UIT DE RIJNSTR E DEKENS ALLERLEI VRAGENBUS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VKIJUAU 2 JANUARI 1931 DE LEIDSCHF. COUR ART C.ERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Jan. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.768.8 te Janmaijen. Laagste barometerst.: 739.7 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 3 Jan.: Aanvankelijk zwakke tot matige latei- weer toenemende Zuid-Westelijke tot Zuid oostelijke wijid. Aanvankelijk opklarend. Later weer zwaar bewolkt tot betrokken. Toenemende kans op regen. Temperatuur omi het vriespunt des nachts. Overdag zelfde temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagavond 4.23 uur tot Zater dagmorgen 7.38 uur. ZOETER MEER— ZEGWAART. Verloting. Door Burgemeester en Wethouders der gemeente Zegwaart is toe stemming verleend aan de pluimveéver- eeniging „Door Veredeling Verbetering" tol het houden eener verloting, in verband met de te houden nationale pluimveeten toonstelling op 7, 8 en 9 Januari a.s. Uitvoering. Door de flarmoniever- eeniging „Kunst en Vriendschap" wordt op 6 en 7 Januari e.k. in de zaal van den heer Van Well een tweetal muziekuitvoeringen gegeven, afgewisseld door eenige tooneei- stukjes. HAZÊRSWOUDE. De kerk jubileert! 15 Februari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de R. K. kerk te Hazeiswoude (dorp) werd ingewijd. Dit feit zal feestelijk worden herdacht. Nadere bijzonderheden zullen later w|r- I den medegedeeld. DE OUDE KOSTER door M. M. Tegenover de oude kerk, die geheel uit natuursteen was ♦pgetrokken, in 't vreed zame landschap hg het oude kosters huisje. 't Was veel iajer ontstaan dan 't Go tische gebouw enstond nu met zijn eigen aardig geveltje, and-er eenigen stijl, maar toch aantrekkelijl in dit hoekje bij de kerk. I Het was eigenjk pas gebouwd toen I alle steden en orpen hun godshuizen reeds hadden en een de bouwmeesters, 1 met hun nieuwe stijl,-(die alle bestaande vormen omverw rpen en dien wij thans den barokstijl ïemen) deze kerken ver bouwden,* toen er kapellen aanzetten, i de oude Commjiebanken en vleugelalta- ren voor het gjotste gedeelte verwijder den en daar mjhtige altaren voor in de plaats stelden, heerlijke, fijnbewerkte preekstoelen, Cimuniebanken en orgels aanbrachten, wjrvan overal nog vele stukken wordeiaangetroffen. De oude koa-, die nu in ons barok- huisje bij de kk woonde, maakte zich niet druk oveitit .verschil in bouwstijl. Wel sneed hij zijn vrije uren allerlei heilige figuren i beschilderde die ook met zeer bontkleuren, ja. hij spaarde het goud niet t zoo'n heerlijk effect op de schilderingem figuren der oude mees ters terug brei} doch de schepselen die uit zijn hand vrtkwamen geleken heele- maal niet op I figuren der Gothische vleugelaltaren hadden evenmin iets van de sierlijkheid aarmee de mantels der H. Maagd MaiJen van den II. Johannes door den windewogen werden, en die hij iederen dapoest passeeren, wanneer hij naar zijn dst in de kerk ging. Hij was geesunstenaar bij de genade Gods de oude msch, maar hij had er al tijd plezier in.anneer een Engel aan de Kerstkribbe vgellam was, of wanneer er iets aan dfceschenken van de Drie Koningen maicrde, ook stuurde men hem van uit dbtad verschillende dingen, die door oude»m of bij ongeluk verder ongeschikt wai voor het gebruik; hij deed dan zijn it om met lijmpot en verf die dingen wi in hun vroegeren glans te herstellen. Wanneer nude deur van het koster- huisje opendei naar het rijk van den ouden man wj opstijgen, terwijl men misschien zeiiet een gebrekkigen St. Florian in derm of een verongelukt schaapje of keel kwam aandragen, dan moest men o- den breeden trap ty pisch breed v dit huisje langs aller lei figuren paeren, zoodat men als het ware door eeireede haag van toeschou wers bij den toten meester kwam. Ondanks dj liefhebberijen verwaar loosde Amendchler zijn kerkdienst niet Er was wel mand, die stipter op tijf' was voor de oaingen en 't Angelus hr Sensationeele Prijsverlaging Reeds voor enkele guldens koopt U thans bij ons een PRIMA LEIDSCHE WOLLEN DEKEN Satinet Dekens, met wol O CC ?evuld 4.38 LEIDSCHE WOLLEN FANTASIE DEKENS Fraaie Medaillon dessins, 7 00 twee-persoons, 8.74 Pracht Dekens, in de grootste maat, dus e.a. 2 Meter breed en 2.50 Meter lang, van 29.85 1 QQ nu slechts lÖ.ifö Haarl.str., hoek Donkerst. 2-4 de, die de kaarsen beter aanstak en de tapijten en banken meer in orde hield dan Gotlieb Amende. En wat de menschen betreft, die tot „zijn" kerk behoorden, zorgde hij meer dan strikt noodig was om zijn pastoor en de jonge kapelaans, ja, hij maakte zich voor de geheele gemeente bozorgd, al kon hij dit vaak niet meer toonen dan door een goedig lachtje, dat hij van het altaar uit om zijn lippen liet spelen, als men zijn raad en daad niet speciaal noodig had. Omdat de oude Amende thuis met nie mand dan zijn houten figuren omging, spaarde hij wel alle vriendelijkheid en goedheid van zijn liefdevol hart, voor de korte minuten die hem voor het verkeer met de menschen vergund waren. Hij was echter volstrekt geen vijand van zijn even- menschen. De kleine kromme koster had de menschen misschien meer lief dan deze hem, en dat zal ook wel de reden zijn ge weest waarom hij in zijn jonge jaren geen jeugdige vrouw in het kosterhuis kon bin nen eiden, zoodat er bij hem geen kinder lachje door het huis schaterde. Hij had er niet verder over nagedacht, Gotlieb Amende. Anna van den buurman, ja dat was een meisje maar, kort nadat zijn aandacht op haar gevallen was, trok zij met een flinke, welgevormden timmer man het leven in en er was toen immers nog zooveel wat hem overbleef hij had de kerk hij had zijn huisje en het derde wat wij nog vergaten te noemen zijn tuin. Als een krans lag hij rond het huis en er was steeds een overvloed van prachtige bloemen die hij zelf met de grootste zorg kweekte. In het voorjaar bood hij met zijn eroeussen en gele narcissen een heerlijk beeld, in den zomer echter, wanneer de trotsche zonnebloemen bloeiden, stond de kleine tuin als een kind onder deze zonne- reuzen en genoot van hun dichte schadu wen. En in den herfst had hij veel plezier van de dahlia's en asters, die hij in on telbare soorten gekweekt had. Buiten deze bloemen bevatie het tuintje allerlei zelfgekweekte groenten en in zijn vrije oogenblikken bond hij den druivenwingerd vast die aan den Zuidelijken kant tegen het huis groeide. Het heele jaar dacht de koster er over na, wie dit jaar zijn zoete druiven zou krijgen. Om ze zelf op te eten daar dacht hij niet eens aan. Voor hem waren de appels werkelijk goe-d genoeg die aan een reuzenboom groeiden en een heelen winter in zijn behoeften voorzagen. Er ontbrak dus niets aan koster Gotlieb Amende. Hij ha-d geen andere wensch, dan dat 't altijd zoo maar kon blijven. Maar in den laats ten tijd wilden de beenen niet zoo goed meer. Een jonge kwam hem hel pen, wanneer de klok geluid moest wor den. En als hij de kaarsen aan wilde ste ken. dan sidderden zijn handen soms zóó heftig dat hij de pit. niet meer kon vinden. Hij verwisselde de kasuifels in de para- mentenkast en zijn horloge ging niet meer zoo regelmatig als het tientallen van jaren gedaan had. Iedereen merkte dat de koster oud werd. Alleen hij zelf bemerkte het niet, of liever hij wilde het niet gezegd hebben. Toen mijnheer pastoor hem voor de eer ste maal aangespoord had, of hij geen rust zou willen nemen na zooveel jaren van drukken dienst had hij hem aangeke ken of hij er niets van begreep. Rust hij? Ja, wie zou het dan doen, als hij niet alles zus en zoo en dit en dat zou doen? Wie zou dan volgens mijnheer pastoor, den jongen mijnheer pastoor (zijn oude had hij reeds lang geleden naar zijn laatste rustplaats geleid) wie zou hem, den ouden Amende vervangen? Iedereen kende hem. De volwassenen had hij haast allen als kinderen gekend, hun door het. leven ge leid, tamelijk veel deelgenomen aan hun zorgen en vreugden. De vrouwen haalden uit zijn tuin zeldzame kruiden. En dan wilde hij nog niet van de raadgevingen spreken, neen.... neenhij wüde niet. Maar wie zou de beelden van stad en om geving in orde brengen? Nu, dat kon hij in het vervolg ook gerust blijven doen, had de pastoor vriendelijk lachend gemeend. Hij zou alleen zijn kos tersambt aan een jongere kracht overdra gen. Voor zijn ouden dag was gezorgd daar was nog de kleine waning in de pas torie zelf en een tuintje had hij daar im mers ook. Zoo had de pastoor al enkele malen met hem gesproken. Ook vandaag weer, en ditmaal met meer nadruk, had de pastoor i- aangeroerd en daarna ging Got- - bogen hoofd naa r huis. kinderen niet, die in heele scharen uit de school kwamen en hem groetten. Mij zag niet, hoe yerwonuerd ze iiem nakeken, als hij niet antwoordde. Hij ging niet door de kerk, zooals hij anders aitycl deed om Jezus te groeten en te kij ken of ai.es m orde was, want hij vueide zich altijd verantwoordelijk voor dit ge bouw. Mij liep nu om de kerk heen en kwam zoodoende een uogenbak later in zijn huisje. i>e gouden schijn der bloemen verheugde nem vandaag niet zooals anders, üok de iieerlijae druiven aan den Zuidkant, die daar ningen alsof ze wachtten op een zorgzame hand, die hen afplukteDat alies zag hij en tocii zag hij net weer niet.. Mij voe.de zich moe en oud, zoodat hij meende een stok te moeten hebben, om zien rechtop te kunnen houden. Wat had ae pastoor gezegd Een jonge kracht in zijn plaats? Eu hij, Gotiieb Amenue, zou zijn intrek nemen in de pastorie, weg uit zijn vertrouwd huis met den tuin rondom zijn woning voor altijd weg?.... En hij zou voortaan geen klokken meer luiden en de kaarsen zouden ook door een jongere kracht aangestoken worden; alles...-, zou die jongere kracht doen en hij was oud! Ja, nu voelde hij ook eensklaps dat hij oud was Hij had zich zwaar in een gemakkelij- ken stoel laten val.en, die een buurvrouw sinds eenigen tijd hier voor hem gereed gezet had en hij beueate zijn oogen met zijn handHij dacht aan de druiven Boven zijn hoofd hingen ze.... Morgen zou hij ze uiuieeien... dan waren ze rijp... audaag, zou ue zon, de lieve zon.... ze nog eens heerlijk zoet maken. Wat zou de zieke narbara er blij mee zijn.... en wat zouden de oogen va-n oude lues schitteren, tne met haar zwakke bee nen nog zoo zeiuen m de kerk kon komen. Wat nad hij net zeit toch g^ea genua! Zijn beenen waren auijd friscu geweest en hij na-d dat van den goeaen Uod ais iets neei naiuuiiijks aangenomen.... En ook zijn hanuen waren a.ujd viug geweest, ja ja, gouaank weiVemer oaent nij aan uen nioigeuriij had aan ue uom- UiUiiieuaiik geknield en hij kieeg! eon ge- vuei aisoi er v'eien in net wil naast nem innemen en toen was nij ueel.aneen, tuen nij net Liicnaam 'ues Meeren ontving, liet \su.s zoo scnooü geweest ais nooit tevoren en een neemjae vreae vei vulue zijn hart, tui.... nujnneer pastoor uit zei. jMLisscnïen uad die eenter wei ge ijk, ja hij had ze ker genjk hij was uuü en uad aigeuaan hij voelde net nu immers zelf. En nij wilue vanuaag, vanuaag nog be ginnen, opdat hij bijtijds met ue ive.st- anobe kniar zou zijn. Mij zou er nog en- keie nieuwe figuren bijsnijden maar nu was hij daar te moe voorveel te moe Hoe eigenaardigdaar zat plotseling zijn moeuer naast hem. Mij zag haar niet, want hij was zoo moe dat hij de oogen niet kon openenmaar hij voelde, dat zij hem met liefde vollen buk aankeek. Vreemd, dat hij den laatsicn tijd de dooden eigenlijk wel een beetje vergeten hadOf meende hij dat maar? Dacht hij altijd niet aan haar, maar on bewust?. O, zijn moeder glimlachte zoo goedig en fijn, alsof zij al zijn zorgen kende en ze zelf op zich nam. Nu streelde zij zijne handen. Ja, zij moest opgestaan zijn en hield zijn hoofd, dat zoo zwaar op zijn lichaam rustte, vast. Het rustte zoo wel in moeders armenaan moeders hart zoo wel, dat de fijne stekende pijn in het hart heelemaal niet zoo erg was, nee, heelemaal niet zoo erg: „Moeder" fluis terde hij, „hoe goed, dat u daar bent, ik was zoo alleen". En hij bedacht niet, dat hij z'n leven lang alleen geweest was, geheel alleen. Daar voelde hij langzamerhand niet meer de zwaarte van zijn hoofd en ook zijn ledematen waren veel lichter gewor den. Hij kreeg een gevoel alsof hij in een of andere ruimte in een hooge kerk zweef de, maar zij was buitengewoon hoog en zoo wonderbaar blauw haast als de hemel en hij voelde zich zoo licht en zoo zalig als hij in zijn geheele leven nog niet had on dervonden. Toen de pastoor in den la-ten namiddag in het kostershuis kwam om den ouden man te bezoeken, omdat hij na het ge sprek zoo moe heen slofte(en daar hij in huis niemand aantrof ging hij naar den tuin). Daar zat de oude Gotlieb met een zalig lachje om de lippen behaaglijk in zijn zorgstoel en sliep.. De pastoor voelde een rilling over zich heengaan want hij begreep dat dit de eeuwige slaap was. „Nu heeft hij toch zijn huisje niet be hoeven te verlaten" dacht hij ontroerd en keek rond in het bloemen- en vruchtenrijk van den grijsaardvouwde zijn handen tot een gebed en besloot het met den schoonen wensch, waarin de oude man zoo vaak had ingestemd: „Heer, geef hem de eeuwige rustDitmaal antwoordden de lippen van den ouden koster niet meer en dus mompelde zijn heer: „Laat hem rusten in vrede" alleen en nog zachtertoen deed hij voorzichtig, als was hij bang den slapet te wekken de tuinpoort dicht. Beperking van den arbeidsduur.voor paarden Een groot aantal Amerikaansehe ver- ecnigingen tot bescherming van dieren, heeft besloten om gezamenlijk de noodige j stappen te doen voor het indienen van een wetsontwerp, waarbij bepaald zou worden dat dieren die voor huiselijk gebruik of voor andere doeleinden dienst moeten doen niet langer als 10 uur per dag zouden mogen werken. Dezelfde bepaling zou ook van toepassing zijn voor alle dieren die in dienst'van Rijk of gemeente hun arl>eid j verrichten. Tevens wil men in dit wetsont werp strenge maatregelen vastleggen om mishandeling en kwelling zooveel mogelijk te voorkomen. Volgens de statistische ge gevens is het vrijwel een uitgemaakte zaak dat de meeste mishandelingen geschieden in de namiddaguren, wanneer de trekdieren zooals paarden en ezels oververmoeid zijp en niet meer in staat om nog denzelfden zwaren arbeid te verrichten als 's-morgens en dan worden de beesten juist met ruw geweld gedwongen om iets te doen waar toe ze feitelijk niet meer in staat zijn. Men is van oordeel dat men bij aanneming van dit wetsontwerp ook zal bereiken, dat de gezondheid der dieren, vooral van de paar den, aanmerkelijk zal verbeterd worden, daar deze arme dieren lhans van 's mor gens vroeg tot s avonds laat in weer en wind dienst moeten doen. Vraag: Ik ben in liet voorjaar bij een boer besteed bij de wcok en ontvang Za terdagsavonds mijn loonmet een week vacantie. Nu heeft die boer mij met 6 we ken opgezegd. Heb ik nu ook recht op die week vacantie Antwoord: U hebt reeds vanaf het voorjaar van 1930 gewerkt en nog die week vacantie niet gehad? Gauw nemen, anders is het te laat. Vraag: Tk moet mij Januari voor de militie aangeven, is voor deze lichting reeds geloot? Zoo ja, ben ik dan dienstplichtig? Mijn naam begint met de letter M. A n t w o o r d: Neen. de loting heeft nog niet plaats gehad. Vraag: Ik ben bij een baas aangeno men op 17 Dec. en ben op 24 Dcc. ontsla gen. Ik heb geen contract geteckend en vooruit was geen afspraak gemaakt hoe lang het zou duren. Kan ik nu dezen baas vervolgen voor een week loon? Kent de wet op arbeidsovereenkomst nog een proeftijd, voordat een opzeggingstermijn van kracht is? Antwoord: Een patroon is inderdaad verplicht een opzegtermijn in acht te ne men, behalve wanneer de arbeider op proef is aangenomen. Dan behoeft geen opzegter mijn in acht genomen te worden. De proef tijd kan hoogstens 2 maanden duren. LAATSTE BERICHTEN R.K. UNIVERSITEIT. Benoeming Buitengewoon Hoogleeraar. Het bestuur van de »>St. Radboudstich- ting heeft met ingang van 1 Februari 1931 benoemd tot Buitengewoon Hoogleer aar in de faculteit der letteren en wijs begeerte, om onderwijs te geven in de Empirische- en toegepaste zielkunde en speciaal voor de opvoedkunde, den heer dr. Th. Rutten, hoofd-assistent van hd psychologisch laboratorium der R.K. Uni versiteit te Nijmegen. Het Gooi tolvrij. Gisteren zijn rle tollen aan den Hui- zerweg en den Eemnessei weg opgeheven Gisteren waren de boomen open, terwijl zij heden opgeruimd zullen worden. Thans is het geheele Gooi tolvrij. DE OPSTAND IN BURMA. Ernstige nederlaag der rebellen LONDEN, 2 Jan. (V. D.). Uit Thar- rawaddy in Burma wordt gemeld, dat de Engelsche troepen den opstandelingen een ernstige nederlaag hebben toegebracht. Zij verwoestten het hoofdkwartier der rebel len, waar zich 40 leiders bevonden. Zeven tien van hen werden gedood. De rest vluchtte. De rebellen lieten 300. dooden achter. DE „TOREFJELL" VERGAAN. De opvarenden omgekomen. OSLO, 2 Jan. (V.D.) Gemeld wordt, dat het Noorsehe stoomschip „Torefjell" met 24 menschen aan boord is vergaan. Het schijnt vast te staan, dat het schip Zaterdag j'.l. tengevolge van een ontploffing aan boord gezonken, is. Uit aangedreven wrakstukken is komen vast te staan, dat een ontploffing heeft plaats gehad. Aangenomen wordt, dat de bemanning in het voorschip was en dat zij geen tijd had zich aan dek te begeven voordat het schip zonk. Verder neemt men aan, dat de kapitein, de stuurman en hun vrouwen in den slaap tengevolge van de ontploffing zijn gedood. Botsing met Amerikaansehe troepen in Nicaragua. NEW YORK 2 Jan. (V.D.) Naar uit Ma nagua in Nicaragua wordt gemeld dat in Coctacl aan de rivier 'Coco nabij de grens een hevig gevecht heeft plaats gehad tus- schen Amerikaansehe marine-soldaten en „Vrijheidsstrijders" uit Nicaragua. Negen marine-soldaten, o.w. een sergeant, werden gedood en twee ernstig gewond. De Nicaragueezen verloren elf dooden. De aanval op de marineafdeeling, die bezig was met het aanleggen van een tele foonverbinding, kwam geheel onverwachts, ofschoon sinds maanden botsingen voor kwamen. Het gevecht duurde langer dan twee uur. De gewonde marine-soldaten werden per vliegtuig naar Managua ge bracht. Men neemt aan dat generaal Sandino weer in Nicaragua is aangekomen en dat Miguel Ortez met het ten uitvoer brengen van den aanval belast heeft. Het Italiaansche vliegeskader. ROME, 2 Januari (V. D.). Het Ita liaansche vliegeskader onder leiding van generaal Balbo zal Maandagochtend 5 Jan. a.s. van Bolania vertrekken. Oorspronke lijk lag liet in de bedoeling op 4 Januari te starien voor de vlucht naar Brazilië. Negen dooden en 55 gewonden bij auto ongevallen. LONDEN, 2 Jan. (V. D.). Vrijdagmor gen vroeg werden bij Paisley 35 personen gewond bij een botsing tusschen een auto bus en een tramwagen. De plaats van heb ongeval bevindt zich op ongeveer een kwar tier afstand van de plaats, waar ongeveer een jaar geleden zeventig kinderen bij den brand in een bioscooptheater om het leven zijn gekomen. Tengevolge van de gladde straat is de autobus, die met groote snel heid reed, geslipt. Het voertuig botste le gen de tram, welke ontspoorde. Beide voer tuigen waven vol passagiers. Vijf en dertig gewonden werden naar hel ziek°nhuis ge bracht. Eenigen van hen bevinden zich in levensgevaar. Op Nieuwjaarsdag verloren in Engeland negen personen het leven tengevolge van auto-ongevallen. Ongeveer twintig werden gewond. Het ernstigste ongeval had plaats in Schotland, waar door het verongelukken van een kleine auto drie personen gedood werden. Maarschalk Joffre. PARIJS, 2 Jan. "(V. D.). In den toe stand van maarschalk Joffre is sinds gis teravond nagenoeg geen verandering ge komen De patiënt verkeert buiten bewust zijn. LEIDEN, 2 Januari. Vee. Aanvoer 533 runderen, S9 kalveren, 1108 schapen, 515 varkens, 30 biggen, 72 paarden, 71 veulens, 9 bokken en geilen. Prijzen: 13 stieren 185395, 93 kalf en melkkoeien 225 400, handel matig; 141 varekoeien 175— 3S0, handel stug; 279 vette ossen en koeien 290435, schoon aan de haak 62100 cent, handel matig; 7 vette kalveren ƒ65 —100, schoon aan de haak 110135 cent; 73 nuchtere kalveren 1119, handel ma tig; 700 vette schapen 2510, handel ma tig; 408 weideschapen 20—34, handel matig; 480 metsvarkens 1436, handel matig; 480 Londensche varkens 14—36, Zouters 12—45 cent per kg. levend ge wicht; 30 Biggen 10, handel traag; 72 paarden 195290; 9 bokken of geiten 4-12. Kaas. Aangevoerd 53 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 3610e 2e soort J 3135, le soort Leid- sche kaas J 3436. Handel voor Goudsche en Leidsehe kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 3S partijen, 1410 stuks, 11385 kg. Goudsche kaas 47 en Leidsehe kaas 6 par tijen. LEEUWARDEN, 2 Jan. Vee. 194 enters tieren 80—200, 74 twenter stieren J 2004-10, 290 vet te koeien 210—390, 0.70—0.98 per K.G.; 405 melk- en kalf- koeien 200—395, 94 pinken 70—140, 70 vette kalveren 45—110, 153 nuchtere kalveren 816, 333 vetie schapen 27 - 40, 15 weideschapen 2-1—33, 643 lam meren 2229, 1305 vette varkens 40 110, J 0.400.46 per K.G.; 50 magere varkens 24—40, zouters 0.44—0.45 per K.G.; 342 kleine biggen 915, 32bokkcn en geilen, 47 paarden; totaal 4093 stuks. Boter. Mijnboter 1.64, veiling- prijs 1.14—1.28, commissieprijs 1.73. Aanvoer 3/3, 33/6, 0/12. Eieren. Aangevoerd: 25.000 K.G. prijs 5—7.5 ct. per stuk; handelsprijs 1 1.05 per*K.G. Eendeneieren 250 K.G.; prijs 7—7.5 ct. per stuk. Handelsprijs 80-- 85 ct. per K.G. Kaas. Sleutelkaas 2745, Nagel kaas 30, Goudakaas 34—62, Edammer 30— 66; aanvoer 29998. ALKMAAR, 2 Jan. Kaas. Aangevoerd 63 stapels, 115.000 K.G. Fabriekskaas klei ne 35, idem commissie 32.50, boeren kaas kleine 36, boerencommissie 28. Handel matig. ZOETERMEER-ZEGWAART, 31 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks, Prij zen: kippeneieren 5.50—6.70 per 100 stuks. BOSKOOP, 2 Januari. Bloemenveiling. Rozen per bos van. 10 stuks: Golden Op helia 0.70—1.60, Had'ley 0.90—1.80, Claudius Pemet 2.50—3.S0, Columbia 1.70—2.20, Butterfly 1.80—2.20, Wilh. Kordes 1.702.30, Rosalandia 1.90 2.20, Phoebe 1.80—2.10, Winnet 0.60— 1.60, August Noach 1.30, Kilham 80 cent, Polyantharozen 50—80 cent, Prunus trilo ba 37 cent per tak. NIEUW VENNEP, 31 Doe. Eierenveiling Aanvoer 7614 stuks. 7186 kippeneieren 4.806.80 en 428 eendeneieren 5.70 6.20 per 100 stuks; konijnen l.ltN-1.60 en hanen J 1.50 per stuk. Handel YvVg, eieren dalende prijs. NOOTDORP, 30 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 3873 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.25—7.30, eendeneieren 6.90—7.05 per 100 stuks; kippen 55 cent, hanen 1.85, per stuk. kaas 4045 cent per pond. KOUDEKERK (Rijndijk), 30 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 2638 stuks. Prijzen kippeneieren 6.75—7.10, kuikeneieren 5.00—6.50; eendeneieren 4.90—6.10 per 100 stuks; kippen 1.00—1.35, hanen 0.75 1.25, boter 6070 cent per pond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3