n SPOOR'sMOSTERD NED. OOST-INDïE WOENSDAG 24 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje door een auto gegrepen. Gisteren reeds de heer A. S. Frank uit Heemstede met zijn luxe-auto op den s-traatweg Nijmegen-Beck, de zestienjari ge dienstbode S. J., die in den mist por fiets een zijweg kwam uitrijden, aan. Het meisje kreeg ernstige hoofdwonden en moest ter plaatse door dr. van Hasselt worden verbonden. Haar toestand was gis teren naar omstandigheden gunstig. Het rijwiel werd totaal vernield. De auto werd beschadigd. De eigenaar verklaarde zich bereid alle schade te vergoeden. Auto door een tram vernield. Gistermirddag reed op de Ubbergschen weg te Nijmegen de electrische tram der gemeente Nijmegen in volle vaart tegen de auto van den heer van den V. De auto werd totaal vernield en aan den kant van den weg geduwd. De tram werd slechts licht beschadigd. De heer v. d. V. kwam er met eenige lichte verwondingen af en kon per politie-auto naar huis worden vei- voerd. De oorzaak van de botsing lag aan den dikken mist, waardoor het uitzicht zelfs op korten afstand werd belemmerd. Aan de gevolgen overjeden. De vijftienjarige M. G., die Maandag ochtend te kwart voor twaalf op den Kneu terdijk te 's-Gravenhage, door een tram wagen van lijn 1 werd aangereden en naar het ziekenhuis op den Zuidwal werd ver voerd, is aan de bekomen verwondingen overleden. Te Botterdam is de negen-jarige B. v. d. V. op den Eendrachtweg door een tram overreden. Het rechterbeen werd het knaapje nagenoeg afgereden. Hij overleed in het Ziekenhuis aan den Coolsingel. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Zwarte lijst over 1930, Hoewel het jaar nog niet is beëindigd, geeft de „Tijd" reeds eenige vergel ij kendö' cijfers van het aantal ongelukken en slacht offers ten gevolge der onbewaakte over wegen. Bedroeg het aantal doodelijke ongeval len in 1927: zeventien dooden ,in 1923: achttien dooden en in 1929: negeu-en-twm- tig dooden, dit afgeloopen jaar was dit aai- tal drieën-twintig waaronder drie kinde ren, terwijl voorts elf schapen, zes paar den, twee koeien en twee honden hierbij het leven lieten. Voorts werden behalve eenige locomotieven nog min of meer ern stig beschadigd of geheel vernield: negen tien auto's (waaronder acht vrachtauto's én één autobus), vijftien wagens (waaronder twee hondenkarren), één motorrijwiel en drie fietsen. Hoewel er gedurende dit jaar verschil lende vei beteringen bij de onbewaakte over wegen zijn ingevoerd, zooals het plaatsen van flikkerlichten, krachtiger kopverlich- ting der locomotieven, fluitseinen bij mist, enz., i3 de lijst dergenen, die het slacht offer werden van de bezuinigingsmaatrege len bij do Spoorwegen, toch nog bedroe vend groot. Door een trein aangereden. De landbouwleerling J. van Dijk t,e Wes- ternieland (Gron.), die met vier andere jon gelui huiswaarts keerde, werd op den spoor weg WinsumBaflo aangereden door een trein. Hij viel en liep een armbreuk en een beenfractuur op. Na geneeskundige be handeling is D. naar de ouderlijke woning overgebracht. Spoorwegarbeider doodgedrukt. Op het Oostelijk Eiland te A'dam, heeft een ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. De 24-jarige ongehuwde rijtuigpoet ser M. Scheermeyer raakte bij het rangee ren tusschen de buffers bekneld. De on gelukkige was op s-lag dood. Zijn lijk werd naar het binnengasthuis overgebracht. Doodelijke val. Te Tubbergen bij Almelo is de 13-jari- ge H. M., doordat het paard schrok voor een passeerende auto, van een boerenwa gen gevallen en zeer ernstig gewond. Over gebracht naar het R. K. ziekenhuis te Al melo is de knaap kort daarop overleden. Als tragische bijzonderheid kan worden gemeld, dat dit het derde kind is uit hot gezin van M., dat door een ongeluk het leven verloor. Kind verdronken. Te Lamberschaag (bij Medemblik) is door een voorbijvarende het lijkje van een zes jarig meisje L. Schuring, gevonden. Het kind is vermoedelijk bij het spelen te water haar hulpgeroep, onder bedreiging met e«n mes, terzijde van den weg in de heide, on sloeg haar met een eind koord, waaraan een dikke knoop op hoofd en gelaat, waardoor zij gewond geraakt© en haar tegenstand moest opgeven. Aan de hand van een door het slacht offer opgegeven signalement is door de ge meentepolitie te Apeldoorn opgespoord en aangehouden een 24-jarige voorwaardelijk veroordeelde, die reeds eenige strafvon nissen achter den rug heeft. Hoewel ver dachte bü het voorloopig verhoor ontkent, is hij door het slachtoffer pertinent her kend als de dader, terwijl de voetsporen benevens andere aanwijzingen ter plaatse aangetroffen en de verklairogen van een drietal getuigen, die den man in den om trek gezien hebben, in het nadeel van den man zijn. f Brand in een confectiefabriek. Maandagavond omstreeks half tien heeft een zware binnenbrand gewoed in de con fectiefabriek der firma Monniekendam aan de Magazijnsstraat te Tilburg. Het vuur woedde voornamelijk in een stapelplaats van stukgoederen en richtte daar vrij ern stige verwoestingen aan. Ook een gedeelte van de fabriek, n.l. de knipperij, werd ver nield. Het overige deel van het bedrijf bleef intact, zoodat er geen ernstige storing in de werkzaamheden behoeft op te treden. Binnen enkele weken kan alles weer nor maal zijn. De schade, vooral aan vernielde stuk goederen, is vrij groot, doch kan nog Diet bij benadering worden bepaald. Alleen te gen de bedrijfsschade is de firma niet ver zekerd. De oorzaak ligt vermoedelijk in vuur, dat uit de kachel gevallen moet zijn. De brandweer wist verdere uitbreiding te voorkomen. De onregelmatigheden op het Postkantoor te Nijmegen. Zooals wij gisteren reeds gemeld heb ben, heeft het parket uit Arnhem, bestaan- Btitie, mr. Mannema, rechter-commissaris en mr. Barbas, waarnemend griffier onver wacht een onderzoek ingesteld in het hoofd postkantoor te Nijmegen, op vermoeden, dat reeds geruimen tijd eiostige onregel matigheden waren gepleegd. Er werd vast gesteld, dat bij herhaling fraude met post zegels was geschied; De Nijmeegsche recherche verrichtte ge lijktijdig huiszoeking ten huize van twee assistenten der posterijen .Op last van den rechter-commissaris werd één van hen aan gehouden en overgebracht naar het huis van bewaring te Arnhem, terwijl de andere wegens ziekte voorloopig nog op vrije voe ten gelaten werd. De beide verdachten hebben bekend postzegels en gelden te heb ben verduisterd. Nader vernemen wij, dat de fraude ge pleegd werd aan het loket voor postpak ketten. Reeds zeer geruimen tijd werden hier knoeierijen gepleegd. Wanneer het pu bliek pakketten aanbood, plakten de be trokken beambten gebruikte postzegels op en eigende zich de verschuldigde fran- keergelden toe. Door een zwaar stempel op de postzegels te drukken, trachtten zij zich voor ontdekking te vrijwaren. Sinds eenigen tijd was vermoeden tegen de beide mannen gerezen en toen de di recteur zekerheid omtrent de onregelma tigheden had, werd de Justitie gewaar schuwd die, zooals gemeld, onverwachts een onderzoek op het postkantoor instelde. Hoe groot het bedrag is, dat op deze wijze den beambten in handen viel, is nog niet met zekerheid vast te stellen. Vast staat evenwel, dat dit zeer aanzienlijk is, aangezien de fraude sinds geruimen tijd go- pleegd werd. Bij het onderzoek was nog aanwezig de politie-scheikundige dr. Hes- selink uit Arnhem. De onverwachte verschijning van de Ju- stitie op het postkantoor veroorzaakte grooto consternatie. Smokkelwaar in een ziekenauto. Bij de visitatie van een Hollandschcn ziekenauto aan het grenskantoor Vaelser- quartier bij Vaals, werden 250 pond koffie, zorgvuldig verborgen gevonden. De chauf feur, een Hollander, werd gearresteerd. WEER EEN AANRANDING. De vermoedelijke dader aangehouden. Zondag j.l. des namiddags omstreeks half drie is te Beekbergen onder de ge meente Apeldoorn een 28-jarige dame, die aldaar tijdelijk logeerde, aangerand. Op de wandeling op den eenzamen Arnkemschen- weg tusschen de kom van Beekbergep en de Woeste Hoeve, waar niets dan bossch©n en heide is, werd zij aangesporken door een haar onbekend man, die naar eerst gepas seerd was, doch die op zijn schreden terug keerde en zich tot haar wendde. De onbe kende trok haar, ondanks haar verzet en Hollander te Brussel aangehouden. De een en dertig-jarige Nederlander E. v. G., afkomstig uit Utrecht, heeft getracht bij een juwelier te Brussel juweelen te vor- koopen. De betreffende juwelier vertrouw de de zaak echter niet en waarschuwde in hot geheim de politie. Toen de politie ter plaatse kwam, nam van G., bij het zien van de politieagenten, de vlucht. Toen volgde er een opwindende jacht door de Btraten van Brussel. Tenslotte kon hij worden gea*- j resteerd. Bij onderzoek bleek dat van G. 1 in het bezit was van een partij juweelen, die afkomstig waren van een juwelierszaak op de Louisalaan te Brussel, waar onlangs is ingebroken. De aangehoudene is in voor- loopige bewaring gesteld. J Het banditisme onder de „rijpere" jeugd. Te Hattem (Gld.) is een dievenbende, bestaande uit knapen, ontdekt, onder aan voering van den 16-jarigen J. K. Zij hadden er een soort vereeniging van gemaakt en er was een secretaris en een penningmees ter beuoemd. Achterhaald werden o.m. drie fototoestellen, waarvan een van 67.50, enkele buksen, vier electrische rijwiellan taarns en heerenmodeartikelen. Bij een Zwolsche firma gingen ze gezamenlijk een overjas koopen. Terwijl men druk aan hot passen was stapte er een onopgemerkt met een nieuwe jas de deur uit. De anderen zeiden dat er geen keus bij was en gingen weg. Zij zagen kans bij een rijwielhandelaar te Hattem lantaarns te stelen. De man ver klaarde niet te begrijpen hoe ze hei gedaan hadden, daar hij zijn oogen niet van hen af had gehad. Een manufacturier bukte zich even en was meteen een partij boorden, petten en dassen kwijt. K. bracht de gestolen waren aan den man. Het politiebureau te Hattem heeft veel weg van een magazijn, want de poli tie is druk in de weer, de verkochte waren bij de door K. opgegeven adreesen in be slag te nemen- De bendeleden beschuldigen elkaar nu over en weer. Verder zijn twee leerlingen van een kweekschool gearresteerd, verdacht van winkelroof. Hun tasschen zaten vol met snoeperijen en snuisterijen. BUITENL. BERICHTEN Trein tusschen groep arbeiders gereden. In het Oosten der Ver. Staten is een trein tijdens een hevigen sneeuwstorm in gereden op een groep spoorwegarbeiders, van wie er vijf op slag gedood werden, terwijl één hunner ernstig gewond werd. Mijnbrand bij Geisenkirchen. Op de tweede verdieping van de mijn j Bergmannsglück te Geisenkirchen, is gis termorgen e>en brand uitgebroken, waar door alle arbeiders de mijn moesten ver laten. Vier menschen moesten wegens gas vergiftiging naar het ziekenhuis worden gebracht, doch hun toestand is niet beden kelijk. De brand kon spoedig gebluscht worden. Een stationskas leeggehaald. j Het aantal diefstallen en overvallen neemt de laatste dagen schrikbarend toe. Behalve de reeds vermelde inbraken enz. wordt door V. D. uit Elsterwerda (Saksen) gewag gemaakt van een overval Maandag avond op het station Plessa. Terwijl de sta tionschef elders bezig was, drongen ge maskerde mannen het bureau binnen en bedreigden den aanwezige beambte mét een revolver. Zij roofden den inhoud van de kas, ongeveer 1500 M. en beproefden daarop, na het licht te hebben uitgedraaid, opdat men hen van de straat af niet zou zien, de brandkast te forceeren. Toen voor- bijgangers toch onraad bespeurden en j trachtten het bureau binnen te gaan, be- i merkten zij, dat de deuren waren afge- i sloten. De indringers vluchtten langs den achterkant van het gebouw en wisten on- der het lossen van schoten aan hun ver volgers te ontkomen, j De politie kon een aantal vingerafdruk- ken van de bezoekers vinden. Gevangenen met Kerstverlof. De poorten van de staatsgevangenis van Alabama zijn gisteren geopend voor meer dan 300 gevangenen, die gedurende de Kerstdagen naar huis gaan. Dergelijke ver loven worden in alle staatsgevangenissen verleend aan veroordeelden, die in sommi ge gevallen meer dan 25 jaar hebben ge zeten, doch wier gedrag zeer goed ia ge weest. Jazz-band in het station. Hebt u wel eens in een station met het uitzicht op de aankomende en vertrekken de treinen op de klanken van een jazz band gedanst?De Duitschers, wie men deze vraag stelt, zullen het hoofd schudden en antwoorden: „Nee, zooiets zou de Staatsspoor bij ons nog niet toestaan".... en de buitenlanders, die Doitschland niet kennen, zullen de schouders optrekken en zeggen: „Jazz in de wachtkamers.... on mogelijk I" En toch het bestaat.... in Stettin. Dus in de hoofdstad van een Duitsche pro vincie, die de Niet-Pommeren zoo heel van zelfsprekend „zwaarmoedigheid", „zwart galligheid" en dergelijke eigenschappen toe schrijven. Driemaal per week geeft de huiskapel in het restaurant van het hoofdstation bij de afternoon-tea c uitvoering met jazz-ia- strumenten. Wie in Stettin in den middag reeds tijd en lust beeft om te dansen, be geeft zich naar de wachtkamer van het hoofdstation. Wilhelm I heeft deze zaal ingewijd, toen hij nog geen keizer van Duitschland was. Alleen voor vorsten was de zaal toegankelijk. Wilhelm II heeft ze voor het laatst na een vlootparade op de Oostzee betroden. Maar sinds 1925 i« de oude vorstenzaal geheel gemoderniseerd en in een publieke feestzaal veranderd. Het restaurant van dit station is een beziens waardigheid geworden, evenals de beroem de Haken ter essen van Stettin of het groot kerkhof. Onder de meer dan 3000 stations wachtkamers zijn er nog heel wat die grooter zijn dan dat van Stettin, ofschoon het reeds 190 employé's heeft, en een eigen apotheek, zuivelfabriek, wasscherij en strijkinrichting bezit, ovenals ieder groot bedrijf. Maar ik ken geen enkel ander sta tions-restaurant in Duitschland, dat ook een eigen blad voor haar gasten uitgeeft. Ik heb ook neg geen restauratie in een sta tion gezien, dat zoo'n prachtige wintertuin bezit, zooals het „Greisenterrassevan Stettin, dat onlangs geopend is. Men zit op roode stoelen met blauwe kussens, dus om zoo te zeggen op de Pommersclie natio nale kleuren, men heeft voor zich een basin met goudvisschen staan en een 2 M. hooge fontein, aan de linkerz-jde Je Jan- senüe paren in de vorstenzaal, aan den rechterkant geven de groote vensters vrij uitzicht op.... het peiTon. Moderner kan de combinatie voor oog en oor nauwelijks zijn. Achter den wintertuin en rerras ligt de gezellige Prunenkaruc, Pommcrcnka- n.er, Stettiner-bamer. F'ct is men mot meer in een stationskoffiehuis, hier voelt men zich haast op visite in eep particulier paleis. Maar natuurlijk zijn er in het sta tion ook „wachtkamers" voor beide klas sen. De wachtkamer voor de tweede klasje biedt plaats voor 150, die voor de derde klasse voor 200 personen, en ook deze gas ten worden goed behandeld. De tafels zijn met sneeuwwit linnen bedekt, men kan cr voor 60 oent een goed middagmaal krij gen. In den zomer gebeurt het wel dat er hier 2000 tot ?000 gasten bediend worden. Brutale inbraak in een warenhuis. In den afgeloopen nacht drongen twee inbrekers binnen in het grootste warenhuis van Wiirzburg, openden de brandkast met een steekvlam en stalen ongeveer 35.000 mark, waarvan 4000 mark in zilver. De inbrekerswerktuigen lieten de daders die met handschoenen aan hun werk ver- richt hebben, achter. j De kantoorramen hadden zij met groote balen stoffen toegedekt. Als de firma haar bedienden Zondag j.L niet uitbetaald had, was de buit der inbrekers aanmerkelijk grooter geweest. Weer een Juweelenroof te Berlijn. Een vijftal jongelieden reed gisteren even voor middernacht per taxi voor den winkel van een goudsmid Kolonstrasse 60 te Berlijn. Twee hunner bleven in den wa gen, terwijl de drie anderen de groote spiegelruiten van den winkel insloegen en zooveel mogelijk sieraden en edelge steenten bijeenhaalden. De eigenaar die zich op dat oogenblik in de achterkamer bevond, stormde den winkel in, doch kon de daders niet te pak ken krijgen. Dezen waren reeds in de auto gesprongen en dwongen onder bedreiging met een revolver de chauffeur te rijden. In de Balzigerstrasse lieten zij de auto stoppen, zij klauterden over een schutting en wisten in de duisternis te ontkomen. De waarde van hun buit is nog niet vastge steld. ',100 GROOTE PRV2EN .BÉSTE BESLHR'JVJNG ,25~GLD. -PRySvoo^IEDER'E INZENDING ■- f -*32001?' 31 DECEMBER 4 N, MEILINK-AMERSFOORT veel langer dan anderhalve maand zal moeten geschieden. Zoolang het hoofd van den Vulcanologischen Dienst de streek niet veilig verklaart ie van terugzending der menschen uiteraard geen sprake. Aan genomen de mogelijkheid van terugzending j is men dan nog lang niet klaar want dc ten velde staande oogst is absoluut verlo ren, terwijl de vel len indien ze te gebrui ken zijn zeker eenige oogsten lang mooten braakliggen. Indien terugzending onmogelijk is, dan moet in ieder geval op andere wijze steun worden verleend door de vluchtelingen we der in het landbouwbedrijf terug te voeren, aangezien anders een massa paupers wor den gekweekt. De berg is nog lang niet rustig. Een lang durige lijdenstijd is nog te verwachten. De resident verbood alle toeristenver keer teneinde den arbeid vati politie en militairen niet te belemmeren. Een telegram van den Gouverneur- Generaal. Op het Departement van Koloniën werd 23 dezer het volgend telegram ontvangen van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië. „De gouverneur van Midden-Java A. H. Neys bezocht 21 dezer wederom streek Mc rapi-uitbarsting. Hij seinde mij gisteren door nieuwe erupties lahar over Blon- kengravijn naar aangrenzende en bene den liggende dess's gestroomd waardoor aantal dooden thans naar schatting 700. Veertig gehuchten of dessa's door lahar geteisterd en geheel of grootendeels ver brand, oogst van volgens raming 2700 bouws sawa-hs en tegals verwoest honder den stuks groot, en klein vee gedood. Zeer veel gehuchten en dessa's in onder- districten Doekoen en Sróemboone door bovolking verlaten, duizenden vluchtelingen te Doekoen, Salam, Sawangan. Moentilan en Magelang tijdelijk gehuisvest en gevoed. I Bevolking angstig doch gedwee en bcrus- I tend. Bestuur in alle opzichten waakzaam I en actief, terwijl le^er op lofwaardige wij ze medewerking verleent om gevolgen ramp j zooveel mogelijk verzachten. Bestuur en veldpolitie in geteisterd ge- I bied versterkt. Heb gouverneur te Sema- rang gemachtigd tot alle uitgaven welke I hij voor oogenblikkelijk noodzakelijke voor- zieningen noodig acht. Sein u spoedig over noodzakelijkheid Moederlandsche hulp waaromtrent advies gouverneur ingewon nen." Tweeduizend gulden aan Rijksdaalders in een bedstede. In de buurtschap Baak onder Steeude- ren, waren dezer dagen naar de „Tel." be richt, eenige metselaars bezig bij den land bouwer T. een bedstede uit te breken. Ze vonden daarin een 'in stroo gewikkeld kistje met 2000 aan rijksdaalders. Deze waren daarin door de moeder van T. gebor gen zonder dat iemand hiervan iets wist. De landbouwer, door deze vondst veiblijd, schonk den metselaars elk een flinke gdt Roofmoord op een straatweg. Op den straatweg Seehausen-Werben werd de koopman Carl Schmok door den bestuurder van een auto met bloed bedekt gevonden. De man bleek ernstige schedel- verwondingen te hebben en gaf nog slechts zwakke teekenen van leven. Hij werd naar het ziekenhuis te Seebausen overgebracht, waar hij, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, overleed. Aanvankelijk nam men aan, dat Schmock in de duisternis door een auto was overreden, doch een onder zoek wees uit, dat men te doen had met een roofoverval. Het slaehtóffer was van al zijn papieren en voorwerpen van waarde beroofd. Hij zou o.a. een bedrag van 600 mark bij zich hebben gehad, dat men evenwel niet meer kon vinden. DE RAMP VAN DE MERAPI. Een lange lijdenstijd nog te wachten. Maandagavond negen uur werd omtrent de unbarsung van den Merapi nog net vol gende gemeld: De situatie is weinig veranderd. De vluchtelingen zijn uit het kamp te Doekoen veiligheidshalve overgebracht naar Moen tilan, aangezien Doekoen van drie zijden door den laharstroom wordt bedreigd. De Merapi bromt nog duidelijk hoorbaar en werkt blijkbaar harder dan tevoren. Moen tilan is door de in paniek-stemming ver- keerende bevolking vrijwel ontruimd. Gistermiddag vijf uur werd door den re sident besloten, in overleg met den regent en den militairen comandant om de vluch telingen uit Doekoen naar Moentilan over te brengen, hetgeen op rustige en kalme wijze geschiedde. In Moentilan bevinden zich thans 5000 vluchtelingen. Het totale aantal vluchtelingen wordt tusschen 12.000 en 15.000 geschat. Zij worden thans gevoed door de Intendance van het leger. In Moentilan zijn thans vier compagnieën on dergebracht. De troepen halen de gewon den waar men die kan vinden en begraven de lijken en cadavers, omdat thans reeds alom een verpestende lucht val waar te ne men. Gistermorgen acht uur viel nog het vol gende te vermelden: In den afgelooupen nacht is niets bij zonders gebeurd. Momenteel is de lucht zeer bedekt alsof een ontzaglijke hoeveel heid asch aanwezig is, hetgeen mogelijk is, aangezien de berg wel zeer roerig is ge weest. De resident beschikt thans over 25.000 van het Smeroefonds. 5000 van den Pro vincialen Raad van Midden-Java, 3000 van de regeering en 2000 uit eigen kas middeleu. Dit is echter een druppel op een gloeiende plaat, aangezien hiermede tus schen de 10 en 15 duizend vluchtelingen ge durende anderhalve maand van het aller noodzakelijkste kannen worden voorzien, terwijl verwacht wordt, dat de verzorging LETTEREN EN KUNST HULDIGING STALPAERT V. D. WIELEN. Pontificale H. Mis doer Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent. Gisteren had te Delft de Nationale huldiging plaats van den priesier-dichtei Jhr. mr. Jan Stalpaert van der Wielen, tor gelegenheid van de herdenking van zijn derde Eeuwgetij. 's Morgens droeg Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, oen pontificale Hoogmis op in de H. Hip- polytuskerk. Als Presbyter Assistens fungeerde De ken P. J. A. van der Cammen; als troon- diakens Pastoor L. G. Le Roux O.F.M. en Pater dr. G. Vrijmced O.F.M.als diaken Paetoor C. van der Salrn; als sub-diaken Pastoor Paulmus Hase O.F.M.ad bacu- lam Kap. J. Th. A. M. Gussenhoven; ad mytram Kap. J. Th. van Remmelen; ad thuriferarium Kap. O. de Koster; ad librum Kap. H. Heivoort; ad gremiale Kap. J. Karskens. In het priesterkoor bevond zich ojn. de zeereerw. Rector J. L. F. Dankelman, di recteur der Congregatie van de Zusters Augustinessen. In den namiddag bracht Z.D.H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aen genent, een bezoek aan dc Stalpaert-ten- toonstelling in de R. K. Leeszaal. Van 2 tot 3 uur bespeelde de stadv beiaardier J. H. Storm het. carillon van den N. Kerktoren, mede als huldiging aan de nagedachtenis aan den grooten Delfte naar; waarna het Comité en verdere be langstellenden een bezoek brachten aau Staipacrt's graf, waarbij dr. G. J. W. 01- detnan een huldigingswoord sprak. Gisteravond had in de groote zaal van Stads Doelen de groote huldiging plaats, welke ook door den Bisschop werd bijge woond. De zeereer.w. Pater dr. G. Vrijmoed O. F. M. herdacht Stalpaert als Priester; de literator en criticus Dirk Coster herdacht hem als Dichter.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11