LUCHTVAART KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW VRIJDAG 2 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT 'JERDE BLAD PAG. 11 commissie van den H. V. B., die den moed hebben gehad een dergelijk stukje land voor voetbal geschikt te verklaren. Het nieuwe terrein van Pijnacker zal eerst in Maart e. k. gereed kunnen zijn, zoodat er nog eenige dozijnen H. V. B.-spelers ge dwongen worden aldaar hun leven te gaan wagen. Hier helpen geen mooie redevoeringen, doch moet krachtig tegen worden opgetre- deu. Wij zijn er geweest en zonder onge lukken teruggekomen. V. C. S. T. 3, dat enkele uren vóór ons dien dag op dit veld moest spelen, tegen Pijnaclcer I, zag één harer spelers finaal ondergaan in een der sloot-en, die het veld omzoomen. Heerlijk zoo'n bad in December. En dan schrijft men nog dat de H. V. B.-spelers voor hun genoegen spelen!" DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse C. D. O. S. IO. V. V. I 2—1 (onder twee voudig protest va^ O. Y. V.). Vierde klasse G. 6. J. C. V—O. V. V. II 9-1. KORFBAL VITESSE-A. L .0. 8-0. Om de Ezerman-medaille. De wedstrijd om bovengenoemde prijs had dit jaar in Leiden plaats. Dat Vitesse met flinke cijfers zou winnen van deze 2e klasser was te voorzien. Dat geen enkel tegenpunt werd gemaald, is echter niet' geheel verdiend. Slechts kort is nog gespeeld of Van Beeck zorgt met een mooi schot, voor de leiding. Het uitwerken van A. L. O. uit de verdediging naar het midden is zeer sleoht, zoodat de bal meestentijds in de Vitesse- aanval vertoeft. De Haagsche dames val len wel mee, zelfs beschikt het 12-tal over één kracht, waar menige eerste klasse club jaloerseh op kan zijn. Bij de heeren was echter een speler, die tamelijk primitief te werk ging: oa. wierp hij de bal met beide handen. Vitesse blijft steeds de meerdere, al heeft ook A. L. O. enkele goede momenten. Voor Vitesse maakt 20. daarna. De Jong 3—0. Dan krijgt deze speler achter elkaar vele kansen, maar heeft geen succes. Eerst na rust maakt hij het 4de punt. Ter Poorten zorgt na „snij den" voor het 5de, en dadelijk daarna voor het zesde. Dan nemen Van Beeck §.n Len te er elk nog een voor hun rekening en komt het einde van deze aardige, maar spanninglooze strijd. LAWN-TENNIS Tilden wordt prof. W. T. Tilden heeft te New York defini tief meegedeeld, dat hij in 1931 niet meer aan amateur-tournooien dus ook niet aan Wimbledon en Forest Hills zal deelnemen. ATHLETIEK EEN RECORD IN WERELDRECORDS. In het jaar 1930. Wij maakten reeds eerder melding van het zeer gunstige athletiek-seizoen in Ne derland. Ondanks de moeilijke financieele om standigheden, .waaronder de Koninklijke Nederlandsehe Athletiek Unie dit jaar moest werken, is het seizoen zooals orga nisatorisch als sportief een buitengewoon groot succes geworden. Een record-aantal wedstrijden werden gehouden, een groot aantal nieuwe Nederlandsehe records ge vestigd. Helaas moest door genoemde oor zaak het contact met het buitenland ver loren gaan, doch het. volgend jaar zullen de wedstrijden met West-Duitschland en België zeker weer doorgang vinden. In dit verband mag het interessant hee- ten, aan het einde van het jaar 1930 eens na- te gaan de prestaties der a-thleten in het buitenland. Memoree ren "wij, de di verse belangrijke tournooien, die in het afgeloopen jaar gehouden zijn, zooals de British Empire Games te Hamilton (Cana da), de Tw eede Midden- Amerikaansche Spelen te Habana (Cuba), de Olympische Spelen in het Verre Oosten te Tokio, de Internationale Studentenka-m pioenschap pen te Darmstadt, de Vrouwen Wereld- Spelen te Praag en tenslotte de verschei dene landen-wedstrijden in Europe gehou den. In dit verband is het dan ook begrij pelijk, dat, waar de athleten zooveel gele genheid hadden eikaars krachten te me ten, wereldrecords verbeterd werden. In het jaar der IXe Olympische Spelen, in 1928 te Amsterdam gehouden, werden slechts twee wereldrecords verbeterd, het geen eenigszins verwonderlijk kan worden genoemd. In 1929 werden zeven wereldre cords verbeterd. En het jaar 1930 bracht een record in wereldrecords, n.l. veertien maal werden de prestaties verbeterd. Deze veertien wereldrecords werden bij de In ternational Amateur Athletic Federation opgegeven ter homologeering. Ladoumè- gue, de jeugdige Fransc-he kampioen, bracht twee wereldrecords op zijn naam. Zijn prestaties zijn nog frisch in liet ge heugen gebleven. Op 5 October verbeter de hij te Parijs het 1500 M. wereldrecord van den Duitschen Crack Dr. Otto Peltzer en bracht het op 3 min. 49,2 sec. Twee we ken later, eveneens te Parijs, ging het 1000 M. wereldrecord, dat. ook op naam van Peltzer stond, er aan. Thans staat, het op 2 min. 23.6 sec. Deze phenomenale pres taties van den Franschman, die moeilijk meer te verbeteren zullen zijn, brachten hem aan de spits der athleten op den midden-afstand. Paavo Nurmi, 's werelds beste langen afstandlooper, bracht zijn naam weer eens op de wereldrecordlijst, een gebeurtenis, die voor hem niets bijzon ders meer heeft. Op Juni liep hij de zes Engelsche mijlen te Londen in den tijd van 29 min. 36.6 sec. (9654 meter) en voorts bracht hij precies drie maanden later, op 9 September te Stockholm, het 20 K.M. wereldrecord op zijn naam met een tijd van 1 uur, 4 min., 38.4 sec. Paul Pessup, de jonge reus van de uni versiteit van Washington (Vereenigde Sta ten) vestigde dit jaar de aand" cht op zich, in het bijzonder door zijn sohier ongeloof lijke prestaties in het discuswerpen. Op 24 Augustus bracht hij het wereldrecord discuswerpen te Pittsburgh (Pennsylvania) op zijn naam met een worp van niet min der man 51.73 meter. Met deze prestatie onttroonde hij zijn landgenoot Eric Krenz. Eddie Tolan, de negersprifiter van de Hooge School te Michigan in de Vereenig de Staten, liep op 29 Juni te Vancouver (Canada) de 100 meter in den wonderbaar- lijken tijd van 10.2 seconden. Hij sloeg daa.rbij Simpson, Amerika's beste 220 j'ards-at.hleet en voorts Percy Williams, den winnaar van de Olympisohe Spelen te Amsterdam, twee van de snelste sprinters der wereld. Hij liet ze één yard achter zich, hun tijd was 10.3 seconden. Matti Jarvinen, het nieuwe Finsche speerphenomeen gelukte het niet minder dan zeven maal boven 70 M. te werpen. Op 14 September bereikte hij tijdens wed strijden te Viborg een afstand van 72.93 meter, een nieuw wereldrecord. Achil Jarvinen, broeder van den wereld recordhouder speerwerpen, werd wereld kampioen in de tienkamp. Hij verzamelde op 20 Juli te Viborg een totaal aantal punten van 8255.475. Met. Yrjöla heeft Finland thans de twee beste tienkamp- a-thleten ter" wereld. Bemerkenswaardig ia heb feit, dat acht. dagen tevoren Yrjöla een totaal aantal punten van 8117.3 be haalde. Martt-i Marttelin, om bij de Finnen te blijven, vestigde op 14 September, even- ,eens te Viborg een nieuw wereldrecord op den 25 K.M. afstand, daar hij dezen af stand volbracht in den tijd van 1 uur, 22 min. 28.8 sec. Het vorig record 6tond op naam van den Engelsehman John Harper in den tijd van 1 uur 27 min. Olav Sunde, (Noorwegen) bracht het in het met twee handen speerwerpen op 28 September te Oslo tot een nieuw wereld record. Me^ den rechterarm wierp hij 66.86 meter, liqks bereikte hij een afstand van 50.35 merer, in totaal dus 117.21 meter. De Stanford University (Vereenigde Staten) bracht haar naam op de wereld- recordlijst. Op 13 April werd de vereeni- gingsploeg van deze universiteit op de vier maal 440 yards (1609 meter) estafette we reldkampioen. door bij atletiekwedstrij den in de Californische stad Palo Alto te winnen in den tijd van 3 min. 15.4 sec., een nieuw wereldrecord. De ploeg bestond uit Showe, Mac Dermott, Habies en Morrison. Het oude wereldrecord stond sedert 1915 op naam van den Pensylvania-ploeg: Kaufman, Loohwood, Lippincot en Mere dith. Hun tijd bedroeg 3 min. 18 sec. Armando Valente, Italië'» snelwandel- kampioen uit Genua werd recordhouder, waar het betreft het aantal keeren waar op hij wereldrecords verbeterde. Op 28 September ging het 25 K.M. snelwandel- wereldrecord eraan met een tijd van 2 uur 3 min. 49 sec. Deze prestatie, die te Parijs bereikt werd, had nog een gevolg n.l. hij liep in 2 uur 24.277 70 K.M.. al weer een nieuw wereldrecord. En tenslotte op 21 October wandelde hij te Genua ae 20 K.M. in den wereldrecordtijd van 1 uur 36 min. 34.4 sec. Het jaar 1930 mag voor de athletiek- sport dus zeer gunstig genoemd worden, het va.lt echter te betwijfelen, of dit nieu we record in wereldrecords in 1931 verbe terd zal worden. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord. Miss Bonnie Mealding, de Australische zwemster die in 1928 te Amsterdam haar land vertegenwoordigde op de Olympische Spelen, verbeterde gisteren te Sydney haar eigen wereldrecord voor de 150 yards rugslag met 1 seconde. Haar tijd was 1 min. *4 3/5 sec. „De Crt." Een Katholieke Zwemvereeniging te Haarlem? In Haarlem worden pogingen gedaan tot oprichting van een katholieke zwem vereeniging. Daartoe heeft Dinsdagavond een vergadering plaats gehad, waar Pater F. L. Esser O. E. S. A. nog eens duidelijk heeft uiteengezet, waarom de katholieke sportorganisatie .zoo noodzakelijk is. Is zij dit voor voetbal des te meer reden is er voor de zwemliefhebbers om zich in ka tholiek verband te organiseeren. Er is een voorloopig bestuur benoemd, dat de plannen, in overleg met den Deke nalen Jeugdraad, nader zal uitwerken. De gemeentelijke inspecteur voor licha melijke opvoeding te Haarlem, heeft zijn volle medewerking toegezegd. „De Tijd" MOTORRIJDEN DE BLAUWE PRINS. De 25.000 K.M. rit van het New-Impe- ria 1-motor r ij w iel De Blauwe Prins, is Woensdag onder feestelijk betoon ten einde gebracht. Om 5 uur kwamen de rij ders, begeleid door een stoet van 25 auto's en 50 motorfietsen in Bussum terug, waar j van den Rijksweg tot Hotel Rooseboom, naar schatting een 10.000 menschen langs den weg stonden geschaard De drie mo torrijders waren met kransen, worsten, Deventer koeken en andere huldeblijken uit de plaatsen van den rondrit behan gen. DAMMEN Kampioenschap „D. E. S." (Alphen). .Het verloop der 3e ronde luidt als volgt. Zweerus wint van Van Oeveren, J. O os- terman wint van W. van Ofwegen, Hou- weling verliest van Van Leeuwen. Idem der 4e ronde: Zweerus wint van Wolfert, J. Oosterman remise met van Oeveren. De stand is thans als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. H. Zweerus 4 4 8 J. v. Oeveren 4 2 1 15 J. Ooaterman 4 12 14 L. Houweling 3 1 1 13 K. van Leeuwen 3 1 1 13 H. Wolferts 4 1 12 3 J. v. Ofwegen 3 1 13 M. v. Wieringen 2 1 11 N. Stapper 2 l 1 1* W. van Ofwegen 3 1 2 1 Het verloop in de 2de klases luidt: Hul- scher verliest van Jansen. Penneman wint van Sampimon. F. Ooaterman wint van de Jong. v. d. Ent verliest van Peneman. A. van Ofwegen wint van de Jong. F. Oos- terman remise met Jansen. Den Daas ver liest van A. van Ofwegen. Peneman ver liest van F. Oosterman. Den Daas remise met de Leeuw. Sampimon remise met Hulsoher. v. d. Ent verliest van den Daas. De Jong wint van v. d. Ent. Peneman wint van Musch; Hulscher wint van Musch. De stand is thans als volgt gesp. gew. rem. verl. pnt. A. v. Ofwegen 4 4 8 G. Peneman 5 4 18 F. Ooslerman 5 2 2 1 6 H. Hulscher 5 2 1 2 5 G. de Leeuw 3 1 2. 4 P. Jansen 2 1 1 3 W. den Daas 3 1 1 13 A. S. Sampimon 3 1113 N. de Jong 5 1 4 2 H. Musch 2 - 2 Adr. v. d. Ent 5 5 AUSTRALISCH VLIEGTUIG VERMIST IN DE WOESTIJN. Noodseinen per kameel overgebracht. Sinds 20 December wordt een vliegtuig met een piloot en een mijn-expert vermist in de woestijn van Midden-Australië. Als gevolg van een draadloozen oproep van de Hermannsbrug-missie zijn twee vlieg tuigen vertrokken, ten einde de gestrande vliegers te helpen, wier noodseinen door een afgezant per kameel door den missie post waren aangebracht. Amy Johnson gestart naar Peking. De jeugdige Engelsche vliegster Amy Johnson, die in Mei van het vorig jaar plotseling een wereldnaam verwierf door haar vlucht naar Australië, is gistermorgen vroeg uit Engeland vertrokken met een De Havilland Gipsy Moth-vliegtuig voor een vlucht naar Peking. Zij maakt de vlucht ge heel alleen. Zij is voornemens te vliegen over Berlijn, Warschau. Moskou, Omsk en verder de gebruikelijke Transsiberische route. Bij het vliegen, over de Noordelijke gedeelten van deze route zal het vliectuia een ander landingsgestel krijgen en wor den voorzien van ski's, om op sneeuw of Hs te kunnen dalen. Amy Johnson hoopte he den Brussel of Berlijn te bereiken. Het is voor de eerste maal, dat er een Engelsche poging wordt gedaan om rechtstreeks naar Pekine te vlipe^n. 142. „En snert met kluivenEn snert met kluiven En Haarlemmer olie van de drui ven doet de droefheid ras verstuiven Een cadet met ham of huishoudja-m enz. enz." Ik geloof niet dat ze echt aangeschoten waren. Sommige jongelui, die nog kort te voren de eerste lange pantalon gekregen hebben, schijnen te meenen dat een '^ed op „half elf" en wat dronkemansmameren bijzonder gekleed staat en dat Nieuwjaar de aangewezen dag is om hun doorgescho- tenheid door afschuwelijk blerren en kal- verendans der wereld bekend te maken. Je bent anders uit, als je zoo'n stelletje in een bus of tram aantreft. Gewoonlijk, als ik op zoo'n dag in een donker hoekje van een bus zit. laat ik zoo mijn gedachten eens gaan over het afge loopen jaar. Hoe vaak heb ik het laatste jaar niet in zoo'n bus gezejen, soms vol hoop naar een of ander adres toe, soms teleurgesteld terug rijdend na een vruch- telooze dag. Ik denk dan aan de goede, brave zielen, die mij als kind des huizes ontvangen hebben (moge de Goede God het hun overvloedig vergelden) of aan die andere menschen, die.. nu ja. moge O. L. Heer hun wat meer offerzin geven, voor hun eigen ziel en die van anderen. Dan denk ik aan het komende jaar. Wat zal het brengen? De tijden zijn somber. Maar O. L. Heer leeft en Hij zal ons niet in den steek laten. Hij zal de vrienden van Zijn H. Hart wel weer bewegen om dit Missiehuis, dat tooh alleen de verspreiding van Zijn H- Naam. do redding der zielen beoogt, de noodige steun te schen ken. Ach, O. L. Heer heeft ons tot nu toe bijgestaan, Hij zal ons dit nieuwe jaar Zijn onontbeerlijke steun niet onthouden. Ik mag toch op u ook weer rekenen? Ik verwacht dat ook de kinderen weer voor dit Missiehuis zullen bidden. Moe ders. denkt u er aan? St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. ■Father LEFEBER, Directeur. U kunt ons ook helpen door ons geld te geven tegert rente zoolang u leeft. Na uw dood wordt het geld gebruikt, om jon gens op te leiden voor Priester-missionaris. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter, burgemeester Brug, opent de vergadering, welke de negende van het jaar 1930 is, met gebed. De secretaris krijgt hierna gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke ongewijzigd worden goedge keurd. De voorz. deelt mede, dat de nieuwe straat de naam zal ontvangen van „Koning straat". De ingekomen stukken worden allen voor kennisgeving aangenomen. Een ver zoek van de vereeniging „Helpt Elkaar" om subsidie voor het jaar 1931een bedrag van 40 is voor dat jaar op de begrooting uit getrokken een adres van de bewoners van den Van der Valk Boirttïanweg, waarin wordt verzocht om meerdere verlichting op genoemden weg. B. en W. vragen machtiging, om waar noodig, de verlichting uit te breiden, door bijplaatsing van eenige lantaarns of een enkele lantaarn 's nachts te laten door branden. Trouwens in deze lichte-maan pe riode zullen, als proef, de lantaarns blijven branden; dit laatste geldt voor de geheele gemeente. Deze machtiging wordt verleend. 'De verhuring dor gemeente- landerijen. Thans deelt de voorzitter mede de uit slag van de verhuring der gemeenielande- rijen, welke reeds gepubliceerd werd. B. en W. achten deze inschrijving onvoldoende en stellen na eenige sprekingen voor: het land niet te gunnen aan de inschrijversde verhuringsvoorwaarden opnieuw vast te stelien en het land ondershands te verhu ren voor den tijd van een jaar aan den heer P. Vromesteijn. De raad vindt dit de beste oplossing, zoodat dit voorstel wordt aangenomen. Het ophalen van asch en vuilnis wordt voor een jaar ondershands aanbesteed aan M. C. van den Ing, die in het afgeloopen kwartaal het werk zonder aanmerking heeft verricht, tegep een bedrag van 468. Hierna worden eenige kleine redactie wijzigingen in de schoolgeld verordening aangebracht. Voorts stellen B. en W. voor den ge meente-werkman, die elk jaar een gratifi catie geniet van 25, een kindertoeslag toe te kennen van 25 per kind, beginnende met het derde kind. De gratificatie ver valt dan. Voor dit jaar wordt ze echter nog verleend. De heer Klaver stet voor, voor ieder kind ƒ25 te geven; hetgeen dan in dit ge val zou worden een bedrag van 125. Door het voorstel van B. en W. zal hij een toe slag ontvangen van 75. Het borstel van den heer Klaver vindt geen bijvalhet voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer Klaver vraagt of de rechtsposi tie, zooals de diensturen en verloftijden van den gemeente-werkman nog niet is vastgesteld. De voorzitter zegt toe, dat dit binnenkort aan de orde komt. Met algemeene stemmen wordt dr. J. J. Porsant Snoep benoemd als geneesheer voor de vaccinatie in 1931. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het vertrek van mevrouw Mondt, wordt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd mevrouw Per sant Snoep. Vervolgens wordt met algemeene stem men de heer J. B. Blankenstein, hoofd v. tl. openbare lagere school, herkozen als lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Eenige pensioensgrondslagen worden vast gesteld. Thans gaat de Raad in geheime zit ting over. Na heropening der openbare vergadering deejt de voorzitter mede, dat een viertal brieven zijn ingekomen van personen, rc- clameerende tegen de straat- en lichtbelas- ting. Deze personen kunnen gedeeltelijk te ruggave ontvangen wegens gverkeerde clas sificatie. Aldus beslotenhet adres van de comm. van beheer van de Geref. Kerk wordt echter met algemeene stemmen af gewezen. Vervolgens worden eenige wijzigingen in de begrooting 1930 aangebracht- Bij de rondvraag vraagt de heer Klaver of B. en W. in overweging willen nemen of het niet mogelijk zou zijn, dat georgani seerde werkloozen, die trekkende zijn, ge durende die periode ook te werk wordn ge stcld bij de werkverschaffing, zoodat ze dan slechts drie dagen in de week uit de kas trekken, waardoor zij langer trekkende kunnen blijven. Een zodanige regeling wordt ook te Zoeterwoude toegepast. De voorz. antwoordt, dat B. en W. zullen overwegen of dit mogelijk is. Hierna wordt besloten van gemeente wege voor den burgemeester een ambtske ten beschikbaar te stellen. De voorzitter sluit dan de vergadering met een woord van dank aan de raadsleden voor de prettige samenwerking; steeds heeft een aangename toon in de vergade ringen geheerscht. Met dank kan op het afgeloopen jaar worden teruggezien. Spr. hoopt, dat voor Leidèrdorp het jaar 1931 in het teeken van bloei en voorspoed mag staan. ALLERLEI. Ramenas. Onder de verschillende ar tikelen, welke thans nog worden aangebo den, behoort ook ramenas, een product, dat in sommige tuinbouwcentra flink wordt geteeld. De noteeringen zijn niet slecht, indien het pToduct van een goede hoeda nigheid is. De eindelooze andijvie-aanvoer. Van den. aanvoer van andijvie kan dit jaar wel worden gezegd, dat deze zonder einde is. Heeft men dit jaar al heel vroeg andijvie in den handel kunnen brengen, ook thans is men er nog' niet door. Op tal van veilin gen komt nu nog de z.g. opgekuilde of ge bleekte andijvie in een nog zeer mooie kwaliteit, doch de noteeringen blijven laag. Men besteedt niet meer dan een halve gul den per 100 krop. Witlof. In deze week bereikte de aan voer van witlof het hoogtepunt. Hoewel in ons land de kropjes, nooit zoo mooi zijn als in België, laat dit jaar de kwaliteit van het product niets te wenschen over. Ook de no teeringen houden aardig stand en komen steeds over de 25.per 100 K.G. De nieuwe teelt van aardappelen. De tuinders maken zich thans gereed om de teelt der aardappelen voor te bereiden, voor zoover die in de kassen moet plaats hebben. Er is een tamelijke voorraad van sterk zaadgoed, dat voor een matisen prijs is te krijgen. De voorraad consumptie-aard appelen is momenteel ook niet gering, doch de noteeringen blijven steeds aan den lagen kant. Op de veilingen zien wij eetaardnp- pelen genoteerd van i1.15 per 25 K.G. Of de teelt op den kouden grond dit jaar wel van groot belang zal zijn, valt sterk te betwijfelen. De koolhandel. In de maand Decern ber zijn de late koolsoorten, zooals roode witte-, groene- en savoyekool weinig waard geweest. Een uitzondering hierop maakt de boerenkool, welke in de omstreken van Delft dit jaar veel is geteeld. Ook sprui ten zijn in deze maand snel omhoog ge gaan. Overigens staan de koolprijzen de helft lager dan in de maand December van het vorig jaar. Toch nog tomaten. In de week van 21 tot 27 December werden op de WestlanH- sclie veilingen nog tomaten aangevoerd en wel tegen ƒ2 a 2.50 per bak. Flinke aanvoer van spruiten. In de voorgaande week werden te Westerlee op de veilingen aldaar 1978 zakken spruiten aangevoerd. De zaadprijzen. Verschillende zaad handelaren verzenden thans hun prijscou ranten. Het blijkt, dat de zaadprijzen niet bijster veel verschillen bij het vorig jaar. Spinaziczaad is wederom duur, doch de prijs der dubbele stamboonen is lager dan het vorig jaar. De uitenhandel. Nu de wintertijd en daarmede de handel in bewaaruien daar is, blijkt het, dat de vraag naar dit goed heel gering is. Men besteedt dan ook maar wei nig. In de afgeloopen week kon de uien- prijs zich niet verheffen en kwam maar- hoogst zelden boven de 5 per 100 K.G. In Leiden gevestigd. D. Boelee. schilder, de Genestetstraat 76a R. A. A. Brenkman, Lijsterstraat 22 D. J. Coorn kappersbediende, Nic. Beetastraat la J. A. van Dalsen, verpleegster, Rijns burgerweg 10 J. van Dam, Rijnsburgerweg 10 M. Dudzinski, dienstbode, Maarsman- steeg 14 P. van Eeghen, Steenschuur 18 Chr. D. van Es, Breeslraat 89 P. G. Forta- nier en Fam., boekhouder, Weddesteeg la C. Gras en fam., smid, Vrouwensteeg 18 A. G. van der Hoogte, Wasstraat 54 J. Klok, Witte Singel 33 W. de Koning, dienst bode, Oude Vest 235 K. K. Körner, dienst bode, Zoeterw. Singel 63 J. A. Lensen, banketbakker, Aalmarkt 18 P. Olivier, ka merverhuurster, Rapenburg 119 J. Oezer, hulp in de huishouding, Haven 17 M. L. J. Ramp, H. Rijndijk 117 J, M. Reijs, Plant soen 9a R. A. Rueb, Stille Rijn 11 P. J. M. Schoonenberg, le Luit. Artillerie, Plant soen 81 J. B H. Schoots en Fam., radio monteur, Hooigracht 65 G. Veenstra, hoofdverpleegster, Rijnsburgerweg 10 C. J. M. de Vroom, dienstbode, Leeuwerikstraat 6 L. Wassenaar, dienstbode, vertegenwoordi ger, Meidoornstraat 1 G. M. M. von Weijh- rother, Noordeinde 50. Uit Leiden vertrokken. J. A. van den Akker en fam., Den Haag, Celebesstraat 46 S. M. Leeuwenburgh Barendse, Voorburg, Marckstraat 35 G. B. Beij, Den Haagi Weimarstraat 312 Jhr. E. F. Burmania van Humalda van Eysinga, Oegst geest, Weth, Juffermansstraat 52 W. Chr, Drooggelman, Gouda, v. Iterson Ziekenhuis H. A. V .ten Dijk en fam., Den Haag, Nas sau Odijkstraat 31 H. J. van Dijk, Deventer Bergpoortstraat 7 J. E. P. van der Est, Heemstede, Heemstede, Koedieflaan 31 J. G. de Graalf, Oegstgeest, Weth. Juffer mansstraat 52 G. L .M. Graphorn, Rotter dam, Bleiswijkstraat 43 W. M. van de Griendt en fam., Deventer, H. Hondstraat 8 W. Hoenke en fam., Deventer, v. Wends- weg 35 P. J. J. Kastermans, Deventer, Vonderstraat 9d P. C. van der Klis en fam Deventer, Industrieweg 7-— A. van Hagen— Kurpershoek, Wateringen, Kwinsheulweg 27 M. van Leeuwen en fam., Leiderdorp, Jaagpad 22 M. Lietaart Peerbolte, Den Haag, Galvanistraat 8 W. Mulder en fam. Den Haag, Elsstraat 53 S. Nawrot, Bottrop Ostringstraat 107 S. Postuma en fam., Ven- lo, Kaldenkerkerweg 32 P. Seriier, Delft, Torenstraat 7 F. J. va nder Steen, Edam, Spuistraat 34 G. van den EntStouten Alphen aan den Rijn, Tompstraat J. Vlug, Amsterdam, Kraaipanstraat 44 M, J. Vos, Wassenaar, Heerenweg 13 H. Weers, Den Haag, N. Parklaan 63 C J. van der Wilk en fam., Oegstgeest, Weth. Juffermansstraat 52 J. Willma, Haarlem, Linschotenstraat 71 H. B. van Wijk, Gouda, Boschweg 96 C. J M. M. Wijnen, Utrecht, Abstederdijk 251.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11