UIT DE OMGEVING MAANDAG 29 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Leidsche Boys—Celeritas 4—1. Wegens stilstand der 3e klasse clubs hebben wij eens gebruik gemaakt om hot spel van Leidsche Boys wat nader te be schouwen. Over 't algemeen schijnt het deze club nogal gunstig te gaan, veld en kleedgelegenheid mogen inderdaad gezien worden. Wat het spelpeil betreft daaraan ontbreekt nog wel het een en ander; het is wat stroef, geen voldoende snelheid, waardoor het spel wat ruw wordt. Toch telt het ploegje enkele goede spelers, o.a. de kleine bewegelijke Aziertjes. Reeds eeni- ge seizoenen is het geleden dat we ze voor 't laatst in actie zagen, maar ze zijn het nog niet verleerd. Ook van Tol op de lin kervleugel was handig en snel wat de bal controle betreft. Gevaarlijk was Binnen dijk als midvoor, hij fabriceerde 3 van de 4 goals. Voorts kan de spil in de toekomst wat korden, hij kopt te veel, indien trap pen meer tot succes zou leiden. Hannoo en Piekaar, oude bekenden, vormen heb achterstel, en boezemden door hun extra forsch spel nogal ontzag in. De wedstrijd zelf is spoedig verteld. L. Boys kreeg wel iets meer, dan zij in werkelijkheid verdiende, want na de rust, welke met 21 was ingegaan, is het Cele ritas geweest, die geruimen tijd geweldig kwaan opzetten, waardoor ieder oogenblik den gelijkmaker verwacht kon worden. Een pracht kopbal en 2 schoten tegen de paal hadden een gunstiger lot verdiend. Deze overrompeling leidde tot meerder activi teit bij de Leidenaars, waardoor de eind stand op 41 werd gebracht. De scheids rechter was goed in zijn beslissingen. ATHLETIEK R. K. S. V. „Leiden". Zooals bekend gemaakt is, wisten twee ,,Leiden"-junioren in deu veldloop van Wilskracht beslag te leggen op resp. lsten en 2den prijs in hun afdeeling. Was het een buitengewoon zwaar parcours, hot weer heeft nog het zijne ertoe bijgedragen om het nog te verzwaren. Vele athleten moesten tevreden zijn met hun kracht te beproeven in een flinke bui sneeuw. Toch lukte het Th. J. v. To-1 den eersten prijs te halen in een tijd van 7 min. 12 sec. J. Bakel won den tweeden prijs in 7 min. 14 sec. Hierin kunnen de andere athleten weer het nut van een indoortraining zien. Daar om raden wij allen in eigen belang aan: iederen Maandag present te zijn op de in doortraining in het gym. lokaal aan heb Pieterskerkhof. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) Aan de op tweeden Kerstdag door „Wils kracht" (Amsterdam) georganiseerde veid- loopen werd ook door eenige Meerburg- athleten deelgenomen. Eenige mooie suc cessen konden geboekt worden. In de klasse A, de klasse der cracks dus, wist ons lid A. Slingerland den tweeden prijs te bemachtigen, en dit terwijl de beste lange afstandloopers van de parnj waren. Het 31/2 K.M. parcours was bui tengewoon zwaar en de weersomstandighe den waren verre van gunstig. De bekende Vessies uit Beverwijk werd nummer 1, terwijl A. Slingerland verschil lende bekende athleten achter zich liet. Hij was slechts pl.m. 150 M. op de overwin naar achter. Een fraai resultaat derhalve. Ook de loopers F. Hakkaart en A. Leuno liepen het parcours ten einde, maar moes ten zioh met een mindere plaats tevreden stellen. In de 1500 M. lange veldloop voor junio ren werd, wegens geringe deelname be sloten dat D.H.A.K.-junioren en n i et-D.H. A.K.-junioren, tegelijk zouden starten. Zoo kon het gebeuren, dat twee n i e t-D.H.A.K.- leden als eersten aankwamen, waarbij ons lid C. Meskers de tweede prij9 won. Da „Leiden'-leden v. Tol en v. Bakel, die als nummer 3 en 4 eindigden, wonnen derhal ve, als eerst aankomende D.H.A.K.-leden in hun groep resp. den len en 2cn prijs. Meskers won dus den 2en prijs in zijn afdeeling, maar hij liet alle D.H.A.K.-leden achter zich. Een mooi succes! Onze vertegenwoordigers hebben de Meerburg-kleuren dus schitterend hoog gehouden. Maar dit niet zonder moeite. Training is hiervoor noodig geweest cn wel in doortraining. Mogen deze succes sen ertoe bijdragen, dat nog meerdere Meerburgers de athletiek zullen gaan be oefenen. 't Is een mooie sport, en uitste kend voor voetballers. Iederen Woensdag avond wordt er een indoortrainingsavond gegeven, waar nog veel te weinig belang stelling voor is, vooral onder de adspiran- ten en j'nioren. 't Kost niets, alleen een weinig moeite. Laat daarom iedereen die iets voor athletiek voelt het voornemen maken, met de training te beginnen, en zich Woensdagavond pl.m. 8 u. 30 naar de gymnastiekzaal begeven, 't Is heusch de moeite waard. ZWEMMEN W. E. BREDIUS. f Ten gevolge van hartverlamming is gis teravond te Amsterdam de heer W. E. Bredius, oud-voorzitter van den Ned. Zwembond, overleden. De heer Bredius vertoefde Zaterdag avond in een restaurant te Amsterdam, alwaar hij na tafel door een hartverlam ming getroffen werd, met het tragisch ge volg, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. Overgebracht naar het Maria-paviljoen, is hij aldaar van het H. Oliesel voorzien. Met den heer W. E. Bredius is een van de meest vooraanstaande personen, die de Nederlandsche zwem wore ld Ooit gekend heeft, heengegaan. Geboren op 9 Septem ber 1860 de overledene bereikte dus den 70-jarigen leeftijd was hij reeds als jon gen een verwoed voorstander van de zwemsport. Op 1 Mei 1892 werd hij be noemd tot secretaris van den Nederland- sohen Zwembond, terwijl zeven jaren later het voorzitterschap door hean werd aan vaard. In die functie heeft hij den bond en door dezen de zweansport groote dien sten bewezen, die zich over tientallen ja ren uitstrekken. De „onafwijsbaarheid" van de zwemsport, waarop hij steeds den nadruk bleef leggen, is vooral dank zij hem voldoende aangetoond. Wars van alle ne venbedoelingen stond „Oome Willem", zoo als men hem zoo gaarne noemde en waar uit wel zijn groote populariteit sprak, steeds op de bres voor de zwemsport. Ook de Amsterdamsche Zwemclub, waarvan hij eerevoorzitter was, is veel aan hem verschuldigd. De belangen van deze vereeniging heeft hij jaren en jaren met ijver, toewijding en overtuiging voor het goede van de zaak gediend. WIELRENNEN NEDERLANDSCHE WIELR EN-UNIE. Algemeens vergadering. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht ver gaderde Zaterdagmiddag de N. W. U., on der voorzitterschap van Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede. In zijn openingswoord memoreerde deze het overlijden van Leo Leene. Spr. herinnerde vervolgens aan het ver loop der kampioenschappen en wees er op, dat een toeneming van de uitgifte van licenties is te constateeren, waaruit volgt, dat de wielersport geen tijdperk van ach teruitgang doormaakt. Daar de secr., Jhr. G. D. H. Bosoh van Brakenstein, wegens ongesteldheid niet aanwezig was, werden de notulen gelezen door den Sen secrete ris, den heer Swaab de Beer. Ze werden goedgekeurd. Na mededeeling vam berichten van ver hindering kwamen aan de orde de voor stellen tot wijziging en aanvulling van het 1 wed strij d regiem ent. De vergadering besloot artikel 65a in te trekken en de gestorte 2 pet. terug te be talen, terwijl de voorgestelde aanvullin gen enz. werden goedgekeurd. Een voor stel van het hoofdbestuur om een artikel 85a toe te voegen, werd aangenomen. Het bepaalt, dat een licentie-houder in het bezit moet zijn van een wedstrijdregle ment. De begrooting, sluitende met een be drag van 11.500, werd goedgekeurd. Als leden van het hoofdbestuur werden bij acclamatie herkozen de heeren B. Swaab de Beer, Jhr. A. P. A. Elias van Strabouck en W. Graaf van Limburg Sti- rum, allen aftredend. Na bespreking van enkele huishoudelijke zaken werd de vergadering gesloten. De ^.esdaagsche te Bri I. Zaterdagavond is het sein van vertrek gegeven aan de aangekondigde koppels voor de Zesdaagsche te Brussel. Het Spaamsche tweetal kon door moeilijkhe den met hun paspoort, aan de grens niet op tijd aanwezig zijn. Van de kopp'els, die vertrokken, zijn de meeste Belgische, met uitzondering van een Duitsch tweetal, Rausck—Hürtgen®, een Fransen koppel CugyotBlayehonnet, een Nederlandseh koppel Van HoutBraspenningh, een Ita- liaansch koppel Bresciani-de Martini en een gemengd Belgisch-Nederlandsch kop pel Van HevelVan Kempen. Voor den aanvang van den Zesdaag- schen had nog een omnium-wed strijd plaats tusschen den Belg Ronse en den Italiaan Binda. De Italiaan won de drie manches. DWARS DOOR DE SEINE. Op tweeden Kerstdag werd de traditio neels zwemwedstrijd Dwars door de Seine gehouden. Hij werd gewonnen door den Italiaan Gambi in 2 minuten, vijf secon den. Tweede was de Eranschman Carton- net. Op de negentiende plaats kwam de 66-jarige Tsjech Nikbdem. Nieuwe Amerikaansche zwemrecords. Amerika meldt weer eenige zwemrecords j In Newhaven zwom de nog zeer jonge j Brooklyner Butler, een student, de 100 j yards vrije slag in 52.6 seconden. Het we- relsrecord van Weismuller staat op 51 se- 1 eonden, het Europeesch record van Bara- ny op 54 seconden. De 4 maal 200 yards borstzwemmen won de New-York A. C. •iet 10 min. 16.6 sec. Leonard Spence zwom uarbij de' 200 yards in 2 min. 26.8 sec.; ojac zwoan de 150 yards in 1 min. 28.5 -,ec., hetgeen dioht bij zijn eigen wereldre- j cord komt. MOTORRIJDEN DE TOGklT VAN „DE BLAUWE PRINS" Zooals verwacht werd, heeft Timmer het gedurende den avondrit van tweeden Kerstdag zeer zwaar te verantwoorden gehad. Bij vertrek sneeuwde het flink, ter wijl later de wind tot een storm aanwak kerde. Op den dijk tuSsohen Zwolle en Deventer lag de sneeuw soms tot 50 c.M. hoog. In Deventer werd hij afgelost door den reserverijder. Holstege, die de Blauwe Prins om vijftig minuten na middernacht binnenbracht. Een volgwagen maakte de zen tocht mede. Van Hamers veld nam de machine over, een volgwagen stond weer klaar, doch werd niet door v. H. geaccep teerd. Geheel alleen volbracht hij de zware nachtronde op gladde wegen in 7.30 uur. Zaterdagmorgen te 8.50 vertrok van Dinter en kwam om 15.40 te Bussum aan. Timmer vertrok te 15.50. Vrijdagavond werd Tim mer door een deputatie van Elburgsche meisjes aldaar gehuldigd. Afgelegd zijn 86 ronden met 21.500 K.M. De voornamelijk door de slechte weers omstandigheden ontstane achterstand van 18 uren zal door de berijders van den „Blauwen Pi*ins" niet worden ingereden. Van gisteren af wordt weer op de aan gegeven tijden gereden, zoodat thans om 6, 12, 18 en 24 uur het keerpunt Bussum wordt bereikt. Gistermiddag om 12 uur vertrok Timmer voor de 90ste ronde. De 100ste ronde, welke door van Hamers- UttDDOEVEDS ss -MfcBBEM veld zal worden gereden, zal waarschijn lijk op 31 December des morgens om 6 uur zijn beëindigd. Daarna wordt gepauzeerd tot 8 uur, waarna een eereronde door de drie rijders, ieder op een „Blauwen Prins" zal worden afgelegd. Start te Bussum 's moigens om 8 uur, terug te Bussum te ongeveer 4 uur namid dag. WINTERSPORT De Noord Ruud slaat het record van den Olympischen springschans. Vrijdag we I'd te St. Moritz op den Olym pischen springschans een groote skispring wedstrijd gehouden, waaraan ook deel nam de kampioen van Noorwegen, Sig- mund Ruud, die zich ook in 1928 reeds te St. Moritz tijdens de Olympische winter spelen onderscheiden had door den twee den prijs in den Olympischen sprirrgwed- strijd te winnen. Ruud won ditmaal den eersten prijs met drie prachtige sprongen van 65.5, 66 en 69 M. Door dezen laa-tsten sprong heeft hij het record van den Olym pischen springschans verbeterd. Ruud zal waarschijnlijk het geheele winterseizoen aan de Zwitsersche ski-springwedstrijden blijven deelnemen. SCHAATSENRIJDEN KON. -NED. SCHAATSENRIJDERS- BOND. Algemeerie vergadering. In een der zalen van het clubgebouw van de Amsterdamsche IJsclub heeft Za terdagmiddag de derde buitengewone al- gomeene vergadering plaats gehad van den Kon. Ned. Schaatsenrijders bond. Bij de ingekomen stukken was een brief van de IJsclub te Nijmegen waarin deze protesteert tegen de samenstelling van de huidige agenda, zulks in verband met be sluiten op de laatste algemeene jaarver gadering gehouden. Dit protest werd, in stemming gebracht, door de vergadering afgewezen, waarbij Den Bosch zich van stemming onthield. Gevolg gevende aan de met meerder heid van stemmen aangenomen motie op de algemeene vergadering van 15 Novem ber 11. luidende: „de algemeene vergadering, gehoord hebbende de bespreking over de uitbrei ding van het bestuur, spreekt de wensche- lijkheid uit, het Bestuur met twee leden voor de Zuidelijke provinciën uit te brei den binnen drie maanden"; stelde de voorzitter vervolgens, nadat de heer Van Laer had uiteengezet, da/t on dernomen pongingen om clubs uit het Zui den tot toetreding van den Bond te bewe gen, weinig of geen succes hadden ge had, als eerste agenda-punt aan de orde: uitbreiding van het Bestuur met één, resp. twee leden. Op een vraag van een der afgevaardig den deelde de voorzitter als standpunt van het H. B. mede, dat, indien er in de pro vincie ijsolubs zijn, hun belangen door be noeming van een lid in het H. B. kunnen worden behartigd. Na een verdere toelich ting van den heer van Laer, verklaarde de vergadering zich na stemming, met groote meerderheid voor uitbreiding van het be stuur; een onmiddellijk hierna gehouden stemming wees echter uit, dat zij tegen uitbreiding met twee leden was. Als candidaten voor de uitbreiding van het H. B. met een lid werden vervolgens voorgesteld de heer A. Stokvis en mr. E. J. van Lanschot, beiden uit Den Bosoh. De uitslag der stemming was, dat mr. van Lanschot, de burgemeester van Den Bosch met algemeene stemmen werd gekozen. Bij de hierna volgende mededeelingen van het H. B. kwam ter sprake het ver zoek van eenige afdeelingen, om wijziging te brengen in het percentage, dat ver schillende olubs als contributie betalen. De vergadering besloot op dit verzoek niet in te gaan, aangezien dit punt geen deel uitmaakt van de agenda. Voorts deelde de heer Van Laer mede, dat er door drie'leden van den K. N. S. B. (Nijmegen en Al km aar waarbij zich waar schijnlijk nog twee leden zullen aanslui ten (Naarden en Zutfen) het verzoek zal worden gedaan, om binnen 6 weken een vergadering te houden, met als agenda^ punten een bespreking van de notulen en de verkiezing van twee leden voor het H. B. uit het Zuiden, welk laatste punt ech ter in verband met de thans plaats gehad hebbende verkiezing (van mr. Van Lan schot) geschrapt zal moeten worden. Zoo wel van de zijde van het H. B. als uit de vergadering kwamen er verschillende pro testen over een dergelijke houding van de opposanten in de K. N. S. B., hetgeen ten slotte tot gevolg had, dat de volgende mo tie werd voorgesteld. „De algemeene vergadering, gehoord de voorlezing van het verzoek van drie le den tot hot houden van een algemeene ver gadering binnen zes weken, met de mede deeling, dat er nog twee leden zullen zijn om dit verzoek te ondersteunen: overwegende dat het Hoofdbestuur zoo goed als onmogelijk is, aan den inhoud van artikel 11 der statuten te voldoen, met het oog op de afwezigheid van enkele le den van het presidium in verband met de bijwoning van de internationale wedstrij den spreekt de wenschelijkheid uit, ver zoekende leden en eventueel nog verzoe kende leden in overweging te geven, op hun verzoek terug te komen en de bespreking van de notulen uit te stellen tot een ver gadering, te houden in de maand Maart. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Na rondvraag werd de vergadering daar op gesloten. SCHAKEN De competitie van den Ned. Schaakbond. In de groep B. Noord der 2e klasse won Disc. Disc. IV met 64 van het H. Wes- terkw. II. De stand in deze groep luidt als volgt gesp.gew.gel.verl.v.t. tot. L. Sch.gen. II 2 212ys— I1/, 4 Disc. Disc. IV 2 2118K 4 H. Westerkw. II 2 1 1 10 —10 2 Messemaker I 1 - 1 4 6 0 (Gouda) Int. Nos (Boskoop) 11 4 6 0 H. Arb. Sch.cl. II22 8 12 0 In de groep A Noord der derde klasse, waarin de Wassenaarsche Schaakclub ge plaatst is, zijn de* volgende wedstrijden ge speeld. Delftsche Arb.Sch.cl. IH. Sch.v. I 63yt H. Arb.Schel. III-H. Schv. I 5^—4^ Delftsche Arb.Sch. I H. Westerkw. I 91 Delftsche Arb. Sch. IH. A.S. III 6%—3% Disc. Disc. VWassenaar I 64 Te Werve I—H. Arb. Schel. Ill 4Y,— 5% Wassenaar IH. Westerkw. III 73 Disc. Disc. VTe Werve I 4% zoodat de stand in deze greop aldus is: Delftsche A. Sch.cl 3 322 8 6 H. Arb. Schel. III 3 2 1 11^—15^ 4 Wassenaar I 21 111 9 8 Disc. Disc. V 2 1—1 10y,— 9 y, 2 Te Werve I 2 1 1 10 —10 2 H. Schaakv. I 22 8 12 0 H. Westerkw. III 22 4 16 0 HILLEG0M. De begrooting. De gemeentebegroo- ting voor 1931 is verschenen. De gewone dienst is geraamd in totaal op 625.425. Het batig slot van vorige diensten is 60.246, de uitkeering uit de gemeente fonds-belasting 94.096. De hoofdsom op de personeele belasting is geraamd op 45.000, 50 opcenten op de personeele be lasting 13.500; 48 opc. op de dividend en tantième-belasting 13.500; 10 opc. op de vermogensbelasting 2172.Voor 1931 worden de volgende werken voorgesteld: inwendige verbetering raadhuis 10.800; rioleering en bestratingen 147.320. bouw nieuw kantoor openbare werken 28.800, stichting badhuis 11.016. Kerkveeveiling. De veiling van klein vee ten bate der Ned. Herv. Kerk alhier heeft een batig saldo opgeleverd van 570 vorig jaar was dit 350. Bij brand. Wij maken er onze lezers opmerkzaam op, dat bij brand daarvan al leen mededeeling behoeft te geschieden aan het telefoonkantoor. Van daaruit wordt alles op de vlugste manier vordev geregeld. Het is gemakkelijk en doelma tig- Dieverij. Uit een alleenstaand schuur tje in de Molenlaan zijn kippen en een konijn gestolen. De politie stelt een onder zoek in. Geboren zoon van M. M. van der Hoorn— Langelaan zoon van W. P. C. RusmanVan der Aar. Getrouwd Th. - Hoogkamer en G. van der JLinden J. van Buren en J. M. Montebari. Overleden: A. Roose man 84 jaar. LISSE. Roodvonk. In de week van 22 tot en met 27 December 1930 zijn binnen deze ge meente 3 gevallen van roodvonk geconsta teerd. SASS.ENHEIM, Revue „Mag ik asjeblieft". Op 2e Kerstdag heeft het Hillegomsche revue- gezeschap in de K. S. A. alhier bovenge noemde revue vertoond. Ondanks het min der gunstige weer waren de plaatsen vrij wel bezet. De leiding van eon en ander be rustte bij den heer J. Schrama uit Hille- gom, en diens nVamgenoot Je roen Schrama completeerde hem voor het doek. Het publiek was tevreden over hetgeen is te zien en te hooren gege ven. Een uitzondering zal dit wel wezen op de zang, welke wij absoluut onvoldoende vonden. De meeste aandacht was gericht op het duo Schrama, dat met zijn grappen het publiek bezig wist te houden. Vele plaatselijke gebeurtenissen wareiri gekozen als object voor vele geestige zetten. Naar we meenen heeft dit tweetal wel voldaan. Biljarten. Zaterdagavond heeft de heer Ivoehoff 500 caramboles cadre ge speeld tegen een sterke tegenpartij hier ter plaatse. Deze séance vond plaats in de K. S. A. en werd door velen bijge woond. Do prof. liep al direct hard van stapel en noteerde in enkele beurten 300 caramboles, terwijl de tegenstander slechts enkelen telde. Op 430 werd de partij dan ook maar geannuleerd. De hoogste serie bedroeg 117 WARMOND. Volksbond. De afdeeling Warmond van den R.-K. Volksbond hield een alge meene vergadering in hotel de Stad Rome onder voorzitterschap van den heer J. Ho- genboom. Deze sprak, na. de gebruikelijke opening 'n hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen inzonder tot den Pastoor, adviseur der vereeniging en den spreker van dezen avond, den heer Angenent. Hier na werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en zon der op- of aanmerkingen onder dankzeg ging vastgesteld. Uit het hierna uitge brachte verslag betreffende het gehouden St. Nicolaas-kinderfeest bleek, dat de ont vangsten hebben bedragen 174.99 en de uitgaven 172.77, zoodat er dus een batig slot te boeken viel van 2.22. De voorzit ter bracht aan allen, die door hunne gaven hadden medegewerkt dit feest zoo schitte rend te doen slagen, hartelijk dank. Hier na werd het woord gegeven aan den heer Angenent tot het uitspreken van zijn rede getiteld „Sociale beteekenis van het geor ganiseerd zijn." Spreker wees ex op, dat bij velen de meening heeft post gevat dat lid zijn van een organisatie beteekent het bevorderen van het persoonlijk belang, en aan het geovganiseerd zijn geen of weinig sociale beteeknis wordt toegekend. Uitvoe rig behandelde spreker diverse sociale noo- den van den tegenwoordigen tijd, waarbij hij aantoonde dat de economisch zwakke ren steeds de dupe zijn. Achtereenvolgen® behandelde hij de thans zoo in ernstige mate heerschende kapitalistische stelsel, hetgeen uitsluitendw is ingericht op het behalen van winst. Hierna- behandelde hij de volkshuisvesting. Hoewel op dit gebied zeer veel is gedaan, blijft deze materie toch nog steeds een sociale nood, die drin gend verbetering eischt. Maar er is, aldus spreker, geen grootere sociale nóód, het z.g. afbetalingssysteem. Uitvoerig behan delde -spr. de funeste gevolgen van dit systeem met alle vreeselijke ellende hier aan verbonden, hetgeen hij met treffende voorbeelden nader illustreerde. Maar de al lergrootste sociale nood is de bestaanson- zekerheid voor de toekomst. Al zouden alle sociale nooden plotseling kunnen wor den opgeheven, doch deze eene zou blijven bestaan, was er nog zoo goed als niets bereikt. En dit is nu de doelstelling van onze organisatie, om deze nooden met alle kracht te bestrijden, om hiervoor menschen te vormen met een persoonlijk karakter doch .ook met een sociaal karakter, doelbe wuste menschen met uitgesproken prin cipes, menschen die .weten wat zij willen. Menschen te kweeken met een behoorlijke zelfstandigheid, bewust van hun socialen plicht, ziedaar waarop onze organisatie gegrondvest is. Hierna behandelde spreker de instelling „Herwonnen Levenskracht", waarbij hij wees op het ontzaglijk groote nut dezer instelling. Spreker besloot zijn zeer toegejuichte rede met. de woorden: „Iedereen bedenke dat een sociale organi satie de sociale gemeenschap dient." De voorzitter bracht spreker een woord van hartelijken dank voor de door hem met bezieling voorgedragen rede en hoop te, dat een ieder het gesprokene nog eens aandachtig zou nagaan en overwegen, het geen niet anders dan in het belang onzer organisatie kan zijn. Door den eerw. heer Pastoor werden nog eenige inlichtingen gevraagd welke door spreker naar genoe gen werden verstrekt. De voorzitter deelde mede, dat de col lecte voor de R.-K. Steenzetters te Am sterdam heeft opgebracht een bedrag van ƒ66.01, terwijl de collecte tijdens de ver gadering gehouden en ten bate van „Hulp in Nood" heeft opgebracht, ƒ7.27. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten en overgegaan tot verloting van carbonaden, worst en spek, hetgeen zeer in den smaak viel. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 10 uur v.m. ten Raadhuize. 1. Ingekomen stukken. 2. Aankoop grond en obstakels voor wegverbreeding Heerenweg en Dorps straat. 3. Vaststelling eener verordening op de heffing en invordering van terreingelden (gebruikmaking van het parkeerterrein door circussen). 4. Verzoek van J. Kroon om vergunning tot den bouw van een schuurtje op zijn bollenland gelegen tus schen den overweg der Nederl. Spoorwegen en het Warmonderhek. 5. Tijdelijke voor ziening van den ambtenaar belast met de werkloosheidsaangelegenheden. 6. Benoe ming leden Commissie tot Wering van Schoolverzuim, Commissie van Plaatselijk Schooltoezicht op het Lager Onderwijs en der Schattingscommissie. 7. Comptabili teit. 8. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 9. Rondvraag. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad der gemeen te komt Maandag 29 December a.s. des na middags 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling1. Notulen en mededeelingen. 2. Voorstel tot het vast stellen der 3-jaarhjksche verrekening met de R. K. school te Hoogmade. 3. Voorstel tot het vaststellen van het voorschot 1927 aan die school. 4. Voorstel tot het vast stellen der verordening op de heffing van kadegelden. Oplichter. Bij den winkelier V. ver voegde zich een persoon, die aldaar eenige goederen kocht op naam van den veehou der H. alhier, aannemelijk makende dat hij bij hem in dienstbetrekking was. Be taling der goederen zou den volgenden dag plaats hebben, doch toen de winke lier om het bedrag bij II. kwam, wist deze nergens van. Ter zake oplichting is de da der te Noorden aangehouden. Diefstal. Tegen den jeugdigen v. d. P. K. is procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van een viertal eenden, ten na- deele van den veehouder v. E. alhier. De eenden werden in beslag genomen en aan den eigenaar teruggegeven. Geboren: Andriesa Alberta d. van J. van Raad en M. Langhout Cornelis z. van D. Hubert en M. Griffioen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6