C. J. J. KOELMAN Prij? compleetf 135.- STADSNIEUWS SPORT TELEGRAMMEN MARKT. CHTEN HARRY LI£DTKE DELICATESSEN zaterdag 27 december 1930 de le1dsche courant eerste blad - pag. 3 barometer naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Dec. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.6 te Stockholm. Laagste barometerst.: 733.3 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 28 Dec.: Matige, tijdelijk krachtige Zindelijke tot Zuid-Westelijke wind. Betrokken of zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen. Zachter. In het Noord-Oosten aanvankelijk nog Zuid- Oostelijke wind, temperatuur om het vries punt en nog kans op sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR: 1.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterlagnamiddag 4.20 uur tot Zon dagmorgen 7.41 uur en van Zondagnamid dag 4.21 uur tot Maandagochtend 7.40 uur. Afscheid J. A. Verhoog. Met ingang van 1 Januari a.s. zal de heer J. A. Verhoog, hoofdopzichter der Gemeentewerken, chef van de Afdeeliag Onderhoud Gebouwen, den gemeentedienst met pensioen verlaten. De heer Verhoog trad op 1 Januari 1901 in dienst der gemeente en vierde vier jaar geleden onder zeer veel blijken van be langstelling zijn zilveren feest. De heer Verhoog zal op Oudejaarsmid dag te 3 uur op eenigszins officieele wijze afscheid nemen in het bureau van Ge meentewerken. Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde. De eerstvolgende bijeenkomst van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde zal gehouden worden op Vrijdag 9 Januari a.s. prof. dr. J. J. L. Duyvendak zal in deze bijeenkomst een lezing houden over: Het gezantschap naar China van Tistsingh en van Braam Houckgeest. Een ardicalo oplossing. De heer C. B., wonend aan den Haag- weg, deed bij de politie aangifte, dat de drie gebrs. M. bij hem huisvredebreuk had den gepleegd. Zij waren zijn fabriek binnen gekomen en weigerden te vertrekken. Daar- i op heeft B. een slang op de waterleiding j gezet en de ongewenschte bezoekers met i een waterstraal verdreven. Zij namen ech- ter weerwraak door enkele ruiten van de i fabriek te vernielen. Proces-verbaal werd opgemaakt. Gisteravond is van de lichtreclame van het Trianon-Theater met een. sneeuwbal een ruit stukgegooid. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt.. BIOSCOPEN. Trianon. Een interessant programma in een week, waarin zooveel feestdagen liggen, wordt deze week in Trianon geboden. Vooreerst is er de bekende operette-film „No, no, Nanette", die bijzonder gunstig bij haar voorgangers op operettegebied af steekt en wel vooral hierin, dat deze film niet maar een verfilmde bij elkaar geraapte revue is van onsamenhangende tafereelen, maar een humoristisch aaneengeschakeld verhaal, vol koddige situaties en eenige unieke scène's uit een revue, die geheel in het verband van het verhaal passen. Zoo geeft deze film elck wat wils, een aangename ontspanning, een weelde van kleuren en een goede dosis genoegelijk- heden. Geestelijk volwassenen, die de gang van het verhaal naar juiste waarde weten te beoordeelen, kunnen deze film wel zien, maar wij moeten dan ook voor hen deze film voorbehouden. Verder is er nog een sensationeele spre kende en zingende circusfilm „Tusschen he mel en aarde", waarin Charles Rogers, be kend uit „Vlammende vleugels", de hoofet- rol vervult. Ook dit is een film, die de aandacht boeit, vooral weer omdat het sprekende element, in deze film, mogelijkheden naar voren brengt, die dit genre films in eens op veel hooger plan brengen. Met een aardig voorprogramma geoft Tiranon een avond, die velen zal voldoen. Luxor. Twee groote films vormen den hoofdschotel van hetgeen de directie van het Luxor Theater haar bezoekers biedt. De eerste is: „Het ge luk der Dames", naar het werk van Emile Zola. Het is echter een totale omwerking daar van. Er zit geen verkeerde strekking in deze film, al is het slot was gezocht De geschiedenis komt in het kort hierop neer. De heer Mouret is een warenhuisdirec teur, die zijn succes te danken heeft aan de gunst van schatrijke barones. Met de rnillioe- nen van den baron bouwt hij Babelsche maga zijnen. Zoodra zijn wormstekig hart echter verliefd wordt op een alleronschuldigst man- nequintje, dreigt de ondergang, daar de val- sche barones jaloersch is en geen geld meer wenscht te fourneeren. Niettemin houdt Mou ret voet bij stuk of te wel bij het manne- quintje en op den grondslag hunner hechte liefde hopen zij grootere warenhuizen te bou wen, dan de barones ooit zou kunnen betalen. De door de concurrentie geruïneerde oom van het mannequintje maakt in het magazijn amok en wordt tenslotte overreden. Zijn doch ter sterft, nadat zij zich met haar ontrouwe verloofde heeft verzoend, enz. enz. Deze rolprent van Julien Duvivier bevat enkele zeer goede filmische opnamen als die van de verkeersdrukte, magazijngewoel enz., maar andere gedeelten stellen wat teleur. We kunnen om enkele scènes de film slechts voor volwassenen toelaatbaar achten. De tweede hoofdfilm is getiteld „Sunny Side Up", een Fox-film, die eenigszins teleur stelt doordat zij slechts geluidsfilm is met muziek, straatrumoer enz Genoeg, maar het gesproken woord is onhoorbaar. Janes Gaynor en Charles Farrell spelen de hoofdrollen niet onverdienstelijk. Waarom in deze film een totaal overbodige strandscène het geheel moet bederven, begrij pen we niet. Voor volwassenen. Casino. wordt de celluloid aangebracht, die er door verwarmde alcohol op vastgehecht wordt. De beide glazen platen met het tusschenliggend celluloid blad worden on geveer 5 minuten lang in een temperatuu-r van 150 gr. met een druk van 5 tot 10 at- mosfeeren samengeperst. Behalve dat dit glas niet versplinterd, biedt het nog een ander voordeel; het Sandwich-glas absorbeert n.l. de ultra violette, schadelijke stralen. Een andere methode geeft aan afzon derlijke glasschijven door behandeling met- verschillende temperaturen een buitenge wone stevigheid. Het onderzoek van dit glas geschiedt door er zware kogels op te werpen vanaf een bepaalde hoogte. De productie van veiligheidsglas be- dToeg in 1929 in Amerika ongeveer 1 mil lion M2., in Engeland, waar haast alle auto's er van voorzien zijn, 300.000 M2. on in Duitschland slechts enkele duizenden M2. Behalve voor de verkeersmiddelen is het onbreekbaar glas uiterst geschikt voor étalages en stofbrillen. Gehuwd: L. Leeuwenburgh jra. en S. M. Barendse jd. H. Slijkhuis jm. en L. Doove jd. H. van den Ent jm. en G. Stouten jd. J. Mark jm. en Chr. M. de Jongh jd. J. Mulder jm. en E. Middel- ham jd. C. Nieuwenhuis gesch. m. en P. van der Meer jd. J. D. v. Roijen jm. en M. J. Oudshoorn jd. J. J. Stafleu jm. en C. Ivalkhoven jd. H. de Tombe jm. en M. van Tongeren jd. J. J. Vermond jm. en G. Sierat jd. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zicb als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereoniging te doeu tn- s :jven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van bet Ge/eHenhuis. Zor.dag te 9 uur in de Kerk O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen de H. Mis voor H. v. d. Velden als Zelatèur van het St. Pe trus Liefdewerk. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.— tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas, welke wordt waar genomen door de heeren C. de Goede en O. Bik. Van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten, extra prijzen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „Alle Negen". Te half 9 op de bovenzaal derde bijeen komst voor de leden der Studie en Deba tingclub St. Petrus Canisius. Spreker de weleerw. Pater Bayer O.F.M. Onder werp: „De ware persoon van St. Francifi cus. Aller opkomst- gewenscht. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur vèrgade&ng commissarissen Afd. Gezellen. Woensdag. Oudersavoud is de zaal ge sloten. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 12.302.30 en van 7.00 tot 10.15 uur. Vrijdag. Symphonie Frans Schweitzer repetitie om 8.30 uur. Van 810 uur turnclub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub de Poedelaars. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donaieurs der Vereeniging. Ie eren Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. ST.-PETRUS-PATR 0NAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der AfdeeMng Leerlingen van de St. Joseph's Gezehen- Vereeniging, Augustus 1887—September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van S—9 uur. Zondag van 1 tot 1.30 uur bibliotheek, half 5 Conferentie, 5 uur contributiebeta- len, spaarkas en ontspanning. R. K. PATRONATEN BOND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph s-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zpndag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 1 Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor I dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend J 1.25 bij inschrijving en I f 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend lederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des j morgens. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Alle wedstrijden afgelast. Naar ons door het secretariaat van den D. H. V. B. wordt medegedeeld, zijn alle voor Zondag vastgestelde wedstrijden af gelast. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Trianon: „DICTATUUR" IN MONACO Verkozen lichamen ontbonden. BONTE CARLO, 26 Dec. Bij souve- reine ordannantie heeft heden de vorst van Monaco, prins Louis, de verkozen lichamen, den nat-ionalen Raad en den Gemeenteraad ontbonden en zekere constitutioneele ga ranties buiten werking gesteld. De vorst bseloot voorloopig aan den staatsraad de bevoegdheden van ■-> i tionalen raad en aan een speciale ge meentelijke delegatie die voor den gemeen teraad over te dragen. Groote samenzwering op Cuba ontdekt. NEW-YORK, 27 December. (V. D.). Uit Havanna wordt gemeld, dat de politie op Cuba een groote samenzwering heeft ontdekt, die tegen de huidige regeering is gericht en welke op Kerstmis tot verwe zenlijking had moeten komen. De politie ontdekte de samenzwering door het in be slag nemen van een klein pakket, dat bij opening handgranaten en materiaal van bommen bleek te bevatten. De leiders dei samenzwering zouden president Me- noral en andere vooraanstaande leiders de: van de nationale partij zijn. Het gelukte den politie-overste Hevia en eenige eenige andere leiders te arresteeeren. Hevia is vroeger minister van binnenlandsche za- ke"n geweest. Menoral zelf is gevlucht^ Te gen hem is een bevel tot arrestatie uitge vaardigd. Er worden nog meer opzienba rende arrestaties verwacht. De zonderlinge Levine. NEW-YORK, 27 December (V. D.). Charles Levine, de eerste luchtpassagier over den Atlantischen Oceaan, zal door de justitie worden gehoord, om een verklaring te geven van het bezit van 100 effecten, die van diefstal afkomstig zijn. Een bom in de stationswachtkamer. LONDEN, 27 December. (V. D.). Vrij dag werd op het station te Delhi door de ontploffing van een bom een man letter lijk in stukken gereten terwijl twee andere personen ernstig werden gewond. De ge doode zou een schijnbaar in de wachtka mer vergeten pakje wegbrengen, toen een in dit pakje verborgen bom ontplofte. Autobus in een kanaal gestort. MILAAN, 27 December (V. D.). Ten gevolge van den dichten mist is een auto bus in het Xaviglia-kanaal gestort. De chauffeur kon 30 personen redden. Twee personen verdronken. Hun lijken werden geborgen. De DO X haar Japan? HAMBURG, 27 December (V. D.). De commandant van de DO X kapitein Chris tiansen heeft aan een journalist medegc deeld, dat de DO X op 15 Januari a.s. weer geheel zal zijn gerepareerd en op 21. Jan gereed zal zijn voor de vlucht. Verder deel de hij mede, dat het in de bedoeling ligt. van Noord-Amerika over Hawai naar Ja pan te vliegen. LEIDEN, 24 Dpc. Groentcnveiling. Per 100 stuks: andijvie 1—4, kroten 1 2, bloemkool I 814, idem II 27, roodekool 510, savoyekool 48, groc- nekool 2—5, pieterselie 25, prei 2 5, selderie 2—5, per 100 kg.: kroten ge kookt. 610, witloof 2027, uien 45 wortelen 114, spruiten I 517, sprui ten II f 1—4, aardappelen 4—5. LEIDEN, 27 Dec. Eiercnveiling. Aan voer 1873 stuks. De prijzen waren: kip peneieren 6.907.00 per 100 stuks. Han del goed. ST0MPWIJK, 27 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 1566 eieren. Prijzen: hennen- eieren 5.405.90, kippeneiren 6.007.40 eendeneieren 6.15 per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1.502.Marcel Rouyer 0.70 1.30; Hadloy 2.203.10, Claudius Per net 2.504.10, Columbia 1.802.50, But terfly 1.502.30, Mac. Keiler 1.60— 2.50, iWlh. Kordes 3.105.00, Rosalandia 1.50—2.60, Winnet 2.00—3.50, Phoebe 1.60, An ft. Noac 1.50—2.10. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 24 Dec. Eie renveiling. Aanvoer 2151 stuks. Kippen eieren 7.508.eendeneieren 6.50 - 7.kuikeneieren 5.806.30 per 100 stuks. Kippen 1.1.25, Hanen 1.051.25 per stuk. Boter f O.fiO0.70. ZEVENHOVEN 24 Dec. Eeireenveil'ny. Aantal 3189. Kippeneieren 6.7.50, hen neneieren 5.105.00, eendeneiren 6.- per 100 stuks, Kippen 1.1.20, Konijnen 1.852.55 per stuk. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN 24 Dec. Melkvei- ling. Aanvoer 4000 Liter, prijs per 100 Liter f 6.608.—. Eierenveiling. Aanvoer 5000 stuks. Kippeneieren 5.6.60, eendeneieren 5. - 5.50 per 100 stuks. NIEUWKOOP 24 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 3700 eieren. Kippeneieren 5.106.20, eendeneieren 5.80—6.20 per 100 stuks. Handel vlug. Goed afgeloopen. Hedennacht te circa 1 uur reed de 21-ja- rige A. H. uit Hazerswoude op den Hoogc Rijndijk met zijn rijwiel ter linkerzijde van den weg. Toen vanuit de richting Leider dorp ©en auto naderde, bestuurd door C. V. uit Leiden, stak de wielrijder plotseling den weg over en werd 25 M. meegesleurd. Hij bleef tusschen de radiateur eu het spatbord hangen en liep alzoo slechts en kele schrammen op. Na door den dokier van den E. H. D. te zijn veibonden, kon bij zijn weg vervolgen. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 4294. M. Wijsman <fc Sons, Katwijk a. d. Rijn, Voorstraat 75, Export- handel in bloembollen. Door faillissement van den vennoot M. Wijsman, Katwijk a. d. Rijn, d.d. 23 Augustus 1929, is bovengenoem de vennootschap onder firma ontbonden. Nieuwe inschrijvingen: 5650. H. Kraay, Leiden, Hooigracht 100, sigaren magazijn. E.H. Kraay, Leiden. 5651. H. Foka, Leiden, Lage Rijndijk 92a, brandstoffenhandel. E.: H. Foks, Leiden. Men verzoekt ons mede te deelen, dat voor de Mariacongregatie, afd. Jongens, Hartebrug, morgen onder de H. Mis van half acht een algemeene H. Communie is. Voor de leden zijn bestemd de plaatsen aan den Antonius-kant. Bij beschikking van den Minister van Justitie is de rijksveldwachter R. Harms, voor korten tijd bevorderd tot brigadier- titulair, over geplaatst naar den Haag, ter parket van de Arrondissements-Rechtbank. De aandacht van de mannelijke ingeze tenen dezer gemeente, die geboren zijn in 1912, wordt gevestigd op een in dit blad voorkomende openbare kennisgeving van den Burgemeester, betreffende aangifte ter inschrijving voor den dienstplicht in do maand Januari a.s. De genie te Haarlem heeft aan J. War- naar en W. Hoogstraten alhier opgedragen het bouwen van een garage voor keuken- aanhangwagens te Haarlem voor 31.300. Gisteravond is de dienstbode T. P. op liet Utrechtscbe Veer ten gevolge van de gladheid uitgegleden, waardoor zij lichte verwondingen aan den rechterarm opliep. Door den E. H. D.'werd zij verbonden. 1 „Delicatessen", een van de twee groote films, die deze week in Casino loopen, is een rolprent, die voor menschen met ge voel voor echten, gezonden humor 'n deli catesse genoemd zou kunnen worden. Wie zich eens een avond wenscht te amuseeren en de dagelijksche zorgen wil vergeten, ga deze film zien Hij zal er geen spijt van hebben. Franz Hellmer, voorgesteld door Harry Liedtke, die zijn rol uitstekend speelt, is chef in de groote delicatessenzaak van zijn oom Paul Walles. Hij is 'u liefhebber van een pretje. Op zekeren avond verzoekt hij zijn vrienden en vriendinnen bij zich in de zaak en maakt het zóó bont, dat zijn oom hem op staanden voet ontslaat. Franz begeeft zich daarop met zijn eersten be diende, die ook ontslagen is, naar Markow, den concurrent van Wallis. Markow, die niets te doen heeft, neemt Franz maar wat graag aan en na een paar dagen, heeft hij 't zoo ver gebracht, dat Wallis voor 'n fail lissement zou komen te staan, indien Franz niet had weten te be wei ken, dat de leiding van beide zaken aan hem toevertrouwd wordt. Hoe hij dit alles voor mekaar weet te krijgen, kunnen we niet beschrijven. Dat laat u de film zien, die daarenboven ein digt met 'n gelukkig huwelijk. Een buiten gewoon leuke en amusante film, zooals we reeds zeiden. Hetzelfde valt ook te zeggen van de film vóór de pauze „Inkwartiering", waar in ook onze landgenoo'e, Truus van Aal ten, 'n rol vervult, van welke rolprent vooral de laatste aeten in hooge mate de lachlust opwekte. Met het voorprogramma vormen ge noemde films een mooi geheel voor vol wassenen. Casino verdient deze week een ruim bezoek. Trouwens den eersten avond was de zaal zoo goed als uitverkocht. Wel 'n bewijs, dat men goede waar voor zijn geld krijgt. Onbreekbaar glas. Het spreekwoord: „Geluk en glas zijn zeer breekbaar", gaat niei meer op. Er be staat thans glas, dat niet breekt en ander glas dat niet versplintert. Op de vergade ring der Duitsche glastechnici in Berlijn, gaf Ir. Arbenz een verklaring over de fa bricatie van dit soort glas. Sinds 1902 tracht men veiligheidsglas te fabriceeren. Het beste, wat tot heden ge fabriceerd werd, het z.g. Sandwich-g'as bestaat uit twee glasplaten, die een laag celluloid omsluit»,i. Na machinale reini ging der glazen platen wordt de eene zijde met een laag gelatine bedekt. Hierop MET INJSEBOlfWDEN'LUIDSPREKER, DIREC/ AA/ tE SLUITEN OP HET LICHTNET./zEER jSE^ECTIEF. mm 33 W. L. OFFICIAL TZLEFUNKEN-SERVICE MARE IIS - LEIOEN - TELEF. 1715 - ïiiiiiMiiiuu iiiiiii iiiiiiiii iiiiiliiiiii mi nul li iiisiiiiiiiiiiiniiiri: i H00GEW0ERD 49 TELEFOON 1919 E IEDEREN AVOND 8 UUR PRECIES - De groote succes zingende en musiceerende Film van E IN E Geen revue ot operettefilm, zonder inhoud, zooals er iedere week E al vertoond zijn, maar een buitengewoon gespeelde Comedie EE l ALS 2de HOOFDFILM: TRUUS VAN AALTEN in De Spreewaldmadel i E Een zeer geestige miiitaire klucht. E Entrée-prijzen: Loge f0.80; Ie Rang t 0.60; 2e Rang f 0.40 E E Piaatsbespreken van 11 3 uur. Z Goedgekeurd voor Volwassenen

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3