MAANDAG 22 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht. 't Was gisteren een zeer mooie voetbal- dag. Nagenoeg alle wedstrijden gingen door, zoodat deze kortste dag van het jaar een van de beste uit de voetbalcompeti ties is geworden. In de eerste klasse E zorgde de Grafe lijke club uit Den Haag voor een verras sing door de Hollandsohe Leeuw in eigen home een punt af te twingen, hetgeen een mooie prestatie mag genoemd worden. Overigens waren de uitslagen niet zoo onverwacht. Alleen lieten S. J. C. zoowel als Lis se zich wel wat geducht kloppen. Zulke groote nederlagen hadden we niet verwacht. D. O. N. K. verloor op het kantje van Leonidas, terwijl D. E. M. een gelijk spel wist te behalen tegen G. D. A. De stand is nu als volgt gesp. gew gel. verl. v.t. pnt. n. h. l. 9 7 2 46—10 16 T. Y. b. b. 7 5 1 1 44—23 11 Leonidas 8 4 3 1 27—14 11 G. d. A. 8 3 3 2 15—16 9 h. b. c. 7 3 1 3 16—20 7 S. J. C. 8 3 1 4 25—32 7 d. o. x. k. 8 2 2 4 11—19 6 Gr. Willem 8 2 1 5 16—28 5 Lisse 8 2 6 15—45 4 d. E. M. 9 1 2 6 19—27 4 In de 2e ld. O wisten de Sassenheimers de Duiven op eigen terrein te kortwieken. Er zit toch wel Federatie-bloed in de Teij- lingers! Blauw Zwart deed intusschen niet minder fraai werk door een 21 overwin ning te behalen op Excelsior. De Spartaan bleef aan den kop gaan door een goede 62 op Graaf Floris. De stand is hier: Spartaan 8 7 1 33—8 15 Teijlingen 10 5 1 4 29—21 11 Excelsior 6 3 2 1 22—16 S Duiven 8 3 2 2 £6—23 8 BI. Zwart. 7 2 1 4 10—17 5 Gr. Floris 8 2 1 5 22—24 5 L. en Snel 6 1 5 8—26 2 Leiden 7 2 5 16—31 2 Leiden 2 winsp. in mindering. De uitslagen. E e r s t k 1 a s s eA KimbriaGrevenbiclit 21; 'R."K. V. V. LCa e sar 13Oh vtem on tMa r sa na 40; Sifct. BoysHelios 01: V. V. H. R. k. o. N. S. 3—2; Valkenburg—o. v. c. 3—0. Eerste klasse B. YenloKolping 43; MuloVenlosche Bovs 43; UnionD. E. V. 23. Eerste klasse c. P. H.s Heerenberg 81; QuickN. E. O. 23; V. D. Z.Grol 61; De Zweef s. D. O. u. c. 1—0. Eerste klasse D. V. V. Z.—V. L C. 3—2; Wilskracht—H. M. S. 3—1; S. D. O—P. V. C. 1—6 (gest.); R. K. A. V.De Meer 15. Eerste klasse E. H. B. C.Lisse 51; DonkLeonidas 2—3; D. E. M.G. D. A. 1—1; D. H. L.— Graaf Willem 22; T. Y. B. B.S. J. C. 6—1. Tweede klasse O. SpartaanGraaf Floris 62; Duiven Te ijlingen 23; Blauw Zwart—Excelsior 2—1. T. Y. B. B. I—S. J. C. I 6—1. Te even twee uur wordt met dezen wed strijd aangevangen en speelt S. J. C. tegen de lastige zon in. Al aanstonds schijnt dit van invloed te zijn, want in de eerste mi nuten weet de Wit met een ver schot de leiding voor de thuisclub te veroveren. Bij de aftrap stormt nu S.J.C. op 't vijandelijk doel af en ten koste van corner weet T. Y. B. B. in een hachelijke positie te redden. De gasten zitten er nu geweldig op en een vliegend schot van Terhorst scheert juist over de lat. Dan komen de gastheeren we derom flink in het offensief, waarbij voor al him linksbuiten v. Leeuwen een keurig spel ontplooit. Eenige goede voorzetten van deze weet Holst goed te verwerken. Snel wisselen zich de aanvallen af, waarbij S.J.C. echter steeds het spel te kort houdt, waardoor zij wel gevaarlijk voor doei ko men, doch zonder resultaat. Een goed schot neemt de deklat voor haar rekening. Even later schiet Ruigrok naast. De Black Boys geven over het algemeen een meer open spel. Na 20 minuten weet v. Houscho- ten heel fortuinlijk te scoren (20), hetwelk voor rust nog eenmaal herhaald wordt door Put. De rust komt met 30 voor de gast heeren. Na de thee gaat het spel direct weder lug op en neer. Thans zijn de aanvallen van S. J. C. menigvuldiger dan van hun te ampartij, welker verdediging echter goed and houdt en al staat Mooren in zijn ■el wel eens raar te schutteren toch weet sj.c.-voorhoede zijn doel niet te door- •ren. Ruim een kwartier na rust mist de slenkeeper leelijk en Ruigrok schiet in 'i verlaten doel (31). De gasten laten nu zien dat zij lang nog niet verloren heb ben. Telkens trekken zij ten aanval en zien kans nogmaals te scoren, welk doelpunt echter ten onrechte door scheidsrechter Agterberg wordt geannuleerd wegens bui tenspel. T. y. B. B. zit intusschen niet stil en zet er alles op om de voorsprong te vergrooten, hetgeen hun dan ook gelukt, na een half uur echter in buitenspelpositie (41). Het spel weegt thans weder tegen elkander op, met dit verschil dat T. y. B. B. in den resteeerenden tijd nog tweemaal weet te doelpunten, zoodat einde komt met den geflatteerden uitslag van 61 voor T.. y. B. B. De wedstrijd werd in een goede verstandhouding gespeeld en buiten een enkele fout door scheidsrechter Agterberg goed geleid. Thuis speelden S. J. C. IIS.N.A. I en S.J.C. iiiGeel Wit ii, beiden schijnen nog al wat in hun mars te hebben daar het 2e met 60 en het 3e met 40 wist te win nen, het 4e hetwelk in Leiden bezoek was bij Leiden iii wist eveneens te winnen met een 34 uitslag, het 5e moest bij Blauw Zwart ii een nederlaag van 42 slikken terwijl de Junioren te Sassenheim een gelijk spel wisten te bewerken, zoodat 7 van de 12 puntjes deze dag voor de S. J. C.'ers bleven. H.B.C.—Lisse 5—1. H.B.C'., dat spoedig het meest in den aanval is. weet de leiding door Van Roo- den, die een voorzet van Warmerdam be nutte, te bemachtigen (10). De thuisclub blijft sterker en Van Roodën Jr. met Mar tin voeren den voorsprong op tot 30. Vlak vóór halftime scoort Buschman het eenige tegenpunt voor Lisse (31). Na de hervatting heeft Pijpers succes door een vrijen trap te benutten (41). Wanneer van Kothen dan nog een vijf de doelpunt aan het totaal heeft toege voegd, is Lisse een geslagen team en in den stand komt geen verandering meer. DUIVEN I—TEIJLINGEN I 2—3. Met niet minder dan 4 invallers trok Teijlingen naar Rotterdam.. Na het fluit signaal van den heer Tillemans zitten de Te; i igers al cl del ijk voor het Duiven- doel en de rechtsbuiten krijgt een goede kans doch faalt. Na eenige herhaalde aan vallen geeft Fr. Hohman den bal door aan van Nobelen en deze kogelt schitterend in den benedenhoek (10). De Teijlingers zitten er geweldig op, vooral Sehreuder en Warmerhoven zijn uitblinkers, zoodat Duiven'alle zenen bij moet zetten om er ger te ieorkomen. Eenige corners leveren voor dén kleinen Verbeek staan weet deze zijde noteeren wij een keurigen aanval van Duiven en wanneer 3 Duivenspelers voor deu kléinen Verbeek staan weet hij handig in te grijpen. De Teijlingers zijn niet te houden en eenige schoten worden gelost doch te zacht. Verbeek laat dan den bal uit zijn handen glippen, de bal draait tegen de paal het doel in .(11). Na eenige we erzijdse! ïvallen is het rusten. De Teijlingers ondernemen den eersten aanval doch bal en man blijven in de mod der steken. Het voorhoedespel der Duiven is te peuterig om sucées te boeken. Plot seling maken de Duiven hands in het be ruchte gebied, doch den scheidsrechter ontgaat dit. De Duiven zetten iets op en nauwelijks ontkomt Teijlingen aan een zeker doelpunt als er keihard tegen den paal wordt geschoten. Teijlingen werkt zich weer los en als J. Warmerhoven, wel ke midhalf speelde, aan Chr. Homan geeft schiet- deze in, doch de keeper werkt cor ner. Deze dordt scherp voorgezet en een der backs werkt in eigen doel (21) en even later ontstaat het derde doelpunt (31). Maar spoedig daarna trapt de links half van Teijlingen door een verkeerde manoeuvre in eigen doel (23). Uit een der Teijlingenvoorzetten komt de bal voor open doel te liggen, doch deze kans wordt verprutst. Ook aan den anderen kant no teeren wij eenige aanvallen, welke niet van gevaav ontbloot zijn, doch alles wordt gekeerd. Kort hierop is het einde en heeft Teijlingen verdiend gewonnen. BL. ZWART I—EXCELSIOR 2—1. Excelsior wint den toss en Blauw Zwart trapt af. Van weerszijden volgen eenige aanvallen welke niets opleveren. BI. Zwart zet direct goed op, de linksbinnen krijgt den bal toegespeeld en geeft door aan den midvoor, deze geeft den bal weer aan den. linksbinnen, die onhoudbaar doelpunt (10). Exc. kómt opzetten en de Exc.- midvoor schiet op ongeveer 4 meter naast. Blauw Zwart moet alle zeilden bijzetten om doelpunten te voorkomen. Tenslotte werkt Blauw Zwart zich los en onderneemt eenige aanvallen. Een corner op liet Exc.- doel wordt naast-geschoten. De -BI. Zwart- mid'half geeft den bal goed door aan den midvoor en deze plaatst' het leder in den linkerbovenhoek, doch de Exc.-keeper redt schitterend door den bal corner te atom- pen. Doch deze corner levert niets op. Bij een Exc.-aanval schiet de linksbinnen in, doch de BI. Zwart-keeper redt- vallende. Bij een B. Zwart aanval geeft de linksbui ten goed voor, de linksbinnen krijgt den bal, hij passeert, eenige spelers en doel punt (20). Uit een Exc.-aanval schiet de midvoor het- leder tegen de lat, de bal springt terug, en wordt door den Exc.- rechtsbinnen overgeschoten. Nog eenige aanvallen van BI. Zwart en de scheids rechter fluit rusten. Na de thee trapt Exc. af en B. Zwart onderneemt eenige aanvallen welke door de Exc. backs worden geretourneerd. Exc. komt dan in den aanval, maar BI. Zwart werkt zich los. Als de Exc.-linksback mist is de BI. Zwart-midvoor er bij, hij wil schie ten doch de keeper laat zich op den bal vallen en redt. Een corner op het Exc.- doel wordt door den keeper weggestompt. Bij een Exc.-aanval redt de BI. Zwart- reohtsback door den bal voor de voeten van den vrijstaanden rechtsbinnen weg te trappen. BI. Zwart is dan geruim en tijd in de meerderheid. Een vrije trap wordt door den. linksbinnen naas tgeschoten Daarna wordt de Exc. Jinksbinnen wegens ruw spel door den scheidsrechter uit het veld gezonden. Bij een Exc.-aanval maakt de middenvoor in buiteiispelpositie een doelpunt, dat toegekend wordt (21). Daar na maakt Exc. een tweede doelpunt, doch er was al gefloten wegens buitenspel. Eeni ge schoten op' het Exc.-doel leveren niets op. Bij een Exc.-aanval schiet de linksbui ten in, doch de bal wordt dóór de lat geretourneerd. Nog eenige aanvallen van Bil. Zwart, leveren niets op. Daarna fluit scheidsrechter Hoogenboom het. einde en heeft Blauw Zwart een zware en verdien de overwinning behaald. V. E. P. I—H. M. S. II 5—2. Op een tamelijk modderig, terrein heeft V.E.P. I Zondagmiddag een competitie wedstrijd gespeeld tegen H. M. S. II uit Zuilen. Deze club was een der meest ge vreesde tegenstander- en "i is mer, dat- V. E. P. het op eigen terrein te gen haar heeft moeten atlr standigheden waar onder gespeel I werd, waren nu wel niet van de giinstigten. Tiet veld was zeer zwaar om te bespelen, ter wijl glijden aan de orde van den dag was. Niettemin had de thuisclub hiervan moe ten profiteeren. Het bleek echter dat de gasten beter op de been konden blijven dan de gastheeren. Direct na het begin zitten de V. E. P ers goed op de bal. Het samenspel gelukt aar dig, terwijl de drie gebroeders v. Leen wen, die de achterhoede vormen, steeds hun voorhoede aan het werk zetten. Het duurt dan ook niet- zoo heel lang of V.E.P. heeft met een schot van de spil-de leiding met 1—0. Dit is voor de tegenstanders het teeken om er een schepje op te leggen. Keer op keer komen zij voor het Woerden- sche doel, waar keeper en backs echter safe blijken. Uit een handsbal binnen het strafschop gebied ontstaat dan een penal ty. die de gelijkmaker brengt, voor H.M.S. H.M.S. is nu werkelijk in de meerderheid. Als de V.E.P. -keeper te ver is uitgeloo- pen wordt door den linksbinnen van HMS een schot gelost, dat, onbereikbaar, voor de doelverdediger, in het net verdwijnt. Vlak hierop ontstaan een scrimmage voor het V. E.P.-doel, waarbij wederom met een kop bal gescoord wordt. Vlak voor rust doel punt H. M. S. voor de 4e maal. Na hervatting van het spel is eenige her leving merkbaar in de V.E.P.-gelederen waarbij de stand op 42 wordt gebracht. Daarna heeft- de thuisclub echter niet veel meer in de melk te brokkelen. Hoewel de verdediging flink stand houdt, kan een 3e doelpunt, niet voorkomen worden. Einde alzoo een overwinning van H.M.S. met moe. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse D. AW IVAC I 33; St. Bernardus T St. Lodewijk I 13. Derde klasse E. SJC III—Geel Wit ii 4—0. Derde klasse F. SJC II—SNA I 6-0. Vierde klasse G. Leiden IIISJC IV 34; SNA II—Lisse IV 0-0; OVV II—VVL II 3-0; ASC I- DOS II 0—2. Vierde klasse J. Velo i-AVV ii 4—0. Vijfde' klasse D. Blauw Zwart- iiiSJC V 42; Teylingen iii—ASC ii 5—1. Vijfde klasse E. Velo iii—AVV iii 0—4. Juniorencompetitie District Leiden. A f d e e 1 i n g A. OVV R WD I 3—4; Teylingen I—SJC 1 2—2; VVB I—Lisse I 3—1. Afdeeling B. ASC I—VVB II 10—2; SNA I—Lisse II 42; Meerburg IITeylingen II 33. R. K. Sportvereen. O.V.V. Gisteren kwamen van O.V.V. slechts twee der vier elftallen in het veld. Het eerste elftal had een vrije dag en het derde ging wegens ziekte van eenige spelers niet door. Zoo resten alleen nog het tweede en de Junioren. De Junioren konden het tegen de Rood Wit Duivels niet bolwerken en verloren in een zeer prettige en goed ge speelde wedstrijd met 43. Het tweede elftal wist in een zeer spannenden wed strijd met 3—0 van het sterke V.V.L. te winnen. Over den wedstrijd- het volgende. O.V.V. wint den toss en V.V.L. trapt af. Wind- of zon-voordeel is er niet. Er ont wikkelt zich direct een vlugge en vlotte strijd met O.V.V. iet-s in de meerderheid. De aanvallen der V.V.L.'ers zijn echter ge vaarlijker dan die der O.V.V.-voorhoed-o. De achterhoede van O.V.V. blijft echter meester van het terrein en weert elke aan val absoluut af. Tot rust blijft de stand blanco. Na de rust pakt- O.V.V. veel beter aan. En het duurde dan ook niet lang of de linksbuiten loopt een voorzet van rechts in liet doel 10. Het spel wordt steeds sneller en forscher. Na een mooie O.V.V.- aanval weet de rechtsbinnen onhoudbaar te doelpunten 20. V.V.L. begrijpt dat het zoo niet langer kan gaan en weet geduren de eenigen tijd het spel geheel in handen te nemen. Doch de beide backs met in laatste instantie de keeper geven niet thuis. Geleidelijk aan neemt O.V.V. het spel over en een doelpunt kan niet uit blijven. Bij een aanval doelpunt de midden voor onhoudbaar 30. Onveranderd komt het einde. V.V.L. teekende na- den wedstrijd protest aan, daar gedurende eenigen tijd met een kleine bal gespeeld werd. Of ze succes zullen hebben? De scheidsrechter was voor zijn taak zeer goed berekend. R. K. Spcrtvereeniging „St. Bernardus". Het- eerste elftal der junioren, die be zoek hadden van een dito elftal der sport- vereeniging „Lisse"', wist hoewel voor de rust de stand nog gelijk (00) stond, mei een 31-overwinning uit den strijd te ko men. Het tweede elftal der jun. verloor te Zoeterwoude met 102. Te circa 1.30 uur verschenen onder zeer groote belangstelling van supporters in hec veld „St. Bernardus" I en „St. Lodewijk" I uit Rotterdam, de laatste een club die bo venaan staat op de ranglijst der afdeeling. Ook nu wisten de Rotterdammers V.V.B. een nederlaag te bezorgen en wel van 31. Als scheidsrechter van Geer Iaat beginnen is St. Lodewijk volledig, St. Bernardus teltt een invaller. Direct werd door beide par tijen flink aangepakt, hoewel men aan de bezoekers kan merken, dat deze nog moe ten wennen aan het veld. Het spel gaat gelijk op en neer en beide doelen zijn beur telings in gevaar, V.V.B. weet het eerst de leiding te nemen, maar de vreugde is van korten duur (11). Toen bleken de bezoe kers goed thuis te zijn, en door mooi sa menspel, dat bij V.V.B. nog wel eens ont breekt, wisten zij nog éénmaal te doelpun ten voor de rust. Na de rust werd door V.V.B. alles in 't werk gesteld om den ach terstand in te halen, maar de backs der bezoekers waren goed in vorm, Zoodat doel punten uitbleven. Nog ongeveer een kwar tier voor tijd wisten d-e bezoekers nog één maal te doelpunten. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Het le elftal speelde gisteren om 2 uur op eigen terrein tegen V.A.C. I uit Den Haag. Als de scheidsr. beginnen fluit, ont wikkelt. zich terstond een gelijkopgaande strijd. Geleidelijk komt A.V.V. echter in de meerderheid en weet dit spoedig in een mooi doelpunt uit te drukken. Dit prikkelt V.A.C. tot meer geestdrift en ze weten spoedig gelijk te maken. Tot rust gaat de strijd vrijwel gelijk op, doch even voor de rust- weet A.V.V. opnieuw de leiding te ne men (21), zoodat met 21 voor A.V.V. ge draaid wordt. Na de rust gaat V.A.C. uit een ander vaatje tappen en ze weten clan ook spoedig gelijk te maken, terwijl zij zelfs bij een mooien aanval de. leiding weten te ver overen (23). A.V.V. pakt dan de zaken flinker aan en hebben dan ook spoedig succes eu de stand is weer gelijk (3—3). Aan weerszijden worden nog mooie aanvallen opgezet, doch het juiste verband in beide voorhoeden liet veel te wenschen over, zoo dat de achterhoeden telkens konden in grijpen. Gedoelpunt wordt er niet meer en met 33 komt het einde, wat de juiste verhouding was. Het 2e elftal speelde om 2 u. tegen Velo I te Wateringen en moest het tegen deze club met 40 afleggen, zoodat het 2e elf tal tot heden nog geen enkel puntje be haalde. Het 3e elftal speelde eveneens te Wate ringen en wel te 12.30 uur tegen Velo 3. Het was een mooien wedstrijd waarin de 3e elfballers keurig samenspeelden, terwijl de verdedigingen in goede conditie waren, zoodat A.V.V. dan ook met 40 de over winning' behaalde. De Junioren brachten heb er minder goed af; A.V.V.a speelde op eigen terrein te gen BI. Zwart a. Beide partijen wogen aar dig tegen elkaar op en er werd soms aar dig gecombineerd, doch de resp. voorhoe den waren niet doortastend genoeg, zoodat de verdedigingen steeds konden ingrijpen; het einde kwam dan ook met blanken stand. A.V.V. b, dat te Den Haag tegen V.A.C.b sp ie, moest met 4—0 het onderspit del ven. Enfin, jongelui, een volgende maal beier. Teijlingen III—A. S. C. 11 5—1. Voor de vijfde maal wist Teijlingen een overwinning te boeken, een mooie pres tatie doch het zijn alle nog thuiswedstrij den. Met de rust. was de stand 11. Bei- '!e uit penalty's. Na de thee voerden zij den stand op als hierboven vermeld. Beide junioren-elftallen speelden gelijk, het eerste met 22, het 2de met den stand 3—3. Zaterdagavond had de Kerstverloting Wij maken vereenigingssecretarissen er op attent, dat in verband met de Kerstda gen de Sportcopie voor het Zaterdagnum mer op Woensdagmiddag 12 uur in ons bezit moet zijn. Voor copie, die later bin nenkomt, kunnen we plaatsing niet garan deeren. plaats in het K. S. A.-gebouw onder groo te belangstelling. Nadat de voorzitter, de heer Rozema enkele woorden van dank had gesproken, maakte de chef van Poli tie, de heer Ge erts, de prijswinnaars be kend: 1 Th. v. d. Aard, 2 A. Roozen, 3. Buugelsdijk, 4 N. Haver, 5 H. Hoogervorst Mz., 6 Mej. Rozema, 7 Lutlage, 8 G. van Dill, 9 J. de Jeu, 10 A. Roozen, 11 A. P. v. Rijn, 12. G. Hoogkamer, 13. L. Ph. Bis schop, 14. G. Hoogkamer, 15. P. van Nobe len, 16. Wesseling, 17. N. Rotteveel, 18. Th. Reeuwijk. Alle loten waren aan den man gebracht zoodat de kas weer een weinig is ge spekt, waarvoor het bestuur van Teijlingen langs dezen weg zijn dank betuigt, voor namelijk aan den heer M. Verhagen, welke weer zoo bereidwillig is geweest om Teij lingen hierin bij te staan. S. N. A. II—Lisse IV 9-0. Daar de scheidsrechter niet opgekomen was werd met beider goedvinden onder leiding van den heer Belt gespeeld. Reeds na 5 minuten spelen heeft S. N. A. de lei ding. De rechtsbuiten geeft een scherp vleugelschot dat doel treft. De partijen wegen volkomen tegen elkaar op en de kansen zijn gelijk. Toch is het S. N. A. dat door haar rechtsbinnen den voorsprong vergroot. Met 2—0 voor S. N. A. gaat de rust in. Direct na de rust is het te zien dat S. N. A. wel zal winnen. Lisse is uitge speeld en S. N. A. neemt het spel geheel in handen. De rechtsbinnen vangt een voorzet van den rechtsbuiten in eens op en het is 30. Zoodra er afgetrapt is zet weer de rechtsbuiten fraai voor en de linksbuiten kopt fraai in 4—0. Het vijfde doelpunt volgde spoedig, daar Lisse in eigen doel trapt. Na tien minuten maakt de midvoor zich mooi vrij en het wordt 6—0. Dan mist S. N. A. nog een penalty. Toch heeft S. N. A. er nog niet genoeg van en als de rechtsbuiten weer eens fraai voorzet is heb weer do linksbuiten die keurig inkopt (70). Dan onderneemt Lisse een aanval, de linksback denkt dat hij kee per is en hij vangt den bal met de han den. De toegestane penalty weet de S. N. A.-keeper er uit te stompen. Dan gaat de S. N. A.-voorhoede er van door en hel wordt 80. En bij den volgenden aanval van S. N. A. wordt er weer gescoord en zoo -wordt het. 90. Spoedig is dan hei einde daar van deze saaie vertooning. De S. N. A. junioren waren er dit keei niet erg in. Met 4—2 verloren zij van dc- Lisse II junioren. Niet de moed verliezen jongens, een volgende keer beter hoor! S. N. A. I ging onvolledig naar S. J. C. II in Noord-wijk. Zij verloren met 60. Daar de aangewezen scheidsrechter niet opgekomen was werd maar vriendschappe lijk gespeeld, zoodat zij nog eens naar Xoordwijk moeten. R. K. S. V. „A. S. C.", Zoeterwoude (dorp). Ons eerste elftal speelde gisteren te gen D. O. S. II en heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Als scheids rechter Castelein op zich laat. wachten, wordt besloten te spelen onder leiding van den heer v. d. Ploeg. Al direct blijkt, dat beide elftallen elkaar niet veel toegeven. Om beurten zijn beide doelen in gevaar. De achterhoede's weten echter voorloopig stand te houden. Vooral de D. O. S.-ach- terhoede, die voortdurend in actie moet. komen houdt goed stand. Hoewel A. S. C'. voortdurend in de meerderheid is, komt een doelpunt aan de andere kant als bij eèn doorbraak D. O. S. doelpunt (0—1). Met dezen stand wordt gerust. Na de rust hetzelfde spel met A. S. C. in de meerderheid. Na een kwartier ver groot D. O. S. haar voorsprong op dezelfde wijze als voor de rust. A. S. C. is hierdoor echter niet ontmoedigd en zit er goed op. De linksback gaat middenvoor spelen. A. S. C. neemt nu het s-pel geheel in han den, maar D. O. S. weet door met man en macht to verdedigen haar doel schoon te houden. Een kwartier voor het e de krijgt A. S. C. wegens haken een vrije schop te nemen. Als echter de speler, die de vrije schop zou nemen, volgens de scheidsrechter dit niet snel genoeg doet, geeft de scheids rechter daarvoor een vrije trap aan D. O. S. Een eigenaardige beslissing. In den stand komt geen verandering meer, zoo dat A. S. C. dezen wedstrijd onfortuinlijk verloor. De junioren speelden tegen V. V. B. II junioren en wisten met 10—2 te winnen. Met de rust was de stand 20 voor A. S. C. Na de rust voerde A. S. C. den stand op t-ot 100. Vijf minuten voor het einde weet V. V. B. de eer te redden. Direct daarna maakte ze nog een tegenpuntje, zoodat de eindstand was 10—2 voor A, S. C. Onze junioren gaan goed vooruit. Zij speelden een vlot partijtje. Goed volhou den maar junioren!

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5