UIT DE RIJNSTREEK Burgerlijke Stand LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 31 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Dec. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.759.0 te Haparanda Laagate barometerst.733.1 te Oalshot. Verwachting tot den avond van 1 Jan.: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken met regen of hagelbuien, later tijdelijk opklarend, iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR: 8.- gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.22 uur tot Donderdagmorgen 7.39 uur; van Donder- dagnamiddag 4.22 uur tot Vrijdagmorgen 7.39 uur. die een voorloopig verslag uitbracht over den stand der financieön. Dat viel niet mee. Want zooals elders, was het ook bij „St. Phocas" schraalhans keukenmeester. Aan de tuinders was een bedrag uitbetaald van niet meer dan ƒ249859.60. 't Is dan ook niet te verwonderen, dat bij een heffing van slechts 6 procent, na een flinke aflos'- sing op de gebouwen en verdere bestrijding van het huishouden, een nadeelig saldo viel te boeken over dit jaar van ƒ6224.58. Dat zijn de gevolgen van de crisis. Dan kwam de voorzitter den tuinders meedeelen, dat het bestuur een onderhoud had gehad met de Conservenfabrikanten over het contracteeren van doperwten, maar toen de voorzitter het schrijven voor las van die heeren en de prijs en voor waarden liet hooren, waaronder zij een contract wilden sluiten, ging een eenstem mige roep door de zaal: „niet doen". Bij de verkiezing werden alle aftreden- den herkozen. Alle namen hun benoeming aan, behalve de voorz., die zekere voor waarden hieraan verbond. Thans komt ter sprake het punt, dat de geesten der Ter-Aarders de laatste maan den in beroering houdt: de ééne Centrale Veiling en de steun verleening. De voorzitter brengt in het midden, dat de leden nog altijd vastzitten aan de uit spraak der vorige ledenvergadering, waar de stemming zich hèeft uitgesproken voor ééne centrale veiling op do basis der ver schillende standsorganisaties volgens ad vies van het hoofdbestuur- van den L. T. B. Thans zijn de zaken een weinig veranderd, sinds er een gecombineerde bestuursverga dering is geweest met „Tuindersbelang". Daar werd door twee heeren der crisiscom missie verteld, dat het vaststond, dat geen steun aan de Ter-Aarsche tuinders zou worden verleend, zoolang geen reorganisa tie der veilingen in één veiling had plaats gehad. De heer Borghols, zal op een daartoe op te roepen vergadering van alle Katho lieke tuinders van Ter-Aar en omgeving een en ander nader komen toelichten. Op die vergadering zal een voorstel worden hehandeld van de beide besturen dezer vei lingen, dat alle Katholieke tuinders zich verplichten lid te worden van den L. T. B. om daardoor te bereiken de stichtipg van ééne veiling. Nadat nog verschillende besprekingen hieromtrent waren gevoerd, nam de voor zitter het laatste woord, bracht dank aan allen en sloot deze geanimeerde vergade ring. DE EENE VEILING VAN TER-AAR. Overeenstemming bereikt. Gistermiddag, om half vijf had in het patronaat te Lange raar een vergadering plaats van R. K. Tuinders uit Ter-Aar en Omstreken, onder leiding van den heer H. J. Borghols, lid van Ged. Staten van Zuid- Holland. Aanwezig was ook de zeereerw. lree-r Rector Kok, geestelijk adviseur van dien L. T. B. De bedoeling van deze ver gadering was om te komen tot oplossing der quaestie aangaande de vereeniging van alle R. K. tuinders in één neutrale GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen dor vorige vergadering worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen is een missive van de vereeni ging de Groep Nederland van Algemeen Nederland'» Verbond omtrent het gebruik van vreemde woorden en opschriften. De voorzitter stelt voor deze missive aan to nemen voor kennisgeving. Aldus besloten. Eveneens wordt voor kennisgeving aange nomen een schrijven van mevrouw Fort- gens-de Haan, waarin zij mededeelt Volgens het reglement ontslag te nemen als lid der commissie van toezicht op het Lager onder wijs. Tot leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim worden gekozen J. A. Mens, J. Eggink, J. H. Romijn, J. J. Smit, J. H. Rutten, E. Vernède en Th. J. Broers, welke zeven leden allen aftredend waren. Voor de benoeming van twee leden der commis sie van toezicht op het Lager onderwijs worden herkozen de aftredende leden J. H. Romeijn en J. J. Smit. Wethouder C. Eg gink Sr. wenscht te spreken over de va cature mevrouw Fortgens-de Haan en zegt dat, toen deze vacature ter sprake kwam, in de vergadering van B. en W. werd mede gedeeld, dat deze voordracht tot stand was gekomen door een besluit van het bestuur der christelijke school, dooh hem is geble ken, dat dit onjuist ia, waarom spr. aan beveelt voor deze vacature no. 2 der voor dracht, de heer D. de Jong. De voorzitter deelt den raad mede, dat de commissie van toezioht op het Lager onderwijs het recht bezit een voordracht in te dienen en deze voordracht door B. en W. is overgenomen. Wethouder J. A. Mens deelt den raad mede hoe deze voordracht is tot stand ge komen. De commissie van toezicht op het Lager Onderwijs heeft aan het hoofd der christelijke school, daar het eene vacature dier school betreft, de vrijheid gegeven uit dien Tering een dubbeltal naar voren brengen, zoodat met deze voordracht geen onrechtmatigheid heeft plaats gehad. Spr. heeft gemeend deze mededeeling den raad te moeten doen om den schijn te verwij deren als zou de commissie een minder goede daad verricht hebben. De commis sie heeft aan het hoofd- der christelijke school op dit punt volledige vrijheid ge schonken. Wethouder Eggink erkent dan ook, dat de commissie geen enkele blaam treft, waarna tot stemming wordt overge gaan. De heer J. Buising, no. 1 der voor dracht,*- verwerft 2 stemmen, terwijl de heer D. de Jong, no. 2 van de voordracht, 9 stemmen op zich vereenigd zag, zoodat de heer D. de Jong werd gekozen. Door het overlijden van deh heer L H. van Wissen is een vacature ontstaan in de schattings-commissie voor de Rijks inkom stenbelasting. B. en W, stellen voor deze benoeming het volgende dubbeltal voor: I. W. G. Duynisveld, 2. L. J. van Leeuwen. Gekozen wordt de heer W. G. Duynisveld met 8 stemmen, terwijl op den heer L. J. van Leeuwen 3 stemmen werden uitge bracht. De heer W. G. Duijnisveld neemt de benoeming aan. Vervolgens komt aan de orde punt 5 dei- agenda, een voorstel omtrent de aanstel ling van twee werklieden bij de Gemeente bedrijven. Ter voorziening in de vacature van installateur-monteur bij het electris.-h bedrijf, ontstaan door vertrek van H. Brink Jr., is in tijdelijken dienst genomen G. J. Hofman voorheen te Hengelo. B. en W. wens-chen hem te geven eene tijdelijke aan stelling voor den tijd van één jaar. In ver band met zijn leeftijd is zijn loon 23.35 volgens de bestaande loonregeling. Voorts stellen B. en W. voor, den werkman W. Al- blas, reeds enkele jaren in dienst bij de gemeente, met ingang van 1 Januari 1931 in vasten dienst te nemen bij de gemeeme. In verband met zijn leeftijd van 30 jaren en de bestaande loonregeling is zijn week loon 26 per week. De heer J. Braggaar wenscht eenige inlichtingen en vraagt of deze monteur valt onder het loonreglement der bedrijven. De voorzitter antwoordt be vestigend, daar het loon volgens reglement is vastgesteld door den raad. Aan dat re glement houden zioh natuurlijk het colle ge van B. en W. De heer J. Braggaar zegl, dat de cijfers dan toch zeer vreemdsoortig zijn en verklaart zijne meening nader. Doch opgemerkt wordt dat deze vreemdsoortige verhouding komt, omdat destijds een voor stel door den raad is aangenomen van den heer. Braggaaa- zelf, waardoor deze cijfers aldus geregeld zijn; tevens zegt de voor zitter, dat thans de loonregeling niet s de orde is, doch alleen de aanstelling v één jaar van den heer G. J. Hofman en i hij aldus niet kan toelaten, dat thans in de loonregeling, die niet aan de orde is, verandering kan worden gebracht. Daarna wordt met algemeene stemmen besloten, den heer G. J. Hofman voor een jaar aan veiling. Na opening deelde de voorzitter mede, dat geen credietverleenimg zou worden gegeven, dan alleen wanneer er één vei ling tot stand zou komen. Tot heden was er onder de R. K. Tuin ders geen overeenstemming aangaande het advies van het hoofdbestuur van den L. T. B. Dit advies werd nu vervallen ver klaard, terwijl in plaats daarvan geadvi seerd werd in de statuten der eene veiling op te nemoR het verplichte lidmaatschap van den L. T. B. voor alle R. K. Tuinders, dao lid zijn van de eene neutrale veiling. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd aldus besloten. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam heden morgen in openbare vergadering "bijeen. Wegens ziekte van den burgemeester, nam wethouder Oudshoom het voorzitterschap waar. Besloten werd tot aankoop van grond en tob verplaatsing der hekken bij de wed. v. d. Horst-Zwetsloot, bij de families Ma- ohen en Kieken en voor het Groot-Semi narie, dit alles ter verbreeding van Hee- renweg en Dorpsstraat. Eene verordening op de heffing en in vordering van terreingelden. (Gebruikma king van het parkeerterrein door circus sen). Weïxl goedgekeurd. Het verzoek van J. Kroon om vergunning tot den bouw van een schuurtje op zijn bollenland gelegen tusschen den overweg der Nederl. Spoorwegen en het Warmon derhek werd aangehouden. Tot tijdelijke voorziening van den amb tenaar belast met de werklooeheideaan- gelegenheden (wegens drukke werkzaam heden van den gemeenteopzichter) werd met die functie belast de heer J. H. Ha verkort tegen een salaris van 12.per week. (Uitvoerig verslag volgt). HAZERSW0UDE. Fietsendiefstal. Gisternacht zijn al hier bij enkele boomkweekers aan den Voorweg een viertal bijna geheel nieuwe te stellen bij het Gemeentelijk electrisch bedrijf en den heer W. Albers eene vaste aanstelilng te geven bij de Gemeentelijke bedrijven. B. en W. stellen vervolgens den raad voor aan den heer J. de Graaf eervol ont slag te verleenen als gemeentebesteller en wel met ingang van 18 Juli 1927. Sinds en kele jaren verricht de heer Jac. de Graaf al niet meer het bestellerschap aan de H. IJ. S. M., doch heeft nimmer ontslag aan den raad gevraagd, en, daar hij voorheen door den Raad op verzqek der H. IJ. S. M. is benoemd geworden, moet hem ook offi cieel ontslag worden verleend. De heer J. Braggaar vraagt, hoe het komt, dat nu een dergelijk voorstel aan de orde komt. De voorzitter zegt, dat door de pensioensraad e>en schrijven is gericht aan B. en W. om trent den besteller, daardoor is door B. en W. de aandacht op deze kwestie geves tigd en heeft het college gemeend, den be steller eervol ontslag te moeten verleenen, daar deze verzuimd heeft dit aan te vra gen, ofschoon hij sedert 18 Juni 1927 in dienst is gegaan bij van Gent en Lóós. Besloten wordt, het eervol ontsal-g als be steller te verleenen. Door het Groene Kruis is verzocht om 400 subsidie te verleenen aan de afdeelmg voor den dienst van 1930 ter bestrijding der t.b.c. B. en W. adviseeren den raad op dit verzoek gunstig te beschikken. Wordt al dus besloten. Door de gewestelijke Landslormcomaiis- sie Zuid-Holland is een verzoek gericht tot den raad om 50 subsidie. Het praeadvtes van B. en W. op dit verzoek luidt gunstig, daar dit instituut van groot belang is voor de jongelieden die hun dienstplicht moeten vervullen. De heer J. Braggaar verklaart te willen worden geacht te hebben tegen gestemd. De voorzitter acht dit vreemd, daar de voordeelen voor de jongelieden, die van dit instituut gebruik maken groot zijn. Ook wethouder Mens begrijpt deze houding niet, daar juist dit instituut zorgt-, dat de jongelieden niet meer dan zes we ken in de kazerne behoeven te verblijven, wat dus voor de betrokkenen een zeer groot voordeel bet-eekent. Dit instituut heeft met het zoogenaamde militairisme niets te maken en spr. wenscht dan ook dit instituut te steunen. Zonder hoofde lijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Daarna wordt op voorstel van B. en W. een verordening vastgesteld op het be heer van de gas-, waterleiding-, electrici- teits- en badhuisbedrijven. Thans had ieder Gemeentebedrijf eene afzonderlijke veror dening en om redenen van praktischen aard is het beter deze bedrijven te stellen on der een verordening, al zullen de in komsten en uitgaven dier bedrijven natuur lijk afzonderlijk worden beheerd. Wordt ax- dus goedgevonden. De voorzitter leest nu een schrijven voor van den ohef der Gemeentebedrijven, den heer D. J. Brinks, die een verzoek had in- ge liend bij den Gemeenteraad om zijn sa laris te willen verhqogpn met 500 por jaar, maar nu den raad mededeelt, zijn verzoek, gezien de ongunstige tijdsomstan digheden, in te trekken, zoodat punt 10 der agenda komt te vervallen. Vervolgens deelt de voorzitter den raad mede, dat door Gedeputeerde Staten de rekening over 1928 is vastgesteld gewórden en naar aanleiding dier vaststelling aan de bijzondere Schoolbesturen een bedrag kan worden uitgekeerd van 18.35 per loer- ling, zoodat aan het bestuur der christe lijke school alhier kan worden uitgekeerd 5330.67 vermindert met 1694.18, «4. het ontvangen schoolgeld ƒ3636.49, aan het bestuur der R. K. Jongensschool een bedrag van 2289.16, aan dat der R. K. Meisjes school een bedrag van 2284.57, aan de Ver eeniging van de Heilige Catharina van Siëna, huize Bijdorp alhier voor het Lager Onderwijs 495.45 en voor het U.L.O. 807.59. Aldus aangenomen. Bij de rondvraag bespreekt de heer L. J. van Leeuwen de werkzaamheden op do Ned. Herv. begraafplaats en vraagt aan B. en W. of het niet mogelijk is ook den 2en Kerstdag aan die mensohén uit te beta len. De heer J. Braggaar verklaart het eens te zijn met den heer L. van Leeuwen. De voorzitter kan beide sprekers hierop nog geen bevestigend antwoord geven, doch zal deze zaak in het college van B. en W. be spreken. De heer J. J. Dijkman vestigt de aan dacht van B. en W. op een hoekje in de Voorstraat voor het hui3 van den heer A. Anker wat onbestraat ia en waar de kin deren knikkeren en aldus groot gevaar loo- pen onde rde tram te geraken. Ook aan deze zaak zullen B. en W. hun aandacht schenken, waarna de openbare vergade ring wordt gesloten. rijwielen gestolen. De fietsen stonden in den schuur. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. Z0ETERW0UDE. Roodvonk. Er is wederom een geval van roodvonk geconstateerd; thans bij een 12-jarig meisje aan den Vlietweg. Hinderwet. Aan N. van den Akker Jacz. alhier is vergunning ingevolge de Hinderwet verleend tot het in werking brengen van een maohinale houtbewer kingsinrichting. LEIDEN. Geboren: Hendrica d. v. J. H. v. d. Wijngaard en J. E. A. Langerak. Ohris- tiaan z. v. O. iSloos en J. M. 'v. Pijlen. Bastiana d. v. O. Rijken en M. Vreeken. Pieter z. v. M. Jansen en J. G. Spaa. Ed- mond Francis z. v.. F. A.JTrosée en E. Kamp- fraat-h. Adriaua d. v. A. Jansses on A. Colpa. Bernard Willem z. v. W. Rotte veel en H. Bontje. Cornelis Hendrik z. v. J. W. de Man en C. A. de Smidt. Coma Henda. Maria d. v. H. Compeer en P. M. v. Zijl. Jan Pieter z. v. K. S. Kwestroo en J. Kramp. Krijntje Johanna d. v. O. Blom en G. J. Grapendaal. Leendert Ja cob z. v. A. P. Fecleus en G. F. A. Wal- graeve. Theodorus Petrus z. v. F. Ver sluis en L. A. Tfomm. Matthijs z. v. M. Keijzer en G. Galjaard. Gerrit z. v. J. J. den Oude en H. v. Strater. Abraham z. v. P. v. d. Berg en A. Hageman. Geer trui d. v. A. Wendt en J. M. Sasburg. Pietje d. v. J. Scholten en G. Groot. Cornelia d. v. G. J. Onderwater en A. Aan- have. Diederiea Maria d. v. P. Zandber gen en W. Streeferk. Maria Wilhelmina d. v. W. J. Raaphorst en M. O. Huigsloot. Albertha Johanna d. v. J. W. Wagen voort en J. v. d. Staaij. Rudolf Leonard Jan z. v. L. R. de Hoog en B. H. H. Hom- hout-. Johanna d. v. P. Bruinenbuerg en J. v. d. Wereld. Hendrica d. v. J. Boon en J. G. Aalbersberg. Frans z. v. G. C. Neuteboom en M. Leder. Sara Catharina d. v. A. de Wolf en A. Veldstra. Maria Jacoba d. v. L. van As en O. de la Rie. Maria Annie d. v. N. J. Zandvliet en D. Paauw. Gehuwd: N. van Helden jm. en P. van Leeuwen jd. J. C. Versluys jm. en M, de Paode jd. Overleden: Jonkvrouwè A. J. Welbren- ninckMollerus vr. 3 2j. J. W. Chr. Gans m. 88 j. J. W. van der Sluis wed. 63 j. J. H. van Houten dr. 11 m. C. A. van Tricht ongeh. vr. 76 j. M. L. Vermeer on- geh. vr. 93 j. D. J. de Zwart wed. 68 j. J. Glasbergen ongeh. m. 25 j. J. M. de Winter dr. 8 j. M. A. H. Heesbeen dr. 11 d. Chr. A. Burgersvan Amerom vr. 43 j. C. H. MullerWeijtman wed. 76 j. J. G. F. Kriens m. 74 j. C. D. Jansen Rotteveel vr, 58 j. T. G. M. CharitéKui- venkoven vr. 66 j. Th. Pracht dr. 4 j. H. A. Vissers m. 53 j. S. LadanMelet vr. 61 j. F. B. Flippo ongeh. ij. 92 j. E. de RooPartenheimer m. 30 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: N Trianon: City: Brand in vlasfabriek. Uil Zevenbergschcn Hoek wordt gemeld; In den afgeloopen nacht is de groote vlas fabriek van den heer A. van Gulilc te Ca- lishoek geheel door brand vernield. Het woonhuis kon gespaard blijvon. De fabriek was geheel gevuld met geroot en ongeroot vlas. Het vuur werd met twee motorspuiten bestreden! De oorzaak is onbekend, terwijl de schade door de verzekering wordt gedekt. Een zeebeving in den Stillen Oceaan. LONDEN, 31 Dec. (V. D.). Millioeneu vissohen zouden zijn eedood in een zeebe ving, die nabij de Chileensche eilanden in den Stillen Oceaan heed't plaats gehad. Onder de kustbevolking van Chili heerscht groote 'ongerustheid, daar zij vreest, dal het geheimzinnig gerommel, dat gehoord wordt-, de voorlooper is van nieuwe rampen. In Vallenar en andere plaatsen werden aardschokken waargenomen. Donkergroone golven slaan op de kust van Nnord-Chili. De autoriteiten hebben de bevolking gc waarschuwd tegen het baden in zee, daar in zee doode visschen zijn aangetroffen, die een vreeselijke stank veroorzaken. Rusland werkt op Nieuwjaarsdag. KOWNO, 31 December. (V. D.). Uit Moskou wordt gemeld dat alle bedrijven, fabrieken en officieele ondernemingen van de Sovjet-Unie op 1 Januari zullen werken om de traditie van de bourgeoisie ten op zichte van het Nieuwjaarsfeest te vernieti gen. In alle bedrijven zal dus worden ge werkt. DE AUTOBUS-DIENST NOORDWIJK—DEN HAAG. Behandeling voor den Raad van Staïc. Voor den Raad van State, afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, zijn lieden be handeld de beroepen van de H.T.M. en de N.Z.H.T.M. tegen de beslissing van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij hun aan vrage voor een autobusdienst den Haag WassenaarKatwijkNoordwijk aan Zee, is afgewezen. Het beroep van de N.Z.H.T.M. werd toe gelicht door den heer Bungersdijk, terwijl voor de H.T.M. het woord werd gevoerd door ir. Montijn. Zich met den heer Burgersdijk referee- rende aan de gewisselde stukken, wees de heer Montijn er nog up, dat de H.T.M. vroe ger ook wel degelijk deze verbinding tot stand heeft willen brengen. Een door haar destijds ingediende concessie-aanvraag tol, Noordwijk, werd echter geweigerd, terwijl thans voor hetzelfde traject door Ged. Staten aan iemand anders een vergunning is verleend. Namens den heer Bolhuis, exploitant van dezen autobusdienst, werden de beroepen bestreden door den lieer Kraak Steeman, die er op wees, dat volgens hem de regec- ring vroeger onder andere omstandigheden doortrekking niet noodig vond, omda-; zij de verantwoordelijkheid voor deze verbiu- ding met het oog op een mogelijk te ver leenen subsidie niet durfde dragen. Voorts merkte spr. op, ten aanzien van de tegen woordige verbinding, dat hier niet de be langen van de tramwegen moeten dominee- ren, doch het algemeen belang, in verband waarmede de heer Kraak Steeman er op wees, dat dit algemeen belang zeer zeker wordt gediend door de exploitatie van den huidigen autobusdienst. De Kon. beslissing volgt later. Doodelijk ongeluk. Hedenochtend omstreeks 9 uur is op het ladingterrein van de Hollaiidsciie Spoor aan de Waldorpstraat te 's-Graven- hage een ernstig ongeluk gebeurd. Door tot nu toe onbekende oorzaak is van een voertuig een lading heipalen gevallen, waardoor do 23-jarige W. F. S., wonende aan de Beeklaan, werd getroffen. Met verbrijzelden schedel moest de man door den Geneeskundigen Dienst naar het R. K. Ziekenhuis aan het Westeinde worden vervoerd, alwaar hij bij aankomst bleek overleden. De oorzaak van het onge val is het breken van een bout, waarin een oude breuk zat. Doodelijk ongeval. De 64-jarige rietdekker J. Molenhuis te Ferwerd ia, toen hij werkzaamheden ver richtte aan het dak van een in aanbouw zijnde boerderij te Houwerzijl, uitgegleden en zoodanig terecht gekomen, dat hij naar het. Academisch Ziekenhuis te Groningen moest worden vervoerd, waar hij is over leden. Antieke sieraden ontvreemd. Op den len Kerstdag is in een café te Rotterdam een man aangehouden die an tieke sieraden te koop aanbood. Hij bleek ze gekregen te hebben van een Xeder- landschen tuinman W. L., die pas kort ge leden uit Frankrijk was gekomen, waar hij had gewerkt op het kasteel Kérérault te Plougaetel in Bretagne. Hij heeft be kend, daar op 23 December te hebben in gebroken en een groot aantal Bieraden te hebben ontvreemd. Onder deze siera den zijn er van hooge waarde o.m. gouden montuur van een maarschalkstaf uit den tijd van Napoleon, een gouden doos met brilliajiten, een miniatuur van een dame uit den tijd van Henri IV met brillianten, paarlen, diamanten en gouden voorwer pen. De tuinman L. is in bewaring ge steld. AMSTERDAM, 31 Dec. Vee. Aanvoer: 95 vette kalveren le kwal. 1.001.08, 2e kwal. 0.901.00, 3e kwal. 7284 cent per kg. levend gewicht; 31 nuchtere kalveren 1220 per stuk; 400 varkens, vleeschvar- kens 90110 kg., 59—60 cent, zware var kens 5759 cent, vette varkens 55-56 cent per kg. 8lachtgewicht. GOUDA, 31 Dec. Vee. Aanvoer in totaal 2224 stuks, waarvan 270 slachtvarkens. Vette van 23 c. tot 23 Y ct. per pond levend mat 2 korting. Londensche van 20 ct. tot 21 ct. per pond levend met 2 korting. Zouters van 22 ct. tot 23 ct. per pond levend met 2 Yi korting. 791 magere varkens 2540 per stuk. 1104 biggen 812, 43 nuchtere kalveren 1216. 14 schapen 2430, 2 schapen en geiten 26. Handel vette var kens matig, Londoensche matig, zouters ma tig, magere varkens matig, biggen matig, nuch tere kalveren matig, schapen matig, bokken en geiten matig. 31 Dec. Kaas. Aanvoer 134 partijen, le kw, met rijksmerk 3538, 2e kw. 30 34. Handel traag. 31 Dec. Eieren. Aanvoer 205 partijen Kipeieren 56.50 per 100. Eendeieren ƒ5.75 6.50. Handel matig. 31 Dec. Boter. Aanvoer 628 ponden boter. Goeboter ƒ0.850.95, Weiboter ƒ0.75 0.85 per pond. Handel vlug. WOERDEN, 31 Dec. Kaas. Aanvoer 111 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 3639 cent, 2e lcwal. 3335 cent. Handel traag. BOSKOOP, 31 Dcc. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 1.20 1.70, Marcel Rouyer 1.202.00, Hadley 1.502.40, Claudius Pernet 2.00^—3.10, Columbia 2.002.60, Butterfly 1.70— 2.20, Mac Keiler 1.50; Wilh. Kordes 2.503.70, Rosalandia 1.202.70, Win net 1.70, Phoebe 1.702.40, Kiilhann 1.502.50, Flox 2.102.80, German ia 0.801.30, August Noach 1.101.60, Polyantharozen 5181 cent. Diversen: Chrysanten, tros 3237 ceiit per bos; Prunus triloba 57 cent per tak. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Dec. Groen- tenveiling. Peen per 100 kg. 1.10—2.0O, uien per 100 kg. 1.40—2.00, gelekool per 100 7.209.60, roodekool per 100 10.50— 17.40. Aanvoer: 180 kisten peen, 4100 kig. uien, 2400 gelekool, 1900 roodekool. V00RSH0TEN, 30 Dec. Eierenveiling Prijzen: kippeneieren 7.50—8.10, kuiken- eieren 6.10—7.00 per 100 stuks; kippen 1.20—1.40, hanen 1.70, konijnen 1.80— 2.30 en duiven 20—25 cent per stuk. 30 Dec. Veiling V. P. V. Prijzen: kip peneieren 7.00—8.00, kuikeneieren 5.80 —6.90 en eendeneieren 6.60 per 100 st.; hanen 1.60 en vellen 14 cent per stuk. LEIDSCHENDAM, 29 Dec. Vrije vei ling. Aangevoerd 10147 kippeneieren 4.00 —7.85, 815 eendeneieren 4.506.25, per 100 stuks; 45 kippou 0.701.85, 49 konij nen 1003.05, 17 duiven 1033 cent per et uk. Eierenveiling. In het „Wapen van Veur". Aangevoerd 12387 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.307.55, 11 eendeneieren 7.80 per 100 stuks; 14 kippen 1.201.75 4 eenden 1.40—1.50, 23 konijnen 1.00— 3.20 cn 7 duiven 22*-32 cent per stuk. Z0ETERW0UDE, 20 Dec. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 1781 eieren. Prijzen: kippeneieren 0.20—7.20, kuikeneieren 5.806.20 en eendeneieren 7.00 per 100 stuks, boter 7075 cent en kaas 35 cent per pond; kippen 1.20—1.95, hanen 1.65 1.90 en konijnen 0.602.65 per stuk.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3