SPORT WOENSDAG 31 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HET S.S. „ALGORAB" MET DEFECTE STUURINRICHTING OP ZEE. Doop de „Witte Zee" op sleeptouw genomen. Maandagmiddag heeft het Nederlandsche stoomschip „Algorab" van de Rotterdam Zuid-Amerika-lijn, op weg van Buenos- Aires naar Rotterdam, een defect aan de sturuinrickting gekregen. Het schip dreef dientengevolge hulpeloos op den Oceaan rond. Draadloos werd om hulp verzocht, waarna de sleepboot „Witte Zee" van den Internationalen Sleepdienst L. Smit és Co., die te La Corunha gestationneerd lag, naar het schip is gevaren. Dinsdagmiddag te twee uur heeft de „Witte Zee" de „Algorab" vastgemaakt. Het. schip bevond zich toen or 48 gr. 5 min. N.B. en 4 gr. 30 min. WL Er woei een sterke Westenwind met boo- gen zeegang. De „Witte Zee" heeft met de „Algorab" koers gezet .naar Rotterdam. Wij verne men verder, dat, indien met het oog op de weersomstandigheden en de bestuurbaar heid van de „Algorab" zulks noodig mocht zijn, nog een tweede sleepboot naar het schip zal worden gezonden. Vermoedelijk zal het ongeveer een week duren voordat de „Algorab" te Rotterdam kan aanko men. WEDEROM WERKLOOZENRELLETJES TE HAARLEM. Met den blanken sabel uiteengedreven. Dinsdag hebben zich weer incidenten tusschen werkloozen en politie voorgedaan. Een groep werkloozen, onder leiding van het oommunistische gemeenteraadslid G. Oversteegen, trok 's middag» door de stad en demonstreerde voor het stadhuis en voor de woning van een der wethouders, waarbij de „Internationale" gezongen werd. Omstreeks drie uur was de stoet op de Groote Markt, toen daar juist aan het Stadhuis een proclamatie van den burge meester werd aangeplakt, waarin deze, teneinde de werkloosheid zooveel mogelijk te beperken, de burgerij verzoekt alleen in uitersten noodzaak personeel te ontslaan en werken, welke anders in het voorjaar of in den zomer geschieden, thans reeds te doen uitvoeren. De werkloozen wilden allen deze procla matie lezen en drongen op. Eenige agenten, meenende dat zij het stadhuis wilden binnengaan, trachtten hen te keeren. Een der werkloozen wierp daarop een rijwiel tusschen de beenen van een agent, waardoor deze viel. Men ontrukte hem zijn sabel en sloeg hem daarmede, waardoor hij aan den arm werd gewond. Inmiddels waren meer agenten ter plaat- gekomen, die de menigte met den blan ken sabel uiteendreef. Een persoon werd gearresteerd en naar het bureau overgebracht. De werkloozen kwamen daarna nog op enkele andere plaatsen in de stad bijeen en zijn telkens door de politie verdraven. SCHADELIJKE SPREEUWENINVASIES. Langs de Brabantsche rivieren. Men bericht uit Brabant aan „De Tijd": Hebben wij onlangs in een bericht mel ding er van gemaakt, dat in het land van Altena langs de Maas kolonies spreeuwen schade aanrichten in de rietaanpiantingen, thans komen mededeelingen omtrent groo te en 6terke invasies dezer vogeh op meer dere punten langs de Brabantsche rivie ren. De spreeuw is een typisch inheemsche vogel van onzen Nederlandschen vogelstand, en al staat hij minder in aanzien bij de kersenkweekers van de Betuwe en elders, omdat hij een buitengewoon liefhebber der kersen is, daartegenover mag men hem wel om de groote hoeveelheden rupsen, die hij pleegt te verdelgen. Ook zijn de spreeu wen gezellige vogels, die in groote troepen of kleine troepjes op buit uitgaan. In den winter trekken ook spreeuwen weg, tot zelfs in Afrika, maar een gedeelte blijft hier te landen des winters een nomaden bestaan leiden. Het schijnt, dat dit jaar (vermoedelijk omdat de vorst zoo lang weg blijft) zeer groote contingenten spreeuwen van een vlucht naar 't verre Zuiden hebben afge zien. Althans in den Biesbosch b.v. heeft men de laatste weken zeer grooten over last van sterke zwermen dier vogels met hun groen-zwart veerenkleed. In grooten getale strijken zij bij massa's tegelijk in het riet neer. Zij slaan er de vleugels ach tereenvolgens telkens open en dicht en spelen vooral tegen het vallen van den avond een druk spel in het woud van rie- ten stengels. Dit alles echter gaat gepaard met het kreuken en breken van ontelbare hoeveelheden lange stengels, waardoor groote schade aan den rietstand wordt aangericht en de velden beduidend in waarde achteruit gaan. In verband daarmee worden thans de« avonds door de pachters speciale jachten op de weinig gewenschte bezoekers geor ganiseerd, teneinde op die wijze te trach ten aan het nadeelige euvel een einde te maken. De inbreker, die pech had. Te Bloemendaal trachtte Maandagnacht een inbreker binnen te dringen in bet buts van den politie-agent A. C. D. De vrouw van den agent hoorde tegen twee uur ge rammel aan de voordeur. Zij stoorde zich daar echter niet verder aan, doch toen even later het servies op den grond aan scherven viel, begreep zij dat er onraad was. Stilletjes stond zij op en zocht met haar zaklantaarn het woonvertrek af. Zij ontdekte spoedig een inbreker, die zich in een hoek had verscholen. Zonder zich te bedenken pakte de vrouw den man bij zijn kraag en zette hem op een stoel neer, waarna zij één van haar zoons naar het politiebureau stuurde. Spoedig kwamen er een paar agenten, die den inbreker meena men. EEN WlLD-WEST-GESCHIEDENIS. Nachtelijke schietpartij bij het Postkantoor. Gisternacht te kwart over twee. werden de op wacht zijnde agenten van den poli tiepost aan de Raadhuisstraat te Rotter dam opgeschrikt door een drietal elkaar snel opvolgende revolverschoten. Een van hen liep oogenblikkelijk naar buiten en zag nog juist een man achter het postkantoor om de Halve Maansiraat inrennen. De agent liep den vluchtende ach terna en wist hem al spoedig in te halen, waarop hij hem meenam naar den politie post. Daar vertelde de man, die de 32-jarige colporteur A. v. d. B. bleek te zijn, dat men op hem geschoten had. Hij had tegen 2 uur op den hoek van den Coolsingel en de Aert van Nesstraat staan praten met een kennis, die na een tijdje was wegge gaan. Op dat moment kwamen er twee auto's aanrijden, die beiden bij de plaats, waar hij stond, stopten. Uit deze auto's stapten de chauffeur P. O. met zijn twee zoons, de 23-jarige J. W. O. en de 19-jarige Ch. P. O. Van de B begreep direct dat deze mannen met niet bepaald vriende lijke bedoelingen op hem af kwamen. Zon dag j.l. had hij met den 23-jarigen O. twist gehad over een te betalen geldsbedrag en toen hij dan ook zag dat diens 19-jarige broer veelbeteekenende aanstalten maakte om zijn jas uit te trekken, zette hij het op een loopen in de richting van het Postkan toor. Tegenover de politie motiveerde hij deze overhaaste vlucht ten overvloede nog met de verklaring dat hij wist dat zijn belagers revolvers bij zich droegen. De twee broers zetten hem achterna en toen hij even omkeek zag hij dat J. een revolver op hem richtte. Vlak daarop hoorde hij drie scherpe knallen. Hij werd echter gelukkig niet geraakt. De politie stelde daarop een onderzoek in en vond achter het Postkantoor inder daad drie leege hulzen van revolverpatro nen, twee scherpe patronen en een patroon die waarschijnlijk tegen een muur plat ge slagen was. Later gelukte het haar de gebroeders O. op den Schiedamsche Dijk aan te houden. Zoowel bij fouilleering als bij een huiszoe. king, die werd ingesteld, werden echter geen revolvers gevonden, terwijl de broers per tinent ontkennen geschoten te hebben. De politie zet het onderzoek voort. Arrestatie met hindernissen. Maandag is door de Haagsche politie gearresteerd de zeven en dertigjarige bak ker A. B. K., die in de Parkstraat te 's-Gravenhage zonder licht fietste. Deze arrestatie ging niet zonder moeilijk heden gepaard, welke vermoedelijk wel tengevolge zullen hebben, dat de arres tant een aanmerkelijk zwaardere straf zal krijgen, dan hem voor zijn aanvankelijke eenvoudige overtreding zou zijn opgelegd. Toen een politie-agent den man aanhield en hem gelastte zijn fietslantaarn aan te steken, ontstond er tuschen beide mannen twist. Daarbij maakte de bakker zich zoo kwaad, dat hij den agent begon te slaand- en te trappen. Deze wilde nu den weer- apannigen man «arresteeren, maar dit ging niet dan onder hevig verzet. Bij de over brenging werd de agent geassisteerd door een collega, die met den politiehond Ajax toevallig in de buurt was. Toch gelukte het den bakker zich los te rukken en er van door te gaan. De politehond zette den vluchteling r.a en wist hem tot staan te brengen. De bak ker greep den hond echter bij den hals band en trachtte het dier te worgen. Dit ging echter niet zoo gemakkelijk en inmid dels waren de agenten weer gekomen en arresteerden hem opnieuw. Na veel moeite kwamen zij eindelijk met hun arrestant op het politiebureau aan. Een molen gerestaureerd. De oude watermolen De Eendracht aan de Ried onder Wijnaldum. is zeker een der oudste poldermolens van Friesland. Hij werd n.l. in 1802 gebouwd en heeft dus thans den ouderdom van 12S jaar bereikt. De molen had het groote gebrek dat hij buitengewoon zwaar liep. Ook had de tand des tijds haar sporen achtergelaten op het inwendige loopende werk. In dezen tijd van malaise had het waterschapsbestuur wei nig zin zich de hooge kosten van het aan schaffen van een modernen windmotor te getroosten. Op 'n prijsvraag, uitgeschreven door de Vereeniging De Hollandsche Mo len, vond de uitvinding van den heer Dek ker uit Leiden veel bijval. Het systeem van genoemden heer berust onder meer op de wieken van hetzelfde model te ma' als vliegmaohinevleugels, waardoor bij het draaien door den wind geen tegendruk of wervels zouden ontstaan. Aldus werd be sloten. De bekende molenmaker K. Westra, van Franeker. heeft een en ander uitge voerd en het werk is thans gereed gekomen. Het resultaat overtreft alle verwachtingen. Reeds bij zeer geringen wind draait de molen, waarvan de nieuwe wieken een vlucht hebben van 22 Meter, en verwerkt gemakkelijk 90 kub. Meter water per mi nuut. De molenaar, de heer J. Tichelaar, verzekerde, dat als de windmotor van het zelfde waterschap nauwelijks in beweging kwam, zijn molen al lustig draaide. Het is de eerste molen in Friesland welke vol gens dit systeem is gebouwd. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN N00RSCH SCHIP MET MAN EN MUIS VERGAAN? Het ergste gevreesd. Men vreest, dat het Noorsche stoomschip „Terefjell" (2483 ton, thuisbehoorend in Os lo), tijdens den storm in den nacht van Za terdag op Zondag ter hoogte van Egersund is vergaan. Er zijn daar wrakstukken aan gespoeld, die zonder twijfel afkomstig zijn van de „Terefjell. Het stoomschip had een bemanning van 24 koppen aan boord, die waarschijnlijk allen verdronken zijn. DE HOTELBRAND IN ONTARIO. Vermoedelijk twintig dooden. Men vreest thans, dab het aantal perso nen, die bij den hotelbrand te Cochrane in Ontario -*jn het leven zijn gekomen, tot twintig stijgen. Zooals reeds gemeld, heeft men tien lijken uit de puinhoopen kunnen bergen. De identiteit van de ver misten is nog niet bekend. Hevige storm aan de Fransche kust. Aan de Fransche kust heerscht sinds 24 uur weer een orkaanachtige storm, waar door groote schade aan de kustscheepvaart wordt toegebracht. Van een Fransch stoom schip, dat voor Boulogne met de golven streed, werden twee man overboord gesla gen. Zij zijn verdronken. Uit Cherbourg konden verscheidene schepen niet vertrek ken. Dreigende overstroomingen. Naar uit Narwa gemeld wordt, is de Narwe de laatste dagen in de nabijheid der stad Re val tot 3.15 Meter boven normaal gestegen. Daar de rivier over een afstand van 6 tot 8 K.M. tot aan de bedding met ijs is verstopt en er slechts nauwe zijwate ren zijn voor den afvoer van het overtollige water, dreigt er groot overstroomingsge- vaar. De bewoners van de lager gelegen plaat sen beginnen reeds him woningen te ont ruimen. De pogingen om de ijsmassa's met dy namiet op te blazen, hadden geen succes. BRUTALE ROOFOVERVAL IN PARAMOUNT-THEATER. Het Paramount-gebouw, een van de groot ste wolkenkrabbers aan 't Times-square te New-York is gisteren den geheelen dag door de politie dborzocht bij de achtervol ging van een achttienjarigen jongen, die tijdens de naehtelijke voorstelling gewa pend met een revolver in het kantoor van den kassier van het theater was doorge drongen en zich uit de voeten had gemaakt met een groot pak kleine bankbiljetten, in totaal elfduizend dollar, benevens met een honderdvijftig dollar aan zilvergeld. Het eigenlijke bioscoop-theater bevindt zich gelijkvloers in het gebouw, en om kwart-over-een gisternacht, terwijl onge veer 30.000 menschen de voorstelling bij woonden, nam een jongen in een gewone blauwe overjas een toegangsbiljet. In plaats van echter het theater binnen te gaan, wachtte hij tot de particuliere lift, die in verbinding staat met het bureau van den kassier op de zesde verdieping, werd ge- opend. De jongen drukte zijn revolver tus schen de ribben van den liftboy en dwong hem het kantoor van den kassier binnen te gaan. Deze was juist bezig met het tellen van de ontvangsten. Hem werd door den brutalen roover gekast, het geld in een bruinpapier te wikkelen, dat de jongen had meegenomen. Nadat de jongen tevergeefs had getracht, de telefoondraden stuk te snijden en het electrisch licht stuk te slaan, ging hij er van door. Nauwelijks was hij uit de voeten, of de kassier telefoneer de en binnen drie minuten waren alle uit gangen van het kolossale gebouw gesloten- Geen twee minuten later had. de politie een cordon om het gebouw heengetrokken. Alle uitgangen werden bewaakt en nu begon het onderzoek binnen het gebouw. De voor stelling werd beëindigd, en alle toeschou wers, die door het gebeurde in op winding waren geraakt, moesten zich door één uitgang wringen om het gebouw te ver laten. Hier hadden de kassier en de liftboy zich opgesteld, doch, wien zij ook zagen, den dief niet. Als een loonend vuurtje verspreidde zich het nieuwtje en in een oogwenk stond het groote plein zwart van de menschen. En de stroom nieuwsgierigen, gealarmeerd door het gehuil der sirenes van de politie auto's, hield steeds aan. De politie door zocht gedurende den heelen nacht het ge bouw van boven tot beneden, zelfs tot in den toren, doch zonder resultaat. Ook gis teren heeft het nasporingswerk nog niets opgeleverd. Bedrogen blinde passagiers. Aan boord van de stoomboot „George Washington" van de United States Lines werd dezer dagen te Hamburg een viertal jonge Portugeezen ontdekt, die als blinde passagiers naar Amerika wilden reizen. Dinsdag stonden zij voor hun misdrijf te recht. Zij gaven voor het slachtoffer te zijn geworden van een gewetenloozen agent, die zich 1200 dollar Het betalen en hun be loofde hen voor die som zonder de voor de emigratie naar Amerika vereischte formali teiten naar de overzijde van den Oceaan te zullen brengen. Hij had ze te Hamburg aan boord gebracht, hen gescheurde werk- kleeren van machinisten laten aantrekken en beloofd hun de eigen kleeren later te zullen nazenden. Zij werden wegens huis vredebreuk tot een week hechtenis ver oordeeld en zullen na hun straf te hebben uitgezeten, naar Portugal worden ter>'~ zonden. Rloedige botsingen tusschen kaffers. In het gebied der goudmijnen nabij Kaapstad is het Zondag en Maandag tot bloedige botsingen gekomen tusschen de onderling zeer vijandige kafferstammen der Basoeto's en Pondo's. De Basoeto's beweerden, dat één hun ner door een Pondo vermoord was. Hier door ontstond oneenigheid in de mijnbedrij ven. Spoedig kwam het tot een ernstige bot sing, waarbij een politie-agent zwaar go- wond werd. In totaal werden er 20 kaffers gedood. Het werk moest op vele plaatsen wor den stopgezet. Geheimzinnige moordgeschiedenis. .Uit Bad Lausick wordt gemeld: In een met boomstammen bedekten kuil is het lijk van een 20-jarig meisje ontdekt, dat daar al ongeveer vier maanden moet hebben ge legen Daar er lichte verwondingen aan het hoofd werden geconstateerd, vermoedt men, dat hier een misdaad in het spel is. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging 0. V. V. Donderdag zal 't voor onze jongens een 'zware strijd worden. Zij moeten nl. den moeilijken tocht maken naar D. O. J3. Op papier zou een ieder geneigd zijn onze jongens een klinkende overwinning te voorspellen. Maar wij van onzen kant zijn er heilig van overtuigd dat onze jongens het zwaar te verantwoorden krijgen. Im mers het D. O. S.-terreim is voor den te genstander een schier onoverkomelijk struikelblok en het zou ons geenszins ver wonderen, wanneer zij ook de eerste ne derlaag te slikken krijgen. Maar dat is geen reden om bij de pak ken neer te gaan zitten en zelfs een dub bele reden om terdege ernstig aan te pak ken. Wij hopen en vertrouwen dat onze jongens van het gewicht van dezen wed strijd doordrongen zijn en dan kan wel één puntje mee naar Oegstgeest kamen. De reserves gaan naar S. J. C. IV waar het er al niet beter uitziet dam voor het eerste. Maar ook hier dient de leus„Moed verloren, alles verloren". Niet gewanhoopt het beste beentje voor en dan kan nog wel een verrassing komen. Het derde, tenslotte, gaat naar Zoeter- woude, om A. S. O. II te bekampen. Een uitslag is moeilijk te voorzeggen en daar om zullen wij maar afwachten. Tenslotte een ernstig woord tot onze junioren, naar aanleiding van Zondag jl. Het strekt een vereeniging ten allen tijde en onder alle omstandigheden tot oneer, het veld te verlaten, wanneer men in iets denkt verongelijkt te zijn bestaat er na den wedstrijd gelegenheid te protesteeren, maar wegloopen, is den sportman niet waardig. Het bestuur waarschuwt hier ten strengste en zal bij een volgende gelegen heid streng straffend optreden. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Op den eersten dag van 1931 ontvangt D. O. S. I O V. V. I. Wat deze club ge presteerd heeft valt niet te onderschatten, Toch heeft D. O. S. uit een gelijk spel we ten te bewerken, zoodat er zeker een goed resultaat to behalen is op eigen ve*ld; aanvang 2 uur. D. O. S. II gaat naar Lisse IV, om daar het Nieuwjaar met een genoegelijk partij tje voetbal in te zetten. Goed succes! Aanvang 2 uur. Wedstrijdprogramma voor 1 Januari. Eerste klasse B. Vitesse IIndia I; H. B. C. IIT. Y. B. B. II. Tweede klasse C. Alliance IVictrix I; Onze Gezellen II—H. B. 0. Ill; D. O. S. I—O. V. V. I Tweede klasse D. V. A. P. I-A. V. V. I; St. Beinaidus I- Lenig en Snel II; V. A. C. I—St. Lode- wijk I. Derde klasse E. D. S. S. II—V. V. f. I; R. K. V. Z. I— Alliance II. Vierde klasse G. S. J. C. IV—O. V. V. II; Lisse IV-D. O. S. II. Vi e r d e klasse J. Westlandia- IIWilhelmus IV; R. A. V. A. I—A. V. V. I; Velo I—V. A. C. II. Vijfde klasse D. A. S. C. II-O. V. V. III; Alph. Boys UI—Te ijlingen III; S. J. C. V—Alph. Boys II (12 uur). Junioren-competitie District Leiden. Uitslagen van 26 December: A f d e e I i n g A. V. V. B. I—O. V. V. I 2—0; S. J. C. I- R. W. D. I 1—4. Afdeeling B. V. V. B. IILisse II 00. Voor Zondag a.s. is het programma als volgt samengesteld: Afdeeling A, Alphensohe Boys Ift. W. D. I: Teijlin- gen I—Lisse I; V. V. B. I—S. J. C. I; O. V. V. I-Leiden I. Afdeeling B. V. V. L. ILisse II; S. N. A. I-Mecr- burg II; A. S. C. ITeijlingen II; Meer burg I—V. V. B. II. De oompetitieleider, P. J. A. DE VRIND. ZwaluwenGrazer A. K. Het Zwaluwen-elftal, dat Dinsdag 6 Ja nuari a.s. te 8-Gravenhage op het verlich te V. U. C.-terrein tegen de Grazer A. K., amateur-kampioen van Oostenrijk, zal spelen is, volgens de Sportkroniek, als volgt samengesteld: Van der Meulen (H. F. C.Diepenbeek (Ajax), Bakker (V. O. C.); P. van Eerd (P. S. V.), Feijen (Ajax), Breitmer (A. D. O.); L. Adam (H. V. V.), Volkers en v. Reenen (Ajax), v. d. Heijden (Wageninigen), Tap (A. D. O.). GYMNASTIEK KEURTURNCURSUS 1931. Naar wij vernemen, zal de keurturneur- su8 1931 van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek ver bond, waarvoor als voor turner is aangewezen de heer E. Melkman, kampioen van Nederland, aanvangen op 5 Januari a.s. Maandagavond 5 J nuari zal de heer Melkman zijn cursus te Rotter dam voor den Rotterdam schen Turnbond aanvangen. Des Woensdags vindt de cur sus te Leeuwarden plaats voor den Turn kring Leeuwarden. Des Donderdags vindt de cursus te Haarlem plaats voor den Ken- nemer Turnkring. Op Vrijdag zullen de lessen te Den Haag plaats vinden voor de Leidsohe Gymnastiek vereer iging „Donar" De heer Melkman is des Zaterdags te Dordrecht voor den Turnkring Dordrecht en omstreken, terwijl Zondags te Gronin gen zal worden gewerkt voor den Turn kring Groningen en Omstreken. De cur sussen eindigen Zondag 5 April. WIELRENNEN De Zesdaagsche te Brussel. De dag van gisteren had aanvankelijk een kalm verloop. Eerst om 3 uur kwam er wat leven in de brouwerij. De klasseering was gisteravond te 11 uur: 1. Van SlembroeckOdie van Hevel 57 punten, 2. DurayDepauw 26 punten; op 1 ronde: 3. OhariierDeneef 109 pun ten; 4. Van KempenJ. van Hevel 100 punten; 5. GielemsMartens 88 punbeu; op twee ronden: 6. Vermandeivan Vlo- choven 61 punten; 7. MortelmansHae- zendonck 25 punten; 8. Mouton—Blanohon- net 24 punten; 9. HürtgenAlb. Maes, 12 punten; op drie ronden: 10. Van Nevele v. Buggewhout 91 punten; 11. Raes-Hae- merlinck 65 punten; 12. MullerAerts 65 punaen; op vier ronden: 16. MartiniBres ciani 98 punten; 17. Victor Standaert Alex. Maes 79 punten. In de 73 uur waren afgelegd 1871 km. MOTORRIJDEN DE BLAUWE PRINS. Het New-Im^eral-motorrijwiel „De Blauwe Prins" heeft gisteren zijn ronden regelmatig gedraaid. Gisteravond te 18 uur kwam Van Din ter van zijn laatste ronde binnenloopen. Door een enthousiaste me nigte werd hij bij aankomst begroet. Een krans werd hem namens den fabrikant en den importeur van het. New-Impevia-l-mo- toi.jwiel aangehad Daar w erd „De B!au we Prins" overgenomen door Timmer, om nog eenmaal de zoo bekende ronde af te leggen. De allerlaatste ronde werd dezen nacht door Van Hamersveld gereden. Gis teravond te 18 uur waren afgelegd 98 ronden of 24.500 K.M. SCHAKEN Het tournooi te Hastings. De uitslagen van de tweede ronde in het tournooi te Hastings luiden als vólgt: Euwe verliest van MenchikTylor Winter remise: Michel wint van Thomas; Colle verliest van Sultan Khan; Capable n- ca wint van Yates. Tweede afdeeling: Flolir slaat Alexan der; Noteboom slaat IllingsworthBroad- bentBaratz afgebroken; Rellsbab wint van Kol tan ow ski; Jackson wint van Nor man. Afgebroken partijen: Illingsworth ver liest van Flohr; Baratz speelt remise te gen Noteboom. NED. OLYMPISCH COMITÉ. In herinnering wordt gebracht, dat met ingang van 1 Januari a.s. een nieuw tijdvak intreedt voor het afleggen van de vaar- digheidsproeven van het Nederlandsch Olympisch Comité. Teneinde de steeds grooter wordende financieele lasten van liet N. O. C., welke een gevolg zijn van het toenemende aantal aspiranten, het welk zreh voor deze proeven aanmeldt, te verminderen is het inleggeld met ingang van 1 Jan. 1931 gebracht op 2.—. Can- didaten wordt verzocht zioh schriftelijk aan te melden bij het secretariaat van het N. O. C. Keizersgracht 337 te Amster dam, onder gelijktijdige storting van het verplichte inleggeld op girorekening no. 8S888. De oude heer: Pot verdikkie wat sneeuwt het. Er vallen heele brokken uit de luoht.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10