MAGGI* RUSTmetTOMMSÓEP g'atiiidiVCW11-' LUCHTVAART Agenda UIT DE OMGEVING MAANDAG 15 DECEMBER 1930 DE LEIDSCHE CO GRANT EER5TE BLAD PAG. 2 -eenó gvpio£e&xd^4ttetdóiêa$a&iU/ GEMEENTERAAD VAN RIJNSBURG Tentoonstellingen in het Krelagehuis. Ook op eigen terrein zal onze vereeniging bet volgend jaar in deze richting werken. In ons gebouw, dat zich daartoe zoo uitnemend leent, zullen achtereenvolgens een aantal speciale tentoonstelingen gehouden worden, die onge twijfeld het hare zullen bijdragen tot het beter bekend maken van tal van minder bekende of nieuwe soorten, terwijl ook buitenlandsche vak lieden zeker zich persoonlijk daarvan op de hoogte zullen komen stellen. Na de Kersttentoonstelling, volgt in Februari de grootste manifestatie van vervroegde bolge wassen, die ooit gehouden is en dus een hoogst belangrijke gebeurtenis belooft te worden. Onze leden, vooral uit de nieuwe en verderaf gele gen afdeelingen, zullen niet opzettelijk aange spoord behoeven te worden om deze tentoon stelling te bezoeken. In April volgen onze sedert het vorig jaar gebruikelijke internationale Narcissententoon- stellingen, die min of meer zullen samenvallen met de buitengewoon belangrijke opnaamslel- ling der MendeJtulpen in onzen proeftuin. Dit belang zal u duidelijk zijn, als gij verneemt, dat niet minder dan 1500 regels zijn uitgeplant van ongeveer 1000 verschillende soorten, alleen van Mendeltulpen. Het is nog te vroeg om van de later in het jaar te wachten gebeurtenissen in ons gebouw melding te maken, maar reeds hetgeen u werd medegedeeld zal voldoende zijn om aan te too- nen, dat het nuttig gebruik van ons gebouw en in 't bijzonder van de groote beurszaal snel toeneemt. Kunnen deze tentoonstelingen en opnaam- stelling zeer veel bijdragen tot betere soorten- kennis, ook op ander gebied gordt onze ver eeniging zich aan om nuttig werkzaam te zijn voor hare leden. Ter bevordering van de zui verheid en den gezondheidstoestand der Tul penpartijen wordt heden een voorstel aan uwe goedkeuring onderworpen om een keurings dienst mogelijk te maken van fulpen naast de reeds bestaande diensten van de vereenigingen ,,De Narcis" en „De Hyacinth". De nieuwe dienst zal plaatselijk worden ingericht waar daaraan behoefte bestaat, en Je deelneming zal geheel vrijwillig zijn. Daar er geen kosten voor de vereeniging mede verbonden zullen zijn, zul len ook zij, die van dezen dienst geen hoogge spannen verwachtingen mochten koesteren, geen bezwaar kunnen hebben cm degenen, die prijs stellen op keuring van hunne partijen, de gelegenheid daartoe te openen. Spr. besloot met den wensch, dat de beraad slagingen en besluiten mogen strekken tot heil van de vereeniging en het vak. Na oproeping der afdeelingen worden de no tulen goedgekeurd; Tot voorzitter werd met alg. stemmen herko zen de heer E. H. Krelage te Haarlem. Bestuursverkiezing. In de vacature P. Bakker Wz. werd als bestuurslid gekozen de heer J. Valkerin-g Tzn. te Limmen, met 183 van de 250 stem men. In de vacature Jan de Graaff werd als bestuurslid gekozen de heer J. C. v. d. Meer te Noord wijk met 128 van 251 stem men. Op den heer Philippo te Bennebroek werden 123 stemmen uitgebracht, Voorstellen. Een voorstel tot statuten-wijziging, waarbij aan leden en lid-leerlingen ver boden wordt op eenigerlei wijze ten dienste van een niet-lid hulp of medewerking te verleenen tot het aangaan van een over- Een voorstel tot het instellen door de met alg. stemmen aangenomen. Een vorstel tot het instellen door de Alg. Vereen, van een keuringsdienst op ziekten en zuiverheid van bepaalde ge dachten bloembollen voorloopig alleen voor tulpen werd aangenomen met 148 99 stemmen. Over een voorstel van de afd. SchotenVelsen zal het hoofdbestuur volgende vergadering prae-advies uitbren gen. Aangenomen werd een voorstel tot wij ziging van art. 16 van het Huishoudelijk Reglement. De begrooting 1931 werd goedgekeurd, fluitende in ontvangsten en uitgaven op 79.500. Rondvraag. Bij de rondvraag hield de afd. Hillegom eon langdurig betoog tegen de irreëele han del in bloembollen. De afd. Noordwijk informeerde naar de mogelijkheid facturen en derg. comm,er- cieele stukken als drukwerk te verzenden. Veel werd tenslotte gepraat over de openstelling van de Februari-bloementen- toonstelling op Zondag. Het Hoofdbestuur had besloten de tentoonstelling wel op Zondag geopend te houden. Uit de verga dering rezen daartegen van vele zijden protesten, die sluiting op Zondag bepleite ten, evenals ook de Kersttentoonstelling op eersten Kerstdag gesloten zal zijn. Het Hoofdbestuur zal over dit punt na der beraadslagen. Itaiiaansch vliegtuig neergestort. In de Abruzzen is een Italiaansche mili tair vliegtuig van 700 meter neergestort. Daarbij werd een officier-vlieger gedood. De oceaanvlucht van het Italiaansche luchteskader. Volgens de „B. Z. om Mittag" vindt heden, Maandag, te Arbetello aan de Westkust van Italië, de start plaats van een Itaiiaansch eskader van twaalf vlieg- booten voor de eerste massavlucht over den Oceaan. Het eskader zal onder com mando van den Italiaanschen minister van Luchtvaart, generaal Italo Balbo, naar Zuid-Amerika vliegen. De zaad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig met ken nisgeving, wegens ongesteldheid, de heer K. v. Delft. Behandeling der begrootingen. Deze vergadering was uitsluitend belegd voor het behandelen van de begrootingen van de gemeente en de bedrijven voor 1931. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen werd door geon der leden gebruik gemaakt. Verschillende posten werden na bespre king gewijzigd. Bij den post traktement nachtwaker stelt de heer v. d. Vijver voor verhooging met 150, omdat alle gemeente-ambtenaren in den loop der tijden reeds een- of meer malen traktementsverhooging kregen en alleen deze functionaris op het oorspron kelijk salaris ad 1000 is blijven staan. Over 't werk van den nachtwaker is men buitengewoon tevreden, terwijl naar spr. meent voor nachtarbeid de be-looning veel te laag is. De heer v. d. Gugten stelt op billijk- heidsgronden voor een verhooging ad 100 te geven. Het voorstel van den heer v. d. Vijver in stemming gebracht, wordt verworpen met 37 stemmen, dat van den heer v. d. Gugten aangenomen met 64 stemmen. Bij de post belooning gemeentewerklie den, doet de voorzitter mededeeling van een ingekomen adres, waarin voor hen een minimumloon van 1500.wordt ge vraagd. B. cn W. wenschen eerst een na dere regeling van de rechtspositie af te wachten. Weth. v. Klaveren ging aanvankelijk ge heel accoord met het voorstel van B. en W., maar gezien de tractementsverhoogmg van den nachtwaker, stelt hij thans voor het overig personeel 50.verhooging voor. Na eenige bespreking trekt wethouder van Klaveren echter zijn voorstel in en wordt de post ongewijzigd gehandhaafd. Bij de post bruggen, wordt door den heer Kralt gewezen op den slechten toe stand waarin de brug over de Smidsteeg verkeert. Geen werkverschaffing. Bij de post kosten werkverschaffing, doet de voorzitter mededeeling van een in gekomen adres van den Ned. Chr. Landarb. Bond, waarin met het oog op te wachten werkloosheid wordt aangedrongen op werkverschaffing door de gemeente. Uit de toelichting van den voorzitter blijkt, dat B. en W. thans geen productief werk te verrichten hebben, zoodat aan het verzoek niet is te voldoen. Over dit onderwerp wordt gedurende geruimen tijd gediscus sieerd, waarbij vrijwel alle leden van hun meening blijk gaven. Algemeen bleek men doordrongen van de noodzakelijkheid, zoo dra bleek, dat de omstandigheden van dien aard, waren, dat ingrijpen noodig was, maatregelen te treffen, waartoe dan verga derd zou worden. De heer v. d. Gugten stelde voor, om den goeden wil te boonen, de post op de begrooting niet pro memorie te* ramen, maar daarvoor 1000.uit te trekken. De heer v. d. Vijver en ook weth. Schoneveld achtten dat ongewenscht, om dat men absoluut geen overzicht had over het benoodigd bedrag, noch over eventueel uit te voeren werkzaamheden, zoodat men later toch anders zou moeten besluiten. Hot voorstel van den heer v. d. Gugten ver kreeg geen steun en kwam dus niet in be handeling. Nadat ook nog de verschillende ont- vangposten van de begrooting waren be handeld, werd besloten de behandeling van de begrooting op een nader vast te stellen dag voort te zetten. Bij de rondvraag verzocht de heer C. D. v. d. Vijver B. en W. e-en onderzoek in te stellen naar den omvang van de oogen- blikkelijke werkloosheid, en daarvan in de eerstvolgende raadsvergadering mededee ling te doen, opdat de leden een zuiver beeld van den toestand krijgen, en om te beoordeelen of thans voorziening noodig is. De voorzitter zegt dat, zoo mogelijk, toe. De heer T. Kralt meent, dat daartoe het meest geschikt is, instelling van een Ar beidsbeurs. De voorzitter deelt mede, dat bij B. en W., naar aanleiding van een inge komen adres van den heer G. v. d. Perk, houdende verzoek tot demping van een ge deelte Langevaart, nog overwogen is, of dit eventueel als werkverschaffing in aanmer king zou komen. Uit een opgemaakte be grooting blijkt echter dat de kosten voor demping zouden bedragen f 12.900.welk bedrag met 4000.kan worden verlaagd, indien voor demping geen zand, maar z.g. kistjesaarde zou wprden gebruikt. Hierbij is echter aan arbeidsloon slechts betrokken een bedrag ad 600.zoodat dit als werkverschaffing ook moeilijk in aanmer king kan komen. In verband met de kosten werd besloten, de afhandeling van deze zaak nog aan te houden. Hierna sluiting. Achterweg, enz., de bouw der O. L. School, de schoolartsendienst. Wat echter andere aangelegenheden betreft zijn B. en W. niet altijd even vlug geweest. Hij bespreekt in dit verband een besluit van den Baad van Dec. 1929 inzake het geven van een kos tenberekening voor een bad- en zwemin richting. Ook aan de gem. radio-distributie is niets gedaan. Hij dringt er op aan, dat B. en W. de besluiten en wenschen van den Raad ten uitvoer brengen. Hij vraagt, hoe het staat met de recon structie van den Broekweg. Inzake de Volkshuisvesting is bitter weinig tot stand gekomen. Hij wensebt den post pensioenen weduwen gem.-personeel te verhoogen en bespreekt, nog de politieverordeningen, het doen aan grondpolitiek en grondaankoop, enz. De voorz. zal inzake den post pensioen praeadvies uitbrengen en den wenk inzake de politieverordening zullen B. en W. ter harte nemen. De voorz. merkt verder op, dat B. en W. dringender zaken hebben ter harte geno men. Een bad- en zweminrichting is toch niet zoo urgent en er zijn nog zooveel drin gender zaken. De Broekweg heeft de volle aandacht van B. en W. en hieraan wordt door B. en W. en den gem.-opzichter druk gewerkt. De heer de Lange ziet van het woord af alleen brenfc hij- hulde aan B. en W. voor de mooie begrooting. De heer Small acht een bad- en zwemin richting niet zoo urgent. Hij dringt aan op een goede uitvoering der bouwverordening en op een goede organisatie der Brand weer. De heeren Willemse en Verheijen zetten hun meening inzake het antwoord van den Voorz. nog nader uiteen en spreken den wensch uit, dat B. en W. steeds in de goe de richting zullen voortwerken en een groote activiteit aan den dag leggen. De voorz. zegt dit gaarne toe. De bouw verordening wordt stipt uitgevoerd, doch wat een herziening der bouwverordening betreft, willen B. en W. gaarne wachten tot eventueele vereeniging der gemeenten, om dat hiermede groote kosten zijn gepaard. Hierna volgt de behandeling der begroo ting. Bij post 121 merkt de comm. ad hoe op, dat zij met het antwoord van B. en W. kunnen accoord gaan en deze post voor schoonhouden Secretarie voor 1 jaar op 150 willen handhaven. Bij post 150 pensioenen gaat de heer Verheijen accoord met de toezegging van B. en W. om prae-advies uit te brengen en trekt zijn voorstel in. De post onderhoud ambtswoning burge meester achtte de comm. ad hoe te hoog, doch na toelichting kan de comm. met dezen post accoord gaan. Het uitbreidingsplan. Uitbreidingsplan. De comm. ad hoe wilde dezen post ad 1000 schrappen, daar er toch aan dit plan niet ka-n gewerkt worden vanwege de eventueele grenswijziging. De comm. kan echter accoord gaan met het voorstel van B. en W. dezen post op ƒ500 te brengen, hetgeen z.h.s. wordt aangeno- Gemeenteïijke Aankondigingen Hinderwet, Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kenniB, dat door hen vergunning i| <e?Vend aan: a. A. P. Blok en rechtveiikrlgeiiden tot het oprichten van een smederij, constructie- werkp'aats en herstelplliafe ir| het perceel Maredijk No. 25a-, Socjie^. Ivo. 1422; b. J. Hanegraaff en reclft/erkrifgend-en tot- het oprichten van een mode^akerij in het perceel Korte OranjegpchtijJ'o. 6, kadas traal bekend gemeente Leid«n, Sectie C. No. 1909. Leiden, 13 December 1930.|f A. VAN DE SAND] ^KHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Dinsdag, R. K. Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden, Gebouw Zita-Ver- eeniging, Pie terskerkkoor steeg, 8.15 uur. Dinsdag „Geloof en Wetenschap'1, Concert, Kleine Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vmcentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Dec. a.s. tvaargono- me-n door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. met pl.m. 920 M. Saksisch granieten trot toirband en belegd met basaltinetegels. De ontbrekende tegels uit voorraad bij te leveren, globaal geraamd op 14.700. Het wordt wenschelijk geacht, het resteerende deel van den Loosterweg II van een mo dern wegdek te voorzien, n.l. het gedeelte Stationsplein tot aan en in aansluiting aan den Provincialen weg hoek Wilhelmina- laan af te dekken met Terrnac of Colprovm. De kosten worden geraamd bij een lengte van 675 M. en een breedte van 6 M. (op hooging van de verbreeding inbegrepen) op 26.000. Voor aanleg voetpad langs de Westzijde van de van den Endelaan met grondaanvoer 1800; verbreeding van den rijweg, op den Hoftuin voor het Gemeen tehuis in verband met de plannen tot aan bouw van den Hoftuin met bordes en bij komende werkzaamheden op 1500. Veel gegadigden. Voor de betrekking van directeur Openbare Werken hebben zich tot heden pl.m. 140 sollicitanten aan gemeld, hieronder zijn er 36 met het diplo ma Delftsch Ingenieur. Voor schoolarts zijn er 41 gegadigden, waaronder 1 vrouwe lijke. Beëindigd. Het conflict tusschen de firma v. d. B. en de gemeente is opgelost. Heden wordt met den stilgelegden bouw doorgegaan. De ontslagen gezellen worden weer te werk gesteld. Werkloozen. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedraagt 213, n.l. 1S2 land- en tuinbouwarbeiders, 28 bouwvak arbeiders, 2 kantoorbedienden en 1 druk ker. NOORDWIJK. Harmonie „Crescendo". Naar men ons mededeelt bedraagt het batig saldo der revue-avonden ,,'t Is weer voor mekaar" 274.98. Dit bedrag bestemd voor de Har- monie-kapei „Crescendo", is aan den pen ningmeester ter hand gesteld. Hulp in de Huishouding. Na een vol jaar intense arbeid tot verlichting van de zorgen van menig zieke moeder of behoef tig gezin, treedt de Hulp in de huishouding eens in 't jaar openlijk naar voren met het houden van een tentoonstelling van de ge maakte goederen door het Damescorps. Over de hoeveelheid zullen zeker de vele bezoekers van gisteren verwonderd hebben gestaan en mogelijk bij zich de vraag heb ben gesteld: hce krijgen ze het bij elkan der. Nu, de beantwoording dezer vraag ligt bij de parochianen zelve, want als al len naar vermogen, hetzij finantieel of door het schenken van kleed eren aan deze zoo nuttige vereeniging bijdragen, zullen zeker de dames op den ingeslagen weg voortgaan en haar werk van naastenliefde voortzetten, waardoor dan ook in de toe komst menig ziek of behoeftig gezin ge steund kan worden. Steunt daarom allen deze schoone charitatieve vereeniging. Geboren: Adrianus Petrus z. van Th. Ruigrok en S. M. v. Rhijn. Ondertrouwd: G. v. Roon 21 j. en H. v. Rooijen 20 j. JHaasnoot 25 j. en W. Vink 23 j. W. Varkevisser 26 3. en A. J. v. Egmond 21 j. Getrouwd: W. Stavleu 25 j. en J. Baalbergen 29 3. Overleden: Jacob v. Duin 75 j., wedr. van C. Zuidhoek Johanna Maria Stolke-r 38 j. Willem v. Bohemen 67 j., wedr. van B. Duindam. Gevestigd: C. Th. J. Arno'dez van Bunde (L.) W. Stijf van Nijmegen J. Griffioen van Voorschoten H. Lingg van Haarlem A. C. Hendriks van Haar lem. Vertrokken: M. A. G. Bismoyer naar Haarlem A. v. Egmond naar Kat wijk a. Zee J. B. Terpstra naar Dok- kum Wed. P. v. d. Berg v. d. Zwet naar Ove-rveen L. de Bes naar Amsterdam P. R. Kok naar Hilversum G. Flink naar Hilversum P. Grootegoed-Kozijn nar Lisse J. M. C. Vis naar Warmond J. Beijen naar Odijk (U.) J. Smit naar Kwadijk (N.-H.). VEUR. Geboren: Cornelia Maria d. van J. J. van Haastrecht en J- S. Overdevest Gornelis z, van A. de Ru ij ter en M. van Dam. Donderdagavond te 7.15 uur kwam de Baad der gemeente Stomp wijk in openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, Secr. H. J..van Delft. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de no tulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn dankbetuiging vqn den heer en mevr. HeijdtDieben voor de on dervonden belangstelling bij hun huwelijk. Dankbetuiging van het Groene Kruis voor de ontvangen subsidie over 1930. Proces verbaal van kasopneming van den gemeen te-ontvanger. Bericht van Ged. Staten in zake vervallen verklaring van het Raads lidmaatschap van den heer Willemse, enz. De heer Willemse merkt op, dat hij tegen de beslissing van Ged. Staten in beroep zal gaan, waarna de stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Een verzoek van bewoners van Wils- veen inzake gratis vervoer hunner kinde ren naar de school aan den Yeenweg, wordt gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. De punten 3, 4 en 5, resp. het voorstel in zake vischrecht M. M. van Veen; het voor stel tot verleenen van subsidie aan de 's-Gravenhaagsche Vereeniging tot bestrij ding van tuberculose (Consultatiebureau), alsmede het verzoek om subsidie door de Gewestelijke Landstormcommissie Zuid- Holland-West met afwijzend praeadvies van B. en W. worden alle z.h.s. goedge keurd. De werkloozenzorg. Bij het verzoek der R.-K. Vakbonden te Stompwijk-Yeur inzake werkloozen, etc., merkt de heer de Lange op, dat hij van meening is, dat dit verzoek dient gericht aan B. en W. en de Raad. Rij vraagt ook thans wederom bij strengen winter aan de werkloozen 1 mud cokes te verstrekken, daarom te meer is ook dit verzoek gedaan, opdat B. en W. dit aan het Burg. Armbe stuur kunnen adviseeren. De voorz. zegt, dat het Armbestuur dit zeker zal doen. De heer Verheijen meent, dat dit verzoek wel achterwege had kunnen blijven en zet zijn meening uiteen. Hij dringt er op aan, dat B. en W. het Armbestuur zullen advi seeren bij strengen winter aan de armen en werkloozen 1 mud cokes te geven. Er worden hierover lange besprekingen ge voerd, waarna z.h.s. wordt goedgekeurd, dat het Armbestuur in deze vrijheid wordt ge laten, terwijl zal worden geadviseerd ook cokes te verstrekken. Het voorstel tot aanschaffing van een brandkast (voor de secretarie) voor geza menlijke rekening het do gemeente Veur, wordt z.h.s. aangenomen. De begrooting. De gemeenterekening, dienst 1929, wordt z.h.s. voorloopig onveranderd vastgesteld. VAN STOMPWIJK Behandeling gemeentebegrooting, dienst 1931. De voorz. opent de algemeene be schouwingen. De heer Small zegt heel kort te zullen zijnde begrooting ziet er keurig is en er zijn weinig aanmerkingen te maken. Alleen inzake de Brandweer wenscht hij een goe de regeling, want deze is nog niet in orde en hij dringt er dan ook op aan, dat een en ander goed georganiseerd wordt, bijzon der ook voor den Westvlietweg. Hij wil borden plaatsen of anderzins, waar de menschen kunnen zien, waar en tot wien men zich heeft te wenden bij brand. De voorz. dankt den heer Small voor zijn woordenwat de brandwaer betreft, merkt de voorz. op, dat de menschen an ders de secretarie wel kunnen vinden en waarom bij brand dan niet. De heer Small zegt, dat dit best moge lijk is, doch er behoort een goede regeling te zijn en een goed georganiseerde brand weer. De voorz. zegt, een en ander in een vergadering van B. en W. te zullen bespre ken en in een volgende vergadering prae advies te zullen uitbrengen. De heer Willemse zegt, dat het steeds crescendo gaat met de begrootingen; deze ziet er keurig uit en geeft een goed over zicht. Wij gaan, aldus spreker, in alles den goeden veg op. Hij vraagt B. en W. om steeds meerdere spoed te betrachten met de ui! voering der raadsbesluiten wat nu wel eens iets te wenschen overlaat en ook om met de wenschen van den Baad rekening te houden, wat zeer zeker ook ten goede zal komen aan de goede verstandhouding. Hij bespreekt het ventverbod, wat toch in de politieverordening staat en wat hier niet wordt nageleefd. Er wordt maar met alles gevent dikwijls tot last van de men schen en tot schade van de winkeliers. Hij vraagt B. en W. hieraan de noodige aan dacht te schenken, ook wat betreft het har de rijden en het verkoopen aan en het roo- ken van sigaretten door kinderen beneden 14 jaar. Hij vindt de posten wel wat hoog ge raamd, doch prijst het voorzichtig beleid van B. en W. De voorz. is den heer Willemse dankbaar voor zijn waardeering van het werk. Wat de uitvoering der politieverordening be treft, dit is niet zoo gemakkelijk, doch hij zal deze zaak ernstig ter harte nemen, wat B. en W. trouwens met alle wenschen van den Raad doen, doch overvloed van werk vertraagt wel eens iet-s. De Keer Verheijen sluit zich aan bij de vorige sprekers, wat betreft de keurige be grooting. Een feit is, dat wij in alles in op gaande richting gaan, wat z.i. in hoofdzaak ligt aan de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente. Men moet alles doen de beter gesitueerden in de gemeente te hou den. In 't afgeloopen jaar ïb er door 't ge meentebestuur voortvarend gewerkt, als men ziet de reconstructie Veenestraat, men. Brandweer. De comm. ad boe wil den post inzake weksysteem als post van ra ming toelaten, hetgeen wordt goedgekeurd. Inzake volkshuisvesting zullen B. en W. prae-advies uitbrengen, terwijl met de bad- en zweminrichting zal worden gewacht tot de Vereeniging der gemeenten er is. Waterleiding. De comm. ad hoe wii de verordening inzake verplichte aansluiting ten uitvoer brengen en hen, die niet aan sluiten, verbaliseeren. B. en W. wenschen een uitspraak van den rechter af te wach ten, welke binnenkort zal worden gedaan in dezelfde' aangelegenheid in een andere gemeente. Inzake volkshuisvesting, grondaankoop, woningtelling enz. zullen B. en W. prae advies uitbrengen. Bij de ontvangsten stelt de heer Ver heijen voor de opcenten fondsenbelasting van 40 op 30 te brengen dit voorstel vindt echter geen ondersteuning. Ambtenaren. De aanstelling van een nieuwen ambtenaar wordt z.h.s. goedge keurd. Een voorstel van den heer Mooijman den gemeente-ontvanger, den heer Groenewe- gen een vaste aanstelling te geven, vraagt nog al enkele besprekingen, doch wordt ten slolte z h.s. aangenomen. De geheele begrooting in ontvangsten en uitgaven, alsmede de kapitaalsdienst wor den hierna z.h.s. aangenomen. Hierna slui ting. HILLEGOM. Begrooting Openbare Werken. Wij ontvingen de desbetreffende Begrooting 1931. Aan dit keurige en overzichtelijke werk ontleenen we als nieuw uit te voeren werken: Aanleg plantsoen „Hoedendoos' en van den Endelaan 3000; plaatsen van een afrastering om de Hoedendoos 840; aankoop en plaatsen van 10 banken 300; doortrekking van het hek om den Hoftuin naar do Oostzijde van de Raadhuisstraat met monumentaal inrijhek voor den oprit naar het Gemeentehuis 1650, inwendige restauratie van het Raadhuis 10.000; kos ten van het aanbrengen van een modern wegdek in de van Meerbeekstraat en Prins Hendrikstraat ƒ32.500; dit laatste omvat: lo. het aanbrengen van een modern weg dek (Terrnac of Colprovia) van de Hoofd straat door den Hoftuin, Raadhuisstraat, van Meerbeekstraat, verlengde Prins Hen drikstraat en Prins Hendrikstraat ter lengte van 480 M. bij een gemiddelde breed te van 6 a 7 M., globaal geraamd op 17.800; 2e alvorens het bovenbedoelde wegdek wordt aangebracht dient de van Meerbeekstraat en de .verlengde Prins Hendrikstraat te worden opgehoogd en de aanwezige rioleering in de Hofstraat te worden aangesloten. Vervolgens worden bestaande en nieuwe voetpaden afgesloten

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2