ZATERDAG 13 DECEMBER 1930 TOESLAGFONDS VOOR HET BLOEM BOLLEN BEDRIJF. De eerste uitkeering. Evenals voorgaande jaren za 1 het Toe slagfonds voor het Bloembollenbedrijf bin nenkort wederom een uitkeering doen en wel: de eerste uitbetaling in het loopende contractjaar (1 Maart 193028 Februari 1931. Deze uitkeering sal plaats vinden: op Zaterdag 20 December a.s.te Overveen in de Aloysiusschool 'b middags te 2.30 uur precies; te Heemstede in het gebouw van den R.-K. Volksbond des middags te 3.30 uur precies; te Bonnebroek in het gebouw van den R.-K. Volksbond des na middags te 5 uur precies te Voorhout in het Patronaat des namiddags van 5.5 1/2 uur; te Xoordwijkerhout ten huize Nieu we Duinstraat F24 des namiddags van 3 3 1/2 uur. Op Maandag 22 December a.s.: te Lisse in het gebouw van den R.-K. Volksbond des avonds van 57 uurte Hillegom in het gebouw van den R.-K. Volksbond des avonds van 57 uur; te Sassenheim in het gebouw van de K. S. A. des vands 57 uur; te Noordwijk in het Juvenaat des avonds van 5 1/26 1/2 uur. HILLEGOM. Bloembollencultuur. Gistervand verga derde de afd. Hillegom der Alg. Vereeni- ging voor BI. iu Hotel Ristermans. De op komst was best. Onder de aanwezigen was ook mr. D. F. Pont, burgemeester der ge meente en lid der organisatie. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer W. Jonkheer, de vergadering. Ingekomen stukken zijn er niet, behalve den Beschrijvingsbrief der Alg. Verg. Tot afgvaardigden werden gekozen de heeren O. Ph. Froriks en K. Velthuijs, secundi de hoeren 'Th. W. C. Jonkheer en J. R. N. J. Bjjl van Duijvenbode. Hierop volgt de behandeling van den Beschrijvingsbrief. Bij punfc 5 wordt bij ao- clamtie besloten den aftredenden voorzit ter der voreeniging te stemmen. De afgevaardigden zullen inzake 2 le den van het Hoofdbestuur stemmen voor de heeren W. A. Philippo te Bennebroek en J. Valkering Tz. te Limmeu. Bij punt 7 zullen de afgevaardigden stemmen voor het praedavies van het hoofdbestuur. Bij punt 8 werd lang stilgestaan. De voorzitter zegt, dat het doel is de perfec tie van het vak, doch zijn verwachtingen van den maatregel zijn niet groot. Ver schillende leden nemen aan de besprekingen dee)« zoowel pro als contra. De stemming wee* uit,/dat de meerderheid tegen het voorstel was, weshalve de afgevaardigden zullen tegenstemmen. In de bestuursvacature D. E. Nieuwen- huis, die niet terstond herkiesbaar is, wordt gekozen de heer Joh. Veldhuijzen van Zanten, aan wien van zijn benoeming zal worden kennis gegeven. Rondvraag. Mr. Pont zegt, dat. de Ver- eenmng voor Vreemdelingenxerkeer een werkje samenstelt, waarin artikelen wor den geplaatst over de gemeenten Haar lem, Heemstede en Hillegom. Dit zal als reclame ook voor het bloembollenvak goe de diensten kunnen bewijzen en in 25000 exemplaren worden verspreid. Na korte bespreking en toejuiching van liet denkbeeld wordt besloten, dat de af- lingikas mede in de kosten zal bijdragen. Geboren: z. van J. M. van Leeuwen en van Ruiten. z, en d. van M. A. Veld huijzen van Zanten en Moolhuijzen. d. van J. van Wonderen en Biesheuvel. d. van J. van der Meer en van der Kwaak. Ondertrouwd: J. van Buren en J. M. Monteban. J. H. Leuven en C. M. A. Duindam. Th. Hoogkamer en G. van der Linden. Getrouwd: D. G. van Zuilen en O. Kool. Overleden: H. Warmerdam man 82 jaar. LISSE. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeni- ging hield gisteravond in het Bondsgebouw een uitstekend bezochte vergadering on der presidium van den heer F. G. .T. van der Eerden. Deze opende met den Christe- lijken groet en heette allen, in het bijzon der den zeereerw. heer Burwinkel, Pastoor van Vogelenzang en oud-kapelaan van Lis- se, van harte welkom. Hij verheugde zich in den grooten opkomst en zette uiteen, dat. deze vergadering staat in het teeken der verkiezing voor de Prov. Staten. Hij deed in :t kort uitkomen van hoe groot be lang ook deze verkiezing is en hij hoopte, dat alle leden dit zouden begrijpen en er naar zouden handelen. De notulen werden gelezen e»n onveranderd vastgesteld. Er was een ingekomen stuk, hetgeen bij punt 5 zal worden behandeld daar het de candidaatstelling voor de Prov. Staten be treft. Allereerst werd verslag uitgebracht van do vergadering der Statencentrale alsmede van den Kamercentrale te Leiden. De Voorzitter gaf een kort doch zakelijk ver slag van de Statencentrale en zette uiteen het voornaamste, wat daar was verhandeld en hetgeen voor Lisse het meest van be lang wa«. De heer A. H. Schrania bracht een mooi uitgewerkt verslag uit van de gehouden vergadering van de Kamercen trale, waarvoor hem een dankbaar applaus gewerd, hetgeen de voorzitter met eenige goedgekozen woorden onderstreepte. Tntusschen was Pastoor Thomann ter vergadering gekomen en werd door den voorzitter verwelkomd. Alsnu is aan de orde bespreking candi daatstelling voor de Prov. Staten. Een candidatenlijst was bij het bestuur binnen gekomen en wel voor den heer B. N. Loe rakker te Hillegom. Van de R. K. Kiesver eeniging was een schrijven ingekomen met het verzoek tot medewerking voor de door hen gestelde oandidaten de heeren H. Ba- dor te Sassenheim, Mr. Bolsius te Leidei: en P. van Leeuwen te Wassenaar. Door de R. K. Kiesvereeniging te Hillegom werd medewerking verzocht voor den heer F. van Li erop te Hillegom. De voorzitter deed DE LEIDSCHE COURANT GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK noch Gistermiddag 3 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen cursus voor de politie, noch de burgemeester, de Raad gediend was. Aan den heer J. Braun wordt zonder hoofdelijke stemming verlof verleend tot het stellen van de volgende vragen: Is het u bekend, of door den zoon van den heer Commisaris van Politie op het po litiebureau met instrumenten of hulpmidde len van de gemeente een cursus wordt ge geven tegen vergoeding aan politic-perso neel van omliggende gemeenten? Zoo ja, beeft dit plaats met uw toestem ming? Indien uw toestemming daaraan niet gege ven is, is de Commissaris van Politie of zijn zoon dan bevoegd gemeentelijke localiteiten, instrumenten en hulpmiddelen te gebruiken voor een cursus, die tegen betaling voor derden toegankelijk is? De voorz. antwoordt hierop, dat de cursus reeds veertien dagen aan den gang wae, toen hij er van de buitenwacht van boorde. Zijn toestemming, heeft hij dus zeker niet gege ven, zelfs heeft hij reeds het vo .ge jaar den Commissaris van Politie medegedeeld, dat hij er absoluut bezwaar tegen had, dat diens zoon nog cursussen gaf. Hetgeen heeft plaats gehad is dus geheel in strijd met zijn wen- schen, te meer, waar het hier een cursus gold voor niet-agenten van Noordwijk. Daartoe was een circulaire verspreid onder de poli- tie-autoriteiten in den geheelen omtrek niet mededeeling, dat deze cursus toegankelijk was voor 15 per persoon voor dekking der kosten. De heer Braun zegt, dat het op hem een treurigen indruk heeft gemaakt dat een Commissaris van Politie, die op de eerste plaats geroepen is de wet na te leven daar mede in strijd handelt, want deze cursus kon niet doorgaan, zonder toestemming van den Raad, die de beschikking heeft over alle ge meente-eigendommen. Hij leeft met de zaken van de gemeente of deze van hem zijn. De heer Admiraal vindt, dat deze zaak wel wat breed wordt uitgemeten. De zoon van den Commissaris van Politie wilde aan een paar agenten van Noordwijk gratis les geven. Hij kan het nu niet zoo erg vinden, dat daar nog een paar agenten van andere gemeenten tegen eenige verjjoeding zouden bijkomen. De heer Krau leest voor een door den heer Commissaris van Politie aan alle leden van den Raad gezonden schrijven van den volgenden Inhoud: Aan den Raad der gemeente Noordwijk. Edelachtb. Heeren? Naar aanleiding van een ontvangen schrij ven van den heer burgemeester van Noord wijk, waarvan u hierbij een afschrift gelieve aan te treffen, heb ik de eer uw College te berichten, dat vanaf heden geen gebruik meer zal kunnen worden gemaakt van de tot nog toe aan mij beschikbaar gestelde op sporingsmiddelen. Gebrek aan behoorlijk onderlegd technisch personeel is hiervan oorzaak, terwijl mij ver dere opleiding verboden wordt. Hoewel ik genoemd besluit zal dienen te eerbiedigen, meen ik u toch te mogen op merken, dat ik, volgens artikel 141 van het wetboek van strafvervolging als opsporings ambtenaar aangewezen, wel in staat kan wor den geacht te beoordeelen in hoeverre oplei ding van personeel en opsporing van misdrij ven noodzakelijk is en er gebruik van kan worden gemaakt. Thans echter ben ik zeer tot mijn spijt genoodzaakt alle opsporingsmiddelen, mij in den den loop der jaren toevertrouwd, ter uwe beschikking te stellen, zoolang er een zoo overijld genomen verbod, zonder eenig nader gehouden overleg, bestaat om naar mijn eigen inzichten daarvan gebruik te maken, terwijl verder terbeschikkingstelling dan ook geen doel treft. Met hoogachting, get. M. COOL. Commissaris van Politie. Noordwijk, 11 December 1930. Noordwijk, 8 December 1930. Aan den Heer Commissaris van Politie alhier. In verband met een onderhoud, dat ik he denmorgen met u had, bevestig ik u mijn uit drukkelijk verbod om voor eenigen tijd door uw zoon te geven cursus gebruik te maken van gemeentelijke lokaliteiten, gemeentelijke instrumenten of hulpmiddelen. De burgemeester van Noordwijk get. van de Mortel, De heer Krau merkt hierbij op, dat wij toch al jaren deze toestelen hebben. Als wij nu nog geen technisch onderlegd personeel hebben ligt dit aan den Commisaris van Pol. die de gelegenheid om dit te vormen, heeft laten voorbijgaan. De heer van der Niet had het beter gevon den als deze zaak bij de begrooting was ter sprake gebracht. Als er niet voldoende tech nisch personeel is heeft de Raad daaraan toch al jaren deze toestellen hebben. Als wij van Politie niet wat ver als hij alle hulpmid delen der dactyloscopie ter beschikking van den Raad stelt. De heer Liefferink vraagt of het niet moge lijk is, dat hier goede trouw aanwezig is, doordat vroeger deze cursussen misschien waren toegestaan en nu in dezelfde lijn is doorgegaan. De heer den Hollander meent, dat de zoon van den Commissaris van Politie voor eenige jaren ook een zoodanigen cursus heeft gege ven en daarvoor nog een gratificatie van het gemeentebestuur heeft gekregen van 300. Ii dit niet wat tegenstrijdig? De voorz. merkt op, dat er tusschen de le den van den raad geen bloed of aanverwant schap mag bestaan. Daarom heeft hij het cok altijd verkeerd geacht, dat een zoon van den Commissaris van Politie op het Politiebureau was, Spr. heeft uitdrukkelijk aan den Com missaris van Politie gezegd, dat bij niet wil de hebben, dat diens zoon lessen gaf, ook niet aan de eigen agenten. Het gaat er niet om, dat de agenten worden onderwezen? Spreker is er slechts op tegen, dat de zoon van den heer Cool dit doet. Spreker zal aan- toonen, dat het standpunt van den Commis saris van Politie zwak is en onwaar. Hij leest nu voor een schrijven van den Commissaris van Politie aan B. en W. van Januari 1926, waarin deze mededeelt, dat de Inspecteur en een der volontairs van de politie een cursus in speurkunst hebben gevolgd, met de bedie ning van alle instrumenten zijn vertrouwd, en 3 agenten uit het corps zullen opleiden, zoo dat de gemeente bij eventueele vacatures nimmer onthand zal zijn. Spreker vraagt wat er nu nog over blijft van het schrijven van den Commissaris van Politie. Dezelfde Inspecteur, die er in 1926 was is nu nog aanwezig. De heer Braun dient alsnu een motie in, waarbij het beleid van den burgemeester in deze wordt goedgekeurd en deze motie met het daarbij gehouden debat zou worden mede gedeeld aan den Commissaris der Koningin, en den Procureur-Generaal, Directeur van Politie. De heer Alkemade vindt het eigenaardig, dat de heer Cool tegen hem zegt toestemming voor het geven van dezen cursus van den bur gemeester te hebben en deze dit uitdrukke lijk ontkent, ja zelfs zegt bij voorbaat te hebben gezegd, dat de zoon van den heer Cool geen enkelen cursus mocht geven. Als op deze wijze hoofdambtenaren van de ge meente optreden wat moet er dan van de ge meente terecht komen. De voorz. ontkent ten sterkste den Commis saris toestemming te hebben gegeven voor dezen cursus. Na nog zeer uitvoerige debatten, trekt de heer Braun zijn motie in nadat de voorz. heeft verklaard op aanneming daarvan geen prijs te stellen. B. en W. werden verder door den Raad uitgenoodigd in de volgende vergadering prae- advies uit te brengen op het adres van den Commissaris aan den Raad, omdat zonder verdere voorbereiding niet te overzien is of de dactyloscopische hulpmiddelen op het politiebureau wel kunnen worden gemist. Zonder hoofdelijke stemming wordt aange nomen een voorstel van B. en W. om aan te nemen voor 19.000 grondwerk bij de van den Bergstichting, welk werk kan worden uit gevoerd met werkloozen. B. en W. stellen alsdan voor in de openbare school aan te leggen een centrale verwarming met oliestooking-inrichting voor een som van ƒ5880. De heer Alkemade die deze zaak bijzonder goed blijkt te hebben bestudeerd komt tot de conclusie, dat de jaarlijksche kosten van deze inrichting niet ruim /00 zullen bedra gen zooals B. en W hebben becijferd, doch ruim 140, Daar spreker geen deskundige is houdt hij er bij voorbaat rekening mede, dat hij zich wel eenigszins kan hebben vergist in sommige onderdeelen, doch het door B. en W. opgegven bedrag is in ieder geval veel te laag. Na deze mededeeling en een geanimeerd debat óver verschillende soorten van centrale verwarming wordt besloten dit punt ter na dere bestudeering aan te houden. Na een niet zeer belangrijke rondvraag wordt de openbare vergadering gesloten. uitkomen, dat. bij hard werken, er kans beetaat drie plaatsen in de Staten te be zetten. Het bestuur meende dat men we derom zes candidaten moest voordragen. Het bestuur meende aan de vergadering te moeten voorstellen de heeren Bader en Bolsius Beiden aftredend en voorts de H.H. Loerakker Hillegom, Dr. Haose Lisse Bulten V7oorhout en P. van Leeuwen Waa senaar. Niemand der leden verklaarde zioli hiertegen, zoodat deze door het Bestuur zullen worden ingediend. Alsnu verkreeg Pastoor Burwinkel het woord, welke zou spreken óver ,.Aan Poli- riek doen". Er zijn er velen, zei spreker, lie zeggen: och ik doe niet aan politiek. Er zijn twee soorten van politiek en wel goede en kwade politiek. Laten wij echter aan goede politiek doen. Als wij nu, Katho lieken, niet aan politiek doen, dan zullen anderen het, zonder ons, voor ons doen. Wat dat beteekent behoeft geen verder betoog. Spreker deed met klem uitkomen, dat ook vooral de jongere generatie actief aan de politiek moet deel nemen. Laten we echter in de politiek de zoo hoog noodige eenheid bewaren. Doordat we tot heden onze eenheid hebben weten te bewaren, hebben we zooveel kunnen be reiken. Om die eenheid te kunnen bewaren moeten de versohillende standen elkander iets weten toe te geven. Waar het de po litiek betreft, kennen we geen werkgevers, geen arbeiders, geen priesters, neen, daar kennen we alleen maar Katholieken. Hebben we tegen misstanden op politiek gebied wat aan te merken, laten we dit in de politieke vereeniging ter sprake bren gen; daar heeft onze stem kracht. Wij moeten vormen een massale een heid om te behouden wat we verkregen heb ben. Wij hebben onze talenten verkregen van God en Laten we zoo werken, dat God op den grooten dag zal zeggen: gij hebt met de uw gegeven talenten vopr Mij ge werkt, kom binnen eD geniet het loon dat gij daarvoor hebt verdiend. Een dondeiend applaus volgde op deze mooie rede. De voorzitter dankte spreker voor zijn krachtige toes pi aak. Aan de orde was daarna: „Bespreking Gemeente-politiek". De heer Jer, Koele- wijn zeiue gehoord te hebben, dat onze beide wethouders zioh bij een volgende ge legenheid zouden terug,rekken. De voor zitter antwoordde, dat dit nog op geen enkel feit berustte en hij hoopte zelfs, dat onze wetnohder Warmerdam nog een ïeeks van jaren ais wethouder zal worden ge- handnaafd. De voorzitter zfeide ten vode tevreden te zijn over oe politiek in de ge meente Lisse. Dit werd mede onderstreept door den tweeden voorzitter. Hierna ver kreeg wethouder Warmerdam het woord, die zijn volle tevredenheid betuigde over de hechte eenheid iu de katholieke Raads fractie. Groote medewerking hebben we mogen ondervinden van onze andere me deleden. De taak van de raadsleden is voorzeker straks bij het werkloozenvraag- stuk wederom zwaar en zorgelijk. Wij zijn ons volkomen bewust de zware taak, wel ke op onze schouders rust. De kiezers zul len straks uitspreken of ze ons op onze plaats blijven dulden, ja dan neen! In een gewone vergadering zou spr. gaarne een in den breede willen belichten, wat door den raad van Lisse voor have inwoners is ge daan. Dank zij de kalme leiding van onzen fractievoorzitter is een degelijke saamhoo- righeid in de fractie heerschende, waar door zooveel is tot stand kunnen gebracht w word en. Bij de rondvraag vroeg de heer J, Dam men, waarom niet vroeger kon worden aan gevangen en voorts vroeg hij straks bij de candidaatstelling voor de Prov. Staten een stembureau aan den Engel. De voorzitter antwoordde, dat voor de middenstanders niet vroeger kon worden begonnen en wat een stembureau in den Engel betreft, dat zal het bestuur in overweging nemen. Na allen te hebben bedankt voor de prettige toon in de vergadering sloot de voorzitter met den Christel ij ken groet. VOORSCHOTEN. Uitvaart L. H. van Wissen,. Hedenmorgen om negen uur vond in de kerk van den H. Laurentous alhier onder groote belangstelling de uitvaart plaats voor de zielerust van den heer L. H. van Wissen. De overledene was lid en gedu rende 43 jaar voorzitter van het R.-K. Arm bestuur dezer parochie. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den zeer eerw. heer P. Meijer, pastoor der Parochie. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op het College van B. en W. van Voorschoten, den heer Turion, gem.-opzichter, den heer Schram de Jong, ambtenaar van den Bur- gerlijken stand, de heer A. v. d. Meer, chef der poli lie, de heer J. Dijkman lid van hét Polderbestuur en notaris Hóogenstraateh. Na de H. Mis vond op het kerkhof naast de kerk de ter-aarde-bestelling plaats de beaarding werd hier eveneens verricht door den zeereerw. heer P. Meyer, Pastoor der Parochie. Na de begrafenis dankte de heer Lake- man, schoonzoon van den overledene voor de bewezen eer. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN, (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Maandag Vergadering van het Comité R. K. Oudersavonden te 8 uur in het Bonds gebouw 'zaal 2. Dinsdag. Bestuur R. K. Bouwvakarbei ders, zitting van 78 uur. Kantoor boven. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Repetitie „Vondel". Donderdag. Jaarvergadering R. K. Over heidspersoneel St. Paulus 8 uur, opkomst noodzakelijk, belangrijke agenda. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Werkmeesters 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zal ere ag tbrink 7—8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Sparen voor de Reiskas van 78 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Brandstoffencommissie houdt zitting van 7—8 uur in het kantoor. Iedere Zondagavond ontspanning voor de Bondsleden vanaf 6 uur in de groote zaal, prijsbiljarten en prijsjassen. De eerstvolgende ledenvergadering van den Ned. R. K. Volksbond afd. Leiden, zal plaats hebben op Dinsdag 23 Dec., a.s. De leden van den R. K. Volksbond welke nog geen lid zijn van de R. K. Kiesvereeniging worden in hun eigen belang aangeraden dit zoo spoedig mogelijk te doen, na 31 De cember is het te laat. Een briefje met naam en adres in de bus van het Bondsge bouw, Steenschuur 15, en de rest komt in orde. Het secretariaat van de R. K. Kies vereeniging is Oude Vest 177. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 TWEEDE BLAD PAG. jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.— tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkas, welke wordt waar genomen door de heeren H. Vorst en W. Kolhbeck. Van 1—1.30 uur bibliotheek. Na bet Lof prijsbiljarten. Heden begint elke retraitant voor zioh een novene voor hei welslagen der retraite Diegene die de vergoeding van 6.50 nog niet hebben voldaan kunnen dit op de bij eenkomsten afdragen. Tevens kan bij de penningmeester een offertje wordenafge dragen voor de bloemenhulde bij bet Sa crament, Ook kan men zich opgeven voor collectief reizen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Te 8.30 uur op de bovenzaal cursus in Es peranto. 8.15 uur kegelclub „Alle Negen". Dinsdag 8,45 uur verplichte maandver gadering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den Gezellenvader. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Sehaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Van 8—9 uur in de Bestuurskamer zit ting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Telefoon 1168. Vrijdag. Symphonie Frans Schweitzer repetitie om. 8.30 uur. Van 810 uur turnclub Oranje-Zwart lokaal Pieterskerkhof. Allen op tijd aanwezig. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub de Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. le-leren Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere rr.ededeelingen: De Kerstretraite van 2326 December is voltallig. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezelleu- Vereeniging, Augustus 1887—September 1920). Zaterdag Leesbibliotheek van S—9 uur. Zcmdag van 1 tot 1.30 uur bibliotheek, half 5 Conferentie, 5 uur contributiebeta- len, spaarkas en ontspanning. R. K. PATROMATENBOND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 28. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjoogens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Tel. 1168. ST. ANTONIUS-PATRONAAT. Hartebrug. Zondag te half elf uur ioqnèelrepetitie, te twaalf uur repetitie liedjes der congre gatie (jongens), te half 5 uur godsdienst onderricht waarna ontspanning. Maandag te 8 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag, 8 uur, tooneélrepetitie. Donderdag 810 uur bijeenkomst Ge zellen. Zaterdag van 78 bibliotheek, betaling der contributie, gelegenheid tot sparen cn retraitefonds. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zono'ag 9—10 uur II. Mis mei predikatie 1010.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei- ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur Recreatie Afd. I 5.306.00 uur godsdienstonderricht, Afd. II, III en IV 66.30 uur Lof; 6.307 uur Apolog. Afd. I; 6.307.30 uur recreatie Afd. II, III en IV; 7S.30 uur Recreatie Afd. I. Maandag 5.30Spaarbank en biblio theek; 8.009.30 Handteekenen. Dinsdag 6,15—7,30 Vlecht- on kartonna gewerk; 7,30—8,45 Lijn, projectie- en ma- chineteeken; 8.459.00 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Kar- tonagewerk; 6.457.30 Zang; 7.30—8.00 Lof. van 8.00S.30 uur recreatie afd. I, II, IH; afd. I tot 9 uur. Donderdag 7.308.45 uur Bouwkundig teekenen, Sloyd, 8.45—9 00 Recreatie. Vrijdag 8.309.00 uur Debatingclub, 9,00 9.30 Recreatie. Zaterdag 0.00—7.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—S.00 idem hoogste afdee- ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING v Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor flollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsehe meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.30—11 uur des morgens. R. K. DAMES GYMNASTIEK-VEREEN. „KLIMOP", Ad-spiranten: 5.306.30 uur groep I 6.457.45 groep II. 89 uur groep TTI en leden. OUD-RETRAITANTEN. Donderdagavond 8 uur recollectie in de Hartebrugskerk. R.-K. INTERPARCCHIALE MEISJES- VEREENIGING. Woensdagavond kwart over 8 Gods dienstcursus.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10