WOENSDAG 24 DECEiMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Propaganda-vergadermg. Gisteravond werd onder leiding van den voorzitter der propagandaclub. den heer Willemse, een vergadering gehouden '"o' definitieve uit werking van de propaganda voor de kies- vereeniging „De Eenheid". De voorzitter verwelkomde alle aanwezigen en zette in korte trekken uiteen het doel dezer ver- eeniging, namelijk alle katholieken onder de hoede van de Iriesvereeniging te bren gen. Spr. bracht verslag uit van de vorige gehouden vergadering, waaruit de propa gandaclub is geboren en waar spr. als voor zitter is gekozen. Allereerst werd vanuit, het bestuur een voorstel gedaan om twee leden te kiezen en bij het bestuur te voegen. Hierop werd eenige critiek uitgeoefend, omdat de even redige vertegenwoordiging niet in het be stuur aanwezig bleek. In het bestuur wer den gekozen de heeren G. v. Dorp en W. Moordermeer. Hierna werd een en ander bekend gemaakt, allereerst dat men voor 1 Januari a.s. lid van de Kiesvereeniging moet zijn voor het steramen voor de Pro vinciale Staten en voor de Gemeenteraads verkiezing voor 1 Februari 1931. Voorts kan iemand, die tijdens de verkiezing in 'net buitenland vertoeft een gevolmachtig de stellen, mits hij een formulier invult en ter secretarie met de betrokken persoon minstens 14 dagen voor de verkiezing in vult. Hierna werd een oproep gedaan voor propagandisten voor de kiesvereeniging. Velen gaven zich staande de vergadering op. Jammer dat de leden der kiesvereeni ging niet beter waren opgekomen ona deze vereeniging, welke zeer zeker niet voor eenigen tijd maar permanent is, te steu nen. Na nog eenige besluiten genomen te hebben omtrent het verdeelen van wijken werd deze vergadering mei een opwek kend woord gesloten. „Amicitia". Op Maandag 29 en Dins dag 30 Dec. ze! bovengenoemde tooneel- vereeniging haar 27ste uitvoering geven in het K. S. A.-gebouw. Ditmaal zal opge voerd worden een blijspel in 3 bedrijven getiteld „Millionair tegen wil €n dank" va» George Barr. KATWIJK AAN DEN RIJN Boerenleenbank. We verwijzen naar een advertentie in dit blad, waarin bet bestuur dier bank de bij de bank aange slotenen herinnert aan enkele formalitei ten en verplichtingen waaraan omstreeks 1 Januari steeds uioet worden voldaan. De Hanze. Gisteravond hield de R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" afd. Katwijk a. d. Rijn een buitengewone ver gadering in het Parochiehuis. De voo'rzit- ter, de heer W. Caspers, leidde de verga dering. Spr. heette allen hartelijk welkom, inzonder den geest, adviseur, den zeereerw. heer pastoor Schiphorst, die zich bereid verklaard had een lezing te geven met lichtbeelden over Afrika. Na opening door den voorzitter en het lezen der notulen door den secretaris volgden eenige mede- deelingen en werd verslag uitgebracht over de gehouden Centiale Raadsvergadering. De secr. maakte melding van de actie be treffende het Telefoontarief, welke actie voornamelijk cloor de Kamer van Koop handel wordt gevoèrd. Ook werden nog mededeeiingen gedaan betreffende den te houden feestavond. Na rondvraag kteeg de geest, adviseur het woord voot het houden zijner lezing die door alle aanwezigen met volle aan dacht werd gevolgd en zeer interessant was. De voorzitter was ongetwijfeld de tolk der vergadering, teen hij den geest, advi seur groofcen dank betuigde voor dezen mooien en leerzamen avond Met gebed werd de vergadering daarna gesloten. IJsclub. Gisteravond hield de ijsclub „Voorwaarts" haar jaarvergadering in „de Roskam". De opkomst was goed. Na ope ning door den voorzitter, den heer Nic. Bos, las de secr., de heer C. Braun, de no tulen. Deze werden goedgekeurd. Hierna volgde financieel verslag van den penning mees ter, den heer Grimbergen. Er was een batig saldo in kas van 130.De reke ning werd, na controle door een hiervoor benoemde commissie, goedgekeurd en den penningmeester dank gebracht voor zijn goed beheer. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren D. de Best, H. Grimbergen en Nic. Bos. Laatst genoemden werden herkozen in de plaats van den heer de Best die niet voor een benoeming in aanmerking wenscht te ko men, werd na enkele stemmingen gekozen de heer M. van Klaveren. Dan volgde een langdurige bespreking over eventuee-le actie bij komend ijs. Een definitief besluit werd in deze echter nog niet genomen. Bij de rondvraag stelde de heer H. v. d. Meij voor bij te houden vergaderingen met verloting een gedeelte der loten te verkoopen. Het bestuur zal zulks in over weging nemen. Na nog enkele vragen werd overgegaan tot de verloting, waarna slui ting der vergadering. NOORDWIJK. Bloembollencultuur. Hedenavond te S uur houdt de afd Noordwijk van B. B. C. een spoedeischende vergadering in Hotel Royal ter bespreking van de herdenking van het vijftig-jarig bestaan der afdeeling Noordwijk in 1932. Waar op deze vergade ring zeer gewichtige voorstellen gedaan zullen worden, is het zaak, dat alle leden op dezen avond tegenwoordig zijn. ZOETERMEER—ZEGWAART. Belasting betalen op 't postkantoor. Werd tot heden door den Ontvanger dei- directe bela-stingen maandelijks een zitdag gehouden voor het in ontvangst nemen van diverse belastingen vanaf 1 Januari 1931 geschiedt dit niet meer, aangezien het hulppostkantoor alhier is belast met de aanneming van belastingen. Belastingbetalers, die hunne penningen willen offeren, vervoegen zich dan met. het belastingbiljet aan het postkantoor. Een prachtige aanwinst. Kerstmis moet de stemming en de sfeer van het Kerstfeest brengen, die bijzondere stemming, zonder welke het geen Kerst feest is. En dus zijn vele rappe handen in de weer om thuis de kamer op te sieren met alles wat kan bijdragen tot de feestelijke en intieme Kerststemming. De kerstboom staat gereed, ei is versiering van hulst en mistletoe en de kerstkribbe staat er met het Kind, Maria en Jozef, de herders en de schaapjes en straks als de lichtjes zul len branden of de gekleurde kaarsen zal het eerst recht Kerstmis zijn. Maar toch meer nog dan de huiskamer is de kerk de aangewezen plaats voor de viering van het Kerstfeest. En daarom wordt daar dan ook alles voor het Kerstfeest in gereedheid ge bracht. Op verzoek nu van den hoogeerw. Deken A. H M. J. Homulle zijn wij de nieuwe kerstkribbe gaan zieü in de Mon Père- kerk en wij moeten gewagen dat deze krib be werkelijk iets bijzonders is. Het zij-altaar rechts in de kerk is in een grot, een groote rotswoning herscha pen. Maar bijzondere aandacht vragen hier de beelden, de personen, die de kribbe be volken. Want deze zijn van een bijzondere artisticiteit en van een heel nieuwe samen stelling. De mooie groote figuren zijn hier n.l. geen steenen beelden, maar figuren van was, waardoor een veel levendiger uitdrukking, mede door de meer natuurlijke kleuren, is verkregen. De kleeding komt evenzoo meer de werkelijkheid nabij, want nu zijn de plooien der kleeding niet ge houwen in het steen, maar de kleeding is vervaardigd van geprepareerd linnen in zeer mooie kleuren, zooals alles, veel wer kelijker, meer aanspreekt, omdat alles le vendiger is, dan de doode, steenen beel den. De schaapjes dragen een echte, dikke wollen vacht in eveneens natuurlijke kleur en bovendien gaf deze wijze van vervaar diging, beter dan steen, ongekende moge lijkheden in houding en uitdrukking, die zooals gezegd, nu veel natuurlijker zijn. Het is een kribbe, zooals wij nimmer zagen en de parochianen der Mon Père- kerk zullen blij getroffen worden bij het zien van deze beeldengroepen. Deze ge heel nieuwe beelden zijn vervaardigd door de eerw. Zusters van het arme Kind, in haar kunstatelier „Loreto" te Simpel veld en hei mag werkelijk een uitstekend ge slaagde poging worden genoemd om in te genstelling met veel oude smakeloosheden, natuurlijkheid en kunstzinnigheid op dit religieuze terrein hand in hand te doen gaan. En als na Kerstmis voor het feest van Drie-Koningen de mooie groei nog weer be langrijk zal zijn uitgebreid, dan zal zeker de kribbe der Mon Père-kerk zich in groote belangstelling verheugen en bij allen, die haar^ komen zien vrome gedachten opwek ken in deze feestelijke dagen. HET BOEREN-OPERA. of KLORIS EN ROOSJE. Zooals u in de rubriek hebt kunnen lezen, heeft het Bestuur van den R.K. Vrouwenbond het voornemen op 8 Januari a.s. een liefdadig- i heidsavond in den Schouwburg te geven, ten bate van het „Eigen Gebouwfonds" Liefdadig- j heid in den gewonen zin van het woord is het niet, maar daar waar een „Eigen Gebouw" aan i een groote behoefte te dezer stede zou voldoen is een beroep op aller hulp noodzakelijk, i De kaartenverkoop gaat dan ook uitstekend. Maar alle plaatsen zouden wij graag kwijt zijn. Op dezen feestavond want een feest moet het zijn wordt een sprookje door kleine levende bloemetjes voor het voetlicht gebracht, een lust om te zien en te hooren en daarna komt het brandpunt van den avond; „De brui- loft van Kloris en Roosje", i Mr. Alexander Verhuell, de bekende gees- tige teekenaar, maakt in zijn werk over Cor- nelis Tromp attent op een schilderij „de Brui loft van Kloris en Roosje", dat nu in het Mau- ritshuis in den Haag hangt. De personen, ge kleed in het kostuum van de eerste helft van de 18e eeuw, enkele zelfs van vroeger tijd. De koppen aldus de schrijver vol karakter, doen denken aan Jan Steen, 't Geheel is ko ketter, doet meer denken aan het genre, waar in Molière zijn blijspelen hield. Nog een andere voorstelling ervan leekende Troost (bekend decoratieschilder), die er blijkbaar nogal schik i in had. Dan heeft Vokke „de Bruiloft" ver eeuwigd, een prent is bekend van de With en 1 Jonxis; nog is er een prent, die dateert van gelijken datum als de eerste uitgave van het werkje van 1700. Belangstelling voor het lustig gegeven is er genoeg geweest van muzikanten, regisseurs en teekenaars en nog is „de Bruiloft" populair. Verhuell vertelt smakelijk: „Wat werd er gelachen, als wij jongstudenten de lieve Suze I Sablarolles, van wie wij allen, lichtelijk gechar- I meerd waren, zoo in volle vroolijkheid, als een Roosje van jeugd en frischheid :n dit pittig stukje de hoofdrol zagen vervullen, en van der Gijp als voor Thomasvaer geschapen de hane- balken deed gieren en kraken". Dit histo risch stuk wordt 8 Januari te Leiden gemaakt, met een Roosje en Kloris, frisch als hun namen. Thomas met zijn Pietje, die er de gang best in zullen houden, en een stel gasten, belust op jolijt. Komt allen zien en hoorenl HET „GOUDHAANTJE" EN DE „GOUDEN EIEREN". Verondersteld mag worden, dat geheel katholiek Leiden weet, hoe Dinsdag 30 December, 's avonds 8 uur in de Stads schouwburg, een uitvoering gegeven wordt door „Ruim Baan" met tot titel „Goud Haantje". Dit ten bate van het R. K. Huis vestingscomité te Leiden. Al werd verleden jaar gegeven: „Goud muiltje" en wordt nu gegeven „Goud Haan tje", 't is toch heusch niet alles goud wat daar blinkt! En ook kan het R. K. Huis vestingscomité niet „den gebraden haan uithangen". Integendeel! „Ruim Baan" is weer zoo vriendelijk en bereidwillig zich aan te bieden om eert beetje ruim baan te helpen maken door de nog te betalen rekeningen van onze penningmees teres se. En daarom moet u 30 Dec. beslist meewer ken. Allereerst! U krijgt iets moois van uw kinderen te genieten. De naam van „Ruim Baan" staat er borg voor. 't Valt nu juist zoo leuk in de Kerstvakantie. En 't geeft een speciale attractie en bijzonder cachet aan de Kerstvakantie van uw kinderen, wanneer óók op het program staat een uitvoering in de Stadsschouwburg. Vervolgens. Het doel is zoo sympathiek. In het sombere dooden-archief der oor logsliteratuur staan ook de mooiste blad zijden der wereldgeschiedenis, geschreven door de Hollandsche liefdadigheid. Met wijdgeopende armen heeft Holland ont vangen de kinderen van België, Duitsoh- land, Oostenrijk en Hongarije. Alles bij elkaar is er gegeven voor millioenen, ge geven met onzegbare liefde en eindeloos medelijden. Nu komen we vragen die liefde en dat medelijden voor onze eigen Leidsche kin deren! Ze wonen aan dezelfde gracht, een paar huizen van U af, de Leidsche bleek neusjes, die in bosch en hei, aan strand en zee 5s zomers de weelde van do zon gaan genieten. Zéér, zéér weinigen kunnen zelf voorzien in de kosten der verpleging, zeer weinigen kunnen iets betalen, en de meesten komen met het bewijs van den dokter voor 2, 3 of 4 kinderen niet in staat één- cent bij te dragen in de onkos ten. En het attest van den dokter is een noodsein: „hoog noodig naar buiten" „zeer dringend aanbevolen", „moet raad ge schaft worden"weiger nu eens, als ge kunt Ten slotte. Het is voor de kinderen. Wij groote menschen, kunnen met een staal gezicht nog heel wat leed verduwen maar de kinderen! Later kunnen ze nog miserie genoeg te dragen krijgen. Daarom gunnen wij het zwakke kind wat licht en lucht in de zomermaanden! Het Evangelie staat borg voor 'n groote belooning. Zóó hopen we het wonderlijke te zien geschie den: Een „goud haantje" dat Dinsdag 30 December „gouden eieren" legt W. HESSING. Voorz. R. K. Huisvesting-Comité HET R0MEINSCHE GRAF TE SIMPELVELD. Gekocht door het Rijksmuseum van Oudheden. Naar de „L. K." verneemt, is het Ro- meinsche Graf te Simpelveld verleden Maandagnamiddag door aankoop in het bezit van het Rijksmuseum voor Oudhe den alhier overgegaan. De aankoopsprijs bedraagt S500. Eén dag Khalif. De jaarlijksche uitvoering van „de Barger- zangschool", onder leiding van den heer De Rook, heeft aan jong en oud pleizier verschaft, 't Was vol in den Schouwburg. Wij zijn het met den schrijver van dit alleraardigste werkje eens, dat het uitvoeren van kinderzangwerken, behalve het geven van muzikaal genot boven dien de muzikale ontwikkeling bevordert. Wan neer de lieve jeugd zingend en handelend in de vertolking van een sprookje of verhaal waar van zij de diepere beteekenis kunnen vatten bezig is, gaat opvoedende kracht hiervan uit. De korte inhoud van dit stukje uit „Duizend en één nacht" (tekstbewerking P. Bouwmannj, is, dat „llzaïde", een arme weduwe, haar schuld niet kan betalen, en nu zullen haar dochters j dcor den woekeraar „Habib" als slavinnen wor- I den verkocht. Haar zoontje Hassan, een oolijke i snaak, verzucht in al die narigheid: „Was ik j maar Khalif, al was 't maar voor één dag. De Khalif, die als monnik verkleed de rondte doet onder zijn bevolking, krijgt voor den jongen be langstelling. Hij vraagt hem brood en goedig geeft Hassan zijn laatste boterham. In het water dat zij samen drinken, mengt de vorst een slaappoeder en laat den jongen, als hij ingedommeld is, naar zijn paleis brengen. Als Khalif gekleed, wordt hij, als hij wakker is, overladen met alle mogelijke heerlijkheden en cadeaux. Hij houdt cercle voor de hovelingen en gasten en ringeloort op het laatst het ge- heele hof. Totdat de Khalif zijn opvoedkundig grapje welletjes vindt, hem weer laat inslapen en hem weer thuis brengt. Nu komt de ont goocheling. Maar hij is dolblijde zijn moeder terug te zien, en begrijpt, dat hij gedroomd heeft. De Khalif komt nu bij hem, legt Hassan de reden van zijn handeling uit en belooft hem een opleiding in Hassan's lievelingsvak: de bouwkunde. Dat dit aardig opgewekt verhaaltje stof geeft voor allerhand grappige tooneeltpes laat zich begrijpen. De muziek van Otto Ludwig doet prettig aan, is opgewekt, begrijpelijk en vriendelijk. Met begeleiding van strijkorkest en klavier werd er door koor en solisten prijzens waardig gezongen. De jongelui keken naar den slok en zongen met animo zuiver en gelijk. De solisten zijn niet van talent verstoken. Om te beginnen, Hassan, de aardige zoon van llzaïde, veroverde de harten met zijn leuke geestige antwoorden en invallen. Er zit actie in deze jonge dame. Vooral in het 2e bedrijf was zij op dreef. Haar sopraanstem kan door studie klankrijker worden. De khalif voldeed als monnik minder, bleef niet genoeg in zijn rol, maar zijn warm spreekgeluid en beheersch- te actie d^den „als khalif" sympathiek aan. Mesrour de lijfknecht, was in zijn succesvolle rol eenig. De grootvizier hield niet over. De drie zusters zongen redelijk goed. De woeke raar Habib speelde uitmuntend en llzaïde (de altpartij is hier het minst succesvol) maakte er wel wat van. Zij heeft een goede altstem, pas send bij de rol. Alle balletscènes waren keurig verzorgd. De kokjes, jongens en meisjes, 't is alleraardigst wat zij deden; rhythmisch, zonder fout. De Chineezen hadden een reuzen-succes en waren ook buitengewoon aardig. Het groot ballet van hovelingen was if. De harem-dames in fijne tinten gekleed, de solo-danseres uit blinkend. De aankleeding van tooneel en perso nen was kleurrijk en harmonisch. Alles en alles bijeengenomen een uitvoering, die er wezen mag. Aan den heer de Rook komt alle eer toe voor de muzikale verzorging, aan mevrouw van der Lijke voor de regie en aankleeding. Er waren bloemen voor alle hoofdpersonen en de regisseuse. Een krans werd aan den heer de Rook aangeboden. J. K. HET KERSTFEEST DER ARMEN Kerstcollecte „Bio-Vacantieoord". In de aanstaande Kerstweek zal in de bioscopen van deze Gemeente eene geld inzameling gehouden worden tea bate van het Bio-Vacantieoord", de Stichting der Nederlandsche bioscoopdirecteuren. Deze Stichting stelt zich ten doel in de eerste plaats schoolgaande kinderen van minderkapitaalkrachtige ouders of ver zorgers naar vacantieoorden uit te zenden, en in de tweede plaats ten spoedigste een kapitaal bijeen te brengen waaruit bekos tigd kunnen worden de uitgaven die noo dig zijn voor het in eigendom verkrijgen en het exploiteeren van een vacantieoord. Zij heeft tot heden toe uitgezonden 461 kinderen die door de schoolartsen zijn aan gewezen, om naar een vacantieoord te wor den uitgezonden, waaruit blijkt, dat het bestuur der Stichting op de uitzending zei- ve geenerlei invloed uit oefent. De Stich ting staat n.l. op het standpunt, dat de kin deren van de allerarmste ouders, die naar het inzicht der schoolartsen daarvoor in aanmerking komen, hoofdzakelijk voor re kening van de Stichting naar vacantie oorden moeten worden uitgezonden. Het totaal aantal verpleegdagen, door de Stichting voor de uitgezonden kinderen I bekostigd, bedraagt 16374. Het Centraal Archief en Inlichtingenbu reau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland deelt ons mede, dat de z.g.n. Heilsbrigade ook wel genoemd „Stichting Arbeidsleger der Heilsbrigade en de leiders G. W. F. G. Eichhorn en J. Y. Spanjaard geen steun verdienen. De col lectanten dezer stichting presenteeren veelal een kwitantie, welke tot ops-chrift heeft „Centrale administratie voor Uitzen ding van Kinderen van alle gezindten naar buiten" of ook wel „Arbeidsleger der Heils brigade", Huize Bethel", de Riemerstraat 174 den Haag. In beide gevallen zegt de collectant bij het presenteeren van de kwi tantie „dat er over getelefoneerd is en of zij het geld in ontvangst mag nemen". Men zij tegen het optreden van deze lieden ge waarschuwd. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter, zal Zaterdag, 27 December a,s„ geen spreekuur houden. In Leiden gevestigd. Th. Anibas, Distb., Plantage 9. H. J. de Bruin, Buffetchef, Hansenstr. 87. P. H. van Ulden, H. Rijndijk 128. St. Toth, Steenstr. 12. Th. Brautweiner, Diensib„ Heerengr. 35. G. Wolken, Hulp in do Huish., Morschweg 14. B. Arkeina, Rijnsb.weg 10. P. Nau, Loodgieter, Haag- weg 180. K. Koblitz, Meubelmaker, Haag- weg 180. J. Neuhold, Monteur, Morsch weg 9a. G. H. Werner, de Laat de Kan- terstr. 26. P. Zeeman-Bakker, Koopvrouw, Woonsch. Rijnsb.singel. C. van der Bent, v. Speijkstr. 56. J. A. van den Berg en Fam., Los werkman, Yestestr. .8 J. P. H. Buseman, Rapenburg 112. M. J. vau ie Buuse, Meidoornsbr. 15. J. B. Burger. Klerk, H. Kijnuijk 82. I. Bregman, Land bouwer, Bosch- en Gasthuisp. 5. A. C. Croon, Wittesingel 27. J. B. l*rewes, Vree- wijkstr. 14. A. T. van den Eng, Diensib., Nieuwe Rijn 46. H. F. Lschauziei, Nieuwstr. 13. C. Th. Grimbergen, Dienstb., Rijnsb.weg 181. P. C. de Wit- van Hoeken, Langebrug £8. J. J. Hons- beek, Typograaf, Midaelstegr. 64b. J. Hilkhuysen-irlacher, v. Speijkstr. 14. D. A. H. Jesse, Biee"str. 24. ÉL. Kireher, Co- betstr. 63. J. Kooien, Waardgr. 149. C. Kramer, Mariënpoelstr. 13. A. A. Land, Wittesingel 94. E. C. Rieke-Land- weer, Houtstr. 2. M. Jongbloed-van Leeu wen, Magd. Moonstr. 34. K. P. van Dij le vari der Linden, Hermanstr. 8. J. Ramp en fam., Boekhandelaar, H. Rijndijk 117. M. Ramp, H. Rijndijk 117. W. C. Rensen, Breestraat 122. G. H. Ruisch en fam., Magazijnchef, K. Galgewater 18. J. E. Ruijter, Verpleegster, Rijnsb.weg 10. F. J. van Schie, Kok Banketbakker, Plantsoen 81. E. R. van Schothorst, J. de Wilts br. 20. E. Straub, Merelstr. 50. J. Stravor, Koopman, Woonsch. Rijnsb.singel. J. J. Ti mm era, Tuinder, Haarl.weg 63. li. Troost, Scheepsbouwk. teecenaar, Utr. Jaagpad S6a. A. A. Verbeek, Banketbak ker, Aalmarkt 18. J. van Weizen, 3 Ooto- berstr. 66. J. Witsenburg en fam., met selaar, Nieuwe Rijn 54. Uit Leiden vertrokken: H. Abspoel, IJmuiden, Adrianastraat 33r. H. J. S. M. Albregts, Hulst, Gr. Ba- gijnstraab A 258 Antariksa Mas, N. O. Indië A. G. Audier, Den Haag, Celebes- straat 37 W. Barring, Oberhausen Op verzoek van de Maria- conferentie der Si. Vin- cenfiusvereeniging ie Leiden Voor de meesten van de onzen Is 't een kostelijke tijd, Zelfs de allerstrengste winter, Wind en kou en vorst ten spijt. In 't verschiet veel mooie dagen Thuis te samen bij elkaar, Kerstmis, dat is feest v^n vrede, 't Oude en het nieuwe jaar. En wij zitten dan gezellig Om den huiselijken haard, Na een heerlijk Kerstdinertje Met een fijne Kerstmistaart. Roode gloed straalt uit de kachel En de kerstboom is verlicht, Milde vrede, stille vreugde, Straalt van aller aangezicht. Denkt nu bij uw eigen blijheid En dat doen we ook beslist Ook aan hen, door wie dat alles Dezer dagen wordt gemist. Daar geen kerstboom en geen kerstmaal, Daar geen kersttaart of -cadeau, Daar geen kolen in de kachel, Slechts een kribbe met wat stroo. Daar geen warmte en geen eten. Daar geen Kerstfeest zooals wij; Slechts de toegang voor den regen En den kouden wind is vrij. Kunt U nu blij Kerstfeest vieren, Blij, in milden overvloed, Zonder dat U voor die schaam'len In Uw vreugde ook wat doet? Och, ik denk, als U hieronder Enkele adressen ziet, Dat U bij U zelf zult zeggen: Neen, neen, neen, dit kan ik niet. TROUBADOUR L. v. d. LAAN, Rijnsburgerweg 20, Voorz. A. v. d. MEER, Deutzstraat 15, Oegstgeest, Secr. W. BERGERS, De Laat de Kanterstraat 28, Penningm. J. L. v. HETEREN, Haarlemmerstr. 242, 2e Secr. Dr H.NANNING'S HAEMpFERRIN Bloed vonmer^'rensterKingsmiddel. 2.60 p.Y\ flesch. ƒ1.60p Zz fleóch K. Becker, Wamie Eikel P. Blussé vau Oud-Alblas, Rotterdam, Wijnhaven 87 H. Th. G. Coster, N. O. Indië A. M. Eibers, Nijmegen, Vondelstraat 26 J. de Graaf, Ouder Amsted, a. b. ouders C. de Groot, Bloemendaal, Bakkerslaan 90 C. J. LancelDe Haas, Haarlem, Hedastr. 30 Th. J. Hakvoort, Oegstgeest, Julia na laan 6 M. Hamaker, Utrecht, Maria- hoek 4 A. F. do Heij, Alphen aan den Rijn, Juliana straat 35 J. C. Hcijmans, Don Haag, Lyonet straat 85 M. A. Hil- gersom, Arasterdam, Bestevaerstraat 1601 E. J. van Hoogstraten, Den Haag, Wil lemstraat 95 A. Chr. A. Horsrink, Rot terdam, Dijkstraat 50 J. Kale, Kampen, Burgwal 99 E. A. M. M. Kellenaers, Amsterdam, Marnixstraat 409 M. Cou- vée-Kors, Den Haag, P. Krugerlaan 224— 226 S. M. Lamiuerts van Bueren, Den Haag, Gr. Hertoginnelaan 1S6 H. C. Leeuwenburgh, De Bildt, Bilthoven, Mid dellaan 30 A. M. Maass, Zwolle, Wil- helminastraat 6 G. G. J. Mettrop, Den Haag, v. Beuningenstraat 100 Th. Nas. Zwijndrecht, Jan Luijkenstraafc 11 Nijem N. O. Indië E. Petrs, Buer-Erle, Ost- straat 5 A. Plagmeijcr, Noordwijk, Voorstraat 29 Chr. Pouw en Familie, Deventer, Twijgstraat J. A. P. van Rappard, Amersfoort, v. Maerlantlaan 7 E. A. J. Reijntjes, Oegstgeest, Wet. Juf- ferman&straat 36 P. M. Rodenburg, Zoeterwoude, H. Rijndijk W. G. Rijk. Texel den Burg, Waaldersfcraat 25 M. Santcroos, Katwijk aan Zee, Duinoord 13 A. J. Schneider. Leiderdorp, Hoofdstr. 100 H. P. Schönfeld Wichcrs, Amster dam, Wet. Schans 179 II J. Sehoonder- gang, Delft, Vcrwersdijk 52 G. Sievers -oog aan de Zaan, Ons Verpleeghuis O. Sparka, Bochum-Horde, Wasiserman- straat 8 R. Springer, Den Haag, Scheid- kade 101 J. Stoekers, Mechelen T. Straatman, Smilde, O 14 J. Passier-Te- gelaar. Den Haag, Fr. Valenf ijnstraat. 22 A. Timan, Noordwijk, Hoofdstraat 25 J. van der Veen, Markelo M. H. H. Vliegen, Gulpen, Steenweg 153 A. Vol kers, Voorscholen, VoorHraat. 13 H. G. van Weizen, N. O. Indië P. Werner. Wassenaar, Papelaan 1 C. Will ems. Noordwijkerhoufc, Leidsche vaart 31 A. ten Wolde, Weststellingwerf, Noordwolde P. J. Robert-Wurzer, Oegstgeest, Ro- gentesselaan 3 J. van 't Zelfde, Oegst geest, Leidsehestraatweg 9 g. Van Zeis';, Boskoop, Burg. Colijnstraat 35 'E. Zoller Delft, Vr. Juttel 33 E. J. M. Zonneve'd Wassenaar. Schoolstraat 61.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7