel- café- en restaurant-personeel herbe noemd voor het tijdvak 1 Januari 1931 tot en met 31 December 1931: a. tot leden-werkgevers: J. Ph. M. Mühlstaff lid van het bestuur van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, te 's Hertogenbosch; H. Teits- ma, lid van het hoofdbestuur van H.O.R.E. C.A.F., te Dordrecht en J. M. van Tiel Sr., lid van het bestuur van de vakgroep le range- en grootbedrijf van H.O.R.E.C.A.F.; b. tot leden-werknemers: J. van Bijster- veld vice-voorzitter van den Ned. R. K. Bond van Hotel- Café- en Restaurant-ge- employeerden St. Antonius" te 's-Graven- hage; J. C. B. van Hilst, secretaris-penning meester van den Bond van Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel in Nederland, te Am sterdam, en H. Koopman, voorzitter der afdeeling 's-Gravenhage van de Ned. Koks organisatie, te 's-Gravenhage. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. Het R. K. Centraal Bureau voor Onder wijs en Opvoeding (Bezuidenhout 275, 's Gravenhage) is zijn nuttige werkzaam heden dit jaar alweer begonnen met een bewijs te geven van zijn practische activi teit, die voor onze schoolbesturen onmis baar is geworden. 't Heeft uitgegeven een kartonnen kaart, geschikt om te worden opgehangen, waar op vermeld staan welke verplichtingen een schoolbestuur in den loop van het jaar moet vervullen jegens den Minister, het Gemeentebestuur, enz. TWEE FIETSERS DOOR AUTO AANGEREDEN. Beiden zwaar gewond. Gisteravond te ongeveer 10 uur heeft op den straatweg nabij café „De Nachtegaal"' een ernstig ongeluk plaats gehad. In de richting Hillegom reed een auto, bestuurd door den heer B. uit Haarlemmermeer, een tweetal fietsers achterop. Waarschijnlijk door de gladheid van den weg, kwam de auto te slippen en reed over de fietsers heen, die bewusteloos bleven liggen. Het waren mej. J. H. Hobo uit Abbenes. werkzaam te Lis<se en de heer J. Wortel uiit Haarlemmermeer, beiden ongeveer 25 jaar oud. De jongedame was er het ergst aan toe. Het duurde ongeveer 10 minuten voor zij onder de auto weggehaald kon worden. De doktoren Blok en Haase wa ren in korten tijd ter plaatse en consta teerden bij beiden hersenschudding. Ook de politie was spoedig present. De twee slachtoffers werden naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De toestand van mej. Hobo is ernstig. In hoeverre den chauffeur schuld treft, wordt door de politie onderzocht. SASSENHEIM. EEN DROEVIGE NIEUWJAARSDAG. Een ernstige aanrijding, waarbij twee jongelui zwaar gewond werden. Nog geen uur in het nieuwe jaar, had hier een ernstig ongeluk plaats. Ter hoogte van het park „Ter Leede" reed een til bury in de richting van het dorp, toen een auto, bestuurd door H. uit den Haag, met groolen vaart paard en wagen wilde pas- seeren. De auto kwam hierbij met twee wielen in de tramrails terecht. Doordat de tramrails daar ter plaatse wat diep liggen en ook door de groote vaart van de auto, kwam deze te slippen en reed dwars over den weg en het trot toir tegen het hek van den heer Hansen op, vernielde het hekwerk en kwam tegen het huis tot stilstand. Juist kwam een gezelschap thuis, van waarvan ieder profiteert is de GROOTE UITVERKOOP van Haarlemmerstraat 245 Nieuwe Rijn 58 Wij brengen spotkoopjes op elk gebied SENSATIEPRIJZEN - SENSATIEPRIJZEN Cassa Dameshemden39 Cassa Damesnachthemden 93 Crème Damescamisolos 29 Gekleurde Damesonderjurken 69 Cassa Damespantalons 49 Geel katoen hemden mans en 79 Geel katoen broeken vrouwen 79 Ontbijtlakens gekl. rand 39 Kussensloopen flinke maat 29 Damesjasschorten effen 138 Flanel Damesnachthemden 138 Geel keper13'/o Oogjes voor luiers111/» Zachte witte flanel11l/2 Grijs molton161/; Brah. bont 105 cm. breed 33 Japonstoffen, moeten weg voor 19 Zijden Dameskousen 49 Gemolt. Damesonderjurken 93 Jaeger Heerenpantalons 79 Flanel Onderjurken effen kleuren 119 Wollen Babycapes van 4.95 voor 248 wie de jongedame L. H. en de heer De B. zich nog op het trottoir bevonden. Zij wer den door de auto gegrepen en met het hek werk op zijde geworpen. Zwaar gewond werden zij opgenomen. De jongedame had een been gebroken en verschillende kwetsuren; van de heer De B. waren de twee beenen boven de enkel gebroken. Zij werden door dr. De B. ter plaatse verbon den en naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht. Een -gelukkige omstandigheid mag het nog heeten, dat de auto tegen den hoek van het huis botste, want vlak daarneven stonden dc overige leden van het gezel schap, die op 't kantje af aan oen aanrij ding ontsnapten. Waarschijnlijk treft den chauffeur, die dit droevig ongeluk veroorzaakte, in het geheel geen schuld; van dronkenschap bij den autobestuurder was in ieder geval geen sprake. „Amicitia". In het K. S. A.-gebouw gaf de R. K. tooneelclub „Amicitia" zijn 27e uitvoering. Gespeeld werd „Millionair tegen wil en dank", blijspel in 3 bedrijven naar George Barr, door Jaap van der Poll. Als naar gewoonte werd weer mooi spel te zien gegeven. De vertolking van dit echte blijspel eischt voorzeker ervaren too- neelmenschen en we kunnen niet anders getuigen, dan dat „Amicitia" in de vertol king is geslaagd. Een der zwaarste bezet tingen was wel de rol van Charley Staf ford, die de millionair was tegen wil en dank. Zijn spel bracht steeds afwisseling en het publiek was aldoor in spanning. Het spreekt vanzelf, dat ook de overige spelers zich naar behooren van hun taak hebben gekweten. O.a. de Picolo was onverbeter lijk, en ook Frank en La Rosifca maakten een zekeren indruk door hun gebaren. „Amicitia" kan weer met genoegen op deze uitvoering terugzien, als zijde in alle op zichten geslaagd. Het décor speelt ook hier altijd een rol mee, en vooral de grimeering van den heer P. v. d. Pijl uit Leiden was voortreffelijk. Aan het einde van den avond sprak de edelachtbare heer Gouverneur een woord van dank en aanmoediging let de club, en uitte den wensch, dat zij, zoo doorgaande ons nog menig prachtigen avond zal bezorgen. IJsclub. Dinsdagavond vergaderde bovengenoemde vereeniging in het Bruine Paard. De vergadering werd geopend door den 2den voorzitter, den heer A. L. Ver hoog. Spreker verwelkomde de aanwezigen en zeide, dat de vereen, ditmaal voor ver schillende teleurstellingen staat daar de voorzitter gemeend heeft te moeten be- van dank, voor hetgeen hij voor de ver- wezig is, maar goede vooruitgang maakt. Spreker bracht den voorzitter een woord van dang, voor hetgeen hij voor de ver eeniging heeft gedaan gedurende 17 jaar, waarna hij voorsteld van dezen dank schrif telijk kennis te geven aan den voorzitter, den heer H. Bader en hem als eere-voorzit- ter te benoemen. Dit voorstel werd door de vergadering met applaus goedgekeurd. De notulen werden zonder aanmerking goedgekeurd, waarna door den penning meester verslag werd uitgebracht; ontvan gen was 423.40, uitgegeven 195.32, zoo dat h:t saldo bedraagt 228.08. De beschei den werden nagezien door de heeren J. P. du Croix en J. Berg, en werden in dank aan den penningmeester goedgekeurd. Hierna volgde een mededeeling van de ijsbaan-com missie, welke verleden jaar in het leven is geroepen. De heer K. W. v. Breda deed mededeeling, hoe een plan is opgemaakt, waartoe do heer Lobman bereidwillig zijn medewerking verleende. Doch het schoon ste plekje, wat zich hiervoor leende,* het park Rusthoff, werd door den raad afge wezen. Toch heeft de commissie niet stil gezeten; er werd een nieuw plan geop perd. Met de eigenaar Dannijs, welke een stuk land heeft aan de Lindelaan, werd een plan overwogen om hier een ijsbaan te stichten. Ten deele is dit gelukt en de commissie draagt dit plan aan het be stuur over, en hoopt binnen niet al te lan gen tijd, dat hieraan gevolg wort gegeven. De voorzitter dankt de commissie voor deze voorbereidende werkzaamheden en stelt de vergadering voor over dit plan uit spraak te doen. De secretaris geeft hierna verschillende inlichtingen hoe het land tot een goede ijsbaan te maken is. De globale kosten worden geraamd op 3000. De jaar- lijksche kosten bedragen ongeveer ƒ600, huur inbegrepen. Het bestuur heeft in overleg met den eigenaar verschillende voorwaarden besproken, welke telkens met 5 jaar worden herhaald. Het land heeft de oppervlakte van 198 bij 65 M2. Het wel en wee werd door de vergadering besproken. Het grootste bezwaar is, dat er ƒ3060 benoodigd is, welke door de ge meentenaren moet worden betaald. Maar als Lisse dat kan, kan Sassenheim dit ook! De exploitatiekosten ad 600 worden ver haald uit de uitbreiding van het ledental en giften. Het plan werd- door de vergade ring goedgekeurd en commissie en bestuur zorgen voor verdere uitvoering. Hierna werden ter verkrijging van de Koninklijke goedkeuring de statuten en re- glementswijzizing voorgelegd en artikeis- gewijze voorgelezen. Als volgend punt volgt bestuursverkiezing. In de vacature-H. Ba der werd als voorzitter gekozen G. Vlas veld. In de vacature werden gekozen E. Berk, A. de Boer en Th. Bader, J. W. de Gruiter en A. Frijling. De heeren A. G. v. Breda en P. Beije werden herkozen. Hier na volgde rondvraag, waarvan door enkele gebruik werd gemaakt, waarna een vei lo ting werd gtehouden van een keurige col lectie planten en sigaren. De heer van Bre da dankte den 2den voorzitter voor diens leiding van deze vergadering. Hierna slui ting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto-ongeluk. Langs den Ziendeweg onder deze gemeente is Woensdagmiddag omstreeks 4 uur een autobus, afkomstig uit Gouda, boen de bestuurder een voor hem uitrijdende vrachtauto wilde passeeren, na eerst tegen een steenen paal te zijn ge botst in een langs dien dag gelegen sloot geraakt. In de auto waren, behalve de be stuurder, een vijftal personen gezeten, die, behoudens enkele lichte verwondingen, ver der met den schrik en een nat pak vrij kwamen. De passagiers hebben met een andere auto hun reis naar Amsterdam voortgezet. Aanrijdingen. In de Julianastraat werd gisteren T. IJ. met bakfiets aangere den door een auto-bestuurder uit Apel doorn. Rijwiel en goederen werden bescha digd, welke schade evenwel door den be stuurder wordt vergoed. IJ. kwam uit den stal van K. rijden, wat de chauffeur niet had gezien. Twee auto-bestuurders, komende uit tegenovergestelde richting, wilden tegelijk de Hofbrug passeeren, doch dat ging niet, de auto's kwamen met elkaar in botsing en liepen flinke averij op. De bestuurders konden evenwel toch nog hun reis vervol gen. Miltvuur. Bij den landbouwer G. H. werd gisteren onder het vee een geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver werd onder politietoezicht naar het abattoir te Leiden overgebracht. Een afscheid. De heer J. Hengeveld Jzn. alhier heeft Woensdag wegens het be reiken van den 65-jarigen persioengereoh- tigden leeftijd de gemeentedienst na 27 dienstjaren verlaten en heeft van zijn be trekking in tegenwoordigheid van den di recteur van gemeentewerken, Ir. Waarden burg, de andere gemeente-opzichters en gemeentepersoneel officieel afscheid geno men, na reeds Maandagmorgen afscheid te hebben genomen van het college van B. en W. De heer Hengeveld, die vroeger archi tect was van de voormalige gemeente Oudshoorn, heeft na de annexatie der 3 gemeenten de laatste jaren de functie ver vuld van directeur der begraafplaatsen en openbare gebouwen. Als zijn opvolger werd aangewezen de gemeente-opzichter de heer B. Snel. Harmoniever. Leo XIII. De R. K. Har moniever. Leo XIII hield Dinsdag haar jaarvergadering. De waarnemend voorzit ter opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom. De hoog eerwaarde heer Deken was verhinderd. De waarnemend voorzitter memoreerde dan wat de vereeniging in 't belang van haar zelf en in 't belang van Alphen a. d. Rijn gedaan heeft: 't concours, wat een 1ste prijs in marsoh- en een 2de prijs in den concertwedstrijd bracht, de winkelweek- oplui&tering, concerten enz. enz. Na deze kwam 't jaarverslag van den penningmees ter, wat een batig saldo aangaf. Wegens aftreden van den voorzitter, als lid en voorzitter bracht dit een vacature, en werd als bestuurslid gekozen H. v. d. Nieuwen- dijk. Na deze stemming moest de voor zitter gekozen worden en werd als zooda nig gekozen H. v. d. Louw. Deze 't woord nemende, dankte de leden voor 't vertrou wen in hem gesteld, en wil deze benoeming wel aannemen indien hij in alles de leden achter zich heeft. Bij de bespreking uit voering werd besloten op 4 Febr. een uit voering te geven en te laten optreden de groote humorist August de Laat, wat zeker iets gezellig® belooft te worden. Deel name aan een of ander concours werd aangehouden. Van de rondvraag werd een druk en gezellig gebruik gemaakt, waarna de voorzitter dank bracht voor de gezellige vergadering en deze sloot met den christelijken groet. Onbestelbare brieven. Lijst van onbe stelbare brieven en briefkaarten van welke cle afzenders onbekend zijn, terugontvan gen in de 2e helft der maand December. Brieven Binnenland: Veka, Insulindestraat Amsterdam (geweigerd wegens porto). Bureau Nieuwe Haarlemsche Courant, Nas- saulaan 40, Haarlem, (geweigerd wegens porto). Briefkaarten binnenland: J. L\ Zints? v. Ostadestraat 21, Alphen a. d. Rijn (onbekend adres). - G. de Leeuw, 2e Oosterparkstraat 2e etage, Amsterdam (on bekend). C. Stapper, Wieringschestraat 301, Scheveningen (onbekend). Riemmens Een briefkaart zonder adres. KOUDEKERK. Dienstplicht. De aangifte voor de inschrijving voor den dienstplicht dezeir gemeente van jongelieden die geboren zijn in 1912, zal plaats hebben op Woens dag 28 Jan a.s. des voormiddags van 10 12 uur ten gemeentehiuze alhier. Herbenoeming burgemeester. Bij Kon. Besluit is met ingang van 7 Januari a.s. opnieuw benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer M. J. E. Kwint. Vertrokken: Bernard us van Wet ten naar Hazerswoude lansje Maria Bijleveld naar Oegstgeest Johanna Ma ria- Ververs naar Zwammerdam Neeltje van den Bos naar Alphen a. d. Rijn. ZOETERWOUDE (Dorp). De Tooneelwedstrijd. Tot waardig slot van de Kerstmisvie ring en de tooneelwedstrijd in het Patro naat werd gisteravond nog eenmaal het Kerstspel „De Heilige Nacht" opgevoerd. De zaal was weer zoo vol, dat veten zich met een staan plaats tevreden moesten stellen. Deze overvolle zaal was niet zoo rustig als de overige avonden, hoewel de spelers van dezen avond niet gehinderd zijn, zal de Patronaatscommissie de oude maatregel van plaatsbespreking weder moeten handhaven ter voorkoming eener te groote toeloop Na de pauze werd door de tooneelchib van den Vrouwenbond als wedstrijdopvoe ring „Mina Lina" opgevoerd. Na het tweede bedrijf kwam de heer J. Schouten als voorzitter van de Jury ver slag uitbrengen van de gemaakte beoor deeling. De jury heeft de zwaarte van de t,aak gevoeld en dankend voor het ver trouwen spreekt zij de hoop uit dat dit vertrouwen niet zal beschamen. Er is in deze wedstrijd voldoend werk gegeven en met vele bewijzen kan gecon stateerd worden, dat er ernstig gestudeerd is. Spr. zal om niet te veel tijd te vragen een kort verslag geven. Alle clubs zullen bovendien een zeer breedvoerige bcoordee- ling op papier ontvangen. Het hoogste aantal punten was gesteld op 200. Waar elke speler afzonderlijk be oordeeld is en daarna het gemiddelde een beoordeelingrubriek vulde was een kleine club waarin groote uitblinkers speelden vóór op de grootere aantallen spelers van een stuk waarin de hooge cijfers door een groot aantal middelmatigen en slechten worden gedirnkt. Zoo haalden in Adolf Kolping" uit Lei den James Stoch en Droogstoppel de hoo ge punten, die gedrukt werden door Pe terman die zeer zwak was (deze rol werd door een invaller gespeeld). Ook Vosmaer en de kastelein kwamen niet boven het middelmatige. Zoeterwoude had met Posthuis en Groosbeek zeer hooge cijfers. Riem, de hoofdrol, speelde in deze, voor den speler te zware rol, te fcrsch waardoor de groot ste emoties niet goed weergegeven wer den en kan dan ook de hoogste cijfers niet halen. De knecht (invaller) was niet lummelachtig genoeg om lummel te zijn en zoo was ook de schilder niet „onderdanige dienaar". Hierdoor en ook in de overige rollen was het overigens goede spel van Zoeterwoude gedrukt door het grooter ge tal spelers dat met de mindere krachten de cijfers drukte. Leiden had zoodoende met 171 punten de eerste prijs en Zoeterwoude de tweede prijs met slechts 5 punten minder, 166 punten. Leidschendam volgde nu als derde prijs winnaar. Het mooie spel in „Vader Wang", dat soms wist te ontroeren, bleef over het algemeen beneden wat gevraagd werd in dit stuk. Dit stuk was te zwaar voor de club van Leidschendam, waardoor het aan tal punten maar 147 was. Voorschoten kwam met „de Rooie" veel te kort met onvoldoende rolvastheid, te laat opkomen en slechte uitbeelding. De boekhouder en de gevangene waren goed. Zeer" zwak was van Pinxteren (die o.a. de hoed maar ophield in de kamer, waar hij als lid van de R. K. Reclasseering een bezoek bracht). Deze opvoering kreeg 118 punten; algemeene indruk is onvoldoende studie. Stompwijk heeft, al staat deze club het laagst, zeer ernstig gestudeerd zoo was de rolvastheid van alle vereenigingen het hoogst (10 punten). Ongeroutineerdheid, spreken van boekentaal en waarschijnlijk zeer onvoldoende leiding zijn oorzaak dat het aantal punten maar 111 werd. De jury meent dat van deze club veel meer te maken ia. De weleerw. heer J. van Dael sprak een woord van dank aan de jury voor de ern stige opvatting van hare taak en reikte on der applaus de prijzen resp. 50, 25 en 10 uit. Na afloop van het blijspel van den Vrouwenbond deelde de voorz. van de jury mede, dat hoezeer het publiek geno ten heeft van het goede spel bij de be oordeeling geen uitblinkers waren gevon den. De karakters hadden dieper getee- kend moeten zijn. Deze club heeft meer durf noodig. Met 157 punten werd een derde prijs toegekend. Hiermede was het feest ten einde en kan de Patronaatscom missie met voldoening dit programma in de archieven opbergen. STOGMVAAItTBERICHïEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELTJ (uitr.) vertr. 30 Dec. van Bclawan. JOHAN DE WITT (uitr.) vertr. 31 Dec. van Suez. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) arr. 31 Southampton. POELAU TELLO arr. 31 Dec van Am sterdam te Hamburg. POELAU ROEBIAH (uitr.) vertr. 31 Dec. van Suez. SEMBILAN (thuisr.) pass. 30 Dec. Gi braltar. TALISSE (uitr.) pass. 3 Dec. Perim. TARAKAN (uitr.) arr. 30 Dec. te Ant werpen. KON. NED. ST00MB. MIJ. ORANJE NASSAU vertr. 29 Dec. van Trinidad naar Madeira. POSEIDON vert.r. 30 Dec. van Tarra gona naar Valencia. VAN RENSvSELAER arr. 31 Dec. van Amsterdam te Paramaribo. HOLLAND—AFRIK A-LIJN. BILLITON (uitr.) vertr. 31 Dec. van Port Natal. GIEKERK (uitr.) arr. 31 Dec. te Algoa- baai. MELISKERK (thuisr.) vertr. 29 Dec. van Beira. NIJKERK (thuisr.) vertr. 30 Dec. van Djeddah naar Suez. RIETFONTEIN arr. 31 Dec. van Port Natal 1. v. Antwerpen te Rotterdam. SPRINGFONTEIN (thuisr.) vertr. 30 Dec. van Dar-es-Salnam. SUMATRA arr. 1 Jan. van Hamburg te Amsterdam. K0NINKL. H0LLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA (uitr.) vertr. 30 Dec. van Santos. IMMO (uitr.) arr. 29 Dec. te Rio Grande SALLAND vertr. 31 Dec. van Amster dam naar Bremen. HOLLAND-AMER IK A-LIJN. GAASTERDIJK arr. 31 Dec van New Orleans te Rotterdam. GROOTEND IJK, Rott naar New Or leans, vertr. 30 Dec. van Havana. KINDERDIJK arr. 30 Dec. van Ant- I werpen te Los Angeles. LOCHGOIL vertr. 29 Dec. van Tacoma naar Rotterdam. i LOCHMONAR, Vanc.-Rotterdam, via Southampt. vertr. 30 Dec. van Liverpool. LOCHMONAR, Pac.-Rotteram, pass. 31 Dec. Wight. NAR ENT A vertr 31 Dec. van Rotter dam naar Southampton. NAVASOTA, Southampton naar Seattle vertr. 28 Dec. van Cristobal. NICTHEROY vertr. 30 Dec. van Seattle naar Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM arr. 30 Dec v. Rotterdam te New York. PPARDO, Seattle-Rotterdam, arr. 29 Dec. te Panama. WESTERDIJK vertr. 31 Dec. van New York te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFR IK A-LIJN. RIJNLAND (uitr.) arr. 29 Dec. te Dakar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR (thuisr.) pass. 31 Dec. Sagres. INSULINDE (thuisr.) pass. 31 Dec. voorm. 4 uur Ou es sant KOTA GEDE (uitr.) arr. 31 Dec. te Be- lawan. MER.AUKE vertr. 31 Dec. van Rotter dam te Hamburg. SOEKABOEMI (thuisr.) vertr. 30 Dec. van Kamaran. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. ADRASTUS, Amsterdam-Java, pass. 29 Dec. Perim. ALCINOUS vertr. 30 Dec. van Glasgow naar Java. ELPENOR, Japan-Amsterdam, arr. 29 Dec. te Singapore. EURYMEDON arr. 1 Jan. van Batavia te Amsterdam. PELEUS, Rotterdam-Japan, vertr. 29 Dec. van Singapore. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH, Gandia naar Hamburg pass. 31 Dec. Finisterre. JONGE JACOBUS vertr. 31 Dec. van Rotterdam naar Valencia.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6