De Man van Nergenshuizen MAANDAG 29 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botsing tusschen een taxi en een autobus. Eén doode. Een autobus, welke mijnwerkers vervoer de van de Nederland sche mijnen naar Vaals geraakte op den Akeners teen weg in botsing met een taxi uit Aken. Op de tree plank van de taxi stond een zekere P. uit Aken, die bijna op slag gedood werd. De andere inzittenden bekwamen lichte ver wondingen. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Auto te water gereden. De bestuurster verdronken. Woensdag moest te Scheveningen op de Haringkade een luxe-auto uitwijken voor een taxi. De auto slipte tengevolge van den gladden weg en schoot tusschen de boomen door te water. De taxi stopte, waarna de chauffeur zich te water begaf. Met moeite wist hij de bestuurster, mej. B. v. d. B. uit de auto te halen. Pogingen om door kunstmatige ademhaling haar levensgees ten op te wekken faalden. De auto is door de brandweer op het droge gebracht. Autobus te water. Zaterdagmorgen geraakte door den glad den weg een autobus van den dienst Bot terdamZoetermeer in het Noordeinde te water. Spoedig kwam er hulp opdagen, zoo dat de inzittenden uit hun benarde posi tie konden worden gered. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Auto in de Lek gereden. Dr. K. uit 's Hertogenbosch wilde Vrij dagavond met zijn auto, van de veerpont te Culemborg rijdend, overschakelen. Hier bij gleed de auto door de gladheid van den weg achteruit en tegen de pont aan, die echter reeds den terugtocht over de ri vier had ondernomen. De auto verdween in de diepte, doch dr. K. had nog juist ge legenheid om er op het nippertje uit te springen en op het droge te blijven. Het duurde een uur tijde vooraleer men de auto weer naar boven had gehaald. Tilbury te water gereden. Op den lsben Kerstdag omstreeks 1 uur is de landbouwer Haeteveld en zijn zoon, doordat het voor een tilbury gespannen paard schrok, ter hoogte van Pasgeld na bij Delft in de Haagvaart gereden. De land bouwer en diens zoon werden gered. Het paard is verdronken. Onder een autobus. Vrijdagavond is op het Stationsplein te Veenendaal een ernstig ongeluk gebeurd. Een der aldaar hun keerpunt hebbende autobussen reed onverwacht achteruit om te draaien, toen daar juist de heer B. met een dame uit Utrecht passeerde. Beiden werden aangereden, de dame geraakte on der den wagen bekneld. Met behulp van een agent en enkele omstanders gelukte het haar te bevrijden en werd zij naar de wachtkamer gebracht, waar een inmiddels ontboden geneesheer een dubbele been- en ribbebreuk constateerde. Nadat een noodverband was aangelegd, is zij per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toe stand is zorgwekkend. Been versplinterd. Woensdag geraakte op het emplacement van de staatsmijn „Maurits" te Lutterade de voerman F. S. uit Sittard onder zijn met, kolen beladen wagen. Het rechterbeen werd versplinterd. Men heeft hem in de ver- bandkamer van de Staatsmijn „Maurits" verbonden en daarna naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 63) „O, breng er maar zooveel mogelijk", ant- woorde ik luchtig. „Het gebeurt niet eiken dag, dat er iemand van moord wordt be schuldigd." Een half uur later kwam hij terug met een berg avondbladen onder zijn arm. Ik zag het eerst de „Star" en mijn eer ste blik toonde mij, dat de voorspelling van Gordon, n.l. dat ik de beruchtste man van Engeland was, niet ver bezijden de waarheid was: STUART N0RTHC0TE DOOD GESTOKEN. De dubbelganger van den verslagene gearresteerd. WIE IS JOHN BURTON? Opzienbarende, geheimzinnige geschiedenis in de groote wereld De sensationeele aankondiging besloeg in groote vette letters de geheele breedte ui de krant en drie kolommen waren ge- ijd aan en volgedrulct met de meest sen sationeele beschrijving van het korte, schitterende optreden van Northcote in de KINDEREN VERBRAND. Twee-jarig meisje aan brandwonden bezweken. Vrijdagmiddag waren twee kinderen, twee en drie jaar oud, van den heer S., wonende te Vlaardingen-Ambacht, alleen thuis, daar de vader op zijn werk was en de moeder even was weggegaan. Vermoede lijk is het twee-jarig meisje tegen de bran dende kachel aangekomen, waardoor de kleertjes vlam hebben gevat. Een buurvrouw kwam op het hevig ge schrei toeloopen en kon door een raam, hetwelk zij open schoof, het huis bereiken. Beide beentjes waren toen reeds zoo goed als van het lichaam gebrand. Door dr. K. werd de kleine naar het ziekenhuis te Vlaardingen gebracht. Zaterdagochtend is het aldaar aan de bekomen verwondingen overleden. Dinsdag j.l. heeft een kindje van drie maanden, G. J. P. geheeten en wonende in de Jan de Baenstraat te 's Gravenhage, ernstige brandwonden bekomen door het overkoken van een stoomapparaat. Het kindje was asthmatieoh en op ad vies van den dokter werd er bij het bedje „gestoomd". Echter heeft dit het treurig gevolg gehad, dat het kindje het kokende water over zich heen kreeg. Den volgen den dag is het in het ziekenhuis overleden. Doodelijke val. De 47-jarige W. Hoekman is Vrijdag aau boord van het in de Maashaven te Rotter dam liggende stoomschip Benavon in het 8 meter diepe ruim gevallen. Met een hoofd wond en een hersenschudding, is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij des avonds aan de gevolgen is overleden. Te Culemborg is Donderdagmorgen in de vroegte de 66-jarige mej. K. in haar woning aan den Noorderwal van de trap gevallen en kort daarna aan de gevolgen overleden. De heer J. H. Hagel, landbouwer te Dalen, kwam Vrijdagmorgen uit de vroeg mis. Nauwelijks de kerk veria-ten hebbend kwam hij te vallen en was terstond dood. Een geestelijke heeft in allerijl nog het H. Oliesel toegediend. Of de gladheid of een flauwte de oorzaak van den val ia, staat niet vast. Verdronken. Vrijdagavond is onder Halfweg de 46- jarige P. v. Lieshout in de Amsterdamsche vaart verdronken. Hij laat vier kinde ren na. Een tjalk vergaan. Vrijdagavond is op de Zuiderzee nabij Wijdenes een tjalk vergaan in den sneeuw storm. De opvarenden, man, vrouw, twee kinderen en een passagier, wisten zich met motie in een bootje te redden. Bij den dijk gekomen, moesten de kinderen op de stee- nen worden gegooid, waarna ook de ove rigen zich met moeite aan don wal konden begeven. Van de tjalk en het bootje was niets meer te zien. Nader vernemen wij: Vrijdagmiddag om drie uur was de schipper van Amsterdam vertrokken. Drie uren had men op zee rondgedobberd. De golfslag had het water binnenboord doen komen, waardoor de mo tor niet kon werken. De tjalk drijft nu rond en wordt opgehaald. De familie heeft den nacht in oen café ter plaatse doorgebracht. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Veel vee omgekomen. Gistermorgen om half tien is de kapi tale boerderij va® Gebr. A. en O. Wijnen te Lage Zwaluwe door brand vernield. 28 stam- boekrunderon en een veulen kwamen in de vlammen om. Toen de brand ontdekt werd, bevond de landbouwer zich in de kerk. Het vuur werd met twee spuiten bestreden. Om vier uur was de brand nog niet geheel gebluscht. De verzekering dekt de schade. De inare- chaussée stelt een onderzoek in. De burge meester was op het terrein van den brand aanwezig. voornaamste Londensche kringen. Met betrekking tot den moord scheen de krant even veel of weinig te weten als ik zelf. Ik vernam echter, dat fiet lijk van Northcote drie dagen geleden was gevon den in een logement in East-End en dat het zeemanskleederen droeg van de aller gewoonste soort. Hij was doodgestoken, doch klaarblijkelijk na een hevige worste ling, want een spoor van bloedvlekken toonde aan, in welke richting zijn moorde naar was gevlucht. Behalve dat het slacht offer nog laat bezoek had gehad, kon de logementhouder geen verdei licht over de zaak laten schijnen. Hij had niets van een gevecht gehoord en al was dit het geval geweest, dan nog zou hij er geen notitie van genomen hebben. Vechten 'werd niet als iets ernstigs beschouwd in een loge ment van Stepney. Een onderzoek van de papieren, welke op het lijk gevonden werden, leidde de po litie tot het vermoeden, dat hij niemand anders was, dan Stuart Northcote, de be- kendè millionair. Zij hadden hun onder zoek met de uiterste geheimhouding ver richt en het resultaat was mijn sensatio neele aanhouding geweest. Het was, zooals de „Star" in haar hoofdartikel schreef een geheimzinnige zaak van werkelijk schok kende afmetingen. „Werkelijkheid", eindigde de redactfe haar artikel, „i-s onwaarschijnlijker dan fantasie en zelfs een Sherlock Holmes zou op het oogenblik niet zijn oordcel over deze verbijsterende misdaad kunnen uitspre ken." De gewone kranten wijdden, zij het iets minder dramatisch, ook de noodige aan dacht aan de zaak, maar nergens werd meer licht in de duisternis gebracht en in geen enkel blad werd gerept over de ware Woonhuis afgebrand. Gisternacht omstreeks 12 uur werd de brandweer te 's-Hertogenbosch gealarmeerd voor een uitslaande brand in het gehucht Herven, behoorende tot de gemeente Den Bosch. Met de z.g. babyspuit toog zij naar den brand, waar de plaatselijke brandweer reeds met een handspuit met het blus- schingswerk een aanvang had gemaakt. De brand was ontstaan in de woning van C. Da-iflen, die bewoond werd door een gezin met zes kinderen. De heer Daruen werd gewekt door het vallen van een voorwerp, dat van de zoldering afviel, die in lichter laaie stond. Met moeite slaagde hij erin zijn verdere huisgenooten te redden. Allen moesten 'in nachtgewaad vluchten. Inmid dels toegeschoten hulp van buren slaagde erin een drietal paarden, die in een schuur tje achter het brandende huis waren ge stald, in veiligheid te brengen. De brand kon worden beperkt tot het eene pand, dat met inboedel geheel door het vuur werd vernield. Ook de brandweer uit Orthen verleende assistentie. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is on bekend. ERNSTIGE VECHTPARTIJEN. Jongeman door een messteek gedood. Bij een vechtpartij is de 24-jarige J. Kroeze te Onstweddeholte met een mes in den buik gestoken, ten gevolge waarvan hij is overleden. De gebroeders D. en T. van der Molen werden voortdurend lastig gevallen door Kr., die een meB had getrokken. Toen zij zich tegen K.'s aanvallen verweerden, lie pen zij een aantal steken in de armen op. K. kreeg evenwel op een gegeven oogen blik het mes in den buik, waardoor hij ern stig verwond werd en spoedig den geest gaf. „Tel." Caféhouder verdedigt zich met een ijzeren staaf. Woensdagavond heeft in een café aan de Minister Ruysstraat te Lutterade een ernstige vechtpartij plaats gehad. De ge broeders Mathieu en Josef Paes van Mun- stergeleen (L.) voerden hier een heftige woordenwisseling met den caféhouder J. Ploem, waarbij men spoedig handgemeen werd. De caféhouder moest uit zelfverde diging handelen en maakte gebruik van een ijzeren staaf. De gebroeders Paes liepen ernstige verwondingen over het geheele lichaam op en bleven bewusteloos liggen. Een tweetal ontboden geneesheeren Con stateerden bij Mathieu ernstige inwendige verwondingen. Hij is onmiddellijk naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. Josef Paes werd ter plaatse verbonden en naar zijn huis vervoerd. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in, maar ar resteerde den dader niet, daar deze ver klaarde uit zelfverdediging gehandeld te hebben. Hoofdagent te Brunsum aangevallen. Te Brunsum. is bij een vechtpairtij de hoofdagent van politie Nelissen ernstig ge wond. Men had zijn assistentie ingeroepen, daar in een café twist was ontstaan tus schen eenige dronken personen. Nadat do agent de ruziemakers had verwijderd, is een hunner hem later buiten aangevallen en heeft hem met een mes drie steken in den rug toegebracht. Nelissen zakte ineen en moest naar zijn woning worden over gebracht. Zijn toestand is vrij ernstig. De vermoedelijke dader, die te Heerier- heide woont, is gearresteerd. „ZEVEN MEISJES TE DEN BOSCH VERMIST". De politie te 's-Hertogenboscb houdt zich momenteel bezig met een geval, dat in opzet ernstige vermoedens doet rijzen omtrent de vermoedelijke verdwijning van een zevental meisjes uit die stad. Op 15 December zou volgens aan de politie ver strekte mededeelingen in de wachtkamer van het station een zeven- k achttal jonge meisjes een onderhoud hebben gehad met een heer en een dame, welke in een Belgi sche auto waren aangekomen en plotseling identiteit van Stuart Northcote, terwijl al leen in „the Globe" in het voorbijgaan werd medegedeeld, dat ik bij Maurice te Woodford had gelogeerd, als zijn vermoor de neef. Allen waren het er echter over eens, dat het een verbijsterende en ge heimzinnige gebeurtenis was en allen her haalden de opmerking van de „Star" dat „werkelijkheid onwaarschijnlijker was dan fantasie." Ik was nieuwsgierig te weten, hoe Mcr- cia over de zaak dacht. Zij moest nu van Billy gehoord hebben, welk werkelijk aan deel ik in deze geschiedenis had en dat het alleen aan mijn tusschenkomst te dan ken was, dat de moordenaar van haar va der niet eerder door den „Bond" was ge wroken. Ik was overtuigd, dat dit geen ver schil in ortze verhouding zou teweegbren gen, want indien haar liefde was ontstaan, toen zij geloofde, dat ik Prado was, dan zou diezelfde liefde alle andere bezwaren weten te overwinnen. Ik was meer bezorgd over haar angst, dien zij ongetwijfeld om mij ondervond. Billy zou natuurlijk ge tracht hebben haar te overtuigen, da-t ik volkomen veilig was, aangezien ik echter wist, dat zij de gevoelens van Maurice en Sangatte, ten opzichte van mij kende, be greep ik zeer goed, dat zij ongerust zou zijn, of er niet een of ander complot tegen mij gesmeed zou worden, teneinde mij in de moordzaak te betrekken. Ik wilde haar niet'schrijven, want ik begreep, dat mijn brieven geopend werden en op zijn minst zou dit de politie aanleiding geven, haar met allerlei onbescheiden vragen lastig te vallen. Nog zat ik over dit probleem te tobben, toen de agent binnen kwam en mij mede deelde, dat Billy zich wederom had aange meld en dat, indien ik hem verlangde te UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 30 December. Huizen, 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8.009.15 Morgenconcert, 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.01—12.30 Politieber. 12.302.00 Concert KRO-trio. 2.003.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.003.30 Knipcursus. 5.006.15 Gramofoonpl. 6.156.30 Verbond Radio-kwartiertje. 7.007.30 Dr. C. Meuleman: „De positie van het onwettige kind". 6.307.00 Schriftverbeteringscursus. 7.308.00 Politieber. 8.0012.00 Cabaret-avond. M. ra. v. het K.R. O.-salon-orkest o. 1. v. M. van 't Woud. En semble Frits Bouwmeester. Familie Speenhoff, mej. Lies de Haan (zang) en F. Boshart (piano). Ca. 9.00 Vaz Dias en 11.1012.00 Gramo foonpl. H i 1 v e r s um 298 M. AVRO-U itzending. 8.009.55 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AVRO.kwintet. 12.002.00 Concert. Orkest Rembrandt-thea ter Amsterdam, o. 1. v. Hartogs. 2.002.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.004.00 Loetafoon. 4.004.30 Solistenconcert. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.307.00 Concert. Groning. Orkest Vereen, o. 1. v. Kor Kuiler. 7.007.30 Mr. P. J. Oud: „Ons Openbaar Onderwijs". 7.308.00 Muziekcursus. Willem Andriessen. 8.009.10 Concert Omroeporkest, 9.109.40 A. Veraart: „Noodlottig Misver- schijnsel". 9.4010.00 Concert Anatol Knorre (viool), en Egbert Veen (piano). 10.00 Vaz Dias. 10.1511.00 Concert Omroeporkest. 11.0012.00 Aansl. Carlton Hotel, Amster dam. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Zang. M. Corran (alt). B. Flegg (te nor), 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.252.50 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. weer waren verdwenen, terwijl van de meis jes niets meer werd vernomen. De recherche is op het oogenblik met een intensief onderzoek bezig dat zich tot diep in België uitBtrckt, terwijl ieder, die inlichtingen meent te kunnen verstrekken, wordt verzocht zich. bij den commissaris van politie te melden. Van politiezijde deelde men mede. dat gerekend moet worden met de moge lijkheid, dat deze jongemeisjes zijn opge roepen voor fictieve betrekkingen in hot buitenland. Van ontvoering geen sprake. De „Mndanrg." meldt nader: De „ernstige vermoedens omtrent de ver moedelijke verdwijning van zeven of acht meisjes uit Den Bosch" missen intusschen allen grond. In Den Bosch is geen enkel meisje verdwenen en wat sterker en te gelijkertijd in verband met deze heelo geschiedenis zonderlinger is: voorzoover tot heden vaststaat is in heel Nederland géén meisje verdwenen. De ontvoering da teert niet van vandaag of gisteren, maar van veertien dagen geleden! Dat op één dag zes tot zeven jonge meisjes in ons land spoorloos zouden kunnen verdwijnen, zon der dat van één vermissing, bijna veer tien dagen later, aan de politie is kennis gegeven, is niet alleen zeer vreemd, maar mag veilig tot het wijde rijk der volsla- spreken, daartegen geen bezwaar be stond. „Ik vrees, dat ik een lastige klant ben, agent", zei ik. „Ik geloof, dat ik een nieu we bel aan het politebureau cadeau zal moeten geven, als ik weg ga" Hij antwoordde niet, dan met een koud glimlachje, maar verliet het vertrek en kwam een minuut later met Billy terug. ,/Wel, m'n jongen", begon mijn vriend, toen de deur was gesloten, „ben je de ver slagen in de krant' aan 5t lezen V' Hij wuifde met zijn hand naar den stapel kranten. „Ik heb ze eens doorgekeken, Billy", zei ik. „Voor 'n bescheiden mensch, maak ik nog al opgang." Billy lachte. „O, jij bent in de mode. Jij hebt de zeeslang verslagen. De geheele stad praat over jou en de krantenmenschen staart in Park-Lane dichter op elkaar ge pakt, dan vliegen in een Spaansche slaap stee. Ik moest ze met beide handen weg duwen, om er doorheen te breken, toen ik van huis ging." „Hoe gaat het met Mercia, Billy", vroeg ik. „Zij maakt het best. Er is heel wat noo- dig, om de Solano's van streek te brengen. Ik heb haar do geheele geschiedenis ver teld, voor wij naar de rechtbank gingen, maar zij vertrok geen spier. Er zit ras in dat meisje, anders laat ik me hangen." „Gaf zij nefg een boodschap voor mij mede?" vroeg ik verlangend. Ze zei, dat zij nog niet heelemaal beu van je was; ten minste zoo iets in dien geest was het, maar wij waren te aan dachtig, om te hooren wat die detective vertelde, om verder aan minnebriefjes te denken". Hij wachtte even en grinnikte. „Het zal voor dien Sherlock Holmes een 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Concert. Vocaal trio, koor en orkest. 7.25 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militair Orkest, M. Balfour (alt). 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 Dansmuziek. 11.0012.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramofoonpl. 9.3510.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert, 4.355.35 Vooravondconcert. 7.05 Orkestconcert. Intermezzo: Von dem Fi scher und seiner Frau. Eduard Reinacher. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en pianosoli Elga Gaspari. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.208.40 Vaudeville: „De Danske i Paris", J. L. Heiberg. 8.409.20 Voordracht en zang. 9.3510.20 Symphonieconcert. 10.2011.50 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i b", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl, 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Radio-concert. „Manon" van Mussenel. M. m. v. Solisten en orkest o. 1. v. Henri De- fesse. In de pauze berichten en tijdsein. B r u s 8 e 1, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestcorfltert o. v. Arthur van Oost en Uitzending van „Le Secret dAnvers", co- medie in één acte van Jean J. Bernard. 8.35 (golflengte 338.2 M.) concert, georgani seerd door de SAROV. Z e e s e n, 1635 M. 5.4011.20 Voordrachten en Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.15—1.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonpl. .503.50 Voordrachten. 3,50 Orkestconcert, 4.507.20 Lezingen en Lessen. 7.20 Orkestconcert. 8.00 Lezing. 8.25 Vervolg concert. 9.35 Berichen en daarna Orkestconcert. g>en onmogelijkheden worden verwezen. De Bossche politie heeft intusschen niet stil gezeten en haar bleek uit het ingestel de onderzoek het volgende: Op den 15en December kwamen een heer en een dame per auto, vergezeld van een chauffeur in keurige livrei, aan het sta tion aldaar aan en namen plaats in den damessalon der restauratie. Den kellner was het opgevallen, dat oen 8-tal meisjes zich om beurten bij den heer en dame ver voegde en van een der meisjes zag hij, iat dit van hen geld ontving, waarna zij weer het perron opging. De kellner informeerde bij dat meisje, daar hij vermoedde, dat het over een be trekking ging, of het mogelijk iets voor zij a dochters kon zijn, die in het modiatevak waren. Hij ontving daarop het antwoord, dat het ging over een betrekking van kin derjuffrouw. Na eenig denken kwam de man tob de slotsom dat het misschien geen zuivere zaak was, daar het onderhoud zeer intiem was. Hij maakte zijn vermoedon bij do politie kenbaar onder vermelding van het nummer van den auto, dat er op wees, dat de auto in België thuis behoorde. Bij nadere informaties door het hoofdbureau van Politie, die bij de Belgische politie werden ingewonnen, is vast komen te staan, dat het bewuste nummer is uitgereikt aan een familie uit Den Bosch afkomstig, die ter naam en faam uitstekend bekend staat en woonachtig is te Lier, in België. tegenvaller zijn, als hij de ware feiten ver neemt. Hij rekent er al op, dat hij je in zijn klauwen heeft." Ik schudde mijn hoofd. „Hij is er niet al te zeker van", zei ik. „Hij schrikte er al zoo van, toen ik dien brief aan Lammersfield zond en toon Gordon vanmiddag kwam werd zijn zelfvertrouwen er niet beter op." „Gordon!" herhaalde Billy. „Wat! do groote parlernentredenaar 1" „Die is het", zei ik. „Lammersfield heeft hem bij mij gestuurd en hij zal het zaakje voor mij opknappen. Dat is waar ook, ik zou het bijna vergeten, hij heeft gevraagd, of je onmiddellijk naar zijn kantoor wil gaan; hij moet je spreken. Ik heb beloofd, dat je zoudt komen." „Waar kan ik hem vinden", vroeg Billy. „Ik weet het niet", zei ik, „maar de in specteur zal je wel op de hoogte brengen." Toen liet ik mijn stem dalen. „Vertel hem vooral niet, dat Lammersfield geld van Prado geleend heeft. Ik heb dat verzwe gen voor de rest kan je hem de waarheid zeggen." Billy knikte en sprong op van het bed, waarin hij reeds een aardig kuiltje had ge vormd. „In orde", zei hij. „Als ik het onderweg niet vergeten ben, zal ik doen wat je ge zegd hebt." „En Billy", vervolgde ik bezorgd,„let goed op Mercia. Ik vrees niet zoozeer Gua- rez en zijn bendeGordon zit hen op de hielen maar ik denk aan dien schurk van 'n Sangatte. Nu hij weet, dat ik aan handen en voeten gebonden ben, zou het mij niet verwonderen, dat hij den een of anderen smerigen streek zal trachten uit te halen, als hij de kans schoon ziet." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7