BUITENL. BERICHTEN SPORT De Man van Nergenshuizen DINSDAG 16 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE MARNIX VAN ST. ALDEQONDE. Het motorschip Marni* van St. Alde- yonde is Zaterdag van Port Said vertrok ken, op den gewonen tijd. Woensdag wofdt het te Genua verwacht. Het schip i« Ver moedelijk onbeschadigd. Na een twist In een volkslogement te Oss logeerde een harmonicaspeler met feijn vrouw. Zon dagavond zeven uur bevond dit echtpaar zich op straat, toen zich een tweede hAr- nvonicaspe'er, Fransen genaamd, uit 8it- tard, bij hen voegde en tegen de vrouw enkele ongepaste opmerkingen maakte. Het gevolg hiervan was, dót een woorden wisseling ontstond, waarbij al spoedig klappen vielen. Plotseling haalde de eerste harmonicaspeler een groot, mes roof den dag en sneed daarmee Fransen over het onderlichaam. In levensgevaarlijken toe stand werd de man naar het R. K. Zieken huis „Si. Anna" vervoerd, WAéV de eerste hulp werd verleend. Hedenmorgen was zijn toestand bedenkelijk. Het echtpaar, dat onder drankinvloed verkeerde, werd gearresteerd. De man heeft na een langdurig'verhoor bekend het slachtoffer gesneden te hebben. Hij zal ter beschikking van de justitie te VHcrto- genbosch worden gesteld. Inbraak in ten fabriek. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de Plüimvee-voederfabriek van de firma R. V. in dê Nieuwe Molstraat te 's-Gravenhage. Vermoedelijk heeft de dader kans ge zien zich in een aangrenzend perceel te la ten insluiten en kon vervolgens door een dakvenster in de fabriek komen. De brand kast heeft hij weten opon te boten met be hulp van inbrekerswerktuigen en daaruit 300 gestolen. Tot heden is van de doder* geen spoor ontdekt. Sleutel van de bratidkast gestolen.... OAbekenden hebben in een pand aan den Binnenweg te Rotterdam ingebroken. Zij hadden hun inbraak prachtig voorbe reid, doch alles liep ten slotte op een fiasco uit, dank zij den humoristischen allures van den slagerspatroon, wiens winkel de onge- noode ga-sten tot him .operatieterrein had den uitgekozen. Enkele surveilleerende agenten ronden, aldus bericht de „Tel.", op de buitendeur van de slagerij van den heer Van K. een sleutel in het slot. Zij belden Vah K. op en stelden deze in kennis van hun ontdek king. „Dan heeft mijn broer, de bedrijfsleider, natuurlijk vergeten den sleutel mee to ne men", zoo luidde zijn antwoord en hiormee scheen de zaak afgedaan. Zondagmiddag vervoegde hij zich echter op het bureau aan da Witte de Withstraat en vertelde daar, dat achter den gevonden sleutel een heel drama van inbrekers lief en leed stak. Er was namlijk eveneens ingebroken bij den bedrijfsleider Von K. aan den Dier- gaarciesingel. Daar hadden de dieven uit een aan den kapstok hangende jas een bos sleutels weggenomen. Hierbij bevond zich de sleutel van de zaak aan den Binnen weg, dooh eveneens die van de daar staan de brandkast. De dieven hebben er een dankbaar ge bruik van gemaakt. Zij repten zich naar de slagerij en het was nu een klein kunstje om binnen te komen. Hun eerste gang was naar de brandkast, doch hier wachtte hun een teleurstelling. Er wa« al eens meer bij den heer Van K. ingebroken en hij achtte het lang niet onmogelijk, dat de heeron hun bezoek zouden herhalen. Om hun veel onnoodige moeite te besparen had hij op de brandkast een papiertje gehangen met het .volgende rijmpje: Daar wij wisten, dat er inbrekers zouden komen, Hebben wij de oenten maar meegenomen. Bovendien was voor het openen van de brandkast nog een tweede sleutel noodig on zoo lukte het den dieven niet den inhoud aan een onderzoek te onderwerpen. Met medeneming alleen van het tergen de papiertje zijn zij vertrokken. ONGELUKKEN ONGEVAL BIJ BOUW VAN BRUG TE BELGRADO. Zes arbeiders vermoedelijk verdronken. Bij den bouw van de groote brug die Belgrado met Semlin zal verbinden, is een stellage ingestort, waardoor 13 arbeiders in de diepte stort-ton. Zeven werklieden bekwamen zwaar letsel. Zes andere wor den vermist; men vreest-, dat zij in de Save verdronken zijn, ERNSTIG ONGELUK OP EEN BOUW WERK IN HET SAARGEBIED. Drie dooden en twee ernstig gewonden. In een fabrieksgebouw te WadgA-ssen heeft gisteren een ernstig ongeluk plaats gehad. Een bouwwerk stortte op het fa- brieksemplacement met donderend geraas ineen; vijf arbeiders werden onder de puinhoopeo bedolven. Drie hunner werden gedood, terwijl de beide anderen na lang zoeken deerlijk gewond konden wonden geborgen. De oorzaak van het ongeval is nog niet opgehelderd. De werklieden wa ren juist op het punt het- steigerwerk te verwijderen, toon de instorting plaats had. TRAM EN DORP DOOR BERGSTOR- TING BEDREIGD. In de Fransche Alpen wonit een dorp door een bergstorting bedreigd. Een reus achtige grondmassa is in beweging geko men en komt iederen dag enkele centi meters voorwaarts. Het ministerie van openbare werJcen heeft deskundigen naar het bedreigde ge bied gezonden om de noodigo voorzorgs maatregelen te treffen. Nieuwe Huixervirutorting te Lyon» Zaterdag en in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn opnieuw te Lyon eenige huizen ingestort. Gelukkig zijn geen menschenlevens te betreuren. In de onmiddellijke nabijheid van de plaats waar onlang? de groote ramp heeft plaats gehad, is in den afgeloopen nacht een vijf verdiepingen hoog gebouw, inge stort. Op bevel van de politie, was het ge bouw reeds sinds eenigen tijd ontruimd. 8 echts een familie, die op de tweede etage woonde, had geweigerd de woning te ontruimen. De menschen weiden in hun slaap door de instorting verrast, doch als door oen wonder bleven de bedden met een doel van den vloer hangen aan den muur, die na de instorting van hot huis was blijven staan. De onmiddellijk gerequireerde brand weer bevrijdde vier personen uit hun ne telige positie. Niet ver van het terrein van de ramp is een bouwwerk, waarvan reeds twee ver diepingen waren opgetrokken, ingestort. Er zijn gelukkig geen menschenlevens te betreuren. Waterleidingbuis te Londen gesprongen. Reuter seint uit Londen, dat in Blooms- bury (Londen) een hoofdbuis van de wa tereleiding is gesprongen. Het water drong in een bouwwerk van de Metro-central London Railway. Het verkeer is in deze wijk gestremd. Een nader Reuter-telegram meldt, dat hot normaal ondergrondsch verkeer in de namiddaguren bon worden hervat. Een groot# brand bij Los Angeles. Gistermorgen vroeg zijn in het mondaine badplaatsje Maiibu bij Los Angeles vijftien huizen vernield door een brand, die door een ontploffing was ontstaan. Drie uur lang woedden de vlammen. De cinema- acteurs en -actrices, die deze huizen be woonden, moesten in allerijl in nachfcklee- dij de vlucht nemen. De aangerichte ma- terieele schade is aanzienlijk. STORM OP DE KASPISCHE ZEE. 40 dorpen overstroomd. Uit Moekou wordt gemeld, dat op en om de Kaspische Zee hevige stormen woeden. Tengevolge van een storm werden reeds 40 dorpen overstroomd. De spoorwegverbindingen met vele plaA.sen zijn verbroken. Vier visschers8chepen met tezamen 23 koppen bemanning zijn vergaan. De mate- rieele schade wordt ongeveer op 500.000 roebel geschat. Hevige sneeuwstormen in Polen, In de buurt van Warschau ligt de sneeuw men gisteren belangrijke verkeersstoomis- sCrt vetoórzaakt. Vele treinen bleven in de sneeuw Steken, zóodat sneeuwploegen aan het werk moesten worden gezet, om de treinen te bevrijden. Vele lokaal treinen zijn uitgevallen. Op de hoofdlijnen hadden ook de D-troinen groote vertraging. In de buudt van Warschau ligt de sneeuw op sommige punten 3 meter hoog. MASSAGRAF ONTDEKT. Uit den dertigjarigen oorlog? In Lotharingen is eén massagraf, naar men meent uit den dertig-jarigen oorlog gevonden. Bouwvakarbeiders ontdekten op een diepte van een halven meter een aantal op verschillenden afstand van elkaar ver wijderd liggende menschenbeenderen. De Fransche autoriteiten zijn van oor deel, dat het geraamten van soldaten zijn, die in den dertig-jarigen oorlog zijn gesneu veld, daar de beenderen werden gevonden in een streek, waar eertijds bloedige ge vechten werden geleyerd. STADHUIS IN ïlLLINOIS DOOR BANDIETEN BESCHOTEN. Uit Benton (Illinois) wordt gemeld: Een groote auto, waarin zich eenige bandieten bevonden reed gister, rondom het stad huis. Onderwijl vuurden de bandieten met een machinegeweer,dat zich in den auto bevond, op het stadhuis, dat door talrijke kogels werd getroffep.0De politiebeambten die zich in het stadhuis bevonden, bleven als door een wonder opgedeerd. Aanval met stinkbommen, eieren, enz. In het Apollothe^tej" te Neurenberg kwam het Zondagavond tegen het einde van de opvoering der revue „Liebe mich" tot een schouwburg-schandaal, zooals men het te Neurenberg nw^Hnooit heeft beleefd. Als op commando maakten plotseling 300 tot 400 bezoekers, verdeeld over alle rangen, een oorverdoovend lawaai. Stink bommen, rotte eieren, aschbakjes en andere gemakkelijk te werpen artikelen werden naar het tooneel geslingerd, en bovendien werd tot ontzetting van de acteurs en de rustige bezoekers een groote menigte witte muizen losgelaten. In de algemeene opwinding kreeg een actrice een zenuw-toeval. De politie, die alreeds versterkt in het gebouw aanwezig was, ontruimde de zaal door herhaaldelijk gebruik te maken van de gummistokken. Zeven personen werden gearresteerd. Omtrent de aanleiding tot dit schandaal kan het volgende worden medegedeeld: De revue „Liebe m^h" eindigt met een apotheose, waarin verscheiden landen door meisjes in praalgewaden worden voorge- e te ld. Jinr' Om bij voorbaat incidenten uit te slui ten, had de directie de actrice die Frank rijk moest voorstellejy alvast niefc laten op- ma rchee ren. De actrice die Diptschland zou verbeel den, moest, om den economischen nood te 8ymboliseeren, in eerr simpel jurkje opko men, dat dan later verruild zou worden voor een praalgewaad, samengesteld uit fragmenten van de costumes der andere „landen". r>B Bij het eerste optreden van „Duitsch- land" kwam het echter al tot het boven beschreven tumult, z.oodat de voorstelling moest worden beëindjgd. Naar wij vernemen, heeft, de politie uit gebreide maatregelen gotroffen om een her haling van het schandaal in de kiem te smoren. Bovendien heeft de schouwburgdirectie vrijwillig bes oten, veranderingen aan te brengen in de scène, waartegen bezwaar was gemaakt. Runenschrift gevofrlerv De archaeologen in het Zuid-Oosten van Europa hebben een gelukkig jaar gehad. Na de vrijlegging van de Grieksche stad 8tobi en de vondsten bij Tremmiea geluk te het hun onlangs in Bosnië een Gothi- schen tempel met een runenalfabet aan het licht te brengen. Een toeval leidde tot die vondst. Mohamniedaansche boeren, brachten op zekeren dag naar een museum twee groote stukken van een zuil, die zij bij het omspitten van hun grond in de buurt van het plaatsje Bre-sa hadden ge vonden. Op een van die zuilen ontdekte men een runenalfabet, waaruit de beamb ten van het museum opmaakten, dat een Germaansch volk tijdens zijn omzwerving door de Balkanlanden de schriftteekens in den steen had gegraveerd. De plaats van de vondst, werd nauwkeuriger onderzocht, waarbij men op de fundamenten van een Gothischen tempel stootte, die 23 M. lang en 71', M. brééd geweest moet zijn. Bij den bouw van den tempel werden ook Romein- sche grafsteenen met interessante in schriften gebruikt. Hei alfabet bestaat uit twintig teekens. Het heeft overeenkomst met dat van Charnay, maar toont verschil len aan mot al'e tot dusverre gevonden ru nen-alfabetten, waardoor het van groot be lang is voor de wetenschap. VOhTBAL KON. NED. VOETBALBOND. De wedstrijd A. S. 0.—B. E. C. Het protest van B. E. C. in den wedstrijd A. S. C.—B. E. C. is door de protestcom missie niet in behandeling genomen, daar een eventueele toewijzing van dit protest alleen, lezen we in de Officieele Mexledee- lingen van den .K N. V. B.; geen wijziging in het wedstrijd resultaat ten gevolge kan hebben. Het Beroepsvoetbal in Duittchland. Het bestuur van den Duitschen Voetbal- Bond vergaderde Zondag te Hannover met do vertegenwoordigers der Bonden ter be spreking vau den algemeenen toestand. Langdurige debatten ontsponnen zich naar aanleiding van de reglementen voor het beroeps voetbal. Men kon nog niet tot over eenstemming komen, dooh in Januari zal men definitief tot de samenstelling komen. De begenadiging der Schalkespelers werd verworpen, doch zal binnenkort nader on derzocht worden in samenwerking met den West-Duitschen Bond om de straifen te verzachten. De Jeugddag werd vastgesteld op 3 Mei. Hert werkloosheidprobjeem werd onder, oogen gezien. Aangedrongen werd dat bonden en vereen. materiaal en velden gratis teP beschikking stellen aan de werk- loozen. ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ZUID-AFRIKA. Reuter meldt uit Kaapstad: De Nederlandsche zwemsters hebben geprotesteerd tegen de houding van de or ganisatoren van den Zaterdag gehouden wedstrijd te Longstreet, die weigerend had den beschikt op het verzoek van mevr. Braun om inplaats van 13 sec. 10 seconden voorsprong te verleenen. In de Zuid-Afri- kaansche sportwereld is men het er over eens, dat het protest van de zwemsters ge motiveerd is. De zwemautoriteiten hebben het beroep van de Ned. dames tegen al te groote gastvrijheid aanvaard en legden er den nadruk op, dat behoorlijke rust voor de zwemsters noodzakelijk is om zich ten volle te kunnen geven. WATERPOLO Wintercompetitie Haagsche Zwembond. In de overdekte Bad- en Zweminrichting De Regentes heeft gisteravond voor de tweede afdeeling van de wintercompetitie de ontmoeting plaats gehad tusschen H. Z. en P. C. veteranen de Lcidsche Zwem- club II. Ondanks dat de gasten met zes man verschenen waren zij direct sterker. Al leen het schieten liet veel te wenschen over. Munting scoorde in de eerste helft (01). Direct na de hervatting had de L. Z. C. andermaal succes (02), terwijl kort voor het einde de stand met een hard schot op 03 werd gebracht. De pogingen van de Hagenaars om ten minste de eer te redden gingen door veel te langzaam spel verloren. MOTORRIJDEN De 25.000 K.M^rit De Zondagroute is een ware zegetocht geworden voor „De Blauwe Prins". Van Hamersveld werd vergezeld van een twaalftal motorrijders en zes auto's. Eeni ge duizenden wachtten te Bussum de rij ders op. De achterstand was Zondagmor gen zes uur geheel ingehaald. In den af geloopen nacht is op het traject zware mist voorgekomen. Toch kwam Van Ha mersveld op tijd binnen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag de rijders weer een achterstand zullen boeken, door den zwa- ren mist.. Maandagmiddag twaalf uur waren afge legd veertig ronden met in totaal 10.591 kilometer. SCHAKEN De competitie vah den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Gisterenavond is in café Neuf alhier een wedstrijd gespeeld tusschen het tweede tiental van Boskoop en L. S. G. IIIII. De uitslag luidt als volgt: 1 H. I. de Nie (L)H. Trimp (B.) 10 2 W. F. Snioder—G. Vosse 1/2—-1/2 3 E. W. v. d. BurghJ. de Ruijter 10 4 P. J. v. d. Zeeuw—W. Geers 10 5 J. de BoerJ. van Veen 10 6 J. Stol—C. van Veen 10 7 Jhr. I. v. EijsingaJ. Harmsen 1—0 8 G. J. r. d. Ploeg—Jac. Spruijt 1—0 9 G. PelsM. Schrijver 1—4) 10 J. J. AgspoelN. Gok 1o Totaal.... 9 1/2—1/2 zoodat Boskoop een zware nederlaag leed. L. S. G. II—III—Wassenaar I. Door de beslissing der drie afgebroken partijen is thans ook de volledige uitslag van dezen wedstrijd bekend. De beslissing luidt aldus. ThiangeVolders 1/21/2 V alterF ran^ois io Floor—Van Wijk 1/2—1/2 Totaal: L. S. G. II—III—Wassenaar I 5B. Mijn vrouw spreekt vier talen. En versta- jij ze alle vier? Neen, goddank maar één. FEUILLETON door VICTOR BRIDGES Vertaling van# F. van Velseö. 54) Na eenige omwindingen met het touw. dat ik uit mijn zak had gehaald, stond ik hijgend en juichend op. De kalme vriendelijke stem ran Billy klonk mij van den anderen kant als mu ziek in mijn ooren. „Goed zoo, Jack, kom nu eens even een handje helpen met dit zoodje." Hij zat heel kalm schrijlings tusschen een wervelstroom van armen en beenen, waaruit een fontein van onverkwikkelijke Spaansche en Engelsche vloeken gespuwd werd. Hij keek glimlachend naar mij op. „Houdt dat been eens vast, oude jongen", vervolgde hij. „Pas op, dat hij je niet bijt, hij is nog al heet gebakerd." Na eenig wringen en schuifelen, was onze tweede gevangene even solide gekne veld en hulpeloos als de andere. Met een luidklinkenden lach sprong Bil ly op de been. ..Dat is goed werk, drommels goed", -/ei hij. Toen liep hij dwars door de kamer naar de plaats, waar ik mijn gevangene had bten liggen. „Ik moet zeggen, dat je onzen huisknechtvergiftiger tamelijk zijn portie hebt gegeven. Je zult er het mooi niet af kijken." Ik raapte mijn weggeworpen schroefsleu- tel op. „Ik zal je even met je vrienden alleen laten Billy. Ik moet nu Mercia gaan zoe ken", zei ik. Hij knikte. „Je hebt gelijk. Vergeet niet, dat er nog een vrouwelijke Dago ergens in huis is. 't Kon wel eens gebeuren, dat ze leelijk deed." Hij plaatste zich tusschen de gevange nen en ik begaf mij zonder uitstel naar de hal. Ik aarzelde eenige oogenblikken, niet we tende, of ik naar boven zou gaan of mijn onderzoek in de lagere regionen instellen. Ik besloot tot de laatste en daarom liep ik naar de deur, waar wij kort te voren zoo behoedzaam waren doorgeslopen. De eerste deur rechts, waar wij een klok hadden hooren tikken, bleek de keu ken te zijn. Er was niemand behalve een kat, die met gekromden mg in de venster bank stond en tegen mij begon te blazen. Ik keek nog eens vluchtig rond en ging weer de gang in. ..Merci» riep ik, „Merci» Van uit het einde der gang kwam een zwak, gedempt geluid naar mij toe; het kwam mij voor, dat zoo de angstkreet moest klinken van iemand, die levend be graven was. Als een razende vloog ik op het geluid af, en kwam voor een vermolmde trap deur, die met een houten sluitboom werd gesloten gehouden. In mijn driftige haast, rukte ik het ding er af, greep daarna het handvatsel en rukte het zoo woest terug, dat de geheele oude deur, met hengsels en al met een slag op den vloer in de gang terecht kwam. Mijn blik ontwaarde nu een kleine stee- nen trap. Met twee wilde sprongen was ik boven en het volgende oogeqblik sloot ik, omhuld door een benauwende duisternis, Mercia in mijn armen. „On", riep zij. „Is U' het, is U het!" en ik voelde haar lieve hand op mijn mouw heen en weer gaan, aU streelde zij mij van vreugde. Hoe het kwam, weet ik niet, maar onze lippen vonden elkaar en ik drukte in zalige dankbaarheid eerbiedig mijn eerste kus op haar reine lippen. Ik leiclde haar de trap af naar de gang en keek toen nieuwsgierig verlangend naar haar bleek gelaat, Zij meefde hevig en mijn eigen handen trilden als populierenblade ren. „Ze hebben je tooh geen letsel toêge- bracht, Mercia V' fluisterde ik. Toen viel mijn blik op haar pols, waar omheen vier blauwe plekken, als het ware, een arm band vormden. „Mijn Godriep ik woest. „Wie heeft dat gedaan?" Zij trok haastig haar mouw over de plek. ,,'t Is niet6, heusch niets", snikte zij. „O, ik ben zoo blij, dat U gekomen ie." Ik nam haar arm en stroopte haar mouw op, zoodat ik de plekken kon zien. 't Was duidelijk, dat het knepen van mannenvin- gers waren; er was geen kwestie van of hot moest een woeste, valsche kneep ge weest zijn, die gemakkelijk haar pols had kunnen breken. „Wie heeft het gedaan, Mercia V' her haalde ik. „Rojas", bekende zij, „maar het hindert niet. Hij zou mij gisteravond gedood heb ben, indien Guarez hem niet had tegenge houden. „O, laten wij weggaan, voor hij weet, dat U hier is." „Daar is het te laat voor, Mercia", zei ik koeltjes. „Zij weten maar al te. goed, dat ik 'hier ben. Billy zit gewapend met een ijzeren schroefsleutel bij hen." Zij keek mij half ongeloovig aan en toen opeens, brak haar heerlijk glimlachje door, als de zon door den Zomermist. „Zij Zeiden gisteravond, dat U de duivel was. Het lijkt er wel iets op, of zij gelijk hadden." Ik lachte gelukkig. „Zij zullen er nu wel zeker van zijn", zei ik. „Waar is de oude vrouw V' „Juanita? Die is naar Londen. Guarez heeft haar vanmorgen daarheen gezonden, om Da Costa op te zoeken. Zij komt van avond met den laatsten trein terug." „Dan zullen wij het genoegen niet heb ben, haar te zien. Wij moeten hier binnen tien minuten vandaan. Kan je dan gereed zijn, Mercia 1" „Ja, ja, ik ben reisvaardig. Ik heb al leen maar een paar kleinigheden in mijn koffertje te pakken. Maar hoe moeten wij wegkomen en waar brengt U mij heen?" „Mijn auto staat buiten klaar", ant woordde ik. „Onderweg zal ik je alles wel uitleggen, maar ik moet eerst nog een har tig woordje met Rojas spreken." „Gaat U hem dooden Ik schudde glimlachend mijn hoofd. „Neen, Mercia", zei ik, „beslist niet. Hij maakt het leven zóó interessant, dat ik hem niet zou kunnen missen." Ik nam haar hand en geleidde haar in de hal. Aan den voet van de trap sloot ik haar in mijn armen en kuste haar, alvorens ik haar naar boven liet gaan. „Zal je nu geen „U" meev tegen mij zeg gen, Mercia Je weet toch wel hoe ik heet niet waar?" „Ja, Stuart", zei ze met zoo'n glimlach je, dat ik nog eens even afscheid van haar moest nemen. „Kom je gauw terug, lieveling?" Maar zij was al boven en ik haastte mij naar de kamer. Billy had zijn gevangenen naar 't mid den van het vertrek gesleept en zat nu op 'n hoek van de tafel kalm zijn pijp te roo ken. „De zaak is in orde", zei ik. „De oude vrouw is naar Londen en Mercia heb ik ge vonden. Zij is aanstonds klaar, om met ons mee te gaan." Hij knikte. „Ik heb jullie gehoord." „Hoe gaat het met Guarez?" vroeg ik, terwijl ik naar mijn gehavenden tegen stander keek. „O, is dat Guarez zei Billy en hij gleed van den tafelhoek af. „Nu, hij maakt het vrij goed; je hebt alleen zijn bakkes een beetje hard geraakt, maar ernstig letsel heeft fyij nietik heb hem al terloops ge ïnspecteerd." Het moet erkend, dat mijn tegenstander geen vriendelijken aanblik opleverde. Hij lag op den vloer en zei niets, maaf staar de ons met één oog zoo woest aan, als twee stuks met aanwending van allen be schikbaren haat bezwaarlijk konden ont wikkelen. Het andere kijkorgaan had tijde lijk zijn werk gestaakt en lag onder een plas geronnen bloed verborgen. „Hij heeft in ieder geval genoeg gehad", zei ik, „maar ik moet dien anderen sin jeur een paar woordjes zeggen. Laat ik je even aan mijnheer voorstellen. Senor Rojas uit SAn Lu ca, mijnheer William Logan uit Londen. Billy, wat ben jij van oordeel, dat er met een man gedaan moet worden, die een meisje haar pols knijpt tot hij bijna breekt?" fWordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6