SPORT STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN Advertentiën. MAANDAG 22 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming-en, rr; rt in den morgen van 21 Dec. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Bildt: Hoogst© Ijarometerst.776.4 te Scilly. Laagste baromoterst.754.2 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 22 Dec.: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Meest uit Westelijke richtingen. Nevelig tot licht bewolkt. Droog. Temperatuur om het vriespunt tot lidhte vorst des nachts; overdag weinig verandering in tempera^ tuur. LUCHTTEMPERATUUR: 6.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 4.15 uur tot Dinsdagmorgen 7.37 uur. WOERDEN. Volksbond. Zondagavond hield de R. K. Volksbond de maandelijksche leden vergadering. Er he bijen zich twee nieuwe leden opgegeven, een heeft bedankt, ter wijl een nieuwe donateur is bijgeworven. Het bestuur heeft besloten om de instru menten van het niet meer bestaande fan farecorps te laten taxeeren. Daarna zal aan de vergadering worden voorgesteld ze al of niet te verkoopen. Wat betreft een in de vorige vergade ring gedane vraag over eventueele beroeps keuze zal overleg gepleegd worden met het Centraal Bestuur in de eerstvolgende vergadering op 11 Januari. Een schrijven van de vacantie rust oord ver eeniging „St. Antouius" is binnen gekomen om te wijzen op het bestaande rustoord te Apeldoorn, waar gelegenheid is voor rus tbehoevenden te vertoeven. Eveneens is een schrijven binnengeko men betreffende een bedevaartreis naar Rome ter gelegenheid van de 40-jarige jubiléviering van de Encycliek „Rerum No va-mm", uitgaande van den Ned. R. K. Volksbond. Door het bestuur van de afdee- ling Woerden wordt voorgesteld, om bij deze gelegenheid vertegenwoordigd te zijn, hiervoor aan liefhebbers 10 pet. van do reiskosten te vergoeden. De sanatorium- actie is tot heden nog slecht geslaagd. Er is nog maar een bedrag van 40 binnen gekomen, waarover de voorzitter zich te leurstellend uit. Door het vrijkomen van plaatsen is er nog gelegenheid aan een retraite deel te nemen van lsten Kerstdag tot Zondag. De voorz. raadt de leden aan propa ganda te maken voor de winfcercursussen, opdat deze nog drukker bezocht worden. Het kinderkerstfeest van den R. K. Volks bond zal gehouden worden op Maandag 29 December. De jaarvergadering zal plaats hebben op 11 Januari, wanneer de heer y. d. Akker ook een spreekbeurt komt vervullen. Speciale aandacht vraagt de voorz. voor de sociale cursussen die volgend jaar van 36 October, uitgaande van het Diocesaan Bestuur te Bergen (N.-H.) zul len worden gehouden en hoopt dat velen uit Woerden daar vertegenwoordigd zullen zijn. Het bestuur heeft, besloten de goedkeu ring aan de vergadering te vragen voor d^n aankoop van 100 stoelen ten bedrage van 150. Waar anders de stoelen gehuurd worden zal blijken dat de aankoop vendee- rend zal zijn. Door den heer Smits wordt hier aanmerking op gemaakt.' daar de zaal toch bij eventueel© feestavonden ook wordt gehuurd, 't Is vanzelfsprekend, dat da-a-r de stoelen bijhooren, zegt spr. Spr. kan de handelwijze van het Patronaat in deze niet mooi vinden. Het voorstel wordt door de vergadering goedgekeurd. Door den secr. wordt daarna een uitge breid verslag voorgelezen van de Centr. Raadsvergadering, gehouden te Rotter dam. Met- het oog op de komende verkiezingen spoort de voorz. de leden aa-n om lid van de kiesvereeniging te worden. Aa-n de orde is dan de begrooting. Deze sluit met een bedrag van 1259 en wordt ter lezing neergelegd voor de leden. Vol gende vergadering zal er een bespreking over plaats hebben. Met het oog, op de komende bestuurs verkiezing wordt bekend gemaakt dat af tredenden herkiesbaar zijn de heeren J. Rateland, M. van Rooyen en J. de Lange terwijl in de vacatures Th. Ellen en H. Hoogboom door het bestuur als candidaten worden voorgesteld de heeren D. Smulders en J. Blankensteen. Door de leden kun nen candidaten worden ingediend tot Zondag 4 Januari. Nadat door de geestelijke adviseur nog eenige apologetische kwesties zijn behan deld wordt de vergadering gesloten. Collecte. De Zondag gehouden col lecte in de kerk ten bate van de armen heeft opgebracht pl.m. 585.—. St. Elisabethvereeniging. De uitrei king van de dit jaar door de St. Elisabeth vereeniging vervaardigde kleed ings tukken zal plaats hebben a.s. Dinsdag van 4—5 aan de EHsabethskamer. ZEVENHOVEN. De post, Het post-, telegraaf- en te lefoonstation alhier is met de beide Kerst dagen gesloten, len Kerstdag afhalen als op Zondag; 2en Kerstdag bestelling des voormiddags. VOETBAL DIOC. HAAEL. BOND. D. 0. S. I—H. B. C. Ill 5—1. Dadelijk pakken de D. O. S.-menschen flink aan. Tooh is H. B. C. niet mis eu ook het D. O. S.-doel wordt onder schot ge nomen. Het achtertrio is echter in goeden vorm en de backs zuiveren hun gebied met verre trappen, en zetten de voorhoede aan het werk, zoodat bij een algemeenen aan val D. O. S. onhoudbaar de leiding neemt (10). H. B. C. blijft volhouden en als een der back's mist, denken we H. B. C. te zien scoren, doch de midvoor schiet te on besuisd, en de bal gaat achter. Heb spel gaat,vlug van doel tot doel. terwijl in het veld de partijen voorloopig elkaar niet veel toegeven. Tooh weet D. O. S. no. 2 in het doel te werken (2—0). H. B. G. pakt dan eens flink aan, een mooie voorzet volgt en de linksbinnen doelpunt onhoud baar (2l). Spoedig hierna is het rusten. Direot daarna is het te zien, dat D. O. S. het thans gaat meenen, want liet. H. B. C.-doel wordt bekogeld, doelpunten blijven dan ook niet uit en spoedig is het 4—1. Aan den anderen kant redt de Koning een paar keer schitterend, doch als hij is ge passeerd wordt de bal in het leege doel geschoten, maar op het laatste moment brengt een der spelers redding. D. O. S. krijgt dan een penalty, doch de keeper stopt schitterend. Even voor bet einde weet D. .O. S. er nog 5—1 van te maken. Als dan is afgetrapt klinkt het eindsignaal van dezen wedstrijd welke op zeer goed peil stond. D. O. S. II heeft aan onze verwachting voldaan en klopte A. S. C. I in eigen home met 20. HET SINOLOGISCH INSTITUUT. De officieele opening. Zaterdagmiddag te 3 uur heeft in het Klejn Auditorium der Universiteit de of- ficieelé opening plaats gehad van het Sino logisch Instituut. Hierbij waren ondermeer tegenwoordig: de minister van Buitenlandsche Zaken jlir. mr. F. Beelaerts van Blokland, mr. A. J. Ij. van Beeck Oalcoen, chef van het depar tement, van Onderwijs, afd. Hooger On derwijs, mede namens den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Th. van Voorthuyzen, gecommitteerde voor Indische Zaken aan het departement van Koloniën, de heer P. de Man, hoofd van de afd. (personeel) van dit departement, de heer Tai Ming-foil, zaakgelastigde van China en eenige leden van het Chineesche gezantschap, hot voltallig bestuur van het Sinologisch Instituut, w.o. mr. A. van de Sande Bakhuyzen, tevens in zijn hoedanig heid van president-curator van de Leidsche Universiteit, mr. P. J Idenburg, secretaris van curatoren, benevens verschillende cu ratoren, prof. dr. J. Ph. Vogel, rector-mag- nificus der Leidsche Universiteit, prof. dr. J. J. Blanksma, secretaris van den Senaat, prof. dr. J. J. L. Duyvendak, directeur van het Instituut, benevens tal van hoogleera ren, lectoren, doctoren enz. van de Leidsche Universiteit, afgevaardigden van tal van wetenschappelijke instellingen, o.a. prof. dr. I Pelliot van het College de France, afge- I vaardigden van het Instituut Kern, van het Oostersch Instituut, van het Koloniaal In stituut, van de vereeniging voor taal-, land- en volkenkunde, van de Ned.-Chinee- sche vereeniging en van de vereeniging Tchung Hua Hui, bestaande uit Indo-Chi- neesche studenten, die aan het Instituut ten geschenke heeft gegeven de verspreide geschriften van Fromberg, een van ver schillende universitaire instellingen uit Lei den. Nadat allen zich verzameld hadden, trad mr. A. van de Sande Bakhuyzen naar vo ren, die de openingsrede uitsprak. Openingswoord mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Na een welkom tot. alle aanwezigen sprak spr. zijn dankbaarheid uit over de drievou dige vertegenwoordiging onzer' regeering Spr. richtte zich in het bijzonder tot den heer mr. Van Beeck Calkoen als vertegen woordiger van den minister van Onderwijs, tot den minister van Buitenlandsche Za ken, wien hij dank bracht voor zijn per soonlijke komst en tot den heer Van Voort- huysen als vertegenwoordiger van den minister van Koloniën. In de Fransche taal voortgaande begroet te spr. den zaakgelastigde van China, waarbij hij wees op de belangrijke betrek kingen, die tusschen ons land en China se dert eeuwen hebben bestaan, terwijl spr. zich ten slotte richtte tot prof. Pelliot, dien hij „de groot-meester van de Sinologie van dezen tijd" noemde. De studie der Oosterscbe talen aan de Leidsche Universiteit, aldus vervolgde spr., is uitgegroeid tot een groot en belangrijk centrum. Hoezeer ook een universiteit haar ka rakter. alle wetenschappen te omvatten en gelijkelijk te verzorgen, zal willen en moeten bewaren, zoo is heb toch niet te verwonderen veeleer te loven dat zij zich dikwijls specialiseert in verschillende richtingen, wanneer de gelegenheid daar toe zich voordoet. Zij heeft er echter na ijverig voor te zorgen, dat dit niet ge schiedt ten kosten van eon der vijf richtin gen, waarin wetenschap zich beweegt. Zij heeft er even zorgvuldig voor te wa ken, dat het contact tusschen de facultei ten. èn wat. de faculteit der letteren nu in het bijzonder betreft 'geregelde aan raking der beoefenaren der verschillende talen, hoever uit elkaar liggend ook, onder ling, volledig bewaard blijven. Iedere nieuwe taal is een aanwinst, juist ook voor de reeds beoefenden en zeker niet minder geldt het voor de litterarische faculteit dan voor de medische of natuurphilosophische, dat het eene onderdeel het andere niet missen kan. „Quot rami tot arbores". In dien zin is aan onze Hoogeschool de studie der Oostersche talen wel van zeer gelukkigen bloei en groei geweest en ge bleven. Vooral sinds het baanbrekende werk van Kern vond die ontplooiing plaats en de onderwijskrachten voor Aziatische taal en volkenkunde zouden een eerbied waardige faculteit op zich zelve vormen. Het merkwaardige en verblijdende ver schijnsel van die laatste drie decenniën der vorige eeuw en van de eerste van de onze is, dat de toeneming van het aantal der hier bestudeerde talen gepaard ging met een verdieping en verbreeding van de ze studie. Niet de taalstudie bleef het c- ge doel, doch daarbij kwam de studie ethnografie theologie en psychologie, als middel eerst, daarna ook als doel. Een tweede verschijnsel, dat evenzeer valt waar te nemen eu dat niet minder verheugend stemt, is, dat de taalbeoefe naar gevoelt, dat hij niet voor zichzelf of voor zijn wetenschap alleen de hem ge schonken gaven mag gebruiken, doch dat hij niet uit het oog verliest, den band, die er bestaan moet, tusschen zijn studie en de beteekenis en waarde daarvan voor de maatschappij. Dit zette spr. nader uiteen, waarbij ]^ij ook wees op de samenstelling der besturen der verschillende instellingen, waaruit ook blijkt, dat aanraking met de belangstelling, die er voor de betrokken taal of volk in de maatschappij aangetrof fen wordt, gezocht. gewenscht en gelukkig ook gevonden wordt. Spreker wees vervolgens op de behuizing van het nieuwe instituut en vervolgde dan: Ik verraad geen groot geheim, wanneer ik hier een tipje oplicht van den sluier, die over de verdere plannen, die ten aanzien van de Aziatische studiën aan deze univer siteit bestaan, door te vertellen, dat de nu ter beschikking gestelde woning eerlang zal kunnen worden verwisseld voor eene, die niet alleen-aan de Sinologie, doch aan het geheele complex der Oostersche stu diën een zeer waardig verblijf verzekert. -Ten slotte bracht spr. den dank van cu ratoren der Leidsche Universiteit over aan hem, op wiens aanstichten dit instituut tot stand kwam. Zijn energie en enthou siasme, gelukkig voor Leiden behouden hebben der studies der Sinologie aan onze Alma Mater een nieuSv leven en een schoo- né toekomst bezorgd. Rede van prof. Duyvendak. Hierna was het woord aan den directeur van het Instituut, prof. dr. J. J. L. Duy vendak. Spr. wees er allereerst op, dat de his torische vakken evenzeer hun werkplaat sen, waar hun materiaal op overzichtelijke wijze geordend is, noodig hebben als de natuurwetenschappen. Dit geldt in het bij zonder voor de Sinologie, waarvoor zelf standigheid op den duur een levensvoor waarde is. De Sinologie is een verzamel woord voor een geheele reeks van vak ken; haar grondslagen zijn gelegd door de Chineezcn zelf, reeds- voordat de Christe lijke tijdrekening begon. In dit verband besprak prof. Duyvendak verschillende in het instituut aanwezige boekwerken en encyclopaedieën, waarvan er een, dat in 1725 werd voltooid, niet minder dan 16-73 deelen telt! De boekdrukkunst is in China reeds be kend sedert de 8ste eeuw. Het grootste werk, dat ooit is tot stand gekomen is de Boeddhistische canon, de Tripitaka, die in 972 werd gedrukt en bestond uit een ver zameling van 1521 verschillende werken, in meer dan 5000 deelen, 130.000 bladzijden bestaande. Veel materiaal bestaat er ooK over de Chineesche staatsinstellingen, de archaeologie, geografie, philosophie en de belletrie, den godsdienst en de geschiede nis, dat in het Instituut goed is vertegen woordigd. Doch- hoeveel wij ook bezitten, aldus spr., onze Chineesche boekerij omvat nog slechts een klein deel van wat zij zou be- hooren te bezitten aan standaardwerken en heeft behoefte aan systematische aanvul ling. Aldus hopen wij een centrum te kunnen opbouwen van de studie der Chineesche beschaving, een taak onze oude Universi teit ten volle waardig. Waar in Indië zoo vele Chineezcn wonen, is bevordering dier studie ook een practisch Groot-Neder- landsch belang. Het Instituut is nog in het beginstadium zijner ontwikkeling. Wil de Sinologie in Nederland gedijen, dan zal er gelegenheid moeten worden gevonden om begaafde jongelui hun academische Sinolo gische studiën geheel te doen voltooien door hen eenige jaren in China te laten vertoeven en betrekkingen te doen aan- knoopen met de Chineesche geleerde we reld. Het Instituut zal zich gelukkig ach ten, wanneer het in staat zal zijn in die richting iets tot stand te" brengen. Spr. besloot met woorden van dank aan den Minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, het Universiteit-sfonds en het college van curatoren en de Universi teitsbibliotheek voor den ondervonden steun en den wensch, dat aller belangstel ling zich meer en meer zal richten op de studie der beschaving van het aloude „Rijk van het Midden". Rede mr. A. J. L. van Beeck Caikoen. De vertegenwoordiger van den Minister van Onderwijs, mr. A. J. L. van Beeok Calkoen, die vervolgens het woord ver kreeg, zeide om. van het Instituut het volgende Belangrijk is het in meer dan één op zicht. Allereerst om het beschavingsgebied zelf, dat het tot studie-object koos, het groote, oude Chineesche rijk met een cul tuur van minente beteekenis, taalkundig, kunsthistorisch, geografisch en politiek ecu hoogen rang bekleeden'd. Een beschavings gebied is het voorts, dat niet de schei ding kent zooals bij de Westersche cultuur tusschen het oude, dat niet meer leeft, en het nieuwe, dat zijn wortelen en geestelijk voortbestaan heeft in hetgeen door den loop des tijds verdween. Cihna vertoont een cultuur, die in schier ongebroken lijn het verre verleden met het latere leven ver bindt. Met betrekking tot de Sinologie be hoeft dus niet de klacht te rijzen, die voor de Westersche cultuur te Leiden wordt ge slaakt, dat de klassieke talen de moderne talen in de verdrukking doen komen. Maar er is meer. De studie van het Chineesch heeft niet alleen historische, of wil men philologische waarde. Zij is actueel. Reeds van de tijden der Republiek der Vereenigde Nederlanden af bewijzen de schoone kunstvoorwerpen in de huizen dor patriciërs, hoe vele de handelsrelaties wa ren. En in onze dagen is China voor Ne derland als koloniale mogendheid door dc talrijke betrekkingen met Nederlandsch- Indië van veel beteekenis. Gelukkig bleef de Leidsche Universiteit ten aanzien van de beoefening der Sinolo gie niet achter. Na de bezetting van den leerstoel voor Chineesch door mannen met een Europee- schen naam, kwam echter in 1911 een la cune. Zou de wetenschappelijke beoefening van het Chineesch voortgang hebben? De Leidsche Universiteit heeft zich niet' vergist, toen zij aan de Regeering voor stelde den heer Duyvendak uit China terug te roepen en hem te belasten met het on derwijs in het Chineesch. Hij is gebleken te zijn een man, die in de jaren van stille voorbereiding een initiatief ontwikkelde, dat thans aan het oude Leiden een nieuw Instituut bezorgde. Ik mag namens den minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen gelukweti^ sehen allereerst den hoogleeraar Duyven dak, wiens naam aan de totstandkoming van dit Instituut nu is verbonden, de Leid sche Universiteit en de Nederlandsché we tenschap, die opnieuw een instelling rij ker werd, welke haar wetenschappelijke relaties met het buitenland bevestigt. Nadat vervolgens de rector-magnifious der Leidsche Universiteit, prof. dr. J. Ph. Vogel, prof. dr. Pelliot van het College de France en de Chineesche zaakgelastigde, da France en de Chineesche zaakgelastigde, do heer Tai Ming-fou, het woord hadden ge voerd, werd in de Senaatskamer een thé aangeboden, waarna het nieuwe Instituut bezichtigd werd. Voordracht van prof. dr. P. Pelliot. Ter gelegenheid van de opening van het Sinologisch Instituut hield prof. Pelliot uit Parijs een lezing over: „De uitbreiding van het Christendom in Centraal Azië en het Verre Oosten in de vroege Middeleeu- Na een korte inleiding van prof. Duy vendak begon spreker zijn zeer belang wekkende rede. Toen op het einde der 16e eeuw njissio- narissen in China kwamen, verlangden zij terug te vinden de Christenen, waar Mar co Polo in zijn reisbeschrijving van sprak. Het mocht Rici echter niet gelukken deze terug te vinden. Enkele jaren na zijn dood werden even wel duidelijke sporen ontdekt bij Singau- fce, lot- groote vreugde der Jezuiten. De 1 echtheid van de daar gevonden inscriptie werd echter door anderen, ton onrechte, betwist. De beteekenis hiervan weid door spreker uiteengezet. De Nestorianen deelden in de vervol gingen, dié na 845 tegen verschillende see- ten werden ingezet. Na dien tijd zijn er naast de bekende stele nog verschillende andere documenten gevonden. Spreker zette vervolgens uit een enkele hoofdprincipes van het Nesto- riasme, dat in de 6e eeuw via Turkestan ijl China is binnengedrongen. Na de in vallen der Mongolen ontstond in Europa weer belangstelling voor de Christenen in Azië. Spreker schilderde daarna uitvoerig de betrekkingen tusschen de Pausen en de Mongoolsche heerschers. Vooral motieven van politieken aard waren hier zeer be langrijk. De Paus wenschte zich van de hulp der Mongolen te verzekeren om de Mohammedanen te bestrijden. Bovendien zocht men naar het Rijk van den priester- vors-t Pape Jan waarover de zonderlingste verhalen de rondte deden. Gedurende het rijk der Mongolen had den de missionarissen groote bewegings vrijheid, die hun om opportunistische re denen werd toegestaan. Na de nationale opleving van China, die tot het herstel van een nationale dynastie leidde, was het hiermede uit. Uitvoerig schetste spreker tenslotte de verbreiding van het Christendom onder dc Centraal-Aziatische stammen. Een en ander werd met fraaie licht beelden verduidelijkt. De luchtmail uit Ned.-lndië. Blijkens een mededeeling van de post administratie te Budapest is de luchtmail uit Ned. Indië vanmorgen per trein door gezonden. De Nederlandsche postadminis- tie heeft in verband hiermede extra-perso neel naar Emmerik gezonden om de st onmiddellijk nog in den trein te doen sor- teeren, zoodat- de brieven nog met de nachttreinen naar hun bestemming kunnen worden doorgezonden en morgenochtend in de eerste bestelling kunnen worden op genomen. rotterdam, 21 Dcc. Vee. Aange voerd: 705 vette rumleren, 325 vette kal veren, 951 schapen of lammeren en 1141 varkens. Koeien 506-1, 4446 en 3036 oent, kalveren 82.587.5, 6567.5 en 5055 cent, schapen 3540 en 2732; lamme ren f 2026, varkens 21.5, 23.5 en 23 cent. Overzxht: Koeien en ossen tamelijke han del, prijzen lager; vette kalveren vlugge handel, le en 2e kwaliteit stationnair; 3e lager; schapen en lammeren stroeve han del, prijzen: zelfde van vorige weok; var kens tamelijke handel, hoogere prijzen. AMSTERDAM, 22 Dec. Vee. Aanvoer 563 koeien le kwal. 1.001.08, 2e kwal. 0.90—1.00, 3e kwal. 78—90 cent, mindere soorten 6874 cent; 80 melk- en kalfkoeieu 280380; 305 vette kalveren le kwal. 1.001.10, 2e kwal. 86—98 cent, 3e kwal. 70S4 cent 41 nuchtere kalveren 1218 14 schapen 3410, 1070 varkens. Vleesch- varkens (90—110 kg.) 58—60 cent, zware 5i35g en vette 5456 oen£. 97 paarden 120—220. BOSKOOP, 22 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 0s801.30, Marcel Royer 1.00— 2.50, Hadley 1.50—2.80, Claudius Pernet 1.70—3.50, Columbia 1.80—2.40. Butter fly 1.502.50, Mac Keiler 1.10—2.60, Wilh. Kordes 2.001.00, Rosalandia 1.20—1.90, Phoebe 1.90, Kilham 1.60— 2.20, Florex 1.80—3.00, Joanna Hill 80 cent, Edith Helen 2.103.00, E. G. Hill 1.001.50, Winnet 1.40—3.10. Diversen: Chrysanten, tros 2-151 cent per bos; Pru nus triloba 3—8 cent per tak, beshidst 50 80 cent per kg. Revolutionairen of bandieten. NEW YORK 22 December. (V.D.) Uit Bogota wordt, gemeld, dat Venezolaanscr.o revolutionairen een overval zoudeu heb- I ben gedaan op la Batera ten Zuidwesten van Venezuela. Het stadhuis zou in brand zijn gestokon. Uit San Cristobal wordt daarentegen gemeld, dat men niet met re volutionairen, maar met uitgebroken ban dieten te doen zou hebben. Heden overleed, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Ster venden, de ZeerEerw. Heer 4622 THE0D0RUS PETRUS C0NRADUS SARTER emeritus-pastoor van Noord wijk. in den, gezegenden ouderdom vajp 84 jaar, in hclii'GGfe jalryjin zijn H. P^eieisgl^». V Wij be\4len deiwRuer- baren «verlo^pe ten zeerste uyr gebeden aan. jT Mede namens de familie: J. II. W. BORSBOOM, Deken ex. test. A. F. WIJTVLIET, rustend Pastoor. Noord wijk, 21 Dec. '30 ')e Metten zullen wor- ?en gezongen in de pa rochiekerk van den H. Jeroen op Dinsdag- 1 vond 23 December, te 7 30 uur. De Lauden Woensdag te 9.30 uur, waarna de plechtige Uitvaart en begrafenis Herplaatsing wegens misstelling. HodeV overleed plot seling,tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn\ir het H. Olie sel, onz\ innig geliefde Man, vLler. Be huwd en Grootvader, de heer h. den\blanken, in den grillerdom van 85 jaar en lü maanden N ieuivo e\: Wed. d. Bl\NKEN- B^DAM. a. i§ janmaaV- DEN BLAN\EN. u. Janmaat. K delstaart: C. DEN BLANKEN, ij k a. Duin: TH. d. BLANKEN. DEN BLANKEN- HOOIMANS en kleinkinderen. Nieuwveen, 17 Dec. '30 ■er.TjJüMiHRHii 1—1 Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de laatste H.H. S^-amè|iten, on ze dieipjan» Moeder. Behuwd/^^^rootr der, df/jfVed. STRA^FIOF— VAN -TEILINGEN, in den oudei"dom van 79 jaar. Familie STRAATHOF. Loimuiden, 21 Dec. '30

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3