"XT SPOOR's MOSTRI) FAILLISSEMENTEN VOOR HUIS EN HOF DONDERDAG 18 DECEMBER 1530 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Een jongen clooclgcroden. Te ongeveer kalft-wee heeft gistermiddag in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam een doodelijk verkeersongeval plaafs ge had. Een ongeveer achttien-jarige jongen, die met vrij flinke vaart uit de Que lijn- straat kwam gereden. kwam op de tram rails te vallen, juist toen van de richting Ceintuurbaan een tramwagen van lijn 25 naderde. Do bestuurder kon rr.et meer bij tijds remmen, wat tot gevolg had, dat de motorwagen het slachtoffer over de borst ging. Het bleek nuodig, den wagen op te vijzelen, waarna bet deerlijk verminkte lichaam van den jongen, die nog leef'e, te voorschijn kou worden gebracht. Hij werd zie.togende, per auto wart den G. G. en G. D. naar het Wilhelminagasthuis ver voerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Het. tramverkeer ondervond van dit ongeval een vrij langdurige stagnatie. Aan de gevolgen overladen. De heer De Jong, te Texel, die dezer dagen bij een auto-botsing van zijn motor werd geslingerd, is in heb Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Onder de sloomtram. Woensdagavond te ongeveer zes uur is te Elburg de manufactur-enhandelaar A. V., docr te vrceg uitstappen uit de stoom tram, die uit Zwol e kwam, onder de wie len gekomen, zoodat hem beide voeten boven de enkel» werden afgereden. Een geneesheer, die juist ter plaatse was, ver leende de eerste hulp. Tragische dood van een jong fabrieksarbeider. In de Transformatur-enf-a-briek van de N.V. W. Smit fei Cu. te Nijmegen heeft gisteren een jonge man, H. genaamd, die in een fabrieksruimte al een aan het werk was, het ongeluk gehad zich tijdens zijn arbeid met een mes te treffen. De wond kwam zóó ernstig aan, dat hij bewusteloos neerviel en later in dien toestand werd aangetroffen. Naar het Caniaius-ziekenhuis overge bracht, overleed hij hier zonder volkomen tol bewustzijn te komen. Uit enkele ondui delijke verklaringen, welke hij nog aflegde, zou büjken, dat hij zich per ongeluk met een mes ha-d verwond. Verdronken. Te Megan is Dinsdag de vijftienjarige H. Moeskops uit 's-Grav-enhage verdron ken. Vermoedelijk is M. door den mist misleid, in de z.g. Maasbomnielstraat te water geraakt. Tramontsporing. Hedennacht omstreeks half één is op het Mathencsserplein ie Botterdam een mo torwagen van lijn 15 ontspoord, op het kruispunt Matheaesser'aanVierambacht- s-traat, vermoedelijk doordat de wisselton gen niet goed aanstoten. De wagen is van het type, dat vroeger op lijn 8 gebruikt werd, en heeft twee losse trucks. De eer ste truck is rechtuil gereden, de tweede is het Zijspoor opgegaan, waarna de wa gen is gederailleerd en dwars over den weg is komen te staan. Van deh anderen kant naderde eveneens een wagen van lijn 15. .Door krachtig remmen kon een ernstige aanrijding ternauwernood worden voorkomen. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. Brand aan de overzijde van het IJ te Amsterdam. Om ongeveer 6 uur is gisteravond in een vrij onherbergzaam oord aan de overzijde van hei IJ te Amsterdam op een terrein van de gemeentelijke vuilverbranding, dat ge'egen is aan het Zijkanaal I tegenover het Oostzanergat, brand uitgebroken. Dit terrein, dat een oppervlakte heeft van 250 M2. was bedekt met waardelooze produc ten, n.l. teerafvnl en vuilnis; echter waren in do onmiddellijke nabijheid ongeveer 400 vaten teer opgeslagen. De motorspuit van de pes i Plaatijzer weg en de ladderwagen van de hoofdwacht aan de De Ruytèrkade zijn uitgerukt. Beide wagens konden ech ter, daar de toegangswegen voor deze voertuigen niet berijdbaar waren, het ter rein van den brand niet bereiken. Het blu&schingbwerk moest dan ook. verricht worden door deil dr ij venden stoombralid- spuit Jason, die het Zijkanaal kon opvaren tot in de onmiddellijke nabijheid van het brandende terrein. De brand is toen spoe dig gebluscht. Brand op een trawler. .De lJmuider stoomtrawler Magpie, wel ke Dinsdagmorgen van IJmtiiden naar de visscherij op de Noordzee vertrok, is gis termiddag in de vissche-,ijhaveli aldaar te- i uggekeerd. Het vaartuig heeft op zee, ermóedèlijk tengevolge vali een carbid- ntploffing, brand aan boord gehad. Het achterschip en een deel van de lachinckamer zijn door het vuur ernstig eschadigd. .De trawler heeft, met verminderde art stoouiende, op eigen kracht de ha- •n weten te bereiken. FRAAIE TOESTANDEN BIJ DE WERKVERSCHAFFING. Een weLhouder gebarricadeerd. Uit Gramsbergen meldt men a-an het „Nbld. v. h. Noorden": In de raadsvergadering heeft wethouder Krikke medegedeeld, dat een aantal ar beiders, welke in de bcschwa-chterij „Har- denbergbij het Staatsboschbeiieer werk ten en daar bij wijze van werkverschaffing waren tewerk gesteld, toen zij moeilijk heden hadden over het loon, moeilijkheden, die er toe hebben geleid, dat verschillende arbeiders het werk neerlegden, hem op ergerlijke wijze hebben behandeld. Zij gaven hem wethouder Krikke de schuld, dat de loonen zco laag waren en hebben hem, teen hij het belachelijke daarvan wilde aanloonen, als het ware ge barricadeerd achter de toonbank, zoodat hij niet vóór- of achteruit kon. Toen heb ben de arbeiders den wethouder gedreigd en tegen hem gezegd, dat, wanneer de loo nen niet verbeterd werden, zij des nachts wel eens konden terugkomen en dat men dan erger dingen kon verwachten. Werkwillige arbeiders uit Ambt Har- denberg die niet bereid waren aan de loonbeweging mede te deen, maar rustig wilden doorwerken, hadden de ontevreden arbeiders eveneens gedreigd, door te ver klaren. dat de werkwilligen een schop in den nek zouden krijgen, wanneer zij voort- werkten. De persoon, die gezegd had, dat de wethouder de loonen laag hield, was den wethouder nog niet bekend, maar hij wist wel dat het een vooraanstaand man uit de Krim was. Met verheffing van stem verklaarde de wethouder dat het hem wat waard was, om dien ploert te vinden. In d-en Raad werd algemeen, ook door de daarin zitting hebbende arbeiders, op afkeurende wijze gespiuk-en over hetgeen de arbeideis hadden gedaan, al voegde j men er aan toe, dat onprettig werk, zoo- j a'.s bij het Staaisbosckbeheer en lage loo nen, als een verzachtende omstandigheid zijn aan te vceren voo; deze onbehoorlijke handelingen. Men had echter lof voor den bcschwachter te Hardenberg, den heer Breevaart, die aan de beweging een on schuldig karakter gaf en op besliste, maar toch vreedzame wijze heeft gezocht naar een oplos-sing en die ook gevonden heeft. Belangrijke diefstal opgehelderd. In Juli werd uit de woning van den hoofdonderwijzer, den heer H. B. v. Veen, wonende te Veendam, uit een blikken trom mel 430 aan baar geld (papier, goud en zilver), evenals 10.000 geldswaardige pa pieren ontvreemd. Thans is het na ijverig speuren der recherche gelukt den dader, een zekeren G. de V., die onlangs gehuwd is, en woont in een huis naast den hoofdonderwijzer, te arresteeren. Hij heeft een volledige bekentsnis af gelegd. Het geld heeft hij verbrast en de waardevolle papieren indertijd, teen hij don diefstal pleegde, in het kanaal gewor pen. De man is ter beschikking van den offi cier van Justitie te Winschoten gesteld. Een uitbrekende inbreker. Een mijnwerker, gearresteerd wegens zware delicten, werd ter verpleging over gebracht naar het ziekenhuis te Barden- berg. Hij wist op avontuurlijke wijze te ontvluchten en nam de wijk naar de Lim- burgscke mijnstreek. Toen hij zich even op Duitsch gebied waagde, werd hij gearresteerd door de po litie van de grensgemeente Mebach. Hij werd ingesloten in een arrostanterulo- kaal, doch wist ook daaruit te ontvluchten, blijkbaar met hulp van vrienden. Zoolang als het duurt bevindt de uitbreker zich weer in de mijnstreek in veiligheid. Om zeven gulden. De onveiligheid ten plattelande neemt gestadig toe. Zoo werd de alleen-wonende tachtig-jarige J. S. in de buurtschap Arriën bij Ommen, Maandagavond uit zijn bed geklopt door twee individuen, onder voor wendsel dat ze hem een z.g. hutspot kwa men brengen. Toen de oude man de deur opende, werd hij onverwachts aangegre pen en overmand De daders doorzochten het huis. De buit was echter niet groot. Ongeveer 7 viel den onverlaten in han den. Do politie heeft de zaak in onder zoek. Cocaïne in een kolenemmer. Te Rotterdam is in een pand aan den Sehiedamschedij'k de dertig-jarige kellner H. G. v. E. aangehouden. Hij had in een kolenemmer twaalf eocaïnepoeders vei> stopt. Aangevallen en beroofd. Een vijftienjarig mijnwerker uit Hor- bach, werkzaam op de Domaniale mijn te Kerkrade, die des avoude per rijwiel huis waarts keerde, werd onderweg door twee personen aangevallen en van zijn week loon, twaalf gulden, beroofd. Na de beroo- vin-g werd de jongeman in de beek, die langs den weg lóópt, geworpen. Na het liefdesdrama te Rijsbergen. De toestand van het slachtoffer bij het liefdesdrama te Rijsbergen, de- 17-jarige M. H. is nog steeds hoogst ernstig, zoodat de geneesheeren er nog niet t-ce zijn over gegaan den vierden cn laatsten kogel uit haar hoofd te verwijderen. Haar broeder, die mede ornstig ver wond werd, heeft inmiddels het ziekenhuis verlaten. Tragisch. Door de politie to 's-Gravezande is aan het 'strand aldaar e>sn man gevonden, die daar reeds enkele dagen heeft gelegen. Het bleek dat de man, die tot het Leger des Heils behoort, om een bepaalde oor zaak des avonds niet werd binnengelaten in het tehuis. De man werd moedeloos en is aan het strand te 's Gravenzsnde terecht geko men, waar men hem thans vond. Verschik ende lichaamsdeelen waren op gezet van de koude. Do man is in het ge bouw van het Roode Kruis te 's-Graven- zande verpleegd geworden. Een Schouwburgtrein. Binnenkort zal de eerste schouwburg- trein geheel binnen de grenzen van ons land loopen, meldt het „U. D." Op Zaterdag na. Kerstmis zullen name lijk de bewoners van Den Bcseh, Eindho ven, Tilburg, Nijmegen en- Utrecht in de gelegenheid zijn, in Amsterdam een avond voorstelling bij te wonen en nog denzeifden avond naar huis terug ie keeren. /I gestampte Muisjes BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN TREINBOTSING IN SPANJE. Tien dooi'en. Te Cuadras nabij Leon in Noord-Spanje heoft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij tien personen werden ge dood en 18 gewond, van wie drie ernstig. Het ongeluk had plaats toen een sneltrein op een goederentrein Mep, waarschijnlijk ten gevolge van den hevigen sneeuwstorm. Twee Britsche duikboo'en met elkaar in botsing. De twee Enge'sche duikbooten „Pando ra" en „Proteus" zijn gisteren bij den in gang van de baai van Gibraltar op onge veer 150 K.M afstand van de haven van Gibraltar, met elkaar in botsing gekomen. De boeg van de „Pandora" werd bescha digd, terwijl de achtersteven van de „Pro teus" aanzienlijke averij onlieo. Er werd evenwel niemand gewond. De twee booten bevinden zich thans veilig en wel in de haven van Gibraltar. i a Deze duikbooten vormen met nog twee andere onderzeeërs van hetzelfde type, die haar vergezelden, de modernste duik- bootflottieRe en voeren kanonnen van 10 c.M. De flottielje was onderweg van Portsmouth naar China ter vervanging van de in dit land gestationneerde Britsche duikbooten van ouder type. „Tel." GROOTE HAVENBRAND. Gisteren is te Bremerhafen in opslag plaatsen een groote brand uitgebroken. Togen middernacht waren alle brandweer- afdeelingen van Bremen ter plaatse. De brand schijnt uitgebroken te zijn om streeks kwart over 10 uur in de opslag plaatsen van de firma Gebr. Nilsen. De oorzaak is nog niet bekend. Het enorme, vele verdiepingen kooge ge bouw gelijkt een geweldige fakkel. Het vuur vindt gretig voedsel in de groote voorraden rijststijfsel en aardappelmeel, die daar liggen opgeslagen. Onmiddellijk aan de opslagplaatsen grenst een rijstmolen. Voorloopig moet de brandweer zich beperken tot pogingen om dit gebouw te behouden. Van alle kanten wordt de aanval op het vuur, met in totaal 40 slagen, ondernomen. De brandweer werkt onder buitengewoon zware omstandigheden, aangezien een krachtige wind een hevigen vonkenregen op de omliggende perceelen doet neerdalen. De opslagplaatsen, welke 6 verdiepin gen hoog zijn en ongeveer 100 M. lang, staan van onder tot boven in brand. Cm 10 uur had de bewaker nog niets van brand bemerkt. Om half 11 sloegen de vlammen reeds uit een groot gedeelte der bovenste verdiepingen, zoodat het vermue- den gewettigd is, dat het vuur hier is ont staan. Tegen 11 uur 's avonds kwam voor de brandweer hulp opdagen in den vorm van een brandweerboot, die van de waterzijde met 7 stralen water in de vuurzee wierp. Kort na middernacht was men er in ge slaagd het vuur zoodanig te bedwingen, dat gevaar voor verdere uitbreiding niet be stond. Het .hoofdgebouw, de rijstmolen, en de stijfselfabriek kunnen dus als gered worden beschouwd. Intussoken is toch de schade, die door verzekering gedekt wordt, buitengewoon groot. Een gedeelte der brandweer rukte na middernacht in. Sneeuwstorm op New Foundland. Op New Foundland heeft een sneeuw storm gewoed, die twaalf uur aanhield en het geheele land in een sneeuwkleed stak. Dr storm heeft veel nadeel berokkend Aai de scheepvaart en ook stagnatie veroor zaakt in het verkeer. Bij de kust van New Foundland zijn vier zeelieden om het leven gekomen, terwijl nog verscheiden visschers worden vermist. JEUGDIGE DIEVEN TE OOSTENDE. Zeventien knapen van 12 tot 16 jaar aangehouden. Sinds geruim-en tijd werd de Vuurtoren- wijk te Oostende door onbekende dieven bezocht, die de hand legden op alles wat eenigszins waarde kon hebben. Het regen de klachten bij do politie, die er einde.ijk in geslaagd is, de hand te leggen op een bende van zeventien jongens allen van 12 tot 16 jaar, die het voorbeeld van de Amerikaansche gangsters hadden gevolgd. I Deze bende bracht den dag door met ste- I len en had haar hol ingericht in den kelder i van een afgebroken huis, twee M. onder den grond. Dit hol was als een echte club ingericht. De jonge kerels vergaderden daar om hun plannen te beramen en vier- j den feest van het gestolene. Alvorens toegelaten te worden moest de candidaat-gangst-er den eed van trouw af- I leggen en beloven nooit zijn kameraden te verraden zoo hij gevangen werd. Hij ont ving iii ruil een schuilnaam, b.v. Zoro, Visch, Neger, Kilo, enz. Alles werd gestolen, zelfs stalen platen voor het herstellen van schepen en meer dan 100 K.G. wegende. Het onderzoek was ver van gemakkelijk, daar de jongens eersr weigerden te spre ken. Maar minder trouw aan den eed dan hun Amerikaansche collega's eindigde zij met alles bekennen. NIEUWE BOMAANSLAG TE LY0N. De „Matin" meldt, dat om half zes gis terochtend voor een groot magazijn, in het centrum der stad, een bom is ont ploft. De ruiten van het magazijn en van de omliggende huizen werden verbrijzeld. Van de daders ontbreekt elk spoor. Zooals men weet, zijn reeds verschei dene aanslagen van dezen aard de laat ste maanden te Lyon gepleegd. Een nader bericht meldt-, dat dit 'reeds de zes'e aanslag is van dezen aard, dit jaa- te Lyon. Men vermoedt, dat een krankzinnige aan het werk is. Moeilijke arrestatie. Te Harburg heeft de politie een zwaren strijd moeten voeren, om een uit een ver- betergesticht ontvluchten knaap, die bij zijn ouders een schudp'aats had gevonden, te arresteersn. Daar de ouders weigerden den jongen uit te leveren, ontspon zich een regelma tige belegering van hot huis. Uit de vensiers en deuren werd met ver schillende voorwerpen naar de agenten geworpen, zelfs werden zij met kokend water begoten. Tenslotte slaagden zii er in, het huis binnen te dringen, nadat zij 2 schoten ge lost hadden. Door één dezer schoten werd de vluch teling gewond, zoodat hij in het ziekenhuis meest worden opgenomen. De ouders, die ze'fs voornemens waren geweest, het huis in brand te steken, wer den gearresteerd. BaJorven Kerstvreugde. Toen de Deensche Spaarvereeniging te Düppeln, luisterende naar den naam „Kerstvreugd", Maandagavond haar al gemeens vergadering hield om onder de leden de opgespaarde Kerstgelden te ver- deelen, werd de verrassende mededeeling gedaan, d: t de voorzitter en de penning meester er met de kas, inhoudende ver scheidene duizenden kronen, vandoor wa ren gegaan. De Potsdamirerstrasse ónder water. Gistermorgen kort voor achten brak.emi hoofdpijpleiding der waterleiding onder het wegdek van de Potsdammerstrasse, oen der voornaamste verkeersaderen van Ber lijn. Door den druk van het uitstroomend e water werd de houten bestrating omhoog gewerkt en goot het water zich over de straat uit. De politie sloot de straat voor ieder rij- verkeer af, hetgeen belangrijke verkeers- storingen veroorzaakte. Hondsdolheid. In de afgeloopen week deden zich te Goerlitz talrijke gevallen van hondsdol heid voor. Tal van menschen, die door dolle hond-en gebeten werden en daardoor in levensge vaar verkêeren, moeten in Breslau worden ingeënt. De meeste gevallen zijn ontstaan door dat waakhonden 's nachts door dolle hon den gebeten werden. 1500 K.G. telegraafdraad van de palen gehaald. Tusschen Bernau en Malchow, aan de Stettiner spoorlijn, hebben in den afge loopen nacht koperdieven een merkwaar* digen diefstal gepleegd. Over een afstand van twee K.M. werden van een veevtigtal telegraafpalen de bronzen draden afge sneden. Deze draden hebben een totaal gewicht van over de 1500 K.G. Waarschijn lijk hebben zich verscheiden person-en voor dezen diefstal bij elkaar aangesloten, wanr het is volstrekt onmogelijk, dat een paar personen alleen deze geweldige massa draad hebben kunnen vervoeren. Bjons- draad van de samenstelling, welke voor telegraafleidingen wordt gebruikt, komt nooit in den handel; ook het door nieuw vervangen oude draad wordt door de pest nimmer verkocht, doch wordt gesmolten. Daar de dieven er niet op kunnen hopen voor het draad in zijn oorsprcnkelijken vorm een kooper te vinden, moet worden aangenomen, dat ook zij over een smelt oven beschikken. Uitgesproken N.V. Blceir.bolienhandel voorheen P. O. Spittel, H i 11 e g o m. Cur. Mr. T. A. M. A van LÓben Seis, Haarlem. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. 2e helft December. (Nadruk verboden). We hebben er al eerder op gewezen, dat de aal- en kruisbessen-struiken in deze maand, ook al vriest het, gesnoeid kun nen worsen. Zo kunnen nu ook bemest worden, hoewel men dat bij vrizend weer niet zoo gced kan. Heeft men een groote partij botmen bij elkander staan, dan is aan te bevelen ze met verdunden mest zcoals beer of koermsb te begieren. Dit is goed voor het mos, dat zich ook wel op de bessenboompjes vestigt. Nadat de bemes ting heeft plaats gehad, wordt de grond tusschen de struiken ean steek diep om gespit. Wanneer men de bessen meer op zich zelf heeft staan, kan men ook bij eiken boom of struik een kuiltje maken, dat men dan met gier vult, en nadat deze goed in den grond is getrokken, maakt met de kuiltjes weer dicht. Op deze manier zorge men, dat de gier gred rondom de boompjes komt. De zwarte aalbes behoeft niet gesnoeid te worden zooals de reeds ver melde. Toch is aan te raden niet te veel hout in de struiken te laten, dooh goed de ruimte te geven door enkele takken geheel weg te nemen. Vervolgens wordt er mest bijgebracht, b.v. verdunde kcegier, of met water verdunde beer; vooraf maakt men ook hier bij de struik een kuiltje, dat men met de gier vult, terwijl men de struik zelf ook flink begiert, indien de takken soms met mos bedekt zijn. Als men ze zoo be handelt en ze in de volle zon staan, zal me.i er groote bessen van plukken. Het is nu ook de tijd om de gazons (grasvelden) te bemesten. Zit er veel mos tusschen het gras, dan harken we dit er zooveel mogo- 1 ijk tusschen uit; ock verdient een kalk- bemesting (van 10 kilo per 100 vierk. Me ter) aanbeveling. Verder bemesten we het gazon met goeden verteerden stalmest, <le voeditigshestanddeelen van den mest zak ken in den bodem, terwijl in 't voorjaar het niet verteerde restje wordt opgeharkt. Tegelijkertijd met het bemesten beseher men we op deze manier het jr-as tegen de vorst, daar doodvriezen van gras geen on mogelijkheid is. We gaan nog even ver der met het snoeien van heesters in 't al gemeen. Hiermee kan men bij heesters, die voor een najaarssnoei in aanmerking komen, een aanvang nemen indien men ci al niet meet begonnen is. Welke heesters nu gesnoeid moeten wor den? We zulen geen namen ncemen, dit zou te veel plaats vragen, maar willen op merken, d-at nu alleen heesters gesnoeid worden, welke op het jonge hout bloeien, en die, welke om hun blad worden aange plant. Heesters, welke in 't. voorjaar bloeien, worden nu niet gesnoeid; deze toch bloeien op het oude hout. Nadat we het snoeisel verwijderd hebben, komt het be mesten der heesters aan de beurt, een werkje, dat meestal vergeten wordt. We strooien wat korte mest tusschen de hees ters en spitten -deze onder. Niet alleen, dat de mest ten gcede komt aan de hees ters, maar we maken meteen den grond, welke vastgeloopen is, weer los. Denk thans, in de wintermaanden om uw coni- feeren! Als de sneeuwvlokken op onze co- nifeeren wallen, kan het voor de naaldboo- men in onze tuinen gevaarlijk worden. Plots kan een tak onder den last bezwijken, en dan is de boom den vorm kwijt, dien wij in een Abies, Piccal e.a. juist zoo bewon deren. Zoo nu en dan moet men er daar om eens langs gaan en met de hand of met een hark de takken wat op beuren, waardoor de sneeuw er afvalt. Het is een kleinigheid, maar men kan er veel onaan genaamheid door voorkomen. Op overblij vende planten is een sneeuwbedekking het beste, wat men zich kan denken. Als 't los weer is, zal er natuurlijk geplant wor den in fruittuin en boomgaard, waarom we deze wenk hier willen plaatsen: Plant niet te dicht! In kleine tuinen vooral wordt dikwijls de fout begaan van te dicht plan ten: zoowel van vrucht- als sierboomen. Appels groeien in 't algemeen meer in de breedte als in de hoogte, en moeten daar om ruim staan. Een fruitboom zal slechts dan een maximum opbrengst geven, als de kroon zich geheel vrij ontwikkelen kan. Twee of drie boom-en geplant op eon plek. waar maar plaats is voor één, zuil-en met elkaar geen grooten opbrengst geven. Dit; geldt zoowel voor struiken, als voor hoog- of halfstaïnmen. Verschillende stukken gereedschap, w-at ons in den zomer van dienst is geweest, hebben we nu voorloo pig niet meer noodig. Heel verkeerd is het, dit nu maar ten prooi van weer en wind te laten rondslingeren. Wij moeten het thans tot het voorjaar opbergen en goed ook. - Dat heb ik nu met één trap vw-l mi,r voet klaar gespeeld. Hoe zoö? Ik trapte op de gas-pedaal in pbiai* van op de voet rem.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10