RECHTZAKEN Burgerlijke Stand VRAGENBUS DONr>FPt>AG 18 DECEMBER 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWF.EDE BLAD PAU. 7 GEMEENTERAAD VAN Al KEMADE De Baad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag te 2 uur. Voorzitter do Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden do notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Aan de orde is de agenda: lo. Vaststel ling aantal te heffen opcenten op de hoofdsom der gemeente-fondsbelasting, voor het belastingjaar 19311932. De voorzitter herinnert er aan, dat in maand Juni van dit jaar door den Raad het geheele belastingstelsel is herzien ge worden. De betrekkelijke verordeningen zijn alle koninklijk goedgekeurd. In de ver ordening, regelende het aantal te hef.'en opcenten op de gemeentefondsbelasting, was een bepaling opgenomen, dat jaar lijks onder Koninklijke goedkeuring het aantal te heffen opcenten in het volgend belastingjaar noodig door den raad zou worden vastgesteld. Spr. had gedacht dit geral te zullen vaststellen in de maand April van elk jaar, omdat dan meer gege vens omtrent de inkomens van het vorige jaar zouden bekend zijn. Oe Minister van Binnenlandsche Zaken wenscht, dat voor 1 Januari het aantal to heffen opcenten door den Baad wordt bepaald. B. en W. hebben echter nog geen gegevens kunnen krijgen, ten einde het getal opcenten met juistheid te bepalen. Mede in verband met de ma laise waarin tuinderij en veehouderij zich bevinden ste'Ien B. en W. voor het getal opcenten te bepalen op 80. Do heer de Vette vraagt inlichtingen over de foncfsbelasting. De voorz. antwoordt, dat de tarieven in de wet zijn genoemd. Een slag in 't duister. De heer Rotteveel merkt op, dat het bepalen van het getal opcenten toch nog een slag in het duister is. De voorzitter is het hiermede volkomen eens, doch we heb ben ons maar te houden aan de voorschrift ten van hoogerhand gegeven. Z.h.s. wordt het getal opcenten op de gemeente-fonds- bel -sting bepaald op 80. Benoeming van een vakonderwijzeres aan de O. L. school te Kaag. Als eenice sollicitante heeft zich aangemeld mej. W. E. M. Loognjan uit Haarlemmermeer, die met algemeene steïnmen wordt benoemd als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan genoemde school en wel ingaande 1 Januari a-s. De wegwerker F. P. Huigsloot, die voor een jaar tijdelijk was aangesteld wordt op voorstel van B. en W. met alge meene stemmen voor vast benoemd. De heer de Vette vraagt of voor den wegwer ker Spruijt een oproeping wordt geplaatst. De voorzitter antwoordt dat in verband met de overname van den weg Leiden Nieuwe Wetering geen wegwerker in dienst wordt genomen. De open te vallen plaats zal door tijdelijk personeel worden aange vuld. Voorstel van B. en W. om aan te koopen 5 aandeelen in het maatschappelijk kapi taal der N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage en tot verkoop van het Staatsschuldboekje ten name van deze ge meente nominaal groot 6000. De voorzit ter doet allereerst voorlezing van het schrij- ven van de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten, waarbij zij verzoekt eenige aandeelen te nemen. B. en W. gevoelen hiervoor veel omdat de Bank zeer nuttig werkt in het belang der gemeenten. De vraag was ech ter hoe zal de gemeente dekking zoeken voor den aankoop dezer aandeelen. Voor het Staatsschuldboebje werd indertijd be taald 4653.75, terwijl het naar den thans geldende koers ongeveer ƒ4800 zal opbren gen. De bank keert gedurende de laatste 8 jaren een dividend uit van 6 pet, ter wijl het boekje slechts 3 pet. werpt. De heer Rotteveel vraagt, of de bank een vast dividend uitkeert. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Heemskerk vraagt, of het boekje op de beurs verhandeld wordt. De voorzitter antwoordt hierop bevestigend. De heer de Vette kan zijn goedkeuring zoo maar niet aan dit voorstel geven, want bij de verla ging van de rente bestaat het niet, dat de Bank 6 pet. zal blijven uitbetalen. De voor zitter merkt op, dat de heer de Vette di vidend en rente niet moet verwarren. Het ken best gebeuren dat het dividend het vol gende jaar nog hooger is. Hierna wordt z.h s. besloten het Staats schuldboekje te evrkoopen en hiervoor aan te koopen 5 aandeelen Bank Ned. Gemeen ten elk groot 1C00. Bespreking verhouring post- en tele graafkantoor met ambtenaarswoning. De voorzitter herinnert er aan, dat ingaande 13 October 1931 afloopt de huur van dit gebouw. Met het hoofd van de Rijksgebou wen heeft het gemeentebestuur reeds on derhandeld en hoewel in vorige raadsver gadering op voorstel van den heer Bontje was besloten dit gebouw met de woning niet lager te verhuren dan 2000 is het B. en W. niet mogen gelukken deze huurprijs te handhaven. Thans is bericht ingekomen dat het Rijk bereid is het gebouw in te huren voor den tijd van 5 jaren tegen een jaarlijkschcn huurprijs van 1750. B. en W. hebben getracht een huurcon tract te krijgen voor 10 jaren. Het Rijk geeft evenwel voorkeur aan 5 jaren. Vele leden voelen meer voor 10 jaren. Besloten wordt het post- en telegraafkantoor met woning aan het Rijk voor 10 jaren te ver huren. Wijziging van de gemeenschappelijke re geling met de gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude betreffende den aanleg van een drinkwaterleiding. Van Ged. Staten is terugontvangen de gemeenschappelijke regeling. Zij wenschen een tweetal artikelen nog nader aangevuld te zien. De voor zitter leest het schrijven van Ged. Staten vor. B. en W. stellen den Raad voor aan le gemaakte opmerkingen tegemoet te ko men, waartoe z.h.s. wordt besloten. Het duurde lang voor de brand? spuit er was. Bij de wijziging van de geraeentebegroo- ting merkt de heer Rietbroek op, dat hij een post heeft gezien ad 100 voor ver- hooging van de aanschaffing brandblusch- miJdelen. Deze houdt, zeker verband met den laatst plaats gehad hebbenden brand. Naar aanleiding hiervan zou spr. gaarne zien dat in de instructie van den wegwer kers een bepaling wordt opgenomen, dat zij verplicht zijn bij het ontdekken van brand zich zoo spoedig mogelijk naar het brandspuithuis te begeven, ten einde de motorbrandspuit naar de plaats van den brand te vervoeren. De heer Rotteveel zegt, dat het bij den vorigen brand zeer lang heeft geduurd eer de spuit er was. Zelfs had hij vernomen, dat de spuit niet wilde uitrukken. De voorzitter antwoorde dat deze beweringen geheel bezijden de waarheid zijn. Spr. wenscht hierop thans niet nader in te gaan. De wijziging van de begrooting wordt onveranderd vastgesteld. Reclame schoolgeld. Deze worden afge handeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Het 2e suppletoir kohier hondenbelas ting wordt vastgesteld met een bedrag ad 5. Tot de ingekomen stukken behoorden o.a. een verzoek van de Gewestelijke Land stormcommissie Zuid Holland West te Den Haag om een subsidie te mogen ontvangen groot 50. Hierop wordt evenwe afwijzend beschikt. Eveneens wordt afwijzend be schikt om een verzoek van .het Departe ment Rijnsaterwoude van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen om subsidie groet 50 voor het bezoeken door één leerling uit deze gemeente van den cursus in de electro-techniek. Voorts een verzoek van G. Kook Pzn. te Roelofarendsveen, om een tegemoetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor zijn zoontje dat de zwakzinnigenschool te Leiden bezoekt. De Lageronderwijswet verplicht de ge meente niet een vergoeding hiervoor te ge ven omdat het hier betreft buitengewoon lager onderwijs, waarop art. 13 der Lager onderwijswet niet van toepassing is. B. en W. waren wel gekomen met een voorstel om op billijkheidsgrond een bijdrage te ge ven, doch gezien het inkomen van adres sant kunnen B. en W. geen vrijheid vin den thans hierop goedgunstig te advisee- ren. De Raad gaat met het voorstel van B. en W. volkomen accoord. Tot*slol wordt nog in behandeling geno men een verzoek van G. Zekveld, huurder van de landerijen te Huigsloot om vermin dering van de door hem verschuldigde huur penningen voor genoemde landerijen en om vergunning tot onderverhuring van enkele perceelen land. De voorzitter stelt voor het laatste verzoek in behandeling te nemen en het andere verzoek in geheime zitting te behandelen. De heer Riet broek zou gaarne zien, dat ook dit verzoek in ge heime zitting zou worden behandeld. De voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar. Een brand, die stof opjoeg. Spr. stelt thans de rondvraag aan de orde. De heer de Jong opent de rondvraag. Hoewel spr. zelden hiervan gebruik maakt j acht spr. zich toch verplicht nog even te- rug te komen op het bij de wijziging van de gemeen te- be groot ing ter sprake ge brachte n.l. de brand te Oud-Ade. Deze brand heeft heel wat stof op doen waaien en verschillende klachten zijn er tegen het gemeentebestuur geuit, zoodat spr. het in het gemeentebelang acht dat deze zaak eens terdege hier besproken wordt. De heer Heemskerk heeft ook vele klach- ten gehoord. De motorspuit was meer dan anderhalf uur te laat op het terrein van den brand. Gelukkig was de wind voor de boerderij gunstig, anders had deze er ge heel aangegaan. De voorzitter had liever deze zaak niet ter sprake gebracht, vooral nu bij deze zaak een lid van den Raad is betrokken. Spr. heeft van zeer betrouwbare zijde ver nomen, dat de heer de Vette de oorzaak van de vertragsing heeft gemeend hier aan toe te moeten schrijven dat de boer derij niet bij de maatschappij welke hij vertegenwoordigt verzekerd was, anders zoo heeft de heer de Vette zich uitgela ten, zou de spuit er wel eerder geweest zijn. Spr. weet nog niet welke maatregelen hij tegen den heer de Vette zal nemen, doch hij acht het beneden zijn waardigheid hierop nog verder in te gaan. Ook op de vergadering der Brandwaarborg-Maat schappij schijnt de heer de Vette zich nog al kras te hebben uitgelaten.. Komende tot de brand zelf, deelt spr. allereerst me de, dat hij niet in de gemeente aanwezig was. Spr. was dien ochtend te Ter Aar. Ook de wethouder, de heer de Jong was afwezig. De gemeente-secretaris heeft de brand geregeld en hem komt allen lof toe voor zijn optreden. Het had niet vlugger gekund. Het lijkt den voorzitter dan ook het beste het woord te geven aan den ge- meente-secretarns, die de vergadering me dedeelt, dat hij om kwart voor elf door het postkantoor werd opgebeld, met de mede- deeling of hij wist dat er brand was te Oud-Ade. Onmiddellijk stelde spr. de vraag of de motorspuit moest uitruken, daar hij hierop peen voldoend antwoord kreeg belde hij onmiddellijk Beelen te Rijpwetering op met verzoek bij den commandant te Rijp- wetering te laten vragen of de brand van dien omvang was, dat de motorspuit moest uitrukken. Op het antwoord werd echter niet gewacht. De manschappen werden met bekwamen spoed opgeroepen en binnen een kwartier stond het personeel gereed om uit te rukken. De motorbrandspuit is nog door het se- cretariepersoneel naar buiten gebracht. De vrachtwagen van de gemeente 'bevindt zich echter in het Lageland en-toen heeft spr. beslag gelegd op de vrachtwagen van Hoogenboom. Hoogenboom Was echter niet thuis. Zijn vrouw gaf vergunning om den wagen te gebruiken, mits L. Beuk van Oudeweiering den wagen zou besturen. Beuk kwam in zijn auto onmiddellijk, vloog naar de garage, maar het sleuteltje was niet in den wagen, zodat we niet konden rijden. Beuk stelde hierop zijn luxe wa gen ter beschikking. De kap was omlaag gehaald en zoo werd de motorspuit met een hefboom door de brandweerlieden vast gehouden. Dat door deze samenloop van omstandigheden de spuit laat op de plaats aankwam is te begrijpen, doch met de bes te wil van de wereld had het ook niet vlug ger gekund. Daarbij kwam nog dat de boer derij zoo ongelegen lag, dat op den dijk door de auto de motorspuit niet meer ge trokken kon worden, zoodat deze met de hand moest vervoerd worden. Zoodra we op de plaats van den brand aankwamen, ging de heer de Vette knap tegen ons te keer, zoodat ik mij verplicht heb gezien hem hierover te onderhouden. Vooral van een lid van den raad mag men toch verwach ten dat eerst een onderzoek naar de oor zaak der vertraging wordt ingesteld, dan zoo maar langs den neus weg op de brand weer en het gemeentebestuur een blaam te werpen. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn uiteenzetting, waarna de raad in geheime zitting gaat. Verlaging van grondhuur. Na heropening wordt met algemeene stemmen besloten aan den huurder G. Zek veld 15 pet. verlaging van huur te verlee- nen, terwijl de raad tevens besluit deze verlaging eveneens van toepassing te ver klaren voor de overige huurders van tuin gronden. We brengen den raad gaarne hulde voor dit besluit. H00GMADE. Volksbond. Dinsdag hield de R. K. Volksbond haar maandelijksche vergade ring. De voorz. opende de vergadering met gebed, heette de leden en vooral de nieu we en jonge leden hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat het leden mogen worden, die een 6teun zullen zijn van den Bond. De secretaris lag de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna werd het Bondslied gezongen met piano begeleiding van mej. Opdam. De voorz. dankte mej. Opdam voor haar begeleiding. Vervolgens werden er eenige circulaires behandeld, o.a. een schrijven van den voor zitter, dat hij als zoodanig ontslag nam. De 2e voorzitter dankte uit naam van de vergadering voor hetgeen de voorzitter voor den Bond gedaan had. De mededeelingen gingen over het jaar feest, de gratis verloting en de verkiezing van het bestuur, wegens aftreden van den Sen voorzitter, len secretaris, 2en pen ningmeester en vacature eerste voorzitter. CandidatenHjsten kunnen worden ingezon den tot de eerstvolgende vergadering bij den secretaris. Daarna werd even gepau zeerd om te genieten van een kop koffie of bier, met een koekje en een sigaar. Daarna kreeg de geest, adviseur het woord. Spr. richtte zich vooral tot de jon gere leden en sprak over de heldenmoed van de 3200 Hollandsche jongens, die als Zouaven rondom Rome hebben gevochten voor de rechten van den Paus en van de H. Kerk. Met schoone woorden schilderde spr. hun heldendaden en spr. hoopte, dat ook de jonge Volksbonders, wel niet zoo als bovengenoemde jongens, maar toch met evenveel heldenmoed strijden zullen voor onzen Bond en voor de H. Kerk. De voorz. dankte den geest, adviseur voor zijn schoone woorden en hoopte dat zijn woorden vrucht mogen dragen. De rondvraag gaf wel stof tot spreken en de gestelde vragen werden naar best vermogen beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde, 6loot de voorzitter de verga dering met gebed. Hulp in Nood bracht op 1.48 NOOTDORP. Volksbond. Deze week hield de R. K. Volksbond een ledenvergadering in het vereenigingsgebouw aan den Veen weg. Deze" vergadering was iets beter bezocht als voorheen. De voorzitter, de heer Th. Lindeman, opende met het toepasselijk gebed, waarna door den secretaris, den heer P. v. Lochem, de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ook las spreker eenige ingekomen stukken. De voorzitter deelde mede, dat twee leden der t-ooneel- club aangenomen waren als eereleden, om dat zij geen werkend lid der. R. K. Volks bond wenschten te worden. De heer C. Jansen zegt, dat de naam van eerelid hun niet toekomt en wil probeeren deze leden als donateurs op te schrijven. De voorz. zegt. dat zij volgens de oude 6tatuten als eere-leden zijn opgeschreven, en volgens de nieuwe statuten als buitengewone leden. Hiermede werd genoegen genomen. De voorz. gaf zijn spijt te kennen, dat de heer van den Akker dezen avond verhinderd was als spreker op te treden en gaf nu het woord aan dden weleerw. heer Blan- kers, kapelaan van deze parochie. Deze hield een lezing over de werken van dr. H. Sohaepman, wat bij allen goed in den smaak viel. De voorz. dankte den kape laan voor zijn mooie rede. Bij de rondvraag vroeg de heer Jansen of het bestuur wil zorgen, dat door de Katholieken, welke geabonneerd zijn op een neutrale krant, wat hier in Nootdorp nog vaak voorkomt, een Katholieke krant wordt gelezen. Spr. zegt ook, dat van de leesbibliotheek „St. Paulus" zoo weinig gebruik wordt gemaakt. Het bestuur zal zorgen, dat beide punten veranderd wor den. Van de rondvraag werd nog druk ge bruik gemaakt, waarna sluiting. DE ZWENDEL MET HOLLANDSCHE KAAS. Het Haagsch gerechtshof heeft arrest gewezen in de zaak van een koopman uit Rotterdam en een koopman uit Arnhem, die in hooger beroep hadden terecht gestaan wegens oplichting, meermalen gepleegd. Verdachten zouden door middel van ad- vertentiën in Engelsche bladen en tijd schriften een groot aantal personen heb ben bewogen tofc het verzenden van post wissels, onder voorspiegeling, daarvoor een Edammer kaas te zullen ontvangen. Het OM. bij de rechtbank had tegen beide verdachten resp. zes maanden en een jaar en drie maanden gevangenisstraf ge vorderd, doch de rechtbank had hen vrij gesproken. Het O.M. bij het gerechtshof had 3 Dec. j.l. vernietiging en veroordeeling van den ecnen verdachte tot zes maanden en van den anderen tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof veroordeelde gisteren beide verdachten tot twee maanden gevangenisstraf. Aan den eersten verdachte legde het Hof deze straf echter voorwaardelijk op, met een proeftijd van drie jaar. Oneerlijke mededinging enz. De N.V. Jesaia Lissauer en Zonen's Groothandel in Manufacturen te Amster dam bracht ondergoederen in den handel, voorzien van een merk, bestaande uit een hoefijzer waarop en waarbinnen de woor den: „Zuivere wol, Prima kwaliteit, Krimpvrij". Dit merk werd op 6 Mei 1930 in de registers van het Bureau voor den In- dus: rieelcn Eigendom ingeschreven. Verdacht ondergoederen, niet afkomstig van genoemde naaml. vennootschap, in den handel gebracht, ten verkoop in voorraad en verkocht te hebben, stond de directeur van de N.V. Emanuel Lissauers Manufac- turenhandcl te Amsterdam voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank te recht: lo. wegens oneerlijke mededinging, gepleegd in de jaren 1929 en 1930; 2o. we- j gens het verkoopen en ten verkoop in voorraad hebben van waren, voorzien van j een merk waarop een ander recht heeft, j gepleegd op 1 Mei, 6 Mei en 1 Juni 1930. De verdachte ontkende. Hij was vroeger I deelgenoot van de N.V. Jesaia Lissauer en is vervolgens voor zichzelf begonnen. Zijn naaml. vennootschap bestond van 1924 af I en reeds in 1923 is hij begonnen een hoef- I ijzer als merk voor tricotgooderen te gtf- bruiken. i Het O.M., mr. van Dullemen, achtte het 'ten laste gelegde bewezen en eischte vei;- i dacht es veroordecling tot 150 boete of i 30 dagen hechtenis. Mr. J. E. W. Duys, de verdediger, ver zocht vrijspraak of ontslag van rechtsver volging en, in iccler geval, aanhouding der zaak totdat in de civiele procedure zal zijn beslist. Uitspraak 31 December a.s. wedr. 84 jaar A. Molenaar man 68 jaar A. M. Simonis zn 70 jaar J. de Heer man 42 jaar B. L. Brussel zn. 5 jaar G. Meijer we>de. A. Gorter wede. 78 jaar J. Hoogenboom zn 44 jaar J. H. G. N. van Uden—Loef vr. 60 jaar G. J. Vrins man 52 jaar W. B. Berkemijer man 48 jaar M. van der PluijmHofkes wede. 80 jaar J. Jacobs zn. 4 maanden. LEIDEN. Geboren Pieter Everardus, zoon v. P. E. Dusoswa en A. M. de Haart Wil- j lem Mar in us Johannes, zoon van C. J. Hulsebosch en T. Blokdijk Alyda Milda, dochter van A. van Gijn en M. M. Reben- tisoh Johannes Arend, zoon van J. A. Meesters en G. J. v. d. Peel Hendrica Anna Antonia, dochter van H. Rooijakkers en C. J. Verberg Antoon, zoon van A. Siera en C. M. van Wijk Willy Johanna dochter van P. van der Kwaak en w. o. Verkade Andries, zoon van P. Neute boom en A. Sloos Jacobus Hermanus, zoon van PP .v. d. Wijngaard en G. Lipka Gerardus, zoon van J. Kluivers en J. Visser Johannes Andreas, zoon van A. Nieuwenburg en M. Slegtenhorst Frans, zoon van F. Piket en J. de Roo Christi na Helena, dochter van G: L. N. Wijling en W. Glimmerveen Johannes Adriaan, zoon van J. P. van der Zwet en H. C. W. Verhaar Nicolaas, zoon van W. Schou ten en R. Libochant Adriana Maria, dochter van J. la Crois en A. van der Nat Cornelia Maria, dochter van J. Booi en A. M. Puttenaar Adolf Johannes, zoon van A. J. van Tienen en A. P. W. Suijker Otto Hubertus, zoon van A. C. van Tuijn en B. Rietra Johanna Jacoba, dochter van C. J. Brouwer en D. Gijben Nicolaas Gerardus, zoon van J. H. de Lam boy en C. T. de Vos Simon, zoon van S. van Meijgaarden en J. Spierenburg Johannes Theodorus Martinus. zoon van M. P. J. v. d. Kraaij en A. C. M. v. Daalen Karei, zoon van G. Heruer en A. Blan- sjaar Martinus, zoon van G. H. Blikman en C. van Es Helena Mathilda, dochter van J. de Hooge en J. Steenbergen Willem, zoon van A. v. d. Helm en A. M. Pesant Aagje, dochter van M. Noort en A. Sira Theodorus Willem, zoon van J. den Hoek en J. M. Pet Johannes Jaco bus, zoon van C. Hogenes en E. P. Sluis Slisabcth Clasina Coma., dochter van C. C. Brouwer en C. P. Steenbergen Franciscus, zoon van B. Overdijk en J. A. Lange veld. Getrouwd: H. Smit jm en J. Bodrij jd J. Webbers jm en C. Tisseur jd F. B. W. Rasing jm. en D. P. Gaillard jd G. J. Begieneman jm en J. T. v. d. Lin de jd J. C. Cornelisse jm en P. Hille- brand jd G. W. v. d. Lelie jm en C. C. H. Marks jd A. Stigter jm en C. A. Stij- ger jd N. A. Leuering jm en A. Pikaar jd. Overleden: A. HölscherDobbe vr. 75 jaar C. J. Verhoef zn. 77 jaar J. J. Moot en zn 13 jaar F. W. J. de Jong Te Leiden gevestigd. H. J. Asteleijner, bakker, Oude Heeren gracht 20 H. L. du Bceuff, amb. ter secretarie, Plantage 8 A. Braam, land arbeider, Bcsch en Gasthuispolder 1 C. van Dijk, N. Mare 11 L. Engberts, in genieur, Haagweg 29 J. D. Feems, H. Rijndijk 19a B. D. E. van Blenkenstein- Filz, N. Rijn 27 H. E. van der Heide, Hoogl. Kerkgr. 29 D. E. Heins, Rapen burg 38 C. W. A. Hoogewerff, J. de Wittstr. 54 H. Koopmann, dienstbode, H. Rijndijk 28 D. S. F. Kooijman, Ko- ninginnelaan 19 J. H. H. Lamers, Mee- zenstr. 5 G. Pasehen, dienstbode, Rijns- burgerweg 158 H. A. Werkman-Pastoor, Utr. Jaagpad 90a A. Pusnik, dienstbode, Fruinstr. 4 H E. R. Rhodius, Witte Singel 94 J. M. van der Stok, Plant soen 13 A. C. Klinkenberg- de la Vie- ter, Haarlemmerstr. 247a J. Th. Werker, Cronesteijnkade 6 W. M. van Willegen, huishoudster, Bcsch en Gasthuispolder 1 W. P. van Aartsen, H. Rijndijk 19a G. van Alphen en fam., Wasstraat 40 I. M. Erdtsieek-Bolderdijk, Hooigracht ,38 G. Bon en fam., betonwerker, v. d. Werffstr. 29 C. Broekhuizen, Witte Singel 27 A. J. Renning-Brcer, van Speijkstr. 31 J. M. Dijk-Bruning, de Genestctstr. 116 J. Corlemeijer, Lammermarkt 38 O. C. Coits en fam., arts, Groenhovenstr. 5 M. van Dop en fam., aannemer, Meerbur- gerstr. 7 D. Faber en fara., meube'ma- ker, Schuttcrstr. 3 P. Gijzenij, Parkstr. 12 M. J. van Heijningen, huishoudster, Zijlsingel 15 H. D. Kloosterman, lector, Aloëlaan 9 C. W. M. Leloux, Hooge- woerd 57 S. Linschooten, timmerman, Oude Singel 194 A. Lubitzkv, dienstbode Rapenburg 38 J. A. de Meijier, Witte Singel 94 H. J. W. N. van Randwijk. Papengracht 7 P. Schwartz, H. Rijndijk 19a H. Sczepan, dienstbode, Fagelstr. 34 A. van Slooten, constructeur, Oran- jegraebt 129 D. H. Sluijter, Hartesteeg 2a J. W. Snel. schilder, Trompstr. 19 J. Snoey, onderwijzer, Oegstgeesterban 49 W. Tanner, zendeling, idem M. Vis, dienstbode P. Krugerstr. 27a L. G. J. Vliegenthart, Wrsstraat 46 A. C. van der Voorst Vader, Noordeinde 52 J. H. de Vries, Meezenstr. 2 C. A. Carton-Waas- dorp, Korte Raamstoeg 10 G. J. Wolhoff, Hoogewoerd 28a. Uit Lolden vertrokken. M. Boelee, Beverwijk, Kees Delftsehe- weg 48 C. H, A van den Broek, Grave, Hoofschestr. A B. C. M. Bruyns, Am sterdam, Leliegracht 25 - J. Duijsings, Maastricht, Kw. de Vliegenstr. 20 E. O. H. Trelde-Falkenstein, Oegstgecst, Ter- weeweg 67 K. B. van Gorkum, Hazers- woude, C. 164 H. S. le Rivière-de Graaff, Amsterdam, Z. N. Amstel 113 H. Griek- spoor, Sassenheim, Zevenhuizen P. Ha- gendijk, Voorscheten, Hofweg 19 J. H. Heil, den Haag, Burnierstr. 33 R. Hes- selink, Oegstgecst, Regentessclaan 37 P. Jasper, Duitschland, Brinkstr. 91 A. A. Jessurum, Zuidland J. W. Jong, Velsen, Meervlietstr. 46 E. A. Juta, Oegstgecst, Wi helminapark 3 K. Klügl, Colle^berg W. van Krimpen, Delft, Oude Delft 128 M. L Kurpershoek, Schiedam, Fabri- plein 33c 8. J. Meijers, den Haag, J. van Stolbergl. 210 E. J. H. Midderhara, Bandceng I. Nibbelink, Cegstgcest, Wij- 1 tenbachweg 27 W. Niehof, Ezinge I P. C. Pannekcek, Asperen, Dijk Cl S. A. la Rivière, Amsterdam, Z. N. Amstel 113 i N. W. van de Scheur, Rijpwetering, Station H. Slagter, Zeist, Gcm. Zieken huis P. Smit, Zwartsluis, Nieuwesluis 167 D. Snijder, Amsterdam, Overtoom 180 I E. A. Stokhuijzen. Voorschoten, 1 Leidscheweg J. H. van Urk, Blaricum, Middenweg 3 H. Versteeg, Hi legers- berg, J. W. Friscstr. 34b A. de Vries, 1 Alkmaar, Helderscheweg 20 L. A. van Walraven, Rotterdam. Mathennesserl. 420a D. Wiepjes, Katwijk a. Zee, Voorstr. 12 C. A. M. Wiercx, Amersfoort, Lange- sbraat 30 G. de Winter, den Haag, Gev. Deijnootweg 53 M. W. Zret, Alkemade, Oude Wetering 18 T. Zuidam, den Haag, 2e de Riemerstr. 85 M. Zwaan, Rotter dam, Bergschelaan 15Sa A. van der Zwan, Wassenaar, Rijksstraatweg 189. Vraag: Ik ben vast bij een baas, ben op Zondag 7 December ziek geworden en heb 80 pet. van de Ziektewet uitgekeerd gekregen. Twee wachtdagen zijn er afge trokken, mag dat? Nu, do tweede week, mag ik weer de halve week gaan werken, Heb ik dan het recht op het volle loon? Antwoord: De uitkeering ingevolge, j de Ziektewet kent inderdaad wachtdagen: 1 dat is dus in orde. Zoodra u weer gaat 1 werken hebt u recht op het volle loon. Vraag inzake het adres van de EE. Paters Trappisten. Antwoord Het postadres van de E.E. Paters Cisterciensers (Trappisten te Achel is: Kloosterhoef, Borkel en Schaft (N.-Br.). Vraag: J. G. te L. inzake successie- j rechten. Antwoord: Wij kunnen uw vraag j niet beantwoorden zonder nadere inlioh- j tingen. Het bedrag der successierechten is I nl. progressief en hangt af van het aantal 1 kinderen (zijn er minderjarigen onder?) en of een der beide ouders neg leeft, m. a. i w. of het een boedel is of een nalatenschap.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7