EXPOSITIE ACADEMÏENIEUWS Zijdrni' stoffen Z lijden v© 3 a nis „vooa DEN AVpjND" wisipki™ TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 17 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van IV Deo. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 783.1 te Haparanda Laagste barometerst.: 738.8 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 18 Dec.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord- Oostelijke wind. Nevelig tot betrokken. Mogelijk eenige sneeuw. Temperatuur ora het vriespunt in het Noorden, in het Zui den lichte vorst. LUCHTTEMPERATUUR. 1.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 4.15 uur tot Donderdagmorgen 7.37 uur. „Het Residentie-orkest". Derde Abonnementsconcert. Maandag 22 December a.s. zal het derde abonnementsconcert van „Het. Residentie- Orkest" worden gegeven. Solist is Sam Swaap. Programma o.a. Concert D-dur voor Viool en Orkest, werken voor Orkest van Rameau, Brahms, Ravel. Op speciaal verzoek: Boléro van Ravel. T00NEEL, De Wonderdoktoor. Rotter- damsch Hofstadtooneel. Gisteravond heeft in den Schouwburg een reprise plaats gehad van den Vlaam- ■phen schlager „De Wondcrdoktoor" de prachtige, geestige satyre van J. Janssen. Wat is er weer gretig gelachen om de openlijke spot, gedreven met de eenvou dige menschen, die van geen gepromo veerden doktoor willen weten, maar wel naar hem gaan en genezen worden, zoo lang zij meenen, dat hij alleen maar een wonderdoktoor is. Joh. Elsen6ohn als Manten Boone, de promotor en impressario van zijn Cozijn Steven als wonderdoktoor, droeg het stuk. Zijn smakelijke flux de bouche, zijn ron de bewegingen en zijn gulle lach, werkten den heelen avond weer aanstekelijk op de aanwezigen, evenals zooveel andere too- neelen als de zieken e.a. dit deden. Ook de Wonderdoktoor (Eduard Pal mers) en Nicht Thea (Mary Dressolhuys) gaven een goede vertolking. Voor het goed opgekomen Schouwburg publiek was het een prachtavond. DE INVOER VAN RUSSISCH GRAAN. Adres van de Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel heeft het volgend adres aan de regeering gericht: Met groote bezorgdheid slaat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land te Leiden, gade, de ontwrichting der wereldmarkt, tengevolge van den invoer van Russische artikelen, waarbij die van graan een bijzondere plaats inneemt. Naar thans algemeen vaststaat, worden deze artikelen geproduceerd onder voor waarden, welke onmenschwaardig moeten worden genoemd, terwijl het allen schijn heeft dat de ontwrichting der wereld markt een der factoren is welke de Russi sche machthebbers tot een zoo groot mo gelijken export prikkelt. Inzonderheid het feit, dat in Rusland zei? honger wordt geleden en desondanks graan in geweldige massa's wordt uitge voerd, is ten deze van belang. Gaarne vèreenigt de Kamer zich daar om met het verzoek door de Kamer van Koophandel te Zwolle tot uw hoog Colle ge gericht, waarin een dringend beroep op uw Raad wordt gedaan om het nemen van zoo deugdelijk mogelijke afweermid delen bijv. het uitvaardigen van een in voerverbod van Russisoh graan, te bevor deren. De Leidsche winketstand. Heden is in perceel Nieuwe Rijn 33 ge opend een zaak iu scheepsbenoodigdheden en jachtartikelen van den heer E. D. de Goede, welke zaak voorheen gevestigd was op de Turfmarkt en eigendom was van den heer v. Dam. De heer de Goede, die deze zaak heeft overgenomen, heeft haar tegelijkertijd meer in het centrum der vrachtschippers geplaatst, die van ouds in den Nieuwe Rijn een uitstekende ligplaats hebben, weshalve de zaak hier zeker aller belangstelling zal trekken. In scheepsbenoodigdheden en aanne- mingsmateriatan vindt men hier ruime keuze, als allerlei touwwerken, staaldra den, oliejasscn en oliegoederen, lampen, scheepslakken enz enz. Ook in jachtartike len is de heer de Goede ruim gesorteerd. We twijfelen er dan ook niet aan, of de heer de Goede zal hier een ruim afzetge bied vinden. Wij verwijzen naar een advertentie der H. Dominicusconferentie, waarin voor den kouden wintertijd de aandacht wordt ge vestigd op de zoo noodzakelijke steun voor d« armen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1658. Rocmsch Ka tholieke Coöp. Bakkerij, Spaar- en Ver- bruiksvereeniging „Eendracht", Leiden, Korevaarstraat 13. De statuten zijn gewij zigd. Wijz. handelsn. thans: R. K. Coöpe ratieve Bakkerij en Verbruiksvereeniging „Eendracht" U. A. 4951. D. Parlevliet, Rijnsburg, Sandt- laan 22. Export van bloemen en planten. In Engelsch sprekende landen wordt te vens handel gedreven onder den naam: „Parlevliet's Cut Flower Supply". Nieuwe inschrijving: Motor- botodienst Ph. A. Gordijn v.h. Joh. v. d. Mark, Noordwijk-Binnen, Schiestraat 31. E.: Ph. A. Gordijn, Noord wijk. Gistermiddag omstreeks 2 uur is do 58- jarige scheepstuigmaker A. J. F. uit Roti terdam op de scheepswerf der fa. Gebrs. Boot van een hoogte van 3", M. in het ruim van een schip gevallen. Hij werd aan het ruggemerg gewond en door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter behandeling. Gisteravond te ruim half twaalf zijn van het net der e'.ectrische tram nabij de Koestraat wederom twee spandraden ge broken. Door personeel uit de remise te Wassenaar werd het defect na een uur weer hersteld. Persoonlijke ongelukken niet voor. Voor den dienst in Ned. Indië is be stemd de heer H. H. Dingemar.s alhier, als administratief ambtenaar bij het Binnen- landseh Bestuur. Aan den inspecteur bij den Landbouw- voorlichiingsdienst. A. C. Koorenhof, vroe ger alhier, is verlof verleend. De Commissaris van Politie te Leitien brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn werk het is te moeten vragen, zouden ze, I in hun welgedaanheid, mij zoo van de deur gewezen hebben? Zeker: Zoo 's morgens om elf our in de zonbeschenen erker is het vervelend als zoo'n Bedelpriester het uurtje I van Lorre komt bederven. Ja, zoo 's mor- I gens om elf uur, in het zonnetje, met een j sigaar, een krant en Lorre en een apou- nootje. Dan valt het niet mee Maar j bedenkt toch even dat die Priester hot i ook niet voor z'n genoegen doet en dat dezelfde God, Die uw Lorre geschapen heeft ook dien Priester zijn moeilijke taak gegeven heeft. Father LEFEBER, Directeur. St. Bonifacius-Missiehüis, Hoorn, postrek. 120937. Helpt Priesters vormen. Wie de ziel van een ander helpt redden, redt zijn eigen ziel. Berichten in een groot gedeelte van onze vorige oplage reeds geplaatst. LEIDEN. Treinvertraging. Hedenmiddag is de trein, die te 2.10 uur vanuil Den Haag aan het station al hier aankomt, een eind doorgereden, zoo dat hij eerst gedeeltelijk voorbij den over weg zijn .e, tct staan kwam Bij onderzoek bleken de remmen van het C.-rijtuig 8503 niet in orde, zoodat dit rijtuig uit den trein genomen moest worden, hetgeen een half uur vertraging veroorzaukte. Ge ukkig was de overweg gesloten! 't Is wel e-er.s gi.ed hierop de aandacht te vestigen, cmdat 'er neg steeds men schen zijn, die de Spoorbocmen niet ge sloten zouden willen zi-en voor aan het station stoppende treinen. Dit geval bewijst Weer eens temeér hoe noodzakelijk dit voorschrift der spoorwe gen isJ BINNENLAND. PR0V. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In den fcyer van het gebouw voor Kun- r™r"? «;j» sten en Weter.sch. te Den Haag kwam he- mrichting, huis of woning opneemt, bin- I dcn ochter n uur d,e £rov. Staten v. Zuid- tien 24 uur verplicht is daarvan kennis te Ïï0n£nd in tv.eede gewone zitting bijeen geven aan genoemden Commissaris Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 2—4 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. LEIDEN. Doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren N. Heemskerk (Óverschie). J. Coert (Rotterdam), F. C. Kist (den Haag), A. J. C. Vlaskamp (Leiden) en p. A. de Lange (Alkmaar); Candidaats-exrp'en Wis- en Natuurkun de lett. J. mej. M. A. v. Overeem (den Haag); Aanv. doet. examen Ind. recht de hee ren mr. H. B. H. Frie'ing (Riiswijk Z.-Ha) en mr. W. Beun (IJsselmuiden); Econ. cand. examen Ind. de heer N. L. Smit (den Haag); Doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer J. H. Hehewerth (Nijmeeen) en do dames J. R. M. Romme (den Haag) en J. M. Ariëns (den Haag). Bevorderd tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld: „Indi sche Bestuurshervorming" de tekst der wet, de heer A. J. W. Briickel, geboren te Amsterdam. Gouden jubileum Cistsrciënser-abdij te Tilburg. Te Tilburg zal op 12 April 1931 het gou den bestaansjubileum worden gevierd der Cisterciënser-abdij. Er heeft zich, onder voorzitterschap van pastoor Aelen, daar toe een huldigingscomité gevormd. 140. Ik zag ze juist zitten, hem met een si gaar en een krant in een crapaud, ham- naast do papegaaikooi, krauwend op de kop van Lorre. Het was 's morgens even over elf. „Wel een leventje om uit te hou den", zal de vrachtman gedacht hebben, I die het wekelijksch mandje versche visch uit IJmuiden bracht. Ik zag ze juist zitten, toen ik in hot portiek ging staan om aan te bellen. Men had mij gezegd dat het wel de moeite waard zou zijn daar eens te probeeren: geld volop, heel duur land verkocht, dat vroeger de belasting nog niet opbracht, en kind noch kraai in de wereld. Ik zag ze juist zitten en de papegaai, die gekrauwd werd, op z'n roode kuif. De trein en de bus hadden mij zoover ge bracht. En ik dacht: als ze mij nu maar half de aandacht schenken, die Lorre ge niet-, dan kan het wel wat w _»rden. Ik zag ze juist zitten, even voordat ik aanbelde, en zeide tot mijzelf: dat treft; ze konden wel een morgenwandeling aan 't maken zijn; 't zonnetje schijnt en zulke menschen loopen graag een paar paad jes af. Ik had ze juist zien zitten, toen een van de twee dienstboden open deed en mijn boodschap aannam dat ik Mijnheer en Me vrouw graag even wilde spreken. Ik had ze juist zien zitten, toen het meisje naar de kamer liep en zeide: „Daar is een Pater uit Hoorn, die Ik had ze juist zien zitten, toen Mijnheer het meisje onderbrak: „Ik héb geen tijd; en Mevrouw aanvulde: „Zeg maar, dat we niet thuis zijn". Ik zag zo juist nog even zitten, toen ik wegliep en dacht: „Als die menschen eens een oogenblik nadachten hoe onaangenaam onder voorzitte.schap van den commissa ris der Koningin, jhr. pr. dr. H. A. van Karnebeek. De v o o r z. opende de bijeenkomst met een woord van uitleg waarom de dtaten ditmaal in dit gebouw bijeengeroepen zijn. Teen verleden jaar de kwestie van de vergaderzaal een onderwerp van bespre king en beklag had uitgemaakt, toen in de Ridderzaal meest worc.$n vergaderd, heb ben Ged. Sta.en zich naar aanleiding van die bespreking gewend tot de Regeering, die vooralsnog niet anders kon doen dan, in geval van bezetting van het Eerste Ka mergebouw, de voorkeur geven aan de Ridderzaal, welker verwarming dan zou worden verbeterd. Die zaal is echter ook om acoustieke redenen minder geschikt. Ged. Staten hebben daarom, nu bleek, dat ditmaal de Eers.e Kamer de beschikking over haar zaal moest hebben, maatregelen getroffen om in dezen foyer de Statenbij- eenkomst te houden. Spr. hoopt dat het vraagstuk der vergaderruimte binnenkort een afdoende oplossing moge vinden. Bij punt 4 van de agenda, een verzoek tot wijziging van de reclameverordening, be pleit de heer De Visser (Commmaat regelen tegen ontsiering van het land- schapsschcon. De heer Schaper (Ged. Staten) con stateert dat de toestand in onze provincie op dat gebied guns.iger is dan m andere provincies, o.aa Groningen. Intusschen is in verband met do wélstandseischen verbe tering mogelijk, althans voor vele gedeel ten der provincie. De heer B r a a t (Plattel.) aoht den toe stand niet hinderlijk en wijst op de ver diensten die voor vele landbouwers uit de betaling der reclameborden voortvloeien. Na re- en dupliek wordt Overeenkomstig het advies van Ged. Staten afwijzend op het verzoek (van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland) dat een ver bod van reclames zelfs voor eigen zaak of bedrijf behelsde, terwijl Ged. Staten niet verder willen gaan dén eischen van vol stand te overwegen en t. z. t. met vour- stelien te komen, beschikt. Bij de begrooting 1931 van de stichting „Rcsenburg dringt de heer v. S t a p e 1 e (S.D.) aan op verbetering van het overleg I met het personeel, van de huisvesting der verpleegster en verplegers en van de sa- larieering. De heer Borghols (Ged. Staten) zal een en ander nagaan, j Bij het voorstei tot herziening van de I met de vereeniging tot Chr. verzorging van kranzinnigen in Zeeldbd be:oogt mevr. Do j Vries-Bruins (SlD.), dat in plaats van werkverschaffing behoort te worden ge steld „actieve therapie", daar werkver- schaffing een geheel andere beteekenis I heeft dan de arbeid der verpleegden, i Voorts dringt zij aan op bepalingen dat I voldoende gediplomeerden worden aange steld. De heer Werker (V.D.) zet uiteen, dat de S'.aten vooraf in deze herziening had den moeten zijn gekend. De heer Van Baren (A.R.) acht den vorm werkverschaffing gemakkelijker be grijpbaar voor de betrokkenen. Overigens erkent spr., dat wat daar geschiedt ar- beids- of actieve therapie is. De heer Borghals (Ged. Staten) ant- woordt, dat spoedshalve de thans voorge- stelde weg is gevolgd. Overigens sluit spr. zich aan bij den heer Van Baren. Bij de repliek vraagt de heer Werker nog eemge inlichtingen omtrent hetgeen j deze herziening behelst, De heer Borghals antwoordt o.a. nog dat de kwestie der aanstelling van gedi- I plomeerden niet in de overeenkomst thuis I behoort. Zij heeft echter de aandacht van j Gedeputeerden. Een voorstel van Ged. Staten om aan de Prov. Commissie ter bevordering van de gcitenfokkerij in Zuid-Holland 1675. subsidie toe te kennen ten behoeve van den Provincialen en Rooinsch-Katholieken Bond van Geitenfokvereenigingen, wordt na eenige discussie z. h. s. aangenomen. Nog wordt, na eenige discussie, welke echter op de persplaats nauwelijks is te volgen, z. h. s. goedgekeurd een voorstei inzake subsidie voor het nemen van proe ven ten behoeve van de varkensfokkenj. Hierna wordt tot twee uur gepauzeerd. HAAGSCHE RECHT_.-»NK. De 36-jarige los werkman H. J. te L e i- d e nstond hedenochtend terecht wegens diefstal van een rijwiel gepleegd op 14 Sept. jl. uit een woning aan de Verver straat te Leiden. Het psychiatrisch rapport concludeerde tct niet toerekenbaar verklaring van verd. bij wolk rapport de officier van Justitie mr. P. J. Blok, zich aansloot. De verdediger ondersteunde het ver zoek. Verdachte verzocht niet in een krankzinnigengesticht to worden geplaatst. Hij verklaarde geschikt te zijn voor arbeid. Door werkeloosheid is hij tot zijn daad gekomen. Hij vraagt dadelijk uitspraak. De Rechtbank kon dit verzoek niet in- wi ligen en zal 24 dezer uitspraak doen. De Rechtbank te Den Haag veroordeel de heden I. V. te Leiden, wegens dief stal tot 1 maand gevangenisstraf. DE GRAF-VONDST IN ZUID-LIMBURG. Omtrent het derde bloot gelegd steenen graf te Simpelveld. waar reeds voor meer de: o maanden een tweetal steenen graven uit het Rcmeinsche tijdperk werden opge graven, kan thans nog worden bericht, dat dit laatste grat op enkele meters van de beide vorige was gevonden, waaruit vast te stellen is dat hier aan een algemeene begraafplaats der Romeinen moet worden gedacht. Dit graf, dat waarschijnlijk uit de 2cIo eeuw na Christus dagtcekent, is in verge lijking met de vorige weinig geschonden, ofschoon een opening in den deksteen aan wijst, dal men hier vroeger reeds aan het plunderen was. Toch werden neg een twee tal gouden hangoorbellcn met steen en een gouden vrouwenring gevonden. Deze ring is gedeel elijk glad gedeeltelijk geribd en bevat op zeer kunstige wijze het inschrift: Mea Ivnon. LAATSTE BELICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Niet afgekeurd v. volwassenen. HAARLEMMERSTRAAT 116-120 POGING TOT MOORD TE SCHIEBR0EK. Het Haagsch Gerechtshof wees heden arrest in de zaak tegen den 34-jarigen landbouwer J. W. V. te Schiebroek, die door de Rotterdamsche Rechtbank was vrijgesproken van de hem ten laste ge legde poging tct doodslag, gepleegd op zij nvader in den vroegen ochtend van 10 November 1929 te Schiebroek. De procureur-generaal had vernietiging van dit vonnis gevraagd en schuldigver klaring van verdachte en in verband daar mede vijf jaar gevangenisstraf geëischt- Het Hof bevectigde het vrijsprekend vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank. 000DELIJK AUTO-ONGELUK. In den afgeloopen nacht is aan het Keern te Hoorn een auto, bestuurd door den garage-houder Gale-sloot van Boven- karspel, vermoedelijk tengevolge van te krachtig remmen met groote vaart tegen oen boom geslagen. De wagen werd totaal versplinterd De bestuurder zelf werd ern stig gewond. Een mede-passagier, de heer Schouten uit Hoogkarspel, werd in erusti- gen toestand naar het St. Jans Gasthuis overgebracht, waar hij heden is overle den. De toestand van den heer Galesloot is naar omstandigheden goed. Een paar inbrekers geknipt. Zaterdagnacht surveilleerde de Rijks veldwachters v. d. Meer, Engels en Veer beek aan de Visschershaven te IJmuiden, toen oen autobus voorbijreed, waarin twee personen waren gezeten. Hechtten zij hier aan eerst niet veel waarde, anders werd dit, toen hen eenige minuten later een luxe- auto tegemoet reed, waarin gezeten de heer J., die hun mededeel.'.e, dat genoemde per sonen zeer waarschijnlijk hadden ingebro ken in de magazijnen en het kantoor der Industrieele Maatschappij aan de Haven straat. Hij had n.l. twee personen gezien, die groote zakken over de poort hadden ge worpen. Toen de veldwachters met den heer J. naar IJmuiden terugkeerden, zagen zij de autobus weer staan en ondervroegen den chauffeur naar zijn passagiers. Deze ver telde, dat hij op de Trawlerkade was aan gesproken door de twee mannen, met het verzoek hen naar Leiden te willen bren gen. Dit was door hem geweigerd, zoo ook het verzoek hen dan naar Amsterdam te brengen. Alleen was hij te bewegen ge weest hen naar het station te rijden, op dat zij den laatsten trein naar Amsterdam nog konden pakken. Op deze mededeeling werd de Amster- damsche politie getelefoneerd en daar de chauffeur een vrij duidelijk signalement kon opgeven, werden de heeren bij hun aan komst aan het Centraal Station opge wacht en geknipt. Hier bleek, dat men de daders der inbraak had gepakt en tevens, dat dit een paar goede bekenden der politie waren, n.l. J. M. en A. v. d. H., beiden uit Leiden. De zakken waren volgepakt met goede ren, terwijl eveneens op hen werd bevon den een groot bedrag aan geld, hetwelk eveneens door hen was ontvreemd. M. ie- naar IJmuiden teruggebracht, ter wijl v. d. H., die ziek was, naar een zieken huis is vervoerd. M. is voor eenige weken vrijgesproken van een hem ten laste gelegde inbraak te Leiden gepleegd, zoodat hier wel van een goede vangst kan worden gesproken. „Volk". Antenne van de N. S. F. doorgebroken. De N. S. F. deelt ons mede, dat gister avond te pl.m. £2.1 uur de verbindings- draden tusschen mast en verspreider van de antenne door de zware belasting van de ijzelvorming zijn doorgebroken, waar door do antenne op het dak van de fa briek is neergevallen. Voorloopig zal op één reserve-antenne worden uitgezonden. Met spoed wordt aan de reparatie van de horizontale antenne gewerkt. Bloedige Kaffer-derronstratie nabij Durban. LONDEN, 17 Dec. (V. D.). - Ter gele genheid van de viering van Dingaansdag, ter herdenking van het feit, dat in 1838 de Boeren den Zoeloe-koning Dingaan ver sloegen als wraakneming voor diens moord op de voortrekkers onder leiding van Piet Reticf, kwam het gisteren te Durban tot ernstige onlusten. Een groote vergadering verliep aanvankelijk rustig, doch werd ru moerig toen men een aantal aanslagbiljet ten voor de inkomstenbelasting met eenige plichtplegingen ging verbranden. Door tweeduizend kaffers werd een be tooging gevormd, die, voorafgegaan door roode vaandels, door de straten van Dur ban trok. De politie trachtte de betooging uiteen te drijven en er ontstond een bloe dig gevecht, waarbij blanke politietroe- pen met gevelde bajonet moesten ingrij pen. Een kaffer werd gedood en vijftien an deren zwaar gewond, terwijl velen lichte verwondingen opliepen. Londen in den rrlst. LONDEN, 17 December. (V. D.). Lon den was hedenmorgen ongeveer een uur in volkomen duisternis gehuld door een zeer dichten mistbank, welke hot noodig maak te op straat de lichten der voertuigen en de straatverlichting aan te steken. Later heeft de mist in de city groote verkeersmoeilijk heden opgeleverd. De eeuwigs rellitjM. BONN, 17 Dec. (V. D.). Te Boa» Wam het in den afgeloopen nachi tot een nie». we botsing tusschen communisten en natie* naal socialisten, waarbij van beide kanten werd gescholen. Een dor nationaal-socia. listen kreeg een schot in den arm en ee» ander word in de lever geraakt. Terwijf de vechtpartij plaats vond, passeerden twee studenten die tot geen der beide par tijen behoorden. Drie der vechtenden kwa men op hen toe cn een hunner schoot een student in het onderlijf. De politie arres teerde een aantal personen. AMSTERDAM, 17 Dec. Vee. Aanvoer: 262 vette kalveren ie kwal. 1.061.16, $de kwal. 0.101.04, 3de kwal. 7890 cent, 29 nuchtere 1218, 700 varkens, Vleesch- varkens (90—110 kg.) 60—62 cent, zware 5759 cent, vette 5557 cent. WOERDEN, 17 Dec. Kaas. Aanvoer: 251 partijen, met Rijks-merk 1ste soort 39 42, 2e soort 35—38. Handel traag. BOSKOOP, 17 Doe. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 40 75 cent, Golden Ophelia 1.201.80, Mar cel Rouyer 1.602.20, Hadley 0.70 1.80, Claudius Pernet 1.40—2.90, Colum bia 1.40—2.30, Butterfly 1.30—1.90, Mac Keiler 1.30—2.20, Wilh. Kordes 2.50— 4.40, Mad. Jules Bouché 0.Rosalandia 1.602.10, Kilham 1.503.00, Florex f 2.00—3.10, Red Columbia 6090 cent, Jo hanna Hill f 0.S01.25. Diversen: Chry santen tros 2059 cent per bos; Beshulst 40—87 cent per kilo. VOORSCHOTEN, 16 Dcc. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 8.509.10 en kui keneieren 7.608.10 per 100 stuks; kip pen 1.10—1.60, hanen 1.101.G5 en ko nijnen 1.10—2.50 per stuk. VEUR, 16 Dec. Eierenveiling. Aanvoer: 14108 kippeneieren 5.35—10.00 en 99 een deneieren 8.008.50 per 100 stuks, 141 kippen 1.002.00 per stuk, 8 eenden 1.351.45, 119 konijnen 0.805.00 en 26 duiven 1832 cent per stuk. NIEUW VENNEP, 18 Dee. Eierenvei ling E. N. V. Aanvoer 8556 stuks. Prijzen: 8124 kippeneieren, groote 6.307.80 en kleine 5.106.00, 432 eendeneieren 6.20 6.60 per 100 stuks; hanen 1.251.G5 en konijnen 1.503.80 per stuk. Handel vlug voor konijnen veel vraag.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3