RECHTZAKEN WOENSDAG 17 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE jCOURANT DERDE BLAD PAG. 10 Postauto in een greppel. Geen bereidwillige helpers. Gisternacht is de postauto van Arnhem naar Wcsel tusschen Emmerik en Rees tengevolge van den mist en de gladheid van den weg in een greppel gereden, waaruit rij niet meer vandaan kon. De be manning van de postauto heeft getracht in de omgeving menschen te vinden, die wil den helpen om de auto op den weg te brengen. Niemand was daartoe bereid. Men heeft toen meer dan drie uur gewacht tot een auto voorbijkwam. Deze werd aange houden en met behulp van die auto werd de postwagen weer op den wen gebracht. Men kwam met vier ii vijf uur vertraging te Wesel aan De Duitsehe post was toen reeds met de eerste treinen naar Neder land verzonden en do Arnhemsche post auto keerde weer naar Arnhem terug. Per soonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. IJzel op den weg. slagveld bij Eist. Auto- De rijksweg ArnhemNijmegen was gis termorgen, doordat zich veel ijzel had ge vormd op het betonnen wegdek, zeer ge vaarlijk. In de nabijheid van Eist is door slippen een auto tegen don bloemenwagen van V. uit Bemmel gereden. Paard en wa gen werden in de sloot geslingerd. Door de botsing kwam de auto dwars over den weg te staan en een zestal vol gende auto's kon niet spoedig genoeg rem men, waardoor zij tegen elkaar zijn opge botst. De wagens zijn min of meer ernstig be schadigd en moesten worden weggesleept. Het verkeer moest tijdelijk worden ge stremd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Ook aan de andere zijde van het dorp zijn auto's met elkaar in botsing gekomen en in de sloot terecht gekomen. Tegen de kachel gevallen. Maandagmiddag had het drie-jarig zoon tje van den landarbeider D. K. in den Riet- wiikeroorderpolder onder Nieuwer Amstel het ongeluk tegen een roodgloeiende kachel te vallen, waarbij de kleertjes vlam vatten. Alhoewel onmiddelijk het vuur ge doofd werd, bekwam de kleine nog dus danige brandwonden, dat overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk werd ge acht. Kapitale boerderij afgebrand. Te Latten (O.) is gisterenmiddag de ka pitale boerderij van den heer Begeman afgebrand. Vermoedelijk ie de brand door een schoorsteenbrand ontstaan. De brand weer uit Dedemsvaart, wist met groote moeite het aangrenzend perceel van den heer Feddema te behouden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Verzeke ring dekt de schade. ANTENNE VAN DEN HILVERSUM- 8CHEN ZENDER AFGEKNAPT. Door ijzelvorming. Dinsdagavond even over tien is een an tenne van den H il vers urn schen zijder, door dat het gewicht tengevolge van buitenge wone ijzelvorming te groot was geworden men schat het met het ijzel op onge veer één ton afgeknapt en dwars door het dak van de fabriek van den N. S. F. geslagen. Gelukkig kwam de antenne juist tusschen twee trappen door zoo terecht, dat de nieuwe zender voor Kootwijk, die men daar aan het bouwen was, geen noe menswaardige schade bekwam. De storing in de uitzending werd doof inschakeling van een oude hulp-antenne in ongeveer 25 minuten opgeheven. VREEMD VERSCHIJNSEL. Ook „doodende ir.ist" te Someren? De heer J. J. Verstappen, boomkweeker te Someren, schrijft aan „De Morgen": Naar aanleiding van het veel geschreve ne in de couranten der laatste dagen over mist of gasvergiftiging in en om Luik, mod derregen in Limburg enz. kan ik niet nala ten u mede te declen het haast ongeloof lijke, dat ik in den voormiddag te pl.m. negèn halftien op Zaterdag 22 Nov. 1.1. meemaakte. Ik was op genoemden dag werkzaam op het land, toen ik plotseling overvallen werd door een buitengewoon warmen luchtstroom net zoo warm, als naar ik meen op het heetst van den zomer. Daarop volgde een ondragelijke atmosfeer, be zwangerd met gas, of zoo iets, welke pl.m. 2 minuten aanhield. Het trok echter voor uit ongeveer gelijk een windhoos van het Zuiden naar het Noorden. Toen ik het na keek leek het op een rookachtig grijs en 't flikkerde gelijk in het warmst van den zomer als men ver de hei of peel in kijkt. Ik ben toen dadelijk van mijn werk gaan loopen naar de naastbijzijnde boerderij met een zakdoek voor den mond. Onderweg kwam opnieuw genoemde damp me tege moet, echter toen veel minder. Ik vertelde daar mijne buitengewone ervaring. De landbouwer had die buitengewone warmte ook gevoeld, was zelfs in den „schop" gaan zien, daar hij meende, dat er brand was, Ook waren er nog twee jagers in de nabij heid, die deze hitte gevoeld hadden, maar niet die ondragelijke lucht hebben waarge nomen. Ik heb er nog verschillende men seben naar gevraagd, maar niemand heeft iets bijzonders gemerkt. Ik denk, dat „het" daarna weer de lucht is ingegaan. Op de plaats waar ik mij bevond was het echter zoo erg, dat indien ik er 5 min. in had r 'en zijn ik zeker gestikt zou zijü. DE INBRAAK BIJ WILTON. De inbrekers trachten den bult aan den bestolene te verkoopen. Eenigen tijd geleden is, zooals men zich herinneren zal, ingebroken in de villa „Eemwijk" van den heer B. Wilton te Voor burg, waarbij een groote partij mantels van effecten zijn gestolen. Eén dezeT dagen zouden de inbrekers of een hunner hand langers zich in verbinding hebben gesteld met een bekend Haagsch advocaat om door diens bemiddeling de gestolen mantels aan den heer Wilton te koop aan te bieden. Deze advocaat bleek te zijn mr. E. G. S. Bourlier, die thans de „Avondpost" mach tigde omtrent, dit brutale optreden der in brekers, o.a. het volgende te publiceeren: Begin November kreeg mr. Bourlier be zoek van een vroegeren cliënt, die hem mededeelde, dat hel hem bekend was, dat de inbrekers der villa „Eemwijk", die met de gestolen effectenmantels geen raad wis ten, bereid waren deze mantels voor een bedrag van 25.000 aan den bestolene te rug te geven. Hij vroeg of mr. Bourlier be reid was hierbij zijn bemiddeling te ver- leenen en zich met den heer Wilton in ver binding te stellen. De heer Bourlier weigerde dit pertinent en gaf onomwonden te kennen, dat hij met deze zaak niets uitstaande wilde hebben, aangezien hij principieel geen intermedair ilde zijn voor misdadigers. Mr. Bourlier beschouwde hiermede de zaak als afgedaan en zou er waarschijnlijk nimmer meer iets van gehoord hebben, in dien hij niet eenige dagen later curiositeits hal ve iets van het bezoek verteld had aan een cliënt. Deze cliënt verzocht mr. Bourlier het erhaal over te mogen vertellen aan een kennis, die met den heer Wilton bevriend was, Mr. Bourlier had hiertegen geen be zwaar, doch stelde daarbij op den voor grond, dat hij niet verder ln de zaak ge mengd wenschte te worden. Eenige dagen later, op een Zondagmor gen, kreeg mr. Bourlier bezoek van den particulier secretaris van den heer Wilton, jhr. Quintus, die kwam mededeelen, dat deze wel bereid was voor een paar duizend gulden de gïstolen mantels terug te koo- pen. Mr. Bourlier adviseerde dit niet to doen Jhr. Quintus deelde echter mede, dat de heer Wilton op het terug ontvangen der effecten veel prijs 6telde 'en verzocht hem met dengene, die zijn bemiddeling had in geroepen, in kennis te brengen. Mr. Bourlier weigerde dit, omdat zijn zegsman vanzelfsprekend aan iemand, die niet door een ambtseed tot geheimhouding was verplicht, geen inlichtingen zou ver schaffen. Mr. Bourlier verklaarde zich ech ter bereid zijn oud-cliënt in overweging to geven zich met den advocaat van den heer Wilton in verbinding te stellen, mits deze vooraf een schriftelijke verklaring gaf, dat hij den naam van dien oud-cliënt oncfèr alle omstandigheden geheim zou houden. Per soonlijk weigerde mr. Bourlier in de on derhandelingen eenig aandeel te hebben of daarvoor op eenigerlei wijze een vergoeding te ontvangen. Jhr. Quintus heeft zioh daarop in ver binding gesteld met den advocaat van den heer Wilton, 'mr. Andreoli, die zich echter met de zaak niet wilde inlaten alvorens het advies van den deken der orde van ad vocaten te hebben ingewonnen. De verdere onderhandelingen zijn hierop afgebroken. De deken der orde van advocaten heeft, nadat hij van een en ander kennis had ge kregen, bij mr. Bourlier terzake inlichtin gen ingewonnen. Daarnaast schijnt ook de justitie nog een onderzoek te hebben ingesteld. Mr. Bour lier is daarbij echter niet gehoord en heeft zich in deze aangelegenheid dit in tegen stelling met loopende geruchten nimmer tegenover den Officier van Justitie op zijn ambtsgeheim beroepen. In vrijheid gesteld. De schilderijenhandelaar J. M. R. te Den Haag, die geruimen tijd gedetineerd was in het Huis van Bewaring, te Zut- phen, als verdacht van het uitlokken van brandstichting in de villa „Diana", te Nieuw-Miiligen, gemeente Apeldoorn, is gisteren op vrije voeten gesteld. Poging tot moord? Naar het huis van bewaring te Middel burg is overgebracht de huishoudster B., die er van verdacht wordt te hebben ge tracht De W., te 's Heer Arendskerke, bij wien zij heeft ingewoond, van het leven te berooven door hem wat vet voor te zet ten, waarin zij rattekruid had gedaan. De vrouw ontkent opzet en spreekt van een vergissing, daar dit vet bestemd was voor rattenverdelging. De Arnhemsche werkloozen demonstreeren in den nacht Ook te Arnhem roeren zich de werkloo- zen. Eenige malen reeds hebben groote groepen voor het raadhuis gedemon streerd om verhooging van de uit-keeringen te krijgen. Ter afwisseling heeft men nu in d-ere demonstraties een verandering ge bracht. De rondwandelingen worden nu des nachts gehouden. Onder leiding der politie en aanvoering van eenige commu nisten, maken zij nu in stilte propaganda voor hun eischen. Dinsdagnacht heeft men bij een der wet houders, de S. D. wethouder Bakker, eenige ruiten ingeworpen. Naar het gebeurde wondt een ernstig onderzoek ingesteld» Vijf geslachten. Te Hooge-Zwaluwe wonen'twee broers, Jacob en Piet Vos, resp. 05 en 94 jaar oud. Jacob heeft 6 kinderen, 9 aangetrouwde kinderen, 65 kleinkinderen, 35 achterklein kinderen en 79 achter achterkleinkinderen. Piet Vos is reeds 81 jaar hulpbesteller bij de posterijen. VOORKOMT "mrfDBËDERF en poetst 's morgejis en 'sAvonjIrmet NI VA TANDPASTA 75 ets.per'/i tube. tip, 'A tube. EEN SPEELHOL TE 'S-GRAVENHAGE ONTRUIMD. Inval van de politie. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de zedenpolitie weer een inval ge daan in een speelhol te s-Gravenhage. De exploitant van dat speelhol knoopte de relaties met zijn toekomstige slacht offers bij voorkeur Zaterdagsmiddags aan in de koffiekamer van het Volkegebouw op de Prinsegracht, zoo meldt de „Nwsbr." Hij bracht hen dan naar een kamer bo ven een café op het Spui, waar hij, zeer waarschijnlijk met medewe-en van den caféhouder, gelegenheid gaf tot hazard spel. Gespeeld werd met dobbelsteenen, het zoogenaamde „Mijn en Dijn", waarbij hij, die over de meeste contanten beschikt of beweert te beschikken, in dit geval de 6peelh0'l-exploi.tant. een voordeel heeft, doordat hij telkens den pot kan verdub belen. Beginnende met een kleinen inzet, werd het spel hce langer hoe grover, zoodat ver- sohiüende bezoekers tenslotte volkomen waren uitgeschud. Grootmoedig werd dan door den „ken nis" voor den volgenden Zaterdag.re vanche aangeboden, hetgeen door de slacht offers, die daardoor hun verlies hoopten terug te winnen maar al te dikwijls werd aanvaard. Zoo zijn er arbeiders, die niet alleen 5 6 weken achtereen hun volle weekloon hebben verspeeld maar zelfs hun laatste spaarcenten vergokt. Het is zelfs gebeurd, dat een werkman 2ijn laatste 100 van de spaarbank haal de en daarvan op een middag 85 ver speelde. Door eenige vrouwen der wekelijksche slachtoffers is een en ander tenslotte ter kennis van de politie gekomen, die aan stonds maatregelen nam en tegen Zater dagmiddag j.l. een inval in het perceel aan het Spui had voorbereid. Op het laatste moment dreigde er ech ter een kink in den kabel te komen, om dat de speelhol-exploitant dien morgen, na een dispuut met den caféhouder, zijn „ge egenheid" had verplaatst. Na een nauwkeurig onderzoek kwam de zeden politie echter aan de weet, dat voor Za terdagavond een gelegenheid t-ot spelen was gevonden in een particulier huis in de van Zeggelenlaan bij de Laakhaven. Omstreeks het middernachtelijk uur is toen in dit huis een' inval gedaan, die dit maal volledig is geslaagd. Met den speelhol-exploitant waren in een kamer van het huis aanwezig vijf slachtoffers. Toen de politie binnendrong, was men druk bezig met dobbelen, zoodat nu op heeterdaad de overtreding werd geconsta teerd en het aanwezige ge'.d en de dob belsteenen konden worden in beslag ge nomen. Bij het politie-onderzoek bleek voorts, dat de exploitant op groot lef speelde en zelf geen geld bij zich had, hoewel hij aan het begin van den avond „op groot lef" den aanwezigen bezoekers had gevraagd, een bankbijet. van 200 gulden te wisselen. Hij speelde dus slechts „op papier" mee en bij verlies had hij niet kunnen betalen. De exploitant van dit ergerlijk bedrijf en de bezoekers 2ijn per auto naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar tegen hen proces-verbaal is opgemaakt.. ONGELUKKEN Vijf personen door kolendarr.pvergifliging orrgekorren. In een voorstadje van Lodz is een uit vijf personen bestaand gezin doof kolen damp-vergiftiging omgekomen. Pogingen om de levensgeesten op te wekken faalden. Gasvergiftiging in een autobus. Naar uit Praag Wordt gemeld, zijn aldaar inzittenden van een autobus het slachtoffer van een ernstige gasvergiftiging geworden. Tijdens den rit drong, doordien een afvoer buis defect was, het afvoergas de bus bin nen. De chauffeur bemerkte hiervan niets en reed verder. Op het eindstation zag hij, dat zijn 16 passagiers allen bewusteloos waren. Zij werden naar een ziekenhuis gebracht. OVERSTROOMING IN Z.-ANAT0LIE. Volgens berichten uit Stamboel heeft bo ven geheel Zuid-Anatoiië een hevige storm gewoed, die gepaard ging.met onweer en zwaren regenval. In Cilicie en speciaal in de steden Lad- na, Mersina en Adalia heeft dit noodweer groote overstroomingen veroorzaakt. Te Sandsjak Kosan staan groote uitge strektheden land onder water. Achttien dorpen zijn door het water van de buiten wereld afgesneden en op vele plaatsen kon de bevolking zich ternauwernood redden. Ook eenige ziekenhuizen moesten ont ruimd worden. Tot nog toe zijn acht doo den geborgen. 1 De schade, die zeer groot is, valt nog Diet te overzien. Sneeuw In de Ver. Staten. Door sneeuw en hagel is de temperatuur sterk gedaald. In verschillende plaatsen van Oklahoma, Kansas, Colorado, Wyo ming en New Mexico is alles in sneeuw ge huld, als ter voorbereiding van een tradi- tioneele Kerstmis in de sneeuw. Te Den ver was de temperatuur 25 graden onder nuL Sneeuwstormen in Zweden. Boven geheel Zweden woeden sneeuw stormen, die vooral in het Noorden des lands het telefoon- en telegraaf verkeer stil gelegd hebben. Ook uit de kuststreken ko men berichten over stormen, welke een snelheid bereiken van 20 M. per seconde. Groote brand. Uit Neustadt (onder Dosse) wordt ge meld; In de drooglokalen van de berg plaats der „Landwirtschaftliche Zentral- genossenschaft brak een brand uit, die zeer snel om zich heen greep. Het dak en de bovenverdiepingen van 't gebouw Btonden in enkele oogenblikken over een lengte van 15 meter in vlammen. Ettelijke duizenden centenaren koren, die hier te drogen lagen, werden vernie tigd. Met behulp van achttien brandweren, die uit de omgeving ontboden waren, kon men den brand eerst na vijf uur blus- schingswerk meester worden. Tengevolge van de groote hoeveelheden water die in den haard van den brand wer den weggeslingerd, werd het geheele ge bouw onder water gezet, zoodat voorraden van groote waarde vernietigd werden. Men denkt dat de brand ontstaan is door oververhitting van de droogovens. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL TE BRUSSEL. Voor 2 millioen francs verdwenen. Gisternacht is er te Brussel ingebroken bij een juwelier in het centrum der stad. De waarde van de gestolen bijouterieën bedraagt om en bij-de twee millioen frs. De politie stelt een onderzoek in. DE FINANCIEELE SCHANDALEN IN FRANKRIJK. Aanklachten tegen 181 personen. Hot Fransche ministerie van Justitie deelt mede, dat er op het oogenblik te Parijs 181 bankiers en financiers zijn, te gen wie een aanklacht is ingediend wegens benadeeling hunner cliënten. Vijf en der tig bevinden zich in arrest. Uit Montpellxer wordt gemeld, dat de directeur van een groote makelaarsfirma in onroerende goederen zich aan verduiste ringen ten bedrage van twee millioen francs heeft schuldig gemaakt. Hondsdolheid ln Sitezië. Uit Görlitz wordt gemeld: In de afge- loopen week werden bij een aantal perso nen aanvallen van hondsdolheid geconsta teerd. Te Penzig bedroeg het aantal dezer gevallen vier. Verscheiden personen, die hondenbeten hebben opgeioopen en dien tengevolge in levensgevaar verkeeren, moes ten in het ziekenhuis worden opgenomen. De uitbreiding der hondsdolheid is vermoe delijk veroorzaakt, doordat een aantal waakhonden door losloopende honden zijn gebeten. Brutale bankoverval te Pittsburg. Zes bandieten, gewapend met revolvers en geweren, hebben een dertigtal bedien den van een bank te Pittsburg in bedwang gehouden en wisten met een buit van 50 0C0 dollar te ontsnappen Dit is de der de overval binnen tien dagen in verschil lende banken daar ter stede. Een handige dievegge. Uit Berlijn wordt gemeld, dat een Pooï- sche vrouw, Margaret Wensierski, verdwe nen is met medeneming van belangrijke of- ficeele documenten. Zij had zich weten in te dringen in het vertrouwen van de Ber- lijnsche politie autoriteiten en was er ge leidelijk in geslaagd zij beweerde o.a. dat zy een langdurige studie had gemaakt van crimineele kwesties door te dringen in de bureelen van de chefs der politie. De thans door haar gestolen documen ten hebben betrekking op de huidige cam pagne tegen de internationale misdadi- gersbenden. Een uitvoerige persoonsbeschrijving van Margaret Wensierski is aan alle Europee- sche hoofdsteden geseind. Bij een ingesteld onderzoek moet geble ken zijn, dat deze vrouw zich achtereenvol gens uitgegeven heeft voor verpleegster, schrijfster, gouvernante enz. Bandietenkoning gearresteerd. De emigratie-politie heeft te Chicago ge arresteerd den bandietenkoning Toni Vol- pe, die in de onderwereld van Chicago een zeer machtige plaats inneemt en, naar i zegt, na Al Capone den hoogsten rang in de bandieten-wereld bekleedt. De emigratie-politie heeft ontdekt, dat de papieren van Volpe niet in orde zijn eh dat hij formeel als vreemdeling geen ver gunning heeft om blijvend in de Vereenig- de Staten te toeven. Derhalve zal hij binnen 14 dagen naar zijn vaderland Italië terug worden gezon de Dood door schuld. De achttienjarige chauffeur A. L. te Naaldwijk stond voor de Haagsche recht bank terecht, verdacht van het veroorza ken van dood door schuld. Aan verd. is bij dagvaarding ten laste gelegd, dat bij als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig op 25 Sept. 1930, hoogst roekeloos en on voorzichtig bij het nemen van een naar rechts gaande bocht op den Middenweg met te groote snelhead (4050 K.M.) heeft gereden en niet behoorlijk heeft rechts ge houden, daarbij niert heeft opgelet, dat hij hoe langer hoe meer naar links is gegaan, zonder vaart te %-erminderen en bij het zien nadoren van nit tegenovergestelde richting komenden wielrijder, zekeren C. van R. uit de Lier* dezen zoodanig heeft aangereden, dat v. aa-n de bekomen ver wondingen is overleden. In deze zaak waren vijf getuigen gedag vaard oa dr. J. P. L. Hulst, uit Leiden. Mr. P. J. Blok, het O. M. waarnemend, zegt, dat uit het -werhoor van verd. is ko men vast te staan dat hij den weg ter plaatse goed kendd, hij acht de schuld van verd. aan dit ongeval bewezen en requi- reert twee maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Hortensius, vraagt vrijspraak, subsidiair een voorwaardelijke veroordeeling. Van een dief en een dapper Nonneke. De voorzeker met te goeder faam be kend staande vzajchtrijder M. L. A. R. uit Geleen had het terrein van zijn actie ver legd en was in den avond van 28 Augustus 11. in de kapel der Eerw. Zusters te Geleeu geslopen. Een eter zusters hoorde in de kerk gestommel -en waarschuwde den koster en zoo trókken t^vee dappere nonnekes met den koster, die zaoh stevig gewapend had met een vervaarlijken sleutelbos, de k§rk binnen. Aan de Sacristie gekomen, sprong een man achter de deur vandaan, de pet diep over de oogen getrokken. Een der zusters had echter den onverlaat herkend en greep hem, zójn naam roepend, bij den arm. De man bleek echter zeer gehaast en rukte zich los, doch het nonneke voor geen geruchtje vervaard, greep hem bij bet- been. Er ontstond een worsteling, waarbij de man kans zag te ontsnappen, doch la ter werd hij toch gearresteerd. De Officier van Justitie, mr. Kneepkens, vroeg voor de Arr. Rechtbank te Maastricht tegen verdachte een gevangenisstraf van twee jaren. Uitspraak 29 Dec. a.a. *,Tijd" Aanval op een politie-agent. Voor den Höarlemschen Politierechter stond terecht de vijf- en twintig-jarige los arbeider F. B„ te Beverwijk, die in den avond van 29 November een hoofdagent van politie, W. J. den Otter, in de Bree- straat te Beverwijk van achteren aanviel en een aantal vuistslagen in het gelaai toebracht. De hoofdagent wilde zijn aanvaller w- resteeren, doch de man pleegde hevig ver zet en moest door drie agenten naar het bureau worden overgebracht. Het gold hier een wraakneming op den politieman, daar verdachte eenigen tijd geleden geverbaliseerd was wegens het verbrijzelen van een ruit in een vischwin- kol, voor wélk delict hij tot vijftien dagen gevangenisstraf veroordeeld was. Verdachte was gedetineerd in het Huis van Bewaring. Getuige den Otter verklaarde, dat ver dachte hem op den bewusten avond toe riep: „Je bent neg niet van me af, ik krijg jou nog wed, je gaat er an!" Verdacht» bekende getuige een slag in het gezicht te hebben gegeven, zóó hard was het echter niet. De politierechter vond het gedrag van verdachte ergerniswekkend, een hoofd agent die zy'n plicht doet, moet niet wor den aangevallen. Verdachte is onverschillig en heeft al verschillende straffen wegens wederspan- nigheid achter den rug. De officier van justitie merkte op, dat verdachte volkomen nuchter was en zuiver handelde uit wraakneming. Hij is een laf aard, omdat hij den politieman van achte ren aanviel. Gezien het ergerlijke van het feit, eisehte de officier een gevangenisstraf van drie maanden. De politierechter achtte geen termen voor een milde straf aanwezig en veroor deelde verdachte tot twee maanden. Als u een vakman was, zou ik e goede gelegenheid weten om in een mo zaakje in te trouwen. Maar ik ben vakman ik ben re*" driemaal getrouwd geweest.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10