R. K. WERKLIEDENVERBOND. BINNENLAND De Man van Nergenshuizen DONDERDAG 18 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 NAJAARSVERGADERING TE UTRECHT. BEHANDELING VAN VOORSTELLEN. In de voortgezette najaarsvergadering is gis'.ermorgen eerst een bestuursvoorstel aanvaard om ter vervanging van de Fe derrtie van Diocesane Woningbouwcer.tra- les in het leven te roepen een Oentraal In stituut voor de Volkshuisvesting. Aan dit voorstel lag tan grondslag dat de reeds sinds jaren bestaande Federatie, niet in het minste doordat de situatie in de bis dommen zoozeer uiteenliep, niet. heel heeft kunnen uitrichten. Verder vereenigde men zich met het denkbeeld dat de vakbonden elk kwar taal een contributie van 13 cent zullen be talen voor alle bij den aanvang van een kwartaal bij hen aangesloten leden en adspirant-leden. De diocesane bonden zou den zulks moeten doen voor de bij de lot hen behoorende Volksbonders of werklie denvereenigingen aangesloten leden, die geen lid van een vakbond kunnen zijn. De afgevaardigden van de diamantbe werkers en metaalbewerkers stemden te gen. Voorts werd een door den Grafischen Bond geamendeerd bestuursvoorstel aan genomen, dat hierop neerkomt, dat in ge vallen, waarin naar het oordeel van het bestuur, nadat de vakbonden gehoord zijn, bij het aanvragen van het lidmaatschap kennelijk de bedoeling heeft voorgezeten om onmiddellijk van de hulp van „Herwon nen Levenskracht" te genieten, de rechten hierop eerst een jaar later zullen ingaan. Hierna besloot men op initiatief van de:i Transportarbeidersbond pogingen in het werk te laten stellen, hetzij op eigen gelegenheid ofwel in samenwerking met andere sanatorir.m-exploitcerende vereeni gingen, om bij de Ned Spoorwegen spe ciale „goedkoope reisgelegenheid" te ver- PF10V. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Na heropening van de vergadering wordt z.h.s. goedgekeurd het voorstel van Ged. Staten tot het bijdragen van ten hoogste £00.000 in de kosten van verbetering van den weg op den Merwededijk in de Alblas- serwaard. Bij het wegenverslag wijst de heer Trouw (Lib.) op de ongunstige wegver bindingen op de Zuid-Hollandsche eilan den. Hij bepleit uitvoerig verbetering dien aangaande. Spr. hoopt, dat met name de Groene- Kruisweg er spoedig zal komen. Nog wijst hij erop, dat in eenzelfde tijdperk 3.6 mil- lioen werd besteed voor wegenverbetering ten noorden van de Maas, tegenover 1.6 millioen ten Zuiden daarvan. Bijzondere aandacht vroeg spr. voor de.i aanleg van den weg RotterdamBrielle in het belang vooral ook voor de tuinders, die voor het verveer van hun producten dezen weg noodig hebben. Door de beslissing van den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen dat de vestingwallen in Den Briel, welke op de monumentenlijst zijn gebracht, niet geslecht mogen worden, zou echter de weg een tracé verkrijgen, dat voor een belangrijk deel van de provincie zeer nadeelig zou zijn. Spr. hoopt dat Ged. Staten alsnog hun invloed op den minis ter zullen aanwenden om op die beslissing terug te komen. Thans wordt Den Briel op z'n eigen kosten als „monument" gehand haafd. De heer T e n H o p e (Lib.) sluit zich aan bij hetgeen de heer Trouw heeft gezegd en brengt overigens lof aan Ged. Staten voor hun beleid inzake de wegenverbetering. De heer D r e e s (S.D.) zou een provin ciale verordening tegen lintbebouwing en andere ondoelmatige bebouwing langs de wegen willen zien tot stand gebracht. Voorts dringt hij aan op de opneming van FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van F. van Velsen. 56) „Ik denk, dat hij vermoedens had", zei ze. „Da Costa zag ons dien avond in Park- La ne en sedert dien vermoedde Guarez, dat je mij beminde. Het was zijn bedoeling, mij als hoe noemen jullie dat? als lokmiddel te gebruiken. Zij wilden hebben, dai ik je naar de „Hollies" zou lokken en als je eenmaal daar zou zijnZij hui verde. ,,'t Liep allemaal niet precies, zooals het op hun programma stond", zei ik lachend. „Hoe ontdekten zij, dat wij elkaar bij den molen ontmoetten V' „Je neef zond een boodschap." „Mauriceriep ik. „Maar hij wist het niet." Toen schoot' het mij plotseling te binnen. „Sapperloot", riep ik, dan moet lady Bara dell het hem verteld hebben." Mercia keek mij kalm aan. „Lady Bara dell", herhaalde zij, „is dat die mooie vrouw, die jou bemint V' Ik zat opeens recht op. „Wie heeft je dat gezegd", vroeg ik. Ik keek haar vlak in haar oogen, toen ik dit vroeg. Zij haalde haar schouders op „Niemand krijgen voor bezoekers van verpleegden. Ten slotte werd op voorstel van den Haarlemschen Bond aan het Bondsbestuur opgedragen te onderzoeken op welke wijze de plaatselijke afdeelingen der vakbonden verplicht kunnen worden tot eenige fi- nancieele contra-prestatie aan plaa selijke Volksbonden of werklieden vereenigingen voor leden, die zich aan het lidmaatschap der plaatselijke vereeniging onttrekken. ONTWIKKELINGS-CENTRALE. Hierop gaf Pater mr. D. Beaufort O.FM. ëen uiteenzetting van de plannen betref fende de Ontwikkelings-oentrale. Deze heeft vooral een dubbele taak: aanvullende ontwikkeling van hen, die reeds in functie zijn, en voor-opleiding van jeugdige arbeiders tot bestuurders. Meer verwijderd is nog de vorming van een centraal speciaal hiertoe ingericht in stituut. Pater Beaufort deelde mede, dat op ruim voldoende deelname aan een cursus in ka tholieke zedenleer kan worden gerekend. Binnenkort wordt te Utrecht en Tilburg met eenige lessen op een dag per week be gonnen. Nog in den loop van 1931 zullen ook internaatscursussen worden georgani seerd en wel gedurende twee weken ach tereen over dezelfde stof van Maandag tot Zaterdagmiddag, De systematische scholing van arbei ders van 18 tot 25 jaar wordt dezen win ter nog op enkele plaatsen aangevat n.l. in den vorm van een paar avonden per week gedurende drie jaar. Hierop volgde rondvraag en sluiting. Des middags werd de najaarsvergadering van de vakbonden gehouden. „Msbd." bepalingen tot verbindendverklaring van de collectieve arbeidsovereenkomsten in de provinciale bestekken. De heer V 1 i e 1 a n d e r (Lib.) acht het gewenscht de brug over de Vliet in het waterschap Mijnsheerenland' en Moerkerk in beheer door de provincie te doen over nemen en aan de gemeente -Jaasdam een subsidie toe te kennen voor de bestrating van den weg ter plaatse. De heer Gardenier (S.D.) zou tot 8poedigen aanleg van den Groene Kruis weg willen zien overgaan, ook uit een oog punt van werkverrruiming. Nog verschillende wenschen worden met betrekking tot de provinciale wegen door onderscheidene sprekers geuit; zoo vroegen de heeren Jansen Maneschijn A.R). en Werker (V.D.). naar de financiee'e uitkomst van het provinciale wegenplan. De heer Van Fisenne (R.K.) ant woordt den heer Trouw, dat voor iederen weg veelal aankoop van een groot aantal perceelen moet plaats hebben. De totstand koming van den Groene Kruisweg zullen Ged. Staten zooveel mogelijk bevorderen. Ged. Staten zijn Den Briel zeer ter wille geweest ora den aanleg van de wegen Rot terdam—Hoogvliet en SpijkenisseBrielte te bevorderen. Het ligt naar hun meening thans in de eerste plaats op den weg van de gemeente Brielle zelf om te trachten van den minister van onderwijs gedaan te krijgen dat de weg Spijkenisse—Brie!!o alsnog over de vestingwallen van Brielle zal mogen worden doorgetrokken. Intus- sohen zijn Ged. Staten bereid, te overwe gen, wat zij te dezen opzichte kunnen doen. Wat'de opneming van bepalingen inzake verbindendverklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten in de bestekken der provincie betreft, herinnert spr. eraan, dal deze bepalingen vroeger in de bestekken voorkwamen, doch dat destijds Ged. Sta ten meenden, het Rijk te moeten volgen, dat op grond van verschillende overwegin gen die bepalingen er buiten hield, o.a. om heeft het mij gezegd. Maar ik. lette op de uitdrukking in haar oogen, tgen zij met je sprak." „Deed je?" vroeg ik met eenige bewon dering. „Ik heb in deze dagen mijn kennis betreffende vrouwen aanmerkelijk ver meerderd." Toen zweeg ik even. „Ik zou wel eens willen weten, waarom Maurice naar Londen moest", vervolgde ik eenigs- zins spijtig. „Ik ben er zeker van, dat hij weer iets kwaads in zijn schild voerde." „Naar Londen echo'de Mercia. „Is je neef naar Londen gegaan?" In korte woorden stelde ik haar in ken nis van de bijzonderheden betreffende het telegram. „Als het mij betrof, zou ik nie: weten, wie het afgezonden had, of het moest Da Costa zijn." Zij schudde haar hoofd. „Van Da Costa kan het piet zijn. Als er een bericht te zen den was, zou hij het eerst wel aan Guarez "eseind hebben. Het is meer waarschijn lijk afkomstig van Lord Sangatte." „Sangatteherhaalde ik verbaasd. „Wat ter wereld kan Sangatte met deze geschie denis te maken hebben Mercia keek eenigszins verlegen. „Ik weet het niet, maar ik vrees, dat je neef iets heeft verteld. Zij spraken gisteravond over hem; zij, zij" hier hield zij aanze lend op. „Ja, en", zei ik aanmoedigend. Ik voelde haar hand, die in de mi ne lag zich samenknijpen. „Ik geloof, dat Lord Sangatte hem wilde helpen, als zij mij aar. hem gaven. Daarom denk ik, was het, dat Guarez niet wilde heben," dat Rojas mij doodschoot." Ik had eenige oogenblikken noodig, om het snooIe plan van deze schurken i:i mij op te remen. Juist op 't ooge-b'ik, dat ik een liefelijkheid aan het adres van dat dat de verhouding tuschen werkgevers- en werknemersorganisaties reeds voldoende sterk zou zijn. Thans is deze zaak in de Kamer weder ter sprake gebracht en heeft de minister van Waterstaat ernstige over weging toegezegd. Ook Ged. Staten wijden hun volle aan dacht aan deze aangelegenheid. De heer Borghols (Ged. Staten) acht de zorg voor de provinciale wegen bij den hoofdingenieur van den prov. waterstaat in deze provincie in goede handen. Het is niet wel mogelijk, de kosten tevoren steeds met juistheid op te geven. Over .ve gen wordt of bij het volgende wegenverslag iets meer definitiefs omtrent de financieele uitkomst kan worden gezegd. Het wegenve: slag wordt daarop voor kennisgeving aangenomen. De vergadering wordt verdaagd tot van ochtend elf uur. ARBEID IN WINKELS. Van 18 tot 31 December. In afwachting van art. 3 van het Werk tijdenbesluit voor Winkels mag door een persoon boven 18 jaar in het tijdvak van 18 tot en met 2-1 December gedurende 11 uren per dag en 62 uren per week op alle werkdagen arbeid worden verricht. Perso nen beneden den leeftijd van 18 jaar blij ven gebonden a"n een werktijd van 9 1/2 uur [-er dag en 53 uren per weekboven dien moc'.en de werkuren van deze jeug dige personen tusschen 8 uur 's morgens en 8 uur 's avonds liggen. Bovendien mag winkelpersoneel boven 18 jaar arbeid verrichten als volgt: in winkels, waar ui: sluitend of in hoofd zaak broed, banket, suikerwerk en choco lade wordt verkocht, mag op 25 Decem ber gedurende ten hoogste 11 uren, op 31 December ten hoogste gedurende 13 uren en bovendien in de week, waarin 31 Dec. valt. gedurende ten hoogste 62 uren ar beid worden verricht. In bloemenwinkels op 22^ 23, 24 en 30 December gedurende ten hoogste 14 uren per dag, op 31 December gedurende ten hoogste 12 uren, en bovendien in de week, waarin 3 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. In vischwinkels gedurende ten hoogste 11 uren op 30 December, op 31 December gedurende ten hoogste 14 uren en boven dien in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste €2 uren. Tijdelijke afwijkingen van de arbeidslijst, in slagerswinkels en in winkels van vleeschwaren op 31 December gedurende ten hoogste 11 uren. In verband met vorenstaande uitzonde ringsregeling moeten ingevolge artikel 24 van het Winkelwerktijdenbesluit worden aangegeven door vermelding van de voor die dagen geldende regeling op een ge schrift, dat door den patroon, of den be voegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van nieuwe arbeidslijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist genoemde geschrift behoeft niet aan de Arbeidsinspectie te worden gezon den. MR. VAN D00RNE EN DE A. V. R. 0. Mr. Van Doorne, die Zaterdagmiddag uit het bestuur va-n de A.V.R.O. is geworpen en als lid geroyeerd, heeft aan de bladen enkele mededeelingen gedaan. Waarom is hij van boord gezet Ik zou debet zijn aan de publicaties in „De Gelderlander" betreffende de verhouding van de A.V.R.O. tot een bepaald persorgaan, voortvloeiende uit de financieele verhouding waarin en kele leidende personen in de A.V.R.O. tot dit orgaan zoi'den staan. Ik zou mij hebben schuldig ge- ma a1 t aan het verraad van A.V.R.O.- geheimen aan de Katholieke pers Mr. Van Doorne heeft aan het bestuur van de A.V.R.O. het volgende schrijven ge zonden: Onder herhaling van zijn eisch ter alge- meene vergadering gedaan tot het instel len van een commissie van onderzoek deelt ondergetoekende hierbij mede, dat hij de- schunnige complot wilde richten, weer klonk de toeter van onze auio, zoodat de zegenwensch voor mijn vijanden niet tot zijn recht kwam. „Als dat het geval is", zei ik, „heb ik eon paar woordjes met Sangatte te spre ken." Er volgde eenige oogenblikken van zwij gen. „Mercia". vervolgde ik, „waarom noem je jezelf Miss de Rosen ik veronderstel, dat Tregattock weet wie je bent. Hij her kende mij natuurijk als Prado op dat bal." Zij schudde haar hoofd. „Neen, hij weet niet, dat ik Mercia Solano ben. Hij was eon vriend van mijn vader, toen hii in San Luca was; ik was toen nog een klein meis je. Later toen ik naar Engeland gou gaan. schreven eenige vrienden hem over mij en Lady Tregattock noodigde mij uit bij haar te logeeren." „Maar, waarom hield je je waren naam verborgen „Ik weischte niet, dat de moordenaar van mijn vader zou weten, aat ik in Enge land was." Dan keerde zij zich met een hartstochtelijke ui'barsting van haar stem tot mij: „O, ik heb je mijn vertrouwen ge schonken, ik heb je onvoorwaardelijk ver trouwd met geheel mijn hart. Toe, zeg mii, om Godswil wie ben je jij die zoo sprekend op Prado lijkt, dat zelfs Guarez misleid wordt." Wat zou ik niet hebben willen geven, als hel mij mogelijk ware geweest haar vraag naar waarheid te beantwoorden! Doch als een zwarte slagboom verrees mijn belof e aan Prado tusschen ons. Ik begreep zeer goed, dat haar harts'ochtelüke liefde voor haar vader die. er in haar hart was geworteld, dan haar liefde voor mijen hoe 'n groote schurk Prado ook mocht zijn, UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Vrijdag 19 December. Huizen, 1875 M KRO-U i t z e n d i n f 8.009.15 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Ziekenuurtje. 12.0112 15 Politieberichten. 12.301.30 Twee telefoongesprekken tus schen Nederland en Indië. I.30—2.C0 Concert KRO-kwintet 2.002.45 Kookpraatje mej. Lauwere. 3.15—4.00 Gramofoonplaten. 4.006.45 Concert. KR O-orkest. 6.45- 7.15 Cursus Engelsch. 7.15—7.30 Felix Timmermans: „Vlaam- sche Humor". 7.30—8.00 Politieberichten. 8.00—9.00 Concert Haarl. Ork. Vereen, o. 1. v. E. van Beinura. H. W. Ramselaar (piano). 9.00—9.10 Vaz Dias. 9.10—9.C0 Causerie Felix Timmermans. 9.3010.30 Vervolg concert. 10.3012.00 Gramofoonplaten. Hil- trsura. 298 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Fritz Bouwmeester: „De geestver schijning" en „Het Gebed des Konings" uit Ham'et" van Shakespeare. 10.30 Ziekenuurtje. II.30 Gramcfoon; laten. 12.002 00 Concert Omroeporkest. 2 05—2.30 Schooluitzending. 2.303.00 Gramifoonplaten. 3.004.00 Concert AVRO-Kwin-tet. 4.00 Orgelscel Johan Jong. 4.45 Kinderuurtje. 5.30 Concert VARA-orkest en Gramo- fccnplaten 7.C0 Actueel Nieuws door het N. V. V. 7.15 Literaire Causerie A. M. de Jong. 11.00 Gramofoonplaten. Darentry, 1554.4 M. 19 35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12 20 Concert. 12 50 Orgelspel door B. Hollins. F. Man- ley (bas). 1.502.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconceit. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Lezing en belichten. 7.C0 S. Eaton en M. Mullinar (viool en piano). 7.20 r ezingen. 8.05 Pianorecital door E. Lrsh. 8.20 „De Messias", oratorium van Han- de'. 9.20 Berichten. 9.35 Vervolg concert. 10.35 Lezing en berichten. 10.5512.20 Dansmuziek. „Radio Pan s" 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Causerie met muzik. illustratie. 9.05 „Iphigenie en Tauride" van- Gluck. Koor, orkest en sclisten. zen eisch als volgt wenscht te formulee ren: 1. Er zal worden benoemd een eere raad die als commissie van onderzoek Qiet de ruimst mogelijke bevoegdheden zal fun geeren. 2. Een lid van den eereraad zal be noerad worden door ondergeteekende. een door uw bestuur, terwijl de twee gekoze nen een derde zullen benoemen. Onderge teekende heeft het recht tegen de keuze van dezen derde bezwaar te maken indien deze lid is van dc A.V.R.O. 3. Alle vergaderingen van de commis sie kunnen worden bijgewoond door on dergeteekende, den voorzitter van de A. V.R.O. en do pers, behoudens de yergade ring waarin de raad zijp overwegingen en conclusie zal opstellen. 4. De raad zal de door partijen ver langde getuigen hooren. Alle getuigenver klaringen worden afgelegd onder eede, ik had mijn woord gegeven, dat ik zijn ge heim drie weken zou bewaren. Nog slechts enkele dagen, Mercia", pleitte ik. „God weet, dat jk je nu alles zqu willen zeggen, als ik kon, maar ik hem mijn woord verpand en ik kan het niet bre ken." Zij gaf niet onmiddellijk antwoord. Toen kwam het langzaam, fluisterend ovcy haar lippen: „Het zij, zooals jij wilt. Ik ver trouw je volkomen, omdat omdat ik je liefheb." Een plotseling getoeter van Billy, een hevige schok van de auto, die ons bijna in een heg slingerde en wij waren weer, midden op den donkeren weg, terwijl ons een liefelijk duet van ondubbelzinnigheden achterna werd geschreeuwd. Billy keek ons glimlachend over zijn schouder aan. „Netjes gelapt hè?" riep hij. „Dat komt er van, als ze midden op den weg loopen te minnekoozeq." „Waar zijn wij?" vroeg ik. Hij wees op een menigte opeengehoopte lichten, recht voor ons uit, die lange strc pen uitstraalden in de diepte duisternis. „Dat is Romford, tenminste dat moet het zijn. Ik zal nu een beetje zachter moe ten rijden. Wij komen nu in de beschaafde wereld." Door de schijnbaar cindelooze buitenwij ken van Londen, namen wij langzaam on zen weg naar de zuidwestelijke richting. Billy reed met zijn nooit wankelend zelf vertrouwen, zonder ook maar eenmaal der. weg te vragen, doch stelde zich, naar het scheen, tevreden met nu en dan eens naar de ster;en te kijken, om zich te vergewis sen, dat hij in de goede richting #as. „Londen kan je niet voorbijrijden", zei hij over zijn schouder tot ons, „zelfs al zou je willen", liet hij er op volgen. Kaluodbortf. 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert. Zang. 4.204.50 Kinferuurtje. 7.208.35 Kerkccncert. Orgelspel en zang. 8.459.15 „Plat og Krone". Blijspel van A. A. Milne. 9.3010.30 Kamermuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 0.50 Gramofoonplaten. 8.35 Orkestconcert en zang. 9.20 Liederen-voordracht. 9.50 Dansmuziek. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de Sarov. Z e e s e n. 1635 At. 5.4011.20 Lezingen en lessen. 11.2011.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonplaten. I.503.50 Voordrachten en lessen. 3.50-4.50 Concert. 4.507.20 Lezingen en lessen. 7.20 Voordracht. 7.50 Opera-uitzending m. m. v. orkest en koor. 9.35 Berichten en daarna tot ca. 11.40 Avondconcert. Langenberg. 473 M- 6.207.20 Gramofoonplaten. 10.00—10.15 Gramofoonplaten. II.50 Gramofoonplaten. 12.25 Concert. Orkest en bariton. 1.355.35 Orkestconcert. 7.05—7.50 Orkestconcert. 8.20 „Tiers sprechen. dieb an". Orkest, koor, solozang en declamatie. Hierna be richten en tot 11.20 Dansmuziek. RADIOVERBINDING MET DE IN DIE- VLIEGTUIGEN. Resultaten der kortegotfpro9ven. De resultaten van de kortegolf-proeven met het vliegtuig PH-AGA op de terug vlucht, stellen een bijna onafgebroken ver binding ran do vliegtuigen op de lijn Am- sterdam-Batavia met Nederland en Indië op de kortegolf in uitzicht. Blijkens de uit Indië ontvangen mede deelingen heeft de Radiodienst te Ban doeng een goede verbinding met het vlieg tuig onderhouden op een golflengte van £0,6 M. tot de landing in Calcutta (afstand on geveer 4000 K.M.), daarna zijn de seinen van het vliegtuig te Bandoeng tot kort voor de landing in Jask goed ontvangen (afstand ongeveer 6000 K.M.), doch slaagde men er niet in een tweezijdige verbinding tot stand te brengen. Daarbij moet in het oog worden gohouden, dat het vliegtuig op dit gedeelte van do route bijna onaf gebroken op do langegolf met de Britsch- Indische stations dient te werken, zoodat weinig tijd over is voor de kortegolf-proe ven. Gisteren 17 December, zijn de seinen van het vliegtuig voor het ee:st op de korte golf rechtstreeks door den rijksberichteu- clienst voor de luchtvaart te Schiphol ont vangen. Het volgende bericht werd opgeno men: Positie 10.22 G.M.T. Amara. Vliegen boven de welken. Landen tusschen 12 en 12.15 uur te Bagdad. waarvan notarieel proces-verbaal zal wor den opgemaakt. 5. Teder die eenige bestuursfunctie in de A.V.R.O. vervult en als getuige ge hoord wordt, wordt geacht ontslagen te zijn van iederen plicht tot geheimhouding als bekleeder dier functie. Hetzelfde geldt voor de employé'» der A.V.R.O. 6. Partijen hebben het recht den getui gen vragen te stollen, welk recht ook aan getuigen onderling toekomt 7. Na beëindiging van het onderzoek, doch voor de eind-uitspraak heeft onder geteekende het recht de 'cgen hem dooi den voorzitter ter vergadering van 13 de zer uitgebracht beschuldigine te weerleg gen. Dc uits-iraak van den Raad wordt ge •ubliceerd door pers communiqué s, in de Radiobo'e en voor de microioon. Basis voor onderzoek is de beschuldi ging door den voorzitter ter vergadering van 13 dezer voorgelezen, zonder eenige verkorting, weglating of verandering. Eindelijk, na onnoemelijk veel straten te hebben doorgereden, begonnen de hui zen plaats te maken voor winkels, magazij nen en ccfé's en binnen eenige minuten waren wij in de hoofdstraten van de eigen lijke City. „Ziezoo", zei Billy met eenige zelfvol doening, „nu raken wij al een aardig eind je op weg. Waar wil je heen „Mercia gaat vannacht naar een hotel" zei ik. „Wij zullen haar er heen brengen en dan gaan wij naar Park-Lane." „Wat denk je van de „Inns of Court", stelde hij voor. „Ik heb daar de vorige maand een paar weken gelogeerd, zoo doende ken ik den directeur". Mercia, die zeer vermoeid scheen, knik te bevestigend. „Ja, dat is wel goed, Billy", zei ik. „Ga jij dan maar eerst naar binnen, om de ka mer te bespreken." Wij reden langs Man sion House en draaiden toen af naa Cheapside, waar wij voor het hotel sti hielden. Billy wrong zich een weinigje ver sbijfd uit de auto. „Ik zal even naar binnen gaan en eer ander in orde maken', zei hij. ,,'t Zal n langer dan een minuut duren." Mercia en ik bleven in de auto. Het dere licht van de ontvolkte straat, st< mij in staat Mercia na dezen donke rit te kunnen zien en tot mijn vree constateerde ik, dat haar gelaat een bl vertoonde. Ik nam haar hand en bra haar aan mijn lippen. „Tot morgen, lieveling", zei ik. „Ik je morgenochtend, voor je naar de fam Tregat ock gaat, opbellen. Dan kunnen tevens afspreken, waar en wanneer wij kaar weer zullen ontmoeten." (Wordt vervolg

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9