SPORT UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 17 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Bouwen wordt door B. en W. niet bevorderd! De voorzitter zegt, dat B. en W. bij de indiening van dit voorstel geweten heb ben, dat zij den knuppel in het hoender hok wierpen. Dit heeft hen niet weerhou den het voorstel in te dienen, omdat zij een principieele uitspraak van den Raai noodig achten. Meermalen is de vraag gesteld, hoe B. en W. do bebouwing zien. Na lang wikkon rijn zij gekomen tot het volgend standpunt. De gemeente is rijk aan natuurschoon. Voor 10 jaar was zij mooier dan nu, en nu i« zij mooier dan over 10 jaar, omdat zij aan na tuurschoon door de voortschrijdende be bouwing moet inboeten. Daarom meenen zij, dat de bebouwing niet positief moet worden bevorderd. Zij zijn ook niet voor beperking, maar wenBohen haar te leiden langs goede banen, om natuurschoon zoo veel mogelijk te behouden. Daarom heb* ben B. en W. ook nimmer voor vestiging reclame gemaakt. Dit is het algemeen standpunt. Daarbij komt, dat de gemeente een op pervlakte heeft van 5400 H.A. en een lang smal grondgebied heeft. Dit brongt haar op hooge kosten van leidingen, toezicht enz. Zou bebouwing worden bevorderd door de geheele gemeente, dan zal dit in de toekomst op financieel gebied tot funeste gevolgen leiden. Waar nu ook voor de om geving van de Maaldrift al een verzoek om goedkeuring voor exploitatie van gron den is ingediend, meenen B. en W. paal en perk te moeten stellen. De heer van Leeuwen is den voorzitter erkentelijk voor zijn uiteenzetting. Hij vreest van bebouwing nog geen schending van natuurschoon, zeker niet ten opziohte van het aangeboden plan. Hij geeft evenwel in overweging, om bei de zaken te scheiden en alleen te letten op de verzoeken van hen, die thans in die buurt wonen. De voorzitter zogt, dat, als hun verzoek wordt ingewilligd, aan latere exploitanten niet kan worden geweigerd. De heer Boender zegt, dat naar zijn mee ning de oorzaak, waarom men deze gron den wil exploiteeren te zoeken is in de gevolgde grondpolitiek. De prijzen zijn te hoog gehouden. De heer Prins meent, dat, gelet op de eischen voor wegenaanleg, overal in de ge meente eenzelfde prijs zal moeten worden gevraagd. De voorzitter 2ögt niet te hopen, dat, wanneer het voorstel van B. en W. wordt verworpen, over 10 jaar zal blijken, dat men het paard van Troje zal hebben bin nengehaald. Voorstel van B. en W. verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 11 6temmen tegen 2 stemmen, die der Wethouders. Het voorstel-van Leeuwen om tegen kostprijs licht te leveren worde met de zelfde stemmenverhouding aangenomen. Hierna wordt de vergadering verdaagd. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig 10 leden. Afwezig dr. Vare kamp. Voorzitter burgemeester A. J. v. Gerrevink. De notulen der vorige vergadering wor den na voorlezing goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken zijn o.m. missive Ged. Staten, goedgekeurde Ra-ads- bcs.uiten. Procesverbaal kasopname ge meente-ontvanger. Dankbetuiging van J. C. Krijger, chef-veldwachter voor de sala- risverhooging. Schrijven Ged. Staten be treffende het presentiegeld van de raads leden. Wordt nu vastgesteld op 3.per zitting per lid. Naar aanleiding der aanvraag om elec- trificatie aan den Wytenhachweg deelen B. en W. mede, dat wegens onvoldoende deelname daar nog niet toe kan worden overgegaan. Naar aanleiding van het- verzoek van W. Meyer tot het bouwen van 6 arbeiders woningen aan den Morsch, hebben B. en W. geraadpleegd het ingenieursbureau Granpré, die het plan onaannemelijk ver klaarde. De heer Bakker kan zioh hiermede niet vereenigen. De heer Paardekooper sloot zich hierbij aan. De voorz. verdedigt, het advies van het ingenieursbureau Het gaat niet aan o-m aan een doodloopenden weg enkele wonin gen te zetten. Wethouder Rubenkamp acht het plan- Meyer onuitvoerbaar. Het zou het ont worpen stratenplan geheel bederven en het zou bovendien een strop worden voor den ondernemer. De heer Bakker verdedigt overleg van het gemeentebestuur met den heer Meyer. De voorz. zegt, dat door B. en W. een verzoek wordt behandeld zooals het bin nenkomt. Het advies van B. en W. wordt daarna aangenomen. Ben verzoek van de woningbouwver- eeniging „Buiten1, ust" voor hot bouwen van een schuurtje nabij de woningen der vereeniging voor een bedrag van 2000, wordt gezonden naar B. en W. om prae- advies. Waterleiding naar „de Kwaak". Verzoek van ingezetenen aan de Kwaak om aansluiting bij de waterleiding. B. en W. stellen voor de door hen ge dane stappen tot voorbereiding goed te keuren en machtiging te verleenen tot aansluiting van „de Kwaak" aan het bui zennet der Leidsche Duinwatermaatschap pij, op voorwaarde van aansluiting van alle perceelen en dat door belanghebben den een bedrag van 1500 wordt gestort in de gemeentekas, voordat met de uitvoe ring der werken wordt aangevangen. De heer Uitenboogaard bop'eit de nood zakelijkheid aansluiting aan „de Kwaak". De heer Bakker meent dat in aller be lang de beter gesitueerden meor moeten medewerken. De heer de Graaf wenscht een en ander te bespreken in geheime zitting bij het einde der vergadering. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot- wijziging van de instructie van den gemeente-opzichter en tot vaststelling van een instructie voor den tijdelijk adjunct-opzichter. Wordt behandeld in gesloten zitting. Het aantal café1». Op het verzoek van de vereeniging van Hotel, Café en Restauranthouders en Slij ters „St. Jan" om uitbreiding van het aan tal drankvergunningen, stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken. De heer van der Burg vraagt een paar inlichtingen. De voorz. verdedigt het voorstel van B. en W., omreden ook nog kort geleden door den Raad het besluit is genomen, het aan tal vergunningen te houden op 6 en acht het niet juist daarvan voor een bepaald persoon af te wijken. Het voorstel wordt met 9 tegen 1 stem (v. d. Burg) aangenomen. Op het verzoek van A. T. Kraan en M. H. Groenewegen om splitsing van het hy pothecair crediet verleend voor de wonin gen in de Duinzichtstraal, stellen B. en W. voor, de splitsing toe te staan, doch ieder blijft hoofdelijk aansprakelijk voor het geheel. De heer Paardekooper is het met B. en W. eens. Men heeft destijds goedkoop hy potheek verstrekt en terwille van een per soonlijk belang kan men de waarborg der gemeente niet verzwakken. De heer den Ouden ziet dat gevaar niet in. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren v. d. Burg en den Ouden. B. en W. stellen voorts voor de zeker- heidsstelling van den gemeente ontvanger te verhoogen tot 5000 en de instructies te wijzigen. Goedgekeurd. Commissie-benoemingen. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt herbenoemd de heer J. J. Nijssen. Tot lid van het Heilige Geest. Armbe stuur de heer N. Breedijk. Tot voorzitter en leden van de commis sie van advies voor de werkeloosheids- verzekering worden herbenoemd de heeren C. Bakker (voorzitter), N. Haasnoot (pa troon), W. den Dubbelden (arbeider). Tot lid van de commissie van toezicht op hét L. O. onderwijs werd gekozen A. T. Kraan. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werdén herbenoemd de hee ren C. P. Paardekooper, R. v. Til (bijz. onderw.), C. P. J. Paardekooper, J. Los en A. Hoogstraten (vaca' ure-Breed ijk) als ouders .bijz. onderwijs, J. v Noord en J. W. v. Leeuwen, onderwijzers O. L. school, L. v. Noort, ouders O. L. onderwijs, L. J. v. Douveren, vertegenwoordiger der overige ingezetenen. Zonder hoofdelijke stemming werden de stemlokalen voor de a.s. verkiezingen aan gewezen. I. Raadhuis (voorz. A. J. v. Gerrevink), II. Oude O. L. School (voorz. C. Bakker). IÏI. O. L. School (voorz. N. Zandbergen), IV. R. K. School (voorz. H. W. Ruben kamp), V. Morsch (J. den Ouden), VI. Ba zar (voorz. M. C. v. d. Burg). Tot personeel vervolg-onderwijs werden benoemd de heer J. v. Noord en mej. v. Egmond. B. en W. stellen voor tijdelijk te huren een bovenwoning voor den nieuwen veld wachter van perceel No 3 in de Wethouder Spaargarenstraat voor 35 per maand. Goedgekeurd. Eenige wijziging in de gemeenterekening 1928 en de begrooting worden, als zijnde van administratieven aard, goedgekeurd zonder bespreking. Bij de Rondvraag informeerde de heer v. Breda, waar de motorspuit. zal geplaatst worden. De voorz. zegt, dat een en ander bij B. en W. in overweging is. De heer Nijssen vestigt de aandacht op 3 palen op den Terwceweg nabij de a Hendriklaan. De voorz. zegt, dat stukje grond nog particulier eigen dom is. Zalig uiteinde! De voorz. herinnert er aan, dat dit waar schijnlijk de laatste vergadering van het jaar is en dankt voor de prettige samen werking in het afgeloopen jaar, hoopt dat de onderlinge verhoudingen zoo mogen blijven en wenscht allen een gozegend jaareind, Hierna ging de Raad in geheime zitting. GEMEENTERAAD VAN TER AAR De Raad dezer gemeente kwam gisteren in spcedeischende vergadering bijeen. Af wezig de heeren Hendrikse, Apeldoorn en Van der Weijdeh. Voorzitter, de burge meester Jhr. K. W. L. de Muralt, secreta ris de heer J. Hogenboom. Opening der vergadering met gebed. De notulen van de vergadering van 27 October jl. worden voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken. Proces-verbaal van ka-sopneming wordt voor kennisgeving aan genomen, alsmede een wijziging van de be grooting 1930, en een goedkeuring van de classificatie-verordening inzake de ge meentefondsbelasting. Eenfge verzoeken tot teruggave van schoolgeld en hondenbelasting worden in gewilligd. Het van de gecombineerde electriciteits- commissie ingekomen ontwerp beheers- verordoning, dat voor de vier gemeenten gelijkluidend zal zijn, wordt met alge- meone stemmen aangenomen, alsmede de percentages van afschrijvingen. Subsidie voor een electro- tcchnische cursUS.7 Hierop komt in behandeling een aan vrage om subsidie vati de Maatschappij t-ct Nut van het Algeteeen te Rijnzater- woude voor een door deze Mij. georgani seerde cursus in elec'tro-techniek. De voor zitter neemt deze cln'sus zeer nutig. Er wordt thans voor de ingezetenen een goede ge'egenheid geboden, Waarvan meerderen gebruik maken, zoodat ce verleening van steun den voorzitter alleszins gewenscht voorkomt. De heer Kroon zet het doel van den cursus uiteen; in jde toekomst mogen geen installaties meer worden aangelegd dcor personen, die niét in het bezit van het V. E. y. diploma zijn. Be totale kosten worden op 800.begroet; er wordt van de cursisten geen lesgeld geheven; er zijn tha.ns 40 deelnemers, waarvan 7 uit Tor- Aar. Spr. stelt voor dat dó gemeénte Ter- Aar 50.— subsidie ?ajl verleenen. De heer ICammeraat vindt het vreemd, dat geen lesgeld geheven worclt. en dat nu maar bij de gemeente wordt aangeklopt. De héér Kroon deelt meclc. dat de heffing van lesgeld bezwaar ont,mcette? waar anders de deelname zeer waarschijnlijk te klein zou zijn geweest. De heeren Hcogervorst en Val en ti.:n kunnen niet het voorstel van den heer Krocn medegaan, terwijl do heer Holscher meent, dat ook de belanghebben den moeten bijdragen. Wethouder van der Hoorn voelt er niets vcor deze cursus te subsidieeren en meent dat de gemeente op deze wijze bijdraagt Aan de opleiding van personen, die zulks zelf belmoren Ie bekostigen. Na nog eenige discussie wordt besloten met 6 tegen 2 stemmen (de heeren Van der Hoorn en Holscher) een subsidie van 50.te ver leenen. Geldlöening. Met. algemeene stéinmen u< ..it aange nomen een voorstel van B. en W., houden de het aangaan van een geldleening ten bedrage van 14.200 bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten tegen een rente van 4.5 pet. 's ja-ars (koers 100) ter algeheel e aflossing van een viertal obliga tie-leeningen. Vleecchkeuringsdienst. Nader wordt vastgesteld de vleeschkcu- j rings verordening, zooals die door de raden j der gemeenten Nieuwkoop, Nieuwveen, Zevenhoven en Ter Aar, die bij K. B. zijn aangewezen de vleeschkeuringsdienst ge- meenschappelijk te regelen, zal dienen te worden bepaald. De gemeente Nieuwveen j wordt in deze regeling als centrum-ge meente aangewezen. De stounverleenlng aan de tuinders. De voorzitter bespreekt hierop de cre- diet-aanvra-ge en de behandeling daarvan dcor de commissie uit Ged. Staten. Naar 1 aanleiding van deze bespreking meent de heer Kroon, dat het verleenen van credie- ten niet afhankelijk mag worden gesteld van de centralisatie der veilingen. Nu sa mensmelting der veilingen vermoedelijk 1 niet zal plaats hebben, zouden op doze wijze de tuindeis de dupe worden. Spreker kan aan deze vergadering voorstellen niet- afgevaardigden als lid te assumeeren. Als contributie werd voorgesteld 10 ets. per jaar voor elk vereanigingslid. Zooveel mogelijk zullen fflle vereenigingen vóór 1 Februari a.s. een ledenvergadering beleg gen om een en ander te bespreken, Do vereenigingen, wier inkomsten uitsluitend bestaan uit liefdegaven, zooals de Naai- krans, zullen vrijgesteld zijn van het beta len van contributie. De samenwerking gaat over 12 vereeni gingen of lichamen met ongeveer 350 leden. Ten slotte werd een program van actio opgemaakt waaraan de ledenvergadering van de vereenigingen punten kunnen too- voegen, volkomen vrijheid latend aan het Comité. Dit program vermeldt thans denavolgen- depunten: 1. Aanwerving van nieuwe leden voor de diverse vereenigingen; 2. Organi satie van de R. K. boereu; 3. Inrichting leesportefeuille voor het Comité, waarvoor de organisaties tijdschriften en dergelijke kunnen afstaan4. Reorganisatie van de bestaande bibliotheek; 5. Steun aan de R. K. Pers; 6. Actie voor den Kath. Radio- acht het noodig dat de gemeente tussohen j Omroep; 7. Colportage brochures van het beide kemt cn dat een commissie j den Raad wordt benoemd om een spoedige oplossing te verkrijgen. De heer Kammeraat acht de benoeming van een commissie uit den gemeenteraad niet gewenscht cn wil eerst de beslissing van de Provinciale Staten afwachten. Ook de Voorzitter is van meening, dat eerst dan verdere besprekingen van do zijde der gemeente kunnen plaats hebben; de be- I noeming van een raadscommissie heeft j thans neg geen zin, met welk gevoelen do raad zich kan vereenigen. Rondvraag. De heer Kammeraat klaagt over het s'echt functioneeicn van de straatverlich ting te Korteraar. De Voorzitter zegt toe hierover met den chef-monteur te zullen spreken. Voorts merkt de heer Kammeraat op, dat zeer binnenkort verlaging dor spoor- vrachttarioven in de Tweede Kamer aan de orde zal komen, en vraagt, of het geen aanbeveling zou verdienen, dat de gemeen teraad, in verband met het groote belang voor deze gemeente, alsnog telegrafisch bij de kamer op die verlaging aandringt. Met algemeene stemmeen wordt besloten zulks te deen. Wethouder van der Geest wijst op den slechten toestand, waarin de Kerkweg momenteel verkeert en vraagt of hiertegen geen •maatregelen kunnen worden geno men. De heer Kroon, die tevens voorzitter van den betrekken polder is. deelt mede, dat er gewacht wordt op grind. Zóodra dit is aangekomen, zal verbetering plaats heb ben. De begraafplaats. De voorzitter deelt nog mede, dat de Gezondheidscommissie zoomede de Inspec teur van de Volksgezondheid, thans geen bezwaar meer maken tegen aanleg van een nieuwe begraafplaats, voor zoover dit ge zondheidsredenen be: reft. Daar thans niet langer behoeft te worden gewacht, dringt de heer Kroon aan op bespoediging van de uit te voeren werken. In verband hiermede wordt besloten, eerdaags met de defihet c.lende commissie te vergaderen, waarbij dan de voorioopige maatregelen kunnen worden genomen. Hierna sluiting der vergadering. Geert Groote Genootschap; 8. Organisatie van Ontwikkelingsavonden; 9. Oprichting boekenstalletje; 10. Organisatie en mede werking aan plaatselijke en gewestelijke bijeenkomsten; 11. Oprichting van een af deeling van den Ned* It. K. Bond voor Groote Gezinnen; 12. Actie voor den Stillen Omgang. Het is een onderneming welke veel be looft en van welke wij veel verwaoliten, leekenapostolaat in den besten zin van hot woord. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijdingen. ln de PrinB Hendrik straat werd gisteren dbor een passeerendo auto de groentenwagen van v. E. aangeie den. De schade, welke pl.m. 15 gulden be droeg, werd onmiddtS'Vjk vergoed. In de 1 Hoofdstraat moest éui handwagen met fruit Van v. H. het oh'tge.den. Een achter- uit rijdende auto van1 G. B. uit Woubruggo botste op den wagen, die daardoor werd beschadigd en het frilit op straat terecht deed komen. v. H. deed aangifte bij de po- i litie. Tentoonstelling. Maandag 22 dezor j wordt in het vergaderlokaal van Man- i dersloostraat ©en bazaar geopend van werkstukken, vervaardigd door zieken en patiënten uit deze gemeente. AARLANDERVEEN. Pluimvee- en Konijnententoonstelling. Voor de deze week. te houden Pluimvee-, Konijnen- en Watervogelstentoonstelling zijn ditmaal bijna 2 maal zooveel inzendin gen binnengekomen als 't vorige jaar. Hét bestuur zal alle hoekjes van de concert zaal en overige ruimte van het café van den hoer Delfos in beslag moeten nemen voor 't opstellen der dieren en tevens nog stands vrij laten voor reclame-doeleinden. Als men ziet de rijke eereprijzen, het groo te aantal inzendingen, de prachtige recia me voor het tentoonstellingsgebouw (elec- trisohe lichtbak), het feit, dab de burge meester, dr .Lovink, de tentoonstelling zal openen; de muzikale attractie door Tele- funken-radio, zal men zeker niet na kun nen laten de tentoonstelling met een bc zoek tc vereeren. Ook al zou men geen in teresse hebben voor de kampioendieren. De uren van openstelling der tentoonstelling enz. worden per advertentie in dit nummer gepubliceerd* Dus dit even in uw zak agenda aanstippen.,,. ZEVENHOVEN. Ontslag. Mej. C. Kranonbugr-Verduin heeft eervol ontslag aangevraagd als on j derwijzeres aan de gemeenschappelijke O L. school te Noorden. I NIEUWKOOP. Filmavond. Zondag werd ook hier de film „Het is volbracht" met groot succes vertoond. Zondagmiddag werd de film ver toond voor de schoolkinderen tegen entree van 10 cent. Het Patronaat was tot in allo hoekon gevuld met kinderen, die allen zeer onder den indruk van de film en geheei voldaan om half zeven huiswaarts keerden. Om half aoht word de film vertoond voor do grooten. Ook nu was de zaal prop vol. Alle aanwezigen .waren vol lof over het indrukwekkende spel; ook het muzi- kale gedeelte was keurig verzorgd. We zul- j len hopen, dat we dezen filmverzorgers dezen winter nog eens terug zien, al is heo dan ook met een andere vertooning. Volksborids-uitvosring. Door don R. K Volksbond afd. Nieuwkoop zal le en ?e Kerstdag een uitvoering worden gegevt waarbij humoristen zullen optreden. NOORDEN. Jubielum. Op 3 Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Coöperatieve Boerenleenbank alhier werd opgericht. Hot bestuur wil dit jubileum op feestelijko wijze herdenken, ter bespreking waarvan expresselijk een ledenvergadering is uitge schreven in café Kuijf op Dinsdag, 16 De cember a.s. des avonds te half acht. Kerstfoest. Do besturen van den R. K. Volksbond, de Tuindftrs vereeniging en de R. K. Drankbestrijding zullen voor de kinderen van hun leden en voor de jeugd organisatie op tweeden Kerstdag weder een feestje organisoeren. Voorzoover do kas sen deze uitgave niet kunnen dragen zal men de ouders van de kinderen een bij drage verzoeken. Vergadering „Katholiek Noorden". Maandagavond werd in de St. Franciscus- zaal een tweede vergadering gehouden van de bestuursleden van alle R. K. Vereeni gingen onder leiding van den voorzitter van het Kruisverbond, den heer Fr. Pieterso. Na opening en notulen werd het regle ment behandeld en vastgesteld. Het Co mité zal den naam voeren van „Katholiek Noorden". Elke aangesloten vereeniging zal één afgevaardigde benoemen, welke af gevaardigden gezamenlijk het Comité zul len vormen. Eens per jaar zal voor alle bestuursleden een vergadering worden be legd, waarin het Comité verslag uitbrengt van hetgeen verricht werd. Hot Comité VOETBAL R. K. FEDERATIE. De wedstrijd Leiden—Excelsior. De gestaakte wedstrijd Leiden—Excel sior zal, aldus besloot de Technische Sec tio, als gespoeld beschouwd worden, met den eindstand 43 in het voordeel van Excelsior. Leiden krijgt twee winstpunten in mindering. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-corr.potitie District Leiden. Zondag jl. is or geen enkele junioren- wedstrijci gespeeld. In afdeeling li is alsnog ingedeeld Lisse II, zoodat eik elftal nu 14 wedstrijden spoelt, zoowel in afd. A als in afd. B. Daar sommige elftallen een flinke ach terstand hebben, worden de besturen der betrokken vereenigingen verzocht, hun volle medewerking te wiilen verleenen om te geraken tot een vlot verloop der coin- petitie, 't Kon anders wel eens zijn, dat de competitie wat al te laat beëindigd werd. Voor Zondag a.s. is een volledig program ma samengesteld, en wel als volgt: Afdeeling A, Alpheus oh e Boys I—Leidon I V. V. B. I—Lisse I V. V. I—K. W. D. I le ijlingen I—J. C. I Afdeeling B. V. V. L. IMeerburg I A. S. C. I-V. V. B. il S. A. LisBo li Meerburg II—loijlingen II De Competitieleider, P. J. A. VRiND LEIDSCHE VOETBALBOND. Schoolwedslrijden van A. S. C. Zaterdag a.s. des middags te 2 uur wor den <ue be.ue wedstnjuen m het winnaars- on veriieze.stournooi uer schooiwecistrijden van A. (J. gesXJoe.d, nl. Ambachtsschool Chr. H. B. b. en Kennis is MachtU. L. O. school bnijders). in ons b.od van Vrijdag zullen wij benend manen, waar de wedstrij den women gespeend. ROTTERDAM—BRUSSEL. De datum van de eerste ontmoeting tU6- schen het liot.eruamsch e.ital en hot. ilrusoe.sch en tal is thans oefiniticf op Donderdag 1 Januari bepaald. De wed strijd heeit te Brussel plaats op het ter ïoiii van cie Daring. Naar wij vernemen, worden pogingen in het werk gesteld om de tegen-ontmoetin gen Bleeds te Botterdam op Hemelvaarts dag te doen spelen. MOTORRIJDEN De 25.000 K.M.-rit. Le berijder van het „New-Impo rial "-mo torrijwiel „De Blauwe Prins", Timmer, heeft het gisternacht zeer kwaad te ver antwoorden gehad. Maandagavond om 18.20 uur startte hij voor de 4£«te ronde en eerst om 6.10 uur gistermorgen, dus bijna 12 uur later, kwam hij te Bussum binnenrij den. De geheele ronde van 250 K.M. heeit hij moeten worstelen op spiegelgladde we gen, terwijl de mist ondoordringbaar was. Van Hamersveld aanvaardde daarna om 6.20 uur de 43ste ronde, nog steeds op gladde wegen en in swaren mist. Overdag werd de toestand iets beter en wist dan ook weer om 12.14 uur het keerpunt. Bus sum te bereiken, waarna „de Blauwe Prins" werd overgenomen door Van Dinter. Deze zag kans den achterstand met 50 minuten to verminderen. De rijder Timmer voelde zich nog niet voldoonde uitgerust om we derom de avonroute van 18 uur tc aan vaarden en werd daarom vervangon dooi «len reserverijder Van Hamersveld Jr. Deze startte om 17.45 uur onder zeer ongunsti go weersomstandigheden: Zeer zware mist en waarschijnlijk wederom gladde wegen. Gisteravond te 18 uur (dus na de 44ste ronde) waren in totaal afgelegd 11.203 K.M.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7