KINADR LAND- EN TUINBOUW KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING GIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 22 DECEMBER 1930 TE VROEG UIT DEN TREIN GESTAPT. Een pater te water, doch gered. Vrijdagavond is de zecreerw. pater L. Moonen uit St. Michiote-Gestel nabij Den Bosch bijna om het leven gekomen. Hij zat. in den trein uil. Maastricht, die om 9.15 uur te den Bosch arriveert. Deze trein kon niet aanstonds het sta tion s - H er togenbo sch binnenrijden; in verband met den hevigen mist, of omdat de lijn niet vrij was, stond het signaal op an veilig. Hij stopte ter hoogte van de ge meente-gasfabriek aldaar. De coupé waarin Pater Moonen zat, be vond zich toen juist op de z.g. Zestigelsohe Brug. Misleid door den mist moet zijneerw. toen in de meening verkeerd hebben, dat het station 's-Hertogenbosch bereikt, was. Hij staple uit en kwam van de brug, die slechts smal is in hc-t water terecht, waar in hij geheel onder ging. De machinist en de steker van den trein kwamen op het. geluid van de plons in het water en hei geschreeuw van den drenkeling aanstonds toegeschoten en het mocht hun gelukken Pater Moonen met vuurbaken uit het water van het Dron- gelsch kanaal op te halen. Doornat is hij weor. in den trein ge stapt om de reis te vervolgen, naar 's-Her togenbosch. Zijneerw. is er gelukkig met den schrik en een nat pak afgekomen. „Msb." Een dappere Joffer. u Gisternacht te ongeveer een uur, werd de 2S-jarige mej. Maria van Hal. wonende De Wittenkade 51 huis te Amsterdam uit haar slaap gewekt, door een van buiten komend hulpgeroep. Mej. van Hal, vermoedende dat iemand te water was gevallen, begaf zich dadelijk in pyama op straat, waar een heer haar vermoeden bevestigde door te vertellen, dat een persoon in het water was gevallen van de Kostverlorenkade. Zonder zich te bedenken, sprong de dap pere vrouw, die lid van de Amsterdam- srhe reddingsbrigade, in het water en na een keer te hebben gedoken, slaagde zij er in den drenkeling te grijpen en op het droge te brengen. Onmiddellijk stelde zij pogingen in het werk om bij 't slachtoffer, 'n man, die naar later bleek, onder den invloed van sterken drank verkeerde, en wellicht hierdoor te water was geraakt, do levensgeesten op te wekken. Na drie kwartier ingespannen arbeid werden deze pogingen met succes be kroond. Per auto van den G. G. en G. D., welke inmiddels was gearriveerd, werd de dren keling daarop naar het. Binnengasthuis vervoerd. Ook mej. Van Hal heeft zich daarheen begeven, ten einde een wonde in het been te laten verbinden, welke zij bij het reddingswerk had opgeloopc». Behalve dit letsel en eon verkoudheid door het koude had, heeft, voor zoover thans te bezien valt, dit nachtelijk avoiv tuur geen ernstige gevolgen voor de kra nige redster gehad. DE D00DELIJKE MIST. Ook te Wouw waargenomen. Naar aanleiding van de in de bladen de laatste dagen nog voorkomende berichten omtrent het ook in ons land constateeren van den „doodelijken mist", deelt een Landbouwer uit Wouw. de heer J. L. aan „De Grondwet" mede, dat ook hij een soortgelijk geval heeft- gehad als de land bouwer uit Someren. Hij was dien be w us ten namiddag te on geveer half drie met zijn zoontje op het eld aan het werk, toen ze door een zwa- ren gelen mistwolk werden overvallen. Hij verklaart dat de hitte ondraaglijk was en erger dan op het heetst in den zomer. De wolk was spoedig verdwenen, zoodal zij er geen nadeelige gevolgen van hebben on dervonden. Zoo lang zij in de mistwolk waren, werd hun de adem als 't ware af gesloten en hadden beiden het erg be nauwd. Mist op de Zuiderzee. Zaterdagmorgen is de veerboot W. C. Bosman van den dienst EnkhuizenStavo ren, die te half 10 uit Stavoren was ver trokken met een half uur vertaging in Enkhuizen binnengekomen. Door den zwa re n mist was de boot de haven van Enk huizen voorbijgevaren en tegen den spoor dijk vastgeloopen. Kapitein C. Huisman van de sleepboot „Onderneming" vertrok ter assistentie en hei mocht hem gelukken de Bosman be houden de haven binnen te brengen. Boerderij afgebrand. Zaterdagmiddag te twaalf uur brandde de groote boerderij van F. va.n E. te Leeu wen-Beneden door onbekende oorzaak Lot den grond toe af. Huis en inboedel, be nevens de oogst gingen verloren. Het vee kon worden gered. De schade, welke geschat wordt op 10.000 is door verzekering gedekt. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Misdaad? De vorige week Zaterdagnacht is te Laag Koeren verdronken, de heer van W. wonen de te Eerbeek. Naar. wij thans vernemen, is een politie onderzoek aan den gang, daar op het lijk v ermist worden een portefeuille en 'n por- teraonnaie. die van W. gewoon was bij zich te dragen. DE LEIDSCHE COURANT DE ACTIE TEGEN DE TOLLEN. De tol bij Vreeswijk bestormd. Het comité van actie, dat- zich in den Zuidwesthoek van de provincie Utrecht I had gevormd om te trachten het daarheen te leiden, dat de tollen op den straatweg UtrechtVreeswijk worden opgeheven, had tegen Zaterdagmiddag een aanval op die tollen georganiseerd. Het is evenwel enkel gebleven bij een bestorming van de tol bij Vreeswijk. Een tachtig auto's trokken van uit Via- nen op de tol te Vreeswijk aan. Tegen twee uur waren de eerste auto's de tol genaderd. De bestuurder, de heer Coljee, voorzitter van het comité van actie, bood een briefje van honderd gulden ter betaling van het tolgeld aan. De gemeente Utrecht had echter doeltreffende maatregelen genomen. Als tolgaarder deed dienst de heer Kos ter, chef van de financiekamer ter gemeen tesecretarie van Utrecht., bijgestaan door eenige ambtenaren dier gemeente, die den automobilist heel vlug 99.85 teruggaf. Op voldoend wisselgeld had. men gerekend. Anderen probeerden eveneens belemmering te veroorzaken door briefjes van 20, 50 en 100 in betaling aan te bieden; zelfs was er een bestuurder van een vracht auto, die voor voldoening van het tolgeld ©en briefje van duizend gulden overhan digde. Duurde het- wisselen wat lang, dan werd de auto op zij gezet. Niettemin hoop te het aantal voertuigen zich op, mede door dat het talrijke publiek den weg versperde en een enkele automobiel gebreken aan zijn auto voorwendde. De Utrechtfiche politie zorgde zooveel mogelijk voor een ongestoord verkeer. Het publiek gedroeg zich vrij hinderlijk en belemmerde het verkeer. De politie heeft toen de kijkers een weinig naar achteren gedrongen. Er kwamen toen kleine bot singen met de politie en verschillende per sonen werden bekeurd. Eerst toen mili taire politie en ook meer Utrechtsche agenten waren verschenen, kon het pu bliek zonder veel moeite op voldoenden af stand worden gehouden. Het doorlaten van de auto's door de tol ging toen weer re gelmatig, ook al veroorzaakten de sabo- teerende middelen van de automobilisten langen tijd veel herrie in het anders zoo kalme Vreeswijk. De burgemeester van Vreeswijk en wet houder Smulders van Utrecht hielden een wakend oogje in het zeil. Te Jutphaas werd voor terugkeer een anderen weg genomen, waardoor de Jut- phaasche tol werd vermeden. Het spelletje werd daar dus niet gespeeld. DE BOEFJES VAN SPEKHOLZERHEIDE Zaterdag werden de vijf knapen van vijf tien tot negentien jaren, Donderdag ge arresteerd in verband met- de berooving van vijfhonderd gulden in don avond van 7 November van de winkeljuffrouw dei- coöperatie „Ons" Dagelijksch Brood", ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld. Uit het onderzoek door de marechaussee is nog nader gebleken, dat G. die het meisje beroofde, daags te voren reeds het pakje, dat hij zou aantrekken had gereed gelegd. J. heeft van G. de actetasoh, waar in zich het geld bevoncl. overgenomen. Ze werd in een heg verborgen en des Zater dagsavonds vóór de kermis gehaald. Toen kwam het vijftal bijeen en de buit werd eerlijk gedeeld. Eerst ontving ieder twee- en-zeventig gulden en later nog eens vijf tien. Naar eigen bekentenis hadden ze flink kermis gevierd. Bet niet verteerde geld hadden ze verborgen in de ouderlijke woningen, waar het in beslag is genomen. Twee van het illustre gezelschap zijn ook nog debet aan een diefstal in een hauten gebouwtje op het Julianaierrein, waaruit ze fleschjes limonade ontvreemd den. Brutale berooving. Zaterdagavond omstreeks 5 uur belde een onbekende man aan het perceel van Gochstraat 106 te Den Haag. De vrouw des huizes die alleen in huis was, J. J. van D., opende de deur. De man vroeg haar of haar echtgenoot e thuis was, waarop zij ontkennend antwoordde. Daar na trok hij een revolver en eischte geld. De vrouw heeft in haar angst hem een spaarpot met 12 gegeven, waarna dc man verdween. Een gefingeerde firma. Dezer dagen is bij de fa. C. van Dijk in de Oldebarneveldstraat te Rotterdam ont dekt, dat geregeld diefstallen werden ge pleegd. Het spoor leidde naar een garage in de Albrecht Engelmanstraat, waarvan de eige naar met zijn auto goederen uit het pak huis van de firma afhaalde. De eigenaar is aangehouden, waarop na zijn verhoor is gearresteerd de 18-jarige magazijnbediende W. G. W-, die sedert eenige maanden de diefstallen bij de fa. C. van Dijk heeft ge pleegd. In de garage is een groote partij gestolen auto-onderdeelen in beslag geno men. Het bleek, dat W. tezamen met den werklooze G. B., 18 jaar oud, een gefin geerde firma had opgericht, genaamd Scheffers Co., die de gestolen goederen weer verkocht. Gebleken is dat W. voor een waarde van 5000.aan' auto-onderdeelen heeft ge stolen, waarvan voor 4000.is achter haald. Een groote partij is namelijk ont dekt. in een schuurtje in Maasland. Alle drie genoemde personen zijn in be waring gesteld. Het weer in November. Aan het algemeen overzicht van de weersgesteldheid in November j-1. van het IC. N. M. I. ontleenen wij het volgende: Van 1 tot 10 was de luchtdruk hoog in het Z.W. en trokken diepe depressies over N.W .-Europa, waarvan sommige dicht langs ons laud passeerden. Van 11 tot 25 lag een uitgebreid gebied van hoogen lucht druk stationnair over Z.W.-Europa en het W.-lijk Middellandsche Zee-gebied; van 14 tot 19 bevond een tweede zich nabij IJs land. Van 19 tot 29 was geheel West- Europa weer onder den invloed van diepe depressies. Eerst op den 30sten herstelde de hooge druk zich in het. Z. W. In de eerste en tweede dekade waren N.W.-lijke tot Z.W.-lijke, in de derde Z.W.-lijke tot Z.O.-lijke winden talrijker dan normaal. Er was over de geheel e maand berekend een overschot van luchtverplaatsing van ruim 1 Beaufort uit W. tot W.Z.W. Gemiddeld, over de geheele maand wa ren de overdagtemperatuur, het. gemid delde maximum en het gemiddelde mini mum respectievelijk 1.9 gr., 1.7 gr. en 2.0 gr. boven normaal. In de 3 de leaden waren de afwijkingen respectievelijk 0.6 gr., 0.6 gr.; 0.8 gr., 0.7 gr., 1.1 gr.; 4.2 gr., 3.9 gr., 4.3 gr. De hoogste temperatuur, 16.0 gr., werd waargenomen te Maastricht op den 28, de laagste. 4.2 gr., te Wijater op den 18. Het aantal vorstdagen bedroeg op de 5 hoofdstations gemiddeld 3 tegen 7 nor maal. De neerslag gemiddeld over het geheele land bedrag 127 m.M. tegen 59 normaal. In alledekaden, maar vooral in de eerste en derde, was de hoeveelheid boven normaal; over de geheele maand was zij in Noord- Holland, Friesland, Groningen en Drente 00 tot 90 pot., in Zuid-Holland, Utrecht, Overijsel en Gelderland 100 tot 125 pet., in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg 160 tot 190 pet. bovon normaal. Deze maand wordt slechts overtroffen door November 1866, toon gemiddeld ovêr het geheele land 129 m.M. Tiel; voor De Bilt, met 142 m.M., was het een record sinds 1849. On weer kwam vooral voor op den 2 en 22, verspreide berichten op den 3, 4, 5, 10, 16, 21, 2317. Het aantal uren zonneschijn op de hoofdstations bedroeg 46 tegen 53 normaal, de 3 dekaden telden respectievelijk 23, 14 en 9 uren. Op den 28 en volgenden dag werd ook hier te lande regen met stof vermengd waargenomen. Dn. H.NAN EEXLU51-0PWEKKE DERDE BLAD PAG. 10 DE WERKLOOSHEID IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. Het rapport der studiecommissie. De commissie ter bestudeering van het werk loosheidsvraagstuk in de bloembollenstreek, waarvan mr. D. F. Pont voorzitter en mr. J. B. Sens secretaris is, heeft haar taak be ëindigd, en een rapport uitgebracht. Dit vangt aan met een inleiding en een beschrijving van het ontstaan en de samenstelling van de Stu diecommissie. De taak der commissie is mede omschreven, benevens haar werkwijze. Als oorzaken der werkloosheid worden aangewe zen: de gewijzigde cultuurmethode, de be perkte oppervlakte van grond, de machinale grondbewerking, de toevloed van arbeiders en een gemis aan sociaal gevoel. Het euvel der werkloosheid in den winter is naar het oordeel der commissie te beperken door meer vaste arbeiders aan te stellen, geen aangenomen werk te laten uitvoeren, een spe ciale arbeidsbemiddeling voor de streek in het leven te roepen en geen arbeiders van elders aan te nemen. Voorschotten aan woning-bouwvereenigingen dienen alleen te worden verstrekt, wanneer er gebrek aan woningen voor de ingezetenen is. Werkverruiming is te scheppen door de patroons, de gemeenten en de industrieelen ook door seizoen-industrie hoewel de commis sie in het laatste geen heil ziet. Wijziging der cultuur-methode is overwogen, maar is niet met eenige stelligheid te beant woorden. Emigratie kan voor een geheel land goed zijn, voor een bepaalde streek echter niet Het loon is volgens de commissie geen fac tor in het vraagstuk. Middelen ter leniging zijn overwogen. Loon-inhouding van de losse ar beiders gedurende den zomer durft de com missie niet aan te bevelen, wel spoort zij aan in den zomer te sparen voor den winterdag. Van werkloosheidsverzekering verwacht de commissie geen oplossing van het vraagstuk. In de conclusie wordt een beroep gedaan op de werkgeversorganisaties, de werknemersorgani saties en de gemeentebesturen. KERSTNUMMER KWEEKERSBLAD „Het Kweekersblad" verschijnt deze week in Kerstgewaad. Behalve de bijlage op kunstdruk papier, vallen bijzonder op de vele annon ces in kleurendruk, die aan dit nummer een feestelijk karakter geven. Als bijvoegsel troffen wij aan een oproep van het comité tot huldi ging van de nagedachtenis van Nicolaas Da mes, om gelden voor een monument, te slich ten op het terrein van het Laboratorium voor Bloembollenoderzoek te Lisse en tot het in stellen van een Dames-fonds voor het uitdee- len van medailles voor prestaties op het ge bied van bloembollencultuur. HET KATHOLICISME IN ENGELAND. Wat in 1930 bereikt werd. Uit het pas verschenen „Catholic Direc tory" voor 1931 blijkt, dat in het afgeloo- pen jaar in Engeland en Wales 12073 per sonen in de Katholieke Kerk werden opge nomen. In totaal is de katholieke bevol king- toegenomen met 31.571 zielen. In de laatste 10 jaren bedroeg het aan tal dergenen, die tot de Katholieke Kerk overgingen 121.973. In totaal is de katholie ke bevolking in de laatste 10 jaar. met 290.769 toegenomen. Het aantal doopsels is eenigszins terug geloopen en ook het aantal bekeerlingen is gedaald. Het aantal huwelijken, priesters, scholen en kerken en kapellen daarentegen is belangrijk gestegen. Li Engeland zijn op het oogenblik 2.206.2-44 katholieken. Het aantal seculiere priesters is met 112 vooruitgegaan en be draagt thans 2S97. De ordensgeestelijken hadden een kleine achteruitgang te boeekn, hun aantal daal de van 1590 op 1587. Er werden 15 nieuwe kerken gebouwd en 8 kapellen; er zijn. thans 1579 kerken en 649 kapellen. Er werden 10 middelbare scholen opgericht zoodat dit aantal thans 511 bedraagt en 20 lagere scholen, welker aantal thans tot 1351 'gestegen is. Het aantal leerlingen op d* middelbare scholen is toegenomen met 492.C en bedraagt th^ns 5882, de lagere scholen mochten een toename constateerden van 5315 leerlingen, waarmee het aantal leerlingen der lagere scholen gesregen is tot 379.484. Er werden 3067 kinderen minder ge doopt dan hot vorig jaar, toen 66.347 kinde ren het ÏL Doopsel ontvingen. Het aantal huwelijken dat gesloten werd, bedraagt 23045, hetgeen een toename beteekent van DE KWAKEL. „St. Deus Dedit". Jaarvergadering van de afdeeling Kwakel. De voorzitter opent de vergadering met den christelijken groet en heet allen welkom. Daarna- worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Dan volgt jaarverslag penningmeester waarna eenige discussies worden gevoerd. Bij de rond vraag werd er op aangedrongen een ver zoekschrift bij den Gemeenteraad in te dienen om bij werkverschaffing in dezen winter zooveel mogelijk georganiseerden te werk te stellen. Alzoo werd besloten. Hierna sluiting. WARMOND. Aanbesteding. Zaterdag heeft ten be hoeve der firma G. B. de Yroomen alhier door den architect G. de Beurs te den Helder een publieke aanbesteding plaats gehad van het bouwen van een woonhuis .met bloembollenschuur aan den Midden- vliet te Koegras (gemeente den Helder). Laagste inschriiver was N. C. v. d. Plas te den Helder voor 19.890, aar. wien het werk is gegund. Inenting tegen diphteritis. Dinsdag 23 December, heelt op 't oude Raadhuis van half 3 tot half i- de tweede kcsteloóze in enting plaats tegen de diphteritis. Deze tweede inenting is alleen voor de kinderen, die 2 December j.l. voor de eer ste maal tegen diphteritis zijn ingeënt. De ouders worden er attent op gemaakt, dat deze inenting moet plaats hebben, wil men goeden uitslag verwachten. ALKEMADE. Geboren: Maria Johanna Geertrudis d. van J. W. Jansen en G. C. den Hollan der Johannes Adrianus z. van J. P. van Es en J. A. van Dijk Cornelia Adriana Elisabeth d. van L. van der Meer en A. van Leeuwen Lambertus Willebrordus van J. A. Gortzak en C. Werfman Mariug Gerard z. van G. Fluit en M. van Leeuwen Nicolaas Johannes z. van M. H. Spring in 't Veld en H. Bax. Overleden: Jacobus Hoogenboom 48 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren Jan, zoon van H. J. Oor ver en- C. J. C. M. Maas Dirkje Maaike dochter van F. Klein en G. Tolenaars Jitske, dochter van W. v. d. Bos en D. Rinzema Jacob, zoon van G. Kamper en A. v. d. Berg Antonia Theodora, dochter van H. J. Verhoeven en C. J. Stange Martha Johanna, dochter van M. P. Straathof en J. van Grieken Leendent, zoon van G'. L. van Neuren en M. H. van Andel Cornell's, zoon van L. Combee en M. Befjes Pefcronelïa Cornelia, dochter van J. A. Weasels en G. Trompert Izaak Marinus, zoon van P. den Dekker en H. J. Bakker Cornells, zoon van Th. G. Hoos en J. van Beek Ruth Cornells, zoon van G. van der Meer en T. van Dam Elisabeth, dochter van A. de Groot en E. J. Enthoven Cornelia, dochter van A. Buis en M. H. Scheltes. Getrouwd: A. A. Markus, 33 jaar en T. Rietveld 30 jaar A. de Wormer, 40 jaar en J. Cardol 37 jaar. Overleden Wilhelm i na Christina Kalsbeek, 72 jaar, wed. van L. A. de Haan Gerardus Johannes Mulders,- 89 jaar, j ongehuwd Johanna Boberman, 86 jaar wed. van D. M. van Andel. HILLEG0M. Geboren: d. van A. J. van der Hei den en van der Born. z. van C. J. Geu- i looze en van de Water. d. van H. M. Kling en Alkemade d. van H. J. van Sas- se en Zwaneveld. d. van M. A. W. Jans- sen en Stokman. d.o van A. C. van der j Walt en van der Laan. d. van C. C. Lom- j merse en Zeestraten. d. van J. P.. C. van 1 iCampen en Tromp z. van J. M. Aarts en j Gahrmann. d. van E. B. M. Waasdorp en i Uphoff. Ondertrouwd: A. Hoogkamer en i M. D. O.' Karei. M. Th. Timmers en E. C. Walkers. Getrouwd: M. L. Yelthuizen van Zanten en A. F. van der Wees. G. Kromdijk en M. Rijukema A. P van Yuu- j ren en H. C. DeenD. H. Granneraan en j A. E. Rovers. Overleden: A. M. Aangeenbrug-- - Tibboel vr. 41 j. LISSE. Harmonie „Trou moet blijeken". Bo venstaande vereeniging viert het volgend jaar haar le lustrum. Om dit feit niet on gemerkt voorbij te laten gaan heeft men be sloten een groot nationaal concours te houden op 2en Pinksterdag voor Harmonie- en Fanfarecorpsen op het welbekende harddraverij-terrein van de heeren Gebr. Vreeburg. Aan dit concours zal een marsch- wedstrijd verbonden zijn om zeer mooie prijzen. Vooraanstaande personen uit deze gemeente hebben toezegging gedaan het eere-comité te zullen vormen. Aan dit con cours is een Kermesse d'Eté verbonden. Vereenigingen, welke er aan deel willen nemen, kunnen dit aanvragen bij den lei der, den heer M. M. de Haas, Juliana- etraab 123 alhier. Roodvonk. In de week van 15 tot en met 20 December j.l. zijn binnen deze ge meente wederom 3 gevallen van roodvonk geconstateerd. Geboren: Maria Allegonda Huberta d. van P. J. Heesbeen en G. Vos Jo hannes Hendrikus z. van J. Kozijn en M. Bus - Cornelia Johanna d. van C. F. Steenvoorden en J. Mens Johannes Pe trus z. va-n F. J. v. d. Dam en M. A. v. d. Hulst Lena Cornelia d. van L. H. Mul ler en L. v. d Zaal. Ondertrouwd: A. M. Meijer en G. W. M. de Koning. Gehuwd: C. Paauw en L. v. Oort. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Wilhelmina-vereeniging. Vrij dagavond hield de Wilhelmina-vereeniging Zoeter- woude en omstreken de algemeene jaarver gadering in het Cofé „Ik leer nog", onder leiding van den voorzitter, den heer J. P. de Bruijn, die 'oij zijn openingswoord tot zijn spijt moest constateeren de weinige belangstelling op deze vergadering, hoe wel het toch ook een bewijs is, dab het groote meerendeel van de ruim 500 leden het volle vertrouwen in het bestuur heefL Door den secretaris, den heer W. J. van Beveren, werden de notulen gelezen welke onveranderd werden goedgekeurd. Het gadering in het café „Ik leer nog", onder beeld van de vele werkzaamheden en van de gehouden feesten; het ledental bedraagt thans .522. De voorzitter dankte den secre taris voor zijn verslag en gaf nog een uit eenzetting van de werkzaamheden der fe deratie van Wilhelmina-vereenigingen. Ook gaf hij een beeld van de moeilijkheden, welke iu het afgeloopen jaar vooral bij het huren van het feestterrein ten opzichte van de lichtfabrieken be Leiden zijn overwon nen moeten worden. Namens, het bestuur dankte de voorzitter allen voor de waar dige wijze waarop de Wilhelmina-feesten zijn gevierd. Namens de kascommis3ie bracht de heer C. G. van Es verslag uit, waaruit bleek, dat de boeken en bescheiden uitstekend in orde bevonden zijn. Hierna gaf de waarnemend penningmeester verslag van het afgeloo pen jaar: het nadeelig saldo van het vorig jaar 394.53, inkomsten 3659.73, uitgaven 3541.15, batig saldo over het jaar 1930 118.58. Alzoo thans nog een nadeelig sal do of schuld van 275.95. Nadat over ver schillende posten inlichtingen waren ge geven werd het finantieel verslag goedge keurd. Bij enkele candidaatstelling werden de aftredende bestuursleden de heeren W. J. van Beveren, M. Jansen, Jac. Lemmer- zaal en P. Zandvliet herkozen. De voorzitter feliciteerden de herkozen leden en vertrouwde dat zij wederom de belangen der Wilhelmina-vereeniging zou den dienen. In antwoord op enkele vragen betref fende een vacature voor het gedeelte Wei poort werd medegedeeld, dal naar een ge schikt persoon zal worden uitgezien. Even- tueele verkiezing is dan op de eerstvolgen de vergadering te verwachten. Bij de rondvraag werd van de gelegen heid tot het stellen van vragen betreffende de administratie en de gehouden feesten een ruim gebruik gemaakt. Het aanbod van den keer Bergers tot goede inrichting -der administratie werd dansbaar geaccep teerd, terwijl de voorzitter toezegde da^ met de gestelde vragen en de gemaakte op merkingen rekening zal worden gehouden. De heer Yelseboer dankte het bestuur voor hetgeen het had gepresteerd en hoopte dat de kinderfeesten steeds in eerc zouden worden gehouden. Met een woord van dank werd deze ver gadering door den voorzitter gesloten. Het fietspad. Vanwege de rijkswater staat is men begonnen met de bestrating van het z.g. fietspad. Eindelijk zullen-de gevaarlijke gaten verdwijnen. Men is be gonnen vanaf de Rijnegommerbrug naar Ha zers wonde, het gedeelte van Leiden tot de Rijnegommerbrug zal toch, hopen wij, niet moeten wachten tot de algeheele ver breeding van den weg'? Zeg eens, meneer, hoe lang rijdt-ie nou, als-t-ie opgewonden is.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10